PDA

צפייה בגרסה מלאה : סל"ד סרק לא יציב לאחר החלפת מצבר - ויטארה 2006

Derish
25-11-20, 11:01
שלומות,

בסוזוקי ויטארה 2006 של גיסי קיימת בעיה חוזרת של סל"ד סרק לא יציב ומנוע נחנק לאחר ניתוק/החלפת מצבר. הבעיה מחמירה ככל שהרכב מתחמם , וממצב של גמגום ברמזורים מגיע לכיבוי מנוע מיידי ברגע שעוזבים את דוושת הגז.

חיפוש ברשת ועיון בסרביס-מנואל של היצרן הפנה אותו למחשב שניתן 'ללמד' עצמאית באמצעות ריקוד גשם קטן (הגעה לטמפ' עבודה, ניתוק הצתה, המתנה של עשרים שניות, לחיצה על הבלם כמה פעמים, וכו'), אבל זה פתרון נקודתי שמטפל בסימפטום ולא בבעיה. החשד שלו כעת הוא שעל המחשב יש סוללת גיבוי שמתה עם השנים, ושאולי החלפתה תעזור לשמור על הפרמטרים ולייתר את הצורך בלימוד מחדש כל פעם.

אני מניח שהתופעה מוכרת לגולשי ג'יפולוג, למרות שחיפוש לא העלה שום דבר רלוונטי. אשמח לשמוע אם יש לכם המלצות איך לפתור את הבעיה לטווח ארוך, או לפחות אם תוכלו לספר לנו איפה יושב המחשב/חיישן המניאק הזה שמווסת את הסל"ד כדי שנוכל לבדוק אם יש עליו סוללה נשלפת.

בתודה מראש.

חיים יוד
25-11-20, 12:13
אין דבר כזה סוללת גיבוי למחשב.
אין מה לעשות ברגע שנתקת מצבר מחקת את המפות דלק ואוויר הנלמדות של המחשב.
נכון זה לוכח זמן למחשב ללמוד מחדש לבד את מפות הדלק בסלדים והעומסים השונים כנל מפות אוויר (פתיחת מצערת אלקטרונית\IAC ׁׂׂ).
ניתן ללמד עם סורק תקלות מקורי או להמתין שהמחשב ילמד לבד וכול מחשב לומד כצת אחר תלוי במחשב בתנאי שאין תקלות שמשפיעות כגון מצערת מלוכלכלת מאד ,משיכות אוויר מהצד ,ותקינות חיישן חמצן עליון.
הפיתרון הוא גיבוי למצבר לפני ניתוק והחלפתו עם 12V מהצד למחשב.

בברכה
חיים יוד.

Gershon
25-11-20, 12:34
אין דבר כזה סוללת גיבוי למחשב.
אין מה לעשות ברגע שנתקת מצבר מחקת את המפות דלק ואוויר הנלמדות של המחשב.
נכון זה לוכח זמן למחשב ללמוד מחדש לבד את מפות הדלק בסלדים והעומסים השונים כנל מפות אוויר (פתיחת מצערת אלקטרונית\IAC ׁׂׂ).
ניתן ללמד עם סורק תקלות מקורי או להמתין שהמחשב ילמד לבד וכול מחשב לומד כצת אחר תלוי במחשב בתנאי שאין תקלות שמשפיעות כגון מצערת מלוכלכלת מאד ,משיכות אוויר מהצד ,ותקינות חיישן חמצן עליון.
הפיתרון הוא גיבוי למצבר לפני ניתוק והחלפתו עם 12V מהצד למחשב.

בברכה
חיים יוד.

1+.

מאיר אלוני
25-11-20, 12:39
הגיר אוטמטי ?

Yaki5500
25-11-20, 13:32
ניקוי מצערת עשוי לסייע כאן

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Derish
25-11-20, 13:35
הגיר אוטומטי. לגבי ניקוי מצערת - תודה, יבדק/יבוצע (אם אפשרי בתנאים ביתיים).

חיים - כמה זמן הלימוד הזה אמור לקחת אם לא מאלצים אותו? אני מניח שהיפנים לא מצפים מכל לקוח שקנה ויטרה לסור אל המוסך כל פעם שהוא מחליף מצבר.

