PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצבר רכב מקורי, אורך חיים ארוך במיוחד

Asaf-a
11-11-20, 19:52
החלפתי היום מצבר SS בפורסטר, הרכב שנת 2015 עם 55000 קמ, עד היום המצבר הפנסוניק המקורי עבד יפה 5.5 שנים הרכב שלא עבד קשה.

מה ההסבר שהמצברים המקוריים שורדים הרבה יותר גם מהתחליפיים האיכותיים כגון וארטא ובוש? והאם ניתן למצוא כאלו? עקב מגבלת זמן לא העמקתי בחיפוש ורכשתי מצבר בוש עם שנתיים אחריות,

אמנם בסובארו האחריות 5 שנים, אך לא חושב שכוללת המצבר, כך שלא הייתי מהמר על שרידות באחריות.

האם רכב חדש עם מערכות חדשות פחות "מבלה" יותר את המצבר ולכן בהמשך חיי הרכב המצברים נגמרים מהר יותר גם בגלל התיישנות מערכות החשמל שמסביב?

ברכב חברה שלי, מצבר זול (ליסינג...) החזיק רק שנתיים ו150,000 קמ (בין 50,000 ל 200,000 ק"מ), מה השפעת הקילומטרז על חיי המצבר לעומת הגיל?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

biranit50
19-11-20, 12:15
הגורם העקרי לבלייה במצבר היא התרוקנות שלו. שמירתו במצב מלא מאריכה את חייו.

sportage
30-07-22, 13:00
להערכתי המצבר המקורי איכותי יותר כי זה חלק מהשם הטוב של יצרן הרכב.

המצברים "הרגילים" זה כבר מודל עיסקי של יצרני המצברים - למכור מצבר קצת יותר זול, אבל שישבוק חיים בתום תקופת האחריות :-(

איל מ
30-07-22, 13:38
אני החזקתי אם עם מצבר "פושט" מספר דומה של שנים בשני סבבים.
כלומר, קניתי את הרכב ב2012 עם מצבר כלשהו (לא זוכר את החברה) והחלפתי די מהר מצבר. לסטארט אפ. החלפה נוספת היתה באזור 2018 והוא מחזיק עד היום.

מה הסוד שלי?
לבן.

וברצינות,
האוטו לא עומד, הוא נוסע באופן קבוע. ואין לי משחקי מחנה. כלומר, אין מצבר צרכנים, ואין שום אביזר שנשען על המצבר. כל החשמל שלי בחניון מבוסס על סוללות נטענות. המצבר לא עבר פריקה מעולם: אם דלת נשארת פתוחה, האור באוטו נכבה מעצמו אחרי פרק זמן די קצר, ויש צפצוף אזהרה אם האורות נשארים דולקים.

נמרוד
02-08-22, 13:35
החלפתי היום מצבר SS בפורסטר, הרכב שנת 2015 עם 55000 קמ, עד היום המצבר הפנסוניק המקורי עבד יפה 5.5 שנים הרכב שלא עבד קשה.

מה ההסבר שהמצברים המקוריים שורדים הרבה יותר גם מהתחליפיים האיכותיים כגון וארטא ובוש? והאם ניתן למצוא כאלו? עקב מגבלת זמן לא העמקתי בחיפוש ורכשתי מצבר בוש עם שנתיים אחריות,

אמנם בסובארו האחריות 5 שנים, אך לא חושב שכוללת המצבר, כך שלא הייתי מהמר על שרידות באחריות.

האם רכב חדש עם מערכות חדשות פחות "מבלה" יותר את המצבר ולכן בהמשך חיי הרכב המצברים נגמרים מהר יותר גם בגלל התיישנות מערכות החשמל שמסביב?

ברכב חברה שלי, מצבר זול (ליסינג...) החזיק רק שנתיים ו150,000 קמ (בין 50,000 ל 200,000 ק"מ), מה השפעת הקילומטרז על חיי המצבר לעומת הגיל?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אתה מתאר שני מקרים: מצבר אחד החזיק 5.5 שנים ו55,000 קילומטר, מצבר אחר החזיק שנתיים ו150,000 קילומטר.

שניהם נופלים יופי בתוך עקומת הפעמון של ממוצע אורך חיי מצבר, 3-4 שנים.

קילומטראז' גבוה יכול להשפיע ישירות על העומס המכאני (רעידות והלמים) שהמצבר חווה, וגם הטמפרטורה הממוצעת שבה המצבר שהה.

Asaf-a
02-08-22, 13:44
אכן.
מאז צברתי לא מעט קילומטרים עם הפוקוס 2021 בשנה וחצי, וב70000 קמ הלך מצבר מקורי לאחר חזרה מאילת ביום חם.

