PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בכננת

yogibear
26-02-06, 20:38
הכננת - וורן 9000 עושה בעיות כבר זמן רב, ניתן לפרוס אותה באמצעות המנוע אך כיום היא אינה נגללת חזרה, במקום להגלל היא מתקתקת.
אם ניתן לתקן לבד , מה לעשות ? אם לא, זקוק להמלצה על מתקן כננות באזור שבין ת"א לאשקלון (אחת כזה שלא יגלול לי את הארנק :shock: )

Bulldog
26-02-06, 21:23
מדובר בכננת עם גשר פיקוד עילי (אינטגרלי) או קופסאת פיקוד חיצונית?
בכל מקרה, דבר ראשון, פרק בזהירות, ונקה את המגעים בסולונואידים (גלילי מתכת שכאלה עם ברגים גדולים וקטנים) שים לב שאתה מחזיר כל סולונויד בדיוק למקומו ומחבר אותו בדיוק איך שהיה מחובר.
אם זה עדיין לא עובד, מזל טוב, נשרף לך סולונויד(או שניים, ראה סוגריים), רוצה להיות בטוח, תצליב בינהם, אם עכשיו הכננת גוללת חזרה ולא מוציאה החוצה, בטוח סולונויד (יותר מסובך בדגם החדש).
(כל זה תלוי גם בדגם הכננת, יש כאלה עם 2 סולונוידים ויש כאלה עם 4)
היות ואני בא מהתחום אני אמנע מלנקוב במחירים והיכן כדאי לטפל.

yogibear
27-02-06, 06:12
יש גשר עילי .
האם כדי להגיע לסולנואידים צריך לפרק את ברגי האלן בגשר או שצריך לפרק עוד דברים ?
מה עלות של סולנואיד כזה (לפחות הערכה ) ...
ניסיתי בתחילה לפרק אבל התחלתי דווקא במנוע, ואז הגעתי לברגים ארוכים האמת שפחדתי להמשיך בלי לקבל יעוץ.
ואם כבר מדברים על הכננת הזאת האם בצד "הגיר" שלה (גלגלי השיניים) צריך לשמן לגרז או לעשות משהו ?
בכל מקרה תודה.
(ניסיתי לצרף תמונה)

YoavR
27-02-06, 08:29
אם הכננת מסתובבת לכוון כל שהוא, עושה רושם שהמנוע תקין. חבל להסתבך איתו.

בפרוק המכסה של גשר הפיקוד צריך לפרק לגמרי את הברגים העליונים (זוג - אחד בכל צד) ורק לשחרר את הברגים התחתונים יותר (4 - שנים בכל צד).

לגבי זיהוי הסלונואידים, בלי שום קשר אם יש לך בפיקוד 5 פינים או 3, כל עוד החיווט עדיין מקורי והכננת של וורן צבעי חוטי הפיקוד על הסלונואידים הם:
פלוס פיקוד - לבן
הכנסת כבל - ירוק
הוצאת כבל - שחור.

יש שני סלונואידים להוצאה שניים להכנסה, המלצה שלי, תחליף את הזוג הבעייתי. כשסלונואיד אחד הולך, בן זוגו בדרך כלל קרוב מאוד אליו.

הכננת לא נראת חדשה, אם הסלונואידים נראים כמו גלילים ששוכבים יש לך סיכוי למצוא תחליפיים בחנויות חשמל. בכננות ישנות יחסית הסלונואידים האלו היו מחוברים לגשר הפיקוד באמצעות ברגי הלן קטנים ומשם גם היו מקבלים מינוס. אם זה המצב אצלך, וודא שהמגעים נקיים ומהודקים. במצב כזה אני גם ממליץ בחום לגשר באמצעות חוט חשמל בין גשר הפיקוד למינוס של המנוע. זה חוסך תקלות וכאבי ראש.

אם הסלונואידים נראים כמו גלילים עומדים (מסופי הפיקוד והראשיים פונים כולם למעלה) יהיה לך יותר קשה למצוא תחליפיים. סלונואידים אלו אינם מחוברים ע"י ברגים לגשר אלא "צפים" במסילה וקלים יותר לפירוק.

מצטער, כבר המון זמן לא קניתי סלונואיד, לא יודע כמה הם עולים.

אל תסתבך בפירוק הגיר. זה לא מאוד מסובך אבל אם הכננת לא צללה על בסיס קבוע אז ממש אין צורך. זהוא מכלול עמיד ואמין מאוד. הנקודה היחידה ששווה צומת לב היא מנגנון הקלאץ'. כדאי לפרק את הידית (בורג הלן קטן בבסיס שלה) ולהזליף פנימה 3 - 4 טיפות שמן גיר (90), לחבר את הידית חזרה ולתת לכננת לעבוד במצב ניוטרל (freespool) מספר שניות.

yogibear
28-02-06, 12:52
גשר הפיקוד פורק . פרקתי מגעים וניקיתי ( עזר כמו כוסות רוח למת) ... לפי ההסבר (מצ"ב תמונה) הסולנואידים עומדים ואני מבין שיש לי בעייה מסויימת למצוא תחליף ... אודה לכתובת בה ניתן לרכוש את כל הללו.
אם לא ניתן, איך בכ"ז ניתן להשמיש חזרה את הכננת ? האם ניתן להזמין מחו"ל סולנואידים כאלו ?

יש לי 3 חוטים שמובילים למנוע הכננת, ואחד (מסומן בספרה 4 ) שמוביל ל + של המצבר.
האם לפי התמונה ניתן לזהות את הסולנואידים האחראים על הגלילה ואז אהפוך אותם (את המגעים) כך שפריסה תצטרך להיות ידנית וגלילה חשמלית.

