PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחריף המאבק בין מטיילים לרשות הטבע והגנים - כתבה בהארץ

de fox
28-07-20, 07:42
מצורפת הכתבה כ PDF

מתוך הכתבה:

אורי שחף, הדמות הבולטת בהתארגנות ואחד המייסדים, מסביר בשיחה ל"הארץ" כך: "מסלולי טיול רבים ויפים בהם טיילנו במשך שנים נסגרו בידי רט"ג ללא הסבר. מספר המטיילים גדל כל הזמן ולא נותנים לנו מענה. אנחנו דורשים מרט"ג לשחרר את הטבע לציבור. הם סגרו לנו את המדינה בלי להסביר למה. הנימוק שהם שומרים על הטבע מפנינו ארכאי ושגוי. כולנו שומרים על הטבע".

"מה ששבר אותי השנה הוא הסגירה הלא מוצדקת של הנקיק השחור בנחל זוויתן", הוא מסביר. "בכל שנה פתחו את המסלול היפה הזה במאי ואפשרו למדריכים להתפרנס. השנה מרחו אותנו ובסוף פתחו רק ביולי לשבועיים. התשובות המתחמקות הרגילות הן בריאות ובטיחות. בעצם זו אכזריות ורשעות.

אורי בן דוד, מיוזמי המאבק, פרסם בשבוע שעבר שורות אלה: "כבר שנים שאני וחבריי נתקלים במסע הפחדה מצד פקחי רשות הטבע והגנים. אנו ציבור שומר טבע, מרגישים שהפכנו לאויב העם רק בשל רצוננו לטייל. אנו נתקלים בכל צעד ושעל באכיפה אגרסיבית ונטולת הגיון ובסגירת אתרי טיולים רבים אשר נועדו לנו הציבור. אין לי דרך אחרת לתאר זאת מאשר גזל האדמה וניכוס השטח ששייך לנו, לאזרחי ישראל. הגיע הזמן לקום ולעמוד על זכויותינו. הפעם לא נפסיק עד שנשיג את מבוקשנו".

בפרסומים רבים קראו אנשי הארגון לשאול גולדשטיין (https://www.haaretz.co.il/gallery/opinion/.premium-1.8298139), מנכ"ל רט"ג בתשע השנים האחרונות, להתפטר מיד מתפקידו. בשיחה עימו השבוע נשמע גולדשטיין פגוע מן ההתקפה על הארגון שבראשו הוא עומד ועליו אישית.

boaz avrahami
28-07-20, 07:47
אתמול קיבלתי מסמך מאוד מפורט מטעם רשות הטבע, חברה להגנת הטבע ומועצה אזורית גליל עליון .

מסמך מאוד מרשים שכל תכליתו היא לסלק את הנופשים מתעלת הירדן המזרחית הפתוחה לציבור.

מקומם, מדהים כמה הם יסודיים והזויים.
אין לנו סיכוי כל כך במערכה הזו מולם.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

guy888
28-07-20, 07:57
אתמול קיבלתי מסמך מאוד מפורט מטעם רשות הטבע, חברה להגנת הטבע ומועצה אזורית גליל עליון .

מסמך מאוד מרשים שכל תכליתו היא לסלק את הנופשים מתעלת הירדן המזרחית הפתוחה לציבור.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94יכול בבקשה לשתף את המסמך?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

boaz avrahami
28-07-20, 07:58
זה pdf.
אני אנסה בהמשך

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
28-07-20, 08:51

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
מותר להעריך שהחברה להגנת הטבע (עמותה), תמשיך לקבל אחכ היתרים פרטניים מרט״ג לטייל שם כולל הלנת קבוצות בזמן שהשטח יגרע משאר הציבור?

דור אריאל
28-07-20, 11:24
גם לי יש הרבה דברים נגד צורת הפעולה של הרט"ג בכמה מקומות ,
לדוגמא אחרי שמקורות סידרה את מעלה עמיעז הרט"ג באו החריבו אותו בטענה של "שיקום השטח.. "
לא ברור לי מה יש לשקם במעלה..

יצא לי להכיר את אורי בן דוד בצבא והוא באמת מלח הארץ ותורם המון לבטחון המדינה אבל יש שם שאלות שלא לעניין

חלק מהשמורות צריכות להיות בתשלום כמו שחופי הכינרת בתשלום,
זה גם מווסת את הכמות המבקרים וגם אין מה לעשות אבל יש עלות לאחזקת אתר

guy888
28-07-20, 11:26
אף אחד לא מדבר על השמורות שבתשלום, יש לא מעט שמורות ושבילים שנסגרו לקהל בטענות כאלו ואחרות.

ד ו ר ו ן
28-07-20, 11:44
גם לי יש הרבה דברים נגד צורת הפעולה של הרט"ג בכמה מקומות ,
לדוגמא אחרי שמקורות סידרה את מעלה עמיעז הרט"ג באו החריבו אותו בטענה של "שיקום השטח.. "
לא ברור לי מה יש לשקם במעלה..

יצא לי להכיר את אורי בן דוד בצבא והוא באמת מלח הארץ ותורם המון לבטחון המדינה אבל יש שם שאלות שלא לעניין

חלק מהשמורות צריכות להיות בתשלום כמו שחופי הכינרת בתשלום,
זה גם מווסת את הכמות המבקרים וגם אין מה לעשות אבל יש עלות לאחזקת אתר

בשנים האחרונות הם יותר ויותר סוגרים שטחים פתוחים.

קשה שלא להריח מזה תיעול מטיילים לשמורות בתשלום, שאגב גם על זה יש השגות.
רט״ג מתוקצבת ממשלתית, כדי לעמוד ביעדי שמירת הטבע, תקציב ממשלתי שנובע ממיסוי האזרחים.
אז למה הם גובים מיסוי עקיף כפול בכניסה לאתר?
ואני לא מדבר על שמורות עם הדרכה, אלא כניסה למסלול שטח שאין בו שום דבר שונה.
נחלי ים המלח, נחל ערוגות, דויד, וכו.
עין ערב, מעריף וצין, על מה משלמים שם?

בקרת כניסה לוויסות אנשים אפשר לעשות גם בלי גבייה, כמו שמבוצע בחו״ל.

DavidL
28-07-20, 12:01
כנראה שהאופן בו הישראלי הממוצע מתנהג ונוהג בשטחים הציבוריים מחייב הטלת מגבלות נוקשות.

דור אריאל
28-07-20, 12:05
בשנים האחרונות הם יותר ויותר סוגרים שטחים פתוחים.

קשה שלא להריח מזה תיעול מטיילים לשמורות בתשלום, שאגב גם על זה יש השגות.
רט״ג מתוקצבת ממשלתית, כדי לעמוד ביעדי שמירת הטבע, תקציב ממשלתי שנובע ממיסוי האזרחים.
אז למה הם גובים מיסוי עקיף כפול בכניסה לאתר?
ואני לא מדבר על שמורות עם הדרכה, אלא כניסה למסלול שטח שאין בו שום דבר שונה.
נחלי ים המלח, נחל ערוגות, דויד, וכו.
עין ערב, מעריף וצין, על מה משלמים שם?

בקרת כניסה לוויסות אנשים אפשר לעשות גם בלי גבייה, כמו שמבוצע בחו״ל.גם בחו"ל אתרים רבים בתשלום.
לא יודע מאיפה הבאת את זה שבחו"ל זה חינם

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

yosss
28-07-20, 12:36
אם יש כאלה שמתנהגים לא נכון או לא כחוק שיטפלו בהם לא בי.
חו"ל זה מקום גדול. אם משלמים שם או לא לא מעניין אותי, אני לא אזרח חו"ל אני ישראלי.
צריך למצוא דרך לשמור על השטחים הפתוחים ועל הטבע, אבל לסגור אותם לציבור זה לא פתרון.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

גיא
28-07-20, 12:43
אם יש כאלה שמתנהגים לא נכון או לא כחוק שיטפלו בהם לא בי.
חו"ל זה מקום גדול. אם משלמים שם או לא לא מעניין אותי, אני לא אזרח חו"ל אני ישראלי.
צריך למצוא דרך לשמור על השטחים הפתוחים ועל הטבע, אבל לסגור אותם לציבור זה לא פתרון.

זה הפתרון הקל .. והמשתלם.

בשנות ה 70 חינכו מדינה שלמה שאסור לקטוף פרחים ולעקור מהשורש פקעות של צמחים מוגנים !
וזה עבד.

כיום .. יותר קל פשוט לחסום.

דרור ברלי
28-07-20, 12:45
כנראה שהאופן בו הישראלי הממוצע מתנהג ונוהג בשטחים הציבוריים מחייב הטלת מגבלות נוקשות.

למרבה הצער, זה מדויק.

זיף
28-07-20, 14:01
צריך להבין שיש פה כמה סגמנטים בתוך המהלך הזה. קודם כל, אורי שהוא יוזם המהלך הוא איש שטח ותיק ובעל חברה ותיקה ומוערכת בתחום החבלים. הוא כמו רוב התחום הזה (וגם אני בעבר אגב) נפגע מהסגירות והמהלכים השונים של הרטג, כמו פעילות במצוקים השונים ובנקיק השחור. כאן באמת יש בעייתיות- ישנן לא מעט חברות שעובדות ופועלות בשטח בסטנדרט בטיחותי נמוך ביותר. במקום כמו הנקיק חברה כזו שבאה ועובדת לא מסודר עם נפח אנשים מאד גדול פוגעת גם בכל מי שנכנס אחריה לנחל.מעבר לכך לחברות המסחריות הפועלות בתחום ישנם עוד חיכוכים רבים נוספים סביב איפה מותר לגלוש או לטפס.
מעבר לזה יש את עניין המטיילים הפרטיים, עם כל הוויכוחים שמכירים בין היתר כאן מהאתר. הלחץ על מסלולי טיול היום הוא גדול ואחרי כל חג או סופש הכל מטונף. וזה עוד לפני הסיכונים הבטיחותיים שיש במאסות גדולות במטיילות. ויש עוד.
עם זאת, אני מאד לא אוהב את כל הצרת הצעדים המשמעותית שמתבצעת פה בשנים האחרונות- מסלולים נסגרים כל הזמן לתנועה, ואין עם מי לדבר. לדעתי הפתרון היחיד כאן הוא חינוך, מגיל צעיר. ופה לדעתי רטג לא הכתובת היחידה.

ניב151
28-07-20, 14:07
מה שמעניין את רט"ג זה כסף
אם היה מעניין אותם הטבע והשרות לאזרח הם היו פועלים אחרת ,.

היו מתחילים בחינוך הדור הצעיר , על ידי מפגש בבתי הספר , הבאת התלמידים לשטח והדרכות יזומות שלהם .

כל מה שמעניין אותם זה להעיף את המטיילים / אזרחים משמורות אשר לא בתשלום וסגירת אזורים שהם אפילו לא מוגדרים כשמורות.

לעומת זאת גבית מחירי כניסה שערורתיים בשמורת בתשלום , לחשוב על יום טיול למשפחה עם כניסה לשני נחלים ... רק מחיר הכרטיסים מעל 100 ש"ח

מאתר הרשות :

מטרות רשות הטבע והגנים מתחלקות למחויבויות לשמור על הטבע ועל אתרי המורשת, לטפח אותם לרווחת הציבור ולחנכו בהתאם למטרות אלה.

רשות הטבע והגנים היא רשות ממשלתית, גוף ציבורי המחזיק בנאמנות, בשם הציבור, חלק מנכסי הכלל: שמורות טבע וגנים לאומיים. נכסים אלו אינם שייכים רק לדור הנוכחי והרשות מחויבת אליהם כאל פיקדון עליו יש להגן לטווח הארוך, גם בעבור הדורות הבאי

מתי הרגשתם , חוויתם , חינוך ע"י הרשות או הרגשתם שהם פועלים לרווחתכם ?

כל מה שאני חוויתי בשנים האחרונות זה , סגירת מסלולים ( ראה ערך , נחל דישון, נחל שורק ... ) , סגירת חופי הים ( ואל תקשקשו על השתולליות הפורעים, הם ממשיכים לעשות זאת באין מפריע , החוק נועד למי ששומר עליו , או צבי הים) , אין בעיה להקצות מקום לג'פאים , לאופנועי ים , פשוט צריכים לרצות לעזות זאת .

דא"ג , נראה אתכם מקימים אוהל בר בשטח באיזה שמורה ...
אך אם אתם תייקון ומוכנים לשלם , אין בעיה ערוך מופעים במצדה , זה לא מפריע לחיות הבר, לערוך חתונה לבן של תשובה ...

מתי ראיתם מאבק של הרשות נגד מפעל מזהם ? מפעלי ים המלח לדוגמא ?
שאח של המנכ"ל שאול גולדשטיין הוא סמנכ"ל במפעלי ים המלח , והיועמ"ש כבר כבע שחוסר הדיווח שלו זה הפרת אימונים . אבל הסתפק בנזיפה .

לטעמי הרט"ג נוא גוף מושחת ורקוב אשר חוטא למטרות וליעדים שהוא עצמו מצהיר באתר שלו.

DavidL
28-07-20, 14:13
למרבה הצער, זה מדויק.

דוגמה: לפני כשבועיים, בחניון גשר להבות שצמוד לירדן, אדם שנראה נורמטיבי לחלוטין עם טנדר פול סייז רתום לקרוואן באורך 10 מ' עקר עמוד מבוטן כדי להיכנס עם הקרוואן לחניה קרובה לירדן.....

דרור ברלי
28-07-20, 14:35
אין ספק.

כל מקום שנגיש לפרייבטים ולהמוני עמך-ישראל על מנגליהם וקריוקיהם, הופך לאדמה חרוכה.
ערימות אשפה, השחתה וחירוב של כל דבר אפשרי פשוט כי אפשר. כי כמו שמתנהגים בכל מקום אחר, יתנהגו גם בטבע.
אני תמיד אוהב לומר על השטח שהושמד והושחת שהוא "נגיש לפרייבטים" כי אלה באמת הרוב המוחלט של הפורעים וכי אני רוצה לקוות שג'יפאים מתנהגים אחרת. אבל כולנו יודעים שלא מעט ג'יפאים (ובוודאי בקהילת ה-SBS) ממש לא מתנהגים אחרת ונעצור כאן לפני שגם השרשור הזה יתדרדר. בוא ונסכם שבאופן כללי, אף אחד לא צדיק גדול. לא הרט"ג ולא המטיילים.

דור אריאל
28-07-20, 14:55
לא חושב שאנשי הפרייבטים מטנפים יותר

פשוט הם פי כמה וכמה באוכלוסיה המטיילת[

QUOTE=דרור ברלי;903872]אין ספק.

כל מקום שנגיש לפרייבטים ולהמוני עמך-ישראל על מנגליהם וקריוקיהם, הופך לאדמה חרוכה.
ערימות אשפה, השחתה וחירוב של כל דבר אפשרי פשוט כי אפשר. כי כמו שמתנהגים בכל מקום אחר, יתנהגו גם בטבע.
אני תמיד אוהב לומר על השטח שהושמד והושחת שהוא "נגיש לפרייבטים" כי אלה באמת הרוב המוחלט של הפורעים וכי אני רוצה לקוות שג'יפאים מתנהגים אחרת. אבל כולנו יודעים שלא מעט ג'יפאים (ובוודאי בקהילת ה-SBS) ממש לא מתנהגים אחרת ונעצור כאן לפני שגם השרשור הזה יתדרדר. בוא ונסכם שבאופן כללי, אף אחד לא צדיק גדול. לא הרט"ג ולא המטיילים.[/QUOTE]

דרור ברלי
28-07-20, 15:22
לא חושב שאנשי הפרייבטים מטנפים יותר

פשוט הם פי כמה וכמה באוכלוסיה המטיילת[

QUOTE=דרור ברלי;903872]אין ספק.

אני תמיד אוהב לומר על השטח שהושמד והושחת שהוא "נגיש לפרייבטים" כי אלה באמת הרוב המוחלט של הפורעים וכי אני רוצה לקוות שג'יפאים מתנהגים אחרת. אבל כולנו יודעים שלא מעט ג'יפאים (ובוודאי בקהילת ה-SBS) ממש לא מתנהגים אחרת ונעצור כאן לפני שגם השרשור הזה יתדרדר. בוא ונסכם שבאופן כללי, אף אחד לא צדיק גדול. לא הרט"ג ולא המטיילים.[/QUOTE]

נכון. מספרם גדול פי כמה וכמה. מאות מונים.
ולכן באופן טבעי ומתבקש רוב הטינופת היא שלהם.
את השטח (וגם את רט"ג) לא מעניינים אחוזים וסטטיסטיקות ובאיזה רכב בדיוק הגיעו המלכלכים. רק כמה לכלוך והרס נשארו.

