PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסיר צבע ממתכת. מה מומלץ?

erby
10-08-20, 15:20
שלום לכולם.
בשעה טובה הגוויה ששכבה לי במחסן נרשמה כאספנות. הנחתי אותה במוסך לתיקון ורענון, לקחתי את כל חלקי המתכת ואני צריך להסיר כל זכר לצבע שיש עליהם.
אני רוצה ל"צבוע" אותה בסגנון חלודה. מה שנקרא ratbike
איך הכי פשוט להסיר את הצבע?
מדובר באופנוע שעשוי כמו פעם. הרבה ברזל.

טיפים לייצור חלודה יתקבלו בברכה.

תודה

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

lizard
10-08-20, 18:16
יש ספריי הסרת צבע, חומר חזק. לא להשתמש ללא מסיכת נשימה, משקפי מגן וכפפות טובות. חומר מאוד מעכל. מוריד צבע בשניות.

נמרוד
10-08-20, 18:34
חלקים עם עובי - יציקות - תמסור לניקוי חול.

חלקי פח דקים, מיכל דלק וכו' - הייתי הולך על עבודה ידנית, משחזת זוית ודיסק יעודי להורדת צבע - Strip & clean. תזמין חמישיה באיביי -
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=strip+clean+disk&_sacat=0

(הורדתי ככה צבע מבודי של ג'יפ, אז כמה חלקי אופנוע נראה לי קליל).

DavidL
10-08-20, 18:42
נמרוד,+- כמה דיסקים נדרשו כדי לנקות את הבודי?
תודה

יונימוג אדום
10-08-20, 18:43
כמו שנמרוד המליץ בקישור - מוריד צבע ממש מהר - שים לב - רצוי לעבוד עם משחזת אויר מתכווננת - הדיסקיות האלו לא אוהבות מהירות , הם עשויות מחומר פלסטי כלשהו .
ניתן להשיג אותם בחולון - ת.כ.פ. תיקון כלים פניאומטיים או אצל השחל בע"מ ראשון לציון . המחיר דומה עד נמוך יותר מהמחירים המופיעים בקישור והסחורה על המדף .
החומר הזה מוריד צבע הרבה יותר טוב ויותר יסודי ממברשת הפלדה המסורתית ( שגם יורה כל הזמן מחטים קטלניות ) , ואינו פוגע כלל במתכת .

אילן

DavidL
10-08-20, 19:10
קניתי :)

erby
10-08-20, 19:41
יש לי דסקיות כאלה. לא חשבתי להשתמש בהן לזה.
מדוע לא לעבוד עם מסיר צבע?
ביוטיוב זה נראה נוח וקל מאוד. אבל המותגים שמשמשים שם לא נמצאים בארץ.

איל מ
10-08-20, 19:57
תשאל גם בפולגז.
יש שם כמה ששיפצו לא מעט אופנועים.
נכון ש עקרונות דומים, אבל יש גם הרבה הבדל מנקיון של בודי של ג'יפ. הרבה.
כמות המשפצים לא גדולה כמו כאן, וזמן קבלת התשובה הוא איטי בהשוואה לפה. אבל בסוף כשאיזה שפצן עונה, זה שווה.

erby
10-08-20, 20:35
רעיון. ניסיתי גם שם.
תודה

יונימוג אדום
10-08-20, 20:56
דרך אגב - רכשתי ( באנגליה ) דיסקיות כאלו המיועדות לאבן ציר בקוטר של כ- 4 ס"מ , יכול להגיע כמעט לכל פינה .
אם מישהו מעוניין בהדגמת היכולות של הדיסקיות הללו מוזמן אלי לסדנה - פתח תקוה .
אני נעזרתי בהן רבות בשיפוצים שלי - בניית הסיקס מהייסוד , שיפוץ סיטרואן דה שבו - רמת הבורג , שיפוץ סמוטנדר , שיפוץ טילון ICM .
גם בעבודת מסגרות משתמש איתם לניקוי לפני ריתוך .

אילן

moriseven
10-08-20, 22:32
שלום לכולם.
בשעה טובה הגוויה ששכבה לי במחסן נרשמה כאספנות. הנחתי אותה במוסך לתיקון ורענון, לקחתי את כל חלקי המתכת ואני צריך להסיר כל זכר לצבע שיש עליהם.
אני רוצה ל"צבוע" אותה בסגנון חלודה. מה שנקרא ratbike
איך הכי פשוט להסיר את הצבע?
מדובר באופנוע שעשוי כמו פעם. הרבה ברזל.

טיפים לייצור חלודה יתקבלו בברכה.

