PDA

צפייה בגרסה מלאה : גלאי רדאר?

boaz avrahami
16-08-20, 20:06
אילו גלאי רדאר מומלצים היום ומה הם מכסים/ לא מכסים מבחינת האיומים?

האם יש מגבלות יבוא אפקטיביות מצד משרד התקשורת?

מחירים?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

IlanHadar
16-08-20, 20:20
הי בועז,

אני עם היונידן השני שלי, הפעם DFR8, ממליץ.

מה שחשוב במגלים היקרים שניתן לכבות את תדרי הK וה X, שכל מערכת חיישני רכב חדש גורמת למגלה לצאת בהתרעות שווא.

לייזר הוא לא תמיד מגלה ב 100% או שהשוטר לא יורה.

הזמנתי באמזון והבאתי דרך shipito, רוצה אפרט בפרטי.

boaz avrahami
16-08-20, 22:22
למה דווקא אותו ולא את ה R3 או ה R7?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אומי5
17-08-20, 10:28
אני עם R7 נקנה והותקן בארץ, יקר !
יש GPS שמתריע על המון נקודות "תתכן מלכודת מהירות" לפעמים באמת יש שם.
מתריע על מצלמות רמזור, נת"צ ומהירות.
(אישית אני נגד התראה על מצלמות רמזור, מצידי שכולם יחשבו שבכל צומת יש)
לא מזהה לייזר, בכלל, גם כשלזרו עלי בודאות.

מזהה דבורה נהדר, כמעט תמיד כשהוא מזהה אני גם רואה אחר כך את הניידת.

יש "באג" אחד מעצבן.
בגלל שהוא לא יודע לאן אסע הוא מתריע על מצלמות שאחרי הצומת אבל לא בכיוון הנסיעה שלי.
לדוגמא כביש 4 לצפון, מחלף חולון, יש על היציאה לחולון מצלמה אחרי שלט שמגביל ל70, אני ממשיך ישר ומקבל ציפצופים של מהירות חורגת כי אני על מאה.

IlanHadar
17-08-20, 10:43
למה דווקא אותו ולא את ה R3 או ה R7?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

סתם יקרים בגלל שכאילו הם קטנים יותר. דווקא לשלי יש אפילו יותר אופציות ונותן את אותן תכונות.

מוותר על ה GPS, מיותר יש מספיק אפליקציות על הטלפון שעושות טוב יותר.

omri_t
17-08-20, 14:00
ה k לא נדרש לדבורה?

מתעניין גם כן.

אומי5
17-08-20, 14:10
הדבורה היא KA

boaz avrahami
17-08-20, 14:20
אחרי בדיקות והתיעצויות הזמנתי את ה R3.
הייתה באמת התחבטות אם או בלי gos ובסוף החלטתי שכן.

הוזמן מארהב כולל קיט התקנה . מחיר משוער בארץ 1400 שח.

אומי, תרחיב בבקשה בעניין הלייזר כשאני עוד יכול לבטל.
בלי לייזר חבל על הכסף מבחינתי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

omri_t
17-08-20, 14:34
בועז
הלייזר הוא קריטי.
ברוב במקומות בסוף עוצרים עם לייזר לתחושתי.

boaz avrahami
17-08-20, 14:42
בועז
הלייזר הוא קריטי.
ברוב במקומות בסוף עוצרים עם לייזר לתחושתי.

לא יודע מה זה ברוב המקרים...
בסטטיסטיקה הפרטית שלי הליזר הוא האוייב היחידי שפגשתי.
פעם לפני איזה 10 שנים גם קיבלתי תמונה מגדרה כנראה מולטנובה או דרעק דומה עם התראה שהקנס בדרך. הם כנראה התחרטו ולא היה קנס או נקודות. כלום.

עד אתמול לא ידעתי מה זה דבורה בכלל.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אומי5
17-08-20, 14:46
אחרי בדיקות והתיעצויות הזמנתי את ה R3.
הייתה באמת התחבטות אם או בלי gos ובסוף החלטתי שכן.

הוזמן מארהב כולל קיט התקנה . מחיר משוער בארץ 1400 שח.

אומי, תרחיב בבקשה בעניין הלייזר כשאני עוד יכול לבטל.
בלי לייזר חבל על הכסף מבחינתי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

לייזר מיושם בקרן ממוקדת, הגלאי לא מזהה כי מכוונים ללוחית והגלאי בשמשה, בלי קשר גם אם יזהה זה בדרך כלל מאוחר מידי.

hadtomer
17-08-20, 20:33
מה המצב בועז

אני לא יודע אם אתה שואל בעקבות הפוסט שלי מלפני כמה ימים על נושא התיקון של הגלאי - אבל:

יודגש: שימוש בגלאי רדאר הוא חוקי.

1. העבודה שלי כוללת לקחת פעם בשבוע רכב ולנסוע בו מהר, לא כי סתם בא לי, זו העבודה. אני מחליף רכבים פעם בשבוע. גלאי רדאר הוא מבחינתי פיסת ציוד חיונית שבלעדיה איני מניע את הרכב. אפשר לומר שאני עבריין מהירות סדרתי.

נושא מצלמות, מכמונות וכו הוא "ההתמחות" שלי ואין ספק שאני מרגיש קצת כמו החתול שיושב על השמנת

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3773712,00.html

2. בישראל פועלות 2 מכמונות מהירות: הראשונה היא ה BEE 3 והשניה היא כמובן אקדח הלייזר. הדבורה משדרת על תדר KA, הלייזר משדר לייזר. (אני לא כולל כאן את הגאטסו, להיבהל ממצלמה שעומדת באותו מקום כבר שנתיים זה עלוב). מולטנובה: יצאה משימוש.

הדבורה

https://www.youtube.com/watch?v=X7cFG9QdGlw
https://www.youtube.com/watch?v=X7cFG9QdGlw (https://www.youtube.com/watch?v=X7cFG9QdGlw)

https://www.youtube.com/watch?v=lsBpRCLvu1E

3. שוטר (יותר נכון, דובר משטרת התנועה) אמר לי פעם משפט נכון: אני מה שמשטרת ישראל מגדירה כ"יעד איכותי", כלומר אחד שלתפוס אותו זה פרס. הבעיה היא שמגיל 17 נתפסתי פעמיים על מהירות. פעם אחת בגיל 18 ופעם אחת לפני שנה. ואני חוגג בשנה הבאה 45, כשחלק ניכר מהשנים שמאחורי עברו במהירות גבוהה. הדוח של לפני שנה בוטל. למה אני מספר לך את זה? כי בדומה לסטלנים, בדומה לעברייני מס וכו- עברייני מהירות איכותיים לא נתפסים. אלא אם הם לא מכירים את המערכת. שים לב, זה ההסבר מפיו של אחד שבשבועיים האחרונים עברה לו בידיים פורשה אחת, מרצדס אחת וג'יפ ליברטי אחד (הליברטי דרעק, מהירות מופרזת? אפילו לא בירידה לים המלח). מה שאני אומר זה: הסכת ושמע מפיו של מי שהוא עבריין מהירות "פור א-ליבינג".

4.לייזר: שכח מכל ניסיון לאתר מראש את אקדח הלייזר. השוטר ירה? אתה נתפסת. כמובן, יש שלל מקרים שבהם השוטר ירה על הרכב שלפניך קילומטר והגלאי שלך קלט את זה- שזה יופי, אבל זה לא קורה במציאות. בכל נושא הלייזר אנשים פשוט לא מבינים: אין, לא היתה ולא תהיה כחוכמת ההמונים: קנה לך תושבת של ראם, התקן אותה במקום ברור וגלוי מול העיניים שלך (אבל לא כך שמפריע לנהוג) ותהיה מודע תמיד למה שהולך ב WAZE. לשמחתנו כדי להפעיל את הלייזר השוטר חייב להיות נייח לחלוטין. אסור לו לזוז, וזה אומר שתוך דקה מישהו ידווח שהוא שם. כמובן- אם אתה הראשון שיפגוש את השוטר אז אכלת אותה, אבל סטטיסטית זה לא סיכוי גבוה. כמובן, יש משבשים, משבש הוא הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

5. הדבורה: אגדות רבות סופרו על הדבורה האימתנית, יכולותיה בלה בלה בלה בתחת שלי הדבורה. מדובר במכמונת מהירות מיושנת למדי שמשדרת בעוצמה שיכולה לטגן ביצה. היא יושבת על ניידת- או על אופנוע. האופנוע והניידת שעליהם מותקנת הדבורה יכולים להיות בתנועה- או נייחים. אתה חייב להיות לבד בכביש- אי אפשר לתפוס אותך עם עוד רכבים לידך, זה לא קביל. לכן תמצא את הדבורה בעיקר בשעות הלילה הקטנות, כבישי הדרום וכו. גם גלאי דרעק יכול לגלות אותה ממרחק של חצי קילומטר ולמרבה הזוועה לשוטר אסור להינעל עליך מעל 400 מטרים. עוד נקודה חשובה: השוטרים עצלנים או סתם לא הכי חדים. וזה אומר שהם נוסעים עם דבורה פועלת ומשדרים KA בעוצמה אדירה קדימה ואחורה. גלאי סביר יגלה דבורה במרחק של בערך 2 ק"מ מהדבורה. יש לדבורה פונקציה של "ירי בזק". קוראים לזה POP. השוטרים קוראים לזה "דבורה קרה". גלאי איכותי יגלה את הדבורה גם כשהיא "ישנה".

