PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות על היילקס 97

ארזז
25-02-06, 21:44
לאחרונה רכשה משפחתי היילקס 97 (משמש אותי בעיקר חולה מכוניות ושטח)
לאחר מס' נסיעות הכרות קצרות עם הרכב בכביש ובשטח(בעיקר בכביש) כמה שאלות לי אליכם:
א. האם אצל כולם הרכב לא סוחב בעליה מבלי שהוא יהיה עמוס או שזה רק אצלי..
נסעתי בכביש 1 וממש בקטע ליד לטרון במצערת עד הסוף והמחוג מגרד את ה-80?
ב. יכול להיות שזה בגלל שברכב מותקנים צמיגי 31 אינץ'?
ג. יצא לי לנהוג מס' פעמים על טנדר מסוג יונדאי H100 טראק שלזכותו עומדים 80 כ"ס(גם להיילקס הספק בסדר גודל כזה) ומשקל דיי דומה לזה של ההילקס נכון שהוא היה ממודל 2002 ונכון שהוא נועל צמיגים יותר קטנים אבל בכל זאת הרכב מסוגל לעלות על מדרכה מעמידה בהילוך 3 עם חצי קלאץ בלי גז ולעומת זאת בהיילקס שלי התחלת נסיעה בראשון בלי גז מלווה בגמגומים קשים או לא אפשרית ללא נגיעה בגז האם זה אופייני לרכב או שזו בעיה ברכב שלי ...?
ד.בנסיעה במצב 4X4 עם טבורים נעולים(כמובן לאחר ההסבר המפורט) בזמן נסיעה בסיבוב נשמעים רעשים מן הגלגלים הקדמיים כמו מעין דפיקותאו תקתוקים כאלה.. האם זה אופייני?ואם לא מה זה עשוי להיות?
ה. כל זמן רצוי לעשות לרכב טיפול שמנים פילטריםאו כל דבר אחר ?ומה צריך להחליף ולשים לב
ו. הרכב עבר 320K יש משהו ספציפי שאני צריך לשים לב אליו
דורש החלפה
ז.מה יכולות הרכב בנסיעה במים כלומר האם רגיש מאוד מה קורה אם יש מים בתא הנוסעים?
ח.מה הצריכת הדלק האופיינית אצלכם בהנחה שהרכב נוסע רוב הזמן בכביש ובסופ"ש בשטח
ט.העלים הקדמיים שלי במצב דיי שטוח בעיקר בצד שמאל,האם ככה זה אמור להיות או שזה מעיד על בלאי וצורך בהחלפה?

תודה ארזז

eyal.m
26-02-06, 00:10
לאחר מס' נסיעות הכרות קצרות עם הרכב בכביש ובשטח(בעיקר בכביש) כמה שאלות לי אליכם:
ג. יצא לי לנהוג מס' פעמים על טנדר מסוג יונדאי H100 טראק שלזכותו עומדים 80 כ"ס(גם להיילקס הספק בסדר גודל כזה) ומשקל דיי דומה לזה של ההילקס נכון שהוא היה ממודל 2002 ונכון שהוא נועל צמיגים יותר קטנים אבל בכל זאת הרכב מסוגל לעלות על מדרכה מעמידה בהילוך 3 עם חצי קלאץ בלי גז ולעומת זאת בהיילקס שלי התחלת נסיעה בראשון בלי גז מלווה בגמגומים קשים או לא אפשרית ללא נגיעה בגז האם זה אופייני לרכב או שזו בעיה ברכב שלי ...?
ד.בנסיעה במצב 4X4 עם טבורים נעולים(כמובן לאחר ההסבר המפורט) בזמן נסיעה בסיבוב נשמעים רעשים מן הגלגלים הקדמיים כמו מעין דפיקותאו תקתוקים כאלה.. האם זה אופייני?ואם לא מה זה עשוי להיות?
ה. כל זמן רצוי לעשות לרכב טיפול שמנים פילטריםאו כל דבר אחר ?ומה צריך להחליף ולשים לב
ו. הרכב עבר 320K יש משהו ספציפי שאני צריך לשים לב אליו
דורש החלפה
ט.העלים הקדמיים שלי במצב דיי שטוח בעיקר בצד שמאל,האם ככה זה אמור להיות או שזה מעיד על בלאי וצורך בהחלפה?

