PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקי ג'ימיני - רכב שטח?

אלון_ק
14-09-03, 00:48
על פניו, כן, ועם נתונים מרשימים יותר משל הסמוראי. שלדת סולם, שני סרנים חיים, פחות צורך במיגונים מהסמוראי, מנוע חזק וחדיש יותר, גיר אוטומט ועוד כהנה וכהנה.

אז למה, בשם כל העזאזלים, אני לא רואה בשום מקום (כולל בחו"ל) ג'ימיני שהפך למפלצת שטח? על פניו דומה שהוא פלטת שיפורים טובה עוד יותר מהסמוראי, ועם הגיר האוטומט זה צריך להיות להיט בארץ למי שרוצה רכב משופר בקטגוריה של הסמוראי, רק יותר טוב?

מה אני לא יודע פה? איזה סוד נורא מוחבא באוטו הזה? למה אין לו נעילות אוטומטיות, רק ARB? למה אין לו שוק לשיפורי שטח?

יוני5
14-09-03, 01:01
תעביר לLOW

אריק זמר
14-09-03, 02:25
בשביל להתחיל לענות, חפש קשר בין ארה"ב לג'ימני...

eran4x4
14-09-03, 07:48
לא ממש מתאים לזחילות

מומנט נמוך ביותר (אין לי מספרים יש לי ניסיון) בטורים נמוכים.

מצריך הרבה משחקי קלטצ' וכבה בכלילות ב"זחילת סלעים".

סביר שבאוטומט המצב (משמעותית?) יותר טוב בזכות ממיר המומנט.

באוסטרליה יש גם נעילה אוטומטית (אם אני זוכר נכון של חברה אמריקאית - לא זוכר איזו).

נמרוד
14-09-03, 10:01
על פניו, כן, ועם נתונים מרשימים יותר משל הסמוראי. שלדת סולם, שני סרנים חיים, פחות צורך במיגונים מהסמוראי, מנוע חזק וחדיש יותר, גיר אוטומט ועוד כהנה וכהנה.

אז למה, בשם כל העזאזלים, אני לא רואה בשום מקום (כולל בחו"ל) ג'ימיני שהפך למפלצת שטח? על פניו דומה שהוא פלטת שיפורים טובה עוד יותר מהסמוראי, ועם הגיר האוטומט זה צריך להיות להיט בארץ למי שרוצה רכב משופר בקטגוריה של הסמוראי, רק יותר טוב?

מה אני לא יודע פה? איזה סוד נורא מוחבא באוטו הזה? למה אין לו נעילות אוטומטיות, רק ARB? למה אין לו שוק לשיפורי שטח?

הנתונים הם כמעט בדיוק נתונים של סמוראי. למה אין שוק שיפורים משמעותי? סמוראי העלים הקלאסי נהנה מחלון הזדמנויות חד פעמי בסוף שנות ה80, עת נמכר בארה"ב וצבר פופולריות רבה. למרבה הצער חלון ההזדמנויות נסגר, באדיבות אותה כושית שיכורה ומערכת המשפט האמריקאית, והסמוראי בתצורתו הסלילית יחד עם ממשיכו הישיר, הג'ימני, מעולם לא נמכר שם.
מ.ש.ל

יש דרך אגב שיפורים, חפש בכיוון ארופאי.

סוזי המשתוללת
14-09-03, 12:26
נמרוד רמז לך
חפש באתרים אירופיים
ראיתי מספר כלים מדוגמים להפליא ולראייה בבאחה האחרון בספרד בו השתתף איציק בריל הישראלי היגיעו לקו הסיום גם כמה עשרות ג'ימנים
תסיר את כל הפלסטיקים ותקבל סמוראי משופר (מנוע מיתלים )עם אופציה מקורית אוטומטית

ארז
14-09-03, 18:49
אבל למה?
למה לקנות את הרכב הזה?
לקנות סמוראי אני בהחלט מבין,רכב שטח טוב אומנם מוגבל אבל התחלה נהדרת
רכב שטח במחיר זול מאוד למתחילים או בעלי תקציב מוגבל,אבל למה לקנות רכב כמו סמוראי במחיר של הילדים הגדולים?