6. מצלמות גאטסו: אם WAZE שלך לא יודע איפה הן, אללה יראחמק.

7. איזה גלאי לקנות:

בכל הקשור בגלאים, אסור לשכוח עובדה חשובה: הטכנולוגיה בה משטרת ישראל משתמשת היא בדרך כלל טכנולוגיה בת חמש שנים ומעלה. זה יתרון אדיר לנהגים בישראל. מה שמשטרת ישראל מגדירה כ"מכמונת חדשה וקטלנית" היא למעשה מכמונת שיצרני גלאי הרדאר מצאו לה פתרון לפני חמש שנים. כיום יש מספר גלאי רדאר איכותיים - אבל בתכלס מה שחשוב לך בגלאי רדאר היא רק תכונה אחת : יכולת גילוי טובה לתדר KA. גם גלאי שבארה"ב יגדירו כ"בינוני ביכולתו" ביחס למפלצות הגילוי החדשות של וולנטיין ושל יונידן- יעשה את העבודה. רק להקפיד על גלאי עם טווח KA טוב.

א. האם לקחת גלאי עם GPS? התשובה: לא. זה גם יקר וגם חבל על הכסף שלך כשיש את חוכמת ההמונים של WAZE. עדכון קבצי מצלמות בגלאי זה נחמד אבל לפעמים פתוח למי שרכש בישראל (אגב, כלך הסיפורים על התאמה של גלאי לתדר הישראלי הם בולשיט שאין כדוגמתו) ולפעמים זה לא ממש עוזר לך כשיום אחד צצה מצלמה חדשה תוך 24 שעות, שהרי מדינת ישראל אוהבת לדפוק אותנו בישבננו בהיחבא וכמה שיותר מהר.

הכלל החשוב ביותר בבחירת גלאי רדאר: KEEP IT SIMPLE STUPID.

ב. חשוב לקחת גלאי שיש לו יכולת לנטרל את כל התדרים שאתה לא תשתמש בהם - כלומר KA, KU וגם X. אחרת יעופו לך התראות שווא כל היום וכל הלילה. חשוב גם שתהיה מסוגל לנטרל את הלייזר. דווקא את הלייזר!?!? כן- בגלל שיש רכבים שהרדאר שלהם שמונע תאונות ושומר מרחק משגע את הגלאי שלך.

ג. בגלאי רדאר יש מעט חברות שבאמת מייצרות מוצר טוב. תתעלם מכל מה שמוכרים לך בישראל - אלה מחירים שמעידים שהמוכרים טסים בעצמם בגובה נמוך - אבל על הרבה אלכוהול או חומרים קשים יותר. בארה"ב יש שוק מטורף לגלאים וכל דגם חדש גורם לדורות הקודמים לצאת לאיביי בכמויות אדירות במחירי רצפה (חדש, משומש, סטוק ישן)- ואנחנו אמרנו קודם שכל מה שצריך בשביל הטכנולוגיה של משטרת ישראל הוא גלאי שנחשב חדש...לפני 3 שנים. קנה באמאזון, לא באיביי. שילוח טוב יותר עם פחות אי הבנה לגבי אישורי משרד התקשורת.

ד. אז מה טוב? קודם כל תתעלם ממבחנים מודפסים למיניהם - חלקם הגדול אמינים כמו ברמה של כתבות תוכן שיווקי שמשוות בין ג'יפונים. לך לראות סרטים עם נתוני אמת - וכאלה יש ביוטיוב למכביר.

אלה היצרנים שאני מאמין בהם:

1. וולנטיין אינדסטריז V1. המלך הבלתי מעורער של גלאי הרדאר. זה הלנד קרוזר 200 של עולם הגלאים. כלומר- לא שינו אותו כבר 10 שנים. היצרן מתייחס לכל יחידה שיוצאת מהמפעל כמו למטיל זהב. אפשר לעדכן תוכנה רק אם שולחים לארה"ב את המכשיר. המחיר: 500 דולר ומעלה. טווח הגילוי: אני השגתי 3 ק"מ על דבורה. אגב- וולנטיין מדגישה שאין להם תקלות. לי היה אחד שהלך, שלחתי לוולנטיין. הם שלחו בחזרה מכשיר אחר, חדש , עם קופסה והכול. הישן פשוט הלך לפח. כי כאמור- אין תקלות. אני מדגיש שהמכשיר הפרטי שלי כרגע עושה שוב בעיות ולכן:

2. יונידן סדרה R. יונידן מייצרת גלאים הרבה שנים ולמען האמת הגלאים שלהם סבירים, זה הכול. אבל - יש להם יכולת מאוד מרשימה לגלות KA. ובתכלס זה מה שאנחנו צריכים - טכנולוגיה של לפני שנתיים שלוש- שנלחמת במשטרת ישראל שיש לה טכנולוגיה בת חמש..... כדי לא להיות כמו כל היועצים שכולנו מכירים כאן שאין להם טיפת ניסיון מעשי "אבל הם קראו באינטרנט" - אדגיש שהשאלתי יונידן R3 לפני שבוע. טווח גילוי KA הוא כשני קילומטרים - די והותר עבורי. כמו כל דבר- ליונידן יש סדרות מוצר. למיטב הבנתי הדגם הכי חדש והכי מדובר הוא ה 7 R של יונידן שיש לו חיצי מיקום , GPS ויכולת משופרת. גם ל 3 יש GPS אבל אין חיצי מיקום. אני אישית לא סבור שצריך מעל 2 ק"מ לגילוי דבורה, זה מרח אדיר בהתחשב בעובדה שלשוטר מותר להינעל מ400 מטרים ומטה, אחרת זה לא קביל.

3. אסקורט רדליין: אין לי חו"ד כי לא היה בבעלותי.

4. לוולנטיין 1 יש דור חדש שנקרא וולנטיין 1 GEN2. הביקורות בחוץ לארץ מהללות את הפלא החדש ומניסיון עם וולנטיין - כנראה שהן נכונות. מדוברים על 4 ק"מ טווח גילוי דבורה, שזה מאוד מאוד מכובד לכל הדעות.

boaz avrahami
18-08-20, 01:07
תודה תומר.

ראשית בתגובה גם כלפיך וגם לאומי, הלייזר מתופעל לרוב באופן כזה שלא פעם הם דוגמים אותך מחוץ לטווח והאלומה במרחק 300 מטר כבר לא כל כך דקה. מדובר על קוטר של מטר ביד לא יציבה. כל רעידה עשויה להדליק התרעה אבל הסיכון באמת גדול.
מצד שני כבר שנים שאני לא הולך להשתין בלי וויז.

אני כנראה אשאר עם ה R3 שהזמנתי.
הgps חשוב במיוחד בשביל נטרול התרעות במקומות קבועים.
הגאטסו הבנתי הפסיקו לפעול וקראתי במקום כלשהו שמתכוונים להפסיק אותם לחלוטין. הורידו את צפי ההכנסות מדוחות שלהם בתקציב המדינה. סימן מעודד.

הדבורה לטעמי לא פעילה במקומות שבהם אני מסתובב רוב הזמן. מעניין יהיה לראות אם צדקתי או שסתם ניצלצתי בנס עד היום.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אומי5
18-08-20, 09:13
תומר:
1.לא יכולת לכתוב את כל זה לפני כמה חודשים לפני שקניתי ביוקר בארץ ?
2. אני כן רואה יתרון בהתראה של היונידן על מקומות שבהם "תתכן מלכודת מהירות".

בועז, מבחן התוצאה, לזרו עלי בודאות, לפחות פעם אחת, לא התריע בכלל.

אני חושב שב2020 הגיע הזמן שהוויז והגלאי ידברו בניהם, הכנסת דטא בזמן אמת מדיווחים של נהגים אחרים, הגלאי ידע לאן אתה נוסע ולא יתריע על מצלמות בכיוונים אחרים ועוד ועוד....

rky
18-08-20, 09:15
מצד שני כבר שנים שאני לא הולך להשתין בלי וויז.
Honda EX300 94

כמי שכמעט לא משתמש בוויז, בטח לא בנסיעות השוטפות, מספיק להפעיל את הוויז כדי שידווח על שוטרים/מצלמות, או שצריך להזין גם יעד?

boaz avrahami
18-08-20, 09:18
מספיק להפעיל.
תוודא תחת : תצוגת מפה>דיווחים
שהגדרות ההתראות שאתה מעוניין בהן יהיו מפעלות וכאלו שאינך מעוניין בהן מבוטלות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
18-08-20, 19:05
מה, אם בכלל, החיתרון של r3 או r7 על פני dfr1 ?

אסף.

https://www.amazon.com/dp/B01C0B0TMK/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_SW.oFb3TW6947

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

boaz avrahami
18-08-20, 19:28
ההשוואה אם כבר היא מול dfr9
אבל בהמשך לדיון על הלייזר יתכן מאוד שכל מכשיר שנותן תוצאות טובות נגד הדבורה ) Ka) אז התראות תקבל.
מכאן ההבדל יהיה בשולי מעטפת הטווח והיכולת לנטרל התראות שווא.

