PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיצובישי אואטלנדר 2017 טעינת סוללה

סירוס
25-07-20, 20:15
12/7/2020 רכשתי בכלמוביל מיצובישי אאוטלנדר PHEV דגם לקשורי מודל 2017. יצאתי מכלמוביל פ"ת עם טעינה מלאה אך בפועל הרכב נסע כ-16 ק"מ על חשמל EV והסוללה התרוקנה.
נתוני היצרן מדברים על 50 ק"מ נסיעה על חשמל בלבד. אני מבין שהרכב 4 שנים על הכביש אבל עדיין הסוללה החשמלית עובדת ב-40 אחוז תפוקה וזאת לאחר מספר הטענות נוספות בכבל יעודי שהגיע עם הרכב ונסיעות מבחן שביצעי בנהיגה סבירה ביותר
כאשר הטעינה מסתיימת הרכב מציין זאת בלוח השעונים יש סימן לסוללה מלאה אך במקביל הרכב מציין שטווח הנסיעה כ-18ק"מ מה דעתך המקצועית תודה

לאחר כתיבת מייל זה היום 16/7 הייתי במוסך מיצובישי אלימלך ברחובות שם בדקו את הרכב בעזרת מחשב מצאו שהכבל טעינה תקין והתשובה הייתה (יוסי בעל המוסך), שכך מתנהג הרכב אבל אני לא השתכנעתי ולכן נאמר לי על ידי יוסי שנתוני הבדיקה של המחשב ישלחו למהנדס של חברת מיצובישי לחוו"ד מקצועית.
יש לי תיעוד מלא מהשבוע
25/7/2020 השבוע הרכב היה בבדיקה במוסך אלימלך מיצובישי רחובות. בכפוף לבקשת המוסך הרכב נמסר אחרי הצוהרים לטובת פריקת הסוללה באופן מבוקר והטענתה במשך הלילה.
למחרת נקראתי למוסך ולטענת בעל המקצוע שהוא גם בעל הבית של המוסך בוצעה הבדיקה וכשירות הסוללה עומד על 75 אחוז בנוסף הראה לי על לוח השעונים שהסוללה בטעינה מלאה וטווח הנסיעה החשמלי מראה 43 ק"מ.
א. מאז כל טעינה מלאה של הסוללה לוח השעונים הראה עד 23 ק"מ טווח נסיעה EV.
ב. התקשרתי למוסך לעדכן והתשובה שהתקבלה מבעל המוסך שהסוללה תקינה, אין מה לעשות ומקסימום הוא יפנה שוב למהנדס של חברת מיצובישי???
ג. בנוסף עדכנתי אותו שאעשה נסיעה של כ-300ק"מ (בוצעה יום שישי), והראה את התנהגות הרכב והסוללה כמו כן המליץ לי לנסוע על מוד ECO ואמר לי שבגמר הנסיעה כאשר הרכב יוטען שוב נתוני הסוללה והק"מ יראו נתונים טובים והעובדה שלאחר הטעינה המלאה צג השעונים הראה 23ק"מ EV.
ג. האם זה תקין שהם לא מוכנים לתת לי כל מסמך או אישור איזה בדיקה עבר הרכב ומה התוצאות? מבחינתם הסוללה באחריות ולכן כל העדכונים בעל-פה
ד. האם נכון שאלך לבדוק את הסוללה במכון בדיקה חיצוני כגון "אי מוטורס" בחיפה או "מונדיאל טסט בע"מ" בעמק שרה או מכון אחר שאפשר להמליץ עליו בכל מקום בארץ
ה. כל שיחה עם המוסך הם מזכירים את צורת הנהיגה וצריכת החשמל אך לא מסוגלים להסביר מה זה קשור לטעינת הסוללה לפי הוראת יצרן 45ק"מ

chennaor
25-07-20, 21:42
אני בעלים של מיצובישי אאוטלנדר PHEV.
נרכשה חדשה בסוף 2017 (דגם 2018).
אנחנו משתמשים כבדים בסוללה. 2+ טעינות ביום.
לאחר שנתיים התחלנו לראות דעיכה של הסוללה.
הרכב ביקר במוסך (אוטוויק מודיעין).
ומבדיקה שלהם הסוללה היתה ב 70.2% תפוקה.
מיצובישי מחליפים כשיורד מ 70%.
לאחר עוד חודשיים נסיעה הסוללה דעכה ל 67%.
המתנו כשבועיים, וקיבלנו הודעה להגיע להחלפת סוללה.
כך היה, במסגרת האחריות כמובן.
משיחות עם המומחה במוסך.
היו פחות מ 10 מקרים כאלו בארץ.
כך שלא נראה שיש בעיה מערכתית.
אבל מוזר שלא התייחסו אליך ברצינות.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Asaf-a
26-07-20, 09:40
לפותח השירשור, נראה ש75% כשירות סוללה כנתון עליו אתה מסתמך אינם נכונים, ולכן טווח הנסיעה על החשמל נמוך.

הרכב עדיין באחריות? אני מניח שבמהלך 2020 יגיע לגיל 4, האחריות לסוללה והמערכת ההיברידית ל4 שנים? האם מוגבל קילומטרז? כמה הרכב נסע עד כה?

באמת מעניין לדעת ממי שמתמצא ברזי ההיברידיות (חנן?) מה הדרך הנכונה לבדוק הסוללה והמערכת ברכבים היברידים וחשמליים משומשים, אם אין חיסכון בדלק, אין הצדקה לרכוש רכב כה מסובך.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

-->