בוא ונשווה שני אתרים לדוגמה, על אותו מסלול, פחות או יותר: מסלול ציר המוסכים ברמת הגולן.
הנקודות הן עין א-תינה שנגיש לכל סוגי הפרייבטים והפג'ר הקטן שנגיש רק לרכבי שטח (או מטיילים רגליים).
איפה נשארת יותר טינופת?.................... אם בכלל?................

שלא תטעו, אני לא מצדד במדיניות רט"ג.
אבל גם לא מתעלם מהחורבן שרוב המטיילים משאירים אחריהם.
וכל מי שמזכיר את חו"ל, שיהיה הגון ויספר לנו על תרבות וחינוך בחו"ל ואיך מטיילים בחו"ל משאירים את השטח אחריהם. ורק אחר כך שישווה למצב אצלנו.

ד ו ר ו ן
28-07-20, 15:34
גם בחו"ל אתרים רבים בתשלום.
לא יודע מאיפה הבאת את זה שבחו"ל זה חינם
לא אמרתי בשומקום שהכל בחינם, ציינתי שיש שמורות שבקרת העומס היא רישום ללא תשלום.

להבדיל ממדינות ענקיות, השטח בארץ מצומצם, וכל מגבלה קטנה משליכה במכפלות על הציבור שמתכנס לשטחים עוד יותר קטנים.

יונתןמצפה
28-07-20, 15:43
מעבר לזה יש את עניין המטיילים הפרטיים, עם כל הוויכוחים שמכירים בין היתר כאן מהאתר. הלחץ על מסלולי טיול היום הוא גדול ואחרי כל חג או סופש הכל מטונף. וזה עוד לפני הסיכונים הבטיחותיים שיש במאסות גדולות במטיילות. ויש עוד.
עם זאת, אני מאד לא אוהב את כל הצרת הצעדים המשמעותית שמתבצעת פה בשנים האחרונות- מסלולים נסגרים כל הזמן לתנועה, ואין עם מי לדבר. לדעתי הפתרון היחיד כאן הוא חינוך, מגיל צעיר. ופה לדעתי רטג לא הכתובת היחידה.

חינוך זה תמיד טוב. ובטח במקרה הזה.
אבל כפי שכתבת, וכולנו כאן נסכים, הבעיה כיום היא הלחץ והעומס על אתרי הטיולים.
עומס נגרם כי יש יותר מדי מטיילים ביחס לכמות אתרי הטיולים.
העידן שבו היינו נוסעים "לצפון" ומתיישבים ליד "אחד הנחלים" לבד בכיף פשוט נגמר לצערי.
צמצום וסגירה רק מעצימים את הבעיה.

הפתרון הנכון הוא פתיחה והסדרה.
להגדיל משמעותית את כמות האתרים ומסלולי הטיול. לטפח אותם. להסדיר אתרי קמפינג וחניוני יום לאורך הנחלים. פה ושם גם לגבות איזה תשלום סמלי. וחינוך. כמובן.

בחזון שלי אני מדמיין עשרות אתרים כאלו בצפון, לאורך מקורות המים והנחלים. כבישים פנימיים שעוברים דרך אין סוף נישות קטנות ומשפחתיות עם מקום מסודר לאוהל, שולחן קקל, מקום למנגל ופח זבל.
במרכז האתר יהיו מקלחות. ושירותים אקולוגיים נקיים מפוזרים בכמה מקומות.
בכניסה לאתר לא יהיה מחסום. יהיה קוד שסורקים עם הטלפון וככה מתבצע התשלום. סמלי, כבר אמרתי.
כזה שגם משפחה עם 6 נפשות תשמח לשלם.

אמריקה. או קנדה. או אוסטרליה. תבחרו...

כשזה ייראה ככה, עם הכפלה, או אפילו שילוש של הקיבולת הפונטניאלית של אתרי הטיולים והקמפינג, בכל הארץ, בשילוב עם הסברה וחינוך, ובתוספת אכיפה שוויונית והחלטית, אנשים פשוט לא ירצו ללכלך.
ומי שכן יחטוף.

עכשיו אני הולך לשים שעון מעורר. בכל זאת, ישראל... [emoji52]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

zivo
28-07-20, 16:46
בסופו של יום, יש פה שלושה נושאים שונים -
1-אמירה ראשונה שלנו, תנגישו את הטבע, ואל תמנעו. זה מתחיל בחלום של יונתן, ומגיע לפרטים הקטנים של סגירות "קטנות" שברור שכל תחליטן הוא להגביל את היכולת שלנו לטייל (והכי מעצבן, מקומות שהצבא נוסע בהם חופשי, כי הוא לא חלק "מהשימור").
כל ההתנהלות של הטעיה בין שמורה מוכרזת למוצעת, באיזה זכות הם פועלים רק על סמך הצעה לפני אישור ? מה קורה עם אזרח שהגיש בקשה לבניה והתחיל לבנות לפני שהוא קיבל אישור? מאיפה הבריונות הזו?

2- התירוץ של התנהגות לא ראוייה לא מחזיק מים. בדיוק כמו שגיא כתב אפשר לחנך וללמד. ובינתיים, מי שנתפס, מצידי שיחטוף תביעה של 10000 ש"ח על פגיעה בערכי טבע. חצי שנה של אכיפה כזו, קצת פייסבוק, ואנשים יתחילו להיזהר.

3- ובסוף בסוף, יש נושא מיסתורי, שמתנהל ללא כל שקיפות, של סגירה לצרכי שיקום. כל הנושא הזה של שיקום או הגנה על איזה ערך טבע נדיר, נושאים חשובים בפני עצמם, לא יכול להתנהל במחשכים ללא קירטריונים ברורים.

מזל שלא כולם כמונו, מזל שיש מי שיצא למאבק.

דור אריאל
28-07-20, 17:19
בסופו של יום, יש פה שלושה נושאים שונים -
1-אמירה ראשונה שלנו, תנגישו את הטבע, ואל תמנעו. זה מתחיל בחלום של יונתן, ומגיע לפרטים הקטנים של סגירות "קטנות" שברור שכל תחליטן הוא להגביל את היכולת שלנו לטייל (והכי מעצבן, מקומות שהצבא נוסע בהם חופשי, כי הוא לא חלק "מהשימור").
כל ההתנהלות של הטעיה בין שמורה מוכרזת למוצעת, באיזה זכות הם פועלים רק על סמך הצעה לפני אישור ? מה קורה עם אזרח שהגיש בקשה לבניה והתחיל לבנות לפני שהוא קיבל אישור? מאיפה הבריונות הזו?

2- התירוץ של התנהגות לא ראוייה לא מחזיק מים. בדיוק כמו שגיא כתב אפשר לחנך וללמד. ובינתיים, מי שנתפס, מצידי שיחטוף תביעה של 10000 ש"ח על פגיעה בערכי טבע. חצי שנה של אכיפה כזו, קצת פייסבוק, ואנשים יתחילו להיזהר.

3- ובסוף בסוף, יש נושא מיסתורי, שמתנהל ללא כל שקיפות, של סגירה לצרכי שיקום. כל הנושא הזה של שיקום או הגנה על איזה ערך טבע נדיר, נושאים חשובים בפני עצמם, לא יכול להתנהל במחשכים ללא קירטריונים ברורים.

מזל שלא כולם כמונו, מזל שיש מי שיצא למאבק.לגבי 3 חבל ש כתב מהארץ לא ביקש ממנכל הרטג שייתן כמה דוגמאות למה סגרו שטחים לשימור
ששאלתי לגבי מעלה עמיעז התשובה שקיבלתי
"כי ככה החליטו " אני לא מכיר שום ערך טבע מיוחד במעלה שדורש סגירה שלו

KOOKE
28-07-20, 18:17
ואני רק מזכיר שהקורונה וותוצאת הלוואי של הפניית תרבות הפנאי והטיולים רק פנימה לתוך הארץ בלי חו"ל הציפה והעצימה את הבעיה משני הכיוונים- המטיילים והרט"ג.

asafk
28-07-20, 18:24
כשיש יותר מטיילים ומצמצמים את כמות המסלולים התוצאה הבלתי נמנעת היא עומס עודף במסלולים הנותרים ומכאן נזקים, סגירה, וחוזר חלילה.
אכן, יש תחושה כבר זמן רב שהרשות מקדמת אתרים בתשלום על ידי סגירת האופציות האחרות.
הנקיק השחור? עשיתי מאות פעמים, אני לא מגזים. מסלול מדהים. לסגור אותו זו איוולת - כי ממילא כמות המטיילים שם מווסתת באופן טבעי על ידי כמות העגינות ומסלולי הגלישה
ולאן יוציאו עכשיו טיולי סנפלינג בקיץ? למערת קשת? האתר שבחסות הרט"ג חברה אחת וחצי השתלטו עליו ואי אפשר לבוא לגלוש בו לבד בכיף ובלי לשלם כופר על עיגון חבלים?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

boaz avrahami
28-07-20, 20:10
לגבי 3 חבל ש כתב מהארץ לא ביקש ממנכל הרטג שייתן כמה דוגמאות למה סגרו שטחים לשימור
ששאלתי לגבי מעלה עמיעז התשובה שקיבלתי
"כי ככה החליטו " אני לא מכיר שום ערך טבע מיוחד במעלה שדורש סגירה שלו

ידוע במעלה עמיעז יש נמלים נבטיות נדירות בסכנת הכחדה.
הן רגישות מאוד לאבק ובני אדם.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
28-07-20, 20:45
דוגמה: לפני כשבועיים, בחניון גשר להבות שצמוד לירדן, אדם שנראה נורמטיבי לחלוטין עם טנדר פול סייז רתום לקרוואן באורך 10 מ' עקר עמוד מבוטן כדי להיכנס עם הקרוואן לחניה קרובה לירדן.....
מה הקשר הין מחט לתחת?

עבריין, שיטפלו בעבריין.

ד ו ר ו ן
28-07-20, 20:50
צריך להבין שיש פה כמה סגמנטים בתוך המהלך הזה. קודם כל, אורי שהוא יוזם המהלך הוא איש שטח ותיק ובעל חברה ותיקה ומוערכת בתחום החבלים. הוא כמו רוב התחום הזה (וגם אני בעבר אגב) נפגע מהסגירות והמהלכים השונים של הרטג, כמו פעילות במצוקים השונים ובנקיק השחור. כאן באמת יש בעייתיות- ישנן לא מעט חברות שעובדות ופועלות בשטח בסטנדרט בטיחותי נמוך ביותר. במקום כמו הנקיק חברה כזו שבאה ועובדת לא מסודר עם נפח אנשים מאד גדול פוגעת גם בכל מי שנכנס אחריה לנחל.מעבר לכך לחברות המסחריות הפועלות בתחום ישנם עוד חיכוכים רבים נוספים סביב איפה מותר לגלוש או לטפס.
לא מחזיקמים הטיעון שלך לגבי מטיילים בעייתיים.

על המשקל הזה, המשטרה הייתה סוגרת לכולם כבישים ציבוריים כי יש עברייני תנועה/מהירות.

יש עבריינות?
תטפלו בה.
תשקיעו בחינוך.

סגירת שטחים מחריפה משמעותית את הלחץ במקומות שזמינים, ואז התופעה מחריפה באותם מקומות ומשתמשים בזה בתור תרוץ לסגור עוד יותר.

הם שותפים בעלי משקל משמעותי בבעיה, למעשה מקצינים אותה, ומשתמשים בתוצאה להחמיר את הסגירה.

ד ו ר ו ן
28-07-20, 20:54
שלא תטעו, אני לא מצדד במדיניות רט"ג.
אבל גם לא מתעלם מהחורבן שרוב המטיילים משאירים אחריהם.
וכל מי שמזכיר את חו"ל, שיהיה הגון ויספר לנו על תרבות וחינוך בחו"ל ואיך מטיילים בחו"ל משאירים את השטח אחריהם. ורק אחר כך שישווה למצב אצלנו.

כנראה שלא ראית רדנקים קנדיים.
זה בדואים רק בבלונד.

סלאמס במקום באוהל, בפחונים.

יש לי קרובי משפחה בקנדה, טיילים כבדים.
תשמע מהם אותם סיפורים על המלכלכים רק באנגלית.

ההבדל הוא ששם לאתרי טבע שמווסתים את הכניסה אתה נרשם חצי שנה מראש.
ויש פיקוח אבל לא רדיפה ותחושת אג׳נדה שהמטיילים הם בעיה.

להזכיר לך את הניכוס שרט״ג עשו על חוק איסור נסיעה בחוף הים, עם דוחות על המצוק מעל? כי מצאו כנראה סוג חדש של צבי ים מעופפים שעולים עד למעלה.

הפקח העירוני לא ייתן לך דוח(כי אתה לא מסכן מתרחצים..), אבל רטג כן.

גיא
28-07-20, 21:29
מעניין רק מה יקרה אם נגיד במקרה בטעות לגמרי משהו כמו 100 ג'יפים יחליטו לטייל במקרה בטעות בשמורה לא ברורה ...

סתם מחשבה ..

נדב ש.
28-07-20, 21:44
אפשר להמשיך לקשקש פה ולהגיע ל 100 עמודים ויותר.
בת'כלס רק מחאה או התארגנות מסודרת נגד הסגירות ולטובת הסדרה יקדמו את הנושא הזה, גם ככה מחאות זה במודה עכשיו אז מה זה עוד אחת כזו? 🤣

הרגע שנרצה לצאת לטייל ספונטני עם הילדים/נכדים וחצי משטחי הטיול בטבע יהיו סגורים והחצי השני יהיו בתשלום מוגזם לא רחוק.

DavidL
28-07-20, 21:47
מי שאמור לחנך אלו ההורים.
במבחן התוצאה הורים רבים לא מחנכים את ילדיהם לכן אולי עדיף שבנתיים ישמרו על הטבע לדורות הבאים.

guy888
28-07-20, 21:48
זה בדואים רק בבלונד.

להזכיר לך את הניכוס שרט״ג עשו על חוק איסור נסיעה בחוף הים, עם דוחות על המצוק מעל? כי מצאו כנראה סוג חדש של צבי ים מעופפים שעולים עד למעלה.

הפקח העירוני לא ייתן לך דוח(כי אתה לא מסכן מתרחצים..), אבל רטג כן.לפי הנאמר בכתבה, הקנס על נסיעה בחוף הים נכנס ישירות לקופת רט"ג (בשונה משאר הדוחות שהם יכולים לתת) כך שיש אובר מוטיבציה לאכוף את העניין הזה.

DavidL
28-07-20, 21:52
חינוך זה תמיד טוב. ובטח במקרה הזה.
אבל כפי שכתבת, וכולנו כאן נסכים, הבעיה כיום היא הלחץ והעומס על אתרי הטיולים.
עומס נגרם כי יש יותר מדי מטיילים ביחס לכמות אתרי הטיולים.
העידן שבו היינו נוסעים "לצפון" ומתיישבים ליד "אחד הנחלים" לבד בכיף פשוט נגמר לצערי.
צמצום וסגירה רק מעצימים את הבעיה.

הפתרון הנכון הוא פתיחה והסדרה.
להגדיל משמעותית את כמות האתרים ומסלולי הטיול. לטפח אותם. להסדיר אתרי קמפינג וחניוני יום לאורך הנחלים. פה ושם גם לגבות איזה תשלום סמלי. וחינוך. כמובן.

בחזון שלי אני מדמיין עשרות אתרים כאלו בצפון, לאורך מקורות המים והנחלים. כבישים פנימיים שעוברים דרך אין סוף נישות קטנות ומשפחתיות עם מקום מסודר לאוהל, שולחן קקל, מקום למנגל ופח זבל.
במרכז האתר יהיו מקלחות. ושירותים אקולוגיים נקיים מפוזרים בכמה מקומות.
בכניסה לאתר לא יהיה מחסום. יהיה קוד שסורקים עם הטלפון וככה מתבצע התשלום. סמלי, כבר אמרתי.
כזה שגם משפחה עם 6 נפשות תשמח לשלם.

