PDA

צפייה בגרסה מלאה : פסיקה מעניינת בנושא נגיעה בזמן נהיגה

גיא
06-10-20, 10:30
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201006/6f4c0536718c0975797a2f5f17ce4ac5.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

DavidL
06-10-20, 10:40
פסיקה נכונה לדעתי. תודה!

edish
06-10-20, 12:13
רק לי היו אסוציאציות מתחום אחר?

נדב42
06-10-20, 13:30
רייטינג ..

איל מ
06-10-20, 16:34
שופט מטומטם.
כמעט כמו הגאטן שהכנעס מערכות מולטימדיה מבוססות מסך מגע למכוניות.

Yaki5500
06-10-20, 16:57
שופט מטומטם.
כמעט כמו הגאטן שהכנעס מערכות מולטימדיה מבוססות מסך מגע למכוניות.

מסך מגע ברכב זה רעיון גרוע מאוד. ועכשיו שחלק מהפונקציות הבסיסיות של הרכב כמו מיזוג אוויר למשל עוברות לשם אז בכלל זה רע

guy888
06-10-20, 18:11
מסך מגע ברכב זה רעיון גרוע מאוד. ועכשיו שחלק מהפונקציות הבסיסיות של הרכב כמו מיזוג אוויר למשל עוברות לשם אז בכלל זה רעמה ההבדל בין ללחוץ על כפתור בקונסולה המרכזית או על מסך המגע?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

raanan
06-10-20, 19:03
מה ההבדל בין ללחוץ על כפתור בקונסולה המרכזית או על מסך המגע?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

אתה רציני עם השאלה ?

יש לך זיכרון מיקום למפסקים שכיחים כמו שאתה לא מסתכל על שלט הטלויזיה בזמן החלפת תחנות או ערוצים.
כשיש מסך , חייב דיוק בנגיעה ולכן צריך להסתכל .
עם מערכת מולטימדיה / סמארטפון , חיפוש איש קשר זאת משימה מסוכנת ביותר בנסיעה.

אגב,
בארה"ב מתחילים לחקור את נושא הצגים ושטף מידע חזותי לטייסים מול תאונות היסח שאין להם הסבר.

רענן

איל מ
06-10-20, 21:25
בדיוק.
וגם אם אין זכרון מדויק, מניחים יד ומרגישים בלי להוריד עיניים מהכביש. בימי הטרקטור העליזים (הרדיו מעל הראש) גם בקפיצות הכי גדולות, האצבעות היו מונחות על צד הרדיו, והאגודל והאצבע המורה ידעו לכוון את הווליום המדיוק...
נ.ב.
מצטער על ההודעה הקודמת, הכוונה היתה כמובן שהשופט מטומטם (אני כן מבין את הלוגיקה המשפטית שמאחורי החלטה) כמו הגאון שהכניס מסכי מגע לרכבים.

asafk
06-10-20, 21:54
שופט מטומטם.
כמעט כמו הגאטן שהכנעס מערכות מולטימדיה מבוססות מסך מגע למכוניות.אני חושב שלפרש שמגיעה במסך כדי לענות לשיחה דינה כדין כתיבה קוריאה של הודעות - זה הטימטום.
וכן, אני עונה לשיחות בנהיגה.
לחיצה על עיגול ירוק על המסך? במה זה שונה מלחיצה על כפתור של הדיבורית? עובדה שיש לי את שניהם במקביל ואני לוחץ על הירוק - כלומר זה דורש ממני פחות הסחה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ymandel
06-10-20, 21:56
חלק מהיצרנים, מרצדס למשל, מאפשרים שליטה באמצעות חוגה/משטח מגע.
אני אישית חושב שהטרנד של שליטה בהכל ממסך מגע הוא סכנה ומופתע שעדיין לא נאסר.
או שזה פשוט עוד שלב בדרך לנהיגה עצמונית כפויה...

איל מ
06-10-20, 22:13
אני חושב שלפרש שמגיעה במסך כדי לענות לשיחה דינה כדין כתיבה קוריאה של הודעות - זה הטימטום.
וכן, אני עונה לשיחות בנהיגה.
לחיצה על עיגול ירוק על המסך? במה זה שונה מלחיצה על כפתור של הדיבורית? עובדה שיש לי את שניהם במקביל ואני לוחץ על הירוק - כלומר זה דורש ממני פחות הסחה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

א. מהסיבות שציינו כאן.
ב. ברוב המכוניות המודרניות המענה הוא מכפתור על ההגה.
ג. אני בטוח שברגע שתרגיל את עצמך ללחוץ על כפתור הדיבורית (לא יודע איפה שמת אותו) תצטרך פחות הסחה, וזאת תהיה התגובה הטבעית.
אבל כל אלו הם סתם תירוצי הקדמה חסיבה האמיתית.
זה פתח להתעסקות בפלאפון תו"כ נהיגה והתחמקות מעונש. יהיה קשה מאוד לאכוף התעסקות עם פלאפונים. ובמקרה הזה, כמו שנהג לומר סבי עליו השלום, הפחד מהשוטר הוא תחילת החוכמה.

