PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת גגון על ידי אום עיוור

guyo
17-08-20, 17:20
שלום שלום,

מתכוון להתקין גגון בפוראנר. מכיוון שבפוראנר אין מרזב או מסילות בגג, המתקין (עמית חיימוביץ' מגגוני רוקס) ציין שאפשר להתקין ע''י קדיחה והחדרת אום עיוור, אך השיטה המועדפת עליו היא השחלה של בורג המחובר לפלאח דרך החלק הפנימי של הגג, כך שגג הרכב למעשה נמצא בסנדוויץ' בין פלאח מבפנים לתושבת הגגון מבחוץ.
על פניו נשמע כמו פתרון טוב אך כזה שדורש פירוק של כל הפלסטיקה מאזור תא המטען והדלתות האחוריות (שוב....).
השאלה היא כזאת- עד כמה ניתן ''לסמוך'' על אום עיוור לצורך התקנה של גגון?
מדובר בגגון לטיולים בלבד (מזרונים, אוהל וכיו''ב בד''כ ארוזים יחד בתיק דוגמת צ'ימיגג) ולא לצרכי עבודה.

לתובנות, הארות והערות אודה,
גיא

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

YoavR
17-08-20, 17:47
עד כמה ניתן ״לסמוך״?
ניתן.

אתה מכיר את השרשור של הפורנר שלי. מאז ההתקנה לא נצפו עיוותים בגג. הגגון בשימוש כמעט כל טיול בעיקר למזרונים ומחצלות אבל גם להי-ליפט ומידי פעם ביגבג עם עצים למדורה ועוד...
אני לא מרחם עליו.
שים לב שהגגון לא מחובר ישירות לגג. השתמשתי בריוונטים בכדי לחבר מסילת אלומיניום. הגגון מתחבר אליה. אני מנחש שפיזור העומס שהסידור הזה נותן הוא קריטי לשרידות הגג.

guyo
17-08-20, 17:51
מכיר את השרשור מצוין (הפרוייקט הבא הוא מיכל מים משולש).
אם אני מבין נכון אתה ממליץ בעצם לפזר את העומס באמצעות המסילה, כלומר להרחיק את נקודות הקידוח שבגג אחת מהשניה?
את הגגון עצמו חיברת למסילה ע''י ריתוך של התושבות?

נדב42
17-08-20, 18:24
הגגון המקורי בצ׳רוקי מחובר עם 6 כאלו בכל צד עבור פסי האורך (המבט מבפנים כמובן).

אצלי מורכבת מסגרת מתכת מעל פסי הרוחב, ועליה מזוודת גג ותיק צילייה/מחצלת גדול. יש הטוענים שאני סוחב משקל-יתר על הגג.

עד כה 4 שנים אצלי ועוד כמה שנים לפני - אין שום סימני עייפות. ובדקתי היטב ...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200817/9ca138d4d01cdc9ad9d01070a383ffaa.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200817/b5e8c3a59b6cfa2d891ce6893eafc3bc.jpg

guyo
17-08-20, 20:28
השתכנעתי

נדב42
17-08-20, 22:20
רק שים לב למיקום - האומים ממוקמים בסמוך לכיפוף בפח, שנותן למקום חוזק משמעותי לעומת "אמצע שום מקום" ...

yoni_0000
17-08-20, 22:35
רק שים לב למיקום - האומים ממוקמים בסמוך לכיפוף בפח, שנותן למקום חוזק משמעותי לעומת "אמצע שום מקום" ...

בדיוק. בוא נגיד שאמצע הגג זה סתם פח 1 מ"מ שאתה יכול לעוות עם היד. מעל הדלתות, בכיפוף זו קורה פנימית וחלק הרבה יותר חזק במרכב. תיאורטית זה החלק במרכב שאמור להיות מספיק חזק בשביל להגן על הנוסעים במקרה של התהפכות. אם אתה הולך על גגון לכל אורך הגג הייתי מפזר לפחות 6 אומים עיוורים ובעדיפות ל-8. ברגי M6 לפחות ועדיף M8.

guyo
17-08-20, 22:53
בדיוק. בוא נגיד שאמצע הגג זה סתם פח 1 מ"מ שאתה יכול לעוות עם היד. מעל הדלתות, בכיפוף זו קורה פנימית וחלק הרבה יותר חזק במרכב. תיאורטית זה החלק במרכב שאמור להיות מספיק חזק בשביל להגן על הנוסעים במקרה של התהפכות. אם אתה הולך על גגון לכל אורך הגג הייתי מפזר לפחות 6 אומים עיוורים ובעדיפות ל-8. ברגי M6 לפחות ועדיף M8.יש בגג של הפוראנר תעלת מים, מרזב, שהוא בעצם נק' החיבור של הדפנות עם הגג. מקריאה בכמה פורומים מעבר לים הבנתי שהמקום יחסית עבה וקשה לקבע שם אום עיוור ולכן ברוב המקרים החליטו על קיבוע של הגגון בצמוד לתעלה/ מרזב.
הקיבוע מתבצע ע''י 3 תומכות מכל צד של הגגון, בכל תמכה 2 נק', סה''כ 6 בכל צד, 12 בכל הגג. אורך הגגון 2 מ' והרוחב 114 (אם אני זוכר נכון).

yoni_0000
17-08-20, 22:57
אוקיי.. מאמין שזה יעבוד טוב. אבל אם יש מרזב, מה עם ברגים ישירות דרכו? זה הפתרון המקובל והנפוץ.

guyo
17-08-20, 22:59
בא הבחור, ראה והסתכל, מדד, בחן והציע את שתי האפשרויות שכתבתי.
אשאל מחר מה דעתו לגבי המרזב.

omri_t
18-08-20, 06:42
אני רק אזכיר שתערובת מתכות היא מתכון לקורוזיה גלוונית.
ובמגע פח על פח אנחנו מייצרים נקודה בה כנראה תתפתח חלודה.

guyo
18-08-20, 07:01
צודק, ע''פ רוב צבעים את הקדח בצבע עשיר באבץ. יש גם אומים שהם מפלדת אלחלד או אלומיניום כדי למנוע היווצרות של חלודה, שזה יתרון כל פני הצמדת פלאח לפח הרכב.

איל מ
18-08-20, 09:01
בדיוק הפוך. אם זה היה עשוי מאלומיניום היתה נוצרת קורוזיה הרבה יותר חריפה בין שני סוגי המתכות.

אלון_ק
18-08-20, 15:04
בכל מקרה, שווה לציין שיש שני חסרונות אינהרנטים לחיבור עם אינסטרט מצד אחד:

1. זה תמיד יותר חלש מאום רגילה. בהגדרה. במקרה דנן, משמעותית. זה לא אומר שזה לא מספיק טוב לשימוש, רק שיש לזה מחיר.

2. הדברים הארורים האלו יודעים להסתובב במקום. בקלות. קצת חלודה, חור לא במידה, מומנט סגירה מוגזם, יש מלא סיבות. ואז אתה תקוע עם משהו שמאוד לא נעים להתעסק איתו.

לסיכום: אינסרטים זה פתרון טוב, במיוחד כשיש גישה רק מצד אחד. הוא תמיד הרבה פחות טוב מאום רגילה, לכן אני אבחר להשתמש באום רגילה תמיד אלא אם אין לי ברירה.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

-->