PDA

צפייה בגרסה מלאה : (הגבהת פורד אספלורר) התקנת ערכת הגבהה שמיועדת במקור לרכב כבד יותר

רוכב_נוהג
03-12-20, 00:16
הי,

רקע לפלונטר:
(1) ברשותי אקספלורר 06 (מרווח גחון מקורי דומה ל-XV) שהיסטורית יוצר עבורו רק קיט הגבהה אחד (Coilover strut) של Rancho quick lift (להבנתי גם לא מדובר בסדרה איכותית באופן כללי) אבל לפני כמה שנים הוא Discontinued (שזה אומר שגם נאסף מהמדפים ע"י היצרן ולא מצאתי ברשת/איביי אף מקום שעדיין מחזיק מלאי).
(2) מצאתי קטלוג ישן שמפרט את המידות והמהלך כמו גם סוג החיבור. העובדה שמדובר על "חתיכה אחת" (Coilover strut) די מקלה פה->
(3) המק"טים של האח הגדול והכבד מאותן שנים (Expedition) עדיין בשוק. לפי התמונות? זהים. סוג החיבור? זהה. מידות? יש הבדלים של ס"מ לפה ולשם (אני מבין שבמציאות ס"מ זה הרבה בנושא שעסקינן אבל לשם אני חותר).

השאלה:
אני מבין שתקינה תהיה סיפור בעייתי, אבל בפן הטכני בלבד, ואני באמת שלא מתיימר להבין פה ולכן שואל, מה בתכל'ס הסיפור? ככה אני רואה את זה:
(א) סוג חיבור זהה (לפי המפרט כאמור), מידות פלוס מינוס זהות, אפילו בתמונה נראה אותו דבר (בדגש על אזורי החיבור-שפתאום לא יהיה איזה צ'ופצ'יק שבדיוק יחסום את החיבור) - די בוודאות ההתקנה תהיה אפשרית.
(ב) הייעוד לרכב כבד יותר כנראה יגרום בהתקנה על רכב קל יותר להגבהה גבוהה יותר ("קפיץ קשיח יותר") (הייעוד המקורי שלהם הוא הגבהה של אינץ' 1 - נקווה אז שלא יעבור את ה- 2.5)
(ג) ההתנהגות כביש תהיה של בולם קשיח יותר. אבל בגלל שזה coilover אינטואיטיבית אני לא צופה בעיות נוספות (קצב ריבאונד?). כמה זה נורא (חוץ מהתחושה)? השלכות בטיחותיות? הרי אפשר תמיד להתקין בולם-על מכוונן ומותאם אישית שיתנהג קשיח/רך יותר לפי דרישה. "אז מה ההבדל"?

תודה על העזרה,

ישי
03-12-20, 07:53
בוקר טוב!
אני גם בעלים של פורד אקספלורר 2008. כנראה שצריך להחליף בולם אחורי. אשמח שתדבר איתי.
ישי 05074180. ארבע בסוף

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

bazz270
03-12-20, 07:59
1 אינץ' עם קפיץ באקספלורר זה בפחות מ1 אינץ הגבהה בפועל.גם הרנצ'ו אלה שהפסיקו לייצר בקושי נתנו 1 אינץ' סופי.לא שווה בכלל להתעסק עם זה.בדרך כלל היו שמים אותם ביחד עם ספייסר

המהלך של המתלה שם באקספלורר כל כך קטן שבכל התקנה של ספייסר גדול מהגבהה סופית 2 אינץ' חייב היה להחליף משולשים למשופרים אחרת הבלאי מאוד גבוה בבולג'וינט.

ישי
03-12-20, 08:05
אקספלורר מגביהים עם ספייסרים. יש לא מעט קיטים ברשת

bazz270
03-12-20, 08:08
כן הם בדרך כלל בעובי 2.5 אינץ' לקדימה.זה הגבהה סופית של 3+ אינץ'.מביא את המשולש המקורי לזווית קריטית והבולג'וינט נשחק די מהר.