אמריקה. או קנדה. או אוסטרליה. תבחרו...

כשזה ייראה ככה, עם הכפלה, או אפילו שילוש של הקיבולת הפונטניאלית של אתרי הטיולים והקמפינג, בכל הארץ, בשילוב עם הסברה וחינוך, ובתוספת אכיפה שוויונית והחלטית, אנשים פשוט לא ירצו ללכלך.
ומי שכן יחטוף.

עכשיו אני הולך לשים שעון מעורר. בכל זאת, ישראל... [emoji52]

כדי להפחית על העומס באתרי הטיול מומלץ לטייל ביהודה ושומרון. חבל ארץ נפלא עם אנשים טובים ונופים נהדרים.

נדב ש.
28-07-20, 21:53
מי שאמור לחנך אלו ההורים.
במבחן התוצאה הורים רבים לא מחנכים את ילדיהם לכן אולי עדיף שבנתיים ישמרו על הטבע לדורות הבאים.

תשמע יש לך יציאות באין כניסה אתה...
את הפוסט הזה ודוגמתו שמור לפיכסבוק, פה זה אתר של 4x4, הווה אומר תרבות פנאי, רוצה לומר שמאמין שכולם פה מחנכים את ילדיהם לערכים ושמירה על הטבע.

ללא ספק +1 לדורון גם על הפוסט הקודם!

DavidL
28-07-20, 22:14
שכל אחד יבדוק בצציותיו לפני שהוא בא בתלונות לרט"ג.

yosss
28-07-20, 22:39
שכל אחד יבדוק בצציותיו לפני שהוא בא בתלונות לרט"ג.בדקתי.
מה עושים עכשיו?

DavidL
28-07-20, 22:50
הכל טוב,
ממשיכים לטייל, שומרים על הטבע ונותנים כבוד לפקחים של הרט"ג :).

נדב ש.
28-07-20, 22:57
ונותנים כבוד לפקחים של הרט"ג :).

תגיד מאיפה באת עלינו?
מי אמר שלא נותנים להם כבוד? ומה הקשר לפקחים בכלל?

DavidL
28-07-20, 23:27
נחזור ונצטט מדבריו של פותח השירשור:
"אנחנו דורשים מרט"ג לשחרר את הטבע לציבור. הם סגרו לנו את המדינה בלי להסביר למה. הנימוק שהם שומרים על הטבע מפנינו ארכאי ושגוי. כולנו שומרים על הטבע".
ובכן, הדובר שמתפרנס מטיולי טבע לא דובר אמת מכיוון שלפי כמויות החרא, הזבל ובקבוקי הבירה שאני פוגש עמוק במדבר רוב המטיילים לא שומרים על הטבע. לפני שהוא מתבכיין שיבדוק בציציותיו....

אבו שפם
28-07-20, 23:49
לאן ומתי להגיע בכדי לצעוק צעקה????

Snir
29-07-20, 00:45
מותר להעריך שהחברה להגנת הטבע (עמותה), תמשיך לקבל אחכ היתרים פרטניים מרט״ג לטייל שם כולל הלנת קבוצות בזמן שהשטח יגרע משאר הציבור?אתה מכפיש לשווא...

ד ו ר ו ן
29-07-20, 06:43
אתה מכפיש לשווא...
אישית נתקלתי באירועים בהם רטג נתנו היתרים בשטח בשמורה ללינה מחוץ לחניון לקבוצות.
(הפקח ליווה את הקבוצה).

יש כאן אנשים שהיו בהדרכות קבוצות שהעידו שזו לא תופעה חד-פעמית.

דור אריאל
29-07-20, 07:15
אישית נתקלתי באירועים בהם רטג נתנו היתרים בשטח בשמורה ללינה מחוץ לחניון לקבוצות.
(הפקח ליווה את הקבוצה).

יש כאן אנשים שהיו בהדרכות קבוצות שהעידו שזו לא תופעה חד-פעמית.לא יודע לגבי לינה אבל בוודאות הם מקבלים אישורים לטייל בשבילים לא מסומנים בשטח של שמורות טבע

דרור ברלי
29-07-20, 08:32
זה בדואים רק בבלונד.

הפקח העירוני לא ייתן לך דוח(כי אתה לא מסכן מתרחצים..), אבל רטג כן.

לנו יש ערסים, להם יש רדנקים.
נניח שהרדנקים השיכורים שלהם גרועים מהערסים המצחינים שלנו - אז איך זה ששם תמיד נקי ואצלנו כמעט תמיד מלוכלך?....

שם יש פיקוח - אבל אין רדיפה - פשוט כי אין צורך.
אצלנו דווקא יש צורך לפעמים. אבל רודפים את הציבור הלא נכון.

אז לדעתך השיטה של להירשם חצי-שנה מראש היא פתרון טוב?....

"היי אחי, מה קורה?.... נרשמתי לטפס את משלט 21 בעוד חצי שנה. יתאים לך?.... כן?.... אז יאללה, תתחיל להכין את הג'יפ....".
"מצטערת אדוני, הרשימות של כמריר מלאות עד 28.10.2021. רק רגע, התפנו לי מקומות לשני ג'יפים בתחילת ספטמבר 21. לרשום אותך?..."

נשמע מצחיק?....
כי ככה זה בהרבה מקומות בעולם.
אתה לא מגיע סתם ככה כשבא לך - צריך להירשם מראש.
צריך לקבל אישורים חודשים רבים לפני, כדי להיכנס לכל מיני טרקים ומסלולי טיפוס, לעשות רפטינג או לחתור באיזה נהר בקאנו... והשד יודע מה עוד. גם כדי לנסוע במסלולי ג'יפים מפורסמים. וזה כנראה עובד. כי ככה הם מווסתים את כמות המבקרים כדי שהטבע לא ייפגע וקל לשלוט בנקיון ובמקרה של מציאות ישראלית של מטיילים שמטנפים במודע - גם לדעת מי טינף ומתי, כדי למצות איתו את הדין.

ד ו ר ו ן
29-07-20, 09:41
לשאול שאלה לענות בעצמך לפי קו המחשבה של עצמך ולא להיות מרוצה זה משעשע, אם כי זו שיחה חד צדדית.

אם יש אזור שהגדירו בעל רגישות גבוהה, אז אפשר לעשות נקודתית רישום, איזה קטע.. זה קורה עכשיו בגלל הקורונה.
(צפיפות הומוספיאנס, להבדיל מצפיפות החיות).

אני לא בעד, אבל זה פתרון ביניים למקומות מאד נקודתיים.

משל״ט 21 זו דוגמא גרועה.
לט מבין את ההגיון שם למעט צרות עין.

עבודות התשתית הנרחבות בשנים האחרונות (ושעדיין לא הסתיימו) בפרוזדור ירושלים גורמות לאלף מונים יותר לחץ סביבתי ונזק יום-יומי מאשר כמה רכבים בסוף שבוע.

הרבה מילים וביטים מיותרים בשרת, אפשר לשכפל ולהדביק תאריך שונה על אותו שרשור פעם בכמה זמן.

נציגי ירוקים ורטג יושבים בוועדות כל יום כי זו העבודה שלהם להבדיל מהתחביב שלנו.

מאחל לאורי בן דויד בהצלחה, בלי טיפת ציניות.

yosss
29-07-20, 09:51
https://www.atzuma.co.il/natureforall

דרור ברלי
29-07-20, 09:53
לשאול שאלה לענות בעצמך לפי קו המחשבה של עצמך ולא להיות מרוצה זה משעשע, אם כי זו שיחה חד צדדית.

אם יש אזור שהגדירו בעל רגישות גבוהה, אז אפשר לעשות נקודתית רישום, איזה קטע.. זה קורה עכשיו בגלל הקורונה.
(צפיפות הומוספיאנס, להבדיל מצפיפות החיות).

אני לא בעד, אבל זה פתרון ביניים למקומות מאד נקודתיים.

משל״ט 21 זו דוגמא גרועה.
לט מבין את ההגיון שם למעט צרות עין.

עבודות התשתית הנרחבות בשנים האחרונות (ושעדיין לא הסתיימו) בפרוזדור ירושלים גורמות לאלף מונים יותר לחץ סביבתי ונזק יום-יומי מאשר כמה רכבים בסוף שבוע.

הרבה מילים וביטים מיותרים בשרת, אפשר לשכפל ולהדביק תאריך שונה על אותו שרשור פעם בכמה זמן.

נציגי ירוקים ורטג יושבים בוועדות כל יום כי זו העבודה שלהם להבדיל מהתחביב שלנו.

מאחל לאורי בן דויד בהצלחה, בלי טיפת ציניות.

במקרה של המשלט, מסתובבת שמועה שהכל התחיל בגלל תביעה של חברת ביטוח שנאלצה לפצות מישהו שהתהפך שם, וטענה שהמקום אסור בתנועת כלי רכב - אבל לא היה מסומן ככזה/חסום לתנועה/שילוט מתאים או כל צעד מינימלי אחר שהרשויות היו אמורות לעשות על מנת שכלי רכב לא ייסעו שם.
זו באמת רק שמועה ואין לי שמץ מושג אם זה נכון.

בכלל אנחנו צריכים להיזהר במשאלותינו - "פתרון ביניים למקום נקודתי" יהפוך מהר מאוד לפתרון הקבוע בכל מקום.

גם אני מאחל בהצלחה רבה לאורי בן דוד. איש יקר וטוב שאני מאוד מעריך ולא מסתפק בדיבורים - אלא קם ועושה מעשה.

ד ו ר ו ן
29-07-20, 10:02
במקרה של המשלט, מסתובבת שמועה שהכל התחיל בגלל תביעה של חברת ביטוח שנאלצה לפצות מישהו שהתהפך שם, וטענה שהמקום אסור בתנועת כלי רכב - אבל לא היה מסומן ככזה/חסום לתנועה/שילוט מתאים או כל צעד מינימלי אחר שהרשויות היו אמורות לעשות על מנת שכלי רכב לא ייסעו שם.
זו באמת רק שמועה ואין לי שמץ מושג אם זה נכון.
.
״אסור בתנועת רכב״?
יש בכלל הגדרה חוקית כזו אם אין מראש שילוט חוקי או הגדרה חוקית (מדרכה..?), שאוסר דבר כזה?

להזכירך את אירוע הפוראנר המתהפך בחורשן שבית המשפט דווקא דחה את טענת הביטוח בנושא.

יש כאן בפורום התייחסויות של חברי אתר עורכי דין (שלמה?), שאמרו שטענה כזו לא אמורה לתפוס, אבל אני לא עו״ד.

אני כן מכיר ממקור ראשון תאונת שטח במקום שאינו שביל בשום צורה, שלא עניין כלל את חברת הביטוח איפה או איך (לא היו נפגעים).

דרור ברלי
29-07-20, 10:27
כתבתי שזו רק שמועה.
וזה לא סוד שחברות ביטוח תמיד ינסו להיאחז בכל בדל של משהו שאולי יעזור להן להתחמק מאחריות.... או לתבוע ממישהו את מה שנאלצו לשלם (בחריקת שיניים) למבוטחים שלהן...

KOOKE
29-07-20, 11:25
״אסור בתנועת רכב״?
יש בכלל הגדרה חוקית כזו אם אין מראש שילוט חוקי או הגדרה חוקית (מדרכה..?), שאוסר דבר כזה?

להזכירך את אירוע הפוראנר המתהפך בחורשן שבית המשפט דווקא דחה את טענת הביטוח בנושא.

יש כאן בפורום התייחסויות של חברי אתר עורכי דין (שלמה?), שאמרו שטענה כזו לא אמורה לתפוס, אבל אני לא עו״ד.

אני כן מכיר ממקור ראשון תאונת שטח במקום שאינו שביל בשום צורה, שלא עניין כלל את חברת הביטוח איפה או איך (לא היו נפגעים).

זה היה מגנום שהתהפך בחורשן ושם דובר על תביעה בין המבוטח (בעל הרכב) ובין חברת הביטוח.

מה שדרור מדבר עליו כשמועה בהחלט ייתכן - מדובר על סוג תביעה שונה - "תביעת שיבוב" של חברת הביטוח כנגד מי שלטענתה גם לנזק לרכב המבוטח על ידה ושחברת הביטוח תובעת בחזרה את הכסף שהיא שילמה למבוטח שלה.

יש סיכוי שאיזו חברת ביטוח/ עו"ד חוכמולוג שמייצג חברת הביטוח יחליטו להגיש תביעה כנגד הגוף הממונה על המקום בו התרחשה התאונה בטענה לרשלנות של הגוף הממונה (רט"ג?) בכך שלא מנעה גישה/ לא סימן כראוי וכו' מקום המהווה סכנה לנסיעה בו - אם כי להערכתי כשמדובר בשבילים בשטח סיכוי לטענה שכזו של חברת הביטוח הוא נמוך.

"אסור לתנועת רכב" ייתכן בהחלט שמקום שמסומן במפות סימון שבילים כשביל הולכי רגל/ שביל אופניים בתוך שמורה יכלל בהגדרה הזו. אבל, להציב בפני גופים כמו הרט"ג בשם הבטיחות דרישה לחסום פיזית מפני כלי רכב כל שביל ושביל שמיועד לרוכבי אופניים/ הולכי רגל זה אבסורד

יונתןמצפה
29-07-20, 11:31
יש סיכוי שאיזו חברת ביטוח/ עו"ד חוכמולוג שמייצג חברת הביטוח יחליטו להגיש כנגד הגוף הממונה על המקום בו התרחשה התאונה בטענה לרשלנות של הגוף הממונה (רט"ג?) בכך שלא מנעה גישה/ לא סימן כראוי וכו' מקום המהווה סכנה לנסיעה בו - אם כי להערכתי כשמדובר בשבילים בשטח סיכוי לטענה שכזו של חברת הביטוח הוא נמוך.

⁦[emoji2359]⁩
אם זה המצב....
אוי ואווי.

דרור ברלי
29-07-20, 11:34
למה אוי ואבוי?
כמו ששלמה כתב - הסיכוי נמוך.
אבל לך תדע.

אבל מה אכפת לחברת הביטוח?... היא מנסה את מזלה. עורכי הדין במחלקה המשפטית שלה בכל מקרה מקבלים משכורת. שיעבדו.

KOOKE
29-07-20, 11:55
במדינה קצת יותר גדולה וקצת יותר מתוקנת כמו ארה"ב יש מסלולים יעודיים לרכבי 4X4 ובתחילת כל מסלול יש סימון ברור ובולט של דרגת הקושי של המסלול בין 1 (פרייבטים) לבין 10 (רכבי עבירות קיצונית יעודיים). יש שם גם טבלאות מסודרות מה הדרישות מבחינת הרכב לכל מסלול ומסלול (גודל צמיגים, נעילות, הילוך כוח וכו')

מהמסע שלי למואב ולמסלולים שם, יש שם הקפדה יתרה על שמירת ערכי הטבע, אין ירידה מהשבילים, אין לכלוך, היי אפילו יש חובה לאסוף איתך את הצרכים שלך !!!

יותר מזה, באחת מהפסקות הקפה בהיסח הדעת חטאתי וזרקתי לרצפה בדל הסיגריה.....מבטי הרצח שנעצו בי שאר המטיילים חקוקים בי עד היום.

אז אישית בטיולים בארץ, כמובן שאוסף האשפה ואפילו אוסף את כל בדלי הסיגריות שלי!!!

יונתןמצפה
29-07-20, 11:57
סיכוי נמוך או לא, בטוח שזה מנחה חלק גדול מההחלטות שהרטג מקבלים.
ואם כבר מדברים על סגירות- זה הרבה הרבה יותר מטריד מזבל שאנשים משאירים.
כי נגד עורכי דין מטונפים אפילו חינוך לא יעזור.

יונתןמצפה
29-07-20, 12:01
ואפילו אוסף את כל בדלי הסיגריות שלי!!!

אני מתנצל מראש שלמה, אבל בדיון כגון זה זה חייב להיאמר-
בדלי סיגריות זה ממש ממש לא אפילו.
דין בדל סיגריה כדין חיתול/ חד פעמי/ בקבוקי שתיה וכד'.

אוי לנו אם נחשוב אחרת.

KOOKE
29-07-20, 12:04
כי נגד עורכי דין מטונפים אפילו חינוך לא יעזור.

הגזמת !!!!

