PDA

צפייה בגרסה מלאה : גם בקרב הג'יפאים יש ח**ות

yoni_0000
22-08-20, 16:08
אני ואישתי טיילנו ביום חמישי האחרון וחיפשנו מקום לישון בגלבוע. לאחר כמה וכמה חניונים שעברנו ופסלנו מכל מני סיבות (אין מקום, זבל, דבורים) מצאנו חניון סביר.

השעה הייתה 18:30-19:00 והיינו עייפים מהיום ודי נמאס לנו להסתובב. בחניון היו 4 רכבי דיסקברי מכל השנים והם היו היחידים שהיו שם.. הם תפסו כמה שולחנות צמודים ואנחנו, זוג עם רכב בודד התמקמנו בשולחן כ20 מטרים מהם. לא עברו 10 שניות מהרגע שכיביתי את הרכב והם שועטים עליי, והנה כמה ציטוטים:

אנחנו פה תפסנו מ15:30, אמורים לבוא עוד 10 רכבים, יש מספיק חניונים באזור, זה לא פייר, אתם תופסים את המקום שרצינו לעשות בו מנגל.

בחיים לא נתקלתי בחוצפה כזאת בקרב ג'יפאים וזה גם לא שהתיישבנו להם באמצע המאהל... אישתי ראתה את העצבים עולים אז היא גררה אותי לאוטו והמשכנו למקום אחר כ-2 קמ משם. בבוקר התברר שלא נוסף להם רכב אחד.

אז אם אתם מכירים אותם ויודעים מי הם, אשמח למסור להם "ברכות חמות" באופן אישי ושיזכרו שהגלגל מסתובב.

OFF-RoaD
22-08-20, 16:11
דיסקברי אמרת? הם את העונש שלהם כבר קיבלו.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

gillss
23-08-20, 09:31
130588

ג'יפאים אמיתיים לא מתנהגים כך .
זה לא שגרשו חבורת ילדים עם בידורית , נרגילות ורעש כל הלילה.
זוג לבד עם ג'יפ ? נו ... באמת , למי זה יכול להפריע ?

nirs
23-08-20, 11:03
זה שקנית גיפ, לא עושה אותך:
1. מלח הארץ
2. אדם טוב יותר
3. מתקן חינוך קלוקל של שנים

אימוץ הנורמות הנהוגות בקרב גיפאים (בטח שכאן באתר) אולי משפר במעט...

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
23-08-20, 11:20
אלו בטח החבורה שלא עזרו שנה שעברה לבחור ששקע עם הטרופר ברמה"ג ;)

דרור ברלי
23-08-20, 11:28
גם כאן לא כולם צדיקים.
לצערי נתקלתי פעם בהתנהגות לא מתחשבת (מהומת אלוהים ורעש אימים בחניון בשעה קטנה בלילה, כולל מכות גז עצבניות, מנועי דיזל שמטרטרים בנשמה שעה ארוכה ומוסיקה בווליום גבוה במשך זמן רב ורצוף) גם בקרב קבוצה עם מדבקות ג'יפולוג על הרכבים.

gilur
23-08-20, 11:32
יוני,
טיפוסים כאלה תמיד יהיו .... (לצערנו).
טוב עשתה אישתך שקלטה בזמן שחבל להרוס את הטיול.
ולצערי - הגלגל בדר"כ לא מסתובב...

אין תקנה לרשעים - לא ממך ולא ממני. נשאר לנו רק לזוז קצת - שלא נריח את הסירחון

דרור ברלי
23-08-20, 11:43
כשאתה כבר ממוקם ופרוס בחניון, עם כל ציוד הלינה מחוץ לרכב ואתם כבר ישנים - ואז, הרבה אחרי חצות, מגיעה קבוצה רעשנית וחסרת התחשבות שמעירה אותך בצעקות וצחוקים רמים ומנועים מרעישים ומוסיקה בווליום גבוה, אתה כבר לא בפוזיציה של להעתיק את עצמך עם כל המאהל שלך והשולחנות הפתוחים והצידניות והמנגלים למקום אחר.