גיא
14-09-03, 21:57
בעיקר מתאים או לזוג מבוגר שמחפש לרדת לשטח פעם בחודש ובשאר השבוע ללכת לסופר / מועדון וכו' ....

או לרווק/ה או זוג צעיר שיש לו כמה לירות ורוצה שטח אבל לא ממש מבין ולא ממש רוצה אוטו גדול ומפחיד אולי גם עניין שלחניה בטכניון .....

אני גם לא ראיתי הרבה ג'ימנים ( או עכשיו כן מתחיל ) שמישהו בכלל רוצה לשפר אותם, נוסעים איתם כמו שהם ..... ( והם יכולים לא רע :oops: )

אלון_ק
14-09-03, 23:37
ארז, אני בטח לא שוקל ג'ימיני. זה פשוט נראה משונה, עד שהובהר לי שאין כאלו בארה"ב, וזה די הסביר הכל. חוץ מזה, אם יש לך כסף לסמוראי 98, לא תקנה ג'ימיני 99 אוטומט? זה הבדל עצום (האוטומט), ואתה יודע את זה. ביננו, הסיבה היחידה לא לקנות אותו, זה כי אין לו שוק שיפורים בארץ. אם היה לו, אני חושד שעוד שנים ספורות הוא היה הופך לסמוראי של הצעירים. כמו שאמרו פה, זה הרי אותו דבר, קצת יותר טוב, ועוד כמה שנים כבר בכלל לא חדש - ולכן מחיר רכישה סביר ליצורים כמוני. אבל בלי יכולת של שיפורי שטח, ועם פגושי פלסטיק שבעיה להחליף אותם יחסית לסמוראי/דיפנדר/CJ/סופה, אני לא רואה לו הרבה עתיד כרכב שטח לצעירים, וחבל.

למה לקנות במחיר של הגדולים? אין לי מושג. אני לא הייתי עושה את זה, אבל כמה חבר'ה שטיילו איתנו בזמן האחרון כן עשו את זה, ראו שיפורים בסמוראי, ראו כי טוב, ורצו. ועכשיו הם מוצאים את עצמם עם רכב שהוא פלטה יותר טובה מסמוראי, אבל אפילו את פגוש הפלסטיק המצחיק הזה אי אפשר להחליף - אלא אם יש לך 2500 ש"ח פנויים לקנות פגוש ARB. עצוב.

נמרוד
15-09-03, 10:05
ארז, אני בטח לא שוקל ג'ימיני. זה פשוט נראה משונה, עד שהובהר לי שאין כאלו בארה"ב, וזה די הסביר הכל. חוץ מזה, אם יש לך כסף לסמוראי 98, לא תקנה ג'ימיני 99 אוטומט? זה הבדל עצום (האוטומט), ואתה יודע את זה. ביננו, הסיבה היחידה לא לקנות אותו, זה כי אין לו שוק שיפורים בארץ. אם היה לו, אני חושד שעוד שנים ספורות הוא היה הופך לסמוראי של הצעירים. כמו שאמרו פה, זה הרי אותו דבר, קצת יותר טוב, ועוד כמה שנים כבר בכלל לא חדש - ולכן מחיר רכישה סביר ליצורים כמוני. אבל בלי יכולת של שיפורי שטח, ועם פגושי פלסטיק שבעיה להחליף אותם יחסית לסמוראי/דיפנדר/CJ/סופה, אני לא רואה לו הרבה עתיד כרכב שטח לצעירים, וחבל.

