PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אין יותר אספקת צמיגי טויו MT? דיון על צמיגי MT

hadtomer
31-07-20, 11:41
היי

בטיול לילה אתמול קרעתי את צמיג הטויו אופן קאנטרי שלי. בדופן. אומנם לא קרע גדול אך מספיק כדי שאוויר יברח.

245/75R16. כמובן MT

מהבוקר ביצעתי מעל 20 שיחות. צמיגיות לא מחזיקות יותר.

יש למישהו מושג מה קרה ומדוע לא מחזיקים יותר?

היילקס אספנות
31-07-20, 12:07
נסה את צמיגי מוריס בצ.בית עובד.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200731/0c59958dca3328fdb9b7455a2e75953b.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

נמרוד
31-07-20, 12:09
אין בכלל או אין את המידה שלך?

hadtomer
31-07-20, 12:16
לעת עתה זה לא ברור. שאלתי וכמה צמיגאים נתנו תשובות שונות

boaz avrahami
31-07-20, 13:11
היי

בטיול לילה אתמול קרעתי את צמיג הטויו אופן קאנטרי שלי. בדופן. אומנם לא קרע גדול אך מספיק כדי שאוויר יברח.

245/75R16. כמובן MT

מהבוקר ביצעתי מעל 20 שיחות. צמיגיות לא מחזיקות יותר.

יש למישהו מושג מה קרה ומדוע לא מחזיקים יותר?

היה להם סט אחרון במידה הזו לפני כחצי שנה ואני סידרתי אותו לדורון פ לאחר שהיבואן הבטיח לי שהמלאי יחודש תוך 3 חודשים.
לפני כחודש פניתי לממש את ההבטחה והם התחילו לספר סיפורים.
בשורה התחתונה לצמיג הזה כנראה חסר תקן כלשהו בכדי להיכנס לארץ.

המגוון במידה שלנו מאוד דל.
בצר לי רכשתי קופר STT PRO אבל עדיין לי חוות דעת עליהם.
סט של 4 ב 525 שח לצמיג/2100 לסט כולל מעמ בצמיגי אנטון

** אצל אסף היו שני צמיגי טויו במידה שאתה צריך נכון לחודש שעבר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
31-07-20, 13:38
טויו אופן-קאנטרי MT הוא מצמיגי השטח הטובים ביותר.
בהתחלה יובא בצורה מסודרת על ידי אוטולוקס. היה יקר אבל היה מלאי ומבחר מידות. אבל מהר מאוד היבוא הופסק כי אין לו תקינה אירופית.

יש פנצ'ריות שמחזיקות סטוקים, אבל צריך לבדוק היטב שלא דוחפים לכם צמיגים ישנים מדי.
אני מניח שכולם כאן יודעים לקרוא את קוד תאריך הייצור.

מדי פעם מצליחים להסתנן פה ושם משלוחים חדשים של צמיגים כאלה. לא מבין איך זה עובר אבל עובדה. ובלי קשר לתקינה כזו או אחרת, הצמיג הזה מעולה. שווה להמשיך לחפש.

נדב ש.
31-07-20, 14:12
אם אין יבוא סדיר, מה שאין כזה כבר הרבה זמן(צמיגי טויו התקנתי לראשונה לטרופר ב 2011 לזכרוני), לא הייתי קונה כזה.
כל צמיג ניקרע בשטח מתישהו והכי בעאסה זה להיתקע עם כזה שאין לו מלאי סדיר.

דרור ברלי
31-07-20, 17:40
ומה תגיד על כלי רכב עם צמיגים במידות איזוטריות שאין להשיג בכלל? מכל יצרן? למעט אצל יבואן הרכב עצמו?....
כמה כאלה נאבקו קשה במשלט 21 רק לפני חודשיים.....

zivo
31-07-20, 17:47
ומה תגיד על כלי רכב עם צמיגים במידות איזוטריות שאין להשיג בכלל? מכל יצרן? למעט אצל יבואן הרכב עצמו?....
כמה כאלה נאבקו קשה במשלט 21 רק לפני חודשיים.....

לך תקרא מה תומר כתב לך...
נדב נתן טיפ ( מאוד נכון לדעתי) מה זה קשור לאנשים שלא יודעים לנהוג, לוקחים רכב של חצי מליון ושוברים אותו?

amirmoshe
31-07-20, 20:01
תנסה לבדוק עם צמיגי דורון לדרך.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

דרור ברלי
03-08-20, 19:00
לך תקרא מה תומר כתב לך...
נדב נתן טיפ ( מאוד נכון לדעתי) מה זה קשור לאנשים שלא יודעים לנהוג, לוקחים רכב של חצי מליון ושוברים אותו?

נתתי רק רמז איזה רכב זה....
ולקרוע צמיגים גם אתה יכול. וגם אני. וגם תומר.
צמיג במידה ייחודית. 255/60R20. לך תמצא כאלה בפנצ'ריות.

כששאלתי את אנשי היבואן בהשקה ענו לי בחיוך - "יש צמיגים אצלנו במוסך המרכזי. ביוקר".

hadtomer
04-08-20, 19:51
אחרי הרבה עבודה התגלו 2 צמיגים אצל היבואן. לדאבוני כל ההמלצות של החברים כאן לגבי פנצ'ריות ספציפיות לא נשאו פרי.

בכל מקרה- הסט הבא יהיה כבר של פירמה אחרת וחבל שכך. צמיד מצוין מבחינתי

אורי.ר
03-09-20, 14:02
שלום
במידה וצריך לחפש אלטרנטיבה לצמיגי טויו MT
מה ההמלצה נכון להיום?
בזמנו היו תלונות על צמיגי BF שכבר לא מספקים את הסחורה,
למרות שהיו תקופות שה BF שלטו ללא עוררין כסמל למותג איכותי
אני חושב שצריך (אחרי 4 שנים נהדרות עם טויו) כבר להחליף.
הכוונה אם יש צמיגיים שנחשבים ברמה דומה עם "אבא / אמא"?

נדב42
03-09-20, 15:44
ב- bf מסתובבות תלונות על הדגם החדש - KM3.
הדגם הקודם - KM2 - עדיין מיוצר במקביל לחדש, ואם קיים במידה שלך אז כנראה שיהיה לך טוב איתו [emoji846]
ולגבי טויו - זה בבדיקה, ראיתי שנרשמת בשרשור הנכון, ולא מאוחר מדי [emoji846]

נמרוד
03-09-20, 18:38
ב- bf מסתובבות תלונות על הדגם החדש - KM3.

אתה יכול להרחיב? (אני צריך להחליף צמיגים בקרוב, וזה ברירת מחדל מבחינתי).

ariel-ro
03-09-20, 18:52
גם בארהב וגם בארץ אנשים מדווחים על סוליה חלשה שעפות ממנה קוביות מהר מידי

נדב42
03-09-20, 19:29
אתה יכול להרחיב? (אני צריך להחליף צמיגים בקרוב, וזה ברירת מחדל מבחינתי).ואח"כ שאני אחטוף מתומר על כך שאני כותב ללא נסיון אישי ? באמת תודה רבה לך.

אני רק אצרף תמונות מקבוצת מ'נשמע של הצ׳רוקים, של KM3 שמורכבים חודש על הרכב. הצמיגים יוצרו ב- 2020.