היקרים יותר הכוללים גם gos מובנה יודעים לסמן אזורים עם התראות שווא וגם למיטב הבנתי שליטה סלקטיבית יותר טובה לנטרל תחומי תדרים לא נחוצים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
18-08-20, 19:32
ההשוואה שלי היא מול מכשיר בפחות מ50 דולר שאם יש לו אותה טכנולוגיה, וממילא לא צריך gps - למה צריך יותר ממה שהוא נותן?

אסף.

boaz avrahami
18-08-20, 19:33
הרחבתי לגבי ה gps בעריכה.
הוא בעיקר טוב נגד התראות שווא

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
18-08-20, 19:39
כלומר החיתרון הוא בהתראות שווא - בין אם בגלל תדרים לא רלוונטיים ובין בגלל סינון מבוסס מיקום.

תומר, דעתך?

אסף.

boaz avrahami
18-08-20, 19:43
יש לזכור שמכשיר שנותן הרבה התראות שווא הופך להיות לא רלוונטי אחרי זמן קצר.

דלתות אוטומטיות, חיישנים חצי אוטונומיים של כלי רכב הם דבר מאוד נפוץ.
מכשיר מרעיש יהפוך למכשיר מושתק או כבוי עד כדי חוסר התיחסות.
זו הסיבה שבה הגלאי הישן שלי עף מזמן לאשפה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

boaz avrahami
18-08-20, 20:26
https://garagegeektips.com/uniden-r3-dsp-review/

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

erby
18-08-20, 21:34
תומר, מה דעתך על צ'יטה מעודכנת אחת לחודש?
יש יתרון לעומת הוויז?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

IlanHadar
18-08-20, 21:50
הצ'יטה סתם יקר.

מניסיון של כמה שנים, Waze ומגלה רדאר טוב ישמרו עליך כמעט ב 100%.

נפלתי פעם אחת שדיברתי בטלפון בכביש 1. ואני נוהג הרבה.

hadtomer
19-08-20, 08:10
תומר, מה דעתך על צ'יטה מעודכנת אחת לחודש?
יש יתרון לעומת הוויז?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

לא, שום יתרון חוץ מיתרון למי ששילמת לו כסף טוב עבור הצ'יטה........ ההבדל העיקרי הוא שווייז מתעדכן תוך דקה. מדי יום. מדי דקה. צ'יטה כאמור מתעדכן פעם בחודש

hadtomer
19-08-20, 08:15
כלומר החיתרון הוא בהתראות שווא - בין אם בגלל תדרים לא רלוונטיים ובין בגלל סינון מבוסס מיקום.

תומר, דעתך?

אסף.

אני לא חושב שזה נכון מבחינת GPS. בשביל זה יש ווייז.

לגבי התראות השווא - לא היתי נוגע עם מקל בגלאי שאי אפשר לנטרל לו את תדרי X ותדרי K.

ר, המגילה שכתבתי-

הדבר היחיד שבשבילו גלאי רדאר טוב- הוא נושא KA כלומר הדבורה. לייזר? - לא משנה כלום, יש ווייז.

בל נשכח- הדבורה היא ניידת לרוב- נמצאת על ניידת שבתנועה. גלאי שיאמר לך "סביר להניח שכאן יש התראות שווא" לא לוקח בחשבון ניידת עם דבורה שמגיעה 3 ק"מ ממך. וחוץ מזה, מדוע בעצם להוריד את "רמת הכוננות" שלך כאשר יש לך גלאי שכל תפקידו הוא לאמר לך היכן יש דבורה? זה מקרה של you had one job

אני שוב מדגיש- ללייזר הגלאי לא שווה.

לגבי מה ששאלת על גלאי יונידן ב50 דולר- רק לקחת את היונידנים שמוגדרים כEXTREME LONG RANGE בגלל הדבורה. DFR8 ומעלה - או סדרה R.

IlanHadar
19-08-20, 09:25
אני לא מסכים שהלייזר לא שווה,

איילון שלוש בבוקר לכיוון דרום, ישבה ניידת מתחת לאחד הגשרים ללא פנס בודד.

נסעתי במהירות פתאום הגלאי דפק צפצוף שאני באינסטינקט דפקתי ברקס. ניצלתי.

זה היה עם היונידן. לייזר שפוגע ישירות יפעיל הגלאי. אבל יש לצאת מהנחה שיתכן גם שלא יראה.

jacob72
21-08-20, 10:27
בכדי להבין איזה מוצר הוא הכי טוב ,אתה צריך לחקור כיצד הראדר רדיו פועל , כל המידע אצל היצרנים המובילים בעולם ,הכל ברשת.
הגלאי אמור לסרוק את תדרי הראדר,מאוד פשוט.

לייזר לא יעזור לך,כי הוא שולח שגיאת קריאה להפעיל. בחו"ל ,עפ"י החוק המפעיל יכול לבצע פירוק הרכב,עד שימצא את המשבש/גלאי לייזר.

לגבי ראדר, עשרות שנים אין שינוי טכנולוגי, הכל דופלר בתדרים כאלה ואחרים,
גם מכמ אווירי,טילים,ימי,הכל אותו דבר .

וכאן זה הכי פשוט, רק צריך לדעת את התדר הנכון. ולקנות את המקלט הנכון.

אישית ,לא משתמש באף מוצר כזה,מאמין שאם קיבלתי דוח,כנראה מגיע לי .

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

boaz avrahami
21-08-20, 12:22
בכדי להבין איזה מוצר הוא הכי טוב ,אתה צריך לחקור כיצד הראדר רדיו פועל , כל המידע אצל היצרנים המובילים בעולם ,הכל ברשת.
הגלאי אמור לסרוק את תדרי הראדר,מאוד פשוט.

לייזר לא יעזור לך,כי הוא שולח שגיאת קריאה להפעיל. בחו"ל ,עפ"י החוק המפעיל יכול לבצע פירוק הרכב,עד שימצא את המשבש/גלאי לייזר.

לגבי ראדר, עשרות שנים אין שינוי טכנולוגי, הכל דופלר בתדרים כאלה ואחרים,
גם מכמ אווירי,טילים,ימי,הכל אותו דבר .

וכאן זה הכי פשוט, רק צריך לדעת את התדר הנכון. ולקנות את המקלט הנכון.

אישית ,לא משתמש באף מוצר כזה,מאמין שאם קיבלתי דוח,כנראה מגיע לי .

יש בתגובתך מידע מבלבל .

הדבורה עובדת על תדר KA ורוב הגלאים יודעים לגלות אותו בטווחים די גדולים.

הגלאים קולטים גם את תחום התדר של הליזר ( לדעתי סביב ה 10 ממ) אבל לא משבשים אותו ולכן הם חוקיים לשימוש.

ישנם מכשירים נוספים שגם משבשים ליזר. המפעיל יכול לזהוא בסבירות גדולה את המשבש מפני שהגלאי נותן לו שגיאה.
שיבוש הוא הכשלת שוטר ויגרור חיפוש באו

דגם המכשיר ליזר של המשטרה הוא LTI 20/20.

מעבדות כמו חרמון ( ויש עוד 2) ידעו לבדוק.
יש כמה מכשירי LTI בידים פרטיות.
יש גלאי בפיתוח ישראלי בשם זבוב שהם מדגימים באתר שלהם בדיקות מול מכשיר מדידה ליזר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הכוכב הכחול
21-08-20, 13:22
לינק לרכישה?

hadtomer
30-12-20, 17:14
היום היתי ביום חופש וניצלתי את העובדה שאני עם רכב שאפשר לשהות בו זמן רב בנוחות, עם שקעי טעינה למכביר. וירדתי לכביש הערבה.

לקחתי איתי את הוולנטיין 1 הוותיק שלי שעבר שדרוג תוכנה אצל היצרן לפני כ3 חודשים ואת היונידן R1. הם הותקנו ברכב-לא בסמוך זה לזה.

הממצאים-כפי שציין יואב פולס- הם ששני הגלאים תופסים בקלות את הדבורה מטווח גדול- אבל ליונידן יש יתרון נאה בטווח ההתראה-עוד לדעתי 300 עד 500 מטרים במהירות 120 קמ"ש. לאור העובדה שהיונידן זול יתר-הופתעתי לטובה.

מעבר לכך, הוולנטיין, כהרגלו, התחרפן כשבאו מולו מאזדות עם מערכת שמירת מרחק ונתן שפע של התראות לייזר.היונידן בכלל לא.

הוולנטיין נתן קריאה אחת על תדר KA שהיתה ללא סיבה. היונידן נתן אפס התראות שווא.

boaz avrahami
30-12-20, 20:06
דניאל, מחילה. לא ראיתי את שאלתך.
הגלאי שלי נרכש באמזון.

לגבי היונידן, הוא שקט עד כדי חשש שהוא לא פועל.
התריע על ליזר רק פעם אחת בכניסה למנהרת יוקנעם מצפון לדרום. לדעתי היתה התראת שווא.

אני צריך לנסות לעדכן את בסיס הנתונים של המצלמות הקבועות. הבנתי שזה קצת בעיה

jacob72
31-12-20, 08:30
מצטער לבאס את הפוסט.
כאחד שמכיר את החידושים בתחום, בעתיד הקרוב אף גלאי לא יעזור לאף נהג,אלא רק עלול לסבך אותו.
מערכות הצילום המשטרתיות החדשות בעולם מבוססות על שילוב של מכמים (כמה מכמי"ם הפועלים בו זמנית ,ועובדים בטכנולוגיית סריקה) בצד המצלמה.

