PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש בנייר אטמים - עם סיליקון/ RTV או בלי?

six 4 life
27-07-20, 13:13
יש לי מכסה קלאץ' במנוע של אופנוע שנוזל באופן קבוע בגלל שיטת האטימה שיצרן המכסה (אפטרמרקט פלסטיק משולב קרבון מחוזק) תכנן.
גם עם אטם חדש (גומי 1 מ"מ פלוס מינוס) העסק נוזל וגם עם RTV בצד המנוע ובצד המכסה כשבניהם אטם הגומי העסק נוזל בגלל שבשיטה שהיצרן תכנן את האטימה המכסה לא מספק מספיק לחיצה על השטח בקונפיגורציה הנוכחית. המכסה למעשה צף על ספייסרים בהם עוברים הברגים, שמהדקים עם הראש שלהם את המכסה כלפי השטח. כלומר כאשר הלחיצה הגיע לגבול הספייסרים אין יותר לחיצה.
בפניי 2 אפשרויות, אחת מהן היא לקצר את הספייסרים לקבל עוד לחיצה מהברגים, והשניה היא זו שבחרתי בשלב הזה והיא לקנות נייר אטמים עבה ככל שאני מוצא (0.8 מ"מ היה העבה ביותר זמין), ממנו הכנתי אטם כפול (2 יחידות זהות) והתכנון שלי הוא להשתמש בשני האטמים יחד כדי שיהיה מספיק לחץ על השטח.
ההתלבטות שלי היא האם להשתמש בסיליקון בין האטמים או לא (אולי דבק מגע עדיף?), והאם להשתמש בסיליקון בין האטם למנוע.
בין האטם למכסה אשתמש בסיליקון ככל הנראה.

מוזמנים לתת את דעתכם.
תודה130277130278130279130280

נדב ש.
27-07-20, 15:19
עשיתי משהו דומה במכסה פלסטיק שמכיל שמן למכונה.
שמתי rtv של ויקטור ריינץ בשני הצדדים וחיכיתי 24 שעות לפני שמלאתי שמן.
לדעתי עדיף rtv גם בין האטמי נייר.

שעיר בגב"ב
27-07-20, 15:34
יש משהו שלא הבנתי.
רשמת שכשהברגים מגיעים לקצה הלחיצה של הספייסרים אז אין יותר לחיצה.
אני מבין מזה שאי אפשר להדק לפי המומנט שקבע היצרן?

יכול לתת תמונה של פני השטח בלי אטם הנייר?
מתכוון כמו תמונה 4 אבל בלי האטם.

נדב ש.
27-07-20, 16:56
ה"ספייסרים" הם בעצם בוקסות כדי לא ללחוץ על הפלסטיק כדי שלא ישבר בסגירה.

six 4 life
27-07-20, 17:04
זה הסדר
הספייסרים מגיעים אל שטח המנוע - אין בניהם למנוע אטם.
המכסה, צף עליהם, ועל כל היקפו יש אטם, שבתוכו עוברים הספייסרים ובתוכם הברגים
ראש הברגים בעל שטח עגול, שגדול מחורי המכסה עצמם, וכאשר אתה סוגר את הברגים המכסה מתקרב ומתהדק על המנוע.
למעשה, הספייסרים קצרים בכמה מאיות המ"מ מגובה המכסה עצמו, מה שמאפשר לברגים לדחוף אותו כלפי השטח/ אטם בסגירה .
הבעיה היא שהמכסה לא מאלומניום קשיח אלא מסגסוגת פלסטיק קרבון וקוולאר שיש בהם גמישות מסויימת, ויש שקיעה בסיסית של ראשי הבורג במכסה עצמו.
כדי לפצות על זה, אני מנסה את עניין האטם העבה יותר הפעם, עם ההתלבטויות שבהודעה הראשונה.

ishc
27-07-20, 17:04
שאלה, אטמי נייר לא אמורים לספוג את השמן וע"י כך להיאטם (יש מצב שהניסוח שלי קצת קלוקל)? ששמים RTV/סיליקון או משהו אחר לא דופקים את האופציה הזו?

raanan
27-07-20, 18:12
מצטרף להמלצה של נדב לגבי ויקטור ריינץ .
לא ממליץ להשתמש באטם כפול.
מה שכן, תקפיד למרוח פס מהצד הפנימי של הברגים / ספייסרים .
בצע מריחה על צד אחד של החלק, הצמד האטם, בצע מריחה לחלק השני וסגור כסנדוויץ.
אל תהדק חזק , לאחר יממה תבצע הידוק סופי.