מאיר אלוני
25-11-20, 13:49
לפני כשנה קניתי גראנד ויטארה וכאשר עשיתי טיפול ראשוני ניתקתי את המצבר, כאשר הנעתי קרתה לי בדיוק התופעה שאתה מתאר, התייעצתי עם חברים בפורום סוזוקי ואמרו לי שזו תופעה נפוצה, הפתרון שהוצע לי היה להניע את הרכב ולעבור על כל ההילוכים תוך השהייה קלה בכל הילוך ואכן זה פתר לי את הבעייה.

חיים יוד
25-11-20, 14:29
כמו שכתבתי אין חוקיות ללימוד וכל מחשב מייצרן שונה לומד בקצב שלו למשל GM לומד מהר יותר מפורד למה ככה כל ייצרן או מחלקת פיתוח של המחשב עם השגעונות שלה אנכנו כמאבחנים מבינים את "הבעייה" אבל אין הרבה מה לעשות או ללמד עם סורק או לתת למחשב ללמוד לבד אבל זה לוכח זמן.

ניקוי מצערת כמו שצריך עוזר ללימוד מפות אוויר או סל"ד סרק מהר יותר.
ותקינות חיישן חמצן ואטימות מע פליטה לפני החיישן העליון קריטי ללימוד מפות דלק וכמובן גם מע יניקה אטומה.
בברכה
חיים יוד.

Derish
25-11-20, 15:33
תודה לכולם. ננסה את הטריק עם ההילוכים בפעם הבאה, ואת ניקוי המצערת נוסיף לטיפול הקרוב.

Gershon
25-11-20, 15:34
הגיר אוטומטי. לגבי ניקוי מצערת - תודה, יבדק/יבוצע (אם אפשרי בתנאים ביתיים).

חיים - כמה זמן הלימוד הזה אמור לקחת אם לא מאלצים אותו? אני מניח שהיפנים לא מצפים מכל לקוח שקנה ויטרה לסור אל המוסך כל פעם שהוא מחליף מצבר.

Engine code של רכב?

raanan
25-11-20, 17:06
שלומות,

בסוזוקי ויטארה 2006 של גיסי קיימת בעיה חוזרת של סל"ד סרק לא יציב ומנוע נחנק לאחר ניתוק/החלפת מצבר. הבעיה מחמירה ככל שהרכב מתחמם , וממצב של גמגום ברמזורים מגיע לכיבוי מנוע מיידי ברגע שעוזבים את דוושת הגז.

אתה מחפש את הלירה מתחת לפנס ...

ברכב תקין , ניתוק והחלפת מצבר לא אמור להשפיע.
אם היית מנתק מצערת אז כן, יש תופעות כאלו של "לימוד" מצב במצערת ע"י המחשב.

תתחיל בניקוי מצערת, מעבר על כל צנרת האוויר שאין דליפות .

בהצלחה
רענן

חיים יוד
25-11-20, 21:00
סליחה רענן אך זה רכב תקין.
מה לעשות שאחרי ניתוק מצבר וכל הזיכרונות השמורים במחשבים השונים נמחקים כולל קוד רדיו ,זכרונות של כיסאות וכו.
ברגע שנתקת למחשב את מקור המתח הקבוע (30) הזכרונות או המפות הנלמדות נמחקות וחוזרות ל-0 כולל דלק ומפות סרק.
כנראה שאצלו ישנם בעיות ברכב כגון מצערת מאד מלוכלכת ו \ או תקלות במדידת אוויר שמשפיעות כך שאחרי ניתוק מחשב וכל המפות ב-0 המנוע מתקשה לעבוד בסרק או להאיץ וכו .
שום ניתוק של רכיב זה או אחר לא יגרום לתופעה זו כאשר הרכב מכובה אלה רק איבוד מפות נלמדות שלוכח הרבה זמן לילמוד אותם מחדש
ובכדי שהמחשב ילמד מחדש את STFT\LTFT בכול CEL בכול תחומי הסלד מול עומס מנוע צריך לינסוע בהם וזה לוכח זמן כנל לגבי סל"ד הסרק שזו גם מפה מוגבלת אך צריכה למידה .
בברכה
חיים יוד