ואם לא זה ולא זה :grin: אז .... איפה אני יכול לתקן ... ה"פ גם כן יתקבלו בברכה ... ;)

שאולי
28-02-06, 21:43
לי היתה בזמנו כננת רמזי , אותה תופעה ואכן הסולונוידים הלכו , הוחלפו לחדשים , נקנו מאספיר (היבואן ) והכננת חזרה לחיים
וורן מיובא נדמה לי ע"י 'הנפלד טכנולוגיות' אז הכי טוב תתקשר אליו ותשאל אותו
בהצלחה

YoavR
28-02-06, 22:36
מהתמונות אני יכול לזהות שיש לך פיקוד 5 פינים.

אם תסתכל על הכננת מהחזית (שקע פיקוד וגיר מימין) אז הסלונואידים הכי ימני והשלישי מימין הם אלה שאחראים על הכנסת כבל. לשניהם חוט פיקוד מסומן בירוק.

אם אתה רוצה לפרק את כל הסלונואידים ולהחליף בינהם אני מאוד ממליץ לרשום ולסרטט את כל החיווט ואת מסלול החוטים כדי שתוכל להרכיב בקלות יחסית ובכדי למנוע צביטה של חוטים וקצרים.

אין בעיה לקנות סלונואידים כאלה מיבואן WARN: הנפלד טכנולוגיות 04-6272666 אני רק ציינתי שאני לא מכיר תחליפיים. סקר שוק מעמיק זה תמיד דבר טוב.

אצל היבואן תוכל לתקן גם כל תקלה או שיפוץ. מנסיון של כמה שנים ואחרי שראיתי כמה וכמה כננות ישנות ומשומשות אני יכול לומר שרוב התיקונים שלא נעשו ע"י היבואן נראו כאילתורים.

ד"א ליבואן יש תרשים דיי ברור של חיווט הסלונואידים. אני חושב שאם תתקשר ותהיה נחמד מספיק הם ישמחו לפקסס לך אותו או לתת לך עותק כשתקנה את הסלונואידים.

elisela
27-06-09, 11:01
מהתמונות אני יכול לזהות שיש לך פיקוד 5 פינים.

אם תסתכל על הכננת מהחזית (שקע פיקוד וגיר מימין) אז הסלונואידים הכי ימני והשלישי מימין הם אלה שאחראים על הכנסת כבל. לשניהם חוט פיקוד מסומן בירוק.

אם אתה רוצה לפרק את כל הסלונואידים ולהחליף בינהם אני מאוד ממליץ לרשום ולסרטט את כל החיווט ואת מסלול החוטים כדי שתוכל להרכיב בקלות יחסית ובכדי למנוע צביטה של חוטים וקצרים.

אין בעיה לקנות סלונואידים כאלה מיבואן WARN: הנפלד טכנולוגיות 04-6272666 אני רק ציינתי שאני לא מכיר תחליפיים. סקר שוק מעמיק זה תמיד דבר טוב.

אצל היבואן תוכל לתקן גם כל תקלה או שיפוץ. מנסיון של כמה שנים ואחרי שראיתי כמה וכמה כננות ישנות ומשומשות אני יכול לומר שרוב התיקונים שלא נעשו ע"י היבואן נראו כאילתורים.

ד"א ליבואן יש תרשים דיי ברור של חיווט הסלונואידים. אני חושב שאם תתקשר ותהיה נחמד מספיק הם ישמחו לפקסס לך אותו או לתת לך עותק כשתקנה את הסלונואידים.

שלום,
יש לי כננת וורן 9000i התוף לא מחזיר את הכבל. כאשר אני לוחץ על השלט נשמעים תקתוקים בלבד. מה לדעתך ניתן לעשות במינימום הוצאות ?
תודה

גיא
27-06-09, 11:11
בשלב ראשון לקרוא מה שכתןב בשרשור הזה ....
בשלב שני להבין את המילים ...
ואחרי זה לעשות מה שכתבו כבר.

elisela
27-06-09, 13:39
שלום,
יש לי כננת וורן 9000i התוף לא מחזיר את הכבל. כאשר אני לוחץ על השלט נשמעים תקתוקים בלבד. מה לדעתך ניתן לעשות במינימום הוצאות ?
תודה
כמה להערכתך (בערך) צריך לעלות תיקון של הסלונואידים אצל היבואן ?
והאם ניתן לתקן את הכננת בגתוס ת"א ?

tzagi
28-06-09, 07:59
כמה להערכתך (בערך) צריך לעלות תיקון של הסלונואידים אצל היבואן ?
והאם ניתן לתקן את הכננת בגתוס ת"א ?

למה להעלות מהנפטלין שרשור מלפני 3 שנים?
למה לשאול בדיוק אותה שאלה שנענת כבר (לפני 3 שנים)?
ולמה לשאול מישהו כמה "לדעתו" זה הולך לעלות אצל סדנה X?
לא נראה לך שעדיך להתקשר ולשאול?
אני מבטיח לך שתקבל תשובה הרבה יותר מדויקת.

סוזי המשתוללת
28-06-09, 09:44
לא צריך אצל היבואנים
יש גם תחליפיים מצויינים בעלות קטנה בהרבה מהיבואן (האמת זה לא תחליפי אלא אותו יצרן רק מחיר שונה:p)
תקרא באתר את הכתבה על שיפוץ הכננת!!!

-->