PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלונות כהים

יורם-דרומי
04-09-20, 14:52
בטסט הכשילו אותי מאחר ויש לי בג’יפ ציפוי לחלונות הקדמיים.

למרות שהציפוי עדין ולא כהה מידי
לא עזר וניאלצתי להסיר את הציפוי

עד כמה שהבנתי ניתן להכהות את הזכוכית בתהליך אחר ולא ציפוי

משהו כמו תהליך חימום בתנור
מכירים?
עלויות?

תודה

Sent from my iPad using Tapatalk

דור אריאל
04-09-20, 15:05
תקנה 356(ד) לתקנות התעבורה קובעת:
לא יירשם רכב ולא יחודש רישיונו של רכב שהשמשה הקדמית והאחורית והשמשות שליד המושבים הקדמיים המותקנות בו, כולן או מקצתן, צופו בחומר ציפוי, בין בהתזה, בין בהדבקה ובין בכל דרך אחרת.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

גיא
04-09-20, 15:07
לא יירשם רכב ולא יחודש רישיונו של רכב שהשמשה הקדמית והאחורית והשמשות שליד המושבים הקדמיים המותקנות בו, כולן או מקצתן, צופו בחומר ציפוי, בין בהתזה, בין בהדבקה ובין בכל דרך אחרת.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

קצת מוזר כשיש רכבים שמגיעים עם אפשרות לחלונות כהים במקור ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

דור אריאל
04-09-20, 15:24
רק עכשיו גילית שאנחנו מדינה עם חוקים מוזרים..
אם זה מגיע במקור זה חוקי ,

הפתרון שלי זה בכל זמן הטסט החלונות פתוחים..

ishc
04-09-20, 16:25
הרעיון שאם זה מגיע במקור זה עבר תקינה.
הגיוני או לא, מקובל או לא זה עניין אחר.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

jacob72
04-09-20, 16:40

Sent from my SM-G960F using Tapatalkמענין.
כיום יש רכבי יוקרה שכך מגיעים ארצה מהיצרן,עם שמות כהות בכל הרכב.
אז...מה זה אומר ,שיצטרך להחליף חלונות?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

idanw
04-09-20, 17:35
יש ציפוי שקוף מגן UV שלא רואים כלל.
זה נשמע מוזר, אבל הוא מוריד משמעותית את הטמפרטורה ברכב. גם בלי להכהות את השמשה. הוא מאוד יקר (יכול להגיע לכ1000 שח לחלון אם אני זוכר נכון)
מאחור אתה יכול להישאר עם הציפוי הכהה

כנס ל"דור תקשורת" בב"ש וראה דוגמה.

יורם-דרומי
04-09-20, 18:15
מצאתי ברשת,,,,

שיטות השחרת חלונות – החוק וחריגים

אמנם יש שיטות שונות להכהיית חלונות רכב, כמו למשל שימוש בהתזה, השחמה בתנור,*השחרת חלונות לרכב בלייזר, בפילם ובמדבקות שונות, אך תמיד יש לזכור שכל השיטות הללו אסורות על פי חוק בכל הקשור אל השחרת השמשות הקדמיות, השחרה של השמשות האחוריות והשחרה של אותן שמשות שליד מושב הנוסע והנהג (מקדימה). קיים איסור גם על הדבקת פרסומת רשת על השמשה האחורית וזאת משום שפרסומת רשת משנה את התכונות של השמשה ויכולה לסכן את הנוסעים בעת נהיגה ובמקרה של תאונה. למרות זאת חשוב לדעת שיש גם מצבים חריגים, כמו למשל רכבים חדשים שהגיעו לארץ מחו"ל. באם רכב הגיע לארץ מחו"ל עם שמשה אחורית כהה (דבר שבוצע על ידי יצרן הרכב), לרכב אין בעיה חוקית, שכן הוא עבר בדיקת תקינות כשהוא נכנס לישראל וזכה לאישור ממשרד התחבורה. לכן, הוא נחשב כעומד בתקן הישראלי וניתן ליהנות מחלונותיו הכהים ללא חשש.
לסיכום, מבחינת החוק, ניתן להשחיר את החלונות שבצד המושבים האחוריים של הרכב.* טרם השכרת שירות השחרת חלונות לרכב מחברה, תמיד חשוב לוודא שמדובר על חברה שעובדת עם יצרנים מובילים בתחום ומשתמשת אך ורק בחומרים שעומדים בתקנים הישראלים המחמירים

איל מ
04-09-20, 20:41
לגבי ההערה של עידן,
אני הדבקתי פילם שקוף חוסם uv על הפנסים כחלק מניסוי ארוך טווח שאני עושה. הבחור לא הבין למה אני רוצה את זה על הפנס ולא על החלון...
מחירו לא יקר (כמו פילם השחרה רגיל). עלה לי 200 שח לפנס (בגלל צורה ייחודית של הפנס, הבחור עבד חצי שעה על הפנס עם ספריי מי סבון ופאן עד שהצליח להצמיד הכל כמו שצריך בלי בועות. על חלון זה הרבה יותר קל) מניח שבעבודה על חלון זה עולה אותו דבר או פחות(יותר חומר, הרבה פחות עבודה).
אני עשיתי אצל אלוף הציפויים בפתח תקווה.

-->