PDA

צפייה בגרסה מלאה : התאמת בוכנה לצילינדר

מתן הירש
11-09-20, 11:46
אהלן,
אני משפץ כרגע מנוע F10A של סמוראי 84'.
הגעתי לשלב שאני צריך להזמין בוכנות חדשות (מקוריות בלבד אני מחפש ולא הודיות), עכשיו השאלה-
איך יודעים אם להזמין בוכנה מקורית או אובר סייז ?
כלומר האם יש מקום שאני יכול להביא לו את הבלוק מנוע והוא מודד את הצילינדרים ואומר לי בדיוק איזה גודל בוכנה אני צריך?

האם יש דרך בבית לעשות את זה (קליבר לא היה נראה מספיק מדויק, אני טועה?) ?

אשמח לכל תשובה אפילו אם זה רק טלפון של מישהו שאתם מכירים שנתקל בבעיה דומה.
תודה,
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200911/64bb22bb9179f7a6f38726e19795a5b4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200911/327b0201eca984f164826a7daac20476.jpg

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

weref
11-09-20, 11:55
אני ממליץ לך לעבוד לפי ספר רכב, מוסבר בו בדיוק איך ומה למדוד.
במידת הצורך, מצויין בו לאיזה גודל לחרוט ובאיזה גודל בוכנות ורינגים להשתמש.
בגדול חרט שמכבד את עצמו בעל האמצעים למדוד לחרוט לפי הספר, רק תביא לו צילומים מהספר בשביל שהוא ידע את המידות.

לגבי ספר ל84 תחפש באינטרנט או תפנה לעמרי (שיפוץ טנדר כחול). הוא ענה לך בשירשור של השיפוץ.

אתה גם מוזמן לראות את השיפוץ שלי.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/84779-%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A5-SJ410-84

בהצלחה

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

מתן הירש
11-09-20, 12:14
אני ממליץ לך לעבוד לפי ספר רכב, מוסבר בו בדיוק איך ומה למדוד.
במידת הצורך, מצויין בו לאיזה גודל לחרוט ובאיזה גודל בוכנות ורינגים להשתמש.
בגדול חרט שמכבד את עצמו בעל האמצעים למדוד לחרוט לפי הספר, רק תביא לו צילומים מהספר בשביל שהוא ידע את המידות.

לגבי ספר ל84 תחפש באינטרנט או תפנה לעמרי (שיפוץ טנדר כחול). הוא ענה לך בשירשור של השיפוץ.

אתה גם מוזמן לראות את השיפוץ שלי.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/84779-%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A5-SJ410-84

בהצלחה

Sent from my SM-G970F using Tapatalkהזמנתי ספר רכב הוא פשוט עדיין לא הגיע, עמרי באמת עוזר לי המון (פשוט בהודעות פרטיות).
אשמח אם תוכל לצלם לי את העמןדים הרלוונטים או אם יש לך שם של חרט שידע לעשות לי את זה.

אני רוצה להזמין את החלקים כדי שהם יגיעו עד שהספר רכב יגיע גם כן

boaz avrahami
11-09-20, 12:20
בשלב הראשון החרט ימדוד אם יש צורך בחריטה בכלל. הוא מודד בכל צילינדר בכמה מקומות אם הצילינדר אובאלי,

במידה ויש צורך בחריטה, הנסיון המועט שלי שהוא יחרוט רק אחרי שתביא עם הבלוק גם את הבוכנות החדשות.

———————————
מחזירים את הטבע לציבור
טבעי שזה שלי

חנן-ג'יפולוג
11-09-20, 12:41
בשלב הזה השאלות שלך צריכות להיות מופנות לחרט שאתה עובד אתו. נדמה לי שהומלץ לך על ברזני, ואני מצטרף. הוא יודע מה הוא עושה והוא ינחה אותך.

weref
11-09-20, 12:45
חרט לבדו לא יודע לאיזה מידות לחרוט, לכל מנוע יש גודלים שונים. לכן חשוב להגיע אליו עם כל המידות מהספר.
ממליץ גם להגיע עם סט אטמים לראש מנוע בעיקר להחלפת גומיות שסתומים.

