PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מסלולים בגליל העליון/רמת הגולן

rafi
03-03-06, 01:10
שלום לכולם,
לקראת סוף החודש אני לוקח את החברה לכמה ימים לצפון בהפתעה ליומולדת. ככל הנראה נישן באיזור אמירים.
חשבתי לשלב באחד הימים טיולון קל.
מה שחשוב:
אנחנו נהיה רק שנינו (רכב אחד כמובן).
אני לא מחפש אתגרים בכלל אלא שבילים עם נופים, פינות חמד...
מדובר על אמצע שבוע.
הייתי מעדיף שזה יהיה באיזור הגליל העליון/רמת הגולן.

אני אשמח אם תוכלו להמליץ לי על מסלולים...
ודבר נוסף, אני עדיין לא סגור על מקום מסויים ללינה אז אם מישהו מכיר אתר לינה טוב (לא בית ספר שדה, יותר בכיוון של צימרים רומנטיים) ....

תודה מראש,
רפי.

שעיה כליף
03-03-06, 07:47
זה נשמע כמו טיול רגלי...?

אז יש צימרים באמירים שיענו על כל הדרישות הרומנטיות
הסביבה מלאה במסלולי טיול רגליים

יש את עמוקה, מסעדה באמצע היער... חוות סוסים
כל מילה נוספת מיותרת.

rafi
03-03-06, 11:41
לא,

לא טיול רגלי....רשמתי רכב אחד התכוונתי ג'יפ אחד :wink:

נמרוד
05-03-06, 00:04
כנס מג'יש (גוש חלב) בשביל הירוק צפונה לנחל גוש חלב, נדמה לי שזה בסוף הרחוב שבפנייה הראשונה ימינה אחרי הכניסה ליישוב - תשאל לאיפה הג'יפים נוסעים. אתה יורד לבית הכנסת העתיק של גוש חלב (מסומן במפה), עין רחו, וממשיך עם השביל הטוב על הגדה הצפונית (במפה מסומן המשך השביל הירוק רגלי, בפועל יש שבילי ג'יפים טובים) עד ההתחברות עם נחל דישון ושביל ישראל. משם עם שביל ישראל, עולה על הכביש, בצומת ממשיך ישר ויורד חזרה לחלק המרכזי של נחל דישון, כל הזמן שביל ישראל/אדום. טיול רגלי במעלה נחל אביב למערות אביב - יפה ביותר, אבל אולי לא מתאים לרכב בודד להישאר למטה לבד... מכאן עם הנחל עד איילת השחר. בקיץ זה שביל קל, עכשיו ירוק ומדהים, בוץ בהתאם למצב הגשמים בימים שלפני, לדעתי עוד חודש יש סיכוי שישארו מעברי המים. כשאתה מגיע לכביש מול איילת השחר, סע דרומה, תעקוף את תל חצור, ותיכנס בשביל מסומן שחור - איתו אתה מטפס חזרה עד מושב עלמה. שביל יפיפה בעיני, יש באמצע קטעים סלעיים נחמדים לנהיגה, אולי בריכות בוץ, זו לא העונה למערות אבל מערת עלמה מדהימה. שווה לעצור לידה לקפה ולהעיף מבט. כל מה שכתבתי טיול יום אחד קצר (אתם צריכים לחזור מוקדם לצימר :wink: )

eran4x4
05-03-06, 14:43
אם אני זוכר נכון החלק האחרון (אחרי אילת השחר) בהמלצה המצוינת של נמרוד הוא שטח אש פעיל מאוד שאינו מתאים לימי חול....

זהר
05-03-06, 22:25
סיבוב יפה בתקופה הזו - תל יודפת, והר עצמון: מתחילים בכניסה ליודפת נוסעים לפי שילוט לתל יודפת, אפשר לעלות ברגל אל התל, או להמשיך על דרך שעולה אל הר עצמון (תצפית יפה על בקעת בית נטופה) ומתחברת לשביל אדום שיורד דרך נחל יודפת. או להמשיך עם שביל אדום דרך תל יודפת ונחל יודפת ולהתחבר לכחול ליד חרבת קנה. השביל הכחול עולה חזרה לכביש אל ערבה/אבטליון. סיבוב של שעתיים שלוש או יותר עם עצירות נוף בדרך.
מקום מומלץ - חמדת ימים על המירון www.hemdatyamim.com - יש גובה (קריר בערב), נוף, שקט,ובתוך שמורת המירון. יש צימרים ואפשר להגיע גם רק לקפה על מרפסת יפה עם נוף, בימי שישי ושבת יש הופעות בבית הקפה.
ההגעה- נכנסים דרך מושב שפר (מול אמירים) וממשיכים למעלה עם השילוט.

נמרוד
06-03-06, 11:08
אם אני זוכר נכון החלק האחרון (אחרי אילת השחר) בהמלצה המצוינת של נמרוד הוא שטח אש פעיל מאוד שאינו מתאים לימי חול....

ואללה, צודק, השביל השחור הוא לסופי שבוע בלבד בחלק המזרחי שלו.

PW
06-03-06, 20:29
צודקים כל קודמי. ב"חמדת ימים" יש מדי פעם הופעות של רסיטל קלאסי לפסנתר במין בית עץ מדוגם על פסנתר כנף מדוגם עם אקוסטיקה מהממת. שווה לבדוק מראש אם אתה ממש רוצה להפיל אותה מעודף רומנטיות....
לגבי שטח האש בשביל המסומן בשחור, היחידה המתאמנת נמצאת בקצה המזרחי של השטח, במחנה מסודר. ניתן לבדוק "על המקום" אם ניתן להכנס, יש סיכוי שיתנו אם לא מתאמנים. אם כן - חבל על הזמן. הם לא מפסיקים לירות.
אם תרצה הנחיות לכניסה למערת עלמה - צור קשר בה"פ.

rafi
13-03-06, 01:11
תודה רבה לכולם...
לגבי ההופעות בחמדת ימים- זה רק בסופ"ש.

רפי.

-->