בעניין בדלי הסיגריות הבאתי את זה כדוגמה קיצונית להקפדה היתרה על שמירת ערכי הטבע וזה ברור שאין מה להשוות בין בדל סיגריה לשאר סוגי הזבל שמטיילים משאירים אחריהם.

יונתןמצפה
29-07-20, 12:14
הגזמת !!!!

בעניין בדלי הסיגריות הבאתי את זה כדוגמה קיצונית להקפדה היתרה על שמירת ערכי הטבע וזה ברור שאין מה להשוות בין בדל סיגריה לשאר סוגי הזבל שמטיילים משאירים אחריהם.

חלילה חלילה!!!
ממש לא התכוונתי לזה ומועד שליחת התגובה בלבל אותך.

עורכי דין מטונפים- הכוונה היתה לעורכי הדין של חברת הביטוח שיעשו הכל כדי להצדיק את פרנסתם כולל לזרוק תביעות על גופים כמו רטג ומי שמשלם את המחיר זה אנחנו.
ממש לא נכתב בהקשר שלך ובדלי סיגריות.

לעניין בדלי סיגריה-
כאן אנחנו לחלוטין חלוקים.
בדל סיגריה שווה ערך לחלוטין מבחינתי.
מי שזורק בדל סיגריה בשטח הוא אנוכי ומעניין לו את התחת הנאתם של אחרים מהשטח, כמו מי שמשליך בקבוק בירה.

אני שמח שאתה אוסף את הבדלים שלך.

אגב,
מסתבר שאפילו החוק חושב ככה.
http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/neemanenikayon/Pages/feestable.aspx

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200729/375cd1dc52b61d0f1f5bf84be2ef8f43.jpg

erezgur
29-07-20, 12:48
ובתחילת כל מסלול יש סימון ברור ובולט של דרגת הקושי של המסלול בין 1 (פרייבטים) לבין 10 (רכבי עבירות קיצונית יעודיים

יש לך במקרה צילום? אני מחפש טבלה כזו, של קריטריונים להגדרת רמת עבירות לפי סוג רכב או מאפייני רכב..

נשלח מהנייד

KOOKE
29-07-20, 13:12
חלילה חלילה!!!

עורכי דין מטונפים- הכוונה היתה לעורכי הדין של חברת הביטוח שיעשו הכל כדי להצדיק את פרנסתם כולל לזרוק תביעות על גופים כמו רטג ומי שמשלם את המחיר זה אנחנו.
ממש לא נכתב בהקשר שלך ובדלי סיגריות.

עו"ד שמבצע את תפקידו נאמנה ומצליח למצוא עבור הלקוח שלו (גם אם זו חברת ביטוח) עילת תביעה שתקדם עניינו של הלקוח אינו "מטונף" וכשאתה תזדקק לתבוע פיצוי כספי אתה מן הסתם תרצה עו"ד "מונף" שכזה שייצג אותך...איני מתכוון להמשיך עוד בעניין הזה כדי לא להסיט את הדיון ואנא תן לי קצת קרדיט שהבנתי בדיוק למה התכוונת.

- - - Updated - - -

יש לך במקרה צילום? אני מחפש טבלה כזו, של קריטריונים להגדרת רמת עבירות לפי סוג רכב או מאפייני רכב..

נשלח מהנייד

למשל זה:

https://www.rr4w.com/ratings.cfm

רק קח בחשבון שהאמריקאים נוטים להחמיר בהערכת הקושי של המסלולים ולוקחים שולי ביטחון גדולים בנוגע למה שנדרש מהרכב.

גיא
29-07-20, 13:16
לאחותי יש רנגלר .. והם הצטרפו לאחרונה לטיול כזה .. איזה ביערות קנדה הקרירים .. אז מעבר לכמה מצחיק זה כשמכוונים אותם בצרפתית על גרגר חצץ כאילו זה היה מינימום מדרגת נקרות ביום רע .. בסרטונים שם לא רואים אפילו בדל סיגריה ...

זה מה שאני זוכר גם מביקורי האחרון המקום .. מקומות מאד מטויילים שלא רואים בהם שום עטיפות של במבה / בקבורי בירה וכו' .. זה היה ממש בוטה כמה זה זועק לעין שם ..

אנחנו פשוט גרים בסלאמס של השכונה ...

yosss
29-07-20, 13:24

נשלח מהנייד מחיפוש ברשת
אמנם לא רק בצורת טבלה.

https://www.americantrails.org/resources/faq-is-there-a-universal-difficulty-rating-system-for-ohv-trails

https://www.4wdvictoria.org.au/iconic4wd/index.php/safety-information/track-classification

https://twistedjeeps.com/trails/

יונתןמצפה
29-07-20, 13:30
עו"ד שמבצע את תפקידו נאמנה ומצליח למצוא עבור הלקוח שלו (גם אם זו חברת ביטוח) עילת תביעה שתקדם עניינו של הלקוח אינו "מטונף" וכשאתה תזדקק לתבוע פיצוי כספי אתה מן הסתם תרצה עו"ד "מונף" שכזה שייצג אותך...איני מתכוון להמשיך עוד בעניין הזה כדי לא להסיט את הדיון ואנא תן לי קצת קרדיט שהבנתי בדיוק למה התכוונת.

- - - Updated - - -

למשל זה:

שלמה-
אכן הדיון הוסט.
ייתכן שבחירת המילים שלי יכלה להיות שונה, אבל בשום אופן לא היתה מכוונת אליך. וגם לא ברמיזה. ואני מתנצל אם לקחת אותה באופן אישי.

ואם כן נחזור לנושא, ובלי שום עניין אישי, תביעות כנגד הרטג, שנועדו לקדם אינטרס אישי של חברת ביטוח בעקבות מקרה פרטני של תביעה, ושבעקבותן אנחנו הציבור משלמים את המחיר, הן תביעות פסולות בעיני מבחינה מוסרית והן לא צודקות.
אני לא עורך דין, ולא מבין דבר במשפטים.
אבל כשאני נתקל בסוגייה לא מוסרית/צודקת ובמיוחד אם אני זה שנפגע ממנה, אני כן חושב שיש מקום להגיד מילים קשות כנגד מי שגרם לזה.

התביעות האלו הן רעה חולה בתרבות שלנו.
וכתוצה מכך אנחנו מגיעים למצב בו הרטג מנפצת מעיינות, סוגרת שמורות, מבטלת דרכים ועוד.
וכבר היה מי שכתב שלערבב יועצי בטיחות ומשפט עם טבע זה רע.

אז אולי עורכי הדין האלו עושים את עבודתם נאמנה. עבודה מטונפת, אבל עדיין עבודה.
גם פועלי זבל חוזרים הביתה מטונפים בסוף יום עבודה.
והרי ידוע שאין עבודה שלא מכבדת את בעליה.

מאחל לי ולך שלא נזדקק אף פעם לפיצוי. ואם אזדקק, בחיים לא אשתף פעולה עם עו"ד שייעץ לי לתבוע פיצוי ממי שאינו מעורב. בטח אם הנפגע יהיה אזרח שלא מעורב בכלל בעניין.

בכבוד
יונתן.

DavidL
29-07-20, 13:31
במדינה קצת יותר גדולה וקצת יותר מתוקנת כמו ארה"ב יש מסלולים יעודיים לרכבי 4X4 ובתחילת כל מסלול יש סימון ברור ובולט של דרגת הקושי של המסלול בין 1 (פרייבטים) לבין 10 (רכבי עבירות קיצונית יעודיים). יש שם גם טבלאות מסודרות מה הדרישות מבחינת הרכב לכל מסלול ומסלול (גודל צמיגים, נעילות, הילוך כוח וכו')

מהמסע שלי למואב ולמסלולים שם, יש שם הקפדה יתרה על שמירת ערכי הטבע, אין ירידה מהשבילים, אין לכלוך, היי אפילו יש חובה לאסוף איתך את הצרכים שלך !!!

יותר מזה, באחת מהפסקות הקפה בהיסח הדעת חטאתי וזרקתי לרצפה בדל הסיגריה.....מבטי הרצח שנעצו בי שאר המטיילים חקוקים בי עד היום.

אז אישית בטיולים בארץ, כמובן שאוסף האשפה ואפילו אוסף את כל בדלי הסיגריות שלי!!!

בהוואי ראיתי כיצד חוכמולוג שזרק בשמורה בדל סיגריה משלם 450 $ קנס...ובמואב למיטב ידיעתי אתה צריך לקחת איתך בחזרה את החרא שלך.
את הציבור הישראלי שהפך ברובו לעדר של בבונים חסרי חינוך צריך לחנך בדרך הקשה, בדיוק כמו שעושה עכשיו מנהלת הכינרת.

ד ו ר ו ן
29-07-20, 13:34

לא מדויק.
יש סימון במקומות מסויימים עם סוג בעלות קרקע.

בשטחי ציבור אין הגדרות לשבילים אם זה לא שטח מוגבל.
בשנים האחרונות אני מנוי על עיתונות טיולים שסוקרת הרבה טיולי ומסלולי שטח בארהב.

במה שמכונה שם ״שטח ציבורי״ בדכ אין שום הגדרת עבירות, במקרה הטוב המלצה.

יש הרבה מסלולים בארהב שעוברים בשטח פרטי, ואז יש הגדרות.
להבנתי מסלול הרוביקון לדוג עובר לפחות בחלקו בשטח פרטי.

אומי5
29-07-20, 14:09
בהוואי ראיתי כיצד חוכמולוג שזרק בשמורה בדל סיגריה משלם 450 $ קנס...ובמואב למיטב ידיעתי אתה צריך לקחת איתך בחזרה את החרא שלך.
את הציבור הישראלי שהפך ברובו לעדר של בבונים חסרי חינוך צריך לחנך בדרך הקשה, בדיוק כמו שעושה עכשיו מנהלת הכינרת.

מודה שאת הצרכים שלי אני לא אוסף, אבל את הנייר/מגבונים אני בדרך כלל אוסף לחבילות מגבונים משומשות ( מי שלוקח מהג'יפ שלי מגבונים בלי לשאול, שימו לב שאתם לוקחים את החבילות השטוחות... לא התפוחות...).
אני מנסה להפיץ את השיטה, ולהפתעתי נתקל בתגובות : אני קובר.... גם לגבי מגבונים וגם מחבר'ה מאוד סביבתיים.

אני חושב שהפער הכי קשה הוא לחנך אנשים לאסוף גם את הנייר והמגבונים.

erezgur
29-07-20, 14:56
למשל זה:
רק קח בחשבון שהאמריקאים נוטים להחמיר בהערכת הקושי של המסלולים ולוקחים שולי ביטחון גדולים בנוגע למה שנדרש מהרכב.

מחיפוש ברשת
אמנם לא רק בצורת טבלה.

שלמה, yosss, תודה [emoji846]

נשלח מהנייד

ד ו ר ו ן
29-07-20, 16:32
מודה שאת הצרכים שלי אני לא אוסף, אבל את הנייר/מגבונים אני בדרך כלל אוסף לחבילות מגבונים משומשות ( מי שלוקח מהג'יפ שלי מגבונים בלי לשאול, שימו לב שאתם לוקחים את החבילות השטוחות... לא התפוחות...).
אני מנסה להפיץ את השיטה, ולהפתעתי נתקל בתגובות : אני קובר.... גם לגבי מגבונים וגם מחבר'ה מאוד סביבתיים.

קיבלתי מחבר אוסטרלי.

בעיה כלל עולמית..
גם החרא, גם הלכלוך, הדיעה על המטיילים ״החדשים״, וגם הסגירות.

https://youtu.be/G1uE6a_r7Q4

נדב ש.
29-07-20, 17:24
לדעתי זה כזה לא מעניין מה קורה בחו"ל.
אנחנו חיים בישראל של 2020.
לעיניין החרא, כמו שבארדון שמו שירותים יכולים לשים בעוד מקומות.
החרא זאת לא הבעיה(ז"א זאת גם בעיה), אבל הבעיה זה הזבל שנערם ממטיילים שלא שמים ז€%&, שוב, עם זאת לא רואה סיבה למה לא לשים פחי אשפה גדולים/צפרדע כמו שיש כבר בכמה מקומות מוכרים.
הפואנטה זה במקום לסגור ולסגור ולסגור שזה הכי קל, אז לעשות סדר ולהשקיע בשילוט מתאים("העבריין צפוי לקנס" מכירים?).... כנראה שרק דרך הכיס הציבור הזה יבין.

ואחרון, למי שהיה באחד מחופי איגוד כנרת לאחרונה שם לב שיש פחים בכל חור, עובדים שמסתובבים ומחלקים שקיות, ועכלה נגררת שכל כמה שעות עוברת ואוספת את הזבל מהפחים, שזה ערימותתתתת.....

גיא
29-07-20, 18:36
לדעתי זה כזה לא מעניין מה קורה בחו"ל.
אנחנו חיים בישראל של 2020.
לעיניין החרא, כמו שבארדון שמו שירותים יכולים לשים בעוד מקומות.
החרא זאת לא הבעיה(ז"א זאת גם בעיה), אבל הבעיה זה הזבל שנערם ממטיילים שלא שמים ז€%&, שוב, עם זאת לא רואה סיבה למה לא לשים פחי אשפה גדולים/צפרדע כמו שיש כבר בכמה מקומות מוכרים.
הפואנטה זה במקום לסגור ולסגור ולסגור שזה הכי קל, אז לעשות סדר ולהשקיע בשילוט מתאים("העבריין צפוי לקנס" מכירים?).... כנראה שרק דרך הכיס הציבור הזה יבין.

ואחרון, למי שהיה באחד מחופי איגוד כנרת לאחרונה שם לב שיש פחים בכל חור, עובדים שמסתובבים ומחלקים שקיות, ועכלה נגררת שכל כמה שעות עוברת ואוספת את הזבל מהפחים, שזה ערימותתתתת.....

שלט העבריין .... ישים זין .. לא יעזור כי אין אכיפה.
אבל אם כבר יש WIFI בכל פינה במדבר .. שישימו גם מצלמות ויקנסו רכבים שמשאירים לכלוך.

כי ...
גם כשכבר יש אנשים שכן מבינים שלאסוף את האשפה זה לא כזה נורא, הם שמים את השקית ניילון נשענת על העץ שיטה .. כי ביום ג' בבוקר אוספים פה את הזבל .. לא ?

אבל בלילה בא שושו השועל ופותח לבדוק אם יש משהו לאכול בפנים .. ואז הרוח מפזרת את הכל .. אז לאסוף לא מספיק, צריך גם לקחת החוצה .. ואז בעיה .. בטויוטה החדשה שלי להכניס את האשפה ?!?!?!? נראה לכם ?

בקיצור, כנראה שרק דרך אכיפה נוגשת ואלימה ... אבל לא רק נגד חלשים אלא נגד כולם .. גם רדנקס.

וזה, לא יקרה.

נדב ש.
29-07-20, 18:39
כאמור...אין טעם בשילוט בלי אכיפה....

אוהב נגב
29-07-20, 23:22

http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon14.pnghttp://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon14.pnghttp://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon14.png

tooshey
30-07-20, 08:55
נייר טואלט הכי טוב לשרוף.
(במדבר, לא ביער).
מגבונים זו צרה צרורה.
לא מתכלים ולא נשרפים, וגם סותמים ביוב ביתי.
הכי טוב זה לשטוף במים.
הולכים עם בקבוק ולא משאירים נייר או מגבון אחריכם.
זה גם הכי בריא ונקי.

בברכה,טושי

איל מ
30-07-20, 09:18
הכי בריא? לא בדיוק. אבל השרשור בהחלט מקבל כיוון מעניין.

amir_shai
30-07-20, 09:32
מגבונים - צריך להפסיק להשתמש שכן זה גורם לנזק אדיר לעולם (כמו כלי פלסטיק , שקיות וכו).

אכן צריך ללמוד לחפור בור לפני שעושים ולשרוף את הנייר בתוך הבור (כדי שלא תהיה שריפה) ולכסות.

אני נגד לשים פח בכל מקום. זה מכוער וזה מגעיל ומשדר מסר למטיילים שהם לא אחראים על הזבל שלהם. ואז במקרים שאין מקום בפח משאירים ליד וההמשך כבר נכתב כאן. מי שמטייל שידאג לקחת את הזבל שלו איתו.