מי שקורא מגזינים על התחום יודע שכבר כיום יש מערכות מאוד אמינות מכשיר שסורק 5 נתיבים באותו כיוון, ויידע להצביע במדוייק על הרכב שמותקן בו גלאי.

בנוסף זה הרבה יותר גרוע ,יהיה צילום חזיתי, זיהוי פנים, ומציע לא להחזיק טלפון ביד [emoji6]

אני מניח שתהליכים אלו לוקחים זמן ואישורי מכון תקנים ודומיו.אבל זה יכנס בהקדם לשימוש.

במקביל כל הרכבים העתידיים הסמי-אוטומטיים, משלבים חיישנים בתדרים חופפים לגלאי המכמ ,זה בוודאות יבצע התראות שווא ויהיה חובה לעדכן הציוד או להחליפו.

אז בהחלט עומד להיות מעניין

אומי5
31-12-20, 08:38
הגלאי חוקי.
אין שום בעיה שיראו אותו.

וברשותכם שאלה, אתמול הגלאי זיהה ka שהגיע לשיא בצומת שעמדו בו שני טרקטורים.
פעם לטרקטורים היו ראדרים למדידת מהירות אמיתית מול הקרקע.
זה עדיין קיים?
עובד על תחום Ka?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

boaz avrahami
31-12-20, 08:44
מצטער לבאס את הפוסט.
כאחד שמכיר את החידושים בתחום, בעתיד הקרוב אף גלאי לא יעזור לאף נהג,אלא רק עלול לסבך אותו.
מערכות הצילום המשטרתיות החדשות בעולם מבוססות על שילוב של מכמים (כמה מכמי"ם הפועלים בו זמנית ,ועובדים בטכנולוגיית סריקה) בצד המצלמה.

מי שקורא מגזינים על התחום יודע שכבר כיום יש מערכות מאוד אמינות מכשיר שסורק 5 נתיבים באותו כיוון, ויידע להצביע במדוייק על הרכב שמותקן בו גלאי.

בנוסף זה הרבה יותר גרוע ,יהיה צילום חזיתי, זיהוי פנים, ומציע לא להחזיק טלפון ביד [emoji6]

אני מניח שתהליכים אלו לוקחים זמן ואישורי מכון תקנים ודומיו.אבל זה יכנס בהקדם לשימוש.

במקביל כל הרכבים העתידיים הסמי-אוטומטיים, משלבים חיישנים בתדרים חופפים לגלאי המכמ ,זה בוודאות יבצע התראות שווא ויהיה חובה לעדכן הציוד או להחליפו.

אז בהחלט עומד להיות מעניין

לדעתי אתה לא מבאס את הפוסט אלא בעיקר מפגין חוסר הבנת הנושא לעומק.

לגבי טרקטורים, לא נתקלתי עם הנוכחי בטרקטורים אבל בעבר בהחלט הייתי מקבל התראות.
בג׳ון דיר הראדר הוא יחידה בצורת גליל שחור עם מכסה לבן שמוצב באלכסון בחלק הקדמי תחתון

hadtomer
31-12-20, 17:54
מצטער לבאס את הפוסט.

צר לי לבאס אותך, אבל ניכר שאתה ממש, אבל ממש ממש ממש לא מכיר את התחום. אבל אני כן אוהב את הביטחון שלך. במיוחד את הקטע של "קראתי מגאזינים" - מזכיר את ההוא שממליץ לאנשים לקנות סאנגיונגים וטראנואים כי אומנם לא היו לו כאלה אבל ככה הוא קרא באינטרנט.

כדי לסבר את האוזן - אני לא בא לטעון שאני מכיר את התחום - לפחות לא ברמות ההיכרות שלך, אבל נעים מאוד- זה אני. (אגב לא אישרתי לשום משרד עורכי דין להשתמש בחומרים שלי על המצלמות ועל אכיפה, אבל סבבה, זה בקטנה וזה עושה לי טוב)

https://www.facebook.com/BarOr.Maister/posts/1232606103565750/

אני עובד עם מתנ"א, כמה מעבדות מחקר של המשטרה, המשרד לבטחון פנים וכל הרגולטורים הקשורים בתחום. יש לי על הקיר במשרד מכתב ששלח פעם הדובר של מתנ"א כדי להתלונן על הנזק שאני עושה למשטרה- ובו הוא כתב שמדובר ש"ניכר שהקדשתי את חיי למלחמה במלחמתה של משטרת ישראל בעברייני המהירות". הוא לא טועה. זה פשוט קטע של דע את האוייב.

אגב- הנה דוגמאות למה שהמשטרה "חושבת שאני נלחם בה":

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3773712,00.html

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5535867,00.html

מיותר לציין שאני גם טיפה עבריין מהירות.....

הדבר הראשון שרשמת כבר אינו נכון, גלאי רדאר חוקי בישראל. גם לגבי התדרים כתבת שטויות, בלבלת בין לייזר שמייצר FALSE בדגמים מסוימים ברכבים עם מערכות אקטיביות (גם, מזמן טופל) ועוד אוסף מרשים של פיסות מידע לא מבוססות. לגבי כל היתר, אם ניסית אולי לכוון למצלמות מהירות ממוצעת, אז לקראת שנת 2023 יהיה בחינה של הנושא. וגם כאן- רחוק מאוד ממה שאתה מתאר. אם בא לך, אתה מוזמן לקרוא על זה, עסקתי בזה השנה לא מעט:

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3838095,00.html

איל מ
31-12-20, 18:16
עם כל הכבוד, תומר,
למה שנאמין לך ולא למר בחור שמעליך? כי יש לך תעודת עיתונאי? תעודת עיתונאי בימינו (לצערי הרב מאוד מאוד) לא שווה את עלות הנייר (או פלסטיק?) שהיא עשויה ממנו.
לך תביט בכתבות המטופשות שמפורסמות עתות לבקרים בכל מיני אתרי חדשות "מכובדים" (בלי לציין שמות כמובן), כל פעם שמתפרסמת כתבה בנושאים שאני במקרה בקיא בהם אני רואה את גיבוב חצאי האמיתות (עורכי הדין כנראה דואגים שלא יתפרסמו שקרים מוחלטים) שמפורסמות כדי לייצר מצג שווא שיביא רייטינג.

הפרובוקציה היא מכוונת. אני נוטה להאמין שאתה אדם מקצועי וכי מה שכתבת מסתמך על מחקר כלשהו, אבל תכלס לא נתת סימוכין לכלום. קישרת לכתבות שאתה בעצמך כתבת.
אם להאמין לך או למר בחור? כנראה שאאמין לך. אבל זה כתוצאה מנטיית לבי ולא מאיזושהי אמת אמפירית שהוצגה כאן. שזה בסדר, לא כל פיפס שאנחנו רושמים פה אנחנו מגבים בנתונים, אבל בכל זאת, די השתלחת בו...

hadtomer
31-12-20, 18:42
מהסיבה הפשוטה שהוא כתב שטויות. ושטויות איומות - והציג אותן כמציאות. בלי לתת שום סימוכין לכלום. אני יודע שמה שהוא כתב הן שטויות כי אני די מקדיש לזה זמן ומאמץ. כי זו העבודה. אם אני לא מבין בזה הרבה, אז ניכר שבזבזתי כמה מאות שעות על ללמוד תחום. העבודה שלי אינה רק לכתוב אלא גם לחקור. למעשה- הכתיבה היא כולה הקצה של הקצה. אני מסתכל על מה עשיתי השנה בתחום שבו אני טיפה מבין. לא הרבה. טיפה. אני רואה כאן פעילות יחסית מתונה שלי עקב קורונה. בוא נסתכל על פגישות: זה כולל מעל 30 שעות בית משפט בתיקי מהירות - כמובן כולל המשפט בב"ש בו ערערו על המצלמות. אני רואה ביקור אחד במעבדות מחקר שעוסקות בתחום ועובדות עם המשטרה, לא מרחיב כרגע. פגישות עם וועדה שעובדת עם מבקר המדינה בנושא בחינת אמצעי אכיפה עתידיים (שוב, מה אני מבין בזה....מה הם רוצים ממני!?!?!!?) פגישה אחת עם אנשי מכשור של מתנ"א כולל הדגמות, אני לא רוצה להיכנס לזה כרגע, בעתיד יטופל. אני רואה כאן כמה ישיבות במשרד לבטחון פנים שאני לא מרחיב בהן בגלל שעוד לא יוצא מהן הרבה לעת עתה אך הן קשורות בנושא אכיפת המהירות. כמובן, עורכי דין מפה ועד הודעה חדשה, זום בעיקר. בכל זאת צריך ללמוד על מה אני מדבר. וכו.

דיברת על סימוכין. סימוכין למה? לזה שהשטויות שהוא כתב לא יתרחשו? הבן אדם מתחיל בהסתמכות על זה שגלאי רדאר בכלל אינו חוקי. אז עם מה אני אמור בדיוק להמשיך כאן?