Crabbing
06-10-20, 23:17
אתה רציני עם השאלה ?

יש לך זיכרון מיקום למפסקים שכיחים כמו שאתה לא מסתכל על שלט הטלויזיה בזמן החלפת תחנות או ערוצים.
כשיש מסך , חייב דיוק בנגיעה ולכן צריך להסתכל .
עם מערכת מולטימדיה / סמארטפון , חיפוש איש קשר זאת משימה מסוכנת ביותר בנסיעה.

אגב,
בארה"ב מתחילים לחקור את נושא הצגים ושטף מידע חזותי לטייסים מול תאונות היסח שאין להם הסבר.

רענן

זה תחום שהתעופה עוסקת בו כבר הרבה שנים, דוקטורטים נכתבו על זה.
יש שטף של מידע חזותי (בשילוב מידע שמיעתי), בסוף צריך לראות ולשמוע מה שרלוונטי לשניה הנוכחית, לא טבעי לאדם (צייד-לקט).
לא מעשי שנהגים יעברו אימון של טייסים ברמת עיבוד המידע, אבל כן נכון להכניס עקרון פשוט - קודם כל תנהג, אחר כך תנווט ורק אז תתקשר עם אנשים.
אולי נראה פחות נהגים נעמדים באמצע המחלף כי לא הבינו מ Waze איפה הירידה.
בתעופה קוראים לזה Aviate-Navigate-Communicate.

איל מ
07-10-20, 09:10
אולי נראה פחות נהגים נעמדים באמצע המחלף כי לא הבינו מ Waze איפה הירידה.
Communicate.
במדינה שבה אני רוכב, הם לא נעמדים, הם פשוט חותכים במכה שניים שלושה נתיבים כדי להספיק לרדת, ואם לא הספיקו, הם גם יסעו מאה מטר ברברס על חצי נתיב...

Crabbing
07-10-20, 09:53
צודק, קבלת החלטה סבירה תחת לחץ זמן זה נושא אחר, שהנהג הישראלי לא מצטיין בו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

polar bear
07-10-20, 15:37
שזה כמובן לא קורה בשאר העולם ובעצם כל סרטוני הדאשקאם ביוטיוב מדובבים לשפות זרות על מנת להסתיר את המקור הישראלי שלהם. כולל אלה שההגה בצד הלא נכון שם עשו צילום מראה.

מיכה100
07-10-20, 15:59
.
אני אישית חושב שהטרנד של שליטה בהכל ממסך מגע הוא סכנה ומופתע שעדיין לא נאסר.

+1000
נותנים תשומת לב אדירה לבטיחות פאסיבית ואקטיבית, ובמקביל מכריחים את הנהג להוריד את העניים מהכביש אל מסך המגע הארור הזה לשתיים שלוש שניות קריטיות, כדי להעלות מעלה במזגן.
איפה הרגולציה כשצריך אותה?

boaz avrahami
07-10-20, 16:24
אם זה יגרום לרוכבים לרכב יותר בזהירות אז עדיף שבמכוניות יסתכלו במסכים.
ממילא המכוניות החדשות נוהגות כמעט בעצמן

דרור ברלי
08-10-20, 09:41
כל עוד אין רכב אוטונומי מלא שנוהג את עצמו לחלוטין ומאפשר לך לישון, המסכים והטלפונים הם מפגע בטיחותי מס' 1.
בעולם אידיאלי ואחראי קיומם ו/או הפעלתם במכונית נוסעת היו צריכים להיות אסורים על פי חוק.

אבל המסכים הם טריק שיווקי גאוני של יצרני הרכב.
מסך צבעוני מרצד הוא נשק יום הדין שמכשף את ההדיוטות באולם התצוגה.
עד כמה זה גאוני? עובדה! כולכם מכורים אליהם.

ולמה הרגולטור לא מפסיק את החגיגה הזו? כי הוא בעצמו מושחת ואדיש לתאונות דרכים. לא רק בישראל.
לא הייתי יוצא בהכרזות אבל איך דבר כזה עובר ומותר מבחינת בטיחות ותקנים?...... חפשו את מעטפות הכסף.

-->