ועבור הספקנים: אני מכיר את מי שהעלה את התמונות האלו גם בחיים האמיתיים ולא רק בעולם הוירטואלי, הוא לא קשקשן והוא כבר הרבה שנים עם צ׳רוקי, אז יש לו בסיס להשוואה.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200903/aeeab6bc7399a72826312c85404b2848.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200903/ef7bd47defbfa7725b508ac4d9694e7c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200903/1deafd0cb6af861c54601b38b6488b70.jpg

נמרוד
03-09-20, 19:30
באמת לא נראה טוב.

ד ו ר ו ן
03-09-20, 22:10
נדב,
זה לא בלאי, זה נזק או כשל.
וזה גם נזק שיכול להיווצר ממדרגת סלע בודדת, היינו באירוע כזה.
שים לב ששאר הסוליה שלמה ולא בלויה, כמו שהיית מצפה אם זו הייתה בעיה בתרכובת הגומי.

DavidL
03-09-20, 22:25
הגומי של ה BF בגירסאות העדכניות "רך" "חלש" יותר מהגירסאות הישנות, בוודאות.
השינוי בהרכב הגומי נעשה בגלל רגולציה מחמירה של איכות הסביבה.

נדב42
03-09-20, 23:42
התמונות האלו הועלו ע"י חבר שמבלה הרבה בסלעים, כבר הרבה שנים. הוא יודע להשוות לצמיגים קודמים וטוען בתוקף שה- km3 נפצעים בקלות רבה הרבה יותר מקודמיהם.

אני רק תוהה אם גם KM2 חדשים שנקנה היום יהיו עם הגומי הרך והפגיע יותר, או שהם שומרים על הנוסחה.

אגב, גומי רך יותר כנראה ייתן אחיזה טובה יותר בסלעים ...

ד ו ר ו ן
04-09-20, 01:11
BF טוענים בדיוק ההיפך לגבי הצמיג החדש.
בגלל שאני בטוח ש-BF לא התכוונו להביך עצמם קבל עם ועולם, אני לא בהכרח משוכנע בסיפור שנרקם בגלל קוביה חיצונית אחת.

לשמועות האלו יש עוד תימוכין בעולם?

יונתןמצפה
04-09-20, 02:16
גם אצלי ראיתי דברים דומים באיזה קוביה או שתיים על צמיגים בני חודשיים בערך.
אנסה לצלם מחר.
מדובר בסמוראי קליל.
אבל שעושה שטח קשה מאוד על בסיס שבועי. עם נעילה אחורית בלבד וטרנספר קצרצר שמאפשר פרפור קצר איטי ומבוקר מדי פעם כדי לחפש אחיזה.
ב- km2 המצב לא היה שונה ואולי אף גרוע יותר.
אבל האחיזה בסלעים פשוט פנטסטית.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

DavidL
04-09-20, 04:50
אגב, גומי רך יותר כנראה ייתן אחיזה טובה יותר בסלעים ...
במושג "רך" אני השתמשתי כהשערה לסיבה בגללה הצמיג נשחק מהר יותר מבעבר..זאת השערה ..לכן שמתי את המרכאות.... אמפירית הבחנתי במהלך מאות אלפי ק"מ עם ה BF בשינוי לרעה במהירות שחיקת הצמיגים. כשבררתי את הסוגיה עם גורם יודע דבר נאמר לי ש BF שינו את הרכב הגומי בגלל תקנות איכות הסביבה וזאת הסיבה לכך שהצמיג מתבלה מהר יותר.

DavidL
04-09-20, 05:02
BF טוענים בדיוק ההיפך לגבי הצמיג החדש.
בגלל שאני בטוח ש-BF לא התכוונו להביך עצמם קבל עם ועולם, אני לא בהכרח משוכנע בסיפור שנרקם בגלל קוביה חיצונית אחת.

לשמועות האלו יש עוד תימוכין בעולם?

וכי מה בדיוק רצית ש BF יטענו? BF רוצים למכור ומשלמים כסף לגדודים של יחצני"ם ויוטיוברים כדי לקדם ולתחזק את המותג.
מי שמשתמש ב BF עשרות שנים ומאות אלפי ק"מ באותה מידה וסוג צמיג עם אותו פרופיל שימוש יכול להעיד על ירידה מובהקת בנסועה פר סט צמיגים כתוצאה מבלייה מהירה יותר של הצמיג בסוליה ובדופן. מצד שני התקנות האלו אמורות להשפיע על כל יצרני הצמיגים....

ד ו ר ו ן
04-09-20, 08:23
וכי מה בדיוק רצית ש BF יטענו? BF רוצים למכור ומשלמים כסף לגדודים של יחצני"ם ויוטיוברים כדי לקדם ולתחזק את המותג.
מי שמשתמש ב BF עשרות שנים ומאות אלפי ק"מ באותה מידה וסוג צמיג עם אותו פרופיל שימוש יכול להעיד על ירידה מובהקת בנסועה פר סט צמיגים כתוצאה מבלייה מהירה יותר של הצמיג בסוליה ובדופן. מצד שני התקנות האלו אמורות להשפיע על כל יצרני הצמיגים....
אני עם סט BF רביעי, KM2 במצטבר כ-מאות אלפי קמ.
לא רואה שום שינוי לרעה במהלך השנים.

העולם היום זה לא מה שהיה פעם.
בעיות אמיתיות מקבלות תהודה משמעותית ברשתות החברתיות.
מלבד אותו גורם בכיר עלום שם שלך, או סיסמאות של ״מי שמשתמש בBF (אני מסיק שזה לא אתה..), יש לך תימוכין אחר?

לא בא לסנגר על BF, אבל הסגנון שלך של תגובות חשאיות מ״יודעי דבר״ עלומים הן בעיקר בגדר הפרחת מקלדת.

boaz avrahami
04-09-20, 08:27
דורון, בוא לא נשכח שגם חשוב על איזה רכב הצמיגים מורכבים.

אין דין טנדר טויוטה חלשלוש עם נעילה נשלטת כדין רכב בנזין חזק עם נעילה אוטומטית.
והאמן לי גם טויו העיפו אצלי קוביות אבל זה לקח להם יותר זמן מלקופר שרק התקנתי...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
04-09-20, 08:59
בועז,
יש כאן 2 אמירות נפרדות:
קריעה ושחיקה.

יכול להיות. שלדגם החדש יש בעיה, אבל הקשקשן כהרגלו מנפנף בסיסמאות ללא תוכן.

אחרי מאות אלפי קמ אמיתיים עם צמיגי BF/KM2 בכל תוואי אפשרי על רכב כבד ונעול, אני אישית (לא שמעתי/ אמרו לי/מקור חשאי עלום), לא רואה בעיית שחיקה (הוא התייחס גם לדגם הזה).
ותופעת קריעת קוביות התרחשה מינורית וסבירה בשטח קשה בו לחצתי חזק.

הצילום לגבי הדגם החדש יותר לא מציג ״תופעה״ בסוליה, זו קוביה אחת בכתף, קלאסי לאותה שן סלע שכל משקל הרכב היה עליה בנקודה מסויימת.

מכאן ועד ״תופעה״ הדרך ארוכה, ולכן שאלתי, לא קבעתי, לגבי עדויות נוספות לפני שקובעים אמירות כאלו.

DavidL
04-09-20, 09:41
אני עם סט BF רביעי, KM2 במצטבר כ-מאות אלפי קמ.
לא רואה שום שינוי לרעה במהלך השנים.

