PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוט לא מפסיקים לחייב

א.פ
05-10-20, 08:47
סיפור.
ביולי התנתקתי מהוט, לקחו את הציוד וקבלתי מהם אישור על כך
בספטמבר עדיין מחייבים אינטרנט
צריך עזרה, עצה רעיון איך אפשר להתגרש מהם ולהפסיק לשלם מזונות

זוהר לב
05-10-20, 10:07
שלח הודעת נתק באתר "נתק". שמור את כל המסמכים ששלחת וגם מה שתקבל מהם.(מנתק) זה חשוב ביותר.
אם בכרטיס אשראי, פנה לחברת כרטיסי אשראי ובקש להפסיק את החיוב, הוראת קבע- פניה זהה לבנק.
עכשיו שב בשקט והמתן לטירוף המערכות שיתחיל תוך כמה חודשים. אל תענה להם ואל תחשוש - אתה מכוסה.

במקרה שלי, פנה אליי לבסוף עו"ד של בזק בינלאומי הצגתי לפניו את טענותיי ואת כל המסמכים ששמרתי וכך הגיע הסיפור הזה לסופו.

danob
05-10-20, 10:10
נסה כאן https://www.gov.il/he/departments/units/supervision עם העתק לפניות הציבור של הוט.
שים לב שאתה מפנה את התלונה, רצוי עם סימוכין, לפניות הציבור של משרד התקשורת ולא להוט (הם רק מכותבים)
עבד לי במספר פעמים, מול הוט, הוט מובייל ובזק, אחרי שפניות ישירות לא נענו.
תעדכן אם עזר

ליאור

נמרוד
05-10-20, 10:55
תתחיל בלפנות זמן כדי להעביר את הדילוגים ממחלקה למחלקה וממנהל למנהל גבוה יותר.

כשעבדתי רחוק מהבית זה היה מעביר יופי את השעות של הפקקים. עכשיו בסגר אתה יכול לשבת בנוחות בבית ולתת לג'יפולוג להעביר לך את הזמן.

אתה צריך לבוא באסרטיביות, תקיפות ונחישות, חמוש בידיעה הברורה שהם יכולים לסדר את זה בלחיצת כפתור אבל מעדיפים שלא. אתה צריך לשבור איזשהו מנהל שרות לקוחות, זה לא מתוחכם יותר מזה, והוא ילחץ על הכפתור החיוב יפסק וגם יחזירו לך את הכסף.

זוהר לב
05-10-20, 11:02
נמרוד
במקרה שלי זה לא קרה ויש לי תכתובת מסודרת עם 3 אנשים שונים בשירות לקוחות של בזק בינלאומי ש"הבינו" את הבעיה והבטיחו לטפל.
הוראת נתק פורמלית וביטול החיוב האוטומטי בחברת כרטיסי האשראי. זוהי אסרטיביות/אגרסיביות במיטבה מגובה ע"י מסמך של "נתק", כי רק כך הם מבינים.

שמעון.פ
05-10-20, 11:11
סיפורים כאלו מרתיחים אותי מחדש.
מה שיותר מרגיז, זה, שכשנצליח להפסיק את העושק
ובמיוחד אם נקבל החזר למפרע, נרגיש שניצחנו את הרעים.

רבותי, זאת הבעיה העיקרית שלנו.
הרגשת ניצחון על דבר בסיסי.

הגישה צריכה להיות שונה לחלוטין.
תביעה! גבו לך שלא כדין - גנבו לך!
זה לא בתום לב, זוהי רשלנות.
עד שהחברות העושקות, לא ירגישו שזה פוגע להם בכיס,
זה לא ייפסק. למה להם להפסיק? מה הם מפסידים?
שיטת מצליח זה סעיף הרווח הכי גדול שלהם.

asafk
05-10-20, 11:44
בלי קשר לפותח השרשור הנוכחי - המסקנה שלי - מלפני שנים -
אני לא אהיה יותר אף פעם. לעולם
לקוח של הוט. לא כבלים לא אינטרנט ולא הוט מובייל.
אני לא אהיה לקוח של הוט אף פעם.
אני לא אתקשר אליהם לעולם כדי לקבל הצעה.
אני לא אהיה בשום קשר עם הוט גם אם זו תהיה האופציה היחידה.
אני לא אהיה לקוח של הוט. לעולם.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

גיא
05-10-20, 11:55

אסף.

