PDA

צפייה בגרסה מלאה : הודעת תשלום מוזרה על עמילות מכס מהדואר

prinz804
17-11-20, 21:28
הזמנתי ערסל מעלי אקספרס בעלות של 35 דולר.

היום קיבלתי את ההודעה הבא מהדואר:

דבר דואר מספר xxx סיים את תהליך עמילות המכס ומועבר למוקדי השליחים בדרכו אליך. הפריט חייב בתשלום. לצפייה בפרוט ולתשלום לחץ כאן.

באתר של הדואר כתוב:
תשלום עמילות מכס: 35.10 ש"ח
פירוט החיוב: עמלת הצהרת יבוא מקוצרת לפריט פטור- מזדמן 35.10 ש"ח

אני לא מבין על מה הם מבקשים לחייב.
אשמח להסבר הגיוני עם יש כזה [emoji23]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

ADaShim
17-11-20, 21:32
נשמע כמו משלוח עם EMS

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

erezgur
17-11-20, 21:43
המשלוח הוא של EMS, זו עמלה קבועה שלהם עבור פריטים שאינם חייבים במס :(

אני הזמנתי לפני מספר חודשים, במשלוח רגיל, פריט פשוט בעלות של קצת מעל 50 שח. המשלוח מצא את דרכו לסינגפור ושם כנראה לא הצליחו למצוא מקום בטיסת מטען רגילה והעבירו את הפריט למשלוח EMS ... בארץ סירבתי לשלם את עמלת ה- 35.1 שח שלהם והוא עושה כעת את דרכו חזרה למוכר. פתחתי בקשה להחזר כספי, מקווה שהמוכר, לאחר שיקבל את הפריט בחזרה, יזכה אותי.

מקרה דומה אצל הבן שלי שבחר כן לשלם את העמלה הזו (גם הוא לא בחר משלוח באמצעות EMS, אבל מצוקת המשלוחים מהמזרח כנראה גורמת לחלק מהמוצרים להגיע לידי EMS...)

boaz avrahami
17-11-20, 22:08
יכול להיות שזה ההשלכות של הבגצ של חברות השילוח נגד הדואר?

prinz804
17-11-20, 23:26
לא יודע בג"ץ או לא אבל הערסל יצא יקר....

להבנתי אין אפשרות להתחמק מזה.

תודה על העזרה.

boaz avrahami
17-11-20, 23:47
לא יודע בג"ץ או לא אבל הערסל יצא יקר....

להבנתי אין אפשרות להתחמק מזה.

תודה על העזרה.

היית קונה מעידן מאיש שטח. קינגקמפ היה במבצע ב 99 שח עד הבית

jacob72
18-11-20, 08:09
רכשתי ציוד קמפינג ב 160 דולר מארה"ב.
קיבלתי הודעה מדואר ישראל על הצהרת התכולה ובקשה לצרף חשבונית.

הודיעו לי שיש תשלום מיסים ודמי טיפול.
החלטתי להמתין עם התשלום עד קבלת הודעה מאמזון.

אחרי שבוע החבילה נחתה אצלי בבית בלי התשלום לדואר.
שיטת מצליח

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
18-11-20, 09:19
רכשתי ציוד קמפינג ב 160 דולר מארה"ב.
קיבלתי הודעה מדואר ישראל על הצהרת התכולה ובקשה לצרף חשבונית.
הודיעו לי שיש תשלום מיסים ודמי טיפול.
החלטתי להמתין עם התשלום עד קבלת הודעה מאמזון.
אחרי שבוע החבילה נחתה אצלי בבית בלי התשלום לדואר.
שיטת מצליח
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
אין קשר.
EMS גובים עמלת עננים גם אם עלות המוצר פחות מרף המכס/מעמ ולא אמור להיות לגביו שום חיוב.
מהלך מוכר שלהם.

תקרא שוב את ההודעה בפתיח, הם רושמים בפרוש שזו עמלת טיפול בפריט פטור.

boaz avrahami
18-11-20, 09:29
אתם מפספסים

כל חברת שילוח שעושה יבוא מסודר ומצהירה מראש על הסחורה גובה עמלות עבור טיפול עמילות מכס. חלקן עמלות חזיריות ודווקא ems צנועים.

בדואר לא גבו אבל זה עלול להשתנות.

חברות שיש להם תוכניות גלובל כמו אמזון ואיביי כרוכות בהסכמים עם המשלחים שכוללים את המיסים והשחרור.
בשפה המקצועית צורת המשלוח הזו נקראת DDP.