אני חושב שהג'ימני דווקא יכול להפוך רכב משומש די פופולרי בשנים הקרובות. יש די הרבה ממנו על הכביש, מהסיבות שאתה וגיא הזכרתם, יש די הרבה ממנו גם בחברות ליסינג! הוא זול, אמין למדי, בעצם יש לו שיפורים - נעילות יש, ARB לפחות, צמיגים יש כמו לסמוראי, ופגושים - אני מבטיח לך שאני ואתה יכולים לעשות בובה של פגושי צינורות... הנקודה היחידה לרעתו היא שבניגוד למעמד של הסמוראי הישנים, שגם כחדשים וגם כמשומשים התמודדו מבחינת מחיר רק עם סיקסים וסופות, לג'ימני בתור משומש תהיה תחרות במחיר ממגוון רחב של כלים, רובם מונעי דיזל - טראנו, פאג'רו, טרופרים, קאיות, וכן הלאה.

אלון_ק
15-09-03, 18:53
נמרוד,

לאחר בירור של בעל ג'ימיני אחד, מתברר שחלק מהחיישנים של כריות האוויר יושבים בתוך הפגוש הקדמי - ומכאן הבעייתיות שלו מבחינת פגושים. אחרת, אני בהחלט מאמין שלפחות למשפרים המוכרים (גתוס, פרוג'יפ, עידו וכד') הייתה אופציה של פגוש צינורות רגיל, ולא רק למי שיש לו גישה לדגם של ARB שאיננו פוגע בתפקוד של החיישנים. אם זה נכון, עניין החיישנים, זה מעלה את הבעייתיות ברכב באופן משמעותי - חתיכת הפלסטיק הזו מכסה 2/3 גלגל, בערך - ועד כאן גישה לסלעים בלי לשבור פגוש.

נעילות ARB? הרבה כסף, ביחוד יחסית לאוטומטיות, או לכל טויוטה מאותו שנתון של הג'ימני שמגיעה עם חשמלית אחורית מוכנה לשימוש. גם פג'רו מסתובבים עם נעילות מובנות כבר (חלקם), ולכן אתה צודק פי כמה - רכישה של ג'ימיני בעוד 7 שנים, כבר לא נראית מפתה יחסית למתחרים.

מצד שני, זה טוב לנו, הצרכנים - יותר מבחר.

סוזי המשתוללת
16-09-03, 00:19
ועדיין הוא שומר על ערכו טוב יותר מהרבה רכבים למה ?
זה פשוט כמו סמוראי רק יותר נוח והוא תמיד יהיה יותר טוב מהמתחרים שהוזכרו ולו רק בזכות המבנה הבסיסי
תחשבו על זה שניתן לעשות לו כל מה שניתן לרכב אחר ומכיוון שרובנו ממילא מייבאים את החלקים מח"ול אין משמעות לעובדה שאין בארץ שיפורים
ומה רע בarb x2 ?
ברכב יקר משקיעים יותר ומקבלים יותר
בסופו של דבר נוחות היא עניין של כסף ומבחינתי אי הבדל ביין ג'ימני ב60000 ובין דיפנדר ב60000 או פג'רו ב60000 כולם עולים אותו דבר והשאלה מה מקבלים בתמורה

ארז
17-09-03, 13:54
שמוליק קלעת בול.מה מקבלים בסוף?
מי שקונה גימיני במחיר של פאגרו הוא אדיוט.
מי שקונה סמוראי במחיר של רכב גדול יותר הוא אדיוט.
אין מצב שתשכנעו אותי אחרת,תפסיקו להיות מאוהבים ברכבים רק בגלל שעל הגריל כתובה אותה הכתובת כמו ברכב שלכם.