וגם לא של סלקום. וגם לא של אורנג׳ ( לפחות לא ישירות ) וגם של עוד כמה חברות.

וגם לא של משרד התקשורת. גם אותם ניצחתי בסוף. בבית המשפט.

הם ילמדו לקח ( לא באמת ) ואני ארגיש שדפקתי את המערכת

אבל הגישה שלך נכונה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
05-10-20, 12:00
אין לי בעיה עם אף אחת מהחברות שהזכרת. של כולם הייתי לקוח וחלקם עדיין. כולם נותנים שירות - סביר או טוב, אבל נותנים שירות ולא חוויית התשה.
רק עם הוט. חוויתי חוויות התשה מכוונות לתחושתי, יקרות בזמן, ואני לא מתכוון להיכנס לשם יותר. המטרה ה אינה ללמד אותם לקח, אלא להמנע בעצמי מלהיות במקום שעושה לי לא טוב.

אסף.

ש01
05-10-20, 12:38

אסף.

+1+1+1

והחצופים מתקשרים כל פעם לנסות מחדש.
מוותרים רק כשאני מבהיר להם שרק אם הם ישלמו לי, אני אחשוב על לבחון את האפשרות של אולי להתחבר

נדב42
05-10-20, 12:59

אסף.

אני גם אומר את זה כבר מזמן, כמוך, ספציפית לגבי קבוצת הוט. פשוט אי אפשר להתנתק מהם. כלומר להתנתק אפשר אבל להפסיק לשלם זה כבר סרט אחר.

א-מה-מה: התשתיות של בזק אצלינו בשכונה הן על הפנים בלשון המעטה, ובתקופה המתמשכת של הקורונה שבה גם זוגתי וגם אני עובדים מהבית, מקיימים הרבה פגישות וידאו ומחוברים למערכות רבות, וחייבים אינטרנט בריא ויציב שבזק פשוט לא מסוגלים לספק במיקום הספציפי שלי. (אפשר מקסימום 15/0.75 מגה וגם זה מתנתק כמה פעמים ביום)

אז נשאר הוט. ואני כאמור לא מוכן להיות לקוח שלהם.

מנסיון שלי ושל חברים, ספק האינטרנט הסביר ביותר בארץ, גם טכנולוגית וגם מבחינת איכות השירות, הוא בזק בינלאומי.

יצרתי קשר עם בזק בינלאומי וביקשתי להתחבר לבאנדל שלהם עם הוט, 200 מגה.
הם כמובן ניסו לשכנע אותי לעבוד עם בזק והסברתי למה זה לא רלוונטי, ואז המשכנו לבאנדל עם הוט.
ואז הנציג הנחמד הסביר לי שהראוטר עולה כך וכך ואחוייב עליו בנפרד ע"י הוט. הסברתי לנציג בצבעוניות שלא היתה מביישת את ברלי שזה לא עומד לקרות ואני לא מוכן בשום פנים ןאופן שלהוט יהיו פרטי כרטיס אשראי שלי. לא הסכמתי להתקדם ברישום עד שניתן לזה מענה הולם, ובסופו של דבר הנציג מצא פתרון הולם מבחינתי: את הראוטר של הוט אני מקבל בחינם ופרטי האשראי שלי לא עוברים להוט.

אז אפילו נחסכו לי כמה שקלים בחודש לעומת התמחור המקורי של החבילה [emoji846]

boaz avrahami
05-10-20, 13:47
+1 לסידור של נדב.
אין ספק שבזק בנלאומי הם ספק מאוד איכותי.

הפתרון הזה נקרא ״השוק הסיטונאי״ והוא נועד לאפשר לספקיות האינטרנט להתחרות בתשתיות של בזק והוט על ידי מכירת באנדל במחיר משתלם יותר.
זו רפורמה של משרד התקשורת.

יש לבזק בנלאומי גם באנדל עם טלביזיה- טריפל זה נקרא.

החסרון או אולי יתרון הוא שקריאת שרות על תקלות תשתית מטופלות על ידי הספקיות וזה עלול להיות קצת טלפון שבור.

אני התנתקתי מהוט ומיס כבל לפני שנים.
טלביזיה אנחנו צורכים עידן פלוס ונטפליקס עם סטרימרים.
די והותר עבורנו.

