PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוסכים, מכונאים ואמינות(??)

מים
03-03-06, 19:50
חבר'ה שלום,

ראשית, אני לא כותב הרבה בפורום, נכנסתי לכאן פעמים ספורות בעבר וכמה פעמים בשבועיים האחרונים, בשל בעיה ספציפית שנתקלתי בה ברכב. "הודות" לבעיות תחזוקה ברכב (גיל, בעלים קודמים וכו') יצא לי לפגוש במהלך השנתיים האחרונות במספר מכונאים/מוסכים, בינם כאלה שהנם "בעלי שם ידוע" ו-""בעלי חצר חסידות" גדולה (יענו "גורואים") בקרב עדת הסמוראים.
לצערי, או לא, אני נותן המון אמון בבני-אדם וברור לי שכל בעל מקצוע חייב להרוויח את לחמו, ואין לי גם בעיה עם אלו שרוצים להרוויח את החמאה, גם אם זה על הגב הפרטי שלי. לכן, בין היתר, לא מעניין אותי לכתוב, או לתת ביקורות על בעלי מקצוע בהם נתקלתי. אבל לאחרונה נהתברר לי שרומתי/הולכתי שולל, בצורה קשה וענקית ע"י אחד "הגורואים" הגדולים (מדובר בבעל עסק ידוע בקרב "עדת הסמוראים", שמשכנו ב-"צומת בית-מעריב", בתל-אביב): הבחור הנ"ל, מבלי להניד עפעף (ודי לחכימא ברמיזה...) ומבלי לפסוח על פעימה, מכר לי (המחיר אינו חשוב ממש, אך אוכל לספר, לאותם סקרנים, שמדובר באלפי שקלים) חלקים (זוג בלבד!! של בולמי זעזועים קדמיים) שהתיימרו להיות חדשים והתיימרו להיות מפירמה מסויימת. לאחרונה התברר לי שהבחור מכר לי בולמים משומשים ושהוא הדביק עליהם את מדבקת הפירמה, למרות שהם מתוצר אחר לגמרי!!!! על דבר כזה, אפילו אני לא יכול להבליג ומכיוון שאין באפשרותי לתבוע אותו כעת (העיסקה התבצעה לפני יותר מחצי שנה), מצאתי לנכון להביא את הדברים לידיעת שאר התמימים הפוטנציאליים.

בברכה, ובבקשה: בצעו סקר שוק מקיף, לגבי מחירים ואמינות הצד השני, לפני כל עיסקה שאתם ניגשים לעשות!!

(אגב, קרן אור באפלה ומי שהחזיר לי לאחרונה מעט מן האמון שאבד, בעדת המכונאים, הוא מורי, אותו גיליתי דרך הפורום, ואת זה אני חייב לציין ולזקוף לזכותו!)

שבת שלום!!

osi90
03-03-06, 20:10
חבר'ה שלום,

ראשית, אני לא כותב הרבה בפורום, נכנסתי לכאן פעמים ספורות בעבר וכמה פעמים בשבועיים האחרונים, בשל בעיה ספציפית שנתקלתי בה ברכב. "הודות" לבעיות תחזוקה ברכב (גיל, בעלים קודמים וכו') יצא לי לפגוש במהלך השנתיים האחרונות במספר מכונאים/מוסכים, בינם כאלה שהנם "בעלי שם ידוע" ו-""בעלי חצר חסידות" גדולה (יענו "גורואים") בקרב עדת הסמוראים.
לצערי, או לא, אני נותן המון אמון בבני-אדם וברור לי שכל בעל מקצוע חייב להרוויח את לחמו, ואין לי גם בעיה עם אלו שרוצים להרוויח את החמאה, גם אם זה על הגב הפרטי שלי. לכן, בין היתר, לא מעניין אותי לכתוב, או לתת ביקורות על בעלי מקצוע בהם נתקלתי. אבל לאחרונה נהתברר לי שרומתי/הולכתי שולל, בצורה קשה וענקית ע"י אחד "הגורואים" הגדולים (מדובר בבעל עסק ידוע בקרב "עדת הסמוראים", שמשכנו ב-"צומת בית-מעריב", בתל-אביב)
אז במקום לרמוז, תרשום כבר אמנון מגשר מעריב, כולם מכיריםאותו. יש לך מה להגיד? תגיד, אל תרמוז.
: הבחור הנ"ל, מבלי להניד עפעף (ודי לחכימא ברמיזה...) ומבלי לפסוח על פעימה, מכר לי (המחיר אינו חשוב ממש, אך אוכל לספר, לאותם סקרנים, שמדובר באלפי שקלים) חלקים (זוג בלבד!! של בולמי זעזועים קדמיים)
אני בספק רב שזוג בולמים לסמוראי, או אפילו וויטארה מגיע ל"אלפי שקלים".
שהתיימרו להיות חדשים והתיימרו להיות מפירמה מסויימת. לאחרונה התברר לי שהבחור מכר לי בולמים משומשים ושהוא הדביק עליהם את מדבקת הפירמה, למרות שהם מתוצר אחר לגמרי!!!! על דבר כזה, אפילו אני לא יכול להבליג ומכיוון שאין באפשרותי לתבוע אותו כעת (העיסקה התבצעה לפני יותר מחצי שנה),
עכשיו אתה נזכר? אחרי חצי שנה?! עכשיו הם כבר בטוח משומשים.
אין לך קייס, אז אתה משמיץ? בדקת ביום הקניה שהם משומשים או שבדקת אחרי חצי שנה? ואם בדקת ביום הקניה, מדוע לא חזרת אליו?
מצאתי לנכון להביא את הדברים לידיעת שאר התמימים הפוטנציאליים.

