PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת צמיגים

בומס הקופץ
24-02-06, 01:10
מה ההבדל בין צמיג רדיאלי לצמיג דיאגונלי (חוץ מהסימן R או X ליד הנתונים שלהם) מה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם? והאם זה צריך לשמש כשיקול בזמן החלפת צמיגים?
תודה מראש :)

נמרוד
24-02-06, 01:22
זה לא צריך לשמש שיקול כי 99% מהצמיגים שאתה מוצא היום הם רדיאליים... צמיגים דיאגונליים הם היסטוריה. עכשיו תקבל הסברים טכניים על ההבדלים, אבל תזכור שצמיג דיאגונלי מעניין אותך מבחינה מעשית כמו מנוע קיטור.

בומס הקופץ
24-02-06, 12:53
טוב, תודה. אני פשוט בודק סמוראים לקנייה ואחד מהמוכרים אמר לי שאצלו זה רק גלגלים דיאגונליים כי זה הכי טוב לשטח, זה היה נשמע לי קצת קישקוש (במיוחד לאור כמות הנזילות והחופש בגלי ההינע בסמוראי שלו) אבל אמרתי לעצמי שכמו שאני לא ממש מבין את הבדלים בין שיעים לסונים ככה אני גם לא מבין את ההבדלים בין הגלגלים ואולי שווה לבדוק, כי זה קרוב יותר אליי כרגע :)

tzagi
25-02-06, 02:20
גלגלים דיאגונליים כי זה הכי טוב לשטח, זה היה נשמע לי קצת קישקוש

There is some truth to that
if the rig is used mostly off road,
a bias ply tire is not a bad choice, as by design it has a stronger side wall then a redial tire.
in a rock crawling side wall strength is important as one wrong turn of the wheel can cost you a tire, and tires as you know are not cheap....

Now for mostly on the road driving.......radials are the way to go.

נמרוד
26-02-06, 11:24
טוב, תודה. אני פשוט בודק סמוראים לקנייה ואחד מהמוכרים אמר לי שאצלו זה רק גלגלים דיאגונליים כי זה הכי טוב לשטח, זה היה נשמע לי קצת קישקוש (במיוחד לאור כמות הנזילות והחופש בגלי ההינע בסמוראי שלו) אבל אמרתי לעצמי שכמו שאני לא ממש מבין את הבדלים בין שיעים לסונים ככה אני גם לא מבין את ההבדלים בין הגלגלים ואולי שווה לבדוק, כי זה קרוב יותר אליי כרגע :)

הסיכוי היחיד שיש לו צמיגים דיאגונליים על סמוראי, זה אם מדובר על צמיגים של ג'יפ סיור צה"לי שהוא השיג באיזה ג'אנקיה, על ג'אנטים 16. זה לא משהו נפוץ לסמוראים, וזה בגדול ממש חרא של צמיגים... אבל אולי הוא לא שקרן.

אלון_ק
26-02-06, 14:46
אני גם לא מסכים עם האבחנה לגבי צמיגים דיאגונליים. צמיגים דיאגונלים שמיוצרים היום מיוצרים למטרות משא, הם קשים כמו אבן. הם עמידים מאוד, זה נכון, אבל כשאתה מנסה לטפס סלע הקושי שלהם בעכריהם. כשאתה בולם על כביש רטוב, הקושי שלהם בעכריהם.

יש סיבה שהם עברו מהעולם בכל הנוגע לרכבים קטנים (ההגדרה כוללת פולסייזים).

ערן המסוקס
27-02-06, 15:38
קיבלתי הסבר לגבי הנושא הזה מאדם שעובד במפעל לצמיגים בארץ (מעניין מי זה הה? :-P ) בכל מקרה על פי ההסבר המצב הוא כזה.
ההבדל בין הדיאגנולי לבין הרדיאלי הוא מבנה השכבות. בעוד השכבות בדיאגנולי בנויות בצורה אלכסונית, ברדיאלי הן בנויות לרוחב. עקב מבנה השכבות בצמיג הדיאגנולי, העמידות שלו לעומס קטנה יותר ולכן יש צורך ביותר שכבות על מנת להגיע לרמה מספקת. תוצר נלווה של זה הוא עובי דופן גדול יותר.

אז נכון, צמיג דיאגנולי הבנוי לעומס מסויים יהיה יותר עמיד בדופן מצמיג רדיאלי שבנוי לאותו העומס.

בצמיג דיאגנולי קיים יותר חיכוך בין השכבות ולכן הוא מתחמם יותר. לא בנוי לנסיעה מהירה על הכביש.

הסיבה לייצור צמיגים דיאגנוליים היתה טכנולוגית, ועם התקדמות הטכנולוגיה ומציאת שיטות לייצור צמיגים רדיאליים נעלמת שיטת הייצור העתיקה לצמיגים דיאגנוליים.

בכל מקרה זה תמצות בקרוב של ההסבר שקיבלתי.

בומס הקופץ
02-03-06, 23:30
תודה רבה לכולכם. השכלתי הרבה. :D

-->