ד ו ר ו ן
05-10-20, 13:50
היינו לקוחות של הוט, ובבדיקה התקופתית של עלויות בית הוט לא הסכימו להשוות מחירים למתחרים.
אז עזבנו, זה היה פשוט במפתיע.
(החברה החדשה אחראית על העברת ההודעה).
לא היו חיובי יתר.

מה שכן,
*אחרי* הניתוק, הייתה להם החוצפה להתקשר שוב ושוב כדי שנחזור ועם עם מחיר אטרקטיבי ביחס למתחרה.. שיא השפלות.

גיא
05-10-20, 14:15
אין לי בעיה עם אף אחת מהחברות שהזכרת. של כולם הייתי לקוח וחלקם עדיין. כולם נותנים שירות - סביר או טוב, אבל נותנים שירות ולא חוויית התשה.
רק עם הוט. חוויתי חוויות התשה מכוונות לתחושתי, יקרות בזמן, ואני לא מתכוון להיכנס לשם יותר. המטרה ה אינה ללמד אותם לקח, אלא להמנע בעצמי מלהיות במקום שעושה לי לא טוב.

אסף.

כיף לך אני סבלתי התשה מכולן.

יואב פולס
05-10-20, 14:20
הדרך היחידה להתמודד עם הוט זה דרך משרד התקשורת, כפי שציינו כאן.
הם גנבו ממני כסף, וניסו להתיש במשך חודשים, בסוף רק לאחר התערבות משרד התקשורת החזירו הכל 'על האגורה'.
מאז, השיחות הכי משעשעות שיש לי בטלפון (אחרי שאני מוסר למתרימים מקבר רחל את הטלפון של המתרימים מקברי צדיקים בעמוקה, או הפוך) זה מהנציגים של הוט.
יש לנו מבצע מצויין בשבילך, חבל היית לקוח מועדף שלנו...
תודה, אבל גם כשבגיהנום יחלקו 'לה פרוטה תות שמנת' בחינם, גם אז לא אהיה לקוח שלכם, תודה ושלום.

ג'ק וריאנס
05-10-20, 15:11
+1 מאוד גדול!

אסף.

זוהר לב
05-10-20, 16:36
אלופים בהטיית הנושא......
לפות"ש:
אתה בעל הכרטיס ואתה נותן הרשאות שימוש לספקים שלך, וככזה אתה רשאי להפסיק לשלם אם יש לך אסמכתאות
כמו אישור על החזרת הציוד או בקשה להתנתק מהשירות. אין דבר כזה שלא ניתן להפסיק את התשלום.
הוראה מצידך לחברת האשראי והנושא סגור.
אל תלך בדרכים עקיפות, פשוט סגור להם את הברז, ותן להם לרוץ אחריך. וזה כולל גם את הוט.

נדב42
05-10-20, 16:59
ואז הם רצים אחריך - באיומי תביעות.

זוהר לב
05-10-20, 17:07
אתה מפחד מאיומי תביעה, נדב?
אדרבא שינסו. אם יש לך אסמכתאות אז יש לך קייס במשפט, ופתח להחזר ופיצוי כספי על כל ההטרדות והטרחה.
אבל הם לא מגיעים לשם..... עו"ד שלהם פונה אליך, אתה מציג את כל החומרים כפי שציינתי והנושא נסגר. פשוט כך.

יובל48
05-10-20, 17:54
אתה התנתקת מהוט,טלויזיה בכבלים ותשתית אינטרנט.
אתה צריך גם להתנתק בניפרד מהוט נט,ספק התכן.

נדב42
05-10-20, 21:20
אתה מפחד מאיומי תביעה, נדב?
אדרבא שינסו. אם יש לך אסמכתאות אז יש לך קייס במשפט, ופתח להחזר ופיצוי כספי על כל ההטרדות והטרחה.

אני לא פוחד.
אני רק לא רוצה לחוות שוב את הבחילות (ולא רק בבוקר) של ההתעסקות עם החברה הזו.

אין לי בעייה, ואני אפילו מעדיף, במקרה של תקלה, להתקשר לבזק בינלאומי, ושהם יטפלו בי גם אם מדובר בתקלת תשתית.

