PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפעלת מקרר ברכב עם מצבר נייד

danny_aaron
23-08-20, 15:58
שלומות חברים,
האם מישהו מפעיל מקרר לרכב עם מה שנקרא גנרטור נטען ?
כמו היחידה של goal zero yeti200x
משהו שיחזיק את המקרר למשך כמה שעות בלילה מבלי להתקין מצבר נוסף באוטו .

https://www.citydeal.co.il/product/%D7%92%D7%A0%D7%A8%D7%98%D7%95%D7%A8-%D7%A0%D7%98%D7%A2%D7%9F-goal-zero-%D7%93%D7%92%D7%9D-yeti200x

אשמח להארות והערות .
תודה .

ishc
23-08-20, 16:02
בשביל כמה שעות בלילה פשוט תתקין את המקרר על המצבר הנוכחי

andy.shaked
23-08-20, 16:13
זה הרבה יותר יקר מהתקנת מצבר צרכנים או מצבר ליטיום 50Ah
הנתונים שלו יחזיקו מקרר בתנאים מסוימים
the new Yeti 200X delivers 187 Watt-Hours of lithium power
בדוק כמה המקרר שלך צורך בשעה ותחשב

המדען המטורף

danny_aaron
23-08-20, 17:21
היי , תודה 🙏.
כמה נתונים שלא אמרתי

- מדובר על ג'ימיני 2020 שמצבר צרכנים נוסף זה בעיה כי אין ככ מקום .
- המצבר העיקרי של הרכב ממש ממש קטן .ולהתחבר לשקע מצית פחות יעיל כי יש טלטולים והמגע לא יעיל.
- המקרר הוא סנומסטר 56 שבשיא צורך 66 וואט ויודע לרדת לשליש צריכה .
אני בוחן את האופציה ליחידה כזו שיכולה להפעיל את המקרר בלילה מבלי להתקין מצבר בתוך הרכב .
כשאני מוריד את המקרר למרתף אני שם לידו את היחידה הזו .

amirmoshe
23-08-20, 17:41
יש אפשרות להתקין מצבר גדול יותר מהמקורי ברכב?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
23-08-20, 19:02
לקרוא לזה גנרטור, זה כמעט בגדר הונאה, או אולי לא כמעט. זה מצבר 15 א"ש עם קצת ממירים והגנות, בעיצוב יפה ומחיר מופקע.
אתה קונה מצבר ליתיום 20 א"ש ב600 ש"ח או אפילו פחות. יש על זה כתבה של זיו כאן באתר.
מסתובב כאן גם שרשור שלי על מצבר ליתיום להיילקס. אם אתה בעניין של diy, אתה בונה לעצמך מצבר ליתיום 28 א"ש, בכ300 ש"ח.

אני יוצא מדי פעם לעבודה בשטח עם מקרר ומצברי ליתיום ניידים diy. זה פתרון ישים וטוב, שחוסך ממך דאגה למצבר הרכב ואת הצורך להתחבר לצמת החשמל של הרכב.

נדב42
23-08-20, 21:28
רק לי לא ברור מה עושה מקרר 56 ליטר בג׳ימני ?
איפה תשים את האנשים שיצרכו את התכולה שלו (כי מושב אחורי כבר לא יישאר לך ...) ?

ד ו ר ו ן
23-08-20, 21:35
זה הדבר הראשון שעלה לי בראש..

מקרר 56ל בגימני זה תכלס להפוך אותו למיני-רכב קירור..

yoni_0000
23-08-20, 22:33
גם אני חושב ש56 ליטר זה המון לג'ימני. המצבר הנייד הזה לא יחזיק הרבה עם מקרר כלכך גדול.

נדב42
23-08-20, 22:56
ואם נחזור לשאלת הפתיחה, כדי להחזיק מקרר סגור בלילה לא צריך מארז אנרגיה מפלצתי. איפה זיו כשצריך אותו לתת הסבר מפורט, מנומק ומבוסס על מדידות ?

boaz avrahami
23-08-20, 22:58
ואם נחזור לשאלת הפתיחה, כדי להחזיק מקרר סגור בלילה לא צריך מארז אנרגיה מפלצתי. איפה זיו כשצריך אותו לתת הסבר מפורט, מנומק ומבוסס על מדידות ?

צריך לגמרי.
מצבר חומצה בקיבולות האלה ירד מתחת ל 80 אחוז ויכלה ימיו במהירות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
23-08-20, 23:18
אולי לא מפלצתי אבל כן צריך מארז אנרגיה נפרד.

כל מי שמשתמש במצבר ההתנעה שלו לצורך הפעלת מקרר כשהמנוע כבוי, יתקע במוקדם או במאוחר, וזה לפני שמדברים על נזק למצבר.

zivo
24-08-20, 01:19
אני עוד מחזיק את הבטן מההערה של דורון על המיני מכונית קרור... ישר לשרשור של הפנתאון.

לא מבין את הביטוי "להחזיק את המקרר סגור בלילה"....מה זה, ליל כיפורים? לא אוכלים?
אני חוזר על החשבון -
עוצרים לקראת 17:00 יוצאים לדרך למחרת ב 8:00, אומר 15 שעות.
בזמן הזה עושים ארוחת ערב ( מוציאים חומרי גלם להכנת הארוחה, ואח"כ מוציאים שתיה..
וזה עוד לפני שמחזירים דברים למקרר אחרי האוכל).
איפה תאורה? משאבת מים?
בקיצור, בימים חמים כמו היום, זה מצטבר ל 30AH.
בלילה כמו מפגשי ג'יפולוג האחרונים, אפשר לגמור בפחות מחצי (15AH).
לדעתי, אם כבר מתארגנים על מארז, הפתרון של חנן, 28AH זה המינימום.
אין מקום? תחליף את המקרר מ 50+ ל 32.

ishc
24-08-20, 08:18
לא צריך הסברי על חלל של זיו.
המקררים שלי עמדו שבוע שעבר בחום שחיכו שנחזור מטיולים רגליים כמה שעות והחזיקו טמפ יפה מאוד כך שבסוף הטיול היו לנו מים קרים.
ביום א היה חמסין של 37 מעלות בבית שאן והאוטו עמד בשמש 3.5 שעות עם אוכל במקרר שחזרנו הכל עדיין היה קר, קר מאוד.
תחבר קודם למצבר של הרכב ואולי תבחר מקרר (אם עדיין לא קנית) עם צריכה נמוכה יחסית.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

liontamer84
24-08-20, 09:11
בזמנו,
כשהיה לי ג'ימני, הוצאתי את המושבים האחוריים ובניתי תאי אכסון,
המקרר שלי (ARB 50 QT ) ישב שם פיקס ונשאר עוד הרבה מקום.
את המצבר המקורי הגדלתי באחד טיפה גדול יותר (נדמה לי 65 במקום 55)
ולא היו שום בעיות הנעה.

היום, הייתי הולך על פתרון כמו שהציעו פה - מצבר ליתיום בנוי.

כל ההצעות כאן על מקרר קטן יותר, הן פשוט זלזול מוחלט בחשיבות של בירה וסטייקים.

danny_aaron
24-08-20, 09:15
יש אפשרות להתקין מצבר גדול יותר מהמקורי ברכב?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

היי ,
הרכב חדש ובגלל כל מיני בעיות של התנערות מאחריות של יבואנים אני לא רוצה לשנות את המקוריות של הדברים ברכב , לפחות לא עכשיו .

danny_aaron
24-08-20, 09:21

היי ,
טיול של יומיים שלושה אני נוסע לבד ברכב או מקסימום 2 , ויש גגון לדברים שפוגשים רק בלילה ,
130598
נכנס אחלה .

danny_aaron
24-08-20, 09:28
תודה רבה חברים ,
ההפריה שלכם תמיד כייפית ,
התכנון שלי היה להפעיל את המקרר עם יחידה חיצונים מבלי לשנות משהו במקוריות של הרכב .בטח לא עכשיו .
חיזקתם לי את ההחלטה ,
אני אבדוק איך אני מתארגן על איזה מזוודת pelican עם מצבר ליתיום ,או משהו בדומה .
תודה רבה חברים ,
מבטיח לצלם בסיום את התוצאה .

boaz avrahami
24-08-20, 09:41
אם כבר ארגז, עדיף מבחינה בטיחותית ממתכת עם חור שיאפשר פריקת גזים במקרה התלקחות.
כמובן שצריך שהגן מבפנוכו שלא יהיו קצרים.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Tzvika-Pick
24-08-20, 18:20
היי , תודה 🙏.
כמה נתונים שלא אמרתי

- מדובר על ג'ימיני 2020 שמצבר צרכנים נוסף זה בעיה כי אין ככ מקום .
- המצבר העיקרי של הרכב ממש ממש קטן .ולהתחבר לשקע מצית פחות יעיל כי יש טלטולים והמגע לא יעיל.
- המקרר הוא סנומסטר 56 שבשיא צורך 66 וואט ויודע לרדת לשליש צריכה .
אני בוחן את האופציה ליחידה כזו שיכולה להפעיל את המקרר בלילה מבלי להתקין מצבר בתוך הרכב .
כשאני מוריד את המקרר למרתף אני שם לידו את היחידה הזו .
אני באותה התלבטות כמוך..
ג'ימני 2019, המצבר המקורי של הרכב נראה לי קטן מידי בכדי להחזיק מקרר ללילה שלם + להניע בבוקר בשלום. ולא בא לי להתעסק יותר מידי עם מערכת החשמל המקורית של רכב חדש.

