PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מנשא אחורי לסיקס

צביקה5
18-01-03, 23:20
בסיקס קצר ידוע שאין מספיק מקום מאחור.

אני יודע שיש אפשרות לבנות מנשא אחורי ( לא גגון ) לצורך העמסת ציוד
בטיול ארוך.

האם יש למישהו תמונות , סקיצה או שרטוטים של מנשא שכזה ?

תודה

צביקה

AvigdorAharon
19-01-03, 08:17
הי,
ב CJ הקודם שלי בניתי מנשא. אם תרצה לראות (לדעתי - שווה מאוד), הג'יפ נמצא בחדרה - אני מוכן לנסוע איתך.
באופן כללי, הדלת האחורית נבנתה מחדש מפרופיל 30\60 והמנשא הורכב על הדלת בתליה וחוזק בארבע פינות ע"י ברגים. המנשא עצמו בנוי בצורת "ר" הפוכה, כך שיש מעין משטח הטענה ואוזנים לקשירה.
אין ךי שרטוטים אך אני מאוד ממליץ לנסוע ולראות. צור קשר ואוסיף עוד פרטים.
050-643098
אביגדור

צביקה5
19-01-03, 09:53
ב-CJ שלי אין דלת היא עם ברזנט
חשבתי להכין מנשא בצורת ך הפוכה שנשען בחלק התחתון על הטמבון האחורי ובחלק העליון מחובר עם ברגי פרפר לקשת.

מה שעשית מתאים ?

האם יש לך תמונה ?

צביקה

נמרוד
19-01-03, 09:59
צביקה שלום,
בעבר בניתי מתקן נפתח שהחזיק גלגל רזרבי ושני ג'ריקנים, ראה כתבה http://www.jeepolog.com/j6tech_tirecarrier.htm . מקווה שזה עוזר במשהו. ד.א. כיום אני משתמש באותו המתקן אבל בלי מנשאי הג'ריקנים. אם אני מבין נכון, המתקן שאתה מתכוון אליו הוא משהו כמו בתמונה:
http://www.bulletproofmfg.com/TJBACK.JPG

לא נראה לי בעייה לבנות כזה דבר. בשיטות ביתיות הייתי עושה את זה מממסגרת של ברזלי זוית, פחות אסטתי אבל קל לייצר מדויק, וזול מאד. העניין היחיד שמצריך מחשבה הוא החיבור לג'יפ, אם יש לך מתקן כלשהו לגלגל הרזרבי אז זה מורכב עליו עם ברגים כמו בתמונה הנ"ל. אם אין אז זה יכול להתלבש על קשת התהפכות אחורית במידה ויש לך כזו בג'יפ.

AvigdorAharon
19-01-03, 11:42
צביקה,
גם שלי היה ברזנט. כשכתבתי דלת התכוונתי למתקן של הגלגל, שנפתח עם שני צירים ימינה (לכיוון המדרכה). אין לי תמונות אבל אני יכול להסביר במילים על גבי הרכב.
שלי לא היה גבוה כמו בתמונה (העלאת מרכז כובד ואין מספיק מקום איכסון).
אני נמצא בתל אביב, אבל מכרתי את הג'יפ לבחור מחדרה. אני מאוד מאוד ממליץ לך לראות, כי מי שבנה את המתקן הוא מסגר בחסד עליון שנתן את דעתו לכל מצב אפשרי - למשל פתיחת המנשא של הגלגל יחד עם הערסל מבלי שהצירים הצידיים יקרסו.
בקיצור, טוב מראה עיניים מ...

אביגדור

yariv
21-01-03, 01:54
שלום לכם
כרגע אני עובד על מתקן משולב לגלגל ועריסה שמותקנים על פגוש יעודי ובקרוב אפרסם תמונות

-->