PDA

צפייה בגרסה מלאה : באפלו-מגנום-איסוזו-מבקש עצה

elitkh
01-03-06, 16:30
אנחנו מחפשים טנדר שיהיה נוח לנסיעה יום יומית של כ 70-80 ק"מ בעל יכולות שטח סבירות ומעלה. שמיועד גם להסעת תינוק.
וכמובן מחיר קניה זול ככל האפשר (עד 50K) ועלויות אחזקה בהתאם.
שלושת האופציות שנזכרו מעלה הן על הפרק ההילקס נפסל על סעיף נוחות ומחיר.

1) ראיתי בפאלו משופר (מופיע באתר גיפטריפ http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Notes&group=1&item=18850 ) מישהו מכיר את הרכב? את השיפורים שבוצעו? מישהו יכול לחוות דיעה?
אילו הבדלים ישנם בין הבאפלו למגנום?
2) מה אמין יותר מגנום או איסוזו? מה יקר יותר לאחזקה? מה צורך יותר דלק? מה עביר יותר?
3) האם יש משמעות חוקית לזה שהם נחשבים רכב מסחרי? (זיכוי הוצאות רכב על חשבון העסק) או שהם זהים מבחינת החוק לכל רכב שטח אחר?

תודה
אלי

גיא
01-03-06, 17:35
אין יותר חשיבות לנושא העסק ואין החזרי מע"מ על האוטו עצמו.

המגנום עביר יותר מכולם על סעיף נעילה מקורית אחורית חשמלית

כולם באותה תצורת מתלים ולכן דומים מבחינת הנוחות.

המגנום מודל 98/99 יעלה בסביבות המחיר שציינת.

יש כניראה בעיה עם האיסוזו על בסיס היבואן ורשת המוסכים שלו. - שמועות בלבד לא היה לי כזה.

ישנו חבר שעושה מעל 100K בשנה עם מגנום 99 והכל טוב. תחזוקה חמה ואוהבת והוא לאניתקל בבעיות מיוחדות.

לך על המגנום כניראה. ....

osi90
01-03-06, 18:05
גיא סיכם את הנושא באופן יפה, אך ברשותו, אוסיף עוד כמה פרטים.

הבופאלו הוא טנדר ישן מאוד, פשוט מאוד ומאוד קשה לשפרו ללא קומבינות, ז"א אין שיפורי מדף זמינים לרכישה.
האיסוזו נחמד, אך כמו שגיא ציין - שרות נוראי - רשת השרות שווה ברמתה לרמת היבואן UMI, ז"א גרועה מאוד. בנוסף, אין נעילה אחורית מקורית.

המגנום הוא אכן הבחירה המועדפת, אך בדוק בשבע עיניים את היסטוריית הטיפולים.
חפש אחר עדויות להתחממות המנוע (בהיסטוריית הטיפולים ובבדיקה של מכונאי המכיר את הרכב).
לרכב הייתה נטיה להתחממות, שים לב לזה.
מעבר לכך, מחירים טובים (לקונה) כרכב משומש בשל מחירי ביטוח שערוריתיים בעבר.
יש המון בשוק, אל תרכוש רכב ללא היסטוריית טיפולים, אל תתפשר על יד, ק"מ או מצב!
בהצלחה.
אוסי.

omer_eilat
01-03-06, 18:09
מה עושה את הרשת UMI לרשת גרועה?

osi90
01-03-06, 18:19
חפש בפורומי הרכב השונים (בדגש על CARSFORUM), בג'יפטריפ, בטוקבקים של כל כתבה על רכב של UMI ב-Y-NET או וואלה או NRG.

תקלות יש בכל רכב, מי יותר מי פחות.
איכות היבואן נמדדת באיך הוא מטפל בלקוחותיו לאחר הרכישה עם בוא התקלות.
UMI נכשלו בנושא השירות באופן עקבי לאורך השנים.

אבל עזוב, הדיון הזה לא עוסק בכך, בוא לא נחרב אותו.
אם את רוצה להמשיך בנושא, עבור ל-CF, יש שם דיי והותר דיונים בשרות של UMI.

lizard
01-03-06, 20:42
עד כמה שאני יודע מגנום החליף את הבאפולו משנת 97-98.

