PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת דיסטריבוטור לצורך שיפור הביצועים

GodsFather
27-02-06, 16:02
בהנחה ואני מחליף מפלג למתקדם יותר , מה המלצתכם בנושא ?

נאמר לי שמפלג משופר עם חוטים של 8 מ"מ יתן לי עוד כמה סוסים כי מכת החשמל (הניצוץ) תהיה יותר איכותית ותגרום לבעירה יותר טובה.

כחלק מסדנת שיפורי האורווה והחלפת המאייד (קרבורטור בעברית) לכזה של סוברו 1.6 או L200 (עדיין לא סגור על איזה ואיפה לעשות את זה, אשמח להמלצות אם בא לכם)

GodsFather
27-02-06, 16:08
בהנחה ואני מחליף מפלג למתקדם יותר , מה המלצתכם בנושא ?

נאמר לי שמפלג משופר עם חוטים של 8 מ"מ יתן לי עוד כמה סוסים כי מכת החשמל (הניצוץ) תהיה יותר איכותית ותגרום לבעירה יותר טובה.

אסביר מחדש , מפלג משופר בנוסף לחוטי 8 מ"מ , לא רק שיפור החוטים , גם החלפת המפלג.

חנן-ג'יפולוג
27-02-06, 16:11
יתן לי עוד כמה סוסים שכח מזה. להדליק סמוראי, עם גפרור אחד, או עם שני גפרורים צמודים. מה יתן מדורה גדולה יותר?

חנן-ג'יפולוג
27-02-06, 16:25
הסתייגות למה שכתבתי: במידה ו"שיפורי האורווה" שאתה הולך לעשות יניבו מילוי נפחי טוב יותר של הצילינדר ויווצרו לחצים גבוהים יותר במהלך הדחיסה, יתכן שתתקל בבעיות של הצתת התערובת (לחץ גבוה יותר שווה להתנגדות גבוהה יותר שעלולה להקשות על פריצת ניצוץ) ואז העלאת המתח במצתים יכולה לפתור בעיות. מה שאני כתבתי התייחס למנוע סטנדרטי.

GodsFather
27-02-06, 16:41
אם הבנתי נכון ממך - אם אני מחליף קרבורטור לבד אז אני עלול לפגוע בביצועים כי המנוע יחנק , אך אם אוסיף גם דיסטריבוטור חזק יותר אז ההצתה תהיה טובה יותר (כפי שרשמתי בתחילה) ?

ולשאלתי הראשונה - איזה דיסטריבוטור יהיה טוב לקרבורטורים שציינתי ? סוברו 1.6 או L200

חנן-ג'יפולוג
27-02-06, 16:51
אם הבנתי נכון ממך - אם אני מחליף קרבורטור לבד אז אני עלול לפגוע בביצועים כי המנוע יחנק , אך אם אוסיף גם דיסטריבוטור חזק יותר אז ההצתה תהיה טובה יותר (כפי שרשמתי בתחילה) ?

אני לא בטוח שזה התיאור המדויק. קשה להאמין שרמת ההצתה היא כל כך גבולית ששיפור קטן יוציא אותה מכלל פעולה. לא מתכננים ככה רכבים.
לשפר מילוי נפחי בצורה מהותית זה לא עניין של מה בכך. נעשים מאמצים אדירים כדי לשפר אחוזים בודדים, וגם זה עם גלי זיזים, מאיידים, מערכות פליטה, שסתומים ועוד. ובסוף יש לעניין גבול עליון. גם ככה מגיעים לנצילות נפחית של 85 אחוז ולפעמים גם יותר, בסטנדרט. הגבול העליון הוא כמובן 100 (ללא גדישה) ולא ניתן להגיע אליו.
זה בשביל לשים את ה"שיפורים" שניתן לעשות במסגרת אטמוספרית, בפרופורציות.

ומכל הבלה-בלה הזה, על פניו, אני מאמין שהחלפת מאייד לא תאלץ אותך לשפר הצתה.

ואולי כן. יתכנו גם מצבים שהמאייד השונה שתשים יעבוד בצורה לא אופטימלית, עם תערובות דליקות בקושי, ושיפור ההצתה יצליח להדליק אותן יותר טוב.

combina347
12-03-06, 00:33
אני לא מתיימר להיות המבין הגדול אבל בדברים שאני כבר ניסיתי אני חושב שאני חקרתי כמעט הכל

אז נתחיל:
3 גורמים תלויים אחד בשני ונותנים לך פעולת מנוע תקינה וחזקה:
אויר, דלק, ניצוץ
אינך יכול לשנות גורם ללא שינוי של גורם אחר ואני אסביר
אם תשפוך המון שלק לא יהיה מספיק אויר בדלק ולכן תצטרך להחליף פילטר לפתוח
אך בנסיעה תריח המון ריח של דלק שלא נישרף כהלכה משום שלא שינית את ההצתה ולכן תצטרך לשנות
הצתה
כאשר החלפתי קרבורטור לסוברו 1.8 גיליתי שהרכב לא יכול לעבור מהירות מסויימית משום שאין לו אפשרות למשוך מספיק אויר לכמות הדלק שנכנס והמנוע נחנק לכן החלפתי פילטר ועכשיו הרכב נסע כמו שצריך אך ריח של דלק עלה מהאגזוז כל פעם שהצמדתי את הגז לריצפה והבנתי שזו ההצתה
אני לא חושב שעליך להחליף דיסטרבוטור משום שתפקידו הוא אך ורק לנתב את ההצתה לפלאגים.
לכון עליך להחליף את הדבר שגורם לניצוץ חזר יותר והרי הוא הכוהל. אתה יכול לקחת כוהל של רכב מוזרק שלדעתי הוא חזק יותר אם תרצה אחד כזה אתה יכול להתקשר אלי ולקבל אותו מתנה
לי יש ברכב כוהל של סופה שהוא לדעתי ממש חזק והדבר ניקבע לפי גודל הסליל והליפופים שעליו

קיים חיסרון שחשוב לציין:
כאשר אנו משנים משהוא ברכב אנו חייבים לשנות עוד המון גורמים משום שהכל תלוי בהכל
ז"א לאחר שתגדיל את הניצוץ בפלאג שהנצוץ יהיה חזק בכל מצב וגם בסיבובי סרק
דבר לעלול לגרום להיתוך הבוכנה ועלול לחורר אותה
הפיתרון:
כל השיפורים שמציעים באתרים כמו האמאסדי והכוהל המשופר אלו מחשבים קטנים שיודעים מה גודל הניצוץ שצריך להיות לך במנוע בהתאם לכמות הדלק שניכנס אזי בסרק הניצוץ קטן ובעליה של הסלד הניצוץ גדל

kd2
12-03-06, 10:05
MSD לא ישפיע במנוע רגיל של סמוראי....( נשאר פופקורן??? ).
ובטח ובטח שלא יצדיק את העלות שלו.
הרבה אנשי מקצוע נוהגים להגיש שלקויל יש 2 מצבי צבירה חי או מת.
וזה לא נכון אני מכיר מקרים שהקויל הוציא 3/4 ממה שהיה צריך להוציא.
ההמלצה שלי היא שתכנס לחשמלאי טוב וישר שיבדוק שמגיע 12V לקויל ולא פחות כי אם נכנס פחות יוצא פחות וזה קורה עם השנים.
חוטי הצתה חדשים במידה והישנים לא תקינים.
--------------
אין צורך להחליף את המפלג אם הוא אינו נרטב בשמן ( וגם זה רק החלפת אטם ) ואין לו חופש!
מקסימום את מכסה המפלג כאשר הוא נשחק!

-->