איל מ
31-12-20, 19:16
אז לא הבנת אותי. לא נורא.

raanan
31-12-20, 19:33
מהסיבה הפשוטה שהוא כתב שטויות. ושטויות איומות - והציג אותן כמציאות.
לדוגמה :

גלאי רדאר הוא פסיבי (לא משדר).
גילוי שלו אפשרי תאורטית כשאין עוד מכשירים אלקטרוניים "רועשים" בסביבה (לבד בכביש 12).
בקיצור, מעשית לא קיים.

רענן

jacob72
02-01-21, 12:36
ידידי אתה טועה ומטעה.
ניתן למצוא כל מקלט מכל סוג בכל מקום בעולם. על זה מושתת כל לוחמת ה ל.א. בעולם.

ולאור כל מה שציתת אני מניח שאתה עסוק במלחמות עם הרגולטור ומשטר החוק ולא באמת מכיר טכנולוגיות!

וכן יש טכנולוגיות חדשות בבחינה ,שכנראה פיספסת בדרך.

אומי5
02-01-21, 12:50
איזה אינטרס יש להם לחפש משהו חוקי?

דור אריאל
02-01-21, 12:58
למה לא פשוט לנסוע במהירות המותרת + 10% ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

אומי5
02-01-21, 13:15
זה בדיוק מה שאנחנו עושים. פשוט חבל ליפול בקטנות...

יואב פולס
02-01-21, 13:19
כל פעם לחשב 10% ממהירות שונה זה מבלבל.
אז נוסעים 10% יותר + 25 קמש שהם בקטגוריית ברירת קנס,
ולפעמים לוחצים.

גיא
02-01-21, 17:07
ידידי אתה טועה ומטעה.
ניתן למצוא כל מקלט מכל סוג בכל מקום בעולם. על זה מושתת כל לוחמת ה ל.א. בעולם.

ולאור כל מה שציתת אני מניח שאתה עסוק במלחמות עם הרגולטור ומשטר החוק ולא באמת מכיר טכנולוגיות!

וכן יש טכנולוגיות חדשות בבחינה ,שכנראה פיספסת בדרך.

אני אשמח לקישור למאמר או מחקר או משהו. שמסביר איך אפשר לגלות מקלט פסיבי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hadtomer
02-01-21, 17:23
אני חייב לציין- קודם כל, גיא, יש בהחלט מאתרי גלאי רדאר. זה לא סוד.

https://en.wikipedia.org/wiki/Radar_detector_detector

רוב הגלאים המודרניים מגיעים עם טכנולוגיית שיבוש לזה. אבל זה לא משנה את העובדה ש:

1. בדקתי היום מול מתנ"א רק כדי להיות בטוח - כנראה ש JACOB נמצא בקשר עם מיטב העתידנים, כי בשום מחלקה של מתנ"א לא שמעו על הטכנולוגיה שלו שבבדיקה. התשובה היא כמובן ממתנ"א, לא ממגאזינים, מהאינטרנט וכו.

2. עדיין הוא לא מסביר את הקטע של "
כאחד שמכיר את החידושים בתחום, בעתיד הקרוב אף גלאי לא יעזור לאף נהג,אלא רק עלול לסבך אותו.", כי גלאים חוקיים לחלוטין בישראל. לפי מתנ"א נכון להיום (שבת) אין למדינת ישראל שום תכנית בנושא, בטח שלא ללכת אחורה ולהכריז שזה לא חוקי.

3. החוזה של מל"ם תים (א3) תקף עד 2023. עד אז לא נוגעים בשום דבר. לאחר מכן מדינת ישראל תידרש כנראה למצלמות מהירות ממוצעת, אבל שוב, בין מה שJACOB כותב שיהיה כאן- אותה טכנולוגיית איתור גלאים וכו ובין המציאות, הקשר רופף עד משעשע.

4. לנושא החיישנים אין מה להתייחס. רוב הגלאים כבר מתגברים על החיישנים, שאגב משדרים בכלל על תדרי הלייזר ומשבשים בעיקר את הוולנטיינים.

boaz avrahami
02-01-21, 18:25
RDD

https://youtu.be/alfq2znl9J4

raanan
02-01-21, 21:18
אני אשמח לקישור למאמר או מחקר או משהו. שמסביר איך אפשר לגלות מקלט פסיבי.

כל רכיב אלקטרוני יוצר "רעש" וחתימה .
החוכמה לאתר , לבודד , לזהות את החתימה היחודית ולתת כיוון ומרחק.

יכולת כזאת נמצאת בגופי ביון, היחידה שהתיכונסטים רוצים להגיע וגם בנושא הפופלרי של ההפגנות השבועיות...

למשטרה אין יכולת כזאת וגם לא צריכים .
אפילו מקלט איתור משבשי לייזר (שזה פשוט לאתר) הם לא מאפיינים ומזמינים.
הם הולכים על חיפוש כאשר מופיעה להם קוד תקלה בלוזר.

רענן

גיא
03-01-21, 00:40
לא. הוא אמר שאפשר לאתר כל מקלט בעולם ...

אני אשמח לקרוא על זה.

jacob72
04-01-21, 08:30
בוקר טוב.
לפעמים כשיש דיון מעניין ,בדרכ אני זורם עם ההתנגדות,בכדי להבין מאיפה הטענות קורצו,ובעיקר ללמוד.

וגם הפעם, לטובת הדיון זורם עם האמירה של כל המצדדים בדיון זה ,המומחים והמנוסים שטוענים :
"גלאי ראדר חוקי".

חברים ...זורם אתכם חברים;

אני רק אקדים ואציין שהגוף היחידי במדינת ישראל שאמון על הנפקת רישיונות לציוד שידור וקליטה, ואני מדגיש הגוף היחידי במדינה הוא משרד התקשורת.

יכול מאוד להיות שאני טועה, אולי אני תם,וחסר יידע. אז אשמח שתאירו לי את הדרך ואולי גם לשאר חברי הדיון.

אשמח שאחד מהחברים שמצדד שהציוד חוקי, שיעלה בבקשה צילום רישיון שימוש לציוד מטעם משרד התקשורת (תמחקו פרטים מזהים מהצילום) .

ותודה מראש לאלו שישתפו. אם אצפה ברישיון כזה ,אני מוריד את הכובע, ולומד המון מהדיון.

ואם אין כזה לאף אחד רישיון כזה. אז אני מציע לו לקרוא הייטב מה קבוע בחוק ,לגבי שימוש בציוד רדיו ללא רישיון.

assafy
04-01-21, 08:50
יש לך רשיון ממשרד התקשורת עבור מקלט הרדיו שלך ברכב? יש לך רשיון עבור הטלפון הנייד (שגם משדר)?
אתה יכול להעלות את צילומי הרשיונות?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

boaz avrahami
04-01-21, 09:01
לא כל היוד תקשורת דורש רשיון.
יש פטורים כפי שיש להרבה ציודים ביבוא אישי וכמו שאין רשיון לכל סלולר או ראוטר.
בעיקרון מה שקובע הוא צו היבוא החופשי.
הגלאי שלי הגיע לא מזמן דרך אמזון, נפתח ואושר במכס על ידי משרד התקשורת ומשרד התחבורה שהשאירו גם חותמת. עבר ללא משחקים.

Jacob, זורם איתך חבר אבל בחיאת.. אתה נכנס לפינה.
תעצור ותעשה קצת גוגל ולמד את הנושא.

אקל עליך, הסיווג שלו במכס הוא 85.12 למקרה שתרצה לבדוק את צו היבוא החופשי

assafy
04-01-21, 09:15
והנה הלינק לצו היבוא האישי
http://apps.moital.gov.il/PersonalImport/Product/Index/317

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

jacob72
04-01-21, 10:04
תודה.
מכיר את הצו, לא ידעתי שהמוצר פטור מפיקוח.

תודה
השכלתי

moutzi
14-08-21, 18:00
מחפש לקנות גלאי באמזון וראיתי שההמלצות כאן מלפני שנה. מעדיף לקנות משהו טוב, הרישיון חשוב לי...
יש המלצה?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

OFF-RoaD
14-08-21, 18:39
מחפש לקנות גלאי באמזון וראיתי שההמלצות כאן מלפני שנה. מעדיף לקנות משהו טוב, הרישיון חשוב לי...
יש המלצה?

Sent from my SM-G998B using Tapatalkלא לנסוע במהירויות שמסכנות את הרשיון, ועל הדרך, וכנראה פחות חשוב, את משתמשי הדרך האחרים.

moutzi
14-08-21, 18:45
אני עם 38 שנות נהיגה ולא יורד מההגה ורק עם עבירת מהירות אחת מלפני 25 שנה... אז כנראה שאני לא ממש מסכן את עצמי או את הסביבה. אבל המשטרה לרוב מחפשת דוחות בכבישים טובים ובטוחים שהמהירות המוגדרת נמוכה, מאשר בכבישים שהם באמת מסוכנים

OFF-RoaD
14-08-21, 18:48
1. כל הכבוד, באמת, בלי ציניות.

2. זה לא משנה מה המשטרה מחפשת, משנה מה מהירות הזרימה של התנועה סביבך. תהיה איטי או מהיר ממנה משמעותית - ואתה מסכן ומסתכן.

3. גם למשטרה יש רף אכיפה שלא בהכרח תואם את המהירות המותרת, בלשון המעטה. סטטיסטית, עושה רושם שאתה עומד בו. סתם תוהה, מה השתנה עכשיו מעשרות השנים האחרונות?

