PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחזור ארגזי תחמושת?

יניב עמית
02-11-20, 15:36
עבודה יפה הארגזים, מה מידות האורך/רוחב שלהם?

נמרוד
02-11-20, 15:54
עבודה יפה הארגזים, מה מידות האורך/רוחב שלהם?

ארגזי תחמושת "וולקן", רוחב 20 אורך 45 ס"מ.

131350131351131352131353

JustDoB
02-11-20, 19:42
ארגזי תחמושת "וולקן", רוחב 20 אורך 45 ס"מ.מה הגובה המקורי שלהם ואיך אני משיג 4 כאלה ?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

נמרוד
02-11-20, 20:07
מה הגובה המקורי שלהם ואיך אני משיג 4 כאלה ?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk36 ס"מ.

עמי
02-11-20, 21:10
אני מכיר שלושה מקורות:

1. צא למילואים.
2. להסתובב ולחפש בשטחי אש. צבאנו המפואר לא טורח לאסוף את ארגזי התחמושת - שהרי ידוע שחסכון זה רק לחלשים. אני מצאתי כמה כאלה זרוקים, (חלקם מחוררים, חלקם עדיין עם תחמושת מקל"ר חיה בפנים) בבא"פ צפון באלייקים.
3. לקנות. באמזון יש בטוח (חפש Ammo box. כן, עם O, לא U). מתאר לעצמי שיש גם במקומות אחרים.

DavidL
03-11-20, 15:18
מה הגובה המקורי שלהם ואיך אני משיג 4 כאלה ?

מדובר בציוד צבאי! ניתן לייצר מפח מכופף בעלות לא יקרה.

DavidL
03-11-20, 19:41
מדובר בפסולת צבאית. מצווה לעשות בה שימוש חוזר ולא לתת לה להזרק לפח.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk
ציוד צבאי, חד משמעי. כדאי שהחברים כאן לא יסבכו את עצמם בגלל 100 ש"ח.

ד ו ר ו ן
03-11-20, 20:03
הצבא זורק למזבלות ארגזים.
ועד כמה שאני מנסה שיהיה לי נוח מצפונית, מזבלה זה מזבלה ומה שיש במזבלה זה זבל.

amitaikl
03-11-20, 20:04
אפשר לקנות אצל סוחרי ציוד צבאי משומש.
בזמנו היה מישהו בטירת יהודה שהיה לו הכל: מקופסה של 5.56 ועד ארגזי של עטרב

עמי
03-11-20, 20:25

הי, גם אני מכיר את המשחק הזה:

לא ציוד צבאי! חד משמעי!

DavidL
03-11-20, 21:16
הי, גם אני מכיר את המשחק הזה:

לא ציוד צבאי! חד משמעי!

לפני שהקלדתי בדקתי אצל גורם צבאי מצד שני עכשיו ראיתי מודעה למכירת ארגזי תחמושת ממתכת כך שבשורה התחתונה אני לא בטוח.

דרור ברלי
04-11-20, 09:48

לקרוא ולא להאמין.
אז ברשותכם - אני גונב רק לרגע את השירשור

"ציוד צבאי"?....
ומה אתה עושה בנדון?... האם בשם הצדקנות אתה אשכרה אוסף ומחזיר לצה"ל?....
או שיותר סביר שאתה מתעצל לצאת מהמזגן של הדיסקו ומשאיר את זה לטנף את השטח לדראון עולם, אבל מצטדקן לנו כאן?...
העיקר שרט"ג הצבועים מאשימים את הג'יפאים בכל חוליי הטבע. ש"משליכים ליכלוך", ש"פוגעים בערכי טבע".
וזה בזמן שצה"ל מפוצץ לכל הרוחות אלפי דונמים של טבע ומנקד את כל הנגב והרמה לתפארת בגרוטאות מתכת מפוייחות ומעוקמות.

זה שלנו. דוד. שלנו.
אנחנו שילמנו, משלמים ונשלם את זה.