תודה

אני שיפצתי בסגנון הזה הארלי.
לך על ניקוי חול, חלקים של אופנוע הם קטנים יחסית, ולכן זה לא יוצא יקר וזה הכי יסודי ומהיר. אני עשיתי בזמנו בתל אביב כולל שלדה עלה לי 300 ש"ח.
בקשר לחלודה, אחרי הניקוי חול, קח מיכל שפריצר כמו של מספרות, תמלא בחומץ לסלט ותתחיל להשפריץ על החלקים. תחזור אחרי שעה כבר יהיה לך גוון של חלודה. ככל שתמשיך להשפריץ עוד (כל שעה)הגוון ילך ויהיה כהה יותר, בסוף אתה צריך להתיז הכל בלכה כדי לשמור על הגוון וגם כדי שלא תתלכלך כל פעם שתיגע באופנוע. קח בחשבון שהלכה מכהה את הגוון.

זה מה יצא בסוף

130463
130464

boaz avrahami
10-08-20, 23:42
ניקוי חול מצויין לברזלים עבים.
פחים דקים וחלקי קוסמטיקה צריך בעל מקצוע עם יד רגישה וסובלנית וזווית התזה שטוחה אחרת ישארו בהם סימנים גם אחרי הצביעה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

moriseven
11-08-20, 07:10
בועז, הוא מדבר על אופנוע ישן, איזה פחים דקים בדיוק? כל החלקים באופנוע שלי נעשו בניקוי חול, מה שגם ככה היה חלק מפורר ומת, הוחלף בחדש שעבר ניקוי חול כדי להביא אותו למצב חלוד.
לא מדובר על המקומות של הניקוי חול הגדולים האלה שאתה חושב ששם המכונה אולי אגרסיבית. יש מקומות ניקוי חול עם מכונות קטנות ושליטה על הלחץ.
הוא יכול לנסות גם אצל גל רייטר 054-6500543, הוא עושה ניקוי חול לפני הצביעה באבקה גם לחלקים עדינים.
בקשר לסימנים וכו', שים לב שהוא לא מדבר על צביעה, הוא רוצה לעשות את האופנוע RATBIKE , אם כבר להיפך מה שיותר חלוד, מקומט וכו' - יותר אותנטי.

erby
11-08-20, 08:30
האופנוע יפה מאוד. החלודה מושלמת. נראה כמעט כמו צבע.
את הלכה אתה עשית? תכננתי לעשות לכה מט. במבריקה האופנוע נראה טוב מדי[emoji3]
דלק הכתים את המיכל או שזה בגלל זוית הצילום?

תכננתי לעשות עבודה עצמית אבל אבדוק גם ניקוי חול.

moriseven
11-08-20, 17:11
תידלקתי עם ג׳ריקן ודלק הכתים את המיכל בדיוק יומיים אחרי שסיימתי לעשות לכה על הכל, וידוע שבימים הראשונים, למרות שהכל כבר יבש הצבע/הלכה עדיין רגישים לחומרים אגרסיביים כמו דלק טרפנטין וכו׳.
בהתחלה התבאסתי אבל האמת שזה יצא מתאים וגם עוד סיפור לספר על תהליך השיפוץ

Sent from my iPhone using Tapatalk

erby
05-09-20, 15:35
עדכון זמני:
את הכנפיים שייפתי עם דיסק פיבר. ירד יפה.
את המיכל ניסיתי עם מסיר צבע. ביוטיוב זה נראה מאוד פשוט ואלגנטי.
מנסיוני הטרי, בקצרה, אם זה חלק מרכב חדש ויש שכבה אחת דקה, זה אכן פשוט וקל. במקרה שלי יש 4 שכבות שעשו הבעלים הקודמים כך שצריך לחזור על התהליך 4-5 פעמים עד למתכת חשופה וגם אז יהיו לי קצת תיקונים עם דיסק...

erby
11-09-20, 22:09
עדכון:
התחלתי לבחון שיטות יעילות ליצירת פטינה.
ראשית, ריסוס בחומץ אצטי מהסופר כפי שהומלץ כאן. מאוד איטי ולטעמי, הטקסטורה עדינה מדי.
אחרי שיטוט במרשתת, יישמתי את המתכון הבא:
200 מ"ל מלח בישול (כן מ"ל מלח. לא תמיסת מלח.)
250 חומצה אצטית לבנה (5% מהסופר).
1000 סמק מי חמצן מדוללים ל2.5%.

מערבבים יחד (חובה כפפות. זה לא מאוד מסוכן אבל מי החמצן יצרבו)

ניקוי בדגריזר/טינר וריסוס אחיד עד נגירה. התגובה מאוד מהירה.
יש להמתין עד ייבוש מלא. הייבוש יכול לקחת גם יומיים. אחרת במגע הטקסטורה נפגעת ונשארים סימנים.

השלב הבא, יישום לכה מט. בהתאם לתוצאה אחליט על מס' השכבות.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200911/6c79d4061bb9ac80180da3949e9640d4.jpg

-->