PDA

צפייה בגרסה מלאה : אופן שילוב 4X4 בהיילקס

ארזז
24-02-06, 12:25
במזל טוב רכשנו היילקס מודל 97 4X4 רכב במצב טוב שהיה רק בידיים פרטיות
עכשיו בגלל שאין לי ניסיון בנהיגת שטח בכל ואף פעם לא היה לי ג'יפ רציתי לדעת איך משולב 4X4 בהיילקס?
לפי הבנתי אני מזיז את המוט לפי הסימון ל-H4 השאלה שלי היא האם אני אמור לנעול את הטבורים שבגלגלים כדי לשלב ? אם כן למה ולאיזה כיוון מסובבים?
איך אני מוודא שאכן ה4X4 שולב?

בנוסף לרכב יש צמיגי 31.5 אינץ? מה הלחץ הרצוי בהם לנסיעה בכביש ומה הלחץ לנסיעה בשטח?
תודה ארז

eyal.m
24-02-06, 13:20
מזל טוב

ראשית.כן כדאי לנעול טבורים כדי להיות משולב,
שנית,על הטבורים (לפחות במרבית ההיילקסים)מופיע בצורה מעט בולטת משולש דמוי חץ המצביע כלפי חוץ(החלק הפנימי באדום),כאשר בהיקף החיצוני שלו מופיע כיתוב באנגלית lock או free כאשר אתה מעוניין לשלב או לנעול בעצם את הטבורים רד מהרכב סובב את הנעילה עד ששני החצים/משולשים יהיו זה מול זה תחת המילה/כיתוב lock .וכאשר סיימת לטייל עם הגמל יש לרדת מהרכב ולסובב את הנעילה בחזרה למצב של free.

enjoy

יוני5
24-02-06, 13:38
אתה חייב לנעול טבורים ע"מ להיות במצב 4X4.

נעילת הטבורים היא סיבוב עם כיוון השעון עד הסוף (רבע סיבוב בלוקר מקורי) ושיחרור כנגד כיוון השעון.

יוני5

ERAN NO 1
24-02-06, 17:49
שילוב הידית בתוך הרכב משלבת בין הגיר\טרנספר ובין הסרן הקידמי
סגירת הלוקרים משלבת בין הגלגלים לצירי הסרן הקידמי
כלומר: אי ביצוע אחת מהפעולות שילוב הידית וסגירת לוקרים לא מקדמת אותך לשום מקום
איך תדע אם אתה ב4X4 : קודם כל חיווי בתוך לוח השעונים .דבר שני בנסיעה תרגיש שההגה טיפה יותר קשה\כבד .דבר שלישי ואחרון נסה לטפס עליה קלה משולב ולא משולב אם אין הבדלים אין לך 4X4
אם יש הבנת את הכוונה.

לחץ אוויר בצמיגים .אני אישית הייתי נוסע בכביש עם לחץ אוויר גבוה 35-40 לגלגול טוב יותר
בשטח 25 פלוס מינוס
אבל בטח בעניין הזה יהיו גם דעות אחרות

ד ו ר ו ן
24-02-06, 23:42
אתה חייב לנעול טבורים ע"מ להיות במצב 4X4.
יוני5
בטויוטה אתה יכול לשלב 4X4 ת"כ נסיעה, אם לא תנעל את הטבורים תשמע רעש לא משמח של גריסת שיניים מהטרנספר.

כשהרכב בתנועה והלוקרים לא מחוברים אז נותר מצב בו כל מע' ההינע הקידמית סטאטית ואתה מנסה בבת אחת להשוות את המהירות שלה עם המע' האחורית שנמצאת בתנועה=חריקות שיניים.

שילוב\שחרור תוך כדי נסיעה בלי לחץ על הידית, אם לא נכנס אז תתן מעט גז או תוריד מעט כדי להשוות מהירות בין קדימה\אחורה ובכל מקרה לא במאמץ אלא נסיעה רגועה.

מצב LOW אפשר לפי הספר לשלב עד למהירות של 5-8קמ"ש ת"כ נסיעה, בפועל תקבל חריקות גם כאן עד שתפתח מיומנות ואז זה בהחלט אפשרי בצורה חלקה לעבור בין LOW למצב HIGH בטרנספר.

ממצב HIGH למצב LOW צריך לעמוד במקום.

אם לא יוצא לך ממצב 4X4 אז לא להלחם עם הידית, פשוט לנסוע מעט עד שהמתח מהמע' יורד=הגה ישר ונסיעה לאן שהרכב מוביל כדי להתייישר ואז זה משתחרר.

נעילה משלבים בנסיעה איטית בלי מאמץ של הסרן וברירת המחדל של הנעילה היא שילוב רק במצב LOW, אם לא משתחרר כמו עם ידית LOW\HIGH, נוסעים בלי לאמץ את המע', נותנים לרכב "להתגלגל" ואז יש את הרעש של השחרור והחיווי יורד מהלו"ש.

-->