ספר אין לי בשלוף לצערי.

לגבי חרטים מומלצים, אני יודע על בחור בטירה שמאד מומלץ ואחד בכפר קאסם. שניהם מומלצים פה בפורום.
יש גם חברה מומלצים בפת, מקום די גדול - לא זוכר את שמם, לצערי היה לי נסיון פחות טוב איתם.

מתן הירש
11-09-20, 12:50
בשלב הזה השאלות שלך צריכות להיות מופנות לחרט שאתה עובד אתו. נדמה לי שהומלץ לך על ברזני, ואני מצטרף. הוא יודע מה הוא עושה והוא ינחה אותך.אני לא עובד עם חרט, אני מחפש אחד לעבוד איתו. השאלה אם בטוח שהמנוע צריך חריטה וכמה זה אמור לעלות אם כן?

מתן הירש
11-09-20, 12:53
חרט לבדו לא יודע לאיזה מידות לחרוט, לכל מנוע יש גודלים שונים. לכן חשוב להגיע אליו עם כל המידות מהספר.
ממליץ גם להגיע עם סט אטמים לראש מנוע בעיקר להחלפת גומיות שסתומים.

ספר אין לי בשלוף לצערי.

לגבי חרטים מומלצים, אני יודע על בחור בטירה שמאד מומלץ ואחד בכפר קאסם. שניהם מומלצים פה בפורום.
יש גם חברה מומלצים בפת, מקום די גדול - לא זוכר את שמם, לצערי היה לי נסיון פחות טוב איתם.

Sent from my SM-G970F using Tapatalkלא הבנתי למה להגיע עם סט אטמים?
והראש מנוע בשיפוץ נפרד כולל החלפת גומיות ושסתומים..
ותודה על ההמלצות!

חנן-ג'יפולוג
11-09-20, 14:46
אני לא עובד עם חרט, אני מחפש אחד לעבוד איתו. השאלה אם בטוח שהמנוע צריך חריטה וכמה זה אמור לעלות אם כן?

אם יש לך דיאל אינדיקטור ואתה יודע להשתמש בו, שתף אתנו את המידות של הצילינדרים בפועל, ואת המידות והטולרנסים שרשומים בספרות היצרן, ויהיה ניתן לענות לך על זה.

אם לא, גש אל החרט שתחליט לעבוד אתו ותן לו למדוד ולומר לך מה המצב.

אני לא זוכר מחירים.

בגדול, הנטיה שלי היא שאם כבר עבדתי קשה וכל החלקים אצלי ביד (במיוחד שאני יודע שהמנוע ותיק מאוד) , אז ללכת על כל הקופה: חריטה של הבלוק והקרנק, בוכנות אוברסייז, רינגים, מיסבי קרנק וטלטלים אנדרסייז. הכול. להוריד ולפרק מנוע זו חתיכת עבודה ויהיה מבאס מאוד לחזור עליה שוב.

נדב ש.
11-09-20, 15:23
אם יש לך דיאל אינדיקטור ואתה יודע להשתמש בו, שתף אתנו את המידות של הצילינדרים בפועל, ואת המידות והטולרנסים שרשומים בספרות היצרן, ויהיה ניתן לענות לך על זה.

אני לא זוכר מחירים.

בגדול, הנטיה שלי היא שאם כבר עבדתי קשה וכל החלקים אצלי ביד (במיוחד שאני יודע שהמנוע ותיק מאוד) , אז ללכת על כל הקופה: חריטה של הבלוק והקרנק, בוכנות אוברסייז, רינגים, מיסבי קרנק וטלטלים אנדרסייז. הכול. להוריד ולפרק מנוע זו חתיכת עבודה ויהיה מבאס מאוד לחזור עליה שוב.

+1.

כבר הכל פתוח ומפורק, עבודה של החרט זה "כסף קטן" לעומת להרכיב ולפרק שוב כי בחרת לחסוך.

מתן הירש
11-09-20, 15:46

אני לא זוכר מחירים.