אנחנו לא גונבים את זה מצה"ל. זו רק האריזה, שצה"ל סיים להשתמש בתכולתה והשליך אותה. עכשיו זה מושלך ומופקר בשטח ואנחנו רק אוספים את הפסולת.
"ציוד צבאי" שהושלך בשטח ולאיש זולתנו זה לא אכפת. גם לא לרט"ג הצבועים והמתחסדים - רשעות של מנוולים. אלה, מבחינתם שכל הטבע יהיה שחור ומעלה עשן, מלא בגרוטאות מתכת צבאיות לשעבר ונפלים למיניהם, וייטחן לפודרה מתחת לזחלים, ושכל החיות שלא התפוצצו מהמצררים והתפזרו לכל הרוחות, ייבהלו מהבומים והפיצוצים וייעלמו משם לנצח. העיקר שרכבי שטח אזרחיים לא יסעו בטבע. כי ידוע שרק רכב שטח אזרחי מחרב את הטבע, רומס יבחושים ו"משמיד בתי גידול". כמה צביעות. כמה רשעות. כמה שקרים.

אם אנחנו לא נאסוף, הארגזים האלה ישכבו שם שנים על שנים ויחלידו ויתפוררו.
עוד טינופת בטבע, עוד זיהום, עוד חיות שיילכדו בתוך זה/ייפגעו מזה.
ואם גם נשכחה תחמושת חיה בפנים כמו שעמי מתאר וגם אני נתקלתי בזה המון..... אז בכלל סכנת חיים. או שיגיע לידיים עוינות ויחזור אלינו כמו בומרנג. אולי יהרוג את הבן החייל של מישהו מכם כאן.

הציוד הזה, שנועד להרוג בני אדם, לגרום להם סבל וכאב, מתחיל מחזור חיים שני. הפעם כדי להביא לבני אדם תועלת וכיף כשהם מטיילים או עובדים בגראז' שלהם מאחורי הבית, תרומה למה שנקרא "זמן האיכות" שלהם - זה ישמש לברגיה, לארגז חילוצים, לפק"ל קפה, לאדנית, זה ישמש הפעם רק לדברים טובים, דוד.

אנחנו הג'יפאים אולי לא בדיוק אבירי איכות הסביבה, בלשון המעטה. אבל מיחזור הדברים האלה הוא תרומתנו הצנועה למה שנקרא "קיימות". מיחזור/ניצול נכון וחכם של משאבים שכבר קיימים מסביבנו. זו פשוט מצווה לאסוף את זה ולמחזר את זה לצרכינו. כל ארגז כזה שמותקן בטנדר של נמרוד או בסופה שלי, זה פחות גרוטאת ברזל אחת שמושלכת ומזהמת את הטבע.

לכן אצלי כל ארגזי הציוד/פק"ל קפה/חילוץ/ברגיות הם מיחזור של פסולת צבאית שנאספה בשטח - ארגזי פגזים 105 מ"מ/פצמ"ר/0.5/מא"ג/וולקן. בלי בושה בכלל. נהפוכו - אני גאה בזה.

ומי שיש לו בעיה עם זה, מוזמן להלשין עלי לרשעויות.

עכשיו חזרה לשירשור הטנדר.
ואם הדיון על מיחזור ארגזי תחמושת לשעבר שווה פתיחת שירשור חדש - תפאדלו.

DavidL
04-11-20, 10:06
לקרוא ולא להאמין.
אז ברשותכם - אני גונב רק לרגע את השירשור

"ציוד צבאי"?....
ומה אתה עושה בנדון?... האם בשם הצדקנות אתה אשכרה אוסף ומחזיר לצה"ל?....
או שיותר סביר שאתה מתעצל לצאת מהמזגן של הדיסקו ומשאיר את זה לטנף את השטח לדראון עולם, אבל מצטדקן לנו כאן?...
העיקר שרט"ג הצבועים מאשימים את הג'יפאים בכל חוליי הטבע. ש"משליכים ליכלוך", ש"פוגעים בערכי טבע".
וזה בזמן שצה"ל מפוצץ לכל הרוחות אלפי דונמים של טבע ומנקד את כל הנגב והרמה לתפארת בגרוטאות מתכת מפוייחות ומעוקמות.

זה שלנו. דוד. שלנו.
אנחנו שילמנו, משלמים ונשלם את זה.