הפתרון שאני שוקל כרגע הוא לשים ברכב סוללה כזאת:

https://www.aliexpress.com/item/4001228341818.html

עם הכניסה לחניית הלילה להעביר את המקרר למצבר הזה. לפי החשבון שעשו כאן באתר במבחן המקררים הגדול צריכת ההספק של מקרר שכבר הגיע לטמפרטורת העבודה ורק שומר על הקור היא בערך 1 אמפר-שעה, ככה שסוללה כזאת אמורה להספיק ל-30 "שעות לילה". תוריד מזה 15-20% מס סינים, עדיין אמור להספיק ללילה אחת אולי אפילו לשניים.

איל מ
24-08-20, 18:59
אני באותה התלבטות כמוך..
ג'ימני 2019, המצבר המקורי של הרכב נראה לי קטן מידי בכדי להחזיק מקרר ללילה שלם + להניע בבוקר בשלום. ולא בא לי להתעסק יותר מידי עם מערכת החשמל המקורית של רכב חדש.

עם הכניסה לחניית הלילה להעביר את המקרר למצבר הזה. לפי החשבון שעשו כאן באתר במבחן המקררים הגדול צריכת ההספק של מקרר שכבר הגיע לטמפרטורת העבודה ורק שומר על הקור היא בערך 1 אמפר-שעה, ככה שסוללה כזאת אמורה להספיק ל-30 "שעות לילה". תוריד מזה 15-20% מס סינים, עדיין אמור להספיק ללילה אחת אולי אפילו לשניים.

כמו שאמר zivo אין לסמוך על הסינים, ובמקרה הספציפי הזה יפתיע אותי אם הקיבול האמיתי של הסוללה הזאת הוא חצי מהמוצהר. המארז בנוי מסוללות 18650 והמתח שהוא נותן הוא בין תשע וקצת ל12 וקצת. זה אומר שהם מסתמכים על נתוני תא שבין 3.7-4.2 וולט. זאת אני כותב מנסיון של מפרטי עליאקספרס לתא בודד. הטובים שבהם מגיעים בטעינה מלאה ל 4.1, והרוב עומדים על איפשהו בין 3.8 ל 4. כלומר, יש מצב שהמארז בטעינה מלאה מגרד את את ה12v. ( כל ספקולציות, אני מעלה רק נקודות למחשבה).
בנוסף,
שים לב לקישור הספציפי ששמת. אין חוות דעת ויש הזמנה אחת...

חנן-ג'יפולוג
24-08-20, 19:15
30ah לשמונה סוללות 18650 בטור זה מעט מעבר למקסימום שסוללות כאלה יודעות לתת.

https://lygte-info.dk/info/BatteriesRidiculousRatings%20UK.html

החנות עם רקורד של מכירות ופידבק לא נוראי. יש כאן הגנת צרכן של עליאקספרס, ואם ניתן גם לשלם בפייפל, אז בכלל הסיכון לא גבוה. תנסה, תבדוק עם תיעוד, מקסימום תבקש את הכסף חזרה ותספר לנו.

סולי
24-08-20, 19:38
אני דווקא חושב שמצבר ליתיום ראשי 50אמפר בעלות של 1100שח גם יחסוך משקל וגם יענה על כל צרכני החשמל הנוכחיים והעתידיים ברכב.

שווה לנסות לדעתי במחיר הזה.
יש אחריות, יש מתקין... לא תמיד חייבים diy ולסבך...

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

דור אריאל
24-08-20, 19:41
תבדוק גם את המוצרים של קיינן קמפינג
לפחות הם לא קוראים לזה גנרטור ,
הם קוראים לזה בשם הנכון "ערכת חשמל ניידת"

חנן-ג'יפולוג
24-08-20, 19:47
אני דווקא חושב שמצבר ליתיום ראשי 50אמפר בעלות של 1100שח גם יחסוך משקל וגם יענה על כל צרכני החשמל הנוכחיים והעתידיים ברכב.

שווה לנסות לדעתי במחיר הזה.

כדאי להבין שמוניטור על המתח בסוללות lifepo4 פחות או יותר שווה לכלום. עקומת הפריקה כל כך שטוחה וצמודה בעקשנות ל3.2 וולט לתא, שכשהמתח מתחיל לרדת, כבר נשארים אחוזים בודדים של אנרגיה, שאולי לא יספיקו להתנעה.

אז צריך כנראה למדוד אנרגיה שנצרכה, ולהיות עם היד על הדופק על קיבול המצבר באופן כללי.

לא בטוח שזה סידור מוצלח.

אני בעד מצברי ליתיום. אני לא אוהב את הסידור שבו הסטרטר חולק את האנרגיה ברכב עם אביזרים אחרים.

סולי
24-08-20, 21:10
אם ב50אמפר עופרת מקורי לא צריך לדאוג... אז נראה לי שיש פה מספיק יתירות ללילה עם מקרר ותאורה.

אבל אני רק מנחש....מישהו צריך לנסות בסוף ..

חנן-ג'יפולוג
24-08-20, 21:21
כן, נכון. לפחות בהתחלה וללילות לא ארוכים וחמים מדי.
עם השנים הקיבול דועך. ואולי גם חיברת תאורה וטלפונים, וישנת עד מאוחר, וכבר אין לך מושג מה קורה למצבר ואם תתניע בבוקר, כי אתה ב"חוג פתוח", ללא משוב.

היית ישן בשקט כך ברכב בודד במדבר?

zivo
24-08-20, 22:58
אני באותה התלבטות כמוך..

אני לא בטוח מאיפה את לוקח את 1 אמפר שעה כבסיס לבניית מערכת.
יש הבדל בין מדידה של מקרר סגור, בלי שפותחים אותו, לבין מצב של הכנת ארוחת ערב.
לדעתי, חלק מכל הרעיון של מצבר צרכנים, זה להפסיק לדאוג ושלא צריך כל הזמן לחשוב, לפתוח או לא.
אני רוצה לשתות בירה קרה שבא לי, גם אם זה אומר לפתוח מקרר 5-6 פעמים בערב.
וזה כבר 1.5AH+ בלילה חם.
ועדיין, אם אתה מאמין לסינים, שבפחות מ 200 שח, אתה מקבל ( פה בארץ) 30AH, לך על זה.
הכי גרוע, זה יתן 20AH, תוותר על טיול אחד, ותזמין עוד אחד ( וחבר אותם במקביל).

danny_aaron
24-08-20, 22:59
כן, נכון. לפחות בהתחלה וללילות לא ארוכים וחמים מדי.
עם השנים הקיבול דועך. ואולי גם חיברת תאורה וטלפונים, וישנת עד מאוחר, וכבר אין לך מושג מה קורה למצבר ואם תתניע בבוקר, כי אתה ב"חוג פתוח", ללא משוב.

היית ישן בשקט כך ברכב בודד במדבר?

אני איתך לגמרי ,
הנטיה היא מארז עם מצבר ליתיום עם מינימום 40 אמפר ללילה עבור המקרר ,
בנסיעות במהלך היום לטעון את המארז ,

זה הדבר הראשון שעלה לי בראש..

מקרר 56ל בגימני זה תכלס להפוך אותו למיני-רכב קירור..

אם היית בא עם איזה סלוגן מדליק זה יכול לגמרי להפוך למדבקה .