ד ו ר ו ן
18-11-20, 09:45
זה נכון אם שלחת דרך EMS מראש.
ברגע שבחרת בשירות שלהם, אז יש תנאים ברורים.
ואם המוצר הנוכחי מראש נשלח דרכם, אז מה לעשות, זה היה באותיות הקטנות של תנאי המשלוח.

אבל אם המשלוח לא היה דרך EMS והם בכל זאת השתלטו עליו בארץ כי הדואר החליט ״מדגמית״ לבדוק, או כי למישהו שם נראה שצריך, אז למה אני צריך לשלם עמלת עננים כשברור ומוסכם שזה פריט פטור?

מקרה אמיתי עם צמיג אופניים שלא עונה לשום קריטריון מגבלה ונתפס ע״י EMS.

gillss
18-11-20, 10:01
בתור פריק לקניות רשת . משתף כאן את תובנותי מנסיוני עד היום :
1. דואר ישראל - למרות שחוייב לפני כמה חודשים לדיווחי מכס, אינו ערוך לזה וזה פשוט לא קורה.
משמע , כל מה שזוחל בצב ישראל (צבי ישראל) ואינו סרן דנה 60 יגיע ליעדו לאט אבל בטוח.
ו"להקת הנשרים הרחמים והאזניות" שעטים מעל ממ"ן לא יגעו בו.
2. כל חברות השילוח הגדולות - מחוייבות דיווחי מכס , חלקן סופגות את הבירוקרטיה על עצמן
(לא לדאוג להן הן מגלגלות את עלות הפקידות על משלוחים גדולים) וחלקן מגלגלות את הבירוקרטיה עלנו.
3. המאכרים בנתב"ג - הם הרעים ביותר !!! , יש שלל חברות עמילות שלא מבצעות שום פעולה על המשלוח אבל
תופסות קונטינרים שלמים ולוקחות את החבילות בן כבני ערובה.
הן ממציאות עמלות עם שומות מפוצצים : עמלת מחשב, עמלת שורה, עמלת קפה למנכ"ל, עמלת עננים ועוד.
מי שנופל לידיים שלהן? עדיף שיפעל כמו ארז, פשוט לא לקבל את המוצר ולבקש החזר כספי.
במקרה שכזה ... או שהמוצר יוחזר לשולח (ועלות החזרתו תהה על חברת העמילות) או שמישהו בחברה
יעשה איתו לביתו ואז "הסיני הוא זה שאכל אותה".
אם הרבה אנשים יהיו ארז , כנראה המאכרים יבינו שהם הגזימו כאן. ויחזרו מדרכם הנלוזה.
4. חברות גדולות - פדקס , UPS ו DHL , מכירות היטב את הצרכן הישראלי ולא נכנסות לפינות.
לא נקבל מפדקס דרישה קטנונית לתשלום עמילות על פריט ב 35$ , אבל אצלן העסק של שילוח
הוא "חציית ים סוף" , כמות הניירת שחברות אלו מטביעות בו את השולח היא כמעט בלתי נתפסת.
אני תמיד אומר שעדיף לקבל מהן משלוח מאשר לשלוח דרכן.
5. אמזון - חברה זו החלה לפני שנה (+/-) לגבות "כופר" מיסים על משלוחים.
אתה משלם פקדון , אמזון שולחת את המוצר, חודש לאחר מכן (כמו בלוטו) או שהם מזכים על הפקדון או שלא.
ע"פ מנעד התשלומים שהם נדרשו בדרך בין הספק למקבל מכל שרשרת המזון (והמיסים) שהחבילה עברה.
6. אלי אקספרס - שנים נהננו ממשלוחים חינם (ע"ח הממשל הסיני) ואז באה הקורונה ודפקה לנו את העסק.
הממשל הסיני רידד משמעותית את הסובסידיה , וכיום מרבית מוצרי אלי אקספרס נושאים איתם תשלום שילוח מינורי עד מאג'ורי
על מוצרים. שימו לב ככל שהמוצר גדול פיזית (בלי קשר למשקל) עלות השילוח גבוהה יותר.

ואנסה לסכם :
ארז... יצאת גדול. קיבלת חבילה שניסו לעקוץ אותך בעמלות ועמילות ? מדיניות החזר המוצרים היא הדבר הנכון.
לפעמים כדאי לבחור את השילוח הזול , הוא יגיע אמנם לאט אבל כיום (או עד היום) הוא עובר תחת הרדאר.

mugi8675
18-11-20, 16:43
6. אלי אקספרס - שנים נהננו ממשלוחים חינם (ע"ח הממשל הסיני) ואז באה הקורונה ודפקה לנו את העסק.
הממשל הסיני רידד משמעותית את הסובסידיה , וכיום מרבית מוצרי אלי אקספרס נושאים איתם תשלום שילוח מינורי עד מאג'ורי
על מוצרים. שימו לב ככל שהמוצר גדול פיזית (בלי קשר למשקל) עלות השילוח גבוהה יותר.