אנחנו לא גונבים את זה מצה"ל. זו רק האריזה, שצה"ל סיים להשתמש בתכולתה והשליך אותה. עכשיו זה מושלך ומופקר בשטח ואנחנו רק אוספים את הפסולת.
"ציוד צבאי" שהושלך בשטח ולאיש זולתנו זה לא אכפת. גם לא לרט"ג הצבועים והמתחסדים - רשעות של מנוולים. אלה, מבחינתם שכל הטבע יהיה שחור ומעלה עשן, מלא בגרוטאות מתכת צבאיות לשעבר ונפלים למיניהם, וייטחן לפודרה מתחת לזחלים, ושכל החיות שלא התפוצצו מהמצררים והתפזרו לכל הרוחות, ייבהלו מהבומים והפיצוצים וייעלמו משם לנצח. העיקר שרכבי שטח אזרחיים לא יסעו בטבע. כי ידוע שרק רכב שטח אזרחי מחרב את הטבע, רומס יבחושים ו"משמיד בתי גידול". כמה צביעות. כמה רשעות. כמה שקרים.

אם אנחנו לא נאסוף, הארגזים האלה ישכבו שם שנים על שנים ויחלידו ויתפוררו.
עוד טינופת בטבע, עוד זיהום, עוד חיות שיילכדו בתוך זה/ייפגעו מזה.
ואם גם נשכחה תחמושת חיה בפנים כמו שעמי מתאר וגם אני נתקלתי בזה המון..... אז בכלל סכנת חיים. או שיגיע לידיים עוינות ויחזור אלינו כמו בומרנג. אולי יהרוג את הבן החייל של מישהו מכם כאן.

הציוד הזה, שנועד להרוג בני אדם, לגרום להם סבל וכאב, מתחיל מחזור חיים שני. הפעם כדי להביא לבני אדם תועלת וכיף כשהם מטיילים או עובדים בגראז' שלהם מאחורי הבית, תרומה למה שנקרא "זמן האיכות" שלהם - זה ישמש לברגיה, לארגז חילוצים, לפק"ל קפה, לאדנית, זה ישמש הפעם רק לדברים טובים, דוד.

אנחנו הג'יפאים אולי לא בדיוק אבירי איכות הסביבה, בלשון המעטה. אבל מיחזור הדברים האלה הוא תרומתנו הצנועה למה שנקרא "קיימות". מיחזור/ניצול נכון וחכם של משאבים שכבר קיימים מסביבנו. זו פשוט מצווה לאסוף את זה ולמחזר את זה לצרכינו. כל ארגז כזה שמותקן בטנדר של נמרוד או בסופה שלי, זה פחות גרוטאת ברזל אחת שמושלכת ומזהמת את הטבע.

לכן אצלי כל ארגזי הציוד/פק"ל קפה/חילוץ/ברגיות הם מיחזור של פסולת צבאית שנאספה בשטח - ארגזי פגזים 105 מ"מ/פצמ"ר/0.5/מא"ג/וולקן. בלי בושה בכלל. נהפוכו - אני גאה בזה.

ומי שיש לו בעיה עם זה, מוזמן להלשין עלי לרשעויות.

עכשיו חזרה לשירשור הטנדר.
ואם הדיון על מיחזור ארגזי תחמושת לשעבר שווה פתיחת שירשור חדש - תפאדלו.

לפני שהקלדתי שוחחתי עם אחד מחברי קצין בכיר מאוד מאוד בדרג השדה וזה מה שהוא אמר לי.
לדעתי בפורום ציבורי באינטרנט לתמוך ב"אימוץ" ציוד צבאי זה מסר לא טוב...מנגד ברור שאם אתה רוכש ציוד מסוחר שקנה מצה"ל עודפים של ציוד צבאי משומש זה סיפור אחר וחוקי לגמרי....אנחנו לא בתקופת הפלמ"ח וגם לא בלבנון 1....

דרור ברלי
04-11-20, 10:33
מה שרכשת מסוחר - סבבה. לא שייך לדיון. למשל צמד הג'ריקנים הצבאיים שלי שנרכשו כחוק מג'אנקיה מסודרת/רשמית, בכסף מלא.

