PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה בתמונה? (חידה)

נמרוד
19-09-20, 10:54
בנוהלhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200919/166ab9ee1a9823d376cb9ab4479dc5b7.jpg

erezgur
19-09-20, 11:00
מצאתי די בקלות את המקור אז לא אקלקל, אבל בהחלט נראה כמו הרכבה גנטית של לנד רובר דיסקברי עם סטיישן אירופאי שלא אציין את שמו ואולי עם קצת דימיון גם צירוקי ומיצובישי פאגרו

grand
19-09-20, 11:11
אכן קל.. הזקנים ביננו יזהו את פאר היצירה המוטורית במרכאות..שאולי קבר סופית את היצרן שעליו מבוסס הדבר הזה.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

דרור ברלי
19-09-20, 11:15
הדבר הזה הוא רובר מונטגו "לייף-סטייל SUV" (https://www.aronline.co.uk/cars/austin/montego/montego-lifestyle-suv/)

זה מה שיוצא כששני הילדים המפגרים של תעשיית הרכב נשארים בלילה ביחד בחלל אחד.

asafk
19-09-20, 12:25
הקדים את זמנו. ללא ספק. הדברים הנהדרים שעוד יכלו לצאת מבריטיש ליילנד אילולא ההפרטה...

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

grand
19-09-20, 13:14
בריטיש ליילנד בתקופתה האחרונה הוציעה זוועות מוטוריות כמו המונטגו אלגרו, מוריס מרינה אללה יסתור..
על חורבותיה המשיכו במסורת של רכבים שאולי נראים טוב אך באיכות פח זבל, רובר, לנד רובר דוגמאות טובות לעיצוב טוב ואיכות חומרים מזעזעת.

נדב ש.
19-09-20, 14:02
בינתיים הדשבורד והדיפונים של דיסקו 2 מחזיק מעמד ושל (לדוגמה) לנדקרוזר, vag וכו' ...אהממ
זוועת היענו ניקל שמתקלף/מתפוצץ אחרי שנתיים...

Asaf-a
19-09-20, 16:05
בנוהלhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20200919/166ab9ee1a9823d376cb9ab4479dc5b7.jpgהאוס טיו הזו מזכירה את הטלבוט הזו שבאמת הקדימה את זמנה ולא נמכרה בארץ, הייתה פופלרית במערב אירופה, אם איני טועה נמכרה בתחילת שנות ה80.

לא אתפלא אם האוסטין הזו היא התשובה לטלבוט.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200919/1e9c9e07a4a1624c02058080fa29ddec.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

זיף
19-09-20, 17:50
הדבר הזה הוא רובר מונטגו "לייף-סטייל SUV" (https://www.aronline.co.uk/cars/austin/montego/montego-lifestyle-suv/)

זה מה שיוצא כששני הילדים המפגרים של תעשיית הרכב נשארים בלילה ביחד בחלל אחד.

אדיר, נראה לי הגדרת השנה. נתקלתי באחת כזו בחו"ל לפני כמה שנים, ולא הבנתי עד הסוף מה יש מול העיניים.

המשוטט
19-09-20, 18:45
האוסטיו הזו מזכירה את הטלבוט הזו שבאמת הקדימה את זמנה ולא נמכרה בארץ, הייתה פופלרית במערב אירופה, אם איני טועה נמכרה בתחילת שנות ה80.

לא אתפלא אם האוסטין הזו היא התשובה לטלבוט.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200919/1e9c9e07a4a1624c02058080fa29ddec.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalkיש אחת כזו בארץ
ראיתי תמונות באיזה פורום אספנות

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

nirs
19-09-20, 19:03
למה לפתוח שרשור נוסף ליצירה מוטורית מחרידה???

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
20-09-20, 10:02
אדיר, נראה לי הגדרת השנה. נתקלתי באחת כזו בחו"ל לפני כמה שנים, ולא הבנתי עד הסוף מה יש מול העיניים.

לא נתקלת באחת כזו, כי זה דגם קונספט. אולי נתקלת במונטגו הסטנדרטית. בזמנו נמכרו המון כאלה בארץ.
בכל מיני שווקים נמכרו גם תחת מותג רובר.

בתכל'ס לקחו כאן אוסטין מונטגו סטיישן שכבר אז היתה סוס מת, והדביקו לה גיבנת עם חלונות "אלפיניים" בסגנון לנדרובר ודלת אחורית עם שמשה מדורגת נוסח הדיסקברי 1 שהיה אז חדש בשוק ועשה המון רעש.