תיקון קטן: מי שמממן את עלות המשלוח זה חברות הדואר במדינות המפותחות ולא הממשל הסיני. מתוך מאמר בדה מרקר (הכתב דורון צור):

מבלי להיכנס לפרטי הפרטים של ההסכמים, נציין כי לארגון העולמי יש ארבע קטגוריות של מדינות. החל מהעשירות ביותר, קבוצה מספר אחת, ועד לעניות ביותר, קבוצה ארבע. כשנשלח משלוח ממדינה ענייה לעשירה, משלם הדואר של המדינה הענייה לדואר של המדינה העשירה, עבור החלק שלו בטיפול במשלוח סכום קטן, המייצג את עלות המשלוח הפנימי במדינה הענייה. לעומת זאת, כשנשלח דואר ממדינה עשירה למדינה ענייה, קורה ההיפך. הדואר העשיר משלם לדואר העני את המחיר של משלוח אצלו בבית. שורשי ההסדר הזה הם בשנות ה-60 של המאה הקודמת, כשמאו דזה דונג היה עדיין שליט סין, ואף אחד אפילו לא חלם על עלי אקספרס. מטרתו היתה לעודד את משלוח הדואר בין מדינות, ולהקל על מדינות עניות.

lizard
19-11-20, 17:47
5. אמזון - חברה זו החלה לפני שנה (+/-) לגבות "כופר" מיסים על משלוחים.
אתה משלם פקדון , אמזון שולחת את המוצר, חודש לאחר מכן (כמו בלוטו) או שהם מזכים על הפקדון או שלא.
ע"פ מנעד התשלומים שהם נדרשו בדרך בין הספק למקבל מכל שרשרת המזון (והמיסים) שהחבילה עברה.

אני לא אוהב את הניסוח "כופר מיסים".
נכון לעכשיו, החברה הכי אמינה וזו שהשרות שלה הכי טוב (מניסיון של כמה חבילות שנפתחו בדואר ישראל והתוכן שלהן נגנב) היא אמזון.
חבילות מאיביי כבר לא מגיעות. לא יודע למה, אם בגלל השולח או בגלל משהו אחר אבל האמינות ירדה ב90 אחוז בערך.
בנתיים שום חבילה של אמזון לא היה מצב שלא הגיעה, גם אם היא הייתה פתוחה והיו חסרים דברים.

אין לי אישית שום בעיה עם גביית מיסים וכדומה של אמזון. ככה אני יודע בדיוק כמה יעלה לי המוצר ואין לי הפתעות. כמעט כל חודש לפחות חבילה אחת, לפעמים יותר. אני משתדל לחלק לחבילות של פחות מ75 דולר. כבר פעמיים אמזון החזירה לי תשלום מיסים כי היא לא נדרשה או שטעתה בחישוב. סכום כולל של 50 דולר לערך.

שימו לב שבברירת המחדל, המשלוח שהם מציעים הוא לא הזול ביותר אלא הבינוני בדרך כלל. משלוח שיקח ימים ספורים יותר, עולה ברוב המקרים חצי או פחות. מאוד משתלם לבדוק בדיוק מה המשלוח ולבחור בזול יותר כי זה לא משנה, אותה פרוצדורה רק כנראה בתיעדוף משלוח נמוך יותר. לרוב הזמני הגעה אפילו די זהים.

אישית, אני קונה בעיקר מאמזון. יש לצערי כמה דברים שאי אפשר לקנות מהם אז אני "לוקח סיכון" וקונה מעלי אקספרס או מחנויות אחרות (למשל שלטים לסטרימר שלי שהילדים הרסו)

andy.shaked
20-11-20, 13:46
"כופר המיסים" באמזון הוא דבר מעולה, והוא מחשב את העלות המקסימלית של המוצר שקנית ותקבל עד דלת הבית.
זה מחושב בדרך כלל למוצרים שהמוכר הוא אמזון או שכל השילוח דרך אמזון ( לא כל פריט שנמכר בפלטפורמה של אמזון עובר דרכה)
מבחינת הקונה זה הכי טוב, אין יותר עלויות נוספות מעבר למחיר ששילמת בקופה, במידה המס יותר גדול אמזון יספגו את ההפרש, במידה ואין מיסוי, או שהוא קטן מהחישוס של אמזון, תקבל זיכוי