וזה כן מציק וכן מפריע. מעיר ילדים ומבוגרים, מעלה את הדם למוח ועלול להתדרדר לויכוחים ומריבות.
במקרה שלי, סתם צעקות "שקט" מתוך האוהל לא עזרו. מרוב רעש הם פשוט לא שמעו אותי. רק כשיצאתי בעצבים מהאוהל, ביקשו סליחה והנמיכו קצת את הקקופוניה.

החניון אינו שטח פרטי של אף אחד. אם יש בו מקום לכמה קבוצות, בסוף כולם צריכים לוותר קצת ולהתחשב ולהנמיך ווליום.
בכל זאת, יש כללים בסיסיים שאנחנו מצפים מכולם לשמור עליהם כדי שחוויית השטח לא תיהרס. במיוחד כאן, היכן שמרוכז החומר האנושי היותר איכותי בקהילת הג'יפאים בארץ. אם אפילו אנשים מכאן מתנהגים ככה, יהיה קצת קשה לבוא בטענות לערסים למיניהם.

omri_t
23-08-20, 11:53
זה עצוב אבל בכנות,
כמעט כל באי השטח מכל סוג הפכו למשהו מגעיל ודוחה.

באם זה סגנון נהיגה
בטיחות אש
כיבוד הטבע ובעח
הזבל...אוי ואבוי.
הרשימה ארוכה ארוכה.

גם אם כאן בגיפולוג אנחנו מרגישים שונים- ממש לא משוכנע שזה המצב.

פרצופה של המדינה...

דרור ברלי
23-08-20, 12:00
כאן זה שונה. בדרך כלל. מתנהגים בדרך ארץ ומשאירים נקי יותר ממה שקיבלו. דגש על "בדרך כלל".
אבל.... הבעיה היא שככל שהקבוצה יותר גדולה כך תמיד יהיו אנשים שירגישו יותר בטוח ונוח לפרוק עול. וזה כבר חבל.

אני מקבל שמצב הרוח טוב וכולם באים להינות ולשמוח אבל.... אתם נכנסים לחניון בשעה סופר-מאוחרת ורואים שאתם לא לבד. אז תשתדלו להתמקם בקצה המרוחק מהקבוצה שכבר נמצאת שם ומנסה לישון. על אחת כמה וכמה עם רכבים תקולים שאתם מתכוונים להתחיל לתקן בסשן מכונאות עם זרקורים ופטישי אויר, בזמן שמישהו אחר מאצלכם מקים את עמדת הבישולים עם מוסיקה ים-תיכונית בווליום מזעזע ומעמיד את הרכב שלו עם מנוע דיזל מטרטר ממש על האוהל של מישהו אחר שכבר נמצא שם..... בחיאת, קצת התחשבות. רק קצת.

sgill
24-08-20, 11:04
קרה לי ביום שישי האחרון. עולים מכיוון האון, אנדרטת הטייסים הטורקים, עין שריר/שירווח, ומגיעים לשקיעה מדהימה במרפסת של מבוא חמה. מחליטים שרוצים להתעורר עם הנוף הזה.
היו כמה אוהלים באזור, לא קרובים מידי אחד לשני. אחרוני צנחני הרחיפה כבר מתקפלים וזזים.
כמה מדורות קטנות שלא מפריעות וגברת מנגנת בחלילית שירים נעימים.

22:30 כבר ספונים באוהל ומתכננים לקום מוקדם להספיק את המסלול המתוכנן.
01:30 מגיעה קבוצה רועשת של כעשרה ג'יפים, אורות, לדים, אבק, מתמקמים ממש באמצע המרפסת, מתחילים לפרוק ולהקים אוהלים.
02:00 כולם פרוסים ונדלקת מדורה ענקית במרכז המרפסת. 2 גיטרות, כ-30 איש שרים בייחד שירי עם רוסים ושותים שתייה חריפה. עם הזמן הווליום רק עולה (כנראה בעקבות השתייה).
06:00 - המדורה דולקת חלש אבל השירה ממשיכה...
06:00 - ראשוני צנחני הרחיפה מגיעים למרפסת ולא יכולים לפרוס את המצנחים והמיתרים בגלל ההתקהלות והמדורה באמצע
06:15 - אנחנו כבר מקופלים ועפים משם..