בגדול, הנטיה שלי היא שאם כבר עבדתי קשה וכל החלקים אצלי ביד (במיוחד שאני יודע שהמנוע ותיק מאוד) , אז ללכת על כל הקופה: חריטה של הבלוק והקרנק, בוכנות אוברסייז, רינגים, מיסבי קרנק וטלטלים אנדרסייז. הכול. להוריד ולפרק מנוע זו חתיכת עבודה ויהיה מבאס מאוד לחזור עליה שוב.תודה רבה חנן
זה בדיוק התשובה וההסבר שחיפשתי. אין לי את הידע הדרוש ולכן אני אפנה לחרט שישב איתי ויחרוט את הצילינדרים למידה שרשומה בספר הרכב ואזמין בוכנות אוברסייז.
אולי עדיף לחכות שבוכנות אוברסייז יגיעו וללכת איתן לחרט שימדוד אותן ויחרוט בהתאמה? וכך אדע שההתאמה בין הצילינדר לבוכנה היא מושלמת.
רק לא הבנתי למה כל שאר החלקים חוץ מהבוכנה אמרת שעדיף 'אנדרסייז'?

מתן הירש
11-09-20, 15:48
+1.

כבר הכל פתוח ומפורק, עבודה של החרט זה "כסף קטן" לעומת להרכיב ולפרק שוב כי בחרת לחסוך.צודק לגמרי אני מקווה שלא אפתח את המנוע שוב בזמן הקרוב,הרעיון הוא לעשות לו עכשיו שיפוץ מלא וכולל.
רק שאדע בערך מה הטווח מחירים של עבודת מדידה וחריטה למידה מדויקת?

ishc
11-09-20, 17:01
אין לי ידע אמיתי לתרום אבל נראה תחילתו של שרשור שיפוץ מרתק.
מציע לרכז הכל השרשור שיפוץ אחד גדול.
אמשיך לעקוב ובהצלחה ענקית.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נדב ש.
11-09-20, 17:12
צודק לגמרי אני מקווה שלא אפתח את המנוע שוב בזמן הקרוב,הרעיון הוא לעשות לו עכשיו שיפוץ מלא וכולל.
רק שאדע בערך מה הטווח מחירים של עבודת מדידה וחריטה למידה מדויקת?

אני מכיר מחירים של בין 2000- ל 3000 להכל.

תודה רבה חנן
זה בדיוק התשובה וההסבר שחיפשתי. אין לי את הידע הדרוש ולכן אני אפנה לחרט שישב איתי ויחרוט את הצילינדרים למידה שרשומה בספר הרכב ואזמין בוכנות אוברסייז.
אולי עדיף לחכות שבוכנות אוברסייז יגיעו וללכת איתן לחרט שימדוד אותן ויחרוט בהתאמה? וכך אדע שההתאמה בין הצילינדר לבוכנה היא מושלמת.
רק לא הבנתי למה כל שאר החלקים חוץ מהבוכנה אמרת שעדיף 'אנדרסייז'?

אוברסייז ואנדרסייז מתייחסים למידות, אם מגדילים את הצילינדר או אם חורטים את הגל ארכובה(קראנקשאפט), לצורך זה צריך את הספר של אותו מנוע ולהבין מה היצרן אומר לגבי זה.
יש גבול גם למידות שאפשר לחרוט...

זה בגדול מאוד.

מתן הירש
12-09-20, 15:53
אני מכיר מחירים של בין 2000- ל 3000 להכל.

אוברסייז ואנדרסייז מתייחסים למידות, אם מגדילים את הצילינדר או אם חורטים את הגל ארכובה(קראנקשאפט), לצורך זה צריך את הספר של אותו מנוע ולהבין מה היצרן אומר לגבי זה.
יש גבול גם למידות שאפשר לחרוט...