אני אפילו לא רואה הבדל בין איסוף ארגזי התחמושת לבין פירוק חלק תקין מגרוטאת רכב מחוררת שמשמשת כמטרה. זה כבר לא ייסע לשום מקום ואני לא לוקח את הרכב... הוא ימשיך לשמש כאחלה-מטרה לבחורינו המצויינים גם ללא גיר/טרנספר/פנס/כסא/חגורת בטיחות.....

וארגז כזה הוא אפילו לא מטרה. זה זבל של ממש שמושלך בשטח. ארגז ריק של פגזים או כדורי מא"ג/וולקן?... אם צה"ל היה צריך את זה, ולו כדי להפוך את זה לגוזניקים, החיילים היו אוספים בעצמם.

אתה אספת?..... "גנבת ציוד צבאי". פששש. מי שישמע. עבירה רצינית.
כמו להרעיש בין שתיים לארבע. או להחליף שמנים ברכב שלי בעצמי ולא במוסך (תיאורטית - זו עבירה. למי שלא יודע).
לא אספת?....... השארת את הטינופת לזהם את הטבע. חד משמעית. מבחינתי כאוהב טבע, זה חמור יותר.

זו הדילמה. כמי שאוסף זבל של אחרים שנוסע איתי אחר כך יום שלם, שבסופו אני משליך בפח, אני לא רואה הבדל בין שאריות חד"פים שחבורת ערסים השאירה בחניון לילה או באתר פיקניקים, לבין הזבל הזה שצה"ל השליך. במקרה של צה"ל, זה זבל שניתן למיחזור ועוד למטרה טובה - אז בכלל אין ויכוח. לכן אני אומר - תאסוף ותמחזר/תשתמש בלב שקט, אף אחד לא יתחשבן איתך על זה ושהמצפון לא יציק לך. הכל בסדר.

amitaikl
04-11-20, 11:02
מי שרוצה לקנות יכול למצוא את הפרטים בלינק הזה:
https://www.yad2.co.il/s/c/YXUkBo

Juv
04-11-20, 11:17
ב-ג-ד-ו-ל -

מישהו חתם על זה וניתן להזדכות על זה ? - ציוד צבאי
אפשר לירות את זה או שזה מתפוצץ ? - ציוד צבאי

כל השאר זה זבל שמבורך להרים מהרצפה ולעשות בו שימוש חוזר

נמרוד
04-11-20, 12:08
הלוואי שארגזי תחמושת גדולים טובים היו מפוזרים בשטחי אש כמו שדרור מתאר...

ארגזי וולקן ו"מעיל רוח" ( גדולים יותר, רוחב 24 ס"מ) קשה להשיג.

ארגזי 0.5 וארגזי עץ מכל הגדלים הרבה יותר נפוצים, וכל הזמן יש מודעות של סוחרים ביד 2 ופייסבוק.

דרור ברלי
04-11-20, 12:30
הלוואי שארגזי תחמושת גדולים טובים היו מפוזרים בשטחי אש כמו שדרור מתאר...

ארגזי וולקן ו"מעיל רוח" ( גדולים יותר, רוחב 24 ס"מ) קשה להשיג.

ארגזי 0.5 וארגזי עץ מכל הגדלים הרבה יותר נפוצים, וכל הזמן יש מודעות של סוחרים ביד 2 ופייסבוק.

יש ויש.
צה"ל מאוד אוהב להשליך בשטח. כדי שלא יצטרכו לפרוק ולסדר במערומים כשחוזרים מהאימון לבסיס.
אמנם דברים נדירים ושימושיים כמו ארגזי וולקן ומעיל רוח מושלכים הרבה-הרבה פחות מארגזי מא"ג/0.5 הפושטיים.... אבל לפעמים יש.
צריך רק לפתוח עיניים ולא להתעצל לעצור או לסטות כמה מטרים מהציר.