הסבר נוסף שנשמע לי הגיוני, שבנסיעה כה רבה בתקופה קצרה, המצבר חווה שעות רבות תא מנוע לוהט, שמקצר יפה את חייו ולכן במוניות ורכבי עבודה משך האחריות קצר יותר.

ברכב שנוסע מעט (אך לא מעט מדי, המצבר לא מתרוקן) המצבר צובר הרבה פחות שעות תא מנוע לוהט

Asaf-a
אסף.א

ד ו ר ו ן
02-08-22, 14:14
ו ולכן במוניות ורכבי עבודה משך האחריות קצר יותר.

הסיבה העיקרית היא הנעות מרובות ביחס לרכב פרטי.

Asaf-a
02-08-22, 15:00
להערכתי מבחינת כמות ההתנעות המצב הפוך, רכבי עבודה וכו עובדים שעות ארוכות ברציפות בנסיעות ארוכות או בעיר ולכן כמות ההתנעות לקמ יחסית נמוכה יותר מרכב פרטי ממוצע.

אבל כל הרכיבים מבלים זמן רב בחום גבוה

Asaf-a
אסף.א

opl
02-08-22, 15:13
139487

אני כנראה נפרד עכשיו לשלום ממצבר של trojan שלזכרוני התקנתי לפני 50 אלף ק"מ לערך. עובד השאיר את ברז החשמל מחובר ומצאתי את המצבר על 4 וולט. בינתיים הוא נטען, נראה אם ישרוד, בדיפנדר אין בעיות של חום תא מנוע בסביבת המצבר, אולי הגיר והטרנספר מקרינים קצת

מי מפענח לי את ההטבעה? המצבר מ 2015?

ד ו ר ו ן
02-08-22, 15:18
להערכתי מבחינת כמות ההתנעות המצב הפוך, רכבי עבודה וכו עובדים שעות ארוכות ברציפות בנסיעות ארוכות או בעיר
הפוך.. עצירות רבות ונסיעות קצרות הרבה בסלד נמוך=טעינה לא מיטבית.
זה בעיר.
משאיות אמנם נסיעות ארוכות אבל דיזל שמעמיס יותר על המצבר בהנעה.

חנן-ג'יפולוג
02-08-22, 15:23
הסבר נוסף שנשמע לי הגיוני, שבנסיעה כה רבה בתקופה קצרה, המצבר חווה שעות רבות תא מנוע לוהט, שמקצר יפה את חייו ולכן במוניות ורכבי עבודה משך האחריות קצר יותר.

Asaf-a
אסף.א

זה אכן ההסבר של המהנדסים של שנפ לאחריות המקוצרת למוניות.

ד ו ר ו ן
02-08-22, 16:05
מעניין.
זה הפוך מהנימוק של משווק מצברים אחר.
לגבי מוניות דיזל ורכבי עבודה דיזל.

boaz avrahami
02-08-22, 16:08
לדעתי זה קשור ברובו לאחריות של היצרן על הרכב ואחכ לאחריות של יצרן המצבר על המצבר…

אף אחד מהם לא רוצה לממש אחריות

איל מ
18-08-22, 18:47
אני החזקתי אם עם מצבר "פושט" מספר דומה של שנים בשני סבבים.
כלומר, קניתי את הרכב ב2012 עם מצבר כלשהו (לא זוכר את החברה) והחלפתי די מהר מצבר. לסטארט אפ. החלפה נוספת היתה באזור 2018 והוא מחזיק עד היום.

מה הסוד שלי?
לבן.

וברצינות,
האוטו לא עומד, הוא נוסע באופן קבוע. ואין לי משחקי מחנה. כלומר, אין מצבר צרכנים, ואין שום אביזר שנשען על המצבר. כל החשמל שלי בחניון מבוסס על סוללות נטענות. המצבר לא עבר פריקה מעולם: אם דלת נשארת פתוחה, האור באוטו נכבה מעצמו אחרי פרק זמן די קצר, ויש צפצוף אזהרה אם האורות נשארים דולקים.

כוסומו העולם,
לא הייתי צריך לפתוח פה.
הבוקר המצבר קידם את פני בשורה של קליקים. גם בוסטר קטן לא עזר (חייב ניתוק מצבר, ועקיפת מנגנון ההגנה של הבוסטר).
לפי מה 'היה כתוב עליו, הוא החזיק בדיוק 5 שנים. (סטארט אפ). מה שאומר שטעיתי בהודעה הקודמת.
139681

ד ו ר ו ן
18-08-22, 19:52
5 שנים זה 3.5 מעבר לאחריות.
לפי נוסחאות בועז, בעלות-תועלת, החזיר עצמו מעל ומעבר בהצטיינות.

איל מ
18-08-22, 21:48
לפי נוסחאת בועז קניתי ורטא באחריות שנתיים על פני איזה שקרכלשהו שעלה 150 ש"ח פחות (לטענת העסק למצברים, זה סטארט-אפ שהחליף שם) אבל עם אחריות לשנה.