זה בגדול מאוד.תודה נדב על התשובה. אני אמדוד (יותר נכון חבר שיש לו מפעל שקשור לברזל ויודע להשתמש בדיאל אינדיקטור) ולפי זה אדע אם צריך חריטה. כי אני לא רוצה להוציא אלפי שקלים על חריטה אם לא צריך.
בנימה זו אבקש גם אם מישהו יכול בבקשה לצלם לי את הדפים הרלוונטים עם המידות והטולרנסים בספר הרכב? (הספר שלי עדיין לא הגיע מחו"ל)

מתן הירש
12-09-20, 15:55
אין לי ידע אמיתי לתרום אבל נראה תחילתו של שרשור שיפוץ מרתק.
מציע לרכז הכל השרשור שיפוץ אחד גדול.
אמשיך לעקוב ובהצלחה ענקית.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk תודה רבה. אכן מרתק בשבילי השיפוץ,מקווה שאצליח להעביר את התחושה הזו גם לך.
שאר השיפוץ של הרכב (סמוראי 84') נמצא בפורום RR.
(יודע אם אפשר לשלב איכשהו בין שני השירשורים? )

מתן הירש
12-09-20, 22:55
עדיין מחפש מישהו שיוכל בבקשה לצלם לי את המידות של הצילינדרים מספר הרכב (sj410 ומנוע F10A) כדי שאוכל לבצע את המדידה עם הדיאל אינדקיטור.
תודה
054
9796728 מתן

erezgur
13-09-20, 09:38
ניסית לבדוק בשרשור ה FAQ בראש פורום סוזוקי? יש שם בין היתר קישורים לספרים, אולי תמצא את הנתון שאתה מחפש

נשלח מהנייד

מתן הירש
14-09-20, 09:57
ניסית לבדוק בשרשור ה FAQ בראש פורום סוזוקי? יש שם בין היתר קישורים לספרים, אולי תמצא את הנתון שאתה מחפש

נשלח מהנייד כמובן שניסיתי. אין שם את הפרטים של הsj410 לדאבוני

nir.samo
14-09-20, 12:28
נסה פה
https://pdfslide.net/documents/manual-taller-suzuki-samurai-sj410-tipo-motor-f10a.html

יש את הספר להורדה - בספרדית.

עמוד 82
130824

נ.ב. הרבה זמן לא יצא לי לחפש ספר טיפולים פעם אכן היה יותר קל.

מתן הירש
16-09-20, 21:22
שנה טובה לכולם,
אז הצילינדרים נמדדו במכונה מאוד מדויקת ולא בדיאל ידני (במפעל של חבר שמייצר חלקי מתכת מדוייקים). תוצאות למטה.
הבוכנה לא 'קונית' (היו סטיות של אלפיות בודדות בין מדידות שנעשו כל 2 סמ לעומק הבוכנה).

השאלה,אולי זה שאלה של מתחילים ממש אבל, מה המרווח שצריך להיות בין בוכנה לצילינדר? או שז משתנה בין מנוע למנוע?

ובהתאמה לשאלה,יש 3 קטרי בוכנה למנוע
א. 65.50 מ"מ
ב. 65.75 מ"מ (אוברסייז 025)
ג. 66.00 מ"מ (אוברסייז 050)

מה כדאי להזמין?

בוכנה 1:
66.028 ציר x
66.053 ציר y

בוכנה 2:
66.047 ציר x
66.077 ציר y

בוכנה 3:
66.047 ציר x
66.091 ציר y

בוכנה 4:
66.043 ציר X
66.090 ציר Y

נ.ב
הבדלים של 30-47 מאיות מ"מ בין x ל y נחשב לבוכנה שחוקה (אליפסה)?

מתנצל שהשירשור הזה רק מתארך בשאלות ולא בתשובות,
ושתיהיה שנה טובה!
מתן

חנן-ג'יפולוג
16-09-20, 21:56
זה 30-47 אלפיות, לא מאיות.

תן את נתוני היצרן למידות והטולרנסים המותרים- תקבל תשובה.

מהן המידות בפועל של הבוכנות? נתת מידות של הצילינדרים.

לאחר ניקוי הפיח מהחלק העליון שלהם, רואים סימון כלשהו?

על פניו, אם הייתי צריך להמר בלי לקבל נתוני יצרן, לא מדובר לדעתי במצב קיצוני עבור מנוע מיושן. ראיתי מנועים עם פי 10 שחיקה שעוד עבדו סביר. מנועים מודרניים רגישים הרבה יותר וברמת שחיקה כזו כבר נדלקת נורת אזהרה .
יתכן שהונינג ורינגים חדשים יעשו את העבודה.
בלי קשר, עוד לא דיברנו על מיסבי הקרנק.