השרות התחיל להיות היום גם ב ebay תחת השם GSP , וגם באתר בנגוד

המדען המטורף

erezgur
20-11-20, 13:48

הכל נכון, אבל ממש לא היום - קיים כבר תקופה ארוכה

andy.shaked
20-11-20, 13:50
צודק, עכשיו אני קולט שעברו כבר שנתיים מאז שהשמשתי בשרות שלהם , אגב, לא יעיל כמו אמזון, הזמן תגובה היה איטי להחריד

המדען המטורף

ADaShim
20-11-20, 14:13

המדען המטורף
בבנגגוד זה קצת שונה למיטב הבנתי. אתה משלם על "ביטוח" מע"מ.אם החבילה חויבה במע"מ, אתה שולח להם העתק מהחיוב ומקבל החזר. אם לא חויבת בתשלום מע"מ, לא תקבל את כספך בחזרה.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

shaibeny
09-12-22, 15:06
לא הבנתי , אם שלחתי חבילה שחייבת במס מחו"ל בדואר רגיל ( מעל 75 ) , אבל זה לא פריט EMS ( לא בדיוק יודע מה זה ) .
אני ישלם דמי עמילות מכס ? אם כן , לפי איזה תעריף ?

נדב42
09-12-22, 15:28
לפי המזל [emoji1751]

erezgur
09-12-22, 15:29
ברך הבא לפורום,

אם הזמנת חבילה החייבת במיסים (לפחות מע"מ) אז כנראה תידרש לשלם אותם כדי לקבל אותה.
אם זה דואר רגיל, תקבל הודעת סמס במספר הטלפון שהשארת בעת ההזמנה.

אם זה מוצר שחייב במיסים נוספים - תידרש כנראה לשלם גם אותם.

מדוע אתה חושב שלא תידרש לשלם מס?

בכל מקרה, כאשר עלות הפריט היא מעל 75 דולר אתה משלם את המס על מחיר הפריט+המשלוח.

shmulikbg
09-12-22, 15:54
לא הבנתי , אם שלחתי חבילה שחייבת במס מחו"ל בדואר רגיל ( מעל 75 ) , אבל זה לא פריט EMS ( לא בדיוק יודע מה זה ) .
אני ישלם דמי עמילות מכס ? אם כן , לפי איזה תעריף ?

EMS זה לא פריט. זה השילוח של דואר ישראל.

shaibeny
09-12-22, 18:52
שאלתי אם וכמה עמלה אני יצטרך לשלם לעמילי המכס בדואר ישראל ( אם החבילה נשלחה בדואר רגיל) לא ems .

לא כמה מס על החבילה אני צריך לשלם ( ולא מהו חישוב המס ) .

תודה על התשובה המהירה .

shaibeny
09-12-22, 18:57
את התשובה של shmulikbg (https://www.jeepolog.com/forums/member.php/13771-shmulikbg) ראיתי אחרי התגובה הקודמת לerezgur (https://www.jeepolog.com/forums/member.php/4278-erezgur) .

בדואר ישראל רשום שם מאפיינים ל EMS שלא תקפים לחבילה שלי , כמו מספר ימי משלוח מעטים וביטוח בסכום X .

erezgur
09-12-22, 19:13
דואר ישראל עדיין לא גובה עמלת שחרור ממכס.
כל זה נכון לפריטים רגילים שאין עימם בעיה מיוחדת.
לא ציינת מהו הפריט וכיצד הוא סווג לצרכי יבוא אז אני מניח שמדובר בפריט סטנדרטי שלא דורש טיפול מיוחד.

נשלח מהנייד

shaibeny
09-12-22, 19:26
erezgur (https://www.jeepolog.com/forums/member.php/4278-erezgur)

כתבתי שהפריט מעל 75 דולר ואצטרך לשלם מעמ

זה מוצר מיחשוב , אין עליו התייחסות מיוחדת חוץ מהמעמ .

erezgur
09-12-22, 19:52
אז לא הייתי חושש יותר מדי.
רכשנו לא מעט פריטים דומים, מה שדורש מס - מקבלים הודעה ומשלמים ואין בעיות מיוחדות.

shaibeny
09-12-22, 20:03
אני רוצה לציין שלמוצר הזה באמת אין שום קשר לעולם הרכב .

אני נמצא בפורום הזה רק כי התייחסתם לנושא המיסים .