תודה ארזז

eyal.m
26-02-06, 00:18
איזה מנוע מורכב על הרכב?רגיל?טורבו?
כן לצמיגים בקוטר הזה יש משקל לא קטן על יכולת הסחיבה.
דפיקות תיקתוקים ,ייתכן מיסבים .
לא בשום אופן לא לעבור במים (ניסיון מטביע ממון)
מים בתא הנוסעים?למה?אין מתקני שטיפה?
העלים הקידמיים בד"כ שטוחים ולעיתים אפילו יורדים כלפי מטה(נורמלי ורגיל)לאחר הק"מ הנ"ל.
ניתן לערגל אך יש לקחת בחשבון השלכות:צינורות ברקס/בולמים ועוד...
בקיצור היילקס שנת 97 מהירות 80 קמ"ש עם מנוע רגיל עם בצמיגים הנ"ל בעליות זו מהירות על עבור הרכב הזה.

חוץ מזה מזל טוב

tzagi
26-02-06, 04:03

Its the birfields, quite common
due to the high milage...ops ...kilometerage

נמרוד
26-02-06, 11:58
כן ידידי, אצל כולנו זה ככה... טויוטה מהשנתונים האלו היא עגלה, תתרגל.
אה, תראה... צמיגי 31 גדולים בכמה ס"מ מהצמיגים המקוריים, וכן זה משפיע, עם הצמיגים המקוריים הרכב קצת יותר זריז, אבל באמת קצת. אחד המאפיינים של הרכב זה עגלתיות, מה לעשות. צמיגי 31 הם הצמיג הנכון לרכב הזה בסך הכל עבור רובנו.
טוב, כאן כבר לא בטוח שהכל תקין... הרכב אמנם עגלה, אבל מה שאתה מתאר קצת מוגזם. או שלא, השיטה הטובה ביותר לברר היא למצוא בעל היילקס ותיק מהאזור שלך, לעשות סיבוב על הרכב שלו ולתת לו להרגיש את הרכב שלך - ואז תדע הרבה יותר. כרגע אין לך למה להשוות.
יכול להיות הרבה דברים, או כלום. קשה לאבחן רעשים דרך האינטרנט.
שגרת הטיפולים מפורטת בספר טיפולים שאתה צריך לקנות, הכל כתוב שם בדיוק נמרץ. חפש דיונים קודמים עם המלצות על ספרים.
ו. הרכב עבר 320K יש משהו ספציפי שאני צריך לשים לב אליו דורש החלפה
הרכב היה אמור לעבור החלפה של רצועת טיימינג כל 100K. תוודא מתי בוצע לאחרונה.
ההילקס לא רגיש במיוחד, ויכול לצלוח מים בצורה מוצלחת למדי. אם אתה מתכוון להכנס למים מעבר לגובה הגלגלים, שים לב שפתח יניקת האויר נמצא די נמוך, מאחורי פנס שמאל. בגלל זה אנשים מתקינים שנורקלים. בגדול, שעשועי מים זה משהו ממש לא מומלץ, גם למנוסים ולוותיקים זה המקום לחטוף נזקים גדולים מאד. אין לך בעייה עם שלוליות עד חצי גובה גלגל לפחות, מעבר לזה - זהירות, בכל רכב שטח!
8.5-9 ק"מ לליטר בממוצע כללי ברכב שלי.
זה מעיד על בלאי טבעי. אחרי 9-10 שנים, כל ההילקסים שוקעים למצב הזה. אפשר לערגל, לתקן, להחליף לחדשים - נושא בפני עצמו ויש הרבה שרשורים בנושא, חפש אותם.

