PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - פונה לחוכמת ההמונים איכון קורונה לא מוצדק - מה עושים???

שמוליקו
09-09-20, 13:34
שלומות.

הבן הגדול שלי קיבל הודעה שהיה במגע עם חולה קורונה ולכן צריך לשהות בבידוד.

עכשיו העובדות,
ביום שני הבן שלי נפגש עם חבר, נקרא לו נגיד - תמיר.
ביום רביעי לאחר מכן, תמיר נסע לבית חמו וחמותו לציון יום הולדת של אחד מהם.
להורים הגיעו גם הדודים שבאותו זמן מסתבר היו חולים בקורונה (הם עדיין לא ידעו).
ברגע שנודע שהם מאומתים, כמובן כל מי שהיה באותו מפגש נכנס לבידוד עצמי ועשה בדיקות קורונה.
תמיר (חבר של הבן שלי) התגלה כחיובי (לא רק הוא מאותו מפגש).
את התשובה החיובית קיבל תמיר אתמול יום שלישי.

עד כאן סיפור רגיל ותקין.
אבל, הבן שלי כיוון שהיה עם תמיר יומיים לפני שתמיר בכלל פגש בדודים, קיבל הודעה שאומרת שהוא צריך להכנס לבידוד לעוד חמישה ימים (מאתמול בערב)

*5400 מסננים אותו, כן מסננים כיוון שלפני חודש וחצי הוא הרגיש לא טוב וביקש מיוזמתו בדיקת קורונה, כמובן ייצא שלילי.
אל תשאלו איך אני יודע שמסננים אותו כי אני לא אענה, אבל אם כבר שאלתם, אז הגיע לאזני גרושתי (אמא של הבן שלי) מפי קצין בפיקוד שמי שכבר התקשר וענו לו פעם אחת מסננים אותו.
לא בטוח כמה זה נכון, אבל אם כן זה מחדל.

אם נשארתם עד כאן, אז תודה.
חוץ מ *5400 שכשהוא מתקשר ומתקתק את מספר ת"ז שלו, הוא מקבל הודעה (שונה ממני) שהוא יכול לפנות כל יום בין שמונה וחצי לעשר בבוקר ???? זה ממש תמוה.

מה ניתן לעשות? למי ניתן לפנות?
הילד בבידוד שלא לצורך, זה פוגע בו מאוד, הוא עשוי לאבד עבודה (היום קשה להשיג כזאת).
ומעבר לזה זה מחדל שלוקחים לנו את החופש במדינה דמוקרטית, אבל בואו לא נלך לכוון הזה ובכל זאת אשמח לפתרונות....

asypeer
09-09-20, 13:41
שישאיר את הטלפון בבית ויקנה קו נוסף לתקופה הקרובה עם מכשיר אחר. כמות הטעויות באיכונים והטיפול בהן לא מפתיעה, תראה איך המדינה מתנהלת ותבין שזה עוד בגדר הנסבל.
לגבי נושא החוקיות תבין לבד, אם הפרנסה שלי הייתה תלויה בזה, זה מה שהייתי עושה וכמובן שומר על ההנחיות++ ולא הולך לחתונות של שגריר ישראל בסין או להופעה של עדן בן זקן בחתונה בקפסולות - חושבים שאנחנו מטומטמים.
לבטל את הגזירה בצורת פניה למישהו שאשכרה יכול או רוצה ? תשכח מזה, המדינה ירדה וממשיכה לרדת מהפסים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

nir.samo
09-09-20, 14:08
ההיגיון שלך ברור אבל מה עם יש איזה כשל או משהו לא ידוע והוא כן חיובי?

Sent from my H3123 using Tapatalk

שמוליקו
09-09-20, 14:11
ההיגיון שלך ברור אבל מה עם יש איזה כשל או משהו לא ידוע והוא כן חיובי?

Sent from my H3123 using Tapatalk

הוא פגש את החולה יומיים לפני שהחולה הודבק !!!
איך בדיוק הוא ידבק?

ד ו ר ו ן
09-09-20, 14:23
ההגיון שלך לא נכון..

לפי התיאור שלך, ומאפייני הוירוס הנבזי הזה, חלון הזמן בין המפגש של תמיר לדוד מאפשר גם מצב שתמיר היה נשא של הוירוס עוד לפני הפגישה עם הדוד.