זה לא הגיע לייצור סדרתי. ובכל מקרה לא היה מגניב ולא נראה מגניב כמו הטלבו-מאטרה ראנצ'ו (שגם זה, אפעס, לא היה איזה הישג מוטורי גדול.... כולה טנדרון מעאפן על בסיס סימקה 1100 עם מנוע קצת פחות חלש + קצת קוסמטיקה של "שטח". איך כל חובבי הרכב שהיו קוראים באדיקות כל מילה ב"טורבו" עפו עליו בתחילת שנות ה-80'......)

נמרוד
20-09-20, 10:16
ברלי אני לא מבין, לחובבי הרכב היה טוב או לא טוב בשנות ה80'? אתה סותר את עצמך בין הדיונים השונים :rolleyes:

דרור ברלי
20-09-20, 10:58
ברלי אני לא מבין, לחובבי הרכב היה טוב או לא טוב בשנות ה80'? אתה סותר את עצמך בין הדיונים השונים :rolleyes:

אתה רוצה לדבר על זה?

קשה לי להגדיר אם היה "טוב" או "לא טוב". בהשוואה להיום, בתכל'ס לא היה הרבה. אבל עם מה שהיה, עשינו חיים משוגעים.
היתה תקופה מוטורית מעניינת. אפשר לכתוב עליה המון. בתכל'ס מאוד נהנינו.

נמרוד
20-09-20, 11:09
אבל זה היה קשור למכוניות אז, הן היו יותר טובות? או שפשוט אתה היית צעיר, יפה ומתלהב?

DavidL
20-09-20, 13:17
בריטיש ליילנד בתקופתה האחרונה הוציעה זוועות מוטוריות כמו המונטגו אלגרו, מוריס מרינה אללה יסתור..
על חורבותיה המשיכו במסורת של רכבים שאולי נראים טוב אך באיכות פח זבל, רובר, לנד רובר דוגמאות טובות לעיצוב טוב ואיכות חומרים מזעזעת.

"איכות פח זבל" ? מעניין, אחרי שאני קורא את מביני הדבר והעניין אני מתחיל לשכנע את עצמי שהדיסקו 2 שלי עם המנוע ה TD5 הפנטסטי והאמינות המדהימה יוצר כנראה ע"י ידי טויוטה אחרת לא ברור כיצד בעשרות השנים האחרונות עם 380 א"ק הוא מניע כמו שעון שוייצרי והפעם האחרונה בה ראה ליפט היה לפני 5 שנים :)

חנן-ג'יפולוג
20-09-20, 13:53
יצא לי לפני כעשר שנים לנסות לתקן לחבר רובר מטרו. רכב בן 8-10 שנים.
זוועת עולם. לא פגשתי מוצר כזה מחורבן בחיי ואני מקווה שלא אפגוש.
כשניסיתי לפרק את מחבר מחשב המנוע הוא התפורר לאבקה, ונשארו לי ביד חוטים וטרמינלים. עכשיו לך תבנה עם זה משהו. תוך כדי הנסיון לפרק נשענתי/נגעתי בצינור המצנן, וצינור הפלסטיק הקצר שיוצא מדוד הרדיאטור התפורר והתנתק מהדוד.
בשלב הזה התייאשתי וייעצתי לו לוותר על הנבלה.
החומר שמתחת לריפודי הדלתות התנפח, הריפוד התנתק ממנו ואיבד צורה.
לוח השעונים איבד שקיפות, וזו רק הרשימה הקצרה.
גוש אשפה. טוב שנעלם.

דרור ברלי
20-09-20, 20:03
אבל זה היה קשור למכוניות אז, הן היו יותר טובות? או שפשוט אתה היית צעיר, יפה ומתלהב?

זה ברור לי לאן אתה חותר.

מכוניות יותר טובות?.... כל אחד מחפש במכונית דברים אחרים.
המכוניות של פעם חד-משמעית פחות טובות כי הן פחות בטוחות. בטיחות אגב, זו אולי ההצדקה היחידה שתופסת מבחינתי לרכב מודרני. אבל מעבר לזה? שום דבר במכונית חדשה לא עושה לי את זה.