העולם היום זה לא מה שהיה פעם.
בעיות אמיתיות מקבלות תהודה משמעותית ברשתות החברתיות.
מלבד אותו גורם בכיר עלום שם שלך, או סיסמאות של ״מי שמשתמש בBF (אני מסיק שזה לא אתה..), יש לך תימוכין אחר?

לא בא לסנגר על BF, אבל הסגנון שלך של תגובות חשאיות מ״יודעי דבר״ עלומים הן בעיקר בגדר הפרחת מקלדת.

דורון יקירי, יש לך רקע הנדסי בייצור צמיגים או שאתה ניזון אובססיסיבי מספרות מקצועית של מובילי דיעה במרשתת Wagner ושות' ?
אני הדיוט מוחלט בצמיגים למעט היכרות כמשתמש שהחליף כבר כ 7 סטים של BF ברצף וכשאני משווה את הנסועה שעברתי עם סטים קודמים של BF באותו אופן שימוש/נהיגה/מסלולי טיול .. .הבחנתי בקיטון משמעותי בנסועה מכ 80-90 K קמ ל 50-60 k קמ ופחות...וכשביררתי את הסוגיה זה המידע שהגיע אלי. איך, מי, כמה ולמה זה לא רלבנטי לפורום במרשתת...
בכללי ממליץ לך לסגל תרבות שיח נעימה יותר...אחרת תדבר עם עצמך ועוד 2-3 ....

יונתןמצפה
04-09-20, 10:55
גם אצלי ראיתי דברים דומים באיזה קוביה או שתיים על צמיגים בני חודשיים בערך.
אנסה לצלם מחר.
מדובר בסמוראי קליל.
אבל שעושה שטח קשה מאוד על בסיס שבועי. עם נעילה אחורית בלבד וטרנספר קצרצר שמאפשר פרפור קצר איטי ומבוקר מדי פעם כדי לחפש אחיזה.
ב- km2 המצב לא היה שונה ואולי אף גרוע יותר.
אבל האחיזה בסלעים פשוט פנטסטית.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalkאז יצאתי לצלם.
בתמונות הראשונות צמיגי bf km3 בני חודשיים.
זו לא נקודה אחת, אמנם ממש לא כל הצמיג אבל תזכרו שזה צמיג בן חודשיים ברכב לטיולים בלבד.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/1f9f3e3d4997e154c287a9fb8147b46f.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/f1b798b11d469c8a89bcd794b2c6ca1a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/101528f3186a17f7dd0d2e7d6bacb94a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/faaeeed4be7051024f7b1d4d133c3adf.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/ba0a2ecc8d4fa86dfaf48fc629f53fc0.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/074ceeada5b8378afcc067e170f42269.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/d2e764ecbfeb1050df46e9e0df40e731.jpg

יונתןמצפה
04-09-20, 10:59
וכאן זה צמיג km2 בן שנה. מעריך שלא יותר מ- 15,000 קמ, על אותו הרכב.

אני לא חושב שיש הבדל משמעותי בין הדגמים מהבחינה הזו.

מבחינתי כבר הבנתי שככה הצמיגים האלו שורדים התעללות.
לגיטימי או לא אני לא יודע.
במקרה שלי אין באמת כזה מבחר במידה.
והצמיג הזה נותן תמורה של אחיזה אדירה ועמידות מעולה לפנצ'רים.
אני חי עם זה ככה. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/2d32d19e8908cd10c808061333eae9e4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/e49883220036c160ffbf97a2ace15286.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/c3e95f73bc804d70ef2262ffbcda43ee.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200904/73c45de16ffa203c29b427130be7793f.jpg

ד ו ר ו ן
04-09-20, 11:05
דורון יקירי, יש לך רקע הנדסי בייצור צמיגים או שאתה ניזון אובססיסיבי מספרות מקצועית של מובילי דיעה במרשתת Wagner ושות' ?
.
יש לי חוש לחרטטנים.

לא טענתי שהבעיה לא קיימת בדגם החדש,אבל תמונה של שן בודדת שנתלשה זה לא אירוע בצמיג שטח מלא.

נדב ש.
04-09-20, 13:08
Bf זה לא הצמיג היחיד שקיים בעולם, יש עוד כמה...

מניסיון של "כמה שנים" וכמה סטים שונים על אותם דרכים/מספר ק"מ פחות או יותר המצב היה די דומה בכולם אחרי כמה טיולים, כמובן שיש עוד פרמטרים להשוואה אבל אני מתכוון באופן כללי להשוואה, ואגב אין מה להשוות לרכבי דיזל חלשים וישנים, הם "זחלנים" ואיטיים הרבה יותר, והיו לי דיזלים ישנים(אמנם כשהם היו אז הם היו נחשבים לחדשים של זמנם בני 5-7 שנים כמשומשים.

אני עדיין מחכה לחוות דעת של שלמה על המיקי תומפסון, כאלה עוד לא היו לי 🤠

ד ו ר ו ן
04-09-20, 13:35
נדב,
אני מתייחס ושואל על נוכחות רשתית רחבה של אותה תופעה, לא מקרה פרטי ים-תיכוני.

מישהו ראה כזו?

אותי זה מעניין ברמה האישית כי גם אני לפני החלפה, ובינתיים החו״ד שאני רואה ברשת לגבי KM3 טובות.
גם לי לא בא ליפול על מוצר לימון.
ומצד שני אני נוטה לסנן אמרות כנף עמומות בגובה 30א״ר.

asafk
04-09-20, 13:48
אתם נוטים לראות מה שאתם רוצים לראות על פי זהות הכותב.
העיד עמית שהוא נוסע כבר על מספר סטים ועם הזמן גם מקדם השחיקה - נשחק.
זה לא עמום ולא בגובה 30 אלף .

לגבי העדויות הקשות על קוביה שיפה ושחעקה לא יפה - אני לא חושב שזו אפידמיה, אבל צריך לשים לב לזה שבעידן הנוכחי כל תקלה, בעיה, תלונה - מקבלת הד וגם מצטרפים עוד מתלוננים. זה טוב כי זה מציף בעיות אמיתיות וזה רע כי רק מי שיש לו בעיה מציף אותה, ומי שלא סובל בדרך כלל לא מחפש איפה לשתף.

אז צריך לדעת לסנן

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

יונתןמצפה
04-09-20, 14:22
לגבי העדויות הקשות על קוביה שיפה ושחעקה לא יפה - אני לא חושב שזו אפידמיה, אבל צריך לשים לב לזה שבעידן הנוכחי כל תקלה, בעיה, תלונה - מקבלת הד וגם מצטרפים עוד מתלוננים. זה טוב כי זה מציף בעיות אמיתיות וזה רע כי רק מי שיש לו בעיה מציף אותה, ומי שלא סובל בדרך כלל לא מחפש איפה לשתף.

אז צריך לדעת לסנן

אסף.

המצב אצלי לא שונה בהרבה, אם בכלל, מחברים שיש להם צמיגים זהים ועם אופי שימוש זהה (רקם עם רכבים גדולום וכבדים בהרבה). מה שכן, להם יש נעילה קדמית מה שמייצר באופן טבעי פחות פרפורים בסרן האחורי.

חשוב להדגיש שהמצב הזה מאפיין רכבים שמבלים חלק גדול מהזמן במשחקי עבירות.
לא בטוח עד כמה זה נפוץ ברכבים שרוב השטח שלהם הוא טיולים רגועים יחסית.

boaz avrahami
04-09-20, 15:26
יש לי חוש לחרטטנים.