ואז מגיע זה:

https://m.ynet.co.il/articles/58091040

זוהר לב
05-10-20, 22:11
ועד עובדי בזק בינלאומי: מתנגדים בתוקף לביטול ההפרדה בין תשתית לספק אינטרנטעובדות ועובדים יקרים,
אתמול (4.10.2020) הוציא משרד התקשורת שימוע ציבורי לבחינת מתן רישיון ISP לחברת בזק, מהלך שיפגע בצורה משמעותית וקשה בעובדי בזק בינלאומי בפרט ובחברה בכלל. מטרת השימוע הוא לאפשר לחברות להביע את עמדתן בנושא.אנו מתנגדים בכל תוקף למהלך שכזה, ונפעל בכל דרך אפשרית על מנת למנוע אותו. בימים הקרובים נגיש לוועדה את התנגדותנו למהלך ונציג במסמך את ההשלכות ההרסניות שלו בהתייחס לעובדי החברה בפרט ולחברה בכלל.
ההסתדרות עומדת מאחורינו גם במהלך זה ומסייעת לנו, ובנוסף אנחנו עובדים גם עם יועצים חיצוניים. אנו נילחם בכוונה לפגוע בבזק בינלאומי ובעובדיה. זהו מאבק, על עצם זכות קיומנו, אל מול משרד התקשורת ובעלי עניין נוספים והוא צפוי להיות לא פשוט וארוך, אך אנו נחושים להילחם ולהוכיח את צדקתנו כפי שהוכחנו בעבר.

צודקים.
מה שרע להם כנראה טוב לצרכן......
בכל מקרה זה יחול רק בתחילת 2022.

ariel-ro
05-10-20, 22:13
שנים לא היינו לקוחות של הוט
לאחרונה העברנו את הפלאפונים להוט מובייל - הם היחידים ששיווקו femtocell במחיר סביר, עובד מצויין
לפני 3 שנים עברתי להוט והוטנט באינטרנט אחרי שהשירות של בזק היה מתחת לכל ביקורת, ולשלם 100שקל ל40מגה מסכנים היה יותר מידי בשביל
ב3 שנים האחרונות כמעט 0 תקלות, וכשהיו תקלות הם ממש עזרו ונתנו שירות עדיף מבזק
היום אני משלם לחבילה של 500/12 סה"כ 80שקל(65שקל להוט ו15שרל להוטנט)

לא ניסיתי להתנתק מהם, מקווה שביום מן הימים שאצטרך להתנתק יעבור חלק
אם אראה חיוב לאחר ההתנתקות אני פשוט אבקש מחברת האשראי שתבטל את כל החיובים מול הוט - ביחד עם מייל לשירות הלקוחות של הוט שמציין בפירוש את תאריך ההתנתקות ואת הפסקת הוראת הקבע מצד חברת האשראי

Asaf-a
05-10-20, 22:18
אצלי זה סידור דומה לנדב.
תשתית בזק במושב זה ביום טוב 40, לא מספיק בעידן הקורונה.
אני מחובר דרך פרטנר בבית ותשתית בזק, ולכן ביקשתי מפרטנר להעביר התשתית מבזק להוט, בתוספת 20₪ ונקבל 200 מגה לפחות על הנייר.

אבל ממשיך לשלם רק לפרטנר, הוט לא קיבלו פרטי כרטיס האשראי.

נקווה שלא נחווה ניתוקים, מחר המעבר מבזק להוט...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

lizard
05-10-20, 22:26

אסף.

רק אחרי שעברתי לשטחים הם עזבו אותי במנוחה. הם מידי פעם מתקשרים ואני מנתק להם וחוסם את המספר.

boaz avrahami
06-09-22, 14:59
ועד עובדי בזק בינלאומי: מתנגדים בתוקף לביטול ההפרדה בין תשתית לספק אינטרנטעובדות ועובדים יקרים,
אתמול (4.10.2020) הוציא משרד התקשורת שימוע ציבורי לבחינת מתן רישיון ISP לחברת בזק, מהלך שיפגע בצורה משמעותית וקשה בעובדי בזק בינלאומי בפרט ובחברה בכלל. מטרת השימוע הוא לאפשר לחברות להביע את עמדתן בנושא.אנו מתנגדים בכל תוקף למהלך שכזה, ונפעל בכל דרך אפשרית על מנת למנוע אותו. בימים הקרובים נגיש לוועדה את התנגדותנו למהלך ונציג במסמך את ההשלכות ההרסניות שלו בהתייחס לעובדי החברה בפרט ולחברה בכלל.
ההסתדרות עומדת מאחורינו גם במהלך זה ומסייעת לנו, ובנוסף אנחנו עובדים גם עם יועצים חיצוניים. אנו נילחם בכוונה לפגוע בבזק בינלאומי ובעובדיה. זהו מאבק, על עצם זכות קיומנו, אל מול משרד התקשורת ובעלי עניין נוספים והוא צפוי להיות לא פשוט וארוך, אך אנו נחושים להילחם ולהוכיח את צדקתנו כפי שהוכחנו בעבר.