לגבי סגירות והענשה כוללת במקום פרטנית - אין אכיפה בארץ. רואים את זה בכל דבר. אפילו מתבישת מסכות כיום. לכן הפיתרון היחידי שיש לגורמים השונים הוא ביטול הבעיה ע"י שבירת בריכות, סגירת אזורים וכו. כמובן שחינוך ואכיפה הוא הפתרון אבל עם הנהגה כמו שיש במדינה אני לא רואה את זה קורה. לצערי.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

דרור ברלי
30-07-20, 09:39
הפתרון הכי נכון בכל הנושאים הוא חינוך.
אבל לחינוך יש בעיה אחת גדולה - הוא דורש השקעה מרובה ולוקח המון זמן עד שרואים תוצאות.
אף פוליטיקאי או פקיד בכיר לא אוהב להשקיע במשהו במשך שנים, ואז לסיים את תפקידו ולפנות את מקומו - ולראות בעיניים כלות איך מחליפו קוצר את הפירות ואת התהילה.

ולכן נדרש פתרון מיידי. ואז אין ברירה אלא לאכוף.
אכיפה זה הפתרון שהרשויות מאוד אוהבות כי הוא דורש השקעה מינימלית ומניב הכנסות רבות.
הרשויות כל כך מאוהבות באכיפה, שהן הפכו אותה מאמצעי למטרה בפני עצמה. למדיניות.

DavidL
30-07-20, 10:18
אלו חברי המליאה של הרט"ג:
ד"ר עמרי בונה, מנהל מרחב צפון קק"ל
גב' קרן זילברמן, נציגת משרד התיירות
מר ח'אלד פראג', מנהל מרחב חיפה והצפון, משרד התשתיות הלאומיות , האנרגיה והמים
מר נאור ירושלמי, חיים וסביבה – ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל
גב' איריס האן, מנכ"לית חברה להגנת הטבע
פרופ' אהרן מאיר, המחלקה ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה, אוניברסיטת בר אילן
מר חיים יפרח, משרד הפנים – סגן הממונה על מחוז ירושלים
פרופ' לאה ויטנברג (מיכלוביץ), החוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה, אוניברסיטת חיפה
רכזת מליאה – לי שפירא
מדוע שלא ננסה לדבר איתם ואפילו לשלב נציג מטעמנו ( למשל מאיר שליו..)?

גיא
30-07-20, 10:28
רכזת מליאה – לי שפירא
מדוע שלא ננסה לדבר איתם ואפילו לשלב נציג מטעמנו ( למשל מאיר שליו..)?

מר מאיר שלו פה ?

אומי5
30-07-20, 11:55
אני נגד לשים פח בכל מקום. זה מכוער וזה מגעיל ומשדר מסר למטיילים שהם לא אחראים על הזבל שלהם. ואז במקרים שאין מקום בפח משאירים ליד וההמשך כבר נכתב כאן. מי שמטייל שידאג לקחת את הזבל שלו איתו.

מסכים לחלוטין, המסר צריך להיות, זבל שלך=אחריות שלך.
אם אין ברכב שלך מקום לזבל, אל תביא אוכל לשטח.

לגביי שרפת נייר טואלט, גם הנייר השרוף נשאר שם, כשזה בנקודה אקראית בדרך, זה לא באמת מפריע לאף אחד, כשזה ליד חניון או נקודת עצירה מקובלת, זה מפריע.

בורות מתאימים לערבות אוסטרליה, בקצת שטח שנשאר בארץ, אלפי בורות זה לא פתרון.

קופסת שקיות סנדוויץ', ופשוט תאספו.

דור אריאל
30-07-20, 12:08
רכזת מליאה – לי שפירא
מדוע שלא ננסה לדבר איתם ואפילו לשלב נציג מטעמנו ( למשל מאיר שליו..)?לא מכיר אף אחד מהם אבל לא נראה לי שמישהו מהם יעזור..
חבל שאין שם את נציג הציבור כמו בגופים אחרים

DavidL
30-07-20, 12:32
" המסר צריך להיות, זבל שלך=אחריות שלך"
+1

ד ו ר ו ן
30-07-20, 13:02
בורות מתאימים לערבות אוסטרליה, בקצת שטח שנשאר בארץ, אלפי בורות זה לא פתרון.

קופסת שקיות סנדוויץ', ופשוט תאספו.
החלק השני של החפירה הוא כיסוי.

חפירה לא מתאימה באזור סלעי, אבל אפשר להתאים פתרון לאזור.

או לחזור לאסכולה הצבאית של ימי לבנון, ״מנשא חרא״..

KOOKE
30-07-20, 14:15
הפתרון הכי נכון בכל הנושאים הוא חינוך.
אבל לחינוך יש בעיה אחת גדולה - הוא דורש השקעה מרובה ולוקח המון זמן עד שרואים תוצאות.
אף פוליטיקאי או פקיד בכיר לא אוהב להשקיע במשהו במשך שנים, ואז לסיים את תפקידו ולפנות את מקומו - ולראות בעיניים כלות איך מחליפו קוצר את הפירות ואת התהילה.

ולכן נדרש פתרון מיידי. ואז אין ברירה אלא לאכוף.
אכיפה זה הפתרון שהרשויות מאוד אוהבות כי הוא דורש השקעה מינימלית ומניב הכנסות רבות.
הרשויות כל כך מאוהבות באכיפה, שהן הפכו אותה מאמצעי למטרה בפני עצמה. למדיניות.

האמת אני יכול לחיות בשלום עם פתרון מיידי של אכיפה ואפילו אכיפה מוגברת על המזבלים ועל פורעי החוק. אבל הבעיה היא שגם בפתרון הזה (שגם הוא דורש משאבים ומאמץ- כוח אדם, הכשרת כוח האדם, רכבים וכיוצ"ב) הרשויות לא משקיעות אלא בוחרות בפתרון הכי קל של ענישה קולקטיבית - סוגרים את השטח וזהו!!!

זיף
30-07-20, 21:00
לא מחזיקמים הטיעון שלך לגבי מטיילים בעייתיים.

על המשקל הזה, המשטרה הייתה סוגרת לכולם כבישים ציבוריים כי יש עברייני תנועה/מהירות.

יש עבריינות?
תטפלו בה.
תשקיעו בחינוך.

סגירת שטחים מחריפה משמעותית את הלחץ במקומות שזמינים, ואז התופעה מחריפה באותם מקומות ומשתמשים בזה בתור תרוץ לסגור עוד יותר.

הם שותפים בעלי משקל משמעותי בבעיה, למעשה מקצינים אותה, ומשתמשים בתוצאה להחמיר את הסגירה.

זו לא בדיוק עבריינות, אלא יותר נכון זרקנות. רק בא להראות אספקט נוסף של הבעיה.
בסוף כפי שחוזר ונאמר כאן- לחץ יתר של מטיילים יחד עם תרבות שצריכה עוד חינוך. זו הבעיה

איל מ
30-07-20, 21:38
לא!
זאת עבריינות. ואם הנורמה היתה להתייחס לזה כאל עבריינות, אז החינוך היה, אולי, משהו בר השגה.

31-07-20, 07:53
קראתי את כול התגובות
הנושא העיקרי של האכיפה שצריכה להיות מוגברת
וזה חלק גדול מהחינוך ברורה ומובנת
אולם כול ההתיחסות לרט"ג כגוף היא מוטעת לדעתי

כול חברה עסקית או כול אגודה או אפילו מדינה נראת בדיוק
כמו מי שמנהל אותה המנכ"ל/מנהל / ראש ממשלה
הוא הדמות שמובילה את רוח החברה והוא הקובע
את סדר העדיפויות שלה לדעתי הבעיה היא במנכ"ל שהחליט שמדיניות הסגירה
היא העדיפה בעיניו.
מחר יגיע אחד ממכם להיות מנכ"ל הרט"ג אני בטוח שהוא יבחן וימצא כי ניתן לפתוח שטחים רבים
לראות אייך מרווחים מספיק כסף כדי לקיים את האירגון וגם לתת לנו לטייל .

לאחר כול העמסה הזו
לדעתי צריך לנסות להפגש עם המנכ"ל ולנסות להגיע איתו לסיכומים
לגבי שינוי המגמה שבא הוא עובד היום .
לחילופין להגיע למי שממנה את המנכ"ל ולנסות דרכו להשפיע על התהליך

boaz avrahami
31-07-20, 08:32
אני לא השתכנעתי שהטבע הוא המניע העיקרי.
מדובר ברשות שמעוניינת להגדיל את סמכויותיה והכנסתה הכספית ותוך כך להציג מראית עין של נחיצות וצורך בהגדלה.

עיין ערך הנסיעה בחופים.
חוק שנולד לצורך שמירה על מתרחצים שלא ידרסו אותם ואומץ לצרכי אכיפה עי הרשות.
חופים שלמים מטונפים ברמות על והם אפילו לא מפנים תקציבים לניקיון או פועלים מול הרשויות המקומיות על מנת שהצבים, חיה שהם מעונינים לכאורה לשמר, לא ימותו מהפסולת.

יש עוד דוגמאות נוספות שמראות שהפעילות מתרכזת איפה שיש כסף ולא איפה שהטבע חשוב.

אני לא מרגיש שהם עוזרים לי להנות מהטבע ולשמר אותו אלא מחפשים תהילה וכסף קל.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
31-07-20, 10:04
זבל תמיד היה ותמיד יהיה, וזה רק הולך ומחמיר. במיוחד עכשיו בזמן קורונה שכולם מחפשים איפה להעביר את הזמן והחופש.
המחסור בפחים גדולים מורגש, מה רע בפחים טמונים בכל כניסה לאתר כלשהו, נחל/מסלול/מעיין/חניון לילה שהוא קרוב לכביש(לא מדבר על אמצע המדבר), למקם אותם קרוב לכביש ככה שתהיה גישה למשאית זבל לרוקן אותם? יש כבר מקומות לדוגמה שיש כאלה וזה כן עובד. זה לא מספיק וצריך שיהיו בכל נקודת גישה.
ראיתי המון פעמים מטיילים שמשאירים זבל כי אין להם איפה לזרוק אותו(בכמה פעמים אפילו לקחתי איתי את הזבל שלהם), ומה עכשיו הם יסחבו אותו כל הדרך איתם? שים להם פח שיחסית קרוב ואז אין תירוצים ואפשר ורצוי לאכוף את הזיבול הזה.

boaz avrahami
31-07-20, 10:08
נדב, אתה מחפש בהיגיון כיצד לפתור את בעית הזבל.
הרשויות מחפשות איך להגדיל אכיפה והכנסות.

אם היו מחפשים לפתור את בעית הזבל לא היה זבל ממזמן.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דור אריאל
31-07-20, 10:17
אתם מתעסקים יותר מדי בזבל.
הבעיה שרוב הסגירות של הצירים לא קשורות לזבל
( ואין לי מושג למה הם קשורות..)

KOOKE
31-07-20, 10:36
הסיבה הרשמית לסגירת צירים "שמירה על ערכי הטבע" הן מבחינת הרס התשתית והן מבחינת הזבל שמושאר שם.

אבל כמו שאמרתי, סגירת צירים/ שטחים היא הפתרון הקל במקום חינוך, הברה ואכיפה על פורעי החוק.

DavidL
31-07-20, 10:37
הרט"ג מתמודדת עם בעיה מורכבת ומאתגרת. ישראל מדינה קטנה מאוד עם צפיפות אוכלוסין גדולה שגדלה במהירות. בנוסף, המנטליות וצורת החשיבה האנוכית והתועלתנית של דור ה Y וה Z , מחייבת שמירה ואכיפה אחרת מצבנו יהיה בדיוק כמו מדינות ערב בהן לא ניתן לראות ולשמוע ציפור מצייצת.
ממה שאני מכיר לדעתי המנכ"ל הנוכחי הפך את הרט"ג לגוף יותר שיפוטי ופחות ערכי בהקשר של הטבע. הוא קלט יותר עו"ד לרט"ג יותר מכל אלו שקדמו לו ביחד.

DavidL
31-07-20, 10:56
הסיבה הרשמית לסגירת צירים "שמירה על ערכי הטבע" הן מבחינת הרס התשתית והן מבחינת הזבל שמושאר שם.

אבל כמו שאמרתי, סגירת צירים/ שטחים היא הפתרון הקל במקום חינוך, הברה ואכיפה על פורעי החוק.

אתה צודק.

ד ו ר ו ן
31-07-20, 10:58
זבל תמיד היה ותמיד יהיה, וזה רק הולך ומחמיר. במיוחד עכשיו בזמן קורונה שכולם מחפשים איפה להעביר את הזמן והחופש.
המחסור בפחים גדולים מורגש, מה רע בפחים טמונים בכל כניסה לאתר כלשהו, נחל/מסלול/מעיין/חניון לילה שהוא קרוב לכביש(לא מדבר על אמצע המדבר), למקם אותם קרוב לכביש ככה שתהיה גישה למשאית זבל לרוקן אותם? יש כבר מקומות לדוגמה שיש כאלה וזה כן עובד. זה לא מספיק וצריך שיהיו בכל נקודת גישה.
.
בחול יש פחים טמונים בחניונים.
באפריקה, בחניונים מוסדרים(גם בלי תשלום), באמצע שומקום יש פחים טמונים.
לפעמים גם שירותים יבשים.
אבל זה מצריך פינוי.. ואולי מישהו חושב שזה לא מתפקידו לדאוג לזה?

דרור ברלי
31-07-20, 11:54
בחול יש פחים טמונים בחניונים.
באפריקה, בחניונים מוסדרים(גם בלי תשלום), באמצע שומקום יש פחים טמונים.
לפעמים גם שירותים יבשים.
אבל זה מצריך פינוי.. ואולי מישהו חושב שזה לא מתפקידו לדאוג לזה?

אני תוהה, סוג של הרהור....
דווקא עכשיו בזמן משבר בריאותי וכלכלי עולמי, עם מאות אלפי מובטלים שחלקם מוכנים לעבוד בכל דבר, העיקר להביא משכורת הביתה - אולי דבר כזה היה יכול לתת סוג של מענה?....
לא שאני צופה התנפלות על תפקיד פינוי הפחים מחניונים מצד מבקשי עבודה בעלי תואר ומקצוע שהשקיעו בו ולמדו ועד כה התפרנסו ממנו עד פרוץ הקורונה, והבעיה העיקרית שלהם נעוצה סה"כ בקצת אגו שצברו עם השנים (ואולי בצדק) שמונע מהם לעסוק בעבודה שחורה ומסריחה עם תדמית שלילית?..... אבל היי, להיות מלקט בסופר/מחסנאי/שליח על קטנוע בחום הזה - זה יותר טוב?.....
אפשר לנסות. לא?...... אולי זה היה יכול להיות צעד נכון ומתבקש מבחינת המשק, טוב לסביבה ולטבע, וגם מועיל תדמיתית לרט"ג?.... כן, צריך רק תקציב לזה....

אבל כאן זה ישראל. הכי קל וזול לסגור וזהו.

איל מ
31-07-20, 13:25
אני מאמין שגם אם יהיו פחים, אנשים ישאירו את הזבל שלהם בדיוק איפה שיישבו.
אני גם לא צריך להאמין, זה קורה בכל חורשה וחניון שיש בהם מכולת איסוף אשפה. לצפות מאנשים שילכו עם השקית זבל 50 מטר עד הפח? הגזמתם.

דור אריאל
31-07-20, 13:45
אני גם לא צריך להאמין, זה קורה בכל חורשה וחניון שיש בהם מכולת איסוף אשפה. לצפות מאנשים שילכו עם השקית זבל 50 מטר עד הפח? הגזמתם.לא בטוח.
אני מכיר 2 מקומות בים המלח שהמטיילים אוספים את הזבל מהחוף אבל זורקים בחניה כי אין שם פח.
בחניה של חוף מצוקי דרגות כל השנים היה פח גדול. מאז שלקחו יש תמיד ערמות של זבל במקום שפעם היה פח. כנל בחניה של עין קדם.
המטיילים אוספים איתם חלק מהזבל אבל לא מכניסים למכוניות..