ד ו ר ו ן
25-08-20, 07:07
אם היית בא עם איזה סלוגן מדליק זה יכול לגמרי להפוך למדבקה .
יש מצב שאם אתה מכוון את המקרר למינוס 10, ומשאיר את הדלת שלו פתוחה בנסיעה, אתה יכול לוותר על המזגן ברכב, ולהוריד עומס מהאלטרנטור ואז אין לך בעיה עם המצבר..[emoji41]

Tzvika-Pick
25-08-20, 08:30
כמו שאמר zivo אין לסמוך על הסינים, ובמקרה הספציפי הזה יפתיע אותי אם הקיבול האמיתי של הסוללה הזאת הוא חצי מהמוצהר. המארז בנוי מסוללות 18650 והמתח שהוא נותן הוא בין תשע וקצת ל12 וקצת. זה אומר שהם מסתמכים על נתוני תא שבין 3.7-4.2 וולט. זאת אני כותב מנסיון של מפרטי עליאקספרס לתא בודד. הטובים שבהם מגיעים בטעינה מלאה ל 4.1, והרוב עומדים על איפשהו בין 3.8 ל 4. כלומר, יש מצב שהמארז בטעינה מלאה מגרד את את ה12v. ( כל ספקולציות, אני מעלה רק נקודות למחשבה).
בנוסף,
שים לב לקישור הספציפי ששמת. אין חוות דעת ויש הזמנה אחת...
מקבל את ההערה שלך לגבי המתח, לפי התיאוריה הזאת אפשר גם לקחת סוללה של 14 וולט. לפי החישוב הזה היא תגרד את ה-13 וולט, עוד וולט אחד לא אמור להיות בעייתי למקרר, שגם ככה מקבל מעל 12 וולט כשהמנוע פועל.

ולגבי החנות - זאת רק דוגמא שמצאתי, יש עשרות אם לא מאות מכירות כאלו בשלל הספקים בעלי-אקספרס.

אני לא בטוח מאיפה את לוקח את 1 אמפר שעה כבסיס לבניית מערכת.
יש הבדל בין מדידה של מקרר סגור, בלי שפותחים אותו, לבין מצב של הכנת ארוחת ערב.
לדעתי, חלק מכל הרעיון של מצבר צרכנים, זה להפסיק לדאוג ושלא צריך כל הזמן לחשוב, לפתוח או לא.
אני רוצה לשתות בירה קרה שבא לי, גם אם זה אומר לפתוח מקרר 5-6 פעמים בערב.
וזה כבר 1.5AH+ בלילה חם.
ועדיין, אם אתה מאמין לסינים, שבפחות מ 200 שח, אתה מקבל ( פה בארץ) 30AH, לך על זה.
הכי גרוע, זה יתן 20AH, תוותר על טיול אחד, ותזמין עוד אחד ( וחבר אותם במקביל).

ההנחה של 1 אמפר שעה נלקחה משרשור המקררים הגדול כאן בג'יפולוג. פלוס העובדה שאצלי מדובר במקרר קטן יחסית של 25 ליטר. פלוס העובדה שאני לא פותח את המקרר המון בלילה, אולי נגיד 5-6 פעמים במהלך חניית לילה של 12 שעות. פלוס העובדה שרוב הטיולים שלי הם בחורף, במדבר, כשגם ככה די קר בחוץ בשעות הלילה. כל זה ביחד הביא אותי להנחה ש-1 אמפר שעה בממוצע ללילה כשהמקרר כבר קר ושומר על טמפרטורה של 3-4 מעלות זה נתון סביר לגמרי.

erezgur
25-08-20, 09:09
אני מוסיף הערה לגבי החישוב שעשית בתגובה למעלה - סוללה של 30 א"ש לא באמת מתאימה ל-30 שעות צריכה של אמפור אחד לשעה, אם אתה רוצה להמשיך להשתמש בה.
אם מדובר בתאי ליתיום אז תוכל לרוקן אותה יותר מאשר מצבר עופרת, אבל גם לא מומלץ לרוקן לגמרי.

נשלח מהנייד

boaz avrahami
25-08-20, 09:23
ארז,

בליתיום מדובר על קיבולת אפקטיבית לניצול ולא על ערך כמו במצבר חומצה עופרת.

30 אמפר ליתיום יקנו לילה של מקרר.

יחד עם זאת, האזור המסוכן בליתיום-יון הוא הטעינה.
אם לא ידוע מה איכות הסוללות והבקרים כדאי עד כמה שניתן לנסות ולהימנע מטעינה ברכב.
ואם בכל זאת אז לעשות בקרת טמפרטורה, פיוזים ומיקום שמאפשר להעיף את הבנק מצברים מהר בקרות מקרה.

כדאי גם לזכור שלא את כל הסוללות ניתן לשלוח לארץ.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חנן-ג'יפולוג
25-08-20, 09:28
מקבל את ההערה שלך לגבי המתח, לפי התיאוריה הזאת אפשר גם לקחת סוללה של 14 וולט. לפי החישוב הזה היא תגרד את ה-13 וולט, עוד וולט אחד לא אמור להיות בעייתי למקרר, שגם ככה מקבל מעל 12 וולט כשהמנוע פועל.
.

אם נשארים בטכנולוגיה הזולה יותר של ליתיום-קובלט, אז המדרגה הבאה לאחר 12.6 וולט זה 16.8 וולט. אין 14. ב14 זה כמעט ריק. המקרר יחיה בשלום עם 16.
בנוסף, הרבה מקררים בנויים לעבוד על 12-24 וולט, ואז בכלל אין בעייה. אני מפעיל את שלי לפעמים (כשהוא לא מחובר לחשמל של הרכב) על מצבר של 16.8, כשהוא טעון ל16.4. בפעמים אחרות אני מפעיל אותו ממצבר של 12.6. זה גם בסדר.

danny_aaron
25-08-20, 13:31
היי ,
מצבר כמו זה אבל 40 או יותר אמפר טוב לישום עבור המקרר ?
130607

אם לא יכולים לומר לי איזה סוג של מצבר צריך ? תמונה או בית עסק שאפשר לרכוש ממנו .

ובנוסף קופסה למצבר כמו זו זה מספיק טוב ?
130608
כמובן שאוסיף לה עוד כל מיני יציאות נוספות אבל כבסיס זה נראה מספיק טוב ?

תודות .

חנן-ג'יפולוג
25-08-20, 13:37
גם באופן כללי, אבל בפרט לאפליקציה כזו הייתי הולך על ליתיום.

החומצה עופרת לא אוהב להיפרק, בטח לא עד הסוף. הליתיום סבאבה עם זה.
הפריקה העצמית של החומצה עופרת תחייב אותך לתחזק את המתח בין הטיולים. את הליתיום תזרוק בצד גם שנה ויותר, והוא עדיין יהיה מוכן לטיול כשתצטרך.
הליתיום טוב לפי 3-10 מחזורי טעינה ופריקה מהחומצה עופרת. הליתיום קל פי כמה לאותו קיבול. המזוודה שלך תשקול הרבה פחות.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3939-גולשים-בודקים-מצבר-צרכנים-EASTAR-LiFePo4

danny_aaron
25-08-20, 13:46
גם באופן כללי, אבל בפרט לאפליקציה כזו הייתי הולך על ליתיום.

החומצה עופרת לא אוהב להיפרק, בטח לא עד הסוף. הליתיום סבאבה עם זה.
הפריקה העצמית של החומצה עופרת תחייב אותך לתחזק את המתח בין הטיולים. את הליתיום תזרוק בצד גם שנה ויותר, והוא עדיין יהיה מוכן לטיול כשתצטרך.
הליתיום טוב לפי 3-10 מחזורי טעינה ופריקה מהחומצה עופרת. הליתיום קל פי כמה לאותו קיבול. המזוודה שלך תשקול הרבה פחות.

חנן איפה קונים? בהנחה שאני לא יודע לייצר ? יש לך איזה טלפון ?

חנן-ג'יפולוג
25-08-20, 13:50
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3939-גולשים-בודקים-מצבר-צרכנים-EASTAR-LiFePo4

שמעוני מצברים 0535555529. תתמקח.

יש גם את קינן קמפינג, במחירים כפולים.

איל מ
25-08-20, 16:05
קינן...
יותר מפעם אחת מצאתי אצלם מוצרים בהמון כסף, שנמכרים בחול בדולרים בודדים. אותו מוצר בדיוק.
דוגמה (ורק דוגמה) - פנס ראש ב82 ש"ח שעולה בעלי פחות משני דולר.
יש מקרים שבהם יש להם דברים ייחודיים שקשה למצוא אצל המתחרים, או שזה כאב ראש לייבא, ואז מילא.