באחד הטיולים חוצי-נגב בשנתיים האחרונות עברנו ליד שדה-אברהם ומצאנו לא מעט ארגזים מושלכים, כל המטיילים מהקבוצה קיבלו הרצאה-ציונית קצרה על חשיבות ניקוי השטח מגרוטאות ואפשרויות הדיגום והאיחסון שארגזים כאלה פותחים להם, והתחדשו בסחורה שימושית. אני כמובן שמרתי לעצמי את הדובדבן שבערימה - ארגז וולקן/תחמושת מקל"ר במצב מעולה. לתפארת.

דרור ברלי
04-11-20, 12:46
למי שמוכן להוציא כסף על סחורה איכותית באמת:

בתערוכת ה-4X4/שטח/אקספדישן העצומה "Abenteuer & allraad" הגרמנית השנתית בבאד-קיסינגן, מדי מאי-יוני, (השנה לא התקיימה בגלל הקורונה, כאיל-דא, אבל נקווה שב-2021 היא תחזור) יש דוכנים שמוכרים ציוד צבאי גרמני מעודפי הבונדסוור (צבא גרמניה), כולל גם ארגזים צבאיים פלסטיים משובחים בגווני הסוואה/ירוק זית כהה/שחור וכו' שבטח נפסלו כי התלכלכו או נשרטו קלות, בכל מיני גדלים, מקטנים ועד ענקיים, בסגנון ארגזי פליקן המפורסמים. זה ציוד משובח באמת, בתקן צבאי מחמיר (Mill-spec), אטום למים, במשקל קל יחסית, כמובן איכות-על שתשרוד אצלכם לכל החיים.
כמו כל דבר בתערוכה הזו, למרות שזה משומש/ישן ולעתים אפילו שרוט או מלוכלך, גם זה לא זול... ובמקרה של הארגזים הגדולים יותר תצטרכו למצוא דרך לשלוח את זה לארץ (גם זה מין הסתם יעלה אי אילו עשרות אירו), אבל זה באמת הטופ-שבטופ למי שרוצה לזווד את רכב השטח שלו.

איל מ
04-11-20, 12:55
מנצל"ש את השרשור כדי לקדם מכירות.
עזבו אתכם מהבונדארמי (או ווטאבר).
בואו קחו קצת ציוד תוצרת הארץ:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/114005-%D7%A9%D7%A0%D7%99-%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%96%D7%99-%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7% 99%D7%95%D7%9D-%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA

gillss
04-11-20, 13:40
131354

דרור , מאז 2002 ועד היום לא נהנתי לקרוא פוסט פה בפורום כמו הפוסט שלך
(הראשון בשרשור זה)
כל הצדקנים , המבינים ושאר הידענים (מה קוראים בשפה שלנו "אובר חוכמים")
יצקצקו ויאמרו "לא" , "אי אפשר" , "אסור" ו"לא חוקי"
אבל כולם (וגם הם) יודעים טוב מאד שאשפה בטבע אוספים.
ומה עושים איתה אחרכך זה פרסונאלי ושונה מאדם לאדם.
אספת שאריות חד"פ ובנית עם זה יצירת אומנות , זה בסדר.
אספת אשפה (בדגש על אשפה) צה"לית ושפצרת עם זה את הטנדר , גם זה בסדר.

ושוב מדגיש ... לא היה לדרור עד היום פוסט כלכך ישיר , ממוקד וצודק.

נמרוד
04-11-20, 14:16
במקום לבלבל את המוח, אפשר לשתף.

נראה מישהו מתעלה על עבודת המחזור הזאת של שיינר:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2151

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43712&d=1401321692

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=43707&d=1401321692

boaz avrahami
04-11-20, 15:47
איזה אליפות

erezgur
04-11-20, 17:03
אני זוכר את השקשוקה הזו מיום התחרות.
צריך לעשות עוד תחרות כזו.... היכן אבנר...

נשלח מהנייד

יניב עמית
04-11-20, 18:23
נפתח התיאבון מהתמונות האלו,
כן מוסרי, לא מוסרי ,צבאי או לא צבאי, כיוון שמחפש לסדר הרכב מחדש,
המידות הנ"ל מתאימות לי והביצוע זול בהרבה מהיצרנים כך שמחפש "לרכוש" כאלו.