תודה ארזז

eran4x4
26-02-06, 18:29

הנסיעה על משטח בעל אחיזה טובה (כביש) או שטח (חול)?

אם על משטח קשה צריך לבדוק את מקור הרעש לא פחות חשוב לדעת שאסור לשלב על משטח קשה ושזה גורם לנזק.

ד ו ר ו ן
26-02-06, 21:11
במקרה נסעתי בזמן האחרון בקטע הזה וזה קצת איטי גם בשביל היילקס,בטח בשביל אחד ריק.
בטח לא מוסיף אבל גם אל אמור לסרס עד כדי כך לדעתי.
ג. ולעומת זאת בהיילקס שלי התחלת נסיעה בראשון בלי גז מלווה בגמגומים קשים או לא אפשרית ללא נגיעה בגז האם זה אופייני לרכב או שזו בעיה ברכב שלי ...?
אני מתחיל נסיעה בראשון בכל מצב שהוא לא עלייה בלי גז, הרכב נוסע והקלאצ' הקודם החזיק קצת מעל 350K (הוחלף בסוף בגלל משהו אחר), הרכב לא מגמגם, לא קופץ ממקומו אבל לא מגמגם.
לי אין דפיקות כאלו (מלח מים חסמה וכו'..)ולא מכיר כאלו מחברים עם היילקס ולא על היילקסים ממקומות עבודה.:roll:
1:9-9.5~ זוגתי מגיעה גם ל1:10+, הכל קשור לאיך שאתה מאיץ ובאיזה מהירות אתה נוסע בשיוט,לה יש רגל פחות כבדה..
השמאלי בעל קשת שטוחה יותר מהימני במקור, הסרן בנוי לא סימטרי אבל כמו שכתבו לך, אם לא הצהירו בפניך שהחליפו קפיצים ברכב הבעלים הקודם סביר להניח שיש לך פגר בתור קפיץ.

תודה ארזז

איציק - 4X6ZH
27-02-06, 09:00
מקור הדפיקות הם פעמוני הציריות .
הסיבה הנפוצה היא סדק בכלוב הגולות שבתוך הציריה או שבר במסגרת הכלוב במקום שבו הגולות נמצאות .
בכל מיקה זה מחייב החלפת פעמון ציריה .
אפשרות נוספת שכל הגריז שנמצא בתוך פעמון הציריה נזל כתוצאה מחדירת שמן של הדפרנציאל .
גם תקלה זאת מחייבת פרוק מיכלול הציריה \ בית המיסבים לבדיקה וגרוז .
המשך נסיעה במצב זה הוא מסוכן מאחר והסדק \ שבר עשוי לגרום לציריה להתפרק ולתקיעת ההגה
וזה בדרך כלל יהיה בסיבוב .
איציק

tzagi
28-02-06, 05:22
מקור הדפיקות הם פעמוני הציריות .

De ja vu

Didnt i say that 3 posts ago?

No Diss , Itzick
You know your shit,
I'm just tired of posting when I'm being ignored.

נמרוד
28-02-06, 07:59
its the language barrier Joe...

It's time to upgrade - your reading is good enough, now you need to get a hebrew keyboard and get on the writing

איציק - 4X6ZH
28-02-06, 08:35
זה שזה הפעמונים OK OK
אבל כנראה שאני לא חד בתשובה שלי .
פעמונים כאלה רצוי אולי אפילו חובה להחליף לרכב שנוסע בשטח !
אלה הפעמונים שישברו ויתקעו את הרכב בתנאי שטח קשים .
איציק

עופר נחשוני
24-03-06, 22:58
הנקישות שאתה שומע הם הפעמונים של הציריות הקידמיות
א
ל תשפץ יש לקנות תחליפי (קוראני)חדש ב-280שח
דרך אגב אפשר לחיות עם זה המון שנים

-->