צודקים.
מה שרע להם כנראה טוב לצרכן......
בכל מקרה זה יחול רק בתחילת 2022.

וואוו זוהר.
איך פספסתי את התגובות שלך בשרשור הזה וחבל. מפתיע גם שאף אחד מעורכי הדין לא תיקן אותך.
למיטב הבנתי הפרת החוזה שלך מול חברות התקשורת מקנה להם האפשרות לתבוע אותך בסדר דין מקוצר.
זה אומר שאתה צריך לפנות תחילה לבית המשפט על מנת לבקש רשות להתגונן.
אתה הבנת את זה מר זוהר?
הם במסלול המהיר ואתה עשוי אם לא תהיה חד מהיר ועצבני, לחטוף באבי אביך.
מזלך שעורך הדין נתן לך הזדמנות לדבר איתו.

ולעניין בזק בנלאומי שציטטתי אותך כאן.
נראה שממש לא הבנת על מה הם מדברים.
הם מתנגדים לזה שיתנו לבזק ( שהוא מתחרה של כל ספקי האינטרנט = ISP Internet Service Provider להתחרות בהם ובשאר ספקי האינטרנט תוך שהם אוחזים ביתרון בלתי הוגן בדמות התשתית והרשיון הכמעת בלעדי לתשתית ( נכון לתקופה ההיא).
הבקשה שלהם טובה לאזרחים כי היא מגדילה את התחרות.

זוהר לב
17-11-22, 10:58
שלומות,
הקישור הראשון הוא שמחה לאיד. הוט משלמת מליוני שקלים על אי ניתוק לקוחות שבקשו להתנתק.
https://www.mako.co.il/news-money/2022_q4/Article-7864a2d40438481026.htm?sCh=31750a2610f26 110&pId=173113802

הקישור השני הינו נוהל התנתקות מכל חברת תקשורת. הסעיפים החשובים לעיניננו הם:"לוודא הכל". "להתאזר בסבלנות".
"צעדים לאחר הניתוק". זה אמנם קישור ממומן אבל בהחלט תקף .

https://www.tcity.co.il/%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%A8-%D7%97%D7%93-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%A8-%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%90%D7%99/

הקישור השלישי דן בעמדת משרד התקשורת בענין ביטול ההפרדה בין ספק תוכן וספק תשתית. וכמו שכתבתי: מה שרע לבזק בינלאומי ודאי טוב לצרכן.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001406307

הכל בסדר אדון בועז?

boaz avrahami
18-11-22, 01:09
זוהר יקירי,

אני לא נגדך בכלל. אני רק חושב שאתה לא מבין את שוק התקשורת ולא מבין את מעמדך בחוזה מולם.
יש הבדל בין משפט לצדק.
אתה יכול להיות הכי צודק ולחטוף בבית משפט סטירה מצלצלת. וכמו שבתי המשפט נראים היום זה אפילו לא יפתיע.
אם התנתקת חוקית והפסקת לצרוך באופן שאינו ניתן לפרשנות את השירות אז מצבך יחסית טוב.

לגבי שוק התקשורת וחיבור בין ספק לתשתית נראה לי שפספסת לגמרי.
כשיש רק שני שחקני תשתית בלבד והם גם מתחרים בספקי האינטרנט יש בעיה גדולה ליצר שוק תחרותי.
בעלי התשתית ימכרו תשתית בלבד במחיר שאי אפשר יהיה להתחרות איתם על הבאנדל.
משרד התקשורת נעסה להמציא כמה פטנטים אבל כשהתשתית אצלם הם יעשו הכול בשביל לקחת ממך את כל התקציב.
שלא לדבר על ישובים קטנים בהם לא משתלם לשדרג תשתיות וששם האינטרנט במהירות אה סינכרונית מגיע בקיץ ל 30 מגה בלבד ובשביל להקים רשת מתחרה אתה צריך רשיון משרד התקשורת שלא ניתן.

בקיצור, הרבה יותר מורכב ממה שנדמה לך או שנראה הגיוני במבט חטוף

גיא
18-11-22, 01:39
אל תלך רחוק בועז. ביישוב הקטן חיפה .. ביום טוב אני מקבל 30 בדאוו.

