PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות בקשר לצביעת רכב

shawa
28-02-06, 23:02
איפה ניתן לקנות צבע לרכב (לצביעה בפיסטולט) במחירים סבירים ומה צריך להיות יחס המהילה של הצבע עם מדלל כזה או אחר (אם צריך בכלל למהול)?
בתודה מראש
שחף

tayrie
01-03-06, 01:27
א.ת. הרצליה ישנה צנות מבעים לרכב (יסוד , ח.פחחות ,וצבעים...) ברח' משכית מאחורי שורת החשמלאים , תשאל שם - הם מאוד נחמדים אגב.

tayrie
01-03-06, 01:28
א.ת. הרצליה ישנה צנות מבעים לרכב (יסוד , ח.פחחות ,וצבעים...) ברח' משכית מאחורי שורת החשמלאים , תשאל שם - הם מאוד נחמדים אגב.

:-?
חנות צבעים כמובן...

אאוץ
01-03-06, 03:18
יצחק שדה 37 (טופ קולור) ת"א.

אביחי

erezjack
01-03-06, 18:07
יצחק שדה 37 (טופ קולור) ת"א.

מומלץ.דבר עם אלי. יש להם מספר יצרני צבעים לרכב. standox ו de beer שיותר זול ובהחלט מספק.

ספק מומלץ נוסף:
אוטוטרייד 2000 יבוא ושיווק בע"מ
טלפון:03-6878650, כתובת: יד חרוצים 9, ת"א.
דבר עם אריה, הם מייבאים את חברת sikkens.צבע איכותי.

הוראות הערבוב והדילול מסופקות עם הצבעים, רצוי להתאים את בחירת המקשה והמדלל לתנאי הצביעה ושניהם יתנו לך הסבר ממצה ותשובה לכל שאלה.
אצל שני הספקים תמצא את כל החומרים הקשורים לצבע ופחחות, כולל מרססים, מלטשות למיניהן, חומרי איטום ו"זפת" לגחון הרכב, חומרי פחחות וכד'.

ארז

אאוץ
02-03-06, 01:24
שלום.
הבנתי שהצבע של PPG הוא הטוב בעולם.
ועל כך העידו לי מס' פחחים ואנשים בענף הרכב.

האם מישהו יכול לתת אינדיקציה על כך?

אביחי

shmil
02-03-06, 01:55
אכו PPG הוא אחד הצבעים הטובים יותר, והם הוציאו לא מזמן אפילו לכה מבריקה יותר, אבל לצבעי חובב חבל לקנות צבע מהשורה הראשונה פשוט בגלל שאין מצב שהוא יצליח לצבוע כמו צבעי מקצועי.

erezjack
03-03-06, 21:56
שלום.
הבנתי שהצבע של PPG הוא הטוב בעולם.
ועל כך העידו לי מס' פחחים ואנשים בענף הרכב.

האם מישהו יכול לתת אינדיקציה על כך?

אביחי

PPG
DuPont
ICI
GLASSO
STANDOX
SIKKENS
ועוד, כולן מערכות צבע איכותיות, לא ממש משנה במה תבחר. תע"ר בכלל משתמשים בטמבור והצבע על הסופה שלי נראה לגמרי לא רע אחרי 10 שנים וקצת פוליש, בכלל, נראה לי שהפח עצמו מחזיק פחות זמן מהצבעים המודרניים. יש בשוק כמה צבעים פחות איכותיים מתוצרת ירדן וטורקיה. המלצות בעלי המקצוע הן בד"כ תוצאה של ניסיון והעדפה אישיים ותקלות נובעות מערבוב בין מערכות צבע או אי הקפדה על הוראות היצרן. השיקול הכספי אינו משמעותי, לדעתי, מכיוון שמדובר בהוצאה חד פעמית ולא בשימוש מתמשך. חשוב להשתמש במערכת צבע אחת. פילר, פריימר, צבע עליון, מדללים, מקשים, מאיצים וכד', מאותה מערכת צבע כדי להבטיח תאימות. צבעים בגוונים אדומים, כתומים וזוהרים לא מחזיקים מעמד הרבה זמן ודוהים בשמש הים תיכונית. צבעים דו שכבתיים, הכוללים צבעים מטאליים, פנינות ואפקטים נוספים, בהם מרססים פיגמנט ועליו לכה, גם הם פחות עמידים ודורשים הקפדה על ההוראות, אחרת הלכה נוטה להתקלף לאחר מספר שנים (לכל החברות הרציניות יש לכות בכמה דרגות ברק אבל אחרי כמה חודשים על הכבישים בארץ עם האבק והחול באוויר כולן ניראות אות דבר, באירופה הקלאסית הכל נראה יותר טוב.). המטאליים גם לא נראים טוב על סופה ו-CJ בגלל שרוב השטחים מישוריים לגמרי ולא קמורים כמו במכוניות רגילות, הם מבליטים פגמים בפח, מכות, עקמומיות ושריטות, וגם קשים לתיקון. אני חושב בכלל, שלג'יפים מתאים צבע עמום (מט) שהתחיל להכנס לדו גלגליים לפני מספר שנים ונראה לא רע בכלל.