130599

gilur
24-08-20, 21:43
קרה לי ביום שישי האחרון..................

130599

איזה בעסה... זה פשוט להרוס טיול :(

DavidL
24-08-20, 22:01
זה עצוב אבל בכנות,
כמעט כל באי השטח מכל סוג הפכו למשהו מגעיל ודוחה.

באם זה סגנון נהיגה
בטיחות אש
כיבוד הטבע ובעח
הזבל...אוי ואבוי.
הרשימה ארוכה ארוכה.

גם אם כאן בגיפולוג אנחנו מרגישים שונים- ממש לא משוכנע שזה המצב.

פרצופה של המדינה...
דור ה Y במיטבו.

GodsFather
24-08-20, 22:10
דור ה Y במיטבו.שטויות. אלה כל הדורות. גם הקשישים וגם הינוקות. אלה פשוט יצורים לא מחונכים. בתמצית.

חלקם אגב ייתיישרו אם תעיר להם...
הבעיה היא שלפעמים הסיכון גדול מהרווח. כל שכן בדוגמה שניתנה כשמדובר בשיכורים...

Sent from my HD1903 using Tapatalk

DavidL
24-08-20, 23:26
שטויות. אלה כל הדורות. גם הקשישים וגם הינוקות. אלה פשוט יצורים לא מחונכים. בתמצית.

הבעיה היא שלפעמים הסיכון גדול מהרווח. כל שכן בדוגמה שניתנה כשמדובר בשיכורים...

לצערי ממה שאני רואה בשטח אכן קיימת בעיה נקודתית עם סגמנט דור ה Y שכנורמה שותים לשכרה, מעשנים כל מיני חומרים, רוקדים למוזיקת טראנס ובין לבין מטנפים כל פינת חמד.
אנחנו כהרגל, בכל מקום אליו אנחנו מגיעים, אוספים גם פסולת של אחרים.

GodsFather
24-08-20, 23:35
לצערי ממה שאני רואה בשטח אכן קיימת בעיה נקודתית עם סגמנט דור ה Y שכנורמה שותים לשכרה, מעשנים כל מיני חומרים, רוקדים למוזיקת טראנס ובין לבין מטנפים כל פינת חמד.
אנחנו כהרגל, בכל מקום אליו אנחנו מגיעים, אוספים גם פסולת של אחרים.סקר מינה צמח ממש...

דרור ברלי
25-08-20, 07:58

מצד שני, קח בחשבון שחלקם אולי ידקרו אם תעיר להם....

כי בואו לא נתייפייף, כולנו יודעים את האמת - ערסים הם חומר אנושי ברמה הכי נמוכה שאפשר.
הם בעלי נטייה לאלימות, מילולית ופיזית, והיום הם רוב מוצק בחברה הישראלית. הסיכוי להיתקל בהם גבוה.

ishc
25-08-20, 08:21
אנחנו כהרגל, בכל מקום אליו אנחנו מגיעים, אוספים גם פסולת של אחרים.הכי קל זה להאשים את הדור מתחתיך (לפחות כך אני מעריך את גילך) אבל בוא... גם לדור ה-x וגם כנראה הדור לפניו יש נציגים ולא מעטים בגן החיות של הבבונים שנקרא החברה הישראלית.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

DavidL
25-08-20, 08:47
אני לא מאשים אף אחד ולא אומר לאחרים מה לעשות. אנחנו כהרגל אוספים זבל של אחרים ולעיתים הנוער שצופה מהצד מצטרף לעבודות הנקיון וזאת תכל'ס המטרה.
אתמול טיילתי בצמוד לתעלת ההטיה של הירדן. ראיתי ריכוז צפוף של דור ה Y, מוזיקת טראנס רועשת, נרגילות עמוסות בכל מיני חומרים וערימות צואה ונייר טואלט בכל פינה כולל במי הירדן.
כולנו יכולים להיות שגרירים של תרבות טובה עם מעט דוגמה אישית ובלי דיבורים..

-->