מתן הירש
17-09-20, 01:28
זה 30-47 אלפיות, לא מאיות.

תן את נתוני היצרן למידות והטולרנסים המותרים- תקבל תשובה.

מהן המידות בפועל של הבוכנות? נתת מידות של הצילינדרים.

לאחר ניקוי הפיח מהחלק העליון שלהם, רואים סימון כלשהו?

על פניו, אם הייתי צריך להמר בלי לקבל נתוני יצרן, לא מדובר לדעתי במצב קיצוני עבור מנוע מיושן. ראיתי מנועים עם פי 10 שחיקה שעוד עבדו סביר. מנועים מודרניים רגישים הרבה יותר וברמת שחיקה כזו כבר נדלקת נורת אזהרה .
יתכן שהונינג ורינגים חדשים יעשו את העבודה.
בלי קשר, עוד לא דיברנו על מיסבי הקרנק.

כן בטעות רשמתי מאיות כמובן שהכוונה לאלפיות.

אני לא מצליח למצוא את הנתוני מידות ברשת והספר רכב שלי תקוע בדרכו מחו"ל..לכן אני גם פונה פה לחכמי הסמוראי.

חשבתי למדוד את הצילינדרים ולהזמין בוכנות רגילות/אוברסייז לפי תוצאת המדידה וככה אתקן את הקומפרסיה הנמוכה שיש למנוע. (הנתונים המדויקים נמצאים בשירשור נפרד על המנוע. בערך 120psi ). אם אני מחליף בוכנות זה רלוונטי למדוד אותן?

ובמבט ראשוני נראה שיש עליהן סימנים של מכות ושריטות כאלו יחסית שטחיות (יש תמונות במעלה השירשור). שאגיע אליהן שוב אנקה ואצלם אותן ותגידו אם יש משהו חריג בבוכנות.

וחנן אני אשמח להסבר והרחבה למה שכתבת לגבי הקראנק. מה בדיוק לבדוק שם?

תודה

ELAD.B
17-09-20, 09:23
מתן ישר כח על העבודה ועל השיתוף.
בעבר רשמת שאתה רוצה להחליף מנוע. למה נכנסת לשיפוץ? לא שאני לא בעד, להפך גם אני רוצה.
(לי יש מנוע 1.3 שמעשן שאני רוצה גם לטפל בו לבד. אבל בינתיים הכול נדחה עד ש...)
אני יהיה חצוף ויבקש עוד תמונות ועידכונים.
ובלי קשר אם תצטרך עזרה אני ישמח לעזור וללמוד.

חנן-ג'יפולוג
17-09-20, 11:35
אם אתה מחליף בוכנות אין צורך למדוד, אבל אם הטולרנס שלהן ובינן ובין הצילינדרים הוא תקין, והן לא שרוטות, אז אולי מספיק הונינג ורינגים?

לגבי הבדיקות של הקרנק, בערך אותו דבר כמו הצילינדרים והבוכנות: בדיקת מידות, טולרנס עם פלסטיגייג', שריטות. הכול לפי הספרות.

יונימוג אדום
17-09-20, 18:30
מתן ישר כח על העבודה ועל השיתוף.
בעבר רשמת שאתה רוצה להחליף מנוע. למה נכנסת לשיפוץ? לא שאני לא בעד, להפך גם אני רוצה.
(לי יש מנוע 1.3 שמעשן שאני רוצה גם לטפל בו לבד. אבל בינתיים הכול נדחה עד ש...)
אני יהיה חצוף ויבקש עוד תמונות ועידכונים.
ובלי קשר אם תצטרך עזרה אני ישמח לעזור וללמוד.