סיבים ..? כן בטח כבר ממש קרובים אליך. עניין של כמה חודשים.

כבר 3 שנים אותה תשובה.
הפסקתי לצפות.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

boaz avrahami
18-11-22, 07:33
אז מצבי טוב משחשבתי
אני מקבל בבזק 70-80 וכבר מתחילים פה תוך כמה שבועות בלי נדר פריסת סיבים. חור של 80 משפחות…

בבית, בוויפי:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20221118/27a3dabbe87d14067fbf7aae3fe65270.jpg

סלולרי מהבית
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20221118/0cb555163dfa30a33832754b89b76784.jpg

כמדינה מצבנו די עגום ביחס למערב

ד ו ר ו ן
18-11-22, 07:38
אל תלך רחוק בועז. ביישוב הקטן חיפה .. ביום טוב אני מקבל 30 בדאוו.

סיבים ..? כן בטח כבר ממש קרובים אליך. עניין של כמה חודשים.

כבר 3 שנים אותה תשובה.
הפסקתי לצפות.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

סיבים יש בנגב ועוד מקומות מעל 20 שנה.
בתקופת ״הבהלה לנחושת״, הוחלפו כבלי התקשורת שנגנבו בסיבים.

השאלה מה מעבירים דרכם.

boaz avrahami
18-11-22, 07:51
אצלנו התחילו רישום לחבילות עד 1000 מגה בקו סינכרוני. הסתפקתי בשלב זה בהזמנה של 300

זוהר לב
20-11-22, 12:46
זוהר יקירי,

אני לא נגדך בכלל. אני רק חושב שאתה לא מבין את שוק התקשורת ולא מבין את מעמדך בחוזה מולם.
יש הבדל בין משפט לצדק.
אתה יכול להיות הכי צודק ולחטוף בבית משפט סטירה מצלצלת. וכמו שבתי המשפט נראים היום זה אפילו לא יפתיע.
אם התנתקת חוקית והפסקת לצרוך באופן שאינו ניתן לפרשנות את השירות אז מצבך יחסית טוב.

לגבי שוק התקשורת וחיבור בין ספק לתשתית נראה לי שפספסת לגמרי.
כשיש רק שני שחקני תשתית בלבד והם גם מתחרים בספקי האינטרנט יש בעיה גדולה ליצר שוק תחרותי.
בעלי התשתית ימכרו תשתית בלבד במחיר שאי אפשר יהיה להתחרות איתם על הבאנדל.
משרד התקשורת נעסה להמציא כמה פטנטים אבל כשהתשתית אצלם הם יעשו הכול בשביל לקחת ממך את כל התקציב.
שלא לדבר על ישובים קטנים בהם לא משתלם לשדרג תשתיות וששם האינטרנט במהירות אה סינכרונית מגיע בקיץ ל 30 מגה בלבד ובשביל להקים רשת מתחרה אתה צריך רשיון משרד התקשורת שלא ניתן.

בקיצור, הרבה יותר מורכב ממה שנדמה לך או שנראה הגיוני במבט חטוף

קראת בכלל ת'לינקים ששמתי?

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001375176

הנה עוד אחד שמסביר בשפה פשוטה גם לאנשים שהם חושבים שיודעים הכל ואחרים לא, למה ביטול הפיצול הוא טוב לצרכנים. זה הרבה מעבר לתחרות... ודרך אגב בזק בינלאומי נעלמת מן העולם. זו אותה מחאה שלהם שהצגתי בתגובה המקורית וטענתי שמה שרע להם טוב לצרכנים. קרא, ואחר כך תחליט מי מאיתנו לא מבין את השוק.
לגבי ניתוק מספק. החוק היום מחייב כל ספק שירות לנתק לקוח בהתראה של 3 ימים או שבוע אם הבקשה נשלחה במכתב רשום. (אלא אם הסכמת שיכבלו אותך בחוזה ארוך טווח, אבל זו כבר בעיה שלך).
קיימות מס' דרכים ואתר "נתק" מציע את אחד הפתרונות כפי שרשמתי לאורך הדיון. רק חשוב לשמור על כל התיעוד ולאחר מכן אתה יכול לבטל את הוראת התשלום. כך עשיתי עם שתי חברות (בזק, ובינלאומי) והצליח. מזל?
סדר דין מקוצר ...אלק.... אתה סתם מפחיד אנשים.

boaz avrahami
20-11-22, 14:31
אתה מנסה לטעון שהסרת מתחרים מהשוק וחיזוק הדואפול בזק/הוט טובה לציבור?