GodsFather
14-08-21, 19:08
לגבי סעיף 3 - מבצעי אכיפה מוגברים. לך תוכיח שאין לך אחות.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

boaz avrahami
14-08-21, 19:56
יש המלצה?

הגלאים, גם הטובים ביותר לא יצילו אותך מלייזר.
הם יעילים רק נגד ניידות שפועלות בעיקר בדרום הרחוק ובכבישים דלילי מכוניות. שם גם הוויז פחות יעיל.
הטובים ביותר כנראה הם היונידן R1/3/7
מה שנרכש בארץ יותר יקר ומקבל תמיכה בהתראה ממצלמות נייחות. מה שנרכש מאמזון זה יותר מסובך וספק אם אפשרי.

לי יש R3 ואני לא משתמש בו כמעט. ביומיום שלי הוא לא אפקטיבי.
מצד שני אני לא הולך להשתין בלי וויז

moutzi
15-08-21, 00:11
השתנה שהמכוניות של היום נוסעות מהר יותר ולמרות שהן בטוחות יותר המהירות המותרת כמעט לא השתנתה. בנוסף נראה שהמשטרה עושה יותר מבצעים...
חוץ מזה, לגבי סטטיסטיקות כשאתה נופל זה 100 אחוז.
אני בארה"ב כרגע והבנתי ממה שתומר כתב שעדיף לקנות כאן (ולא רק בגלל המחיר). בועז, אתה חושב שונה?
קניתי וולנטיין לפני כ 7 שנים ומאז הוא במגירה. השתמשתי כמוך רק בוויז. נראה לי שאם אקנה משהו עכשיו, אחבר אותו קבוע

boaz avrahami
15-08-21, 00:58
הגלאי לא יכול לתת כיסוי בלי וויז.
בוויז ממילא יש מצלמות קבועות וליזר אז היתרון של לקנות בישראל לא גבוה.
מצד שני אצלי המסך נצרב והצבעים לא כמו שצריך ולך תפעיל אחריות מרחוק. רק מהמחשבה לא ניסיתי…

אגב, בדיעבד אני לא בטוח דהייתי קונה אותו או כל גלאי אחר שוב. במסלולים היומיומיים שלי הוא לא ממש יעיל כאשר הכי מאכזב שאין כיסוי לליזר.
תכלס אם ניתן להשיג משבש ליזר, חדעתי זה הכלי הנכון… אבל זה נחשב כהכשלת שוטר או משהו כזה

אומי5
15-08-21, 09:41
ליונידן שנמכר בארץ יצאה הרחבה שאמורה לכסות גם לייזר (תוספת שמתקינים ליד המספר).
ראיתי סרטון אחד שזה הצליח למישהו.
אישית, ויתרתי בנתיים על התוספת הלא זולה בכלל הזו.

hadtomer
15-08-21, 10:22
אני בארה"ב כרגע
היי

קנה דחוף וולנטיין 2. הגרסה החדשה של הוולנטיין 1 הוותיק.

https://store.valentine1.com/Store/item.asp?i=20020

חשוב לי לציין, זו לא הערת "אחי זה בסט תיקנה ויהיה פצצות אששש מילה שלי אחשלי"- אלא מדובר לעניות דעתי במוצר הטוב ביותר בשוק.

כפי שכתבתי בעבר- אני סוג של "עבריין מקצועי" שמחליף רכב כל שבוע ובשבוע ממוצע אני מוצא עצמי אי שם מעל למהירות החוקית. בכל מה שקשור ללייזר, חבל על הזמן. גלאי לא יסייע. אבל זה לא משנה- כי ווייז פותר את בעיית הלייזר. אז במקום שהטלפון שלי יהיה מונח סתם למטה בתא -הוא יושב בבסיס השמשה על תושבת וואקום של ראם ואני רואה כל הזמן מה קורה.

באשר לדבורה-כל גלאי של היצרנים היותר מתקדמים ייתן פתרון ראוי. אבל יש ראוי ויש ראוי- היכולת של גלאים לתפוס תדר KA משתנה מדגם לדגם. צריך לקחת בחשבון שלתפיסה במכמונת דבורה אין טווח מוגבל, זה לא מצב שבו השוטר לוזר עליך ממרחק 600 מטר אבל האטת. דבורה יכולה לתפוס אותך גם במרחק קילומטר. שוטר ממש נחוש יתפוס גם מקילומטר וחצי, אבל זה טיפה הזוי. ובכל מקרה - כדי לתפוס הדבורה צריכה לשדר. או מה שהשוטרים מכנים "דבורה חמה". כאן טמון הבדל בין הגלאים- ברגישות לתדר KA. (אני שוב מזכיר, לייזר אינו רלוונטי לדיון שלנו). לשוטר יש 2 דרכים לתפוס אותך עם דבורה: כשהיא חמה תמיד או ב"שיגור". כלומר או דבורה פועלת תמיד או דבורה "יורה" עליך. המצב שהשוטר מעדיף הוא דבורה חמה תמיד. הוא נוסע בניידת ורואה מהירות של משהו שבא מולו- קילומטר ממנו. אבל כשהדבורה חמה היא משדרת בעוצמה מאוד גבוהה- וזה אומר שכל גלאי סביר תופס אותה. כאן יש פילוח: בהתחשב בטכנולוגיה שיש כיום- "סביר" זה יונידן R1 ו R3 שמבחינתי הם אותו דבר כי ה GPS לא באמת נותן לנו הגנה לדבורה. "סביר" זה גם וולנטיין 1.

את מה שאני כותב אני מבסס על בדיקות שאני עשיתי לפני 3 חודשים- רכב עם 3 גלאים מהדגמים שצוינו כשהם כמובן מרוחקים זה מזה. היונידנים נותנים לך בערך יתרון של 2 שניות מול הוולנטיין הוותיק.

בקטגוריה אחת מעל נמצא יונידן R7. אני לא מתייחס כאן בכלל למה שמוכרים בישראל מכיוון שכאמור לי אין שום שימוש לפונקציית GPS והדבר היחיד שמעניין אותי הוא הדבורה. היונידן R7 נותן יתרון של עוד כ 200 מטרים על ה R3- אותם 200 מטרים לא נשמעים כמו הרבה אבל מדובר בטווח יפה- ואני מניח שיתכן שאם היתי בודק בכביש הערבה בקטע ללא גבעות אז היתי מקבל טווח יותר יפה.

בהמשך למה שכתבתי קודם- המצב השני של הפעלת הדבורה הוא המצב בו השוטר "יורה". כאן מדובר במשהו אחר, כלומר זה כמו שימוש בלייזר. אם השוטר ירה עליך, אז הלך עליך. המצב הזה אינו נפוץ בשימוש בישראל כי השוטרים שלנו עצלנים וגם לך תנהג ביד אחת ותפעיל מכמונת ביד שניה, זה באמת לא הכי בטיחותי במדינה שבה על החזקת טלפון מקבלים קנס- ובצדק. כאן חשוב מאוד גלאי איכותי ככל האפשר. מדוע? כי בניגוד ללייזר הממוקד, יריית דבורה על רכב שנמצא קילומטר לפניך כן תיקלט על ידי הגלאי שלך. נאמר שאתה בכביש הערבה- זה לא כביש נטוש. בכל רגע נתון יש רכבים ברדיוס של בערך קילומטר ממך. אלא אם אתה נגיד בשתים בלילה, ואז סביר להניח שלא "ירו" עליך עם דבורה אלא הדבורה תהיה "חמה" כל הזמן. אז אם הגלאי שלך נותן לך לפתע "KA!!!" ומפסיק- סימן ששוטר חביב כיוון דבורה על הרכב שנוסע לפניך-ואתה הבא בתור.

גם כאן-אני כותב כמובן מניסיון. והגלאי שנתן לי טווח משובח היה ה R7 שהשאלתי. לא גרסה ישראלית אלא רכישה מאמאזון.

ובסוף הרשימה נמצא הגלאי שאם היתי בארה"ב היתי מזמין מיידית: הוולנטיין 2. הוולנטיין 1 שימש אותי שנים רבות וכאמור בניגוד ליונידן שמיצרת גם טלפונים- וולנטיין היא חברה שמה שהיא עושה עקרונית זה לאפשר לאנשים לנסוע מהר. השירות שלהם מעולה (אני שלחתי גלאים לארה"ב לעדכוני תוכנה ופעם אחת קיבלתי בחזרה קופסה עם פתק: שלום מר הדר - הגלאי שלך לא ניתן לעדכון, אז הנה גלאי חדש". בניגוד ליתר הגלאים כאן שניסיתי- את הוולנטיין לא ניסיתי-אז אני מרגיש קצת כמו זה שאומר לכם לקנות סאנגיונג כי החוכמה של האינטרנט קבעה- אבל יש לי תחושה מאוד טובה לגבי הגלאי הזה. שני חברים שלי בארץ שמחזיקים כאלה ונוסעים על רכבים של המון כוח סוס מדווחים על טווח דבורה של מעל 3 קילומטרים, שזה באמת מרשים.

עוד נקודה חשובה: היכן אתה נוסע? אם זה כביש הערבה-אז הרוב זה דבורה. כי דבורה צריכה רכבים מאוד ספורים בכביש, לא 30 רכבים בכביש. גוש דן? הדבורים היחידות שתפגוש יהיו בפרחים בגינה שלך בבית.