Tzvika-Pick
09-10-20, 23:59
אם נשארים בטכנולוגיה הזולה יותר של ליתיום-קובלט, אז המדרגה הבאה לאחר 12.6 וולט זה 16.8 וולט. אין 14. ב14 זה כמעט ריק. המקרר יחיה בשלום עם 16.
בנוסף, הרבה מקררים בנויים לעבוד על 12-24 וולט, ואז בכלל אין בעייה. אני מפעיל את שלי לפעמים (כשהוא לא מחובר לחשמל של הרכב) על מצבר של 16.8, כשהוא טעון ל16.4. בפעמים אחרות אני מפעיל אותו ממצבר של 12.6. זה גם בסדר.

מקפיץ כדי לעדכן...

הזמנתי מעלי אקספרס בנק סוללות ליתיום 14.8 וולט 12 אמפר שעה. רציתי להזמין סוללה קצת יותר גדולה אבל כל מה שנמכר מעבר לקיבלות הזאת כבר קופץ משמעותית במחיר וביחד עם המשלוח עלול לעבור את רף המכס, לא רציתי להסתכן. הגיעה ממש מהר, לא דרך דואר ישראל אלא דרך חברת שילוח אחרת. כך או כך החבילה חיכתה לי במכולת שליד הבית בתוך שלושה שבועות בערך בלי שום בעיה במכס.

כדי לבדוק האם הסוללה הדי קטנה הזאת אכן מספיקה להחזיק את המקרר שלי ללילה שלם התחלתי היום בצהריים ניסוי קטן. קניתי שנאי 12 וולט וחיברתי את המקרר לחשמל, נתתי לו להגיע לטמפרטורת עבודה של4 מעלות ולהתייצב שם. אחר כך העברתי את המקרר למצב eco, העלאתי אותו ל-6 מעלות והחלפתי את השנאי בסוללות.

אז כמו שחנן צפה, בפועל היחידה מספקת 16.8 וולט כשהיא טעונה לחלוטין והמקרר חי עם זה לגמרי בשלום. בינתיים הסוללה מחוברת כבר 6 שעות למקרר ורק עכשיו מתחילים לראות סימנים של עייפות מצד הסוללה. כשהמדחס לא עובד המתח ירד מ-16.8 ל-15.5 וולט. בעומס (כלומר כשהמדחס נכנס לפעולה) ירד מ-14.4 ל-14.
אם אני מבין נכון את הגרפים זה אומר שהסוללה היא אי שם בין 80 ל-40 אחוז מלאה
http://siliconlightworks.com/image/data/Info_Pages/Li-ion%20Discharge%20Voltage%20Curve%20Typi cal.jpg

עכשיו אני מתכוון ללכת לישון ולא בא לי לשרוף את הדירה שלי, אז אני מנתק את קומבינת הכבלים שזרוקה לי בסלון ומחר בבוקר אמשיך לעוד כמה שעות עד פריקה מלאה של הסוללה. אבל על פניו נראה שבנק הסוללות הזה יכול להחזיק את המקרר ל-8-10 שעות לילה במדבר, שזה נחמד מאוד מבחינתי.

zivo
10-10-20, 02:18
יש משהו לא טוב במס' שלך.
מתח ללא עומס של 16.8 לא אמור לרדת ל 14.4 עם עומס (כנ"ל לגבי 15.5 ל 14), זה מפל מתח הרבה יותר מדי גדול.

1- איזה מצבר קנית?
2- איך אתה מטעין אותו?
3- איזה מקרר יש לך (כמה אמפר הוא צורך)?

ד ו ר ו ן
10-10-20, 02:53
6 מעלות זה נחמד בשביל טיול יום.
זה לא מחזיק מוצרי חלב או עוף בטיול מעבר ליממה, וגם לא בשר אדום.
כשאתה מכוון את המקרר ל-6 מעלות, בפועל הוא מגיע ל-8 עד שהמדחס חוזר לעבוד.
בשביל 8 מעלות קח צידנית עם קרח.

ומשחקי טמפ 4-8 מקלקלים אוכל רגיש.

תעשה את הבדיקה על-4 מעלות מקסימום אם אתה רוצה לקבל מושג טוב מה זה נותן עבור מקרר.

Tzvika-Pick
10-10-20, 08:26
יש משהו לא טוב במס' שלך.
מתח ללא עומס של 16.8 לא אמור לרדת ל 14.4 עם עומס (כנ"ל לגבי 15.5 ל 14), זה מפל מתח הרבה יותר מדי גדול.

1- איזה מצבר קנית?
2- איך אתה מטעין אותו?
3- איזה מקרר יש לך (כמה אמפר הוא צורך)?

זה המצבר:
https://www.aliexpress.com/item/4000317594365.html?spm=a2g0s.9042311.0.0 .34a14c4dxWD1xT
אני מטעין אותו עם המטען שצורף לערכה

המקרר הוא מקרר 25 ליטר מדגם סיני כלשהוא. צורך בערך 5-5.5 אמפר כשהמדחס בפעולה ו-0.1 אמפר כשהמקרר במצב מנוחה.

6 מעלות זה נחמד בשביל טיול יום.
זה לא מחזיק מוצרי חלב או עוף בטיול מעבר ליממה, וגם לא בשר אדום.
כשאתה מכוון את המקרר ל-6 מעלות, בפועל הוא מגיע ל-8 עד שהמדחס חוזר לעבוד.
בשביל 8 מעלות קח צידנית עם קרח.

ומשחקי טמפ 4-8 מקלקלים אוכל רגיש.

תעשה את הבדיקה על-4 מעלות מקסימום אם אתה רוצה לקבל מושג טוב מה זה נותן עבור מקרר.

ברור, אין לי כוונה להחזיק את הבשר האדום ומוצרי החלב על 8 מעלות למשך ימים שלמים. בשעות היום כשהרכב מונע רוב הזמן המקרר מכוון ל 3-4 מעלות.

אני מטייל עם צידנית מלאה בקרחונים כבר כמה שנים. מכיר כבר את היתרונות והחסרונות של השיטה הזאת.

Tzvika-Pick
26-12-20, 09:12
מעדכן למען הדורות הבאים -

הניסוי הצליח מבחינתי והסוללה הקטנה שרכשתי בעלי אקספרס מחזיקה היטב את המקרר לשעות ארוכות. בטיול האחרון, עם סוללה טעונה במלואה, כניסה לחניון לילה בשעה 17:00, יציאה בשעה 9:00 + הפסקה של שעתיים בערך - ועדיין חזרתי הביתה עם קצת מיץ חשמל בסוללה. כמובן שבלילה היה די קר אז המקרר לא היה צריך "להתאמץ" יותר מידי כדי לשמור על טמפרטורה נמוכה, מי שמטייל בימי הקיץ יצטרך סוללה גדולה יותר.

לאור ההצלחה רכשתי סוללה זהה נוספת ואת שתי הסוללות חיברתי בתוך קופסת ציוד קטנה, עם שקע מצית לחיבור המקרר, שקעי USB (שיהיה), מד מתח קטן (שיהיה) ופיוז להגנה מפני צריכת יתר (שיהיה). עם שתי סוללות טעונות לא אמורה להיות לי בעיה להעביר גם טיול של שני לילות, בטח ובטח שגם לילה אחד גם בימים חמים.

132073

דור אריאל
26-12-20, 09:35
מה הדגם של הסוללה ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Aifer
26-12-20, 09:53
מעדכן למען הדורות הבאים -

הניסוי הצליח מבחינתי והסוללה הקטנה שרכשתי בעלי אקספרס מחזיקה היטב את המקרר לשעות ארוכות. בטיול האחרון, עם סוללה טעונה במלואה, כניסה לחניון לילה בשעה 17:00, יציאה בשעה 9:00 + הפסקה של שעתיים בערך - ועדיין חזרתי הביתה עם קצת מיץ חשמל בסוללה. כמובן שבלילה היה די קר אז המקרר לא היה צריך "להתאמץ" יותר מידי כדי לשמור על טמפרטורה נמוכה, מי שמטייל בימי הקיץ יצטרך סוללה גדולה יותר.

לאור ההצלחה רכשתי סוללה זהה נוספת ואת שתי הסוללות חיברתי בתוך קופסת ציוד קטנה, עם שקע מצית לחיבור המקרר, שקעי USB (שיהיה), מד מתח קטן (שיהיה) ופיוז להגנה מפני צריכת יתר (שיהיה). עם שתי סוללות טעונות לא אמורה להיות לי בעיה להעביר גם טיול של שני לילות, בטח ובטח שגם לילה אחד גם בימים חמים.

132073שנת 2021 מסתמנת כשנת הפריצה של סוללות הפולימר הניידות כמוצר לשטח שיחליף את כל התקנות המצבר השני ברכב.
החבילות מכילות :סוללה קלה עם הרבה Wh, ווסתי טעינה, ממירי מתח ל 220 , שקעי כח למיניהם כולל אנדרסן, 3000+ מחזורי טעינה. המחירים ירדו.