אולי זה יסביר את מה שאני נכשלתי להסביר.
אגב, אני לקוח של בזק מאותה סיבה שבכתבה.
בזק בנלאומי ויתרו עלי בשמחה לבזק ( מעניין למה)

מפיחד אנשים סתם?
לפני הרבה שנים 013 לימדו אותי בדרך הכואבת איך מכניסים ללקוח אזוק בחוזה אחיד. חלקתי את הניסיון שלי. מי שגיבור שילמד בעצמו

https://youtu.be/Gcdkml50204

זוהר לב
20-11-22, 15:18
"חוק הגנת הצרכן בנושא התנתקות משירותים מתמשכים אוסר על עוסק להמשיך ולחייב צרכן אשר הודיע על רצונו להתנתק מהשירות. במועצה לצרכנות מתקבלות תלונות רבות של צרכנים המבקשים להתנתק משירותים מתמשכים ונתקלים בקשיים רבים שמערימים עליהם בתי העסק השונים - "טרטור" וחסמי התנתקות שונים שמטרתם להתיש את הצרכן שביקש להתנתק מהשירות תוך כדי המשך גבייה במשך חודשים רבים לאחר קבלת בקשת ההתנתקות.

מטרת החוק למנוע פגיעה הן בציבור הצרכנים והן בתחרות, שכן סירוב לנתק צרכן משירות מסוים מונע ממנו להתקשר עם ספק אחר ופוגע בתנאי בסיסי לקיום התחרות.

סעיף 13ד לחוק הגנת הצרכן מאפשר לצרכן בעסקה מתמשכת לבטל את העסקה. העוסק חייב להפסיק את החיוב בתוך 3 ימים מיום הודעת הביטול או בתוך 6 ימים אם ההודעה נמסרה בדואר רשום. ניתן לבטל עסקה מתמשכת העוסקת בשירותי רפואה עד 30 יום מיום החתימה על החוזה, או מהיום שבו אישר הצרכן את קבלת טופס הגילוי לפי המאוחר מביניהם. אם בחר הצרכן לבטל את החוזה, העוסק לא יגבה ממנו דמי ביטול כלשהם."
..........
"פיצוי ללא הוכחת נזק של עד 10,000 ₪
חיוב צרכן שביקש להתנתק מהשירות לאחר המועד הנ"ל מקנה לצרכן הזכות לתבוע פיצוי ללא הוכחת נזק של עד 10,000 ₪. התנאי לתביעת פיצוי עונשי כאמור היא משלוח התראה בכתב על כוונתכם לתבוע פיצוי כאמור.
לעניין חובת מפעיל סלולר להפסיק את החיובים תוך 3 ימים בית המשפט לתביעות קטנות חייב את חברת סלקום לשלם לצרכן פיצוי של 10,000 ₪ בגין המשך חיוב בגין שירות שהוא ביקש לבטל. (ת.ק (י-ם) 3375/09 יפרח רפאל נ' חברת סלקום בע"מ).

הזכות לפיצוי עומד לצרכן גם אם ההחזר בוצע לאחר המועד הקבוע בחוק. בפסק דין אחר (ת"ק 38148-06-15 לוי נ' הוט-מערכות תקשורת בע"מ) חברת הוט הודתה בחיוב ביתר והשיבה את הסכומים רק לאחר הגשת התביעה. ביהמ"ש ציין שהוא היה פוסק את הסכום המקסימאלי אם התובע לא היה מגביל את הפיצוי ל-4,000 ₪.

אם הספק לא החזיר את סכום החיוב ביתר בחשבון העוקב או באמצעי התשלום, מומלץ לשלוח מכתב נוסף בו תודיעו על כוונתכם לתבוע פיצוי ללא הוכחת נזק של 10,000 ₪ בהתאם להוראות סעיף 31א לחוק הגנת הצרכן."

מתוך אתר המועצה הישראלית לצרכנות.

השתנו הזמנים חביבי, אין יותר כבילה. היום הצרכן הוא המלך. לא סתם נתבעת הוט לשלם מעל 2 מליון בגלל אי ניתוק לקוחות.

-->