PDA

צפייה בגרסה מלאה : סגירת דרך העפר מעל חוף הצוק שבין הרצליה למנדרין

hadtomer
15-08-20, 10:47
היי

ביום שישי מצאתי עצמי בהרצליה פיתוח - וכרגיל באתי לקצר הביתה בדרך המוכרת, נכנסים אחרי המרינה של הרצליה לשטח- ועוברים את קטע העפר באורך של כקילומטר וחצי עד לסי אנד סאן, במקום לעמוד ביציאה של הרצליה פיתוח. הכנתי את הפקל קפה וחיכיתי בקוצר רוח לחצי שעה מול הים. להפתעתי הקטע היה סגור בגדר גדולה. הכניסה לקטע הכביש הנ"ל נסגרה בצד השני (כלומר הצד התל אביבי, זאת בניגוד לצד ההרצלייני) כבר לפני כמה וכמה חודשים.

כמובן, לא מדובר במסלול או משהו כזה, רק קטע קצרצר שאני אישית אהבתי פה ושם לעצור ולהכין קפה מול היום.

מכיוון שאני לא עבריין ולא בקטע של לעשות דווקא בגלל שחוק זה חוק, אז ויתרתי על הקטע הישראלי של לשים זין על החוק ולהיכנס בכל מקרה בגלל שנכון שחוק זה חוק, אבל הצרכים הפרטיים שלי קודמים לחוק ובטוח שיש לי הסבר למה לכולם אסור ולי מותר -ובמקום זה, נכנסתי ברגל סתם להסתכל. אפשר להיכנס לשם עם רכב שטח ואפילו די בקלות. שנית, היו ברצועת החוף מעל 50 קרוואנים, חלקם עומדים כבר מעל שנה. כולם עפו.

אני מניח שהקטע נסגר בגלל הקרוואנים, אבל אני לא בטוח. אשמח לשמוע ממי שמכיר ויודע.

asypeer
15-08-20, 10:53
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001338130

או במיוחד בשבילך:

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3843372

Sent from my iPhone using Tapatalk

Derish
15-08-20, 11:47
תכנית הבניה שהוזכרה לעיל, קראוונים, פעילות ענפה של פשע מאורגן (זנות, סמים וכו') ולא מעט רכבי ליסינג שדרשו חילוץ מהאזור לאורך השנים... לא חסר היה סיבות לסגור, רק עניין של זמן.

asafk
15-08-20, 12:13
מה ששבר את גב הגמל בתחילת תקופת הקורונה היה שכונת הקרוואנים.
הרבה זמן התערבבו שם אנשים שבאמת זה פתרון הדיור היחיד שלהם, עם שורת קרוואנים להשכרה, עם לכלוך וגרוטאות - והכל חוסם את קו הראייה לחוף.
אלו שגרים בקרוואנים מצאו מקום חדש. כי כאמור אין להם ברירה.
אחרים ניסו לחזור ולדעתי לעירייה נמאס לריב איתם.
חוץ מזה החופים עמוסים ביותר, ואין חניה, ומי שנכנס לחנות על השביל המדובר מתפתה לנסות לרדת משם לחוף וזה מסוכן ממש (תלול עם דברים דוקרים).
אני רק מנחש - אבל כיוון שהחסימה היא מהצד של תל אביב - זה כנראה לא קשור לתכניות מהצד של הרצליה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

asypeer
15-08-20, 12:45
אגב גם הקרוואנים בגבול רמת-גן ת״א (הכניסה לפארק הירקון מרח׳ רוקח ברמת גן, אבל שטח של ת״א..) נעלמו לגמרי, לפני חודשיים היו שם לפחות 10 משאיות שהוסבו למגורים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אלדר
15-08-20, 15:12
נראה שהרשויות התחילו לשים דגש על קרוואנים.
גם בחולון שכונת הקרוונים מפונה בימים אלו.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

zerez
15-08-20, 16:50
עיריית תל-אביב מפנה את כל דיירי הקרוואנים שהתיישבו בתחומי תל אביב כמו גם עיריית אשקלון והקרוואנים במיכמורת.
יש שם לא מעט כאלה שזה פיתרון הדיור היחידי שהם יכולים להרשות לעצמם ואלה מוצאים לעצמם מקומות פחות אטרקטיביים. יש שם גם כאלה שמשכירים את הדירה שלהם עוברים לגור בקרוואן ליד הים, כניראה שחלקם יחזרו לחיות בדירות שלהם.

אישית אני לא ברור לי למה היה צורך לסגור את הדרך בשביל לפנות את הקרוואנים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

אלדר
15-08-20, 16:52
עיריית תל-אביב מפנה את כל דיירי הקרוואנים שהתיישבו בתחומי תל אביב כמו גם עיריית אשקלון והקרוואנים במיכמורת.
יש שם לא מעט כאלה שזה פיתרון הדיור היחידי שהם יכולים להרשות לעצמם ואלה מוצאים לעצמם מקומות פחות אטרקטיביים. יש שם גם כאלה שמשכירים את הדירה שלהם עוברים לגור בקרוואן ליד הים, כניראה שחלקם יחזרו לחיות בדירות שלהם.

אישית אני לא ברור לי למה היה צורך לסגור את הדרך בשביל לפנות את הקרוואנים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkהכי קל לסגור את השביל/דרך.
ענישה קולקטיבית

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

DavidL
15-08-20, 16:59
יתכן ומדובר בשטח פרטי!

-->