המכוניות של פעם היו הרבה יותר פשוטות וטיפשות. היה הרבה יותר קל לתחזק אותן ולשמור אותן במצב נסיעה תקין. מבחינתי הן היו הרבה יותר טובות כי היה הרבה יותר כיף לנהוג בהן - הן היו ידניות והרבה יותר קלות, ולכן סחבו טוב על חצי עד שלושת רבעי מההספקים שמקובלים היום וגם לא נזקקו לתגבור בהגה ואפילו לא צרכו יותר דלק. משפחתית של אז נסעה 10-12 ק"מ לליטר וכך גם משפחתית של היום (אם אינה היברידית/חשמלית). אז יכולתי להינות בטירוף מאוטו עם 75-80 כ"ס, כי הוא שקל 750 קילו והיה מתנהג וחד ותקשורתי ומגיב. הרגשת שאתה באמת נוהג, אבל גם היית צריך לדעת לנהוג. היום כל משפחתית או קרוסאובר קומפקטי שוקלים טון וחצי יבש, וזה ממש לא עוזר לי שיש להם 150 כ"ס והם מגיעים ל-200 קמ"ש. כי הם אוטומטיים וכבדים ועמומים ומנותקים ומתערבים לי בכל שנייה וזה פשוט לא כיף.

היום גם אין מכוניות גרועות. יש רק טובות וטובות קצת יותר ולמעט דגמים ספורטיביים יקרים באמת, כולן בתכל'ס גם פוליטיקלי-קורקטיות, משעממות וסאחיות עד אימה. באייטיז היו מכוניות טובות ובינוניות וגם מכוניות גרועות ואפילו גרועות באמת (כמו האוסטין מונטגו שפותחת את השרשור הזה). ההבדלים היו מאוד ברורים.

הכל היה אז יותר פשוט. גם החיים עצמם. ואולי לזה אני מתגעגע?.... לפשטות. ולא רק של מכוניות.

דרור ברלי
20-09-20, 20:10
יצא לי לפני כעשר שנים לנסות לתקן לחבר רובר מטרו. רכב בן 8-10 שנים.
זוועת עולם. לא פגשתי מוצר כזה מחורבן בחיי ואני מקווה שלא אפגוש.
כשניסיתי לפרק את מחבר מחשב המנוע הוא התפורר לאבקה, ונשארו לי ביד חוטים וטרמינלים. עכשיו לך תבנה עם זה משהו. תוך כדי הנסיון לפרק נשענתי/נגעתי בצינור המצנן, וצינור הפלסטיק הקצר שיוצא מדוד הרדיאטור התפורר והתנתק מהדוד.
בשלב הזה התייאשתי וייעצתי לו לוותר על הנבלה.
החומר שמתחת לריפודי הדלתות התנפח, הריפוד התנתק ממנו ואיבד צורה.
לוח השעונים איבד שקיפות, וזו רק הרשימה הקצרה.
גוש אשפה. טוב שנעלם.

עוד אחת מאלה שנחשבו לגרועות.
האוסטין-מטרו המקורית, עם מנוע סדרה A+ וקרבורטור, עוד היתה פשוטה ולכן טובה יחסית.
אבל מהרגע שהפכה לרובר-מטרו ועברה למנועי סדרה K המוזרקים עם ECU, נחתם הגולל.

המוצר הראוי היחיד של בריטיש-ליילנד היה המיני המקורית. כל דבר אחד שהשיכורים האלה ייצרו, היה בזבוז לשמו של חומרי גלם.

grand
20-09-20, 21:36
גם ה mg של פעם היו מענינות.

אומי5
21-09-20, 09:28
להורים שלי היו שתי מונטגו סטיישן כמובן עם ספסל הפוך מאחורה בו בילתי ברוב הנסיעות.
הראשונה עוד הייתה אוסטין והשניה כבר עם סמל מלכותי של רובר.

סך הכל הן לא היו גרועות כמו באגדות, אומנם לא מוצלחות במיוחד, אבל אני לא זוכר אפילו פעם אחת שנתקענו בצד הדרך.

היה לנו שקע מצת בבאגז' שבזמנו היה נדיר יחסית, והשם של הונדה על המנוע שהיה חשוב מאוד בשביל להראות לחברים שלי....

Asaf-a
21-09-20, 11:02
האגדה מספרת שהיבואן לא הצליח להיפתר מרכבי הסטיישן, ואז כהברקה שם רכב אחד בתוך קניון איילון או קניון אחר ליד בני ברק, פתוח עם מושב שלישי גלוי.

החרדים גילו את הפתרון למשפחה מרובת ילדים בזול...סוג של דאציה לוגאן של אז...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דרור ברלי
21-09-20, 11:48
גם ה mg של פעם היו מענינות.

אתה מתכוון כש-MG הייתה MG, כלומר רודסטר סקסית ונמוכה עם מכסה מנוע ארוך, חישוקים עם שפיצים ושני קרבורטורים צרודים, ולא סמל מפלסטיק על הגריל של אוסטין מטרו וגרוע מזה - על ג'יפון סיני.

-->