רוכב_נוהג
03-12-20, 09:11
אקספלורר מגביהים עם ספייסרים. יש לא מעט קיטים ברשת

יהיו בעיות במכס לא? בולמים רגילים הרי כן אפשר להכניס.

bazz270
03-12-20, 09:14
מה יעזרו לך הבולמים.אתה צריך את הקפיצים.נראה לי שקפיצים יכולים לבקש ממך רשיון רכב

רוכב_נוהג
03-12-20, 09:16
כן הם בדרך כלל בעובי 2.5 אינץ' לקדימה.זה הגבהה סופית של 3+ אינץ'.מביא את המשולש המקורי לזווית קריטית והבולג'וינט נשחק די מהר.

משולשים עליונים קדמיים החלפתי לפני שנה. אז נשאר רק חצי... אלא אם: מה לגבי רכיבים אחרים שלהבנתי גם הבול ג'וינטים שלהם אמורים לשנות זווית? משולשים תחתונים, ציריות... אם זה רק 2 משולשים עליונים אחוריים שנשאר לי להשלים (או אולי אפעלו רק את התפוחים - לדעתי בדגם הזה לא ניתן לקנות בנפרד) זה סביר.
תודה,

- - - Updated - - -

מה יעזרו לך הבולמים.אתה צריך את הקפיצים.
הכוונה לכל ה- strut. להבנתי זה עובר מכס. מנגד ספייסרים הוא רכיב שיפורים ונדרש בתקן ואישור ייבוא.

bazz270
03-12-20, 09:21
הבאתי עם קפיצים ובולמים רק מקוריים.ביקשו ממני הוכחת התאמה לשלדת רכב

- - - Updated - - -

אני אגיד לך את האמת ויתרתי על להגביה באופן "כשר" את הפורד

אחליף רק למשולשים ארוכים ואשים את הספייסר החוקי שמוכרים בארץ

רוכב_נוהג
03-12-20, 09:34
הבאתי עם קפיצים ובולמים רק מקוריים.ביקשו ממני הוכחת התאמה לשלדת רכב

- - - Updated - - -

אני אגיד לך את האמת ויתרתי על להגביה באופן "כשר" את הפורד

אחליף רק למשולשים ארוכים ואשים את הספייסר החוקי שמוכרים בארץ

אם הספייסר החוקי אז מה לא כשר? הם רושמים ברישיון. או שהכוונה שמשולש ארוך הוא לא תקני? אגב הספייסר החוקי הזה בארץ לא זול בכלל.

bazz270
03-12-20, 10:09
כשר - הכוונה שהגבהות באמצעות ספייסרים,שמשנות את הקינמטיקה של הזרועות (משולשים) זה לא כל כך נכון מבחינה מכנית.הרבה יותר נכון זה להחליף לקפיצים ארוכים ומשולשים.

הציריה באקספלורר בריאה וארוכה והליפט לא ממש משפיע עליה לרעה.

בגדול רכב עם הרבה פוטנציטל שלא מכירים בארץ אבל מכירים היטב בארהב (מערכת אדוואנס טראק פועלת מעולה-לא יצא לי לראות טראקשן כל כך יעיל) אבל שלדה נמוכה שבנויה במטרה להוריד את המרכז כובד(לאקספלורר בדורות הישנים מאוד יש היסטוריה ארוכה עם התהפכויות).

ורדיאטור מאוד נמוך ב 4.6 ליטר.

הספייסרים בארץ עולים בדיוק כמו הגבהת קפיצים לרכב אחר באספיר.סביבות ה4500..לא כל כך נורא.אני בינתיים מנסה לברר מה הוא עובי ספייסרים האופטימלי על משולשים מקוריים.

רוכב_נוהג
03-12-20, 10:58
כשר - הכוונה שהגבהות באמצעות ספייסרים,שמשנות את הקינמטיקה של הזרועות (משולשים) זה לא כל כך נכון מבחינה מכנית.הרבה יותר נכון זה להחליף לקפיצים ארוכים ומשולשים.

הציריה באקספלורר בריאה וארוכה והליפט לא ממש משפיע עליה לרעה.

בגדול רכב עם הרבה פוטנציטל שלא מכירים בארץ אבל מכירים היטב בארהב (מערכת אדוואנס טראק פועלת מעולה-לא יצא לי לראות טראקשן כל כך יעיל) אבל שלדה נמוכה שבנויה במטרה להוריד את המרכז כובד(לאקספלורר בדורות הישנים מאוד יש היסטוריה ארוכה עם התהפכויות).

ורדיאטור מאוד נמוך ב 4.6 ליטר.