לי היה מגנום. מאוד נהנתי ממנו אבל! לשים לב טוב טוב לעניין ההתחממות. אם יש לך אפשרות להשקיע בשיפור מערכת הקירור אז לך על זה.
אני שפכתי מנוע אחרי נסיעה לא קשה במיוחד, במקום לתקן את הרכב העדפתי למכור ב40% מהמחירון שלו. תיקון המנוע והמערכות הנלוות עלה איזה 18 אלף.
החלקים שלו לא זולים, אבל ככה זה בכל יפני, עד כמה שהבנתי.

גיא
01-03-06, 21:49
למה UMI גרןעה ?

לא יודע ...

היה לאשתי אופל. היה לאופל ( שהיה עדיין באחריות ) רעש של קליק חזק בהיגוי, לא מצא חן בעיני אז לקחתי אותו למוסך. באותו המוסך הספציפי, חמי מוכר מאוד מעל ל 20 שנה. ורוכש משם מכוניות בטרייד אין כבר שנים.
הם זיהוי אותי ואת האוטו.
בדקו והחליטו שיש להחליף את כל מערכת ההיגוי.
סבבה.

אחרי הטיפול, אשתי מתלוננת שיש לה רעידות חזקות בבלימה.

עשיתי סיבוב. אחושילינג רעידות.
ועדיין קליק חזק בהיגוי.

חזרתי לשם.

אין עם מי לדבר
לא מוכנים לעשות סבוב אפילו על האוטו.
חמי מתקשר.
עושים סיבוב

הכל בסדר לך הביתה.

אחרי חודש מכרנו את האוטו.
הקונה בדק בקומפיוטסט.

יצא 70% שגיאה בכיוון זויות ההגוי. בגלגל אחד ו40% בשני.

לא יודע לתאר במילים אבל הגלגלים פזלו כל אחד לכיוון אחר.

הלכתי לשם עם התוצאות של הבדיקה ..

אה תשמע, תראה, עלית על מדרכה ב 100 קמ"ש ועכשיו אתה בא אלינו ...

זה לא אומר כלום על הרשת
אבל זה אומר הרבה על המוסך

סתם דוגמה אישית.

זהר
01-03-06, 22:31
אהלן
אני קניתי בופלו 97 לפני כמה חודשים.
קצת תשובות שיסיעו לך בהחלטות:
-חובה 1849
- טסט 2635
-מקיף 4433
צריכת דלק (סולר כמובן) ~ 8 עד 9 ק"מ לליטר (עם צמיגים 31/10.5) תלוי בנסיעה והדרך.
ציוד בסיסי לטיפול 10K: מגיע לאזור 500 ש"ח (6.5 ליטר שמן מנוע, פילטרים, שמנים נוספים, גריז)
רכב מצויין לדעתי למי שמחפש שילוב של נסיעות יומיומיות (בין עירוני), טיולים בשטח וכושר העמסה.
אני מאד מרוצה.
ראיתי לפני שקניתי כמה בופלוס : קשה למצוא כאלה עם קילומטרז נמוך, אבל זה רכב שנועד לעבוד קשה ולגמוא קילומטרים. בחלקם - עברו שיפוץ ראש מנוע באזור 300K כנראה באמת תוצאה של ההתחממויות שדוברו כאן. בנוסף, יש לפעמים חלודה סביב החלון הקדמי ועל הגג ליד הדלתות - כדאי לבדוק אם אתה מחפש בופאלו ולקחת בחשבות תיקוני פחחות אם זה מפריע לך.
הבדלים בין בופלו למגנום:
- לבופלו כנראה שיש דיפרנצאיל מוגבל החלקה בסרן האחורי (עם אורך חיים מוגבל) ולמגנום נעילה אחורית נשלטת,
- יחסי תמסורת של הסרנים קצת שונים.
- מראה חיצוני שונה
-מיקום של רדיאטור שמן מנוע - בבופלו בחזית ובמגנום צמוד למכסה המנוע עם כונס אוויר - אולי זה חלק מהפתרון של היפנים לבעיית התחממות המנוע.
- טרנספר שונה - במגנום יש מצב ניוטרל בטרנספר ובבופלו אין.
- גיר - מימדים שונים שדורשים התאמה לא טריביאלית אם רוצים להחליף בבופלו גיר לזה של מגנום.