תצורה כזאת תחזיק מקרר יותר מ 24 שעות גם מחוץ לרכב. כולל אפשרות לכלי עבודה עם הספק גבוה.
הנה אחת הסנוניות
ecoflow r600

Sent from my IN2013 using Tapatalk

danny_aaron
11-01-21, 16:24
שלום חברים ,
מקווה שאתם שומרים על עצמכם ,
לאחר המון המון התיעצויות ועזרה שלכם הגעתי לתוצר הבא ,
המון תודה על הייעוץ והעזרה ,

https://www.youtube.com/watch?edufilter=NULL&v=Ta9QfZflqgI

הערות והארות יתקבלו בברכה .
דני

חנן-ג'יפולוג
11-01-21, 22:55
נראה מצוין.
אתה יכול להוריד את מתח הטעינה ל14 וולט.
ה14.6 הם לא נורא בעייתיים עבור המצבר הזה, אבל מאידך זה גם לא נותן כלום. סתם עוד עומס על התאים.

ממילא לאחר מנוחה של כמה שעות מתח המצבר ירד ל13.3 וולט, כמה שלא תטען אותו מעבר לזה.

חנן-ג'יפולוג
11-01-21, 23:10
עוד משהו, חשוב ביותר:

כפי הנראה, (לפחות מנסיוני עם מצברי רכב lifepo4 אחרים) , לbms של המצבר הזה אין יכולת לנתק את הזרם במצבים של קצר, או מתח נמוך מדי.
זה התפקיד שלך להגן מהמצבים האלה, אחרת העסק מתנפח ופוקע.

danny_aaron
11-01-21, 23:14
היי חנן ,
כמובן שכל הרכיבים בתוך המארז עם פיוזים ויש פיוז גדול כזה כמו של מערכות סטריאו של 50 אמפר שהכל עובר דרכו ,
אם אני מבין למה שאתה מתכוון ,
המון תודה .

חנן-ג'יפולוג
11-01-21, 23:17
זו הגנה מזרם יתר. מצוין. מה עם הגנה ממתח נמוך?

איל מ
11-01-21, 23:20
דני תודה על השיתוף, וסחתיין על ההשקעה.

zivo
12-01-21, 00:45
המצבר הזה מיועד לחיבור ישיר למצבר \ אלטרנטור של הרכב.
לא צריך את ה DC2DC בכלל (וודאי שאין הגיון לעלות ל 14.6V).
ה BMS שבפנים יגביל את הזרם טעינה.
לדעתי (אם אני זוכר נכון), הוא גם מגביל את הזרם פריקה לערך נמוך מ 50A, כלומר, הפיוז כנראה גדול מדי.
לא פחות חשוב, וכבר נשפכו פה אלפי מילים על זה , שקע מצית זה השקע האחרון שאפשר לסמוך עליו לשמוש רציף.

תתחדש, ליתיום זה באמת הפתרון האולטימטיבי לצרכנים.

חנן-ג'יפולוג
12-01-21, 00:51
זיו, אתה מניח פה יכולות בקרת זרם של הbms, ומנסיוני ממצבר אחר זה לא המצב. הדקי המצבר מחוברים ישירות לתאים.
לא פרקתי מצבר כמו של השואל אבל קל לי להאמין שזה לא שונה אצלו.

מה שכתבת על הגבלת זרם פריקה לפחות מ50 אמפר הוא בוודאות שגוי, שכן המצבר הזה מוגדר כמצבר התנעה עם כ750cca.

חנן-ג'יפולוג
12-01-21, 00:59
לגבי הdcdc הוא לא מחויב אם טוענים מהרכב, אבל הוא מאפשר להשתמש בכבלים דקים יחסית ולמנוע עומס ממע' החשמל של ברכב. הוא בוודאי מחויב אם משתמשים בשקע המצית המקורי.

danny_aaron
12-01-21, 01:09
בול , מה שאמרת חנן ,
אני רוצה לטעון מבלי להעמיס על שקע המצית והפיוז הספציפי הזה .

אני רוצה להמנע ככל הניתן מחיבורים למערכת החשמל של הרכב,
הרכב חדש וכאלה .
אני אזמין פיוז קטן יותר ,
כשתגמר האחריות נחבר את המצבר הנ״ל למצבר ההתנעה כדת וכדין עם כל מה שצריך.
תודה .

zivo
12-01-21, 02:30
זיו, אתה מניח פה יכולות בקרת זרם של הbms, ומנסיוני ממצבר אחר זה לא המצב. הדקי המצבר מחוברים ישירות לתאים.
לא פרקתי מצבר כמו של השואל אבל קל לי להאמין שזה לא שונה אצלו.

מה שכתבת על הגבלת זרם פריקה לפחות מ50 אמפר הוא בוודאות שגוי, שכן המצבר הזה מוגדר כמצבר התנעה עם כ750cca.

חנן,
אני חושב שאני הראשון פה באתר, שהמליץ על הוספה ועל החשיבות של DC2DC על מנת למתן ולשלוט בזרם הטעינה.
אבל....
שים לב מה כתבתי :
המצבר הזה מיועד....
כזכור לך לפני כמה חודשים בדקתי את המצברים האלו (ושמתי פה כתבה) וה BMS שלהם מגביל גם את זרם הטעינה (אם זכור לי נכון, מגביל ל 10A, שווה בדיקה חוזרת).
אז נכון שאם עובדים עם תקע מצית יש בעיה, זה לא יחזיק 10A רציף (נגיד בזמן נסיעת בוקר אחרי פריקה בלילה. 10A למשך שעתים, יבשל אותו).

דרך אגב, במקור המלצתי לא לעבור את ה 10A זרם טעינה, אבל מאז כבר נתקלתי במקרים שזה לא מספיק.....אבל זה שווה אשכול נפרד.

חנן-ג'יפולוג
12-01-21, 03:10
ראיתי את זה, ובזמנו גם קיבלתי את זה כמו שזה.
לאחר שראיתי מותג מצברים אחר נהרס בסיטונאות וראיתי שהוא לא מוגן, הייתי שמח לדעת אם מה שכתבת על הימצאות bms שיודע לחתוך את הזרם הוא מבוסס. הבדיקה הזו שעשית כשלעצמה של חיבור מצבר לטעינה של רכב ולהסיק מזה שיש הגבלת טעינה והגנה שכוללת קיטוע של הזרם, לא מספקת כדי לקבוע את זה, לדעתי.
ההימור שלי הוא שאין הגנה כזו. אני מסיק את זה מכך שבדפי הנתונים של המצברים של eastar רשום שהם ממליצים לקבוע את הגנת הפריקה ל10 וולט. אני מסיק מכך שאין להם הגנה משל עצמם.

חנן-ג'יפולוג
12-01-21, 03:17
https://imageshack.com/i/po5pkHfNj

boaz avrahami
12-01-21, 07:14
בלי זה זה מוריד את רמת הבטיחות של המצבר הזה למתחת לרף שהייתי מוכן לסכן וגם הופך את המצבר חזרה לתאים שצריך לנהל ואז הפרמיה שמשלמים לאחד יחידה סגורה ועובדת מאבדת את היתרון שלה.

ishc
12-01-21, 09:50
היי דני,
אפשר לשאול מה היית ההעלות מצבר ליתיום?

zivo
12-01-21, 10:10
https://imageshack.com/i/po5pkHfNj
לקחתי מצבר ריק, וחיברתי ישירות למצבר של הרכב, מדדתי זרם טעינה, היה בסביבות ה 10 עגול ( למרות שהתשתית מסוגלת לתת הרבה יותר).
אבל זה נעשה עם המצבר של ה 20 AH שלהם.
אם אני זוכר נכון, מצאתי את ההערה הזו גם לגבי ה 50AH ( ולכן גם כתבתי שזה מהזיכרון), אבל לדעתי זה שווה בדיקה.
בכל מקרה, יש הגיון ב DC2DC חיצוני, שיהווה מעגל הגנה שני, ויוסיף יכולות שליטה בזרם הטעינה.
אני רק חיזקתי את האמירה שלך לא לעלות עד 14.6, ומנסה להגיד שכנראה לא חייבים את זה במקרה הזה ( good to have, not a must).

