PDA

צפייה בגרסה מלאה : אבוב לנהר- מה ואיפה לקנות?

אסף ב
04-08-20, 18:46
היי

באוירת אין חו"ל- בעוד כמה ימים אסע לטיול בצפון עם מספר חברים ואנחנו רוצים לעשות שיט אבובים כמו שקורה בלאוס ופעם בילדות היה גם בירדן.

מישהו יודע להמליץ מניסיון איזה אבוב/ פנימית לקנות, איפה? כמה זה עולה?

והמלצות למסלול שיהיה כמה שיותר מבודד? ירדן הררי/ בניאס/חצבני?

כל טיפ נוסף יתקבל בברכה

תודה רבה מראש

לביא
04-08-20, 20:15
בפנצ'ריות. אבוב טרקטור. כמה עשרות שקלים. הצטיידו גם במוט במבוק לנווט עצמכם מחוץ לשיחי הפטל.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

ש01
05-08-20, 11:05
פנימית טרקטור גלגל קדמי, רצוי עם ונטיל קצר ולא מתכת ארוך

איציק - 4X6ZH
05-08-20, 17:39
אז יש לך כבר כמה פנימיות
איפה איך תנפח אותם
ואז כשהם מנופחות יש לך מקום ברכב
וכשהכל נגמר וצריך להוציא את האויר איך אתה מוציא את האויר

בסוף יהיה שייט נחמד

Tzvika-Pick
05-08-20, 17:56
קפץ לי אתמול ביוטיוב, לדעתי עונה לך על חלק מהשאלות בדגש על "איזה אבוב לקנות"
https://www.youtube.com/watch?v=TKE3TNXTV5k

דרור ברלי
06-08-20, 09:20
אז יש לך כבר כמה פנימיות
איפה איך תנפח אותם
ואז כשהם מנופחות יש לך מקום ברכב
וכשהכל נגמר וצריך להוציא את האויר איך אתה מוציא את האויר

בסוף יהיה שייט נחמד

פנימיות טרקטור

מנפחים עם קומפרסור נייד כמו שיש לכולנו (כמעט לכולנו)
מוציאים את האויר עם מפתח ונטילים. כמו שיש לכולנו (כמעט לכולנו)

דור אריאל
06-08-20, 10:12
קפץ לי אתמול ביוטיוב, לדעתי עונה לך על חלק מהשאלות בדגש על "איזה אבוב לקנות"
https://www.youtube.com/watch?v=TKE3TNXTV5k

הזוי כמה זבל השאירו שם מטיילים

kd2
06-08-20, 13:02
קצת טיפים ממי שכל פעם שהוא בצפון חייב לצוף על משהו באיזה נחל...

לגבי מסלול וניפוח -

אם אתה מתחיל בגן הצפון, שזו תאכלס נקודת ההתחלה של המסלול הארוך של הגושרים/כפר בלום, אתה יכול לנפח שם בתחנת דלק,
ובסוף או מפתח ונטילים או ללחוץ ולחכות קצת.
התחנת דלק פותרת גם את נושא הבירות למסלול (אך ורק פחית !), שזה כמובן מוצר חובה (בשיקול דעת , צקצקנים, אני אסייג מראש).
כמובן שצריך 2 רכבים לתרגיל הזה כי טרמפים בקורונה לא כל כך רץ, ובכל מקרה כדאי טרמפ להתחלה ולא מהסוף כי תהיו רטובים.

אם מתחילים בגן הצפון המסלול הוא מהיר, מפותל ואתגרי והכי כיפי לדעתי בכל הירדן, אבל אם יש בנות בחבורה אז רק גיבורות וכדאי שיהיו על אבוב כמה שיותר גדול שעדיין נוח. בקיצור זה לא לכל אחד (בסירה כן).

בתיק גב -
1. מומלץ כיסוי ייעודי נגד מים לטלפון/ מפתחות ולקשור עוד שקית ניילון פשוטה עליו.
2. כמובן שלקחת מספיק מים, זה מטעה אבל המסע לוקח כמה שעות, יש לא מעט שמש ומוציאים אנרגיה יופי.
3. קרם הגנה כי יש הרבה חלקים בנחל חשופים לגמרי.
4. קצת כסף כי יש גזלן באמצע באזור בית הלל. הגלידה שם באה בול.
5. אבוב ספייר בתיק, אפילו של אלונית (19.90), למקרה שאחד האבובים מתפגר אחרי החלק האתגרי, זה יסחוב אתכם לסיום.