Derish
25-11-20, 22:49
Engine code של רכב?
J20A
https://www.engine-specs.net/suzuki/j20.html

למי שמעוניין בפרוצדורת הלימוד המזורז שהזכרתי קודם, ראו הודעה מס' 3 מהסוף:
https://translate.google.com/translate?sl=ru&tl=en&u=https://forum.ykt.ru/viewtopic.jsp?id%3D4079866

Gershon
26-11-20, 06:09
J20A

DATA של חיישן חמצן קדמי במנוע חם:
1.מצב סרק
2.נסיע תחת עומס

דוגמה בתמונה
מכאן מתחילים ולפי תוצאה-המשך פעילות.....

חיים יוד
26-11-20, 08:33
שלום גרשון
אבל הגרף הזה זה PROSES DATA ולא LIVE כלומאר זה מתח מול fraim לא מתח מול זמן כמו סקופ ולא ההיתי מאבחן תקלות עם כזה DATA שבטח לא עומד בשום תקן OBD2 לחיישני חמצן עליונים .
ליצור תערובת עשירה רגעית או ענייה ולראות תגובה של החיישן שאינו משקר זה בסדר להשתמש במידע זה אבל לאבחן תקינות , תדר עבודה,וזמן תגובה בגרף מסורק שרק מחבר את הנקודות עפ מהירות התקשורת שלו עם המחשב אני לא ההיתי מכבל החלטות מקצועיות עפ מידע זה .

בהערכה
חיים יוד

Gershon
26-11-20, 09:07
שלום גרשון
אבל הגרף הזה זה PROSES DATA ולא LIVE כלומאר זה מתח מול fraim לא מתח מול זמן כמו סקופ ולא ההיתי מאבחן תקלות עם כזה DATA שבטח לא עומד בשום תקן OBD2 לחיישני חמצן עליונים .
ליצור תערובת עשירה רגעית או ענייה ולראות תגובה של החיישן שאינו משקר זה בסדר להשתמש במידע זה אבל לאבחן תקינות , תדר עבודה,וזמן תגובה בגרף מסורק שרק מחבר את הנקודות עפ מהירות התקשורת שלו עם המחשב אני לא ההיתי מכבל החלטות מקצועיות עפ מידע זה .

בהערכה
חיים יוד
זאת דוגמה של FREEZE FRAME
ולא יותר.....

חיים יוד
26-11-20, 09:50
שלום גרשון
כדי שאני אבין ,לאיזה צורך אבחוני אתה משתמש ב FF בגרף זה כאשר המע בכלל ב OL ומתעלמת מסיגנאל החיישן?
הגרף הזה לא קיים ב FF רק ב LIVE DATA תראה זאת , ב FF זה רק צילום תמונת נתונים בקרות תקלה כדי שנבין באיזה תנאים קרתה התקלה כעזר לאבחון.

בהערכה
חיים יוד.

- - - Updated - - -

Gershon
26-11-20, 10:39
שלום גרשון
כדי שאני אבין ,לאיזה צורך אבחוני אתה משתמש ב FF בגרף זה כאשר המע בכלל ב OL ומתעלמת מסיגנאל החיישן?
הגרף הזה לא קיים ב FF רק ב LIVE DATA תראה זאת , ב FF זה רק צילום תמונת נתונים בקרות תקלה כדי שנבין באיזה תנאים קרתה התקלה כעזר לאבחון.

בהערכה
חיים יוד.

- - - Updated - - -

תתקשר אלי

גיא
26-11-20, 13:20
ממש קרב הטיטאנים פה ...

האם יתברר ש׳תתקשר אלי, גרשון׳ ..

זה לא נשק יום הדין ?

תשארו איתנו. אחרי הפרסומות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

tallevi
26-11-20, 13:45
ממש קרב הטיטאנים פה ...

האם יתברר ש׳תתקשר אלי, גרשון׳ ..

זה לא נשק יום הדין ?

תשארו איתנו. אחרי הפרסומות.

Sent from my iPhone using Tapatalkסופסוף דיון מקצועי ולא "מחפש המלצה למוסך מומחה ונטילים לטויוטה..."

תן להנות.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Gershon
26-11-20, 13:57
נעבור למאזין הבא.....

-->