חנן-ג'יפולוג
12-01-21, 10:55
אני מציע, לפחות עד שלא מוכח אחרת, להתייחס למצבר הזה כאילו שאין לו הגנת מתח נמוך, מתח גבוה וכל הגנה אחרת שדורשת bms שמתערב בטור בכבלי הזרם הגבוה הפנימיים.

danny_aaron
12-01-21, 11:21
זו הגנה מזרם יתר. מצוין. מה עם הגנה ממתח נמוך?
יש למקרר סף הכי נמוך של 10.8 V
היות וזה הצרכן שיהיה מחובר כל הזמן אני בונה עליו .

danny_aaron
12-01-21, 11:40
המצבר הזה מיועד לחיבור ישיר למצבר \ אלטרנטור של הרכב.
לא צריך את ה DC2DC בכלל (וודאי שאין הגיון לעלות ל 14.6V).
ה BMS שבפנים יגביל את הזרם טעינה.
לדעתי (אם אני זוכר נכון), הוא גם מגביל את הזרם פריקה לערך נמוך מ 50A, כלומר, הפיוז כנראה גדול מדי.
לא פחות חשוב, וכבר נשפכו פה אלפי מילים על זה , שקע מצית זה השקע האחרון שאפשר לסמוך עליו לשמוש רציף.

תתחדש, ליתיום זה באמת הפתרון האולטימטיבי לצרכנים.

היי , מדדתי את ה14.6 מהמטען שרכשתי עם המצבר .
לכן קבעתי את הDC-DC לפרמטרים האלה .
אני אוריד ל14 כהמלצתך .

תודות.

- - - Updated - - -

היי דני,
אפשר לשאול מה היית ההעלות מצבר ליתיום?

בוודאי .
800 + 100 שח על המטען .

zivo
12-01-21, 11:48
אני מציע, לפחות עד שלא מוכח אחרת, להתייחס למצבר הזה כאילו שאין לו הגנת מתח נמוך, מתח גבוה וכל הגנה אחרת שדורשת bms שמתערב בטור בכבלי הזרם הגבוה הפנימיים.
חנן,
לגבי הזרם פריקה המקסימלי, צודק, טעות שלי, בלבלתי בין ה20AH (שאיננו מיועד להתנעה) לבין ה 50AH.
לגבי ניתוק מתח נמוך - בכל מקרה, אני מניח שאתה לא מציע לפתוח את המארז ולהתחבר לתאים בנפרד, כלומר BMS רגיל לא יעזור פה.
איך אתה מציע לעשות הגנה כזו?
לגבי זרם מקסימלי - מאחר וזה מצבר שמיועד להתנעה, ומסוגל להוציא מעל 700A, אני חושב שהפתרון של פיוז 50A, מספיק (כל עוד לא מנסים להניע איתו).

דורון.פ.
12-01-21, 12:42
דני
האם הגבלת את זרם הטעינה ע"י ה-dc2dc?
או רק הגבלת מתח בלבד?
הייתי ממליץ להגביל את זרם הטעינה אם אתה משתמש בשקע המצית ולא להגיע לזרם טעינה מקסימלי של dc2dc שהוא עד 15a תלוי בדגם.
אני משתמש בdc2dc כזה לטעינת הסוללה אצלי ברכב.
שים לב שאתה ממקם אותו ברכב במקום שהמאוורר לא יגע בכלום כי הוא מופעל כאשר הממיר מתחמם.

חנן-ג'יפולוג
12-01-21, 13:05
חנן,
לגבי הזרם פריקה המקסימלי, צודק, טעות שלי, בלבלתי בין ה20AH (שאיננו מיועד להתנעה) לבין ה 50AH.
לגבי ניתוק מתח נמוך - בכל מקרה, אני מניח שאתה לא מציע לפתוח את המארז ולהתחבר לתאים בנפרד, כלומר BMS רגיל לא יעזור פה.

למשל, כמו שעשיתי בהיילקס: ארדואינו שמנטר מתח וסוגר ממסר latch.

יש גם לקנות כרטיסון מוכן עם ממסר מבוקר מתח, אבל צריכת הזרם שלו בזמן עבודה היא גבוהה, יחסית, כי זה ממסר קפיצי סטנדרטי.

danny_aaron
12-01-21, 14:58
דני
האם הגבלת את זרם הטעינה ע"י ה-dc2dc?
או רק הגבלת מתח בלבד?
הייתי ממליץ להגביל את זרם הטעינה אם אתה משתמש בשקע המצית ולא להגיע לזרם טעינה מקסימלי של dc2dc שהוא עד 15a תלוי בדגם.
אני משתמש בdc2dc כזה לטעינת הסוללה אצלי ברכב.
שים לב שאתה ממקם אותו ברכב במקום שהמאוורר לא יגע בכלום כי הוא מופעל כאשר הממיר מתחמם.

היי דורון ,
קבעתי את זרם הטעינה על 5 אמפר (המתח 14.6 והזרם 5A נקבע ע"פ המטען הביתי שרכשתי עם המצבר , זה הbenchmark שיצאתי איתו)
כדי לא להעמיס על השקע מצית ,
הממיר יישב בתוך המארז , אם יתחמם אני אשים לו איזה מאוורר של PC לפנות אוויר חם החוצה - אני אעקוב אחרי הביצועים שלו ולפי זה נתקן אם צריך.

תודה,

דורון.פ.
12-01-21, 16:09
היי דורון ,
קבעתי את זרם הטעינה על 5 אמפר (המתח 14.6 והזרם 5A נקבע ע"פ המטען הביתי שרכשתי עם המצבר , זה הbenchmark שיצאתי איתו)
הממיר יישב בתוך המארז , אם יתחמם אני אשים לו איזה מאוורר של PC לפנות אוויר חם החוצה - אני אעקוב אחרי הביצועים שלו ולפי זה נתקן אם צריך.

תודה,
בהצלחה

איל מ
12-01-21, 16:16
היי דורון ,

תודה,
עושה רושם שכבר יש לו מאורר, פשוט מקם אותו מול פתח כניסת אוויר, ודאג לפתחים לפינוי.

danny_aaron
12-01-21, 16:45
חברים ,
מכל מלמדיי השכלתי .
תודות על ההארות וההערות .
איישם.
דני

Aifer
12-01-21, 21:03
גם ARB ועוד יצרנים הולכים לכיוון הזה.
מצבר צרכנים קליל, נייד, שלא דורש זרם הטענה חריג.
"Portable Fridge Accessories | ARB 4x4 Accessories" https://www.arb.com.au/portable-fridge-freezers/fridge-freezer-accessories/
השנה יגיעו עוד

ד ו ר ו ן
12-01-21, 21:40
גם ARB ועוד יצרנים הולכים לכיוון הזה.
מצבר צרכנים קליל, נייד, שלא דורש זרם הטענה חריג.
"Portable Fridge Accessories | ARB 4x4 Accessories" https://www.arb.com.au/portable-fridge-freezers/fridge-freezer-accessories/
השנה יגיעו עוד

ARB הולך בכיוון הזה כי יש להם קהל גדול באוסטרליה שלוקח את מקרר בידיים לחוף.

Aifer
29-12-21, 19:46
מחייה את השרשור,
גם Redarc הולכים בכיוון.
השילוב של תכונות מצברי LiFo עם החסרון שלהם בעמידות לחום מוביל לקופסא, שמכילה הכל , בתא מטען, ניידת (אפשר לקחת החוצה) ועם אפשרויות אספקת זרם מגוונות (כולל מכונת אספרסו).

יתרון נוסף הוא שלא צריך להתערב בתכנון חשמל המקורי של הרכב ולבצע התקנה מורכבת. פשוט ניתן לדלג מרכב לרכב כל עוד שיש שקע מצית נורמלי מאחור.

https://www.redarc.com.au/portable-power

השאלה אם הנפלד ייבאו, ומה יהיה המחיר בארץ .

אשמח לדעתכם,
בטוח לא ציינתי את כל היתרונות והחסרונות.

zivo
29-12-21, 21:24
אין דבר כזה שקע מצית נורמלי.
זה עיוות של התעשיה.
שקע מצית, מיועד למצית, לא למקרר.

boaz avrahami
29-12-21, 21:39
זה עיוות של התעשיה.
שקע מצית, מיועד למצית, לא למקרר.

רק אזכיר שבהרבה מאוד רכבים בשנים האחרונות משאירים שקע ללא המצית.

איל מ
29-12-21, 21:41
במחיר של 5500 שח (לדגם הקטן) באוסטרליה,
אני מפחד לחשוב כמה זה יעלה בארץ.

חנן-ג'יפולוג
29-12-21, 22:07
זה מוצר נהדר, שעוד לפני שיובא לארץ נמכר בפי 4 ממחיר של אותו מוצר diy בישראל.