דרור ברלי
05-11-20, 11:11
ושוב מדגיש ... לא היה לדרור עד היום פוסט כלכך ישיר , ממוקד וצודק.

היו, היו.... היו המון.

אני בקטע של ציטוטים היום: "המומחיות שלי היא להיות צודק כשכל האחרים טועים" (גם זה של ג'ורג' ברנרד-שו. אין מה לדבר, היה ענק, האיש הזה)

נמרוד
05-11-20, 11:27
היו, היו.... היו המון.

אני בקטע של ציטוטים היום: "המומחיות שלי היא להיות צודק כשכל האחרים טועים" (גם זה של ג'ורג' ברנרד-שו. אין מה לדבר, היה ענק, האיש הזה)

איזה בעסה שאין פרנסה מהמומחיות הזאת.

ד ו ר ו ן
05-11-20, 11:35
היו, היו.... היו המון.
וגם אם מתגלץ׳ קצת מעשייה וצבע, אז היא בהחלט מנוסחת בלשון החלטית ומשכנעת..

דרור ברלי
05-11-20, 14:13
איזה בעסה שאין פרנסה מהמומחיות הזאת.

אבל תחושת הנחת מהסיטואציה בה אתה עומד ומוכיח את האידיוטים במילים "אמרתי לכם" - זה משהו שלא ניתן לכמת בכסף....
("נחת" ו-"אמרתי לכם" - שני מונחי יסוד בפולנית מדוברת).

ymandel
05-11-20, 19:36
וחוזר לחדר, ומגיף את התריסים.

ד ו ר ו ן
05-11-20, 19:37
וחוזר לחדר, ומגיף את התריסים.

וצובע את התקרה בצבע בז׳..

ymandel
05-11-20, 19:44
הצבע לא משנה, הוא יושב בחושך בכל מקרה.
(הכותב פולני, רשמי)

amitaikl
21-11-20, 14:42
אז הייתי השבוע כמה ימים בצאלים.
אמרתי לעצמי שאאסוף כמה ארגזי פעולה מהזבל ואביא איתי.
אין! כלום! היחידים שראיתי היו כאלו שמשמשים מאפרות בפינות עישון.
הצבא כנראה לא ירה השנה....

איל מ
21-11-20, 22:22
או שהם הבינו שהדברים האלו נגנבים והתחילו לאסוף ולהחזיר אותם,
או....
שגנבו אותם.

ד ו ר ו ן
21-11-20, 22:36
שרשירי נגב מגיעים היום גם באריזות בד.
אז אין קופסא..

amitaikl
21-11-20, 22:45
שרשירי נגב מגיעים היום גם באריזות בד.
אז אין קופסא..באימון האחרון שרשירי נגב הגיע בתוך תופי פלסטיק שהיו ארוזים בארבעה בתוך בארגז מתכת, בערך בגודל של ארגז 0.5/5.56 רק במשהו כמו 30% יותר גדול. מידה אידיאלית לפקל קפה. לצערי לקחתי רק אחד....

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

המשוטט
22-11-20, 07:36
באימון האחרון שרשירי נגב הגיע בתוך תופי פלסטיק שהיו ארוזים בארבעה בתוך בארגז מתכת, בערך בגודל של ארגז 0.5/5.56 רק במשהו כמו 30% יותר גדול. מידה אידיאלית לפקל קפה. לצערי לקחתי רק אחד....

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalkאתה מודע לזה שזה שווה ערך להודאה בבגידה.... [emoji12]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

amitaikl
22-11-20, 14:32
באימון האחרון שרשירי נגב הגיע בתוך תופי פלסטיק שהיו ארוזים בארבעה בתוך בארגז מתכת, בערך בגודל של ארגז 0.5/5.56 רק במשהו כמו 30% יותר גדול. מידה אידיאלית לפקל קפה. לצערי לקחתי רק אחד....

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalkהשוואה בין ארגז נגב לארגז סטנדרטיhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20201122/00958bb7edaf7cc5620c7b8753d97613.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20201122/27df0c53947f43ac73d03cdca853252b.jpg

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

המשוטט
22-11-20, 14:58
אז אתה ממשיך בלי להודיע.... ;-)

האמת נראה אחלה

סימנתי מטרה חדשה

אומי5
22-11-20, 15:32
אם בשביל להשיג כזה צריך לסחוב נגב אימון שלם. אני מוותר.