תודה רבה על התשובה .

shaibeny
25-12-22, 20:13
דואר ישראל חייבו אותי באמת רק על המע"מ לפריט ללא דמי עמילות מעבר . זה אפילו היה מהיר . את הודעת התשלום קיבלתי מייד איך שהפריט קוטלג במקום האיסוף והתשלום שילמתי מייד אונליין בלינק לאתר ממשלתי .
אני רוצה לציין שקשקניתי את המוצר הערך שלו היה מתחת ל 75 דולר ( נקנה ביורו ) , כשהוא הגיע למכס הערך שלו היה מספר אגורות מעל 75 דולר ולכן שילמתי מע"מ . אבל זה כבר סיפור לפורום אחר .

erezgur
25-12-22, 22:10
אני רוצה לציין שקשקניתי את המוצר הערך שלו היה מתחת ל 75 דולר ( נקנה ביורו ) , כשהוא הגיע למכס הערך שלו היה מספר אגורות מעל 75 דולר ולכן שילמתי מע"מ . אבל זה כבר סיפור לפורום אחר .
א. תודה על העדכון.
ב. לקח א' - במקרים גבוליים כאלו עדיף לשלם בדולרים ואז יש לך קבלה שמראה את המחיר בדולרים.
ג. גם במקרה שתיארת, למרות שמדובר במע"מ של קלים ספורים, יכולת להגיש ערעור (מילוי טופס פשוט באתר) עם צילום החשבונית שבה מופיע הסכום ותאריך הקנייה (ואישור אמצעי התשלום - פייפאל או כרטיס אשראי) ולבקש לפתור אותך מתשלום המע"מ כיון שברגע הקניה הסכום היה מתחת לרף המכס. סיכוי סביר שתוך 24 שעות היית מקבל פטור מתשלום המע"מ...

opl
25-12-22, 22:15
אגב הודעות לתשלום מכס, קיבלתי את זאת לא מזמן
141998

איל מ
25-12-22, 22:21
פישינג זה ב אף, או ב פי אייץ'?

ד ו ר ו ן
25-12-22, 22:45
פישינג זה ב אף, או ב פי אייץ'?

אם תקרא את זה במבטא רוסי זה מסתדר.

shaibeny
26-12-22, 00:27
erezgur ,
נקנה בגרמניה , זה אפשרי לשלם בדולרים ? (לא היו מוכנים בחנות להפיק חשבונית בדולרים , מתוך יאוש צילמתי את הערך של הדולר בגוגל)
נחמד לשמוע שהם נותנים פטור . זה גם כן תרגיל כזה , אם היו מתקשרים כשהחבילה במכס (קרה לי יותר מפעם אחת עם מוצרי תחבורה ) אז יכולתי אולי לדסקס טלפונית בנושא ולשלוח אישורים .
לך תבקש פטור ותחכה לתשובה כשהחבילה שלך על המדף ביום חמישי ב 16 .

erezgur
26-12-22, 13:01
erezgur ,

[נקנה בגרמניה , זה אפשרי לשלם בדולרים ? (לא היו מוכנים בחנות להפיק חשבונית בדולרים , מתוך יאוש צילמתי את הערך של הדולר בגוגל)

יש חנויות שאתה יכול לקבוע את סוג המטבע לתשלום (למשל אמזון).

לגבי הערעור על המיסים - כאשר אתה מקבל את ההודעה בסמס עם בקשת התשלום, אתה יכול לערער אבל חשוב לעשות זאת לפני שאתה משלם את המיסים. יש טופס פשוט יחסית והוראות מפורטות בקישור הבא - https://www.gov.il/he/service/return-on-personal-import-taxes, הם עונים בד"כ תוך 1-2 ימי עסקים. אם קיבלו את הערעור שלך, הפריט מסומן ככזה שאינו חייב במס, אתה מקבל הודעה ויכול לגשת לאסוף אותו ללא תשלום.
הרבה יותר קל למלא את הטופס אם יש לך חשבונית בדולרים (כי קל לראות אם מחיר הפריט מעל או מתחת ל-75 דולר), אבל גם אם שילמת במטבע אחר, כאשר יש לך את הקבלה / חשבונית ותאריך העסקה, אפשר להראות שברגע התשלום השווי היה פחות מ-75 דולרים.

נ.ב. -איך כתבת את התגובה האחרונה שלך? לפחות אצלי זה גרם להרבה בעיות תצוגה ורק מתוכנה בטלפון הצלחתי לקרוא אותה... בכל מקרה ערכתי אותה כדי להוריד את כל הפורמטים המשונים שהיו בה... לא היה פשוט.

jacob72
01-01-23, 21:53
https://www.ynet.co.il/economy/article/h1saqzkcj

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

-->