לא טענתי שהבעיה לא קיימת בדגם החדש,אבל תמונה של שן בודדת שנתלשה זה לא אירוע בצמיג שטח מלא.

אם החוש שלך חד לא היית מגיב לחרטטנים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
04-09-20, 15:28
.

חשוב להדגיש שהמצב הזה מאפיין רכבים שמבלים חלק גדול מהזמן במשחקי עבירות.
לא בטוח עד כמה זה נפוץ ברכבים שרוב השטח שלהם הוא טיולים רגועים יחסית.

לא משחקי עבירות מזמן, כן מידי פעם(מפעם בחודשיים שלושה הפך לפעם בשנה...מה לעשות...) מעלה כזה או אחר, נחל כזה או אחר(עדשה לדוגמה לפני שנתיים בערך).

ד ו ר ו ן
04-09-20, 17:32
אתם נוטים לראות מה שאתם רוצים לראות על פי זהות הכותב.
העיד עמית שהוא נוסע כבר על מספר סטים ועם הזמן גם מקדם השחיקה - נשחק.
זה לא עמום ולא בגובה 30 אלף .

שים לב שעמית פרט רק אחרי שקיבל התייחסות.. וגם אז עדיין מדבר על חברים ומקורות עלומים.

דרור ברלי
05-09-20, 12:18
ברכב שעושה הרבה סלעים, זה שום דבר חריג להבנתי.
כבר נתקלתי בתלישות נקודתיות כאלה גם בצמיגים חדשים לחלוטין, שהורכבו יום לפני הטיול.
זה לא הפריע להם להמשיך להתפקד היטב כרגיל עד שהוחלפו לאחר 3-4 שנים ובערך 50K ק"מ.

שזה אגב אורך החיים המקובל מבחינתי של צמיג שטח מלא על הסופה שלי. אז הסוליה כבר פצועה כהלכה בכל ההיקף, קוביות נגוסות/תלושות (כי האוטו חזק ועם נעילה אחורית אוטומטית ועל כן יש בלאי משמעותי דווקא מנסיעה בכביש) וחוץ מזה - אחרי פרק זמן כזה הם כבר פשוט יבשים. מורגש הבדל ברעש ובנוחות ובאחיזה, איבוד לחץ אויר מורגש, הצמיג כבר ישן ועשה את שלו ופשוט כבר לא עובד כמו שצריך.

ואני מאוד-מאוד מרוצה מה-KM2 שבקרוב חוגגים אצלי 4 שנים. בעיקר בכל מה שקשור לאחיזה שלהם בשטח ולעמידות המרשימה לפנצ'רים.
אני קצת פחות מרוצה מהקוטר הקטן שלהם.

בקרוב החלפת צמיגים ואני מתלבט - לחזור לטויו MT שאני מכיר ואוהב (אם נמצא סט טרי במחיר טוב עצמי או דרך קבוצת הרכישה שמתארגנת כאן), להמשיך עם KM2 המצויין שבאמת לא צריך להוכיח כלום, או לנסות את ה- KM3.

asafk
05-09-20, 12:52
יש המלצות חמות מרחבי הגלובוס על היוקוהומה g003 -שנמכרים במחיר טוב בארץ. כחדשים עושים רושם מצויין.

אסף.

יונתןמצפה
05-09-20, 12:54
לדעתי km2 הולך ונעלם ואם יש זה כנראה מלאי יחסית ישן.
ה- km3 החליף אותו ממה שאני מבין.

יונתןמצפה
05-09-20, 13:00
יש המלצות חמות מרחבי הגלובוס על היוקוהומה g003 -שנמכרים במחיר טוב בארץ. כחדשים עושים רושם מצויין.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkמעניין ואפילו קיים במידה 215/75/15 המאוד מאוד מוגבלת שנועלים חלק מהסמוראים והג'ימינים.

https://www.tiredeal.co.il/html5/ProLookup.taf?_ID=37394&PF=&did=1120&G=&SM=&PAGE=100

boaz avrahami
05-09-20, 14:52
היוקאהומה באמת נראה מאוד מרשים.

מעניין איך הדופן שלהם. בדורות הקודמים ובפרופילים 50/50 הם היו נחתכים בקלות בדפנות.

אני משער שהקוביות כתף הדקות יתלשו די מהר על סלעים/ שטח קשה.
בבוץ נראה שהם יתנו עבודה יפה מאוד.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
05-09-20, 15:14

אסף.

מעניין...

https://www.yokohamatire.com/tires/geolandar-m-t-g003

אורי.ר
19-10-20, 10:52
שלום,
כבר תקופה ארוכה מחכה לצמיגים של TOYO MT
ולצערי נמצא על הקצה (אחד הצמיגים ספג מסמר בדופן והושבת)
אני נוסע רק עם 4 צמיגים.

אז:
במידה ויש למישהו צמיג משומש של 245/75/16 במצב סביר לרכישה, אשמח
(יעזור למשוך את זמן ההמתנה עד שיגיע למלאי, בחברה מתעקשים שזה רק עניין של זמן, מלאי עולמי וישראל קטנה מדי לכן מתועדפת בהתאם.

אחרת חייב להחליף סט.
האם מישהו החליף סט במידה המבוקשת במחיר מבצע חסר תקדים? :-)
אני מניח שארכוש אחד מהסטים שהמליצו בשירשורים בנושא הצמיגים ג'נרל,BF
אם יש סט מומלץ אחר שממליצים (הרעיון בגדול עלות/תועלת) אשמח לקבל חוות דעת (הכוונה בסופו של דבר לחזור לסט של טויו)

זיף
19-10-20, 11:18

אסף.

אני עם כאלו על היילקס. לא הספקתי לנסוע איתם הרבה, הותקנו ממש לפני הכניסה לסגר. די שקטים ועד כה מרגישים טוב גם בשטח גם בכביש. עם זאת די כבדים.

raanan
19-10-20, 18:58
שלום,
אני נוסע רק עם 4 צמיגים.
בדקתי היום מול היבואן .
אין בשורות, עדיין קושי מול היצרן.

רענן

נמרוד
19-10-20, 19:08
אני נוסע רק עם 4 צמיגים.

גם אני.
לא מצליח להוציא מהראש את הבדיחה הידועה, "דוקטור, לי ולך ביחד יש חמש ביצים".

אבו שפם
21-10-20, 14:52
Bf זה לא הצמיג היחיד שקיים בעולם, יש עוד כמה...

מניסיון של "כמה שנים" וכמה סטים שונים על אותם דרכים/מספר ק"מ פחות או יותר המצב היה די דומה בכולם אחרי כמה טיולים, כמובן שיש עוד פרמטרים להשוואה אבל אני מתכוון באופן כללי להשוואה, ואגב אין מה להשוות לרכבי דיזל חלשים וישנים, הם "זחלנים" ואיטיים הרבה יותר, והיו לי דיזלים ישנים(אמנם כשהם היו אז הם היו נחשבים לחדשים של זמנם בני 5-7 שנים כמשומשים.

אני עדיין מחכה לחוות דעת של שלמה על המיקי תומפסון, כאלה עוד לא היו לי 🤠

עזוב אותך מחיקווים יקרים... הטויו יותר טוב

אבו שפם
21-10-20, 14:57
שלום,
אני נוסע רק עם 4 צמיגים.

