PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל: איך אני בודק את תקינות גלאי הרדאר שלי

hadtomer
15-08-20, 18:23
היי.

למי שלא יודע, אני עובר בחודש ממוצע בין שלוש לחמש מכוניות מדגמים שונים ובדרך כלל ימי חמישי שלי מוקדשים לתפירת כ600 עד 1000 קילומטרים.

מכיוון שבקרב עמי אני חי, ואני די אוהב את הרישיון שלי, אני משתמש בגלאי רדאר מאז שאני זוכר את עצמי. במקור הגעתי לג'יפים אחרי כמה מכוניות מהירות ואני מתקשה למען האמת לצאת מהבית ללא גלאי. בחמש השנים האחרונות עברו תחת ידי שני וולנטיין 1- והפעם האחרונה בה הקופסה השחורה הוכיחה את עצמה היתה בינואר האחרון, לאחר שהוולנטיין נתן לי שלושה קילומטרים מראש של התראה על שוטר חביב עם מכמונת דבורה שמשום מה החליט שבא לו להסתובב באזור עין גדי- מקום בו גם אני אוהב להסתובב במהירות.

אלא מה- אתמול מצאתי עצמי יורד בניחותא לאילת עם איזה רכב- והוולנטיין לא צפצף. למי שלא יודע, בישראל יש 2 סוגי מכמונות: הדבורה (שקל מאוד לגלות עם גלאי) ולייזר (ווייז). עברתי בדרך כמה וכמה סופרבים עם דבורה על הגג, טויוטה אוונסיס אחת עם מתקן על הגג- נאדה. היום נכנסתי שוב לרכב מוקדם בבוקר- וירדתי לערבה. שוב אותו סיפור- הכחולים עמדו במקומות שהם עומדים, אני לא קיבלתי התראות.ואני ממש לא סבור שיש פשוט איזה "חודש ללא דוחות" שמשטרת ישראל החליטה להעניק לאזרחים, או "יום ללא מכמונת דבורה". להיפך, אנחנו פרה חולבת, הם חלבן שלא נח אף פעם.

מדובר בתרחיש שעלול לקרות לפעמים עקב מבנה השמשה- אבל כשחושבים על זה, כבר חודשיים שאני נוסע בכבישי הדרום ומקבל אפס התראות.אם כי ניידות יש מלא. הפעם האחרונה שזה קרה לי היתה לפני 3 שנים. אבל אז הגלאי נשלח לוולנטיין לתיקון - והם פשוט שלחו לי בחזרה גלאי חדש.

כעת המצב שונה. מטבע הדברים- הדרך הכי טובה לבדוק האם מדובר בתקלה היא פשוט לגשת לשוטר ולומר לו "שלום, אדוני יכול אולי להפעיל לרגע את מכמונת הדבורה שעל הגג של הטויוטה כדי שאבדוק האם הגלאי שלי עובד?". אבל... זה כמו לגשת למכון טסטים ולומר להם "שלום, לפני שאני נכנס לטסט, אפשר שתמדדו לי את גובה הרכב ותבדקו אם הצמיגים האלה באוטודאטה??" -זה משהו שלא עושים בלי שוטר שהוא ממש חבר טוב. ולי אין חברים במשטרה ולמען האמת מאז הכתבות על מצלמות א 3- יש לי חשש קל שבמשטרה לא מתים עלי.

שאלתי היא כזו: האם מישהו כאן יודע או מסוגל "לייצר" גלים שמשדרת מכמונת דבורה משטרתית? את התדק גלאי רדאר מזהה כ KA.

חשוב לי מאוד- בבקשה בבקשה בבקשה- בלי עצות אחיתופל, בלי ביקורת זו או אחרת. הבקשה שלי מאוד ספציפית ואני ממש אשמח אם מישהו כאן יכול לסייע, לפני שאני זורק 45 דולר לא כולל משלוח על שירותי תיקון למוצר חיוני לי - שישוב אלי עוד 3 חודשים.

boaz avrahami
15-08-20, 20:32
נסעת ברכב צרפתי במקרה?