ארז

vito11
06-03-06, 22:04
שמיל אני בד"כ מסכים ולומד ממך המון,אבל הפעם תרשה לי לחלוק על דבריך
כבעל מקצוע אסתדר עם כל צבע אפילו הדרעאק הכי גדול שיש אבל לחובבןשלא החזיק מימיו פיסטולט או שלא צבע מימיו עם צבעי רכב יהיה קצת קשה להסתדר,עדיף לשכזה להשתמש בצבע האיכותי ביותר שיש . הצבעים האיכותיים כמו PPG , SPICE HECKER ידידותיים הרבה יותר ולחובבן יהיה הרבה יותר קל ליישם ולהגיע לתוצאות טובות יותר.
למרות שקשה לי לחשוב שלמי שאין נסיון וידע יוכל להגיע לתוצאות כאלו.
מה גם שחשוב לקחת בחשבון את נושא כלי העבודה,קומפרסור חזק,מייבש אוויר,פיסטולט מתאים
וכמו שאמרו קודמיי ארז אם אינני טועה,חשוב מאד להתאים את סוג המקשה ואת סוג הטינר למזג האוויר ולתנאי העבודה,ולתנאי המשטח.
וצדק גם לגבי כל האפקטים,לא מומלץ לג'יפים
לגבי צבעי המט,בעיה קלה,חלשים יותר בשחיקה ועמידות לאורך זמן מכיון שהם סופגים את כל קרני השמש-UV
ברק ישיר הכי מומלץ
רוני

shmil
06-03-06, 22:49
קשה לי לחשוב שלמי שאין נסיון וידע יוכל להגיע לתוצאות כאלו.

בסופו של דבר, רוני, אני לא חושב שיש בינינו מחלוקת:wink:

בדיוק בגלל כל הסיבות שהבאת, דעתי היא כזו.

חובב שקונה צבע מהשורה הראשונה משלם הרבה, כאשר נדמה לו שיוכל להוציא עבודה כמו של צבעי.
מאידך, עוגמת הנפש מהיריקות, הנזילות, הטפטופים, חוסר האחידות והברחשים מוכרת לי מאי אילו חברים שניסו.

זה לא שאני ממליץ למי שצובע לבד לצבוע בצבע שאינו דו-קומפוננטי, להיפך - רק דו קומפוננטי, אך בהנתן התוצאה, הידועה מראש, חבל לטעמי על הההפרש במחיר בין שורה אחרונה של הדו-קומפוננטים, לאלו של השורה הראשונה.

torchak
07-03-06, 17:23
לגבי חנות,
יש חנות שקוראים לה ברק - ברחוב סלמה בת"א, ממש ממש בהתחלה. אני לא זוכר את הכתובת אבל זה ממש פשוט למצוא אותה.
אם אתה נוסע בקיבוץ גלויות עד הסוף (מערבה) אתה מגיע לרחוב סלמה ופונה ימינה. אחרי כ 200 מטר, על צד שמאל יש חנות עם דלתות פרזל צהובות - שם.
הוא מוכר ציוד לפחחים (צבעים, יסודות, קלקרים, נילונים, קרקיט....).