אז:
במידה ויש למישהו צמיג משומש של 245/75/16 במצב סביר לרכישה, אשמח
(יעזור למשוך את זמן ההמתנה עד שיגיע למלאי, בחברה מתעקשים שזה רק עניין של זמן, מלאי עולמי וישראל קטנה מדי לכן מתועדפת בהתאם.

אחרת חייב להחליף סט.
האם מישהו החליף סט במידה המבוקשת במחיר מבצע חסר תקדים? :-)
אני מניח שארכוש אחד מהסטים שהמליצו בשירשורים בנושא הצמיגים ג'נרל,BF
אם יש סט מומלץ אחר שממליצים (הרעיון בגדול עלות/תועלת) אשמח לקבל חוות דעת (הכוונה בסופו של דבר לחזור לסט של טויו)

מחכה כבר מעל 4 חודש לסט TOYO שהזמנתי... הודיעו לי בדיוק עכשיו מהאיש צמיגים שלי שהצמיגי טויו שטח מלא הגיעו

שאחזור מהשטח שבוע הבא אלך להרכיב את הסט החדש שלי

אז שווה לבדוק שוב מול היבואן או איש הצמיגים שלך... כי כנראה שהמשלוח הגיע

ביום ראשון יהיו אצל האיש צמיגים עוד 2 סטים של טויו שטח מלא מידה 265/75/16 במידה ומישהו מחפש

אורי.ר
22-10-20, 11:11
מחכה כבר מעל 4 חודש לסט TOYO שהזמנתי... הודיעו לי בדיוק עכשיו מהאיש צמיגים שלי שהצמיגי טויו שטח מלא הגיעו

שאחזור מהשטח שבוע הבא אלך להרכיב את הסט החדש שלי

אז שווה לבדוק שוב מול היבואן או איש הצמיגים שלך... כי כנראה שהמשלוח הגיע

ביום ראשון יהיו אצל האיש צמיגים עוד 2 סטים של טויו שטח מלא מידה 265/75/16 במידה ומישהו מחפש

ממש מבסוט בשבילך

מבדיקה שקיימתי אם הפנצרייה (דורון לדרך) עכשיו, מראשון לציון, עדיין אין ואין צפי מתי יגיע למידה שאני צריך.
המילים היו "אין ולא יהיו" שחס וחלילה לא יחשוב להמתין עוד.
בלי קשר הציע לי (מכר) לרכוש רבעייה צמיגים של קופר משומשים (טוען כ 4 חודשים שימוש) ב 2000 ש"ח, אבל נטיית הלב , היא לא לרכוש צמיגים משומשים.

משום מה נראה לי שעקב היצע קטן מחירי הצמיגים עלו משמעותית.
בועז ציין שהחליף צמיגי קופרבמחיר של STT PRO , + 500
אבל המחירים שהאינטרנט מציע הם סביב ה800 +
ובלי קשר לא מוצא המלצה נחרצת של של החברים לגבי המוצר הזה, וכמו כן לגבי הג'נרל גרבר (לדעתי רק נמרוד ציין שהמוצר טוב ולא מוערך)
את מקסיס הרוב "קוטלים" כנ"ל את ה BF
מסתבר שלא רק ברכבי שטח חדשים יש מצוקה בהיצע, אלה גם בצמיגים MT שיש עליהם קונצנזוס שהם טובים לצרכי שטח /נסיעה סבירה בכביש/מומלצים/ומחיר סביר של עד 700 ש"ח לצמיג ברכישה של סט.

boaz avrahami
22-10-20, 11:17
הקופר עובדים יפה בשטח אבל נראה שהם יגמרו הרבה לפני מה שהטויו יחזיקו. עשיתי איתם רק יום טיול אחד ברמת הגולן בעבירות בינונית וכבר רואים עליהם סימנים קטנים של חוסרים בגומי של הקוביות

ד ו ר ו ן
22-10-20, 11:33
ממש מבסוט בשבילך

מבדיקה שקיימתי אם הפנצרייה (דורון לדרך) עכשיו, מראשון לציון, עדיין אין ואין צפי מתי יגיע למידה שאני צריך.
המילים היו "אין ולא יהיו" שחס וחלילה לא יחשוב להמתין עוד.
בלי קשר הציע לי (מכר) לרכוש רבעייה צמיגים של קופר משומשים (טוען כ 4 חודשים שימוש) ב 2000 ש"ח, אבל נטיית הלב , היא לא לרכוש צמיגים משומשים.

משום מה נראה לי שעקב היצע קטן מחירי הצמיגים עלו משמעותית.
בועז ציין שהחליף צמיגי קופרבמחיר של STT PRO , + 500
אבל המחירים שהאינטרנט מציע הם סביב ה800 +
ובלי קשר לא מוצא המלצה נחרצת של של החברים לגבי המוצר הזה, וכמו כן לגבי הג'נרל גרבר (לדעתי רק נמרוד ציין שהמוצר טוב ולא מוערך)
את מקסיס הרוב "קוטלים" כנ"ל את ה BF
מסתבר שלא רק ברכבי שטח חדשים יש מצוקה בהיצע, אלה גם בצמיגים MT שיש עליהם קונצנזוס שהם טובים לצרכי שטח /נסיעה סבירה בכביש/מומלצים/ומחיר סביר של עד 700 ש"ח לצמיג ברכישה של סט.
תבדוק מול צמיגי בית עובד.
המחיר אצלו היה מאד אטרקטיבי בזמנו לצמיגי BF טריים והיו אצלו גם קופר.

אני עם BF סט רביעי ואין תלונות. צמיג טוב.

שגיא S
22-10-20, 13:21
מניסיוני: כמה שנים על מקסיס 764, שנתיים על BF KM2 (שהגיעו אליי אחרי כמה שנים של שימוש) ועוד שנתיים על קופר STT PRO (נמכרו במצב טוב בעקבות שינוי מידה) והיום ג'נרל שטח מלא (בקושי 3000 קמ)

מקסיס: לא ממליץ בכלל.
בי אף - היות והם הגיעו אליי ישנים ומשומשים זו לא השוואה הוגנת אך גם לאחר זמן רב היו אחלה צמיג.
קופר - היו שדרוג ביחס לבי-אף ישנים, והרגישו טוב גם אחרי שנתיים. לא היו בעיות. עלו ~700 לצמיג בצמיגיית זוארץ בתל אביב.
ג'נרל - עלו לי 2500 לרביעייה בצמיגי אנטון (מחיר מזומן אבל יש קבלה כדין, עסקה שנעשתה בתחילת הקורונה לפני הסגר הראשון)

מאוד מרוצה מהג'נרל. שקטים מאוד בכביש...וביום ראשון אדע גם לספר איך הם בכמריר :)

hadtomer
24-10-20, 07:32
חברים- אתמול קרעתי עוד טויו אופן קאנטרי. הברק מכה פעמיים. קרע ענק בדופן.