הספייסרים בארץ עולים בדיוק כמו הגבהת קפיצים לרכב אחר באספיר.סביבות ה4500..לא כל כך נורא.אני בינתיים מנסה לברר מה הוא עובי ספייסרים האופטימלי על משולשים מקוריים.

מסכים עם כל מה שאמרת במיוחד לגבי הטרקשן - אין לי כ"כ השוואה מניסיון נהיגה ברכבים אחרים אבל יצא לנו לעשות איתו תרגילים מעל בורות הצלבה והוא מעולה. גם המנוע החזק עם הילוך הכוח די מרשים בעליות. אשמח לשמוע מה תברר לגבי המשולשים.

ישי
03-12-20, 11:05
ספייסרים יש באמזון בגרושים. יש גם בייצור עצמי מקומי.

bazz270
03-12-20, 11:10
בעיה אישית שלי בספייסר של אמזון/איביי/ייצור עצמי זה צורך לפרק אותם לפני הטסט (סהכ צריך מכשיר לקפיצים לא מסובך אבל דורש זמן ואין לי רצון לבצע זאת כל שנה).

או ....לעבור טסט בקומבינה כלשהי.
פחות מקובל עלי.

רוכב_נוהג
03-12-20, 11:16
ספייסרים יש באמזון בגרושים. יש גם בייצור עצמי מקומי.

ישי שלחתי לך בפרטי, תודה.

רוכב_נוהג
03-12-20, 12:32
בעיה אישית שלי בספייסר של אמזון/איביי/ייצור עצמי זה צורך לפרק אותם לפני הטסט (סהכ צריך מכשיר לקפיצים לא מסובך אבל דורש זמן ואין לי רצון לבצע זאת כל שנה).

או ....לעבור טסט בקומבינה כלשהי.
פחות מקובל עלי.
לא מצליח לשלוח לך הודעה בפרטי-תוכל לעבור איתי לפרטי?

אלנדאף עמיד
13-12-20, 00:36
הי ישלי פורד אקספלורר 2014 ומעוניין מאוד להגביה אותו מי יכול לעזור לי בנושא אשמח מאוד ומעוניין בפגוג׳ים ברזל ומיגון תחתון וכננת נא להדריך אותי אפילו בתמורה 0522540929 תודה

אלנדאף עמיד
16-12-20, 21:08
הי,

רקע לפלונטר:
(1) ברשותי אקספלורר 06 (מרווח גחון מקורי דומה ל-XV) שהיסטורית יוצר עבורו רק קיט הגבהה אחד (Coilover strut) של Rancho quick lift (להבנתי גם לא מדובר בסדרה איכותית באופן כללי) אבל לפני כמה שנים הוא Discontinued (שזה אומר שגם נאסף מהמדפים ע"י היצרן ולא מצאתי ברשת/איביי אף מקום שעדיין מחזיק מלאי).
(2) מצאתי קטלוג ישן שמפרט את המידות והמהלך כמו גם סוג החיבור. העובדה שמדובר על "חתיכה אחת" (Coilover strut) די מקלה פה->
(3) המק"טים של האח הגדול והכבד מאותן שנים (Expedition) עדיין בשוק. לפי התמונות? זהים. סוג החיבור? זהה. מידות? יש הבדלים של ס"מ לפה ולשם (אני מבין שבמציאות ס"מ זה הרבה בנושא שעסקינן אבל לשם אני חותר).

השאלה:
אני מבין שתקינה תהיה סיפור בעייתי, אבל בפן הטכני בלבד, ואני באמת שלא מתיימר להבין פה ולכן שואל, מה בתכל'ס הסיפור? ככה אני רואה את זה:
(א) סוג חיבור זהה (לפי המפרט כאמור), מידות פלוס מינוס זהות, אפילו בתמונה נראה אותו דבר (בדגש על אזורי החיבור-שפתאום לא יהיה איזה צ'ופצ'יק שבדיוק יחסום את החיבור) - די בוודאות ההתקנה תהיה אפשרית.
(ב) הייעוד לרכב כבד יותר כנראה יגרום בהתקנה על רכב קל יותר להגבהה גבוהה יותר ("קפיץ קשיח יותר") (הייעוד המקורי שלהם הוא הגבהה של אינץ' 1 - נקווה אז שלא יעבור את ה- 2.5)
(ג) ההתנהגות כביש תהיה של בולם קשיח יותר. אבל בגלל שזה coilover אינטואיטיבית אני לא צופה בעיות נוספות (קצב ריבאונד?). כמה זה נורא (חוץ מהתחושה)? השלכות בטיחותיות? הרי אפשר תמיד להתקין בולם-על מכוונן ומותאם אישית שיתנהג קשיח/רך יותר לפי דרישה. "אז מה ההבדל"?