אומי5
15-08-21, 10:40
תומר, תודה.
כבר כמה פעמים שפתאום היה לי זיהוי של KA לשניה ונפסק.
תמיד התייחסתי לזה כהתראת שווה.

hadtomer
15-08-21, 10:44
אגב מדוע גלאי איכותי- אני אציין שכעת במשטרה יש קטע חדש בהפעלת הדבורה שמעיד על העובדה שבמשטרה אומרים תמיד "גלאי זה חוקי וגם ככה זה לא באמת עוזר לנהגים" -אבל בפועל מודעים לשימוש בגלאים וכנראה שמבינים שהנהגים כאן כשידם על העליונה: באזור קטורה בכביש הערבה יש קטע כביש שתחום בתוך עמק. השוטר מחנה את הניידת בנקודה התחתונה ביותר של העמק ומכוון את עוצמת השידור של הדבורה למצב חלש יחסית - וכך הגבעות שמסביב חוסמות את היכולת של גלאים לתפוס את הדבורה מראש. כלומר-ברגע שעברת את ראש הגבעה וראית את הניידת, הגלאי מתחיל לשאוג. ואז נתפסת כבר.

אבל-לשיטה הזו יש חסרונות: קודם כל גלאי חזק כן יתן התראה של KA (אני מתכוון ליונידן 7R ולא ל R1 או R3 או וולנטיין 1- ששלושתם שאגו רק ברגע ראיתי ניידת מעבר לגבעה- רק ה 7R התריע מראש, אני כותב את זה מניסיון בפועל בכביש הערבה וכמה "יעפים" על העמק הזה עם הניידת). ומעבר לכך-העובדה שהשוטר נדרש להחנות את הניידת ללא תנועה הופכת אותו באותו רגע ל"מטרה" לדיווחים בווייז בדיוק כמו שוטר שיושב בניידת עם לייזר.

אגב- בכמה ימים שביליתי בערבה בפעם האחרונה שמתי לב ששוטרים בניידות סמויות-כלומר סקודות שאינן כחול לבן - חונים בשוליים במרחק יחסית גדול מהכביש ולכן נהגים נורמטיביים (כלומר שהראש שלהם לא קרימינלי וישר מבינים שזה שוטר ומדווחים בווייז) אינם מדווחים בווייז. הפרקטיקה הזו נפוצה בכביש הערבה.

hadtomer
15-08-21, 10:52
תומר, תודה.
כבר כמה פעמים שפתאום היה לי זיהוי של KA לשניה ונפסק.
תמיד התייחסתי לזה כהתראת שווה.

זה מאוד תלוי בגלאי (התראות שווא על KA- די נדיר) ובמיקום. בוא נאמר שאם זה קורה לך בצהרים בגוש דן, זה התראת שווא כמובן. אבל אם אתה בכל נקודה מבאר שבע דרומה, זה אומר שאת חמשת הדקות הבאות אחרי ה"בום KA" אתה מבלה בנסיעה במהירות חוקית וברגוע.

מקרה כזה קרה לי בדיוק בחזרה מאזור הערבה. עברתי את מישור רותם ובאזור מפעל הטקסטיל (תחתונים, גופיות, צעיפים) קיבלתי "בום". אחרי חצי דקה "בום". השוטר החביב ניצל את מבנה הכביש הגלי שליד מפעל הטקסטיל כדי לנסוע וכל פעם "לשגר" על הרכב שמולו. בכל מקרה.....אין לי מושג איך הוא חושב לעצור שם מישהו בצד. משטרת הטקסטיל באה לכל מי שעוצר בשוליים יותר מכמה שניות לפיפי או החלפת גלגל- ושואלת בנימוס אם תוכלו בבקשה לעצור במקום אחר.

אומי5
15-08-21, 11:16
בכל מיני מקומות, בעיקר בין באר שבע לרחובות.

אגב, קיבלתי לא מזמן התראה PUP לשניה וחצי ונעלמה, מה זה ?

אומי5
15-08-21, 11:26
זה אומר שאת חמשת הדקות הבאות אחרי ה"בום KA" אתה מבלה בנסיעה במהירות חוקית וברגוע.
.

למען הסר ספק, אני תמיד נוסע במהירות החוקית :)

hadtomer
15-08-21, 11:58
גלאי סביר יגלה דבורה במרחק של בערך 2 ק"מ מהדבורה. יש לדבורה פונקציה של "ירי בזק". קוראים לזה POP. השוטרים קוראים לזה "דבורה קרה". גלאי איכותי יגלה את הדבורה גם כשהיא "ישנה".
.
POP

moutzi
15-08-21, 14:28
תודה רבה על המענה המפורט.
כנראה שגם האמריקאים אוהבים שלא תופסים אותם. אין במלאי את הדור השני... מתלבט אם לחכות או לקנות את ה r7

hadtomer
15-08-21, 15:39
יכול להיות שהמחסור של האמריקאים בV2 נובע ממחסור בשבבים, אבל אני באמת לא מומחה לזה.

השאלה היא כמובן כמה זמן נותר לך בארה"ב.

אם עליך לחזור מהר לארץ אז יש וולנטיינים באיביי ואולי באמאזון. כן-זה מישהו שעושה כאן מסחרה ואתה תשלום עוד 50 דולר, אבל זה שווה.

אם יש לך זמן בארהב אז מה הבעיה? חכה שיגיע.

אם אין לך זמן-תתחדש על היונידן 7R

moutzi
15-08-21, 22:25
תודה. אקנה כרגע את ה r7 ואם אראה שאני מספיק זמן כאן אקנה את הוולנטיין. על מעט המכשירים שיש באיביי רוצים 200 דולר יותר ויש אפילו מישהו שרוצה 500 דולר יותר...

galezer
26-08-21, 13:24
הזמנתי מאיבי את הVALENTINE החדש . הישן שרד 10 שנים וסך הכל הצליח מעל למצופה .

עלה 900 לפני משלוחה שזה גניבה , אבל עם שני הדוחות שלי בשנה האחרונה , שניהם בדרום עם דבורה , הכסף יחזור הביתה מהר ...

עכשיו נשאר רק לעשות נהיגה מונעת שוב ....

מעניין אם אעבור לרכב חשמלי אז אתחיל לזחול כמו היתר והאביזר לא יהיה אקטואלי .

hadtomer
26-08-21, 13:58
הזמנתי מאיבי את הVALENTINE החדש .

מקנא בך.

חוזרים כעת מחופש, היונידן עשה עבודה טובה , אבל אני מאלה שברגע שהצפצוף מתחיל, אני גם עם עין על מד המרחק. 1.4 קילומטרים התראה מראש מניידת דבורה עומדת זה סביר, זה לא מ-ע-ו-ל-ה. ומה שאני שומע על הוולנטיין 2 נע בין "אגדי" ל"מדהים".

- - - Updated - - -

הזמנתי מאיבי את הVALENTINE החדש . הישן שרד 10 שנים וסך הכל הצליח מעל למצופה .

עלה 900 לפני משלוחה שזה גניבה , אבל עם שני הדוחות שלי בשנה האחרונה , שניהם בדרום עם דבורה , הכסף יחזור הביתה מהר ...

אני חייב להקשות ולשאול כיצד זה קרה.

יש לי בבית וולנטיין 1 שמשמש אותי כמה שנים וכתבתי על זה כאן. האם נתפסת עם הדבורה כשאתה עם הוולנטיין?

galezer
26-08-21, 16:03
שאלה טובה ,

באופנוע ובמכונית של האישה הוולנטיין עושה עבודה מצוינת .

הפסקתי להשתמש בו ברכב הליסינג שלנו עקב כמות בלתי נתפסת של התראות שווא . כנראה בגלל מערכות המיגון האוטונומיות . התעייפתי . אני לא מוכן לוותר על הבלימה ושאר מערכות הרדאר אני בטוח שהם חסכו לי תאונה או שתיים .

לפי דברי החכמים , הנושא הזה נפתר לחלוטין בגרסא החדשה .

עד שלמדתי ( כאן ) שיש גרסא חדשה , הוא עבר לעבוד רק על האופנוע .

רפרנס :
https://www.roadandtrack.com/car-culture/news/a28079/how-new-car-technology-is-forcing-radar-detectors-to-be-more-accurate/
דניאל פטרי - https://www.mitsu.co.il/?p=9748

יכול להיות שהפתרון הוא להפסיק לעבוד בדרום פעם בשבוע...

גלעזר

boaz avrahami
26-08-21, 16:10
מוזר שהוא התריע מתוך האוטו ולא מול כל רכב חדש

hadtomer
26-08-21, 16:25
מוזר שהוא התריע מתוך האוטו ולא מול כל רכב חדש

הסיבה לכך היא הקרן החוזרת ממערכות מדידת המרחק של הרכב. אני לא מהנדס ולא יודע כיצד זה עובד-ויש כאן חברים שבטוח יודעים יותר טוב- אבל אם תיסע למשל על כל מאזדה חדישה או ניסאן חדישה ותעמוד מול קיר-זה יגרום לגלאי לצפצף בתחום הלייזר. אני אישית ביטלתי בוולנטיין את הלייזר, כפי שכתבתי קודם, מעולם לא היה לי שימוש ללייזר כשיש לי וייז. הדבורה לעומת זאת- הוולנטיין 1 היה מאוד שימושי בגילוי.