אני רוצה לומר לכם שזה כבר לא עיניין של מקריות. אני כיום פחות מחזיק מהטויוט-ומחכה להזדמנות לרכוש סט טוב אחר

איל מ
24-10-20, 09:47
זה לא עניין של מקריות.
אבל לדעתי זה עניין של "הבמה עקומה".
לא בא להשתחצן, אבל הפעם היחידה שבה קרעתי צמיג היתה על בזנט שלא ראיתי.
ואנחנו מדברים על 25 שנה, שחצי מהן בכלל על צמיגי at.

boaz avrahami
24-10-20, 09:55

אני רוצה לומר לכם שזה כבר לא עיניין של מקריות. אני כיום פחות מחזיק מהטויוט-ומחכה להזדמנות לרכוש סט טוב אחר

באילו נסיבות קרעת בשני המקרים?
באיזה לחץ אוויר אתה נוסע?
נשמע לי שהקשבת למישהו שממליץ לרדת ללחץ נמוך מדי בסלעים

hadtomer
24-10-20, 15:58
18PSI עד 20 PSI תמיד.

הקרע הראשון היה במהירות בדיחה. זחילה על כ20 PSI, ממש מרגשתי את החתך מתרחש.

אתמול ירידה די שגרתית אך סלעית, שניה של חוסר תשומת לב כנראה. לא זכור לי כל כך הרבה קרעים כשהיו לי מקסיס על הרכב. ואני אישית ממש לא מחזיק מהמקסיס צמיג טוב.

בכל מקרה, לאור המצב אני לא יכול לקנות טויו גם אם היתי מעוניין

boaz avrahami
24-10-20, 16:09
אני גם נסעתי בלחץ הזה. לא חוויתי קרעים למעט אחד בלילה חורפי בחורשן ואם אינני טועה זה היה על חתיחת ברזל בדופן של מעביר בקר.
מוזר.

נמרוד
24-10-20, 19:11

מהרגע שאתה מתחיל לחשוב על החלפת צמיגים אתה מנחס את הצמיגים הקיימים. כן, גם לצמיגים יש רגשות. אז או שתשלים איתם ותחליטו שנשארים ביחד (לא בטוח שיסכימו) או שתחליף כבר וזהו.

דרור ברלי
24-10-20, 23:29
18PSI עד 20 PSI תמיד.

הקרע הראשון היה במהירות בדיחה. זחילה על כ20 PSI, ממש מרגשתי את החתך מתרחש.

אתמול ירידה די שגרתית אך סלעית, שניה של חוסר תשומת לב כנראה. לא זכור לי כל כך הרבה קרעים כשהיו לי מקסיס על הרכב. ואני אישית ממש לא מחזיק מהמקסיס צמיג טוב.

בכל מקרה, לאור המצב אני לא יכול לקנות טויו גם אם היתי מעוניין

טויו צמיג עם דופן עבה והוא מתחיל לעבוד כמו שהוא יודע רק אחרי הפחתת לחץ מסיבית.
הוא צריך לחץ שנמוך ב-5PSI לפחות בהתאם לסיטואציה, בהשוואה לכל צמיג אחר שהכרתי.
בתמורה, הוא הרבה פחות פגיע בלחצים נמוכים מכל צמיג אחר.
רציתם דופן משוריינת?... אחיזה פנומנלית ועמידות בלחצים נמוכים?.... יש לזה מחיר. ודווקא בלחץ גבוה מדי אתם עלולים לחתוך אותה.

מי נוסע עם טויו MT ב-20PSI בשטח?..... בלחץ גבוה כזה הוא עוד לא מתחיל לקבל לחיים תפוחות וה-Side Lugs שלו עדיין לא מתחילים לתת עבודה.

אחת העליות המפחידות שחוויתי אי פעם בהסטוריה הג'יפאית שלי (שגבתה מחיר כבד באותו טיול, ממישהו אחר על צמיגי מקסיס 33' שלא בדיוק אחזו....) הטויו 31', בלחץ 7PSI(!!!) פשוט נשנשו את המעלה בלי להחליק בכלל אפילו מילימטר.

אלה היו כמה דקות של פחד-מוות, שגרמו לי להזדקן בכמה שנים. אבל הסופה לא איכזבה והתייצבה למעלה. הלחץ החד ספרתי לא עשה לצמיגים האלה שום דבר רע. אלה פשוט צמיגים אדירים.

אורי.ר
01-11-20, 13:39
התקשרתי שוב לבדוק סטאטוס מלאי/צפי הגעה של טויו (נציג היבואן)
היום אמרו בצורה לא מגמגמת שלא יהיו יותר צמיגים MT 245/75/16
עקב חוסר ביקוש מקומי+ העדר הספקהרציפה של היצרן
עדיין בודק מחירים לגבי צמיג הג'נראל (מתבאס לשלם מחיר יקר יחסית למותג שלא הרבה רוכשים ממנו)

הוצע לי במחיר מעט יותר זול צמיג של חברת RADAR REMEGADE R7 MT מבית היבואן ב.מ.ב (יש במלאי לחברה)
האם יש חוות דעת מנסיון של נסיעה בכביש / שטח: אחיזה + דופן?
לא מכיר את המוצר

יש חוסר אצל היבואנים בצמיגי קופר , GY, BF

נמרוד
25-01-21, 20:50
יש חדש לגבי זמינות טויו MT?

דרור ברלי
25-01-21, 21:34
יש חדש לגבי זמינות טויו MT?

לפני פחות מחודש התחדשתי בסט טויו 31' טרי-טרי. ייצור 3820. 3K כולל הכל על האוטו.

boaz avrahami
25-01-21, 23:59
אני לחלוטין לא מבין את אוטו לוקס.
אמנם אני עם מידה שונה אבל כמה ניסיתי להבין מה הצפי ורק אמרו שאין צפי בכלל.
הזויים

אורי.ר
26-01-21, 09:31
לפני פחות מחודש התחדשתי בסט טויו 31' טרי-טרי. ייצור 3820. 3K כולל הכל על האוטו.

הייתי מוכן לשים גם יותר מ 3 K אם רק היה להשיג.
בועז טוען שלא מבין את השיקולים שלהם
לי הנציג אמר שלא יביאו יותר שטח מלא במידה של 245/75/16
פשוט חבל
בינתיים התפשרתי על צמיגים אחרים נראה מה יהיה :-(

boaz avrahami
26-01-21, 12:11
שמעתי מהם כל כך הרבה תשובות שכל אחת מהן שונה מהשניה...

hadtomer
26-01-21, 20:04
להכריח אי אפשר. זה מה יש.

מכיוון שאני על ארבעה טויו MT- אשמח לשמוע מה המקבילה מבחינת איכות. אין לי בעיה להשקיע על צמיג טוב, אבל באמת טוב. אני זוכר שירדתי מהמקסיס 764 ועברתי לטויו והיה לי קטע של "איך נסעתי על המקסיס לעזאזל?". אז מה? קנדה? ג'נרל גראבר? קופר? יוקו גיאולנדר?

boaz avrahami
26-01-21, 20:23
בנתיים הקופר שהחליפו את הטויו מאכזבים לטובה.

לא בטוח שהם יחזיקו בלי לפרק קוביות למשך אותו הזמן אבל הם עלו 35 אחוז פחות.

מבחינת אחיזה לא מורגשת נחיתות

נמרוד
26-01-21, 20:37
היוקוהמה G003 החדש נראה מאד מעניין, אם זמין במידה שלך. ג'נרל גראבר X3 גם חדש יחסית ונראה מפרט טוב. ומבחינתי בי.אף זה ברירת המחדל הברורה מאליה, אם לא הייתי אוהב להתנסות בצמיגים חדשים.

grand
26-01-21, 20:37
אני גם לפני החלפת צמיגים, כרגע עם מיקי טומפסון mtz, צמיג קשה מאוד, קוביות שלמות לגמרי, אין שחיקה ובשטח לא רעים, אבל צריכים הורדת אויר מסיבית גם בכביש בכדי להשיג נוחות וביטחון, לא מומלצים מבחינתי.
הוצעו לי קומהו mt51 לא יודע מה טיבם,
קראתי ביקורות טובות על יוקוהמה החדשים, וביקורות לא מחמיאות על ה bf km3..