אולי הדרך הכי פרקטית במידה ואין למישהו כאן קשרים לניסוי היא לשבת על וויז בשבת בבוקר ולחפש בסביבה ידועה במלכודותיה התראה ולקפוץ לנסות אותם במהירות חוקית.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
15-08-20, 21:58
נסעת ברכב צרפתי במקרה?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

קרה גם לי בכמה רכבי פיג'ו/סיטרואן עם הפסקל של כביש 6.

asafk
15-08-20, 22:24
אתה יודע לומר בדיוק באיזה טווח תדרים מדובר?

אסף..

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

hadtomer
16-08-20, 06:25
היי

ברכבי PSA הבעיה ידועה. זה לא PSA.

אסף-

תדר פעולה מכמונת דבורה: 33.8 מגה הרץ, תחום KA .
הספק שידור: 12-30 מיליואט, נומינלי, 50 מיליואט מקסימלי.

idanw
16-08-20, 06:51
יש מצב שנגעת בטעות בהגדרות המכשיר?

למקרה שאתה לא מכיר, ככה מגדירים אותו כדי שיעבוד עם כל המכמונות הקיימים בארץ -

כניסה למצב תכנות

על מנת להיכנס למצב תכנות כבה את הוולנטיין (מן הסתם – המכשיר צריך להיות מחובר לחשמל, דה?). כעת, הדלק את המכשיר ע”י סיבוב כפתור התפעול עם כיוון השעון, בעודך לוחץ על כפתור התפעול העגול פנימה. המשך ללחוץ עד שכל האורות של התצוגה נדלקים (לאחר כ- 5 שניות) ואז עזוב.

המכשיר אמור להידלק, ולהציג את הספרה 8 על הצד הדיגיטאלי כפי שאפשר לראות בתמונה:

יציאה ממצב תכנות

על מנת לצאת ממצב תכנות, בין אם ביצעת שינוי ובין אם לא, פשוט כבו את הוולנטיין ע”י סיבוב כפתור התפעול נגד כיוון השעון עד לעצירתו.

בדיקת גירסת התוכנה

לאחר הכניסה למצב תכנות לחצו פעם אחת על כפתור ההפעלה. מסך התצוגה האדום יציג את ספרות הגירסה בזו אחר זו. בסיום התצוגה תחזור להציג את הסיפרה הראשונה וחוזר חלילה.

במידה ואינכם מעוניינים לבצע שום שינוי, כבו את המכשיר כדי לצאת ממצב תכנות.

ביצוע שינויים (תכנות המכשיר)

לאחר הכניסה למצב תכנות לחצו פעמיים על כפתור ההפעלה (פעם ראשונה להצגת הגירסה, פעם שניה להמשך). כעת אמורה להופיע הספרה 1 על הצג.

כדי לעבור להגדרה הבאה לחץ לחיצה קצרה על כפתור ההפעלה. המסך יציג את הספרה 2. לחיצה נוספת תעבור לספרה 3 וכן הלאה. בשלב מסויים התצוגה תעבור לאותיות.

בסיום מחזור האותיות, התצוגה תחזור להצגת מספר הגירסה וחוזר חלילה.

בכל שלב ניתן לראות האם פונקציה מסויימת מופעלת או מבוטלת. סימן ההפעלה הוא תצוגת חץ אדום מעלה. סימן הביטול הוא תצוגת חץ אדום מטה. כל פונקציה יכולה להיות מופעלת או מבוטלת באופן עצמאי (אם כי יש מספר פונקציות הקשורות זו בזו).