Snir
31-07-20, 14:18
הרט"ג מתמודדת עם בעיה מורכבת ומאתגרת. ישראל מדינה קטנה מאוד עם צפיפות אוכלוסין גדולה שגדלה במהירות. בנוסף, המנטליות וצורת החשיבה האנוכית והתועלתנית של דור ה Y וה Z , מחייבת שמירה ואכיפה אחרת מצבנו יהיה בדיוק כמו מדינות ערב בהן לא ניתן לראות ולשמוע ציפור מצייצת.
ממה שאני מכיר לדעתי המנכ"ל הנוכחי הפך את הרט"ג לגוף יותר שיפוטי ופחות ערכי בהקשר של הטבע. הוא קלט יותר עו"ד לרט"ג יותר מכל אלו שקדמו לו ביחד.בסוגיה הספציפית הזו,
מי שהובילה לכך היא מערכת המשפט אשר מוצאת את הרשות הרלוונטית (רט"ג / קק"ל / רשות מקומית) אשמה בכל תאונה שמתרחשת בשטחה, לרוב ללא הגיון / ייחוס אחריות למטייל.

נדב ש.
31-07-20, 14:27
אני גם לא צריך להאמין, זה קורה בכל חורשה וחניון שיש בהם מכולת איסוף אשפה. לצפות מאנשים שילכו עם השקית זבל 50 מטר עד הפח? הגזמתם.

אני רוצה להאמין שלא. אם יש פח אשפה אז הזבל לפח.
ואם כבר, בימים שבהם יש בכל מקום וכל חור מצלמות אבטחה מה הבעיה להתקין כאלה בחניון בשביל אכיפה כזאת?
שוב, שילוט ואכיפה. אבל קודם צריך שיהיה פח, ולפני זה גם מי שידאג לרוקן אותו, ולפני זה תקציב לכל הנ"ל...

nitzan
01-08-20, 18:35
יש אוכלוסיות שבדנא שלהם לא קיים הגן של איסוף הזבל, אתמול עין אורחה בכניסה מוצבת צפרדע, בפנים שקיות מלאות בכל טוב מחכות למשיח.לא מצדיק שום סגירה של מסלולי ואתרי טבע , אבל יש קצת הבנה למראה הזועמה שרואים בכל האתרים שנגישים לאוכלוסיה חסרת הגן.

KOOKE
01-08-20, 18:47
גם במקומות שיש פחי זבל יש בעיה, בגלל מחדלי הרשויות שלא מקפידות לרוקן הפחים בתדירות מספקת, התוצאה, פחי זבל שעולים על גדותיהם ומסביבם הר של שקיות זבל.

DavidL
01-08-20, 18:50
הרשויות הן מעל לחוק.

boaz avrahami
01-08-20, 21:25
הרשויות הן מעל לחוק.

הרשויות לא מעל החוק אבל בשביל שאזרח יוכל להילחם בהם הוא צריך המון כסף וזמן פנוי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אומי5
02-08-20, 11:23
ראיתי המון פעמים מטיילים שמשאירים זבל כי אין להם איפה לזרוק אותו(בכמה פעמים אפילו לקחתי איתי את הזבל שלהם), ומה עכשיו הם יסחבו אותו כל הדרך איתם? שים להם פח שיחסית קרוב ואז אין תירוצים ואפשר ורצוי לאכוף את הזיבול הזה.

כן שיסחבו את הזבל איתם, אל תיקח איתך משהו שאתה לא יכול להחזיר.
שנים טיילתי ברגל, מעולם לא השארנו זבל בשטח, גם כשהשקית הקרועה שקשורה לתיק טיפטפה על הרגל של התורן המסכן.
היום הרבה יותר קל לקנות מזון שגם לא מייצר הרבה זבל והרבה יותר קל ללמוד מהרשת איזה מזון נכון לקחת.
וגם אם לוקחים שימורים, נותנים לקצת חול לספוג את הנוזלים ושמים בשקית על התיק.

DavidL
02-08-20, 14:10
הרשויות לא מעל החוק אבל בשביל שאזרח יוכל להילחם בהם הוא צריך המון כסף וזמן פנוי.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
צודק, ולכן פרקטית הן מעל לחוק.

נדב ש.
02-08-20, 16:34
כן שיסחבו את הזבל איתם, אל תיקח איתך משהו שאתה לא יכול להחזיר.
שנים טיילתי ברגל, מעולם לא השארנו זבל בשטח, גם כשהשקית הקרועה שקשורה לתיק טיפטפה על הרגל של התורן המסכן.
היום הרבה יותר קל לקנות מזון שגם לא מייצר הרבה זבל והרבה יותר קל ללמוד מהרשת איזה מזון נכון לקחת.
וגם אם לוקחים שימורים, נותנים לקצת חול לספוג את הנוזלים ושמים בשקית על התיק.

אתה מבין ורואה שהם לא סוחבים ולא יסחבו אותו גם, זה לא יקרה.
המשפט השלישי לפני הסוף היה בציניות.
פחים במקומות המועדים לפורענות ואכיפה, לפחות בעיני זה הפתרון בינתיים...
אה וכמובן לטווח הארוך, חינוך של הדור הצעיר לשמירה על הסביבה...

guy888
02-08-20, 16:51
רק דרך חינוך של הדור הצעיר עוד איכשהו יש סיכוי להשפיע על ההורים שלהם.

המשוטט
02-08-20, 18:50
גם נחל השופט לפני סגירהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200802/4613748d46f7653a9900672f4ff05f49.jpg

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

boaz avrahami
02-08-20, 20:23
בסוף לא תהיה ברירה.
לג׳יפים לא חהיה שימוש ובשביל לטייל בשטח נצטרך sbs עבירים ומהירים.
אולי הם לא ערסים אלא בעצם מהירי תפיסה מאיתנו.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
02-08-20, 20:29
כשאתם קוראים כזו תשובה של המועצה האזורית, חפשו מהר את המכרז להפעלת שירות השכרת רכבים חשמליים והשכרת אופניים.
מישהו מקורב למועצה האזורית, אולי ואולי לא - יזכה במכרז.
תמיד, לא משנה מה - חפשו את הכסף. הוא שם, גם אם לא רואים אותו מייד.

אסף.

boaz avrahami
02-08-20, 20:34
מה זה לכל השדים ״אובדן כושר נשיאת תנועת מטיילים״?

בדקתי בגוגל ואין ממצאי איזכור למושג זה.

מסכים עם אסף. אינטרס כלכלי מובהק.
יפקיעו מאיתנו את השטח, יעשו שבילים וישכירו רכבים תפעוליים.
כמו בעמק המעיינות כבר כמה שנים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
02-08-20, 21:17
כשאתם קוראים כזו תשובה של המועצה האזורית, חפשו מהר את המכרז להפעלת שירות השכרת רכבים חשמליים והשכרת אופניים.

אסף.

שקוף וברור.
ככה השתלטו על עמק המעיינות והסביבה(ועוד הרבה בדרך לזה), מעיינות שהיו פעם נגישים לכולם ושל כולם עכשיו הם לא. או שתשאיר את הרכב עשרות ק"מ מאחור ותלך ברגל בחום ותסחב איתך כיסא וצידנית או שתשכור רכב חשמלי כלשהו מ"מפעיל האתר".

זיף
02-08-20, 22:37

אסף.

חד משמעית, כאן הטבע הוא רק תירוץ. שנים על גבי שנים האזור הזה סובל מתיירות יתר,שאגב ברובה הגדול בכלל לא ממונעת. נכון שיש הרבה גיפים טרקטורונים אופנועים על כל המשתמע מכך, אבל כמויות האוטובוסים שמגיעות לשם מאז שהוקם חניון חרובים אדירות.

דור אריאל
02-08-20, 22:46
שקוף וברור.
ככה השתלטו על עמק המעיינות והסביבה(ועוד הרבה בדרך לזה), מעיינות שהיו פעם נגישים לכולם ושל כולם עכשיו הם לא. או שתשאיר את הרכב עשרות ק"מ מאחור ותלך ברגל בחום ותסחב איתך כיסא וצידנית או שתשכור רכב חשמלי כלשהו מ"מפעיל האתר".עשרות ק"מ ?
לא קצת מגזמת ?
עין מודע 500 מטר מהחניה..

לא נראה לי שהיית שם בימי הבאלגן לפני הסגירה

נדב ש.
03-08-20, 00:14
עשרות ק"מ ?
לא קצת מגזמת ?

אני גר באיזור, נולדתי כאן, ונסעתי עם אופניים לעין מודע ועוד מעיינות באיזור עוד כשהייתי ילד שזה.... אמממ... מזמן.... ויש עוד מקומות חוץ מעין מודע.
וכן, כשיש מאות רכבים אז לך תחפש איפה להחנות את שלך וזה לא יהיה 500 מטר בטוח, בחום, ועם ציוד לסחוב. זה הופך למסע.

amir_shai
03-08-20, 00:18
עשרות ק"מ ?
לא קצת מגזמת ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalkאיזה בלאגן היה שם?

boaz avrahami
03-08-20, 05:27
לפחות בעמק המעינות המעינות עכשיו נעימים ונקיים וגם קצת פחות עמוסים אז שווה ללכת ברגל ולשתוק.
ביערות מנשה לא אותו סיפור.
בעלי השטח הם קקל והם גם מתחזקים אותו די יפה.
לדעתי לחץ עליהם עשוי לשנות את הגזירה הצפויה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

DavidL
03-08-20, 06:06
בכל מקום בו יש מיים/פוטנציאל עניין/אטרקציה לציבור לא יהיה מנוס מסגירת המקום, גביית תשלום ופיקוח כי אין אופציה אחרת.

הדסופה
03-08-20, 08:08
אתם מיתממים חלקית
אובדן כושר נשיאת מטיילים , גם אם מושג מקורי , הוא בדיוק מה שקורה בשטח, כמות הרכבים והזבל הפכו להיות גדולות מאוד בשנים האחרונות, גם באמצע השבוע , גם בלילות . גם לינה בכל חור בכל יום , שבילים חדשים בכל שנה נפרצים, sbs -ים אופנועים וגיפים משתוללים בכל מקום ובכל שעה ומשחקים בבוא נחצה את הנחל

מסכים לגמרי שמתחיל בחינוך ולא עושים את זה כאן , אבל גם במדינות מחונכות סגירה כדי לשלוט בכמויות - מקובלת

מועצה מקומית ענייה, אין משאבים לא לפינוי זבל, לא לרוץ לנצח עם טרקטורים לסגור שבילים ולא להציב כח אדם שמפקח, אז מניח שהמכרז והפעלה של משהו כלכלי על השטח זו הדרך להביא את הכסף שיאפשר את כל אלה. אידיאלי זה לא וגם אני שונא את זה, אבל זה לא מול אפס נזק שקורה היום.

בהשוואה לאיך נראה השטח היום ללפני 10-20 שנה, קדימה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דור אריאל
03-08-20, 08:12
איזה בלאגן היה שם?

רכבים שחונים בכל מקום ביום ובלילה וזבל בכמויות אדירות כולל בתעלות המים,
מה לעשות למועצה האיזורית לא הייתה האפשרות לנקות כל יום את כמויות הזבל,

בניגוד למקומות אחרים לא סגרו את השטח לציבור רק צריך ללכת קצת ברגל

amir_shai
03-08-20, 08:17
רכבים שחונים בכל מקום ביום ובלילה וזבל בכמויות אדירות כולל בתעלות המים,
מה לעשות למועצה האיזורית לא הייתה האפשרות לנקות כל יום את כמויות הזבל,

בניגוד למקומות אחרים לא סגרו את השטח לציבור רק צריך ללכת קצת ברגלמה לעשות?
לא מבין איך כאן מקובל עליכם עונש קולקטיבי.
שישקיעו בפקחים ויתנו קנסות גבוהים לכל אחד שמעיז לזהם.

דור אריאל
03-08-20, 08:23
מה לעשות?
לא מבין איך כאן מקובל עליכם עונש קולקטיבי.
שישקיעו בפקחים ויתנו קנסות גבוהים לכל אחד שמעיז לזהם.

או יו יוי שלא נשמע איזה עונש הלכת 500 מטר ברגל לעין מודע,
בעין שוקק זה קצת עושה שקט כי כבד להם לסחוב את הבוקסות לשם..

amir_shai
03-08-20, 08:45
בעין שוקק זה קצת עושה שקט כי כבד להם לסחוב את הבוקסות לשם..התגובה אלי?
לא מבין איך סגנון כזה תורם לדיון.

כמו שיש חוק בחופי הכנרת שאין מוזיקה גם כאן אותו הדבר ניתן לעשות.

דור אריאל
03-08-20, 09:14
התגובה אלי?

בחופי הכינרת אתה משלם חניה ומזה באים הפקחים

ד ו ר ו ן
03-08-20, 10:05
אתם מיתממים חלקית
אובדן כושר נשיאת מטיילים , גם אם מושג מקורי , הוא בדיוק מה שקורה בשטח, כמות הרכבים והזבל הפכו להיות גדולות מאוד בשנים האחרונות, גם באמצע השבוע , גם בלילות .

אז תסביר למה הסגירות גם בעומק המדבר במקומות בהם יש נוכחות מעטה של מטיילים, ומי שמגיע עד לשם לא מתנהג ככה.
או שבילים כבושים מהודקים שהצבא משתמש בהם קבוע, ורטג מתנגדים לשימוש מטיילים.

לסגור גורף זה אקט של עצלנות ושכרון כוח וחוסר הבנת מהות הייעוד של הרשות הציבורית לאיזון בין ההנגשה לציבור אותו הם משרתים קודם כל, לבין השמירה על הטבע לטובת הציבור.

geva dover
03-08-20, 10:29
אז תסביר למה הסגירות גם בעומק המדבר במקומות בהם יש נוכחות מעטה של מטיילים, ומי שמגיע עד לשם לא מתנהג ככה.
או שבילים כבושים מהודקים שהצבא משתמש בהם קבוע, ורטג מתנגדים לשימוש מטיילים.

לסגור גורף זה אקט של עצלנות ושכרון כוח וחוסר הבנת מהות הייעוד של הרשות הציבורית לאיזון בין ההנגשה לציבור אותו הם משרתים קודם כל, לבין השמירה על הטבע לטובת הציבור.

איפה במדבר יש סגר על תנועת רכבים? הדרום הוא המקום שהכי בנוי לגיפאים. יש לך מקומות שרק עם רכבי שטח למיניהם אתה יכול להגיע, בלי פרייבטים, בלי הולכי רגל.
מה שעושים בנגב הוא חכם מאוד, עושים סגירות נקודיות קרובות לכביש כדי לקלוט את המסה הגדולה של המטיילים כדי להוריד עומס משאר הדרום. מה שמשאיר את רוב השטח לנו.
המקום היחיד בדרום שהיה סגור לכולם ולאחרונה נפתח הינו נחל אשלים אבל זה בגלל זיהום ולא בגלל הרצון לסגור לשיקום

דרור ברלי
03-08-20, 11:02
אתם חושבים שמהקיטורים האלה ייצא משהו?

נגמר הסיפור של מקומות כאלה שפתוחים לציבור בחינם. זה לא יהיה יותר. כי יש דברים שבהם גם לרשויות יש קייס.

"כושר נשיאת מטיילים", נשמע משפט מגוחך, כמו איזה מונח ממפרט טכני של טנדר או משהו....:rolleyes: אבל הבעיה אמיתית - כמויות המטיילים הולכות וגדלות והופכות לאדירות. ולא רק שבאמת אין מספיק מקום לכולם, אלא שבאמת ובתמים שקשה להשתלט על מאסה כזו של אנשים גם אם כולם היו אירופאים מחונכים ומנומסים. יהיה ליכלוך. וילדים ישליכו עטיפות של ארטיק. ומשפחות עם ילדים תמיד יזדקקו להצללה ולשירותים ולברזיות ולעזרה ראשונה ולמעקות ולהנגשה לנכים. ובמקומות עם מים שאנשים שוחים בהם, יצטרכו מציל. וכדי לשמור על סדר ועל שקט יחסי יצטרכו פקחים שיאכפו וכו' וכו'. ומה לא.

כל מי שנקלע בשבת האחרונה לאיזור הכנרת ראה איך המשטרה חוסמת את הכניסות לחופים ומאות מכוניות עמוסות מטיילים עם ציוד קמפינג שבאו לכנרת להעביר את ימי חג הקרבן עד יום שלישי (בהזדמנות הזאת - חג שמח לכל חברינו המוסלמים והדרוזים!!!) עמדו ויצרו פקקי ענק על כביש 92, פשוט כי לא היה יותר מקום להכניס זבוב לחופים. לזכותם ייאמר שהם המתינו בשקט ובסבלנות ראויה לציון, בשמש קופחת, בחום הכבד של מעל 40 מעלות..... בכל פעם שרכב אחד יצא, אחד נכנס. הפקק בכביש היה מטורף ומי שנדפק מזה היו אלה שסתם נסעו בכביש במקרה.... תודה לאל ולפורד על המזגן הפסיכי של הפוקוס. אם הייתי בסופה הפתוחה בטח הייתי יוצא מדעתי.