אם רוצים פחות אתגרי - לנסוע לבית הלל לתחילת המסלול המשפחתי של הרפטינג, ממש לפני האתר להכנס שמאלה בשער לטיילת הנחל ולמצוא נקודת ירידה למים. יש החל מדקה הליכה ועד 15 דקות הליכה.

נקודת יציאה - יש מפל שלאבובים הוא לא מתאים וצריך לדלג עליו או לצאת בו - במקרה של יציאה במפל - אתם יוצאים תאכלס בקיבוץ שדה נחמיה ושם מומלץ לחנות מחוץ לשער הקיבוץ בימין.
אם ממשיכים אתם יוצאים בכפר בלום עם שאר הסירות.

בהצלחה תהנו

דרור ברלי
07-08-20, 07:16
עושה חשק לארוז את הילדים ולעשות יום אבובים.

אסף ב
08-08-20, 20:40
היי היי

עדכון לטובת הדורות הבאים-

אבוב של טרקטור, קוטר 16 אינטש על 7 אינטש מספיק לגמריי, אבל לא פחות, ניתן לקחת גדול יותר אבל הבעיה איתו היא שנופלים דרך החור וזה לא נוח.

מחיר 50 שקל בפנצ'ריה של אברי בקרית שמונה. רחוב סיני בוויז

מפתח וונטיל- קניתי ממנו ב20 שקל

קחו בחשבון- זה עלול להיות מסוכן, שטים שם קייאקים עם 5 אנשים בתוכם ששוקלים הרבה ולרוב האנשים ששטים בהם פשוט נסחפים ולא יודעים לחתור מה שעלול להגמר בהתנגשות עד סירה על הראש של מי שנפל בדיוק באותו רגע מהאבוב.

כיף גדול- בטוח אעשה את זה שוב עוד הקיץ

kd2
09-08-20, 10:04
איפה עשית בסוף ?

wonderd
10-08-20, 15:00
טיפ קטן לחבר'ה שצריכים בירה זמינה איתם תמיד..
לוקחים צידנית ומצוותים אבוב רק בשבילה, כמה חבלים לקשירה והיא מוכנה לטיול.
עוד חבל קטן בקשירה לאבוב של הכי סטלן בחבורה.. ושטים בכיף.
האבוב עם הצידנית לא מתהפך ויש בירה קרה מתי שצריך.

GodsFather
10-08-20, 16:40
טיפ קטן לחבר'ה שצריכים בירה זמינה איתם תמיד..
לוקחים צידנית ומצוותים אבוב רק בשבילה, כמה חבלים לקשירה והיא מוכנה לטיול.
עוד חבל קטן בקשירה לאבוב של הכי סטלן בחבורה.. ושטים בכיף.
האבוב עם הצידנית לא מתהפך ויש בירה קרה מתי שצריך.This thread is worthless without pictures

Sent from my HD1903 using Tapatalk

kd2
11-08-20, 09:46
"מטיילים בארץ" - אבובים בחצבני.
https://www.facebook.com/IsraeliTravel/videos/1098450327219320/

(זהירות הזבל שהושאר בצידי הנחל - תמונות קשות לצפייה)

זיף
11-08-20, 10:49
"מטיילים בארץ" - אבובים בחצבני.
https://www.facebook.com/IsraeliTravel/videos/1098450327219320/

(זהירות הזבל שהושאר בצידי הנחל - תמונות קשות לצפייה)

מה שהם עושים בסרטון הזה זה די סכנת נפשות. קודם כל בלי אמצעי ציפה בסיסיים, ויותר גרוע- עם תיק קשור. באיבוד שליטה בזרם מה שקורה מאד בקלות באבוב, מספיק להתלבש עם התיק על איזה שיח ונגמר הסיפור- אי אפשר להשתחרר.
קחו את זה בחשבון. אבובים זה דבר שיכול להיות מאד מאד מסוכן כשיש זרימה.

kd2
12-08-20, 02:23
אמצעי ציפה ? באבובים ? זה כבר לנסות להיות סטרילי מידי לדעתי.
ברור שזה הדבר הנכון לעשות בתאורייה, אבל בחייאת....
זה טבע... נחל...ו"הראש" הוא לעשות מסע חצי מאולתר ולהגיע לסיום חבוטים אך מרוצים.
וככזה הוא מתאים לקבוצה חסונה שיודעת לשחות טוב, עם יכולת ספיגה ויכולת לפתרון בעיות באמצע.
בסוף זה החצבאני, לא האיגוואסו.