שינוי מצב פונקציה (ממופעל למבוטל, וממבוטל למופעל בהתאם לצורך) נעשה ע”י בחירת הפונקציה המתאימה (סיפרה או אות בהתאם לטבלה הבאה), ולחיצה ארוכה על כפתור התפעול העגול עד שמצב החץ ישתנה (מלמעלה למטה, או מלמטה למעלה בהתאם לצורך).

הגדרות ישראל

להלן הגדרות וולנטיין 1 המתאימות לשימוש בישראל נכון לסוף שנת 2011:

1. X Band – כבוי. חץ למטה.
2. K Band – כבוי. חץ למטה.
3. Ka Band – פעיל. חץ למעלה.
4. גילוי לייזר – פעיל. חץ למעלה.
5. רגישות Ka Band – לשיקולכם. רגיל – חץ למעלה, רגישות יתר – חץ למטה (אצלי השארתי במצב רגיל).
6. התראות שווא Ka Band – פעיל. חץ למעלה.
7. השתקה אוטמטית בתדר K – כבוי. חץ למעלה (תדר K לא פעיל בישראל).
8. השתקת ההתראות הקוליות בלחיצה על כפתור ה-Mute ללא התייחסות לעוצמת השמע המוגדרת – כבוי. חץ למעלה.
A. כפתור שינוי עוצמת ההתראה לאחר לחיצה על כפתור ה-Mute ע”י הכפתור הראשי – חץ למעלה.
B,C,D. מתייחסים לתדר K. – לא רלוונטי, בוטל בתכונה “2”. לדלג ולהמשיך הלאה.
E,F,G. מתייחסים לערכים בתדר K – לא רלוונטי. לדלג ולהמשיך הלאה.
H. תדר KU – כבוי. חץ למעלה.
J. מצב POP – פעיל. חץ למעלה.
u. מצב EURO – פעיל. חץ למטה.
u (עם קו למעלה) – EURO X Band. כבוי. חץ למעלה.
כל שאר האותיות (לדוגמה t ו- L) – כבוי. חץ מטה.

לסיום, כבו את המכשיר כדי לצאת ממצב תכנות.

כתלוי בגירסה של המכשיר שלכם, לאחר ההדלקה ולאחר התצוגה של כל האורות ומצב הבדיקה העצמית, על הצג אמורה להופיע האות u קטנה (משמעותה גילוי בתדרי Ka בלבד).

במידה והאות U גדולה מופיעה (המהווה אינדיקציה לגילוי בתדרי K ו-Ka), יש ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה כדי להחליף ביניהן.

במידה והאות t קטנה מופיעה, יש ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה כדי לעבור ל- U גדולה, ואז שוב לחיצה ארוכה כדי לעבור ל- u קטנה.

בכל מקרה – האות u קטנה היא מה שאתם צריכים לראות בצורה קבועה על התצוגה לאחר סיום ההגדרות, וזוהי אינדיקציה לכך שהמכשיר מכוון כיאות.

איפוס הגדרות לברירת מחדל

במידת הצורך ניתן לאפס את הגדרות המכשיר. לגלאים בגירסה 3.891 ומעלה, בעת הצגת גירסת המכשיר, לחצו והחזקו את כפתור ההפעלה עד שהחץ האדום מופנה מעלה.

לאחר מכן, לחצו פעם אחת על כפתור ההפעלה כדי לצאת ממצב תצוגת גירסה.

לסיום, כבו את המכשיר כדי לצאת ממצב תכנות.

כיצד לדעת אם המכשיר תוכנת בעבר?

בעת הדלקת המכשיר כרגיל, אם האות P מופיעה, זהו אינדיקטור לכך שהמכשיר תוכנת. אם אתם רוצים לדעת בדיוק מהן ההגדרות שלו, כנסו למצב תכנות ובדקו אותן אחת אחת ללא שינוי. לסיום, כבו את המכשיר כדי לצאת ממצב תכנות.

hadtomer
16-08-20, 11:06
יש מצב שנגעת בטעות בהגדרות המכשיר?.
הגזמת. ברור שזה נבדק

asafk
16-08-20, 12:40
יש שתי מעבדות אזרחיות שעוסקות בזה.
אני אשלח לך בפרטי את הפרטים- תצטרך להתקשר ולשאול לגבי התדר הספציפי אם יש להם ציוד לכיול ובדיקה.