osi90
01-03-06, 23:14
אהלן
אני קניתי בופלו 97 לפני כמה חודשים.
קצת תשובות שיסיעו לך בהחלטות:
-חובה 1849
- טסט 2635
-מקיף 4433
צריכת דלק (סולר כמובן) ~ 8 עד 9 ק"מ לליטר (עם צמיגים 31/10.5) תלוי בנסיעה והדרך.
ציוד בסיסי לטיפול 10K: מגיע לאזור 500 ש"ח (6.5 ליטר שמן מנוע, פילטרים, שמנים נוספים, גריז)
רכב מצויין לדעתי למי שמחפש שילוב של נסיעות יומיומיות (בין עירוני), טיולים בשטח וכושר העמסה.
אני מאד מרוצה.
ראיתי לפני שקניתי כמה בופלוס : קשה למצוא כאלה עם קילומטרז נמוך, אבל זה רכב שנועד לעבוד קשה ולגמוא קילומטרים. בחלקם - עברו שיפוץ ראש מנוע באזור 300K כנראה באמת תוצאה של ההתחממויות שדוברו כאן.
דיברנו על התחממות במגנום.
בנוסף, יש לפעמים חלודה סביב החלון הקדמי ועל הגג ליד הדלתות - כדאי לבדוק אם אתה מחפש בופאלו ולקחת בחשבות תיקוני פחחות אם זה מפריע לך.
הבדלים בין בופלו למגנום:
- לבופלו כנראה שיש דיפרנצאיל מוגבל החלקה בסרן האחורי (עם אורך חיים מוגבל) ולמגנום נעילה אחורית נשלטת,
- יחסי תמסורת של הסרנים קצת שונים.
- מראה חיצוני שונה
-מיקום של רדיאטור שמן מנוע - בבופלו בחזית ובמגנום צמוד למכסה המנוע עם כונס אוויר - אולי זה חלק מהפתרון של היפנים לבעיית התחממות המנוע.
הכונס במגנום הוא לאינטרקולר, אולי כלוואי הוא גם מקרר את רדיאטור השמן , אבל מטרתו העיקרית היא האינטרקולר.
- טרנספר שונה - במגנום יש מצב ניוטרל בטרנספר ובבופלו אין.
- גיר - מימדים שונים שדורשים התאמה לא טריביאלית אם רוצים להחליף בבופלו גיר לזה של מגנום.

elitkh
02-03-06, 15:58
ברשותכם -אני אחזור לעניין הוצאות רכב על חשבון העסק.
אני עובד בחברה שנותנת לי רכב חברה שמשמש אותי בעיקר לצורך העבודה אבל זה גם הרכב הצמוד שלי.
הבעיה הקלאסית-מדובר ברכב פרטי.אין סיכוי שיקנו לי רכב שטח אבל אם אני אבוא עם רכב שלי זה יתאפשר.
האם יש אפשרות לקנות רכב שיהיה רשום על שמי ולרשום את כל ההוצאות על חשבון העסק?
האם יש משמעות לכך שהרכב הוא יד שניה? (החזר מע"מ?)
יש הבדל לגבי סוג הרכב? (פרטי-מסחרי)
האם את רכישת הרכב ניתן לבצע ע"ח משכורת שלי?
ובכלל איך ניתן לבצע כזאת פרוצדורה בצורה הכי הגיונית,חוקית ומשתלמת.

תודה
אלי

tovias1
02-03-06, 20:34
לאוסי
איפה יש הרבה מגנומים אני מחפש בנרות.
תן כיוון .
יעקב.

גיא
02-03-06, 21:16
אלי,

ניתן לבצע דבר כזה, היה לי יותר ממקום עבודה אחד כשהייתי שכיר, ששילמו לי ביטוח ודלק וכו' על אוטו ישן מאוד שהיה פרטי שלי.

לגבי מע"מ, אין יותר החזרי מע"מ על טנדרים. יש שווי שימוש ויש החזרים על מע"מ של דלק / טיפולים / תחזוקות אבל לא על הקניה של האוטו עצמו.

לך לרוא"ח של המפעל שבו אתה עובד ותשאל את כל השאלות.

הוא, מן הסתם יודע הכי טוב מה טוב או רע להם.