אני בדיוק מחליף עכשיו מנוע בטנדר .
רכשתי סוזוקי יורוסוויפט במצב די מפורק אך המנוע מצויין בכמה מאות שקלים וכעת אני מחליף ( אותו המנוע אך יש צורך להחליף את כל המכלולים סביב ) .
היתרון הגדול של מנוע מקורי שהוא לא נפתח עדיין ולכן ישרוד עוד הרבה .
שיפוצי מנוע סוזוקי דורשים חלפים מקוריים בלבד !!!! והמון סבלנות וידע .
אצלי המנוע הפורש החזיק 70000 ק"מ בלבד .
חפש ביד 2 יורוסוויפט שלא כדאי להמשיך ולעשות טסט , תופתע מרמת המחיר ( כמעט ישלמו לך על מנת שתפנה מקום בחניה .

אילן

מתן הירש
17-09-20, 19:08
אילן תודה רבה לא ידעתי בכלל שליורוסוויפט יש את אותו המנוע. לאיזה שנים בדיוק היה את המנוע הזה?

ואני מזמין רק חלפים מקוריים מחו"ל ובהתאמה גם מפתח סבלנות..

יונימוג אדום
18-09-20, 06:28
יורוסוויפט משנת 2000 עד 2003 , אולי קצת קודם .
רובם הגיעו עם גיר אוטומט , אולם אין בעיה להחליף גלגל תנופה ומצמד .
הדבר מצריך הרבה סבלנות - יש הרבה מאוד שינויים - יש צורך להחליף : גלגל תנופה , תושבות מנוע , קרטר , קמשאפט , סעפות פליטה ויניקה , גלגלי רצועה ( אני עשיתי שינויים ונשארתי עם הרצועות של היורוסוויפט - PK ) , מפלג ובית מפלג , בקיצור - רק המנוע מתאים כל המסביב שונה .

אילן

מתן הירש
18-09-20, 06:47
יורוסוויפט משנת 2000 עד 2003 , אולי קצת קודם .
רובם הגיעו עם גיר אוטומט , אולם אין בעיה להחליף גלגל תנופה ומצמד .
הדבר מצריך הרבה סבלנות - יש הרבה מאוד שינויים - יש צורך להחליף : גלגל תנופה , תושבות מנוע , קרטר , קמשאפט , סעפות פליטה ויניקה , גלגלי רצועה ( אני עשיתי שינויים ונשארתי עם הרצועות של היורוסוויפט - PK ) , מפלג ובית מפלג , בקיצור - רק המנוע מתאים כל המסביב שונה .

אילןהבנתי ואפתח עיניים לראות למי זרוקה אחת כזו בחצר..

מתן

weref
18-09-20, 07:23
אל תבלבלו את מתן.
יורוסויפט זה מנוע 1.3, בדומה לסמוראי 1.3 sj413.
מתן משפץ מנוע של סמוראי 1.0 sj410, בכלל לא דומה ל1.3.
יש הבדלים גדולים בין הדגמים, מנוע/גיר/טרנספר/סרנים.

Asaf-a
18-09-20, 07:36
לא יודע אם זה הכיוון הנכון אבל היו גם סוויפטים עם מנוע 1000
ולמעשה למיטב זכרוני סובארו גסטי דיהטסו שרייד וסוזוקי סוויפט 1000 השתמשו במנוע זהה.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

מתן הירש
18-09-20, 07:47
ולמעשה למיטב זכרוני סובארו גסטי דיהטסו שרייד וסוזוקי סוויפט 1000 השתמשו במנוע זהה.

Sent from my SM-T580 using Tapatalkעשיתי גם בדיקה עם חבר שאומר הסוויפט דור ראשון (1985-90) היו מנועים כאלו אבל כמו שאילן אמר רובם היו אוטומטיים

weref
18-09-20, 07:51

Sent from my SM-T580 using Tapatalkחידשת לי, תודה.
אני מניח שרק צריך לוודא דגם מנוע f10a.
אולי אפילו אפשר לשלב ראש מנוע מדגם מעניין יותר ולהוציא עוד כמה כ"ס מהמנוע הצנום הזה

מתן הירש
06-11-20, 13:42
על מנת לא ליצור כפל שירשורים באותו הנושא החלטתי להעביר הכל לפורום RR.
עידכונים והמשך הדיונים יעשו שם.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/117329-%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A5-%D7%A1%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%99-84-%D7%A7%D7%A6%D7%A8

מתן

-->