נכון. זה לא כיף ככה, אבל זה מה יש וזה לא ישתנה. בטח לא לטובה. ואני לא רואה שום סיבה להתעצבן בגלל זה כי האוכלוסיה גדלה, מספר כלי הרכב עלה, זה רק יחריף ויחמיר. מי שלא רוצה להצטופף יצטרך לתכנן היטב את זמני החופשות שלו. כל מיני מקומות שפעם היינו מגיעים עד למים עם הג'יפ כמו חופי הים, כמו עין מודע, כמו מעיינות אחרים - זה נגמר וזה לא יחזור מהסיבות המובנות וכנראה יחמיר. ועם כל הצער שבדבר, אני לא נהנה מזה ולא מסכים לזה אבל אני מכבד בחריקת שיניים ומקבל את זה בהבנה, כי זה תהליך שהיה צפוי והגיוני לחלוטין מבחינתי.

בסופו של דבר גם צירים כמו המשלט עוברים תהליך דומה ברגע שיש יותר ויותר רכבי שטח והמקומות האלה הופכים מ"סודיים" למביני עניין בודדים, לנחלת הכלל. ואז ברור שמתחיל הבלגן - תמיד יגיעו גם ערסים שמתנהגים "אחרת". תמיד יהיו אינצידנטים של תאונות, תמיד תהיה פגיעה כלשהי במרקם הקרקע והנוף. כמה שנשתדל להיות טובים, לא נרד מהציר, ננקה ונאסוף את הזבל שלנו ושל אחרים, תמיד תישאר "חתימה".
כי תמיד צמיגים חופרים ומחליקים ויוצרים קוליסים ומשאירים אחריהם סימנים שחורים.
כי תמיד נשארות שאריות למיניהן של תקלות מכניות (כתמי שמן, חלקים שבורים שנשרו ולא נאספו וכו) ובסוף מישהו שם לב לזה.
כי תמיד בסוף מתרחשת תאונה עם נפגעים ו/או נזק כספי משמעותי ואז חברות ביטוח מעורבות ומתחילים עניינים עם בתי משפט וכו'.

ואז אין לרשויות ברירה אלא להראות שהן מטפלות בנושא ו/או סוגרות את זה בגלל "סיכון בטיחותי" וכו'. ואז גם מגיע התירוץ של "שיקום" שהוא באמת גמיש כמו מסטיק.

במעלות בדרום זה הרבה פחות קריטי ופחות משמעותי - גם כי זה רחוק ולא קופצים לשם סתם בשביל שעשועי העבירות של ימי שישי אחה"צ או שבת - אבל כל מקום שהוא "מגרש משחקים" שקרוב יחסית לכבישים ראשיים ולריכוזי אוכלוסיה וזה צורם למישהו בעין, בסוף יומו יגיע.
כך היה בדישון (שחבר'ה מהאיזור קרעו במשך שנים בטרקטורונים ו-SBSים ועשו נזק אדיר), כך בבור, כך המשלט, וכך תל חדיד, וככה גם יהיה מתישהו בקרוב בנ.ג. 186 ואחר כך גם במעלות בהרים שממערב לבית שמש ובאיזור צרעה, ובכל המעלות שנפרצו בצידו המזרחי של כביש 6 וביער אלעד וכל שאר מגרשי המשחקים המקובלים היום על מפלצות וכל מיני חובבי עבירות.
אני רוצה להדגיש כאן שאין לי שום טענה לחברים שלנו שמשחקים שם, נהפוכו! מידיעה אישית - ברוב המוחלט של המקרים הם מקפידים לא לשחק בתחומי שמורה וכו' ולא משאירים זבל. אבל זו פעילות שצורמת לעינים שפחות מסמפטות את התחביב וגם שם התהליך צפוי - הם יגלו יום אחד שסגרו גם להם. זה משהו שכולם צריכים להבין ולהיערך אליו בהתאם.

הענין הזה של סגירה זוחלת של צירים ומקומות אטרקטיביים לחובבי נהיגת שטח, ביחד עם פתיחת פארקים מסודרים וסגורים שמיועדים לשעשועי עבירות ולהדרכות עבירות, כמובן בתשלום (שיממן את אחזקת המקום, אמצעי הבטיחות, ביטוח, מרשלים וכו' וכמובן גם יהיה עסק לכל דבר שצריך גם להרוויח), בסגנון פארקי ה-4X4 של מערב אירופה ודומה מאוד לפעילות "ימי מסלול", המיועדת לבעלי מכוניות ספורט בעלות רישוי-כביש במסלולים בבאר-שבע, ערד ופצאל - קרוב יותר משאנחנו חושבים.

נדב ש.
03-08-20, 11:04
התגובה אלי?

+1

אחלה.
אז במקום לסגור ק"מ מהמעיין תיסגור 50 מטר ממנו, הסגר אותו סגר והפיקוח אותו פיקוח.

אה... לא תוכל לעשות מיזה כסף.... חבל...
בוא ניתן למי שרוצה לבקר לסבול ולשבור את הרגליים זה יותר טוב.

נהנינו מהאיזור שנים ארוכות, מאז הבאלגן והסגירות לא ביקרתי שם(2010/11) אני לא אחד שהולך ברגל יותר מידי(נכות), וגם לא אחד שישאיר את הרכב ויקח קלנועית(מכל מיני סיבות).

DavidL
03-08-20, 11:09
אתם חושבים שמהקיטורים האלה ייצא משהו?

נגמר הסיפור של מקומות כאלה שפתוחים לציבור בחינם. זה לא יהיה יותר. כי יש דברים שבהם גם לרשויות יש קייס.

"כושר נשיאת מטיילים", נשמע משפט מגוחך, כמו איזה מונח ממפרט טכני של טנדר או משהו....:rolleyes: אבל הבעיה אמיתית - כמויות המטיילים הולכות וגדלות והופכות לאדירות. ולא רק שבאמת אין מספיק מקום לכולם, אלא שבאמת ובתמים שקשה להשתלט על מאסה כזו של אנשים גם אם כולם היו אירופאים מחונכים ומנומסים. יהיה ליכלוך. וילדים ישליכו עטיפות של ארטיק. ומשפחות עם ילדים תמיד יזדקקו להצללה ולשירותים ולברזיות ולעזרה ראשונה ולמעקות ולהנגשה לנכים. ובמקומות עם מים שאנשים שוחים בהם, יצטרכו מציל. וכדי לשמור על סדר ועל שקט יחסי יצטרכו פקחים שיאכפו וכו' וכו'. ומה לא.

כל מי שנקלע בשבת האחרונה לאיזור הכנרת ראה איך המשטרה חוסמת את הכניסות לחופים ומאות מכוניות עמוסות מטיילים עם ציוד קמפינג שבאו לכנרת להעביר את ימי חג הקרבן עד יום שלישי (בהזדמנות הזאת - חג שמח לכל חברינו המוסלמים והדרוזים!!!) עמדו ויצרו פקקי ענק על כביש 92, פשוט כי לא היה יותר מקום להכניס זבוב לחופים. לזכותם ייאמר שהם המתינו בשקט ובסבלנות ראויה לציון, בשמש קופחת, בחום הכבד של מעל 40 מעלות..... בכל פעם שרכב אחד יצא, אחד נכנס. הפקק בכביש היה מטורף ומי שנדפק מזה היו אלה שסתם נסעו בכביש במקרה.... תודה לאל ולפורד על המזגן הפסיכי של הפוקוס. אם הייתי בסופה הפתוחה בטח הייתי יוצא מדעתי.

נכון. זה לא כיף ככה, אבל זה מה יש וזה לא ישתנה. בטח לא לטובה. ואני לא רואה שום סיבה להתעצבן בגלל זה כי האוכלוסיה גדלה, מספר כלי הרכב עלה, זה רק יחריף ויחמיר. מי שלא רוצה להצטופף יצטרך לתכנן היטב את זמני החופשות שלו. כל מיני מקומות שפעם היינו מגיעים עד למים עם הג'יפ כמו חופי הים, כמו עין מודע, כמו מעיינות אחרים - זה נגמר וזה לא יחזור מהסיבות המובנות וכנראה יחמיר. ועם כל הצער שבדבר, אני לא נהנה מזה ולא מסכים לזה אבל אני מכבד בחריקת שיניים ומקבל את זה בהבנה, כי זה תהליך שהיה צפוי והגיוני לחלוטין מבחינתי.

בסופו של דבר גם צירים כמו המשלט עוברים תהליך דומה ברגע שיש יותר ויותר רכבי שטח והמקומות האלה הופכים מ"סודיים" למביני עניין בודדים, לנחלת הכלל. ואז ברור שמתחיל הבלגן - תמיד יגיעו גם ערסים שמתנהגים "אחרת". תמיד יהיו אינצידנטים של תאונות, תמיד תהיה פגיעה כלשהי במרקם הקרקע והנוף. כמה שנשתדל להיות טובים, לא נרד מהציר, ננקה ונאסוף את הזבל שלנו ושל אחרים, תמיד תישאר "חתימה".
כי תמיד צמיגים חופרים ומחליקים ויוצרים קוליסים ומשאירים אחריהם סימנים שחורים.
כי תמיד נשארות שאריות למיניהן של תקלות מכניות (כתמי שמן, חלקים שבורים שנשרו ולא נאספו וכו) ובסוף מישהו שם לב לזה.
כי תמיד בסוף מתרחשת תאונה עם נפגעים ו/או נזק כספי משמעותי ואז חברות ביטוח מעורבות ומתחילים עניינים עם בתי משפט וכו'.

ואז אין לרשויות ברירה אלא להראות שהן מטפלות בנושא ו/או סוגרות את זה בגלל "סיכון בטיחותי" וכו'. ואז גם מגיע התירוץ של "שיקום" שהוא באמת גמיש כמו מסטיק.

במעלות בדרום זה הרבה פחות קריטי ופחות משמעותי - גם כי זה רחוק ולא קופצים לשם סתם בשביל שעשועי העבירות של ימי שישי אחה"צ או שבת - אבל כל מקום שהוא "מגרש משחקים" שקרוב יחסית לכבישים ראשיים ולריכוזי אוכלוסיה וזה צורם למישהו בעין, בסוף יומו יגיע.
כך היה בדישון (שחבר'ה מהאיזור קרעו במשך שנים בטרקטורונים ו-SBSים ועשו נזק אדיר), כך בבור, כך המשלט, וכך תל חדיד, וככה גם יהיה מתישהו בקרוב בנ.ג. 186 ואחר כך גם במעלות בהרים שממערב לבית שמש ובאיזור צרעה, ובכל המעלות שנפרצו בצידו המזרחי של כביש 6 וביער אלעד וכל שאר מגרשי המשחקים המקובלים היום על מפלצות וכל מיני חובבי עבירות.
אני רוצה להדגיש כאן שאין לי שום טענה לחברים שלנו שמשחקים שם, נהפוכו! מידיעה אישית - ברוב המוחלט של המקרים הם מקפידים לא לשחק בתחומי שמורה וכו' ולא משאירים זבל. אבל זו פעילות שצורמת לעינים שפחות מסמפטות את התחביב וגם שם התהליך צפוי - הם יגלו יום אחד שסגרו גם להם. זה משהו שכולם צריכים להבין ולהיערך אליו בהתאם.

הענין הזה של סגירה זוחלת של צירים ומקומות אטרקטיביים לחובבי נהיגת שטח, ביחד עם פתיחת פארקים מסודרים וסגורים שמיועדים לשעשועי עבירות ולהדרכות עבירות, כמובן בתשלום (שיממן את אחזקת המקום, אמצעי הבטיחות, ביטוח, מרשלים וכו' וכמובן גם יהיה עסק לכל דבר שצריך גם להרוויח), בסגנון פארקי ה-4X4 של מערב אירופה ודומה מאוד לפעילות "ימי מסלול", המיועדת לבעלי מכוניות ספורט בעלות רישוי-כביש במסלולים בבאר-שבע, ערד ופצאל - קרוב יותר משאנחנו חושבים.

+1 , כתיבה יפה וניתוח נכון ומדויק של המציאות.

DavidL
03-08-20, 11:34

500 מ' זה מרחק גדול מדי שמונע הגעה למקום.
עובדתית פיקוח ואכיפה כמו בכינרת כן יכולים לשנות מציאות.

דור אריאל
03-08-20, 11:41
עובדתית פיקוח ואכיפה כמו בכינרת כן יכולים לשנות מציאות.אז אתה מעדיף לשלם כמו בכינרת ?

דור אריאל
03-08-20, 11:43
עובדתית פיקוח ואכיפה כמו בכינרת כן יכולים לשנות מציאות.לא יודע ממי זה מונע הגעה כי המגרש חניה שם מלא לגמרי.
גם עין עקב זה 500 מטר הליכה. .אז לא הולכים ?

DavidL
03-08-20, 11:49
[QUOTE=דור אריאל;904785]לא יודע ממי זה מונע הגעה"
בחייך, אנשים באים לנפוש ולא להיסחב עם צידניות ומנגלים 1000 מ' בחום ובלחות הא"י. מוגזם לחלוטין הקטע הזה.

נדב ש.
03-08-20, 11:52
לא יודע ממי זה מונע הגעה כי המגרש חניה שם מלא לגמרי.
גם עין עקב זה 500 מטר הליכה. .אז לא הולכים ?

מה אתה בעצם טוען? שזה מה שמונע מאנשים ללכלך את המקום?

אז בוא אני יתן לך דוגמה אחרת, עין יזרעאל לא סגור(עדיין... אבל כידוע לנו כל מעיין ואטרקציה ג'יב יומו), שופץ לאחרונה גם, וכמוהו עוד כמה, יש חניה מסודרת צמודה ואפילו חניית נכים, פחי אשפה ושולחנות צמודים, צפרדעים לזריקת אשפה, כל השבוע כולל סופ"ש יש אנשים, כולל אוטובוסים, והמקום נשאר נקי ומסודר.
אז מה קורה פה בעצם?

דור אריאל
03-08-20, 12:04

אז בוא אני יתן לך דוגמה אחרת, עין יזרעאל לא סגור(עדיין... אבל כידוע לנו כל מעיין ואטרקציה ג'יב יומו), שופץ לאחרונה גם, וכמוהו עוד כמה, יש חניה מסודרת צמודה ואפילו חניית נכים, פחי אשפה ושולחנות צמודים, צפרדעים לזריקת אשפה, כל השבוע כולל סופ"ש יש אנשים, כולל אוטובוסים, והמקום נשאר נקי ומסודר.
אז מה קורה פה בעצם?פשוט מאוד.
עין יזרעאל זה נקודה שקל לנקות אותה.
פארק המעיינות משתרע על עשרות דונמים מעין מגדל דרך עין שוקק עד עין מודע וכל התעלות שבדרך

נדב ש.
03-08-20, 12:11
פשוט מאוד.
עין יזרעאל זה נקודה שקל לנקות אותה.
פארק המעיינות משתרע על עשרות דונמים מעין מגדל דרך עין שוקק עד עין מודע וכל התעלות שבדרך

עכשיו הכל ברור לי.

DavidL
03-08-20, 12:15
אז אתה מעדיף לשלם כמו בכינרת ?

בהחלט. בממוצע 3 שח לשעה/רכב, חניה קרובה ומסודרת, נקי ובטוח.

geva dover
03-08-20, 12:16

אז מה קורה פה בעצם?