ד ו ר ו ן
18-08-22, 23:51
לפי נוסחאת בועז קניתי ורטא באחריות שנתיים על פני איזה שקרכלשהו שעלה 150 ש"ח פחות (לטענת העסק למצברים, זה סטארט-אפ שהחליף שם) אבל עם אחריות לשנה.
אמרת מקודם סטארטאפ.. לא וורטא.
לפי מה שמציץ שם במדבקה נראה אכן סטארטאפ.

אני עם המותג הזה ב-3 רכבים כולל מצבר צרכנים, לפי המלצת חבר שמוכר אותם.
תמורה טובה מאד למחיר לדעתי.
כולם עברו בהרבה את השנה/18 חודש אחריות.

איל מ
19-08-22, 09:17
אתה צודק.
התכוונתי שהשניים הקודמים היו סטארט אפ.
בנוכחי הוצע לי וולטה, או את השקרכלשהו ש"מחליף את סטארט-אפ", או בוש, או ורטא.
מכיוון שאני מכיר את הנטיה של בעלי מקצוע להמציא שמותג כלשהו הוא בעצם ההמשך של מותג אחר, או המילה שהם הכי אוהבים "מבית", והמשפט האלמותי "מיוצר באותו מפעל".... החלטתי להתפנק על פי חוק בועז.
אם היה סטארטאפ הייתי קונה (להזכירכם, חופש גדול, שני ילדים שתלוים עליך באמצע יום סידורים. לא בדיוק הזמן לסקרי שוק נרחבים, ואיזה עסק מוכר מה).

חנן-ג'יפולוג
19-08-22, 10:27
מכיוון שלאורך 31 השנים האחרונות לא נזקקתי לאחריות מצברים, מעולם לא הבנתי את החוק בועז הזה.

בקנייה התייחסתי למחיר ולמוניטין. בלבד.

אולי המסקנה היא לא להתעלל במצברים, ולא להזדקק לאחריות.

shachar
19-08-22, 10:42
הכוונה ב "חוק בועז" מתחברת ל"חוק מרפי (מספר 12v)" שהמצבר מת ביום שתמה האחריות.

ולכן עלות חודשית של מצבר היא מחיר חלקי אחריות.

כמו החישוב כמה עולה 100 גרם על המחיר מדף של הפסטה בסופר.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
19-08-22, 10:59
כן, אני מבין. הנוהל הזה דילג עליי, כנראה. מצברים מחזיקים לי בין שלוש לקצת מעל חמש שנים.

ד ו ר ו ן
19-08-22, 11:45
מכיוון שאני מכיר את הנטיה של בעלי מקצוע להמציא שמותג כלשהו הוא בעצם ההמשך של מותג אחר
החבר שמוכר וורטא וסטארטאפ אומר שזה אכן ההמשך.
בינתיים גם הממשיך עושה רושם זהה.

איל מ
19-08-22, 12:03
בכל מקרה,
יתכן וסתם זרקתי מצבר.
היום בבוקר שוב. עם מצבר חדש.
על הקטבים 12.8 ואפילו הלוח שעונים לא נדלק.
גישור בין הקוטב השלילי לגוף, והאוטו מניע כמו גיבור.
כנראה שהחיבורים של המינוס עשו את שלהם. אין לי בנמצא קטבים וסופיות, וכבלים. נסעתי ככה לחשמלאי שיעשה את העבודה. כרגע עומס של שישי בצהריים. לא בטוח שיקבל אותי.

ד ו ר ו ן
19-08-22, 15:07
אם כבר מחדש מינוס, תבקש אחד עבה יותר מהמקורי.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

איל מ
19-08-22, 15:53
לשם איזה צורך?
המקורי עבד מצוין בכמעט 20 שנה האחרונות. ללא שום סימפטומים של מינוס חלש (שעונים, מחשבים, אמייאט).

בכל מקרה יצאתי חומוס.
מיהרתי לפתור את התקלה אצל חשמלאי תוך שאני מסמן את המטרה סביב החץ בגלל לחץ זמן.
מסתבר שנעלי הקטבי היו מלאים בקורוזיה עוד מהמצבר הקודם, וניקוי של הקטבים והנעלים פתר את הבעיה (נו, המברשת העגולה הזאת). בנוסף, הבחור טבל את הנעליים בחומצה לניקוי שירותים לנקיון סופי. בסוף גם שם מעט גריז. מה נגיד? השקיע. המינוס, אגב, מחובר בצורה בריאה.
אבל ....
מכיוון שהנושא עלה לסדר היום, אני בכל מקרה אתארגן על כבלים ונעלים וסופיות ואעשה חדש. אבל זה בהזדמנות. כרגע חופש גדול ואי אפשר להשבית את האוטו

-->