Aifer
29-12-21, 22:44
זה עיוות של התעשיה.
שקע מצית, מיועד למצית, לא למקרר.זה לא למקרר.
זה לטעינה קבועה של 5A לסוללות ליתיום שבזמנו נותנות מתח למקרר לפרקים ולא קבוע. נניח 10 דק בשעה. לכן זה אמור (לדעתי ) לעבוד .

חנן-ג'יפולוג
29-12-21, 23:03
השקעים האלה הרבה פחות גיבורים משנדמה. לא מזמן התכתב אתי חבר פורום על שקע כזה שנמס מטעינת מצבר חיצוני ב10 אמפר.

סולי
29-12-21, 23:06
זה פי שתיים מהתכנון שלו, לי נשמע דווקא שיעבוד.

מוכרח לציין אגב שהחלפתי תקע.. וגם רכב וזה עובד ללא דופי.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

zivo
29-12-21, 23:20
זה ממש לא משנה אם זה 5 או 10, זה נורא פשוט, אין שם שום דבר שיחזיק את התקע תקוע בפנים עם מגע טוב.
שמחברים ועוזבים לעבוד, בסופו של יום, מהרעידות והלחץ, התקע משתחרר החוצה, נהיה מגע רופף, והכל מתחיל להתחמם.

איל מ
30-12-21, 07:24
אני גם המסתי ככה שקע מצית. על הטענה של פלאפון ומצלמת דרך.

איל מ
30-12-21, 08:12
בכל מקרה הבעיה כאן היא לא השקע מצית (כי אפשר להסתדר, וגם כי יש לו גם שקע אנדרסון), אלא המחיר.
בכמה שזה יעלה בארץ, אני יכול לקנות עשרים מצברי שנפ קטנים ולהשתמש בכל אחד מהם חד פעמית....

Aifer
30-12-21, 10:28
במחיר של 5500 שח (לדגם הקטן) באוסטרליה,
אני מפחד לחשוב כמה זה יעלה בארץ.

https://www.goalzeroisrael.co.il/shop/%d7%92%d7%a0%d7%a8%d7%98%d7%95%d7%a8-%d7%a4%d7%90%d7%a0%d7%9c-%d7%a1%d7%95%d7%9c%d7%90%d7%a8%d7%99-%d7%95%d7%9e%d7%98%d7%a2%d7%9f-%d7%a8%d7%9b%d7%91-%d7%a7%d7%99%d7%98-500x/

דוגמא למחיר מוצר דומה שנמכר בארה״ב

סולי
30-12-21, 10:55
אני גם המסתי ככה שקע מצית. על הטענה של פלאפון ומצלמת דרך.יש שקעי מצת שבהגדרה מחזיקים 20A.
יש לי אחד שירד מהרכב אם תרצה לנסות...
צריך שהחיווט בדרך גם ידע לעמוד בעומס

איל מ
30-12-21, 13:48
שלי היה שקע מאוד מאסיבי. זה לא קשור (הפיוז בפנים היה של 20-25 אמפר). הפיוז לא מתחמם אלא נקודת המגע. ברגעש הוא קופץ קצת החוצה, והמגע רופף, מלשון נוגע לא נוגע, זה מחמם מאוד את המתכת, ובשלב מסוים מתחיל להמיס את הפלסטיק. בעצם כמו ריתוך, רק בעוצמות נמוכות.
מה שחשוב זה שהתקע תפוס בחוזקה בשקע. בזמנו היה לי תקע עם מין קליפס אבטחה שנתפס על שקעים יעודיים. לא מוצא אותו :(
יש גם שקעים עם מגרעות פנימיות לפיני התקע, אבל צריך התאמה בין השקע והתקע, וגם אז זה לא תמיד עובד (בפרייבט כן, ברכב שטח שקופץ ורועד על קוריגיישן, פחות).

סולי
30-12-21, 14:07
אני מניח שלכיוון התקנה של השקע יש גם משמעות אם ככה... אצלי התקע נכנס כלפי מטה.

ishc
01-01-22, 10:55
אבל הוא קפיצי וזה גם תלוי לתקע

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
15-05-22, 16:44
חנן,
לגבי זרם מקסימלי - מאחר וזה מצבר שמיועד להתנעה, ומסוגל להוציא מעל 700A, אני חושב שהפתרון של פיוז 50A, מספיק (כל עוד לא מנסים להניע איתו).

הנה רעיון: לקחת bms, לחבר בין כניסת הפלוס והמינוס שלו ארבעה נגדים 100k בטור. את הצמתים שבין הנגדים לחבר לכניסות של הbms שמיועדות לכניסה מצמתי התאים של הסוללה. זה ירמה את הbms לחשוב שמתחי כל התאים זהים.

את הbms הזה לחבר ביציאה מהמצבר, את היציאה שלו לצרכנים, והנה קיבלת את כל ההגנות הנדרשות למצבר lifepo4.

zivo
15-05-22, 19:50
הנה רעיון: לקחת bms, לחבר בין כניסת הפלוס והמינוס שלו ארבעה נגדים 100k בטור. את הצמתים שבין הנגדים לחבר לכניסות של הbms שמיועדות לכניסה מצמתי התאים של הסוללה. זה ירמה את הbms לחשוב שמתחי כל התאים זהים.

את הbms הזה לחבר ביציאה מהמצבר, את היציאה שלו לצרכנים, והנה קיבלת את כל ההגנות הנדרשות למצבר lifepo4.

לא יודע מאיפה הוצאתם את השרשור הזה, אבל....

התרגיל הזה, אולי עובד שכל התאים תקינים, אבל מה יקרה שאחד התאים חלש יותר??? עד "שהתרגיל" הזה יעצור את הפריקה, התא החלש יותר, כבר ירד מתחת לסף המותר.

עם ליתיום, לא משחקים. יש כאלו שטענו פה שזה פצצה מתקתקת :-)

חנן-ג'יפולוג
15-05-22, 20:38
אתה רציני? :D אתה זה שהמליץ על המצבר הזה, ואתה זה ששאל איך להגן מפריקת יתר כללית בלי לפתוח את המצבר.

- - - Updated - - -

חנן,

קבל רענון זכרון.

zivo
15-05-22, 21:45
חנן,
אנחנו מבלבלים 2 נושאים שונים.
אני לא הטלתי ספק במצבר, אני התייחסתי למה שנראה לי ככישלון לוגי בהצעה שלך.
לגבי המצבר הספציפי הזה ( של ה 50AH) , זה היתרון של לקנות בארץ.
תקנה, תחבר עומס, ותרוקן עד הסוף.
תמדוד באיזה מתח המצבר עצר.
אם זה נמוך מדי, והמצבר לא מתאושש, תחזור ליבואן, אני בטוח שהוא לא יתכחש למצבר לכשל של מצבר חדש.

חנן-ג'יפולוג
15-05-22, 22:04
התחפרת.

שאלת איך להגן מפריקת יתר, קיבלת פתרון.

- - - Updated - - -
לגבי המצבר, ואני בכלל לא נכנס לעניין השירותי, כי זה מעניין לי את הב...
ברמה הטכנית אני עדיין יוצא מנקודת הנחה שאין לו הגנה מפריקת יתר. עד שיוכח אחרת, ואני ממליץ לכולם לנהוג כך. רוב הסיכויים הם שהדבר היחיד שיש בו זה מאזן תאים. אם בכלל יש משהו.

פירקתי מספיק מצברי התנעה לייפפו4 וראיתי מצברים כאלה שספגו פריקת יתר והתפקעו, כדי לומר את זה מידיעה.

זה לא שאין מצברים אחרים עם bms שיש לו את כל ההגנות. יש.

פשוט, הם לא עולים 800ש"ח.

אין סיכוי שאעשה את הבדיקות שהצעת כי אני לא קונה מצברים. אני בונה אותם מתאים בדידים.

Aifer
02-07-22, 20:27
מחייה את הדיון - יש מוצרים מעניינים בארץ.
https://www.bug.co.il/brand/goal/zero/efr600?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=testA
מישהו בדק מוצר כזה?
הרעיון שלי לחבר אותו לפני המקרר, לטעינה קבועה כשהסוויץ פתוח, המקרר יפרוק אותו כל זמן שיפעל.
הצורך- להעביר לילה במחנה בקיץ ללא פריקת מצבר הרכב כשהצרכנים הם:
מקרר
טעינת ניידים
אולי תאורת מחנה.
בתצורה הבסיסית 288 Wh ניתן להוסיף עוד סוללה ל 576 Wh

יש אפליקציה לנייד שמראה מה מצב המצבר.

הטעינה המהירה מבין שאר המוצרים .

בעל חיבור חשמל AC .
המחיר לא רע.