נועם.

השמשוני יחיעם
07-03-06, 17:45
סתם כמה טיפים לצביעה עצמית !!
http://www.roverlanders.bc.ca/faq/LRpaintMain.html

gp1
07-03-06, 18:17
רוני.
האם יש איזה הבדל בתהליך הצביעה בין רכבי "פח" לרכבי "אלומיניום" ????

tomig
07-03-06, 19:04
לצבוע רכב לבד זו עבודה קצת קשה ואתה צריך ציוד מתאים היכ טוב שתרכוש צבע קל לשישוש ומדלל שמתאים והכי חשוב תשייף טוב את הצבע הקודם ותצבע עם יסוד ואז עם הצבע העליון ככה לפי דעתי יוצא הכי טוב ולאורך זמן וכמובן על תצפה לתוצאה של צבעי רכב כי זאת העבודה שלו ועם ניסיון אי אפשר להיתחרות ותצבע במקום סגור בלי יתושים וכדומה כי שהצבע טרי ונידבר יתוש זה מבאס!

vito11
07-03-06, 19:33
בוודאי שיש הבדל
לאלומיניום יש צורך בחומר מקשר

erezjack
09-03-06, 15:15
בוודאי שיש הבדל
לאלומיניום יש צורך בחומר מקשר

צביעת אלומיניום: חספוס או ליטוש עדין והסרת כל הקורוזיה. צביעה ב etching primer (נקרא גם wash primer) רצוי דו רכיבי. זה הצבע שנותן גוון ירקרק צהוב לחלקי אלומיניום ותפקידו להגן על האלומיניום מקורוזיה ולשמש בסיס להמשך הצביעה, לאחר מכן יסוד וצבע עליון. ישנם סוגים של הצבע שמאפשרים לצבוע ישירות צבע עליון, צריך להתיעץ עם המוכר. היסודות הרגילים לפלדה וברזל אינם נקשרים ישירות לאלומיניום ונוצרת קורוזיה מתחתם.

ארז

gingy
13-09-08, 08:58
צביעת אלומיניום: חספוס או ליטוש עדין והסרת כל הקורוזיה. צביעה ב etching primer (נקרא גם wash primer) רצוי דו רכיבי. זה הצבע שנותן גוון ירקרק צהוב לחלקי אלומיניום ותפקידו להגן על האלומיניום מקורוזיה ולשמש בסיס להמשך הצביעה, לאחר מכן יסוד וצבע עליון. ישנם סוגים של הצבע שמאפשרים לצבוע ישירות צבע עליון, צריך להתיעץ עם המוכר. היסודות הרגילים לפלדה וברזל אינם נקשרים ישירות לאלומיניום ונוצרת קורוזיה מתחתם.

ארז
עצה גרוע מאוד
אין אפשרות למלא בחומרי מילוי על בסיס פוליאסטר על ווש פריימר כך שעדיף שתיגש לבעל מקצוע ותשלם על צביעה כי עלות החומרים תעלה על עלות צביעה אצל בעל מקצוע, מכיוון שאין אפשרות לקנות באריזות קטנות.
ג'ינג'י

erezjack
13-09-08, 11:31
עצה גרוע מאוד
אין אפשרות למלא בחומרי מילוי על בסיס פוליאסטר על ווש פריימר כך שעדיף שתיגש לבעל מקצוע ותשלם על צביעה כי עלות החומרים תעלה על עלות צביעה אצל בעל מקצוע, מכיוון שאין אפשרות לקנות באריזות קטנות.
ג'ינג'י

ראשית, עצה גרועה ולא עצה גרוע.
שנית, מי דיבר על פוליאסטר? רוב צבעי היסוד הם על בסיס אקרילי או פוליאוריטני. תסתכל פעם על איך צובעים מטוסים.

ארז

toy4FUN
25-05-10, 19:36
מרים את השרשור מתהומותיו...

מהיכן ניתן לקנות ספריי פריימר לאלומיניום?
עדיף ספריי כי החלק הנדון קשה מאוד לצביעה במברשת וגם אין לי אקדח אויר.
עדיפות לאזור השרון, תודה.

-->