סוזי המשתוללת
17-09-03, 14:11
ארז
לא הייתי מנסח את זה טוב יותר בעצמי
בדיוק כמו מישהו שקונה דיפנדר שהוא בעצם משאית קלה או (טרקטור לצורך העניין בגרסתו הקצרה ) וטוען שהוא נוח ועוד משלם על מכלול הרעשים והקרקושים כמו על פג'רו ודומיו
זה בדיוק העניין יש דברים שאי אפשר להסביר כמו למשל למה לקנות ג'יפ יקר אחד ולא ג'יפ אחד זול ופרייבט נוסף שבוודאות יותר נוח ועדיין להשאר באותו התקציב
אהבה זה דבר שאי אפשר להסביר ובגלל זה אתה נוסע בגרוטאה שלך ואני בגרוטאה שלי :P

ארז
17-09-03, 14:54
שמוליק אתה כזה קשקשן,ידעתי שזה מה שתגיד
לא דיברתי על הרכב שלי,תפסיקו לחשוב שמי שנוסע בדיפנדר חושב שהוא קליל השלמות,הרכב שלי עם הרבה מאוד מגרעות,אבל לצרכי וצרכי 7 הכלבים שלי הוא מתאים,אני בהחלט אשמח לG ארוך פתוח אצלי בחניה ואם הG היה עולה אותו דבר(כמו גימיני מול פאגרו נגיד)אין מצב שהייתי בחור בדיפנדר,אתה מצליח להבין?
אתם לוקחים רכב כמו הסמוראי שהסיבה שהוא טוב מבחינתנו(חוץ מעניין ה2 סרנים חיים וכו') הסמוראי הוא רכב בסיסי וזול,זולללללל ואם הוא לא זול אין מה להסתכל עליו
כן אני יודע שלך הוא מפלצת גורסת דיונות וחולות ,אבל בדרך כלל הרכבים האלו מאוד מוגבלים,אז למה לקנות סמוראי/גימיני אם באותו הכסף אתה קונה רכב חזק יותר,מהיר יותר,מרווח יותר,עם צמיגים גדולים יותר,מהלכי מתלה גדולים יותר...בקיצור עם הכל גדול יותר,אז למה?
חוץ מעניין האגו ששלך זה הכי טוב...

ארז
17-09-03, 14:58
נ.ב אני בהחלט יכול להבין אהבה לרכב מסויים,במיוחד כמנהג כל הישראלים אם הוא הרכב שלך.
אבל לאהוב רכב אחר רק בגלל שיש עליו את אותו שם החברה בלי באמת להתנסה איתו
זה מצחיק בעיני.

asafk
17-09-03, 16:48
למה כן לקנות ג'ימני?
כי זה זול. נכון, לא לקניה- אפשר ב100 אלף ש"ח לקנות דיפנדר שנת 2000- "הדבר האמיתי". הבעיה עם הדבר האמיתי למי שמשתמש בו יוםיום היא ההוצאות.
הקבועות- כמה עולה ביטוח? וטסט?
וההוצאות המשתנות- הג'ימני חדש- באחריות. הדיפנדר כבר מזמן לא.
וחניה בעיר?
ושקט נפשי- למי שהוא לא מכונאי ולא רוצה להיות מכונאי רכב חדש זה דבר חשוב.

ובסופו של דבר- עם ג'ימני קצת יותר מסטנדרטי (צמיגים ונעילה- זה כל מה שאפשר באמת לשפר בלי להסתבך) אפשר לטייל יופי, ולא צריך לקחת ארגז כלים (רק מפתח 17 כדי להחזיר את הבולמים למקום כל פעם אחרי שהם מתפרקים :twisted: "כשהוצאת את האוטו מהביצה של הקינדר, היו 4 בולמים?" ).
נכון שהוא לא יעלה את המחמל, אבל ל99% משבילי ארץ הקודש המסומנים, הוא ישמח לטייל. לפעמים איפה ש"הדבר האמיתי" יעבור בלי להאט, יהיה צריך לשים אבנים ולבנות. למרות שכמו שאני אומר לפרטנר הקבוע שלי לטיולים (שיש לו ג'ימני)- זה לא מספיק לעבור- חשוב איך עוברים (אני אומר לו את זה כי אני מתוסכל מזה שעדיין לא מצאתי שביל מסומן שאני עובר והוא לא מצליח בסופו של דבר גם)- והוא צריך הרבה גז וביצים בשביל לעבור מקומות שאני עובר בלי לגעת בגז. אז מה? זה מחיר מאד קטן לשלם בשביל שקט נפשי.