ממתי עין יזרעאל נקי ומסודר? אני שם לפחות 3 פעמים בחודש ( צמוד להורים של האישה), המקום אומנם משופץ אבל מלא זבל וריח רע של קיא או שאריות אוכל ששם המון זמן.
לעניין עין עקב, אם הנסיעה לשם לא מרתיעה בעלי ברלינגו להגיע לשם ( בחיי שראיתי כמה פעמים כאלה שם) זה לא מרתיע אף אחד. להגיע לשם בקיץ זה כמו להגיע לבריכה בישוב הקרוב אלא בצהריים של שבת. 0 מקום לזוז. המרחק הוא לא פקטור, מי שכבר ירד עד לדרום בשביל זה יסע בשביל עוד מקומות. עניין התשלום וההסדרה של מקומות באה על חשבון אנשים שהורסים ומזבלים את המקום. אתה משלם עבור שירותי אחזקה ולא עבור להיות באתר.
ביום שנהיה כמו באירופה או ארה"ב עם חלק מהאתרי טבע אחנו נהיה במצב מצויין. כמו שנאמר פה:" בארה"ב מחכים לפעמים חצי שנה ללכת לטייל כי צריך להזמין מקום" ( בערך במילים הללו)
הבעיה היא שאנחנו לא אירופאים או קרובים לזה, אומנם אנחנו כן יותר מתורבתים מחלק מהאוכלוסיה אבל חלק גדול ממנה כולל הולכי רגלים ואנשי הפרייבטים רואים בטבע כפח זבל מהלך ומשאירים את הכל בשטח. אני יכול להגיד לך שאני עוד לפני הקורונה הייתי מרים לפחות 8 שקיות זבל ביום שאנשים "שכחו" בשמורה ובחניוני הלילה (שמורה חינמית ומוכרת לכולם אי שם בדרום).

נדב ש.
03-08-20, 12:42
ממתי עין יזרעאל נקי ומסודר? אני שם לפחות 3 פעמים בחודש ( צמוד להורים של האישה), המקום אומנם משופץ אבל מלא זבל וריח רע של קיא או שאריות אוכל ששם המון זמן.

לא יודע אם אנחנו מדברים על אותו אחד...
התמונות מאמצע שבוע שעבר.

130374130373130372

נדב ש.
03-08-20, 12:48
בהחלט. בממוצע 3 שח לשעה/רכב, חניה קרובה ומסודרת, נקי ובטוח.

+1.
אין בעיה עם תשלום לפי שעה לרכב כמו באיגוד חופי כנרת, ולא שחיטה של רשויות על כל ראש מגיל אפס 30 שח לראש.
חניה קרובה, מקום מסודר ונקי. מקובל.

geva dover
03-08-20, 13:29
לא יודע אם אנחנו מדברים על אותו אחד...
התמונות מאמצע שבוע שעבר.

130374130373130372

מדובר על אותו אחד, פעם אחרונה לפני שבועיים היה מטונף ברמה שפשוט הלכתי משם.
גם האישה וגם אמא שלה אומרות שתמיד מטונף שם (ההורים שלה שם משנות ה60)

נדב ש.
03-08-20, 14:16
מדובר על אותו אחד, פעם אחרונה לפני שבועיים היה מטונף ברמה שפשוט הלכתי משם.
גם האישה וגם אמא שלה אומרות שתמיד מטונף שם (ההורים שלה שם משנות ה60)

אצלי ההורים מסוף שנות ה 40... אבל לא עושה תחרות מי יותר ותיק פה באיזור...
ברור שיש "גלים" של נקי/מלוכלך לפי כמויות האנשים שפוקדים את המקום והאזורים האלה...

geva dover
03-08-20, 14:20
אצלי ההורים מסוף שנות ה 40... אבל לא עושה תחרות מי יותר ותיק פה באיזור...
ברור שיש "גלים" של נקי/מלוכלך לפי כמויות האנשים שפוקדים את המקום והאזורים האלה...

ברור שזה לא תחרות, כנראה שזה בא בגלים. בכל מקרה זה מצדיק את הטענה שלי שכל מקום כזה שיש גישה קלה אליו ובמיוחד אם יש בו מים דורש תחזוקת ניקיון כלשהי מטעם המועצה המקומית, לא משנה אם משלמים כמה גרושים בכניסה או לא

ד ו ר ו ן
03-08-20, 14:23
איפה במדבר יש סגר על תנועת רכבים? הדרום הוא המקום שהכי בנוי לגיפאים.

אתה ואני לא מטיילים באותו המדבר כנראה.

ד ו ר ו ן
03-08-20, 14:26
אז אתה מעדיף לשלם כמו בכינרת ?

בכינרת אתה משלם כמו חנייה עירונית.
זה סכום נמוך שווה נפש לכל משפחה.

זה כלום כסף בשביל הקפיצה העצימה באיכות התשתית והאכיפה בחופים.

amir_shai
03-08-20, 14:55

אז מה קורה פה בעצם?לא תמיד נקי. היינו לפני כמה שנים ואת השעה הראשונה בילינו בניקיון כדי שיהיה נסבל.
אין מנוס מאכיפה ותשלום קנסות מטורפים.

נדב ש.
03-08-20, 16:19
לא תמיד נקי. היינו לפני כמה שנים ואת השעה הראשונה בילינו בניקיון כדי שיהיה נסבל.
אין מנוס מאכיפה ותשלום קנסות מטורפים.

ראה תגובות קודמות.
בעד אכיפה ברור.
נגד סגירות וחניות מרוחקות שדורשות הליכה ממושכת/סחיבת ציודים.
בעד חניות קרובות מסודרות גם בתשלום(כמו בחופי כנרת), הסדרה, פיקוח, שילוט ואכיפה וכו'.

יש פעמים שמגיעים ומלוכלך, ויש פעמים שנקי.
כמה פעמים הגעתי לכל מיני תצפיות שאי אפשר היה לשבת מרוב זבל ואספתי מה שאפשר כדי שנוכל לשבת בכייף...
כמה פעמים הגעתי למקום נחמד לשבת לקפה/א. בוקר וכנ"ל אותה תופעה. מזל שיש תמיד שקיות אשפה במגירה בג'יפ וגגון גדול גם פעם מישהו חשב שאני אוסף בקבוקים(וזה לא אני זה הילדים אוספים)... אז מה...

איל מ
23-10-20, 22:38
מישהו כאן הציע שיקחו אנשים שאיבדו את פרנסתם ויציעו להם עבודה בנקיון אתרי טבע.
ובכן,
או שיש גם לרט"ג רב"ט,
או שהם יותר קשובים ממה שנראה:
https://www.parks.org.il/new/500/

https://m.facebook.com/watch/?v=409392670231015&_rdr

oferc
24-10-20, 03:53
מישהו כאן הציע שיקחו אנשים שאיבדו את פרנסתם ויציעו להם עבודה בנקיון אתרי טבע.
ובכן,
או שיש גם לרט"ג רב"ט,
או שהם יותר קשובים ממה שנראה:
https://www.parks.org.il/new/500/

https://m.facebook.com/watch/?v=409392670231015&_rdr

רשימת האתרים שנסגרים כל שנה גדלה ללא שום סיבה אמיתית , הרבה אתרים נשארים בגדר חלום רחוק ולא יפתחו לעולם , אנחנו שותקים או מצדיקים אותם ומשלמים את המחיר.

למה נסגר משלט 21,מעלה נורי ?
אני לא מדבר על חופים או מעינות שעוברים התעללות ומליון מבקרים, אלו מקומות לפעילות 4X4 נטו , ללא המונים , ללא ליכלוך .

המסלול לעין נטף נסגר אחרי השריפה הגדולה לפני 8 שנים , הסיבה שיקום , אתם חושבים שיפתח מתישהו לציבור 4X4 ? לדעתי אף פעם לא יפתח.

הגישה לחופי הים בחולות נסגרו ל4X4 , פעם היה איסור 100 מטר מהים , היום 200 מטר , רק שכל הדרך ל200 מטר היא בעצם שמורת טבע , אז בקיצור סגרו לנו את האופציה להגיע.

שימו לב לפארק קנדה באיזור לטרון , מגודר ומבוטן , נוספו שערים ברזל ודוקרנים , אי אפשר להגיע לשם בערב , בקרוב נשלם כניסה.

וזה רק קצה המזלג.

boaz avrahami
24-10-20, 07:14
ידידנו אורי בן דוד, ג׳יפאי ותיק (שורשיו עוד בעולם האופנועים והטרקטורונים) מוביל מאבק בפייסבוק תחת קבוצה בשם ״ מחזירים את הטבע לציבור״ ויש גם עמותה בשם זה.

מאוד מומלץ לעקוב ולתמוך.

אמנם פיסבוק על חסרונותיו הידועים אבל נראה לי שאורי עובד נכון וממוקד.

ד ו ר ו ן
24-10-20, 08:38
הגישה לחופי הים בחולות נסגרו ל4X4 , פעם היה איסור 100 מטר מהים , היום 200 מטר ,
איפה ראית דבר כזה?

גיא
24-10-20, 09:12

אז מה קורה פה בעצם?

מיד בהתחלת הקורונה לקחתי את ההורים של אשתי להתאוורר בפארק עתיקות בית שאן. נפלא.. היה כמעט ריק. ( חוץ מאוטובוס של תיירים יוונים מלאי קורונה .. ) בדרך חזרה לחיפה רציתי לפנק אותם בתה צמחים .. עצרנו בעין יזראל. הרגשתי בושה כל כך גדולה ... היה לא פחות טינופת מאשר בחיריה שם. כולל חבורה של בני דודים ששטפו את ה SBSים שלהם במימי המעיין. מכל הזבל שצולם בקורונה .. ובין הסגרים ... המקום הזה היה אחד הגרועים.

דוגמה גרועה מאוד.
וזה אפילו שיש שם צפרדעים ... ואפילו ששמו סלעים לחסום את הגישה למעיין ... ואפילו שיש צורך להתגדעג'ע כמעט קילומטר מהכביש ..

נדב ש.
25-10-20, 20:03
הייתי שם בשבת לפני שבוע, התופעות של sbs אין מה לדבר פשוט גועל נפש אחד גדול. ומעצבן חבל"ז. פשוט פושעים וחוליגנים.
לגבי הזבל זה כנראה בא ב"גלים", לפעמים נקי ולפעמים ג'יפה, לא יודע מי מנקה אבל שאפו מגיע לו/להם.

asafk
25-10-20, 20:19
מישהו ממכרי ניקה את עין יזרעאל לפני כמה חודשים. זה החזיק בדיוק סוף שבוע אחד.

אסף.

gp1
31-10-20, 03:13
https://travel.walla.co.il/item/3395496

boaz avrahami
31-10-20, 12:21
אני חושב שהכתבה מטעה.
אני משוכנע שהכוונה של מרבית ישראלים שיהיו פחי אשפה שאליהם יהיה ניתן לפנות את הזבל בסיום הבילוי.

הרשויות המקומיות/ אזוריות לא טורחות להציב פחי אשפה ואם טורחות אז לרוב הן לא מפנות אותם בתדירות הראויה ו/או פחי האשפה לא מתוחזקים כראוי.

אני די משוכנע שאם הרשויות היו משקיעות מעט יותר רצון טוב אז הישראלי הממוצע שכיום משאיר אחריו שקיות זבל היה משקיע גם הוא.

לו אני המחוקק הייתי כופה עליהן להקים נקודות פינוי אשפה מתוחזקות ומצד שני נותן להם כלי אכיפה דרקוניים כנגד מלכלכים.

איל מ
31-10-20, 13:22
אני משוכנע שלא.
ביותר מדי מקומות אתה רואה זבל שנשאר בדיוק איפה שהמשפחה ישבה. גם כשיש במרחק של 20-30 מטר פח.

גיא
31-10-20, 18:30
אני משוכנע שלא.
ביותר מדי מקומות אתה רואה זבל שנשאר בדיוק איפה שהמשפחה ישבה. גם כשיש במרחק של 20-30 מטר פח.

אכן
מצד שני, הרבה פעמים כן אוספים אבל לא עולה בדעתם להוציא את זה מהשטח אז משאירים שקיות שחיות הבר פותחות והכל מתעופף לכל עבר.
פה חינוך היה עוזר.

איל מ
31-10-20, 21:04
אכן
מצד שני, הרבה פעמים כן אוספים אבל לא עולה בדעתם להוציא את זה מהשטח אז משאירים שקיות שחיות הבר פותחות והכל מתעופף לכל עבר.
פה חינוך היה עוזר.

אמת.

אומי5
01-11-20, 11:12
אני חושב שהכתבה מטעה.
אני משוכנע שהכוונה של מרבית ישראלים שיהיו פחי אשפה שאליהם יהיה ניתן לפנות את הזבל בסיום הבילוי.

הרשויות המקומיות/ אזוריות לא טורחות להציב פחי אשפה ואם טורחות אז לרוב הן לא מפנות אותם בתדירות הראויה ו/או פחי האשפה לא מתוחזקים כראוי.

אני די משוכנע שאם הרשויות היו משקיעות מעט יותר רצון טוב אז הישראלי הממוצע שכיום משאיר אחריו שקיות זבל היה משקיע גם הוא.

לו אני המחוקק הייתי כופה עליהן להקים נקודות פינוי אשפה מתוחזקות ומצד שני נותן להם כלי אכיפה דרקוניים כנגד מלכלכים.

כמה פחים? בכל שביל? מתי זה הופך לאחריות של המטייל?
אני מסכים שמקומות מאוד מרכזיים ראוי שיהיו פחים, אבל אי אפשר לתחזק מערך פינוי אשפה של עיר על ידי מועצה אזורית. מישהו צריך לשלם על זה.

ניב151
01-11-20, 11:20
ואני אומר חינוך !
וחינוך מתחיל בילדים .
עזבו עכשיו , תקופת קורונה ,
אבל מתי שמעתם על שיעור בנושא שמירת טבע , שפקח בא והסביר , נתן שיעור בבית ספר , לטובת הנושא?

ציטוט מתוך החזון של רשות הטבע והגנים :

רשות הטבע והגנים מאמינה בקשר של האדם לערכי הטבע, לנופי הארץ ולמורשתה, ופועלת לקירוב, שיתוף וחינוך הציבור לשמירה על ערכי הטבע, הנוף והמורשת .

מתי שמעתם ראיתם חוויתם משהו מהרשות בהקשר הזה ?
להזכירכם זה גוף שממומן על ידנו ..

אם הצליחו לחנך לא לקטוף פרחי בר , ולחגור חגורת בטיחות , אין שום סיבה שלא יצליחו לחנך לאסוך את האשפה.

להרגשתי , אין לי הוכחה חותכת , אך נוח לרשות עם הזוהמה , זו עילה בשבילם לסגור עוד ועוד מקומות.

nirs
01-11-20, 11:56
ואני אומר חינוך !
וחינוך מתחיל בילדים .
עזבו עכשיו , תקופת קורונה ,
אבל מתי שמעתם על שיעור בנושא שמירת טבע , שפקח בא והסביר , נתן שיעור בבית ספר , לטובת הנושא?

ציטוט מתוך החזון של רשות הטבע והגנים :

רשות הטבע והגנים מאמינה בקשר של האדם לערכי הטבע, לנופי הארץ ולמורשתה, ופועלת לקירוב, שיתוף וחינוך הציבור לשמירה על ערכי הטבע, הנוף והמורשת .

מתי שמעתם ראיתם חוויתם משהו מהרשות בהקשר הזה ?
להזכירכם זה גוף שממומן על ידנו ..

אם הצליחו לחנך לא לקטוף פרחי בר , ולחגור חגורת בטיחות , אין שום סיבה שלא יצליחו לחנך לאסוך את האשפה.

להרגשתי , אין לי הוכחה חותכת , אך נוח לרשות עם הזוהמה , זו עילה בשבילם לסגור עוד ועוד מקומות.

חינוך של ילדים מתחיל ותלוי בהורים (שלהם).
אני אולי קצת מכליל, אך למיטב שיפוטי בית הספר מזניח את תפקידו כגורם מחנך (בנוסף להורים), לטובת מבחני שקר כאלו ואחרים.

ניב151
03-11-20, 13:56
חינוך של ילדים מתחיל ותלוי בהורים (שלהם).
אני אולי קצת מכליל, אך למיטב שיפוטי בית הספר מזניח את תפקידו כגורם מחנך (בנוסף להורים), לטובת מבחני שקר כאלו ואחרים.

החינוך בד"כ מתחיל בהורים , אבל שאתה רוצה לשנות את דור ההורים אתה עושה זאת דרך הילדים.
שאנחנו היינו צעירים לא חגרנו חגורות בטיחות ברכב .
נהגנו גם אחרי ששתינו .
בעזרתך חינוך שהילדים קיבלו מהמערכת , גם אנחנו הושפענו מכך.
אין מצב שהם יהיו ברכב לא חגורים או שינהגו אחרי ששתו .
זה תבוע בהם הרבה יותר מאשר בי .

-->