PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת דיפרנציאל אחורי האנטר

amitaikl
17-10-20, 18:57
לא כל ההאנטרים נולדו שווים.
הדגם הידני עם נעילת דיפרנציאל אחורי.
דגמי rt ולימטיד ללא נעילה אחורית.
דגמי הפרו והדקאר עם נעילת דיפרנציאל אחורי.

האם ניתן להתקין נעילת אפטר מרקט בדגמים ללא הנעילה?
צריך להחליף את כל האיבר השלישי?

נמרוד
18-10-20, 00:00
כן, ניתן, יש נעילת אויר ARB ואני מניח שגם אחרות. לא מחליפים את הביצה אבל זה כן התקנה לא טריביאלית שכוללת כיוון קורונה פניון.

אבל ברכב שיש בו אופציה לנעילה מקורית, אני מאד ממליץ לא להתפשר ולקנות רק רכב שיש בו נעילה מקורית.

ezraiz
19-10-20, 13:02
האם מישהו שם בדאקאר, סרן של GLX או כל דגם אחר שאינו דאקאר ועם נעילה?

אפשרי לקחת ממיצובישי מפירוק סרן ולהרכיב על הדאקאר? נעשה?

asafk
19-10-20, 18:34
תבדוק אם זה לא יחסי העברה שונים בין הדגמים.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

amitaikl
19-10-20, 19:47
זה מה שמצאתי:
131200
פה: https://s3.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2006/07/MitsubishiTritonMLSpecs.pdf

ezraiz
20-10-20, 19:56
תבדוק אם זה לא יחסי העברה שונים בין הדגמים.

אסף.

זה חלק מהשאלה שלי בעצם.
מנסה להבין אם מישהו העביר סרן נעול להאנטר דאקאר שלא היה נעול מלכתחילה. ואם כן, במה זה כרוך?

יניב עמית
21-10-20, 17:06
כן, ניתן, יש נעילת אויר ARB ואני מניח שגם אחרות. לא מחליפים את הביצה אבל זה כן התקנה לא טריביאלית שכוללת כיוון קורונה פניון.

אבל ברכב שיש בו אופציה לנעילה מקורית, אני מאד ממליץ לא להתפשר ולקנות רק רכב שיש בו נעילה מקורית.
מסכים לרוב עם הגישה שהיצרן יודע ובודק מה טוב לרכב, אבל בכל זאת, למה בעצם?
כשהלכתי להוסיף נעילה אחורית לטנדר הקודם שלי(נבארה) שקלתי 2 אפשרויות: להחליף סרן לכזה עם נעילה מקורית
או להתקין ARB. המוסכניק שגם איש שטח ומכיר את הרכב, המליץ חד משמעית על ARB כי היא "חזקה" יותר מהמקורית.
וכאן השאלה: האם אכן נעילות האפטרמרקט הטובות אכן יותר חזקות ואם כן, האם לא עדיף למשל בסוגי הטנדרים
כמו טרייטון/האנטר ובג'יפים/SUV לקנות את הדגם היותר זול ולהוסיף לו נעילה?
ואם נרחיב, האם למשל בהיילקס/נבארה /רכב עם נעילה מקורית, לא עדיף להחליף לאפטרמרקט באיזשהוא שלב?

איל מ
21-10-20, 17:35
זה תלוי רכב.
בלנדרוברים למיניהם נעילה מבית טוב תהיה חזקה יותר מבית הסטליטים המקורי.
בהיילקס בטריטון ובדימקס יש ליצרנים הסטוריה של מכלולים די חזקים, וזה גם טנדר שמיועד לשאת משקל (אני לא בקיא בדגמים המודרנים ולכן לא כותב מפורשות).

נמרוד
21-10-20, 17:45
אני לא מוטרד מחוזק הדיפרנציאל, בטח לא בסרן אחורי של טנדרים יפאניים. אני כן מהסס מאד לפתוח סרן שנסגר על ידי רובוט יפאני במפעל מצוחצח בתאילנד ולעשות בו כיוון קורונה פיניון ידני בישראל. במיוחד אם אפשר להמנע.

ezraiz
21-10-20, 21:39
ולכן... להחליף סרן בסרן. זה גם יצא הכי זול לטעמי.
השאלה היא - האם אף אחד לא עשה זאת?

על פניו, זה להתקין את הסרן הנעול, עם המנוע החשמלי לנעילה, כפתור פשוט בדש בורד... וזהו. לא?

asafk
21-10-20, 21:42
פעם אחרונה שעשיתי את זה למיצובישי היתה לQ שנת 94 שקיבל סרן של שנת 95....
אז נשאר לך להיות חלוץ בבדיקה לגבי יחסי העברה בהנטר.

אסף.