נ.ב - הנ"ל מניסיון של אטימה ממכסה שסתומים במאזדה לאנטיס ששיגע אותי.

בהצלחה
רענן

Meirson
27-07-20, 19:12
יכול להמליץ בחום רב על החומר הזה
אומרים שגם המוצר של wurth מצוין, אבל איתי אין לי נסיון, עם הטריבונד יש לי נסיון מעולה
https://www.ebay.com/itm/233651784849

Sent from my GM1913 using Tapatalk

six 4 life
27-07-20, 19:14
ויקטור ריינז זה הRTV היחיד שאני משתמש בו לכל אפליקציה ברכבים ובאופנועים
שיטת הסנדוויץ הזאת בוצעה עם האטם המקורי של המכסה שעשוי עצמו גומי ועדין יש הזעה מאיזור מסויים של האטם לכן למרות שבדרך כלל העניין נפתר כך במקרה הזה לא והוא דורש ממני התעסקויות חוזרות כבר פעם שלישית, לכן הפתרונות השגרתיים לא כל כך עובדים ולכן נשקלת האפשרות של 2 אטמים יחד בשילוב RTV או שלא.

שעיר בגב"ב
27-07-20, 19:32
בחיים שלי לא ראיתי כאלה מין בושינגים/ספייסרים.
נראה כמו סוג של שגמים שנועדו ליישר את המכסה מול הבלוק.

בכל מקרה אני מבין שהמכסה הנ"ל הינו תחליפי ולא המקורי של האופנוע?
ועל הדרך, באיזה אופנוע מדובר?

מה מומנט הסגירה של ברגי המכסה?

kd2
27-07-20, 21:42
אם בחנויות הרכב לא מצאת משהו ייעודי עבה מהעובי שיש לך.
חפש בחנויות האטמים (מ.א.י, טכנועד וכדומה) וחברות הגומי (גומי תל אביב), יש להם יריעות אטמים לכל ייעוד.

המשוטט
27-07-20, 21:56
אם בחנויות הרכב לא מצאת משהו ייעודי עבה מהעובי שיש לך.
חפש בחנויות האטמים (מ.א.י, טכנועד וכדומה) וחברות הגומי (גומי תל אביב), יש להם יריעות אטמים לכל ייעוד.+1
נקרא קלינגרית

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

boaz avrahami
28-07-20, 07:37
אני דווקא הייתי עושה במקום האטם דבר דומה מאלומיניום ומדביק אותה באופן קבוע וקשיח עם אפוקסי לצד של המכסה..
אם אני מבין נכון אז הבעיה היא שהפלסטיק גמיש מדי ליצר לחץ מספיק לאטימה והאלומיניום עלול לסייע לו בזה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

זוהר לב
29-07-20, 09:33
עשיתי משהו דומה במכסה פלסטיק שמכיל שמן למכונה.

לדעתי זה הפתרון הנכון עבורך, אבל קח בחשבון שהשימוש בשני אטמים על מנת להשיג עובי רק יחריף את הבעיה בעתיד וייגרום לעיוות גדול יותר במכסה- כי באיזור הברגים נוצרות נקודות גבוהות. וכן.... צריך סיליקון גם בין האטמים, ושהשטחים יהיו נקיים משמן.

אילו ניתן (ואולי ניתן) להוציא את בוקסות המתכת מהמכסה, ולישר את המכסה עם נייר לטש מודבק על פלטה ישרה.(משטח זכוכית למשל). פעולה כזו תחזיר אותו למצבו המקורי, (שטוח לגמרי), וכנראה שלא יהיה צורך אפילו באטם- רק סיליקון, והידוק הברגים יהיה בכוח מתון.

לגבי סוג האטם. קיימים עשרות סוגים. קלינגריט הוא רק אחד מהם. יש סוג קלינגריט עם דבק, אבל בו משתמשים בנקודות חמות
ורק אז מופרש חומר ההדבקה מהאטם, ומדביק.
להערכתי אותך יספק אטם "ויקטורית" שנראה כמו קרטון וסיליקון של" ויקטור ריינס" כמו שכתב ידידי, נדב ש.

six 4 life
31-07-20, 18:21
סוף דבר
הדבקתי את האטמים אחד לשני ונתתי להם להתייבש 24 שעות תחת לחץ בסיסי
התקנתי הכל עם RTV מ2 צדדי האטם החדש
היום אחרי רכיבה של הרבה שעות, אין נזילות.

130341130342

-->