PDA

צפייה בגרסה מלאה : היכן נמצא מספר המנוע ב-CJ?

אמנון
26-02-06, 16:44
לג'יפ שאני בודק יש מספר מנוע שנראה ככה:
123AB45678
משמע שלושה ספרות, שתי אותיות באנגלית וחמש ספרות אחרי כן.

בשביל להשוות את המספר מנוע לרשיון חיפשתי מספר על הבלוק.
מצאתי מספר מוטבע (במהירות מפתיעה ומעוררת חשד שזה לא המספר) על הבלוק, שאם אתה עומד מול הרכב, המספר נמצא בצד ימין שלך.
המספר היה מורכב בשבע ספרות, שכמובן לא תאמו למספר ברשיון.

הרכב עבר טסט לפני חודשיים בכל זאת.

האם מה שמצאתי הוא המספר? אם לא, היכן הוא נמצא באמת? כמה ספרות ואיך הוא אמור להראות (אותיות?).

דעתכם על העניין של אי ההתאמה?

ד"א מצורפת תמונה של הרכב.

תודה לעוזרים.

lizard
26-02-06, 17:10
השאלה היא איזה מנוע יש שם. האם זה המנוע המקורי או מנוע ימ"ח או מה.
במנוע שלי נדרשה חריטה של המספר. זה נעשה ע"י הבעלים וי שלי את כל הניירת המאשרת (מסמכים מהצבא שמאשרים שהמנוע אכן נקנה ונחרט כדין). במקרה שלי המספר נמצא בצד של המפלג, על חלק שטוח. אני אצלם בהזדמנות תמונה ואראה פה.
תבדוק אם המספר נמצא שם, אם כן סבבה.
אם בכל זאת לא מצאת את המספר אז אני ממליץ לגשת עם הרכב למוסך שיחפש את המספר. אם גם הוא לא מוצא אז תוודא שלא מדובר על קומבינה כלשהי. אם צריך לשנות מספר מנוע ברשיונות אז חובה על הבעלים לעשות את זה, לדעתי.

אמנון
26-02-06, 21:25
חברים למישהו יש תשובות?
איפה נמצא מס' המנוע, בהנחה שהוא מקורי ולא מיחמ"ח?

מישהו?

:|

eliv1
26-02-06, 21:50
אמנון,

המס' נמצא מימין למפלג, על הבלוק עצמו, חרוט על פלטה שטוחה.

אמנון
26-02-06, 22:14
אלי תודה רבה.

בתקווה שהשבוע או שבוע הבא אני כבר בעלים של ה-CJ8 הזה (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=259).

אמנון
27-02-06, 16:56
עניין חדש צץ.

לקראת הבדיקה של מספר המנוע בג'יפ שאני מתכנן לקנות, הלכתי להשוות מספר מנוע - על המנוע ועל הרשיון בג'יפ של חבר.

הלוחית השחורה שממוקמת מימין למפלג מכילה שלוש שורות (עד כמה שראיתי).
ברשיון היה רשום מספר בעל 6 או 7 ספרות.
המספר שהיה רשום ברשיון היה חלק מהמספר המוטבע בשורה התחתונה ביותר ובעלת הכתב הגדול ביותר, משמע המספר ברשיון לא ציין את כל המספר בלוחית (שורה שלישית כאמור) אלא רק חלק ממנו.

כמו כן במספר ברשיון לא נכללו אותיות באנגלית.
בלוחית בשורה השניה היה מספר שמורכב היה מאותיות באנגלית.

מישהו יכול לשפוך אור על הפרשה?
האם עניין מספר המנוע ברשיון ובפועל הוא עוד אחד מהחאפריות הישראלית?
מה קורה אצלכם ב-CJ?

נמרוד
27-02-06, 17:01
אם המספר שברשיון הוא חלק מהמספר שמוטבע על המנוע, זה נשמע לי כמו חאפריות ישראלית אופיינית ולא מקום לדאגה (כמו שראינו ברשיונות דיסקברי 6X6, צמיגים ברוחב 12.3 אינץ' ועוד). אגב זה גם לא משהו בעייתי עקרונית, המטרה של הכיתוב ברשיון היא לזהות את המנוע חד ערכית - רצף של 7 ספרות מתוך הלוחית של המנוע הוא די והותר בשביל לזהות את המנוע בוודאות.

-->