נמרוד
24-10-20, 18:57
ולכן... להחליף סרן בסרן. זה גם יצא הכי זול לטעמי.
השאלה היא - האם אף אחד לא עשה זאת?

על פניו, זה להתקין את הסרן הנעול, עם המנוע החשמלי לנעילה, כפתור פשוט בדש בורד... וזהו. לא?

כן... בתנאי שיחסי העברה אכן זהים בין הרכב שלך לבין הרכב המפורק שתרם את הסרן. וזה מסוג הדברים שקשה להשיג עליהם תשובה ברורה ברשת. הייתי מנסה ליצור קשר עם המחלקה הטכנית של יבואן מיצובישי.

ואני חוזר על ההמלצה החמה - לא להכנס מראש לפינות כאלו. בעיני קריטי להתעקש ולקנות רק רכב עם נעילה מקורית.

ezraiz
10-11-20, 07:48
מעדכן שלפחות מבחינת יחסי העברה, פשוט למדי לגלות את זה במיצובישי.
יש על הסרנים מדבקה.
לפחות אלו שאני ראיתי, יחסי העברה בסרן נעול מקורי = יחסי העברה בסרן לא נעול = 3.917

נותר לנסות לעשות את הניתוח. אם זה מעניין - אעדכן את תוצאות הניסוי.

131428

נמרוד
10-11-20, 09:38
אם ככה אז זה באמת אמור להיות די פשוט. להשיג סרן נעול, לוודא שהכל תואם (יחסי העברה, קונקטורים של ABS, אולי עוד פרטים?) ולהחליף. לגבי הפעלת הנעילה מאד יכול להיות שיש בצמה המקורית את התשתית ואתה צריך להוסיף את החלקים החסרים בלבד (בטח יש "מחשב" נעילה שצריך להתקין איפשהו)

asafk
10-11-20, 11:37
העליתי לא מזמן בדיון בנושא בקרת אחיזה ונעילה בפג'רו את הסכמה החשמלית.

אסף.

ezraiz
11-11-20, 09:20
אם ככה אז זה באמת אמור להיות די פשוט. להשיג סרן נעול, לוודא שהכל תואם (יחסי העברה, קונקטורים של ABS, אולי עוד פרטים?) ולהחליף. לגבי הפעלת הנעילה מאד יכול להיות שיש בצמה המקורית את התשתית ואתה צריך להוסיף את החלקים החסרים בלבד (בטח יש "מחשב" נעילה שצריך להתקין איפשהו)

משער שבדגם הנעול, ה"מחשב 4X4" (או מחשב-שקר-כלשהו-אחר-שאחראי-על-ההנעה\בקרה) יודע על הנעילה
ועושה כל מיני ממבו-ג'מבו כאלו או אחרים ברקע.

הכוונה שלי - פשוט להפעיל את המשאבה החשמלית (שתפורק מהרכב התורם) ולהפעיל אותה עם מפסק מהקבינה.
מה כבר יכול להיות? מפספס משהו מהותי?

מבחינת תושבות וכל שאר השיט - ויזואלית נראה זהה. מחברים זה החלק הקל (עבורי לפחות), בטח אחרי שאמצא סכימה חשמלית
של האנטר.

(אסף, כמה רלוונטית לדעתך הסכימה שהעלת (ושטרם חיפשתי) להאנטר?)

asafk
11-11-20, 18:51
רלוונטית. זה מאוד דומה.
החשוב הוא להבין מתוכה מה הנעילה צריכה כדי לעבוד. שאר הממשקים מיותרים.

אסף.

ezraiz
04-02-21, 11:20
מעדכן שלבינתיים הוחלף כל הדיפרנציאל. היה יותר קל להחליף אותו מאשר להחליף את כל הסרן.
במקרה של הסרנים האלו לא מצריך כיוון קורונה פיניון כי זה יחידה אחת קומפלט. גם את ציריה שמאל היינו צריכים להחליף (קצרה יותר בנעול).

כרגע, הרכב מורכב עם הסרן הנעול ונוסע כמו קודם ללא שינוי.
טרם חוברה המשאבת ואקום וטרם ביצעתי את חיווטי החשמל. מכנית - הסרן הנעול מתאים ללא בעיה.
הניתוח פשוט למדי, להחלפת כל הדיפרנציאל קומפלט.

יש לי את כל השרטוטים החשמליים. לא נראה לי בעייתי להפעיל את המשאבה. אעדכן כשזה יסתיים.

Asaf ch
05-07-21, 00:09
יש חדש בנושא ?

אמיר ב.א
06-07-21, 10:44
אני חושב שיש לי סכימה חשמלית של ההאנטר שלי (2009)

אם עוזר אני יכול לחפש ולהעלות אותה...

אמיר.

-->