צריך להפעיל שיקול דעת ומי שמקומו לא שם, שיעשה בחלקים הרגועים בירדן.
מעניין אם באמת יש נתונים על בעיות במסלול הזה כי אני לא שמעתי על כאלו ואני כמו שאתה רואה צף שם הרבה, בפעם האחרונה לפני שבוע.

לגבי התיק אני לא מכיר בדיוק את הבעיה אז לא אגיב עליה בפירוט (אני אגב תמיד עושה אותם עם לדרמן לכל מקרה דומה), אבל אתה צריך דרך לקחת דברים באבובים, מה אתה מציע ?

איל מ
12-08-20, 13:25
הטיפ הכי גדול שיש לי לכל טיול מים הוא שק אטום למים.
פעם זה היה מוצר אקזוטי.
היום זה עולה גרושים ושווה כל שקל.
לגבי בטיחות,
מי שחושש יכול לשים קסדה. לדעתי זה יותר חשוב מחגורת הצלה. אבל כמו שkd אמר... זה לא בדיוק המקרה.

זיף
13-08-20, 11:28
אסביר שוב.
הסכנה הגדולה ביותר במים זורמים היא הילכדות שלך במצב בו הזרם דוחף או מצמיד אותך לאובייקט ולך אין אפשרות להשתחרר.אם אתה נופל מהאבוב או מתלבש על שיח והתיק שלך נתפס בו - הזרם יוריד אותך מתחת למים או ידחוף אותך עמוק יותר לתוך המכשול.
מכיוון שבאבוב אין לך שליטה טובה בנתיב שלך במים הסיכוי שזה יקרה לא זניח כלל. הזרימה במקטע הראשון של החצבני היא לא חלשה בחלק מהמקומות ויכולה בקלות לייצר מצב כזה- ויכולה גם להדביק קייאק או סירה למכשול בצד בלי בעיה, מנסיון.
אז אבובים כדאי לעשות במקומות שאין זרם ומפלים. זה שעושים שם שנים זה נכון, רק שאחת לכמה זמן יש ארוע טביעה בנחלי הגליל. אבובים זה לא דבר כל כך תמים ועלול להיות די מסוכן.

(מעיסוק של די הרבה שנים בתחום של חילוץ מים זורמים).

amir_shai
13-08-20, 11:48
אז איזה מקטע מומלץ לעשות לדעתך?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

זיף
13-08-20, 22:17
יש מקטע בחיבור הנחלים - הבניאס והחצבני עד לפני סכר כפר בלום. יש מפל אחד שצריך לעקוף ויש מעקף נגיש משני הכיוונים. למשל. הסכר עצמו מלכודת רצינית מאד- יש שם הרבה סחף לפניו.
יש גם את התעלה המזרחית אחרי סכר כפר בלום ועד גשר הפקק, עם מפל אחד בדרך שצריך לצאת ולעקוף- מקום מסוכן מאד. הקטע השני מאד חשוף.
ואם שואלים להמלצתי- אז לא אבובים.... אלא משהו שאפשר לשלוט בכיוון אליו הוא שט.

Dennis
17-09-23, 18:55
בראש השנה (עשכיו) עשינו מסלול משפחתי מכפר בלום עד שדי נחמיה כמו שהומלץ. היה קיף. היינו 6 מבוגרים ו-6 ילדים בגילאים 6 עד 10. קנינו פנימית אחת בקרית שמונה לפי ההמלצה. קודם כל המחיר ממש לא 50 ש"ח - או שהמחירים עלו בהרבה או שהוא מנצל את התיירים בחגים, שילמנו 100 ש"ח. בקיצור אין טעם בפנימית כזו איכותית. אני ומשפחתי היינו עם אבובים של דקטלון בקוטר 90 ס"מ ב -48 ש"ח וזה מספיק לגמרי גם למבוגר וגם לילד. יותר מזה אני חושב שגם האבובים של 25 ש"ח מתחנות דלק זה גם מספיק - ראינו מלא אנשים על כאלו. אולי אם עושים מסלול אתגרי צריך משהו יותר רציני, אבל למסלול משפחתי כל דבר מתאים, חבל לבזבז כסף.

-->