הטכנולוגיה אינה LiFO4 וזה מעורר שאלה האם יצאו בקרוב מוצרים קלים יותר עם קיבולת גדולה יותר..
אשמח לתשובות.

חנן-ג'יפולוג
02-07-22, 20:33
המחיר גבוה, מאוד, מאוד, מאוד. כשישה שקלים לוואט-שעה.

אתה קונה היום מעליאקספרס תאי lifepo4 בעלות של שקל לוואט שעה, ובונה בקלות מארז מתאים לצרכיך.

אני עם סידור כזה קבוע אצלי באיוניק. הסוללות, כ300 וואט שעה, נטענות כשהרכב מונע ומחוברות 24/7 למקרר.

בשביל לא להמיס את שקע המצית עם 8 אמפר רצופים, ולטובת האמינות המכנית של החיבור, הרכבתי לידו, ומקביל אליו חשמלית, שקע xt60.

https://imageshack.com/i/po4DcE7wj

https://imageshack.com/i/pmOdyauzj

https://imageshack.com/i/pn8BSqjlj

Asaf-a
02-07-22, 21:32
חנן- מה הכוונה נטענות כאשר הרכב מונע?
האם כוונתך שהסוללות האלו נטענות רק כאשר הרכב מחובר לעמדת טעינה חיצונית ולא בזמן אחר?
כאשר נוסעים ברכב נסיעה ארוכה ונניח הסוללות למקרר התרוקנו, המקרר יצרוך ממערכת החשמל של האיוניק5?

Asaf-a
אסף.א

חנן-ג'יפולוג
02-07-22, 21:39
הן נטענות בכל זמן ששקע המצית חי. כלומר, כשהרכב מותנע או בחצי סוויטץ'. כמו בכל רכב אחר. אין לזה קשר בכלל לטעינה של הרכב או להיותו חשמלי.

הן נטענות ב3 אמפר (28v) , ומדחס המקרר צורך כשהוא מופעל כ1.25 אמפר, אז בנסיעה ארוכה, או בכל נסיעה, מאזן האנרגיה חיובי חזק.

אם הרכב עומד בחנייה בשמש יממה (מצב לא שכיח אצלנו) , אז סוללות הליתיום נגמרות והמקרר כבה. עד להתנעת הרכב, אז המקרר ייכנס לפעולה מיידית והסוללות ייטענו.

Aifer
05-07-22, 22:55
רכשתי את ה River 600.
מרגיש מוצר עמיד ואיכותי.
האפליקציה בנייד מצויינת ונותנת בזמן אמיתי תמונת פריקה/טעינה טובה.
אני רוצה לייצר ברכב נק' XT60מ(אחרי הסוויטש) כמו של חנן .
היכן רוכשים בארץ שקעים/תקעים וכבלים כאילו? המליצו לי על חנויות רחפנים/טיסנים.

המלצות?

חנן-ג'יפולוג
05-07-22, 23:19
תתחדש.

אם אתה באיזור הרצליה או בית גוברין, תקבל ממני. זכר או נקבה, מה שתרצה.

קניתי בעליאקספרס.

המחירים בישראל... שיהיה להם בהצלחה. לפחות פי 10-20 מבעלי אקספרס.
קיבלתי היום שקית עם 80 מחברים, ששילמתי עליה 61 ש"ח כולל משלוח.

https://imageshack.com/i/pmqSC42Zj

סולי
06-07-22, 14:30
אם אתה באיזור פ"ת יש לך גם אצלי.

אם אתה רוצה ממש להעתיק מחנן ושהשקע ישב בפאנל ... ולא זנב מדלדל ברצפה תצטרך מחבר אחר.

עריכה:
אולי יש לי איזה מתקן שמחזיק כזה מחבר סטנדרטי בפאנל.. צריך לחפש.

בעלי אקספרס ובאיביי יש המון חיקויים.

חנן-ג'יפולוג
06-07-22, 15:33
לא התכוונתי לתת לו מחבר xt60 קצה כבל, אלא wall mounted, כמו אצלי, זכר או נקבה.

https://imageshack.com/i/pnHDFUZsj

https://imageshack.com/i/poh0I7gsj

erezgur
06-07-22, 15:51
ולמי שיש תלתפסת:
https://www.thingiverse.com/thing:2988989

https://www.thingiverse.com/thing:5019436

ויש שם עוד רעיונות....

נשלח מהנייד

סולי
06-07-22, 18:30

https://imageshack.com/i/poh0I7gsjאני הרי אמרתי שאתה פה רק כדי לפנק.. (:

Aifer
06-07-22, 19:48
מדהים.
אתה מחר בהרצליה? אני ברמת השרון
תוכל לשלוח טלפון בפרטי?
תודה
אומר

Aifer
07-07-22, 21:13

https://imageshack.com/i/poh0I7gsjתודה חנן,
המחברים שתרמת לי היום פועלים מעולה. הכל מולחם, מחובר ומבודד כהלכה.
נותר לייצר קו אחרי הסוויטץ' לשקע ה XT60.

Aifer
15-08-22, 15:58
השלב האחרון של הפרוייקט הושלם.

בעזרת ממסר פשוט:

CZH-LABS LVD Low Voltage Disconnect Module. (12V / 30Amp) https://a.co/d/7UJoaAo

וערכת כח ליתיום - מצבר צרכנים:

https://www.citydeal.co.il/pro...wbXH3-jU2LXPhHc4caAm99EALw_wcB

חסכתי את מורכבות 2 המצברים.

1) המקרר תמיד צורך ממצבר הליתיום

2) כשהרכב מונע, הממסר נפתח ומצבר הצרכנים נטען קבוע ב 8A.

המקרר צורך 5A לפרקים ולכן מאזן האנרגיה חיובי.

אם מצבר הצרכנים פרוק לגמרי, יש כפתור override על הממסר לחיבור קבוע.

היתרונות מבחינתי:

פשטות, לא זקוקים להתקנות מורכבות ושינויים בחשמל הרכב.

ניידות - ניתן לקחת את מצבר הצרכנים + המקרר למאהל

אפשרות ל AC ישירות ממצבר הצרכנים.

הרעיון שהמתבר יחזיק מקרר + צרכנים שונים לילה שלם ויטען בנסיעה. אם אגלה שחסרה לי קיבולת, ניתן להכפיל בעזרת התוסף הבא:

https://www.bestmobile.co.il/5...a7BkARUSOifY4vtx8aAkfyEALw_wcB

חסרונות - מחיר. אצלי האפשרות של 2 מצברים היתה כפול במחיר..

שאלות לפרטי

קיץ קריר

אומר

erezgur
15-08-22, 17:23
וערכת כח ליתיום - מצבר צרכנים:
https://www.citydeal.co.il/pro...wbXH3-jU2LXPhHc4caAm99EALw_wcB

הקישור שבור (העתקת את הטקסט, שהוא ארוך ולכן מופיעות שלוש נקודות), במקום את הקישור עצמו.
כנ"ל גם בקישור לאתר בסטמובייל

ד ו ר ו ן
15-08-22, 18:48
חסכתי את מורכבות 2 המצברים.

קראתי ולא מבין מה חסכת.
השינוי היחידי הוא שבנית מערכת מצברים כפולה שניתן להשתמש בה גם מחוץ לרכב, (יתרון נהדר בפני עצמו).

Aifer
16-08-22, 21:54
שנת 2021 מסתמנת כשנת הפריצה של סוללות הפולימר הניידות כמוצר לשטח שיחליף את כל התקנות המצבר השני ברכב.
החבילות מכילות :סוללה קלה עם הרבה Wh, ווסתי טעינה, ממירי מתח ל 220 , שקעי כח למיניהם כולל אנדרסן, 3000+ מחזורי טעינה. המחירים ירדו.

תצורה כזאת תחזיק מקרר יותר מ 24 שעות גם מחוץ לרכב. כולל אפשרות לכלי עבודה עם הספק גבוה.
הנה אחת הסנוניות
ecoflow r600

Sent from my IN2013 using Tapatalk@דורון
זאת הפשטות מבחינתי.
אין צורך באינטגרציה של רכיבים וסכנה של טעויות, ותקלות.

והשוס, חיבור וויפיי.
הרכב בחניון, המצבר מחובר, אני רואה מהבית את מצבו.
אם אני מתכוון להשתמש במקרר , אני מהאפליקציה מפעיל את יציאת ה DC, המקרר מתעורר ומגיע לטמפ' עבודה לפני שאני מגיע לרכב,.

מצורפת תמונה לפני ואחרי הפעלת המקרר מהבית.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220816/aa4a7341c1f5083eec699adae6334835.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20220816/610d94ec9b3d4af77a86e35287ea703b.jpg

-->