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

אורי.ר
23-03-24, 17:10
הי,
מעלה את השירשור, שוב, עברו 3.5 שנים וצריך לחשוב על סט חדש.
פונה שוב לחוכמת ההמונים, בטוח בתקופה הזו, היו צריכים ג''פאים להחליף צמיגים, האם יש שינוי לטובה בנושא מלאי צמיגים של טויו mt בארץ, או ש"הרגו" את יבוא צמיגי השטח המלא של החברה הזו?
המידה המבוקשת
245/75/16.

איל מ
23-03-24, 19:07
תעבור על אתרי האונליין.
אני הזמנתי מאחד האתרים, חזרו אלי בטלפון להגיד שאין במלאי, אבל בשיחה הנציג היה מאוד שירותי והשיג לי סט של חברה אחרת במחיר בדיחה (בגלל שהם מאמצע 2022).
(bf mt 235\85\16 במחיר של 770שח לצמיג כולל מע"מ וכולל הרכבה).

שגיא S
24-03-24, 10:35
הי,
מעלה את השירשור, שוב, עברו 3.5 שנים וצריך לחשוב על סט חדש.
פונה שוב לחוכמת ההמונים, בטוח בתקופה הזו, היו צריכים ג''פאים להחליף צמיגים, האם יש שינוי לטובה בנושא מלאי צמיגים של טויו mt בארץ, או ש"הרגו" את יבוא צמיגי השטח המלא של החברה הזו?
המידה המבוקשת
245/75/16.

אני לפני שנה וחצי קניתי צמיגים של טויו 265/75/16 בצמיגי עובד.

תנסה לברר איתו אולי יהיו מציאות.

שגיא

דרור ברלי
25-03-24, 11:17
הסיפור של הטויו MT הוא שהוא צמיג "אמריקאי" ללא תקינה אירופית שכעקרון אסור למכור פה. ולכן לא מגיע באופן סדיר.
מדי פעם מצליחים להשחיל כמויות כאלה או אחרות בתוך קונטיינר שמלא בפסולת הגומי הסינית הרגילה שכמובן יש לה את כל התקינה שמשרד התחבורע דורש.

טויו MT כבר יותר מ-10 שנים הוא צמיג ה-MT החוקי לכביש הכי טוב שאתם יכולים לרכוש בפנצ'ריה רגילה.
המסקנה - אם אתם יודעים שהגיע הזמן להחליף צמיגים ויש טויו במלאי - רוצו ותחטפו לפני שייגמר, כי זה באמת נגמר מיד. אל תחכו כמוני עם צמיגים קרחים עד יום לפני הטסט כדי לגלות שנגמר ורק בחודש הבא יגיע ומכיוון שצריך סט כאן עכשיו, בסוף מתפשרים כמוני על משהו שלא רציתם (BF-KM3) שגם קטן בכמעט אינץ' שלם בקוטר (טויו MT תמיד גדולים יותר בקוטר מהאחרים) ואפילו קצת יותר יקר.

בדיעבד עשיתי טעות. ה-BF באמת מצוין, אין לי טענה. אבל זה לא מתקרב לטויו MT וממש לא מה שרציתי ועכשיו אני תקוע איתם לפחות 3 שנים. הייתי צריך לקנות סט סיני הכי זול שיש רק כדי לעבור טסט. צמיגים סיניים הם באמת זבל, פסולת גומי, אבל היו שורדים כמה חודשים במהלכם הייתי יכול להזמין טויו ולהמתין לו.

אורי.ר
29-03-24, 14:45
קטע, פניתי היום לאחד הפנצריות, לאחר ברור טען שיש סט של 4 אחרונים במידה שלי במלאי החברה,כמובן במחיר מופקע, מזל? ע"פ השירשור כנראה שכן.
לשאלתי אם לפחות הצמיגים טריים טען שהם יצור 2024, הזמנתי את הסט שמתי כסף על חשבון, שיגיעו בתחילת השבוע נבדוק את התאריך לפני ההתקנה שלא מוכרים לימון חמוץ.

boaz avrahami
29-03-24, 15:38
מה זה מחיר מופקע, כמה דרשו?

מחיר של צמיג כזה אמור להיות לדעתי 800-1000 כולל

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

אורי.ר
29-03-24, 18:48
אז כנראה לא מופקע :-), 940 לצמיג.
למרות שיש שונות גדולה בין 800-1000.
הסט הראשון לפני עשור עלה לי 900 שח לצמיג, השני לאחר 4 שנים עלה 770 שח.
לאחר מכן, כבר לא מצאתי צמיגים והתפשרתיעל מוצר אחר.
בכול מקרה, ככול שיהיו הצמיגים תקינים ויותקנו על הרכב, אני יהיה מבסוט.

boaz avrahami
29-03-24, 20:35
זה תלוי בצמיגיה הפערים…

נמרוד
01-04-24, 16:13
הסיפור של הטויו MT הוא שהוא צמיג "אמריקאי" ללא תקינה אירופית שכעקרון אסור למכור פה. ולכן לא מגיע באופן סדיר.
מדי פעם מצליחים להשחיל כמויות כאלה או אחרות בתוך קונטיינר שמלא בפסולת הגומי הסינית הרגילה שכמובן יש לה את כל התקינה שמשרד התחבורע דורש.

אתה יכול להרחיב על העדר תקינה ארופאית לצמיג הזה? לא מכיר.

בכל מקרה מאז שהשרשור הזה נפתח והיה מחסור, חזרתי לצמיגי טויו MT. אני מצטרף לדרור בהמלצה, גם למידה שלי (265/70R17).

דרור ברלי
01-04-24, 16:36
אין מה להרחיב. אני לא מצוי בענייני מה נדרש כדי לקבל את חותמת התקינה ומאז שאני לא מתעסק ב"עיתונות" הרכב, זה גם לא מעניין אותי.

אין לצמיג המעולה הזה תקינה אירופית ולכן, רשמית, אסור למכור אותו בישראל.
כל מיני פסולת גומי סינית עם ציורים של פנתרים ופילים שיש להם תקינה, כמובן מותר.
אבל את צמיג ה-MT הטוב בעולם, אסור.
למשרד התחבורע שהוא גוף אינטרסנטי, מושחת, לא מקצועי ולא מבין מהחיים שלו בשיט, באמת אין כלום בעד או נגד צמיג כזה או צמיג אחר. לא אכפת מה טוב ומה לא, חשוב לו רק העניין הסמנטי של "ככה כתוב באבנים הקדושות" ובעיקר חשוב לו עוד משהו שבגלל שאין לי הוכחות כתובות ביד, אני מנוע מלכתוב אותו.... אבל מאז שנחשפה פרשת "דני יסדר", כולכם יודעים טוב מאוד ובדיוק נמרץ איך דברים עובדים במשרד הזה.