ולכן הבן שלך נדרש לבידוד.

תשובה ביום שלישי=דגימה לפחות יומיים לפני, בסביבות ראשון?

פרק הזמן בין המפגש עם הדוד (רביעי) לדגימה קצר מאד/גבולי בשביל לפתח דומיננטיות של נשאות (מדברים על מינימום 3-5 ימים להופעה בדם), ולכן אני מניח שבאבחנה האפידמיולוגית הם עשו חשבון שיותר מסביר שתמיר היה חולה/נשא עוד לפני המפגש עם הדוד.

נדב ש.
09-09-20, 14:29
הוא פגש את החולה יומיים לפני שהחולה הודבק !!!
איך בדיוק הוא ידבק?
מבין את התסכול של הבן.
הבעיה העיקרית כפי שאני מבין אותה זה שאין דרך לדעת באמת, אולי תמיר היה נשא חיובי של הנגיף עוד לפני ולא ידע בכלל? הרי הוא לא עשה בדיקה לפני שניפגש עם בנך ויצא שלילי, ושבוע אחר כך יצא חיובי...נגיף מתעתע...
חושבים שיודעים אבל בת'כלס כל יום מגלים משהו חדש לגביו.

לגבי המדינה והפסים, זה לא המדינה, זה רק כמה אנשים שתפסו עליה בעלות ולא משחררים.

גיא
09-09-20, 14:43
צלצלתי למספר הזה עשרות פעמים
תמיד עונים ואפילו דיי מהר ובסבלנות לא צפוייה ...

שהבן שלך יישב 5 ימים בבית וינוח .. ההתעקשות של כל מיני שיודעים הכי טוב וממציאים את הגלגל כמו ישראלים טובים .. כל פעם מחדש .. מדהימה.

ההמלצה לקנות עוד טלפון היא המלצה לעבירה על החוק.
עם כל מה שמשתמשע מזה. היא גם המלצה להדביק בפוטנציה עוד ועוד אנשים ..

שמוליקו
09-09-20, 16:01
תשובה ביום שלישי=דגימה לפחות יומיים לפני, בסביבות ראשון?

פרק הזמן בין המפגש עם הדוד (רביעי) לדגימה קצר מאד/גבולי בשביל לפתח דומיננטיות של נשאות (מדברים על מינימום 3-5 ימים להופעה בדם), ולכן אני מניח שבאבחנה האפידמיולוגית הם עשו חשבון שיותר מסביר שתמיר היה חולה/נשא עוד לפני המפגש עם הדוד.

תשובה בשלישי בערב, זה אומר דגימה בשני או שלישי, מה שנותן כבר קצת יותר זמן...
למרות שאני מבין את ההתכנות שהוא היה חולה לפני, ביננו יכול להיות שגם אני חולה ולא יודע...

הבעיה העיקרית כפי שאני מבין אותה זה שאין דרך לדעת באמת, אולי תמיר היה נשא חיובי של הנגיף עוד לפני ולא ידע בכלל? הרי הוא לא עשה בדיקה לפני שניפגש עם בנך ויצא שלילי, ושבוע אחר כך יצא חיובי...נגיף מתעתע...

אכן נגיף מתעתע, אבל האם זה אומר שכל מי שנתגלה כחולה, גם אם הייתי איתו במגע שבועיים לפני שנבדק, אני צריך להכנס לבידוד?
זה לא אמור להכניס לבידוד עוד המון אנשים?

שמוליקו
09-09-20, 16:13
צלצלתי למספר הזה עשרות פעמים
תמיד עונים ואפילו דיי מהר ובסבלנות לא צפוייה ...
מצטער לומר, אבל ממש לא במקרה הזה, או שלטענתך אני לא דובר אמת.
שהבן שלך יישב 5 ימים בבית וינוח .. ההתעקשות של כל מיני שיודעים הכי טוב וממציאים את הגלגל כמו ישראלים טובים .. כל פעם מחדש .. מדהימה.
כשמישהו נאלץ לשבת בבית בגלל אפדימיולוגיה לא נכונה, לאבד את החופש שלו ואולי אפילו עבודה, זה די מקומם ! זה ממש לא לנוח.

ההמלצה לקנות עוד טלפון היא המלצה לעבירה על החוק.
עם כל מה שמשתמשע מזה. היא גם המלצה להדביק בפוטנציה עוד ועוד אנשים ..