בהצלחה.

osi90
02-03-06, 22:25
לאוסי
איפה יש הרבה מגנומים אני מחפש בנרות.
תן כיוון .
יעקב.

http://www.yad2.co.il/Cars/Truck.php?AreaID=&ModelID=58&SubModelID=462&FromYear=&UntilYear=&Hand=&Auto=&EngineTypeID=&fromPrice=&untilPrice=

http://www.cartel.co.il/tender/default.asp?Search=1&OrderBy=&AscDesc=&Page=1&iAreaCodeID=0&iCompanyID=47&iModelID=1038&iYear=&fPrice2=&iHand=&iAC=&SearchFor=

ובנוסף בלוחות של: ידיעות, מעריב, העיר, פוקוס, אוטופוטו, הומלס, קארס פורום ועוד רבים.
מי שמחפש מוצא, יש מאות למכירה, זה שוק של מוכרים בלבד - גן עדן לקונים.

elitkh
03-03-06, 08:12
האם למעשה אין שום הבדל בין רכב שרשום כרכב מסחרי לכל רכב אחר מבחינה זאת?
אילו הוצאות ניתן לרשום על חשבון החברה ואילו לא?
מה ההבדל בין רכב שלי שמשמש לצרכי עבודה לבין רכב חברה שצמוד אליי מבחינה זו?
אני מעדיף לבוא למנכ"ל שלי עם תשובות מוכנות מראש ולא להתחיל לבלבל את המערכת.
מישהו יכול לייעץ לי מנסיונו?

תודה
אלי

lizard
03-03-06, 09:05
כיום אי אפשר לקבל החזר מע"מ (מס הכנסה אולי אבל לא בטוח) על רכב שנקנה, גם אם הוא רשום כמסחרי. למעט משאיות, טרקטורים ורכבים מעל 4 טון.
אתה כן יכול לקבל החזרים על השימוש ברכב שזה דלק, טיפולים במוסך, ביטוחים וכדומה.

חנן גולומבק
13-05-06, 16:58
היה לי בופאלו 7 שנים , רכב מעולה אף פעם אבל אף פעם לא נתקע.

טלסקופ
19-06-06, 15:42
רק לעשות סדר בבלאגן:
לא יתן יותר לקזז ("לדרוש החזר") מע"מ לכלי רכב, גם פרטיים ןגם מסחריים (טנדרים). זאת למעט כלי רכב כגון טרקטורים, משאיות וכלי רכב ייעודיים, שלא נעשה בהם שימוש אישי. כל זאת לגבי המע"מ ברכישה. כמובן שכשכיר, הנושא הזה אינו רלוונטי (הקיזוז היה ניתן רק לרכבי החברה).

לגבי המע"מ של הוצאות ההחזקה השוטפות (דלק, טיפולים וכו'), ניתן לקזז ("לקבל החזר") על שני שליש מהמע"מ (זוהי הוצאה מעורבת כלשון החוק).

מבחינת מס הכנסה, יש להביט בשני מישורים:
האחד - לעובד אליו צמוד הרכב יש לבצע שווי שימוש ברכב (בקיצור - תוספת מס שכר). שווי השימוש, יחושב לפי הקבוצה ברשיון הרכב ולדעתי במקרה של המאגנום, מדובר בקבוצה "גבוהה" ולכן בשווי רכב גבוה ובתוספת מס גבוהה לשכר.

השני - ההוצאה עצמה לא תותר במלואה בניכוי מהכנסות החברה, ותחושב לפי נוסחה שפרסם מס הכנסה אשר מתירה חלק גבוה יותר ממהוצאה ככל שגדל הקילומטראז' שנסע הרכב. (גם נתון זה, לא רלוונטי לגביך כשכיר). עם זאת מס הכנסה מכיר ברכישת הרכב וזאת דרך הוצאות הפחת (בדר"כ 15% מעלות הרכב לשנה).

נקודה אחרונה שיש לקחת בחשבון היא שרכב חברה מאבד משוויו בעת מכירתו.
שיהיה בהצלחה!!!
רו"ח יובי

ניתן לראות שהנושא לא פשוט, וכן שהרשויות (מס הכנסה, מס הכנסה ניכויים ומע"מ) מנסות להקשות יותר ויותר.

-->