ובכל זאת, יש ביקוש ולכן זה מגיע. איך? אין לי מושג. כנראה יבואני הצמיגים שמודעים ליתרונות הבלתי מעורערים של הצמיג הזה ולביקוש לו, משחילים כל פעם כמה סטים בקונטיינרים של הצמיגים.
כמו שכתבתי - אם בפנצ'ריה החביבה עליכם מבטיחים לכם שבעוד שבועיים-שלושה-חודש הם יגיעו, אז כן, שווה להמתין להם. שווה גם לתת משהו על החשבון ושישמרו לכם סט.
רק תתכננו את ההחלפה הזו מספיק זמן מראש, כדי שלא תיתקעו כמוני יום לפני טסט עם משהו שהוא לא בדיוק מה שרציתם.

boaz avrahami
01-04-24, 16:39
לדעתי הסיפור על התקינה היא אגדה אורבנית.
הדרישות הן לתקנים אירופאיםhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20240401/fc86fe4fff4a54794fc8f5150ba11cec.png
ואמריקאיים

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20240401/ada97247a3e5ea2b494d63f9e7b1f124.png

נמרוד
01-04-24, 16:56
לא הבנתי על סמך מה אתה מבסס את הקביעה שאין לו תקינה ארופאית דרור, זה הכל.

סולי
01-04-24, 17:14
למה לקלקל סיפור טוב...?

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

boaz avrahami
01-04-24, 17:14
לא הבנתי על סמך מה אתה מבסס את הקביעה שאין לו תקינה ארופאית דרור, זה הכל.

נניח שהטענה אפילו צודקת, משרד התחבורה מאפשר צמיגים עם תקינה אמריקאית כך שהטענה הזו לטעמי לא מחזיקה.

דרור ברלי
01-04-24, 18:38
זהו התירוץ הרשמי שקיבלתי בזמנו מהיבואן שלו, אוטולוקס, (תחילת 2013, התקופה בה ערכנו את סקירת שוק צמיגי השטח, למי שזוכר) לבעיות הזמינות של הצמיג הזה בישראל. אותו הסבר בדיוק עדיין בשימוש עד היום לפי רוב הפנצ'ריות.

boaz avrahami
01-04-24, 18:42
בטח תומר הדר יעשה על זה כבר כתבה [emoji41]

Dozer
01-04-24, 19:18
אותו הסבר בדיוק עדיין בשימוש עד היום לפי רוב הפנצ'ריות.

נשמע כמו תירוץ של פנצ'ריות שמעדיפות למכור משהו אחר

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

דרור ברלי
01-04-24, 20:43
נשמע כמו תירוץ של פנצ'ריות שמעדיפות למכור משהו אחר

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

סוחר צמיגים טוב שנתקל בי, מבין מהר מאוד שלא יוכל לספר לי סיפורי סבתות ולמכור לי את מה שהוא רוצה, אלא רק את מה שאני רוצה או מוכן לקבל.

ותאמין לי, ניסו לדחוף לי כל מיני מותגים אחרים. כולל סיניים בגרוש ורבע עם סיפורי ניסים ונפלאות. אז אני מדקלם להם מפרטים טכניים.
אלה שאומרים לי שזה שטויות או לא נכון, אז אני פותח להם טבלאות. המספרים לא משקרים. לא פעם אתה מבין שעומד מולך צמיגאי שלא יודע לקרוא טבלת נתונים.
בצמיגים הכל נורא פשוט - פרט טכני מסוים/כלשהו שחסר בטבלה של יצרן מסוים, זה אות ועדות שיש לו נחיתות קשה בסעיף הזה ממש.
בקיצור - כשאתה עושה שיעורי בית ויודע מה אתה רוצה, לא יסובבו אותך.

גם אין טעם להתווכח איתם. אין טויו MT? אז תנו לי תאריך שיהיה.
לא צמיג "כמו טויו" ולא "דומה לטויו" ולא "חברת בת של טויו" ולא "טוב יותר מטויו, באחריות. עלי". אני כבר מזמן לא בשלב הזה בחיים שיכולים למכור לי בלופים.
לא יכולים לתת תאריך לטויו אמיתי ושיהיה טרי ולא מלפני שנתיים? שלום וביי.

מי שיכול להתחייב לי, אני מוכן לשים משהו על החשבון ושישמור לי סט.
עד כה, עבדתי ככה מול ברק גמזו מצמיגי יוסף ביהוד. מקצוען והגון וישר כמו סרגל ובכלל זו פנצ'ריה מומלצת ביותר.
כשהוא אמר לי שייקח יותר מחודש עד שיגיע טויו טרי בדגש על אולי וקשה לו להתחייב ולכן לא רוצה לקחת שקל מראש, האמנתי לו.

דרור ברלי
01-04-24, 20:52
וכן, יש רבים וטובים שאומרים שהכל שטויות, שזה רק עיגול שחור מגומי ושאפשר להסתפק בצמיגים פשוטים בחצי מחיר כי ממילא בסוף אחרי שנתיים כולם מתייבשים לפני שנשחקים.

לאלה אני עונה שאני לא מספיק עשיר כדי להרשות לעצמי לרכוש צמיגים זולים.

נמרוד
04-04-24, 14:00
זהו התירוץ הרשמי שקיבלתי בזמנו מהיבואן שלו, אוטולוקס, (תחילת 2013, התקופה בה ערכנו את סקירת שוק צמיגי השטח, למי שזוכר) לבעיות הזמינות של הצמיג הזה בישראל. אותו הסבר בדיוק עדיין בשימוש עד היום לפי רוב הפנצ'ריות.

ההסבר הזה כנראה לא נכון.
146597

דרור ברלי
04-04-24, 14:41
אז לא.
אני לא מבין, מה אתם מנסים להוכיח?... שאני טועה?.... מספר סיפורים?....

זה מה שאנשי היבואן טענו פעם, ב-2013 (כשאני הייתי מהראשונים שרכשו אותם בישראל, אם לא הסט הראשון בישראל בכלל).
זה גם מה שחלק מהפנצ'ריות טוענות היום.
הם מוכנים לקבל הזמנה וכשיגיע, יגיע.
היום הם גם לא יקרים כמו פעם. עולים פחות מ-BF.

על עובדות אין ויכוח:
1. זה צמיג ה-MT הכי גדול בקוטר מכל הצמיגים במידה שלו.
2. זה צמיג ה-MT הטוב, האוחז והעמיד בהתעללויות מכולם. בפער.
3. די קשה להשיג את הצמיג הזה. למה? כל אחד מוזמן להמציא לעצמו תיאוריה משלו.

אז אם רכשתם סט של ארבעה, תשתדלו לא לחרג'ע דופן (קשה מאוד לקרוע אותם, אבל כמו כל דבר בחיים, בהחלט אפשר) כי לנסוע על ספייר מיצרן אחר זה לא להיט (כל הצמיגים האחרים בשוק באותה מידה, יהיו תמיד קטנים יותר מהטויו MT המקביל). ברכב עם נעילות אוטומטיות זה פקטור חשוב.

boaz avrahami
04-04-24, 15:09
רוצים בסך הכול להניע אותך לברר שוב.
מה כל כך קשה להבין

דרור ברלי
04-04-24, 17:46
אני כבר לא עובד בלברר דברים ולכתוב אותם/עליהם.

1. זה לא משתלם
2. בסוף אנשים לא רק שעושים את ההיפך, הם גם באים בטענות...
3. ויש כאלה שגם מזלזלים

אז מה אני צריך את זה?
תבררו לבד.

-->