יקיר גרין
26-08-21, 17:54
1. בדקתי היום מול מתנ"א רק כדי להיות בטוח - כנראה ש JACOB נמצא בקשר עם מיטב העתידנים, כי בשום מחלקה של מתנ"א לא שמעו על הטכנולוגיה שלו שבבדיקה. התשובה היא כמובן ממתנ"א, לא ממגאזינים, מהאינטרנט וכו.

מוזר, אתה אומר שמתנ"א לא אמרו לאיש לנלחם נגדם שהם בודקים תכנולוגיה חדשה ... ממש מפתיע.

hadtomer
26-08-21, 20:42
מוזר, אתה אומר שמתנ"א לא אמרו לאיש לנלחם נגדם שהם בודקים תכנולוגיה חדשה ... ממש מפתיע.

ידידי- הלוואי וזה היה מסתכם בלשאול אותם ולקבל תשובה בסגנון "כן" או "לא". זה לא שבקולר של המים פוגשים שוטר ואומרים לו "אחי, יש טכנולוגיה חדשה?". כאן זה עובד אחרת ולקבל תשובות מהמשטרה לגבי הפרה החולבת זה קשה במיוחד -כאן מתנ"א מתנהלת לצערי לפעמים בצורה שהיא רואה לנכון. זה היה הופך את העבודה שלי להרבה יותר קלה והייתי שמח גם לקבל פה ושם שקר. אבל זה לא עובד כך. בנורמאל נהוג לפנות רשמית לדוברויות, אבל ספציפית העבודה מול מתנ"א לוקה בהמון חוסר שקיפות- לכן העבודה מול מתנ"א מתבצעת או באמצעות פניות שעושות שימוש בחוק חופש המידע כשמדובר בסטטיסטיקות או באמצעות עורכי דין כשמדובר באמצעי אכיפה.

galezer
26-08-21, 21:13
הבאתם לי שחור , המוכר בeBay ביטל את המכירה למרות שהוא שולח במפורש לאירופה .
נחכה לארהב …לא ממש בא לי טוב היונידן .

נמרוד
26-08-21, 21:22
הבאתם לי שחור , המוכר בeBay ביטל את המכירה למרות שהוא שולח במפורש לאירופה .

אופה אופה אופה, פה זה לא אירופה...

hadtomer
26-08-21, 21:26
אולי תנסה משלוח לחברה כמו דיל טס?

galezer
26-08-21, 21:31
במקרה כזה אקנה ישירות . עד לפני שבועיים היתה לי נסיעה מתוכננת . אני פחות אוהב לערב את דילטס idgu וחבריהם עם אייבי , נצפו בעיות בעבר , ואני קונה הרבה באיביי לפחות פעמיים בחודש …

MrHicUp
21-10-21, 14:11
הסיבה לכך היא הקרן החוזרת ממערכות מדידת המרחק של הרכב. אני לא מהנדס ולא יודע כיצד זה עובד-ויש כאן חברים שבטוח יודעים יותר טוב- אבל אם תיסע למשל על כל מאזדה חדישה או ניסאן חדישה ותעמוד מול קיר-זה יגרום לגלאי לצפצף בתחום הלייזר. אני אישית ביטלתי בוולנטיין את הלייזר, כפי שכתבתי קודם, מעולם לא היה לי שימוש ללייזר כשיש לי וייז. הדבורה לעומת זאת- הוולנטיין 1 היה מאוד שימושי בגילוי.
לבעיית התראות השווא ממיני מערכות, למיטב הבנתי ואשמח שתתקנו אותי אם אני טועה ניתן להגדיר סגמנטציה בדגמי Uniden R.
"Ka segmentation, 1-3 segments on", זה סוגר את הפינה .

לגבי GPS, דווקא עוזר מאוד נגד מצלמות קבועות כאשר אני בטלפון הוויז לא נשמע ברמקולי הרכב ואז מתריע לי הגלאי שיש מצלמה והאם אני מעל המהירות המותרת.
אני רכשתי את הR3 מאמזון ועדכנתי מצלמות מקובץ שניתן להוריד מכאן: https://www.rdforum.org/threads/104022/page-2

עובד מצוין.

לגבי המרחקים של הזיהוי, הR3 והR7 מוגדרים כExtreme Long Range בניגוד לR1 שמוגדר כSuper Long range אז מדוע עדיין לדעתך הR3 פחות טוב בהיבט הזה מול הR7?

boaz avrahami
21-10-21, 16:07
אני עם R3
אפס התראות שווא אבל גם לייזר מעולם לא שמעתי למרות שעברתי כמה ניידות במצב מארב.

שלי נרכש בחול ועדכנתי FW עם התראת מצלמות. מאוד יעיל.

raanan
28-11-21, 13:36
יש חדש "בגיזרה" ? (מכשיר חדש , תובנות חדשות)
מתלבט בין יונדין R7 לולנטיין 1 (דור 2) , עד כמה הולנטיין מצדיק הפרש המחיר ?
כמו כן, באתר החברה (ולנטיין) הוא למכירה ב $500 , באמזון $655 (לפני מס) הכי זול,
$155 ספסרות ?

תודה
רענן

boaz avrahami
28-11-21, 14:01
אני לא בטוח שיש לך אפילו צורך ב R7.
בוודאי אם אתה לא נוסע הרבה בדרום.

תחקור את הנושא. יש המון חומר בקארס פורום ואפילו כאן.

אני עם R3 שהוא אובר קיל די גדול ועוד לא קיבלתי ממנו התראה אחת בשנה שהוא אצלי למעט מצלמות קבועות.

זה לא מצפצף על ליזר בכלל או אולי רק כשנתפסת.

לא הייתי מוציא על זה יותר מדי כסף בדיעבד

raanan
28-11-21, 23:31
תודה בועז !

תומר,
מה אתה אומר על R4 החדש (https://uniden.com/collections/radar-detectors/products/r4-extreme-long-range-laser-radar-detector-with-gps) ?

hadtomer
01-12-21, 18:09
מעולם לא נתקלתי בו. אני אישית - אם היתי כרגע זקוק לגלאי היתי הולך על הוולנטיין בלי לחשוב, זה מה שאני מכיר הכי טוב

raanan
01-12-21, 18:33
אם היתי כרגע זקוק לגלאי היתי הולך על הוולנטיין בלי לחשוב, זה מה שאני מכיר הכי טוב
הבעיה שיש יותר מידיי דיווחים של משתמשים על מצב שאינו מצליח "להתניע" (הבהוב תצוגה ונכבה) פתאום ביום בהיר.
התיקון / שיקום מתבצע רק ע"י היצרן.
מדובר רק על הדור ה 2 .
אין מושג אם זאת סידרת ייצור עם באג וכבר מה שיוצא חף מתקלות.
למיטב ידעתי ולנטיין לא שחררו מידע בנושא.

רענן

hadtomer
01-12-21, 19:28
אני יכול להעיד שאת ה V1 האישי שלי (ישן) שלחתי לשני כיולים בארה"ב- והשרות היה מדהים.

raanan
03-12-21, 17:50
ה R4 יצא והיתרון שלו על R3 בטווח קליטה ועוד כמה פיצ'רים כגון הצגת שם האקדח לייזר שתפס אותך ...
תוספת פילטרים לסינון התראות שווא מכל מערכות הרדאר והלייזר העצמאיים של מערכות הבטיחות ברכבים.

כרגע ה R4 במחיר של $425 (לפני מס) באמזון, דיי צמוד ל R7 במחיר $479 (לפני מס) באמזון.
לדעתי בקרוב ייצא R7 משודרג עם יכולות הקליטה של R4 .

רענן

hadtomer
26-09-22, 09:22
תודה בועז !

תומר,
מה אתה אומר על R4 החדש (https://uniden.com/collections/radar-detectors/products/r4-extreme-long-range-laser-radar-detector-with-gps) ?

אני כבר שבועיים עם 4 R שהגיע מארה"ב אחרי שקניתי ישר מיונידן. יבוא מזוודה. ה 4R מרשים בכל קנה מידה. בהתחלה רציתי 7 R אבל לא אכפת לי כל כך מהחיצים, אני לא בארה"ב, אין 18 שוטרים מסביבי. רק אחד והוא מקדימה או מתקרב מאחורי.

טווח הגילוי שלו מ-א-ו-ד מכובד. בבדיקה שעשיתי בכביש הערבה עם 1 R ברכב ועם 4 R ברכב-

כאשר ה 4 צפצף על דבורה איפסתי מד מרחק. הדבורה (נייח) התגלתה אחרי 3.1 ק"מ מכובדים. לעומת זאת כאשר ה 1 צפצף- נדרשו לו 2.4 ק"מ (מכובדים לא פחות).

בנוסף-באזור יוטבתה יש מקום בו יש "עמק" שבו ממתינים עם דבורה בגלל שקשה לגלות עם גלאי. ה 1R צפצף זמן קצר לפני הכניסה לעמק, גבולי מאוד אבל אפשר להאט בזמן. ה 4 R החל לתת צפצופי התראות כמעט קילומטר וחצי לפני העמק.

מאוד מרוצה.

-->