אסף.

אומי5
16-08-20, 13:26
אני רק אגיד, שחד משמעית לא הוכרז חודש ללא דבורות, אולי הפוך.

IlanHadar
16-08-20, 14:55
גלאי ישן כזה עדיף לזרוק.
היה לי ישן uniden התחיל לפשל בדיוק כמו שאתר מתאר.
תדר KA אמור לתת התראה לפחות פעם ביום. סע ליד אירפורט סיטי יש שם משדר.

לייזר אכן הרבה פעמים לא מופעל. סתם יושב השוטר.
פשוט עבור אותו ב 140 ואז תדע. עשיתי, חטפתי דו"ח אז זרקתי המגלה.

אומי5
16-08-20, 15:32
יש הבדל מהותי בין לייזר לדבורה.
לייזר מופעל נקודתית על רכב ספציפי ולפעמים אפילו כשיופעל על הרכב שלך אתה לא תזהה בגלל מיקום הגלאי. (קרן ממוקדת מאוד)
דבורה מופעלת במרחב, המכשיר שולח וקולט גלים לכל הכיוונים, ולכן ניתן לגלות אותו בקלות יחסית. (לפעמים אפילו מעל 3 ק"מ)

בדרך כלל בשני המקרים תהייה מדידה ראשונית בטווח שהוא בתוך טווח הגילוי אבל לא נמצא בטווח המאושר למדידה.
הם יזהו שאתה נוסע מהר וימדדו שוב כשתהייה קרוב יותר (או יסעו לכיוונך/אחריך במקרה של דבורה)

הגלאי הכי טוב ללייזר הוא וויז והגיון בריא.

יונידן חדש לא גילה כלום בזמן לזירות ודאיות.
לעומת זאת אותו יונידן זיהה כבר 6-7 דבורות.

hadtomer
17-08-20, 20:01
יש שתי מעבדות אזרחיות שעוסקות בזה.
אני אשלח לך בפרטי את הפרטים- תצטרך להתקשר ולשאול לגבי התדר הספציפי אם יש להם ציוד לכיול ובדיקה.

אסף.

OK

תודה

jacob72
21-08-20, 10:31
תבדוק מי החברה שמוכרת למשטרה את הציוד.
ותבקש מהם לעזור לך בבדיקה [emoji1787]

לא בקיא בתחום, אבל כל מכרז ממשלתי אמור להיות מפורסם ברשומות וגם הזוכה [emoji848]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

יואב פולס
23-08-20, 12:43
הוולנטיין 1 הוא 'לא משהו' בעדינות.
קניתי את היונידן R1 (מאז כבר יצא R3). בנסיעה בהרים בצרפת הוא התחיל להתחרפן מהתראות לייזר. לא היה כלום לידינו.
חזרתי לארץ ומיד קניתי וולנטיין 1. נסעתי לא מעט עם שניהם פעילים, היונידן נתן התראות על דבורות בטווחים משמעותית יותר גדולים מאשר הוולנטיין.
בגלל המון התראות שווא בוולנטיין הוא הושתק לחלוטין למעט גילוי דבורה, בעוד שהיונידן נותר פעיל גם על דבורה וגם על לייזר.

הניסיון שלי היה שנשארתי עם היונידן, ולא סמכתי יותר על הוולנטיין.

מאז יצא R3. אם הייתי צריך היום מגלה רדאר, כמעט בטוח שהייתי מזמין את ה R3.
אם אתה רוצה קישור למישהו שיש לו ציוד בדיקה - 'בפרטי'.

hadtomer
24-08-20, 06:38
'בפרטי'.

טופל

-->