נמרוד
24-11-20, 09:42
השוואה בין ארגז נגב לארגז סטנדרטיhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20201122/27df0c53947f43ac73d03cdca853252b.jpg

אכו גודל מעולה!
המילואימניק האמיץ בעל מנוע בנזין שיביא אחד כזה במפגש יקבל בתמורה אינדיקטור לפילטר אויר :rolleyes:

מתן הירש
05-12-20, 10:06
בתור אחד שקשור לצבא כרגע וגם הטבע ומיחזור מאוד מעסיקים אותי, אני רוצה לתרום את השנקל שלי לדיון.

כעיקרון על הנייר- צריך ואפשר למחזר והיחידה שתחזיר תקבל כסף לעוד תחמושת עבור כל תרמיל של קליעית (לפי משקל) ועבור כל ברוס/ארגז פעולה.

בפועל- קשה מאוד להגיע לאותו מישהו בצבא שאחראי על זה ואפשר לתאם איתו איסוף בצורה מסודרת. ולכן הברוסים, ארגזי הפעולה, והתרמילים נצברים בערמות בבסיסים במקרה הטוב או בשטח במקרה הרע והנפוץ (כי מי יאסוף תרמילים ושאריות בסוף תרג"ד?? זה לא מעניין אף אחד לצערי).

לסיכום רוב הערמות הללו בבסיסים מוצאות את מקומן בפח הצפרדע הקרוב-כי איזה רסר הבין שזה נראה לא טוב ויש ביקורת קרובה.

אני מצאתי פתרון ביניים (תקף לכל אלו שרוצים ברוסים חדשים במצב טוב ולא אלו שזרוקים בשטח שאותם בוודאות חייבים לאסוף,אל תדאגו זה לא שצהל היה בדרך והקדמתם אותו) :
אני פשוט מבקש מהאחראי תחמושת/המג"ד לקחת מהערמה בבסיס, אם הם מרשים לי לקחת.. מי אני שאתווכח.

מתן

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

asafk
05-12-20, 10:59
הגיעו מגרמניה ערמה של משאיות. על כל אחת שני ג'ריקנים סולר ושניים מים. מיותר לציין - לא תקניים בצה"ל.
בקיצור.. מכל משאית מורידים את הג'ריקנים ושמים בערמה יפה. שאלתי מה הולכים לעשות איתם - לפח כמובן.
עבר עוד יום והערמה עדיין שם. ניגשתי לנגד האחראי ושאלתי אם אפשר לקחת. חלק לרכבים הצבאיים שלי (אפילו שזה לא תקני) וחלק בשבילי. הוא הסתכל עלי במבט מוזר. ואז אמר לי - ברור שאפשר. כבר לקחו מלא. אבל אתה הראשון ששואל......

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

יונתןמצפה
05-12-20, 11:49
הגיעו מגרמניה ערמה של משאיות. על כל אחת שני ג'ריקנים סולר ושניים מים. מיותר לציין - לא תקניים בצה"ל.
בקיצור.. מכל משאית מורידים את הג'ריקנים ושמים בערמה יפה. שאלתי מה הולכים לעשות איתם - לפח כמובן.
עבר עוד יום והערמה עדיין שם. ניגשתי לנגד האחראי ושאלתי אם אפשר לקחת. חלק לרכבים הצבאיים שלי (אפילו שזה לא תקני) וחלק בשבילי. הוא הסתכל עלי במבט מוזר. ואז אמר לי - ברור שאפשר. כבר לקחו מלא. אבל אתה הראשון ששואל......

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkוהמשאיות? מה איתן?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

asafk
05-12-20, 12:08
אני עדיין רואה אותן בכבישים..

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

erezgur
05-12-20, 13:35
בקיצור, תביאו למפגש ארגזי תחמושת וג'יריקנים שקיבלתם אישור לאסוף...
אני מניח שיהיה ביקוש.

נשלח מהנייד

-->