אסף.

סוזי המשתוללת
22-09-03, 13:52
ארז אם אני קשקשן אז מה אתה ?
שהרי אתה מספר אחד בהכל !!!!!!!! בייחוד בקישקוש
ולעניין כמו שכבר נאמר על ידי רבים לפני והאחרון שבהם אסף ג'ימני סטנדרטי יעבור ברוב המקומות והיכן שלא אז יותר קל למשוך אותו
מכיוון שבאותו הסכום תמיד מקבלים ג'ימני חדש יותר מרכב אחר (נניח פג'רו)מקבלים בהכרח רכב אמין יותר ו/או אם סיכוי נמוך יותר להוצאות גדולות (בהנחה שלא "נופלים בקנייה)
גם בעניין השיפורים זול יותר וזמין יותר להשיג שיפורים לג'ימני מאשר לרכבים אחרים
ועדיין 90 % מאילו שקונים ג'יפים מבלים 90% מהזמן בכביש ובייחוד בעיר ששם הוא שילוב מנצח
ולחשוב שיש לו אפילו הגה כח מזגן שעובד כמו שצריך וגיר אוטומט אז הוא גם נותן לדיפנדר בראש בסעיף הנוחות (לא הכל זה גודל ומתלים אלא גם כסאות והנדסת אנוש וחוסר קירקושים )

גיא
22-09-03, 23:14
דווקא המושבים של הג'ימני לא שוס גדול ....

shermenz
18-06-04, 21:50
לגבי השאלה הראשונה, איך לא ראיתי מפלצות שטח של ג'ימני...
זה לא מה שאנחנו רואים בדרך כלל על הסמוראים אבל זה משהו שמצאתי. חשבתי שתרצו לראות.
http://fuerapiche.eresmas.com/marcas/jimny%207.JPG
http://fuerapiche.eresmas.com/marcas/jimmy%209.JPG
http://fuerapiche.eresmas.com/marcas/jimny%206.JPG

אלון_ק
18-06-04, 23:01
זו הודעה ישנה. שים לב שבשרשורים אחרים כבר נתתי גם קישורים לאתרים שמכילים "מפלצות" ג'ימני. והתשובה של אריק2 סוגרת את הנושא מבחינתי - הרי אין ג'ימיני בארה"ב, הארץ שמולידה הכי הרבה חברות שיפורים ושיפורי רכב למינהם.

אמרתי לך בשרשור אחר ואני אומר שוב: שוק השיפורים קטן יותר בהרבה לג'ימיני. ארה"ב זו הסיבה וזהו. נגמר.

חוץ מזה, זה יוצא מכוער נורא :lol:

shermenz
20-06-04, 01:49
כן אני יודע קלטתי שזה שירשור ישן רק כשפירסמתי את ההודעות... לא נורא :lol:
דרך אגב אתה יכול לפרסם פה את המפלצות ג'ימני שראית? תודה.

עדיאל
03-09-12, 20:04
אין לי מוסג איך הגעתי לשרשור הישן הזה אבל אני חייב להגיב

כיום שוק השיפורים לגימיני הוא גדול ביותר , ניעלות נשלטות / אוטומטיות וגם ב 5 דקות נעילה קבועה .. :)

קיט הגבהה למימדים די מפלצתים , או בין חבר"ה שבונים בבניה עצמית . יחסי העברה שנותים זחילה מטורפת

ותכלס אם היית בשטח ולא ראית חבורה של בעלי גימני , או גימני עם עוד "מפלצות הסלעים " עולים ביחד הכול
כניראה שאתה מזמן לא היית בשטח ...

-->