תודה על העזרה,

איפו מצאת את הקוליברים ואם אתה יכול לעזור לי בנושא תודה כי גם לי יש פורד אקספלורר 2014 ומת להגביה אותו

asafk
16-12-20, 21:38
אקספלורר 2014 זה רכב שונה לגמרי מהדגמים עד 2010.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

grand
16-12-20, 22:30
אקספלורר 2014 אינו רכב הנועד לשטח מעבר לשבילים, כל יחודו זו הנוחות והיציבות על הכביש, עם צמיגים בקוטר 20 אינץ' גם שבילים רגילים זה גבולי עבורו, חבל להרוס אותו עי תוספת גובה שלא תתרום לו כלום.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

רוכב_נוהג
16-12-20, 23:49
איפו מצאת את הקוליברים ואם אתה יכול לעזור לי בנושא תודה כי גם לי יש פורד אקספלורר 2014 ומת להגביה אותו
הי,
כמו שכתבו כבר, ההיסטוריה בקצרה היא שהיה את הפורד ברונקו, הוא הוחלף ע"י האקספלורר (ועכשיו כמובן שחזר לליין אבל זה כבר סיפור אחר). 4 הדורות הראשונים של האקספלורר (עד 2010) היו רכבי שטח: שלדת סולם, הילוך כוח וכו' (וגם בהם הדור הולך ופוחת-כמה שישן יותר ככה קשוח יותר). בגלל איזו היסטוריית התהפכויות בדורות הקודמים, הדור ה-4 (היה הראשון שיובא בצורה סדירה ארצה) עוצב יחסית "נמוך" ובתור רכב שטח מרווח הגחון טיפה בעייתי. לכן החיפוש אחר הגבהה.
ספציפית השנתונים החדשים (למשל 2014) הם בתצורת שלדה אחודה, ללא הילוך כוח ובכללי יותר SUV. האינטואיציה אומרת שגם המכלולים פחות בנויים לזה, ויש סכנת בלאי מואץ במיוחד, ומדובר על רכב (ותחזוקה) לא זולים בכלל.

bazz270
17-12-20, 00:10
אקפלורר 3 ו4 זה טכנית גם נחשב כמעט ג'יפון מדרכות...למה

סתם דוגמא,פג'רו (כשהוא לא מוגבה הוא בערך כמו האקספלורר בגובה)מהשנתונים האלה מצוייד בסופרסלקט עם נעילת הנעה כפולה קשיחה אמיתית.

הילוך כוח אכן קיים אך השילוב מבוצע דרך נעילה לא קשיחה באמצעות מצמד אלקטרומגנטי ודסקיות חיכוך בתיבת העברה.

לא קיים מזלג לנעילה קשיחה של הסרן הקדמי באקספלורר,אקספידישן,150 וכו מהשנתונים האלה של 2002-2010 והלאה.
המזלג היחיד שיש בטרנספר הוא נטו לחיבור הילוך כוח.
לכן בכלל לא מומלץ לבטל את הטראקשן בתיבות העברה האלה.ביטול הטאקשן ב borg warner 4112 ודומיו יביא להתחממות המצמד לאיבוד הנעה כפולה + נזק לתיבת העברה.

תיבות העברה אלה רגישות גם לסוגי צמיגים בסרנים,לחצי אוויר וכו.

היתרון שהן ממש פשוטות לתיקון.חלפים בשפע ומחירי רצפה...

אלנדאף עמיד
17-12-20, 01:53
הי,

רקע לפלונטר:

השאלה:

תודה על העזרה,

תודה רבה לכם אני אנסה להגביה עם קולברים גם החלפתי צמיגים ל״18 50/50 ואם יש הצעות אחרות אשמח לשמוע , דרך אגב ההגבה לא לסלעים אלה לחול ובוץ תודה

-->