אני יותר ממסכים עם האמירה הזאת ולכן עלתה כאן השאלה של איך ניתן לבטל את רוע הגזירה ולא איך לעבוד על המערכת (את זה אני יודע )

גיא, אני לא מתנגח איתך, אני מסכים עם קו החשיבה שלך, אבל אני לא מסכים עם האמירה של שישב חמישה ימים בבית...
אחרי שיעברו החמישה ימים יחליטו שהיה במגע עם עוד מישהו וכל הזמן יישב בבית.
אני נגד לקבל בכניעה כל דבר שנופל עלינו.

בואו נזכור שאני מכבד מאוד את החוק ומאמין שמי שיש סיכוי אפילו קטן ביותר שאולי הוא נדבק, הוא חייב להכנס לבידוד.
בלי שום שאלה.

והיה מקרה בעבר שאחד החברים שלו היה חשוד שנדבק, הילד מייד נכנס בעצמו לבידוד עד שהתקבלה תשובה שלילית מהחבר.
מדובר בילד אחראי מאוד.

אני באמת מאמין שנעשה כאן עוול ונשלל לו החופש שלא לצדק.

מי שמכיר אותי יודע שאני שומר חוק קצת יותר מכל אדם ממוצע.

ד ו ר ו ן
09-09-20, 16:26
תשובה בשלישי בערב, זה אומר דגימה בשני או שלישי, מה שנותן כבר קצת יותר זמן...
למרות שאני מבין את ההתכנות שהוא היה חולה לפני, ביננו יכול להיות שגם אני חולה ולא יודע...
אז קיבלת שפיל של 5 ימים ולא 14 מהפגישה עם הדוד של תמיר, זה דווקא מעיד שהמערכת לא אטומה.
אחרת החישוב היה 14 יום מיום רביעי.

לפי התיאור שלך אין שום בעיה, להיפך, באו לקראתך.

קרוב משפחה קרוב עובד עם חולי קורונה כל יום, בבית חולים.
לדבריו זה לא דומה לשום דבר מוכר וכל הזמן מגלים משהו חדש כי הנבלה משתנה.

lizard
09-09-20, 18:11
זה נגיף קוואנטי הוא מדביק לפני שבכלל היית ליד חולה...

GodsFather
09-09-20, 18:34
רק מניח...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200909/4e87f221141ea6f5af05c008cf483dd6.jpg

Sent from my HD1903 using Tapatalk

mugi8675
09-09-20, 18:58
עכשיו אני מבין למה במסעדה שיצא לי לאכול בה כמה פעמים לאחרונה אין קליטה סלולרית בכלל... נראה שאנשים יתחילו לרכוש Jammer כדי להעלים את המפגשים שלהם...

איל מ
09-09-20, 20:22
ומי בכלל אמר שהוא נדבק מתמיר? אולי היה בסמיכות למישהו חולה אחר?

ד ו ר ו ן
09-09-20, 20:23
ומי בכלל אמר שהוא נדבק מתמיר? אולי היה בסמיכות למישהו חולה אחר?
בגלל זה הוא קיבל רק 5 ימים ולא שבועיים מיום הפגישה עם תמיר.

lizard
10-09-20, 07:21
מה שמעניין זה שגם אני קבלתי סמס ונדרשתי להיות בבידוד 5 ימים (למרות שהייתי בבית מלאכה שלי בשעות ותאריך שצויינו עם מישהו שלא היה חולה) כלומר, קבלתי את הסמס 9 ימים אחרי הסיכון כביכול. 9 ימים שאם באמת הייתי חולה - הייתי מדביק אחרים. זה משונה.

אגב, דברתי עם המוקד והבחורה שם אמרה לי שמאחר ומדובר על איכון טלפוני אני יכול להצהיר שזה טעות ויוציאו אותי מבידוד. אבל הבנתי ממנה, בין המילים כמו שאומרים, שהם מחפשים כאלו שמצהירים שהיו לבד ובעצם לא היו. גם אם זה שהם היו איתם לא היה חולה ולא קיבל סמס בידוד או כל דבר אחר. סוג של לחפש. ליתר ביטחון נשארתי בבידוד, לא שזה ממש שינה לי את החיים כי גם ככה אני לא יוצא הרבה ואלו היו רק יומיים בתכל'ס בעייתיים (להוציא את הילדים לבית ספר)

-->