בברכה, ובבקשה: בצעו סקר שוק מקיף, לגבי מחירים
את זה יודע כל אחד.
ואמינות הצד השני, לפני כל עיסקה שאתם ניגשים לעשות!!

(אגב, קרן אור באפלה ומי שהחזיר לי לאחרונה מעט מן האמון שאבד, בעדת המכונאים, הוא מורי, אותו גיליתי דרך הפורום, ואת זה אני חייב לציין ולזקוף לזכותו!)

שבת שלום!!

אדון מים, נראה לי שרבת עם אמנון וכעת אתה יוצא במסע השמצות בפורומי הרכב השונים.
הסיפור שלך לא ממש אמין, אני בטוח לא קונה אותו.
מה יש לאמנון לומר על זה?
פנית אליו?
דיברת איתו?
מה הוא אמר?

יש יותר מידי חוסרים בסיפור.

עמרי2
03-03-06, 20:22
לא עבדתי עם אמנון ולכן לא אשמיץ אותו. מה שכן- המלצתי למים על מורי ואני מחזק את דעתו לגביו.
מורי מעבר להיותו מקצועי-נחמד! וזה הכי חשוב!

מים
03-03-06, 20:25
לא עבדתי עם אמנון ולכן לא אשמיץ אותו. מה שכן- המלצתי למים על מורי ואני מחזק את דעתו לגביו.

בני. הכל אמת. אמרת וצדקת בכל מילה!!!
תודה.

מים
03-03-06, 20:32
אדון מים, נראה לי שרבת עם אמנון וכעת אתה יוצא במסע השמצות בפורומי הרכב השונים.
הסיפור שלך לא ממש אמין, אני בטוח לא קונה אותו.
מה יש לאמנון לומר על זה?
פנית אליו?
דיברת איתו?
מה הוא אמר?

יש יותר מידי חוסרים בסיפור.

לא רבתי עם אף אחד. זה לא ממנהגי.
4000אם ש"ח כן: 4000 ש"ח ל-4 קפיצי קלמיני משומשים ועוד שני בולמי קדמיים מפירמה לא ידועה (שעליהם הודבקה, ברשלנות, מדבקת "מונרו") נראה לך סביר - תמשיך לממן את מי שאתה רוצה, רק שאחרים יבדקו קודם עם מי הם עושים עסקים.
אגב, אותו בחור, שלא אנקוב כאן בשמו, ניסה לסבן אותי גם לגבי הבולמים האחוריים, רק שאת התרמית הזו גיליתי בזמן (ורק היום גיליתי שגם עליהם הוא הדביק "מונרו", וזה מבלי שהוא אפילו טרח להחליף אותם! כלומר - הדביק את המדבקה על הבולמים המקוריים של סוזוקי, שאיתם הגעתי אליו! :-? ) הסיבה ש-"נזכרתי" היום היא פשוט שהגילוי של היום היה הקש ששבר את גב הגמל (התמים והסבלני והסובלני).

עמרי2
03-03-06, 21:09
בני. הכל אמת. אמרת וצדקת בכל מילה!!!
תודה.

השם הוא עמרי...לא בני...

מים
03-03-06, 21:14
אם 4000 ש"ח כן: 4000 ש"ח ל-4 קפיצי קלמיני משומשים ועוד שני בולמי קדמיים מפירמה לא ידועה (שעליהם הודבקה, ברשלנות, מדבקת "מונרו") נראה לך סביר - תמשיך לממן את מי שאתה רוצה, רק שאחרים יבדקו קודם עם מי הם עושים עסקים.
אגב, אותו בחור, שלא אנקוב כאן בשמו, ניסה לסבן אותי גם לגבי הבולמים האחוריים, רק שאת התרמית הזו גיליתי בזמן (ורק היום גיליתי שגם עליהם הוא הדביק "מונרו", וזה מבלי שהוא אפילו טרח להחליף אותם! כלומר - הדביק את המדבקה על הבולמים המקוריים של סוזוקי, שאיתם הגעתי אליו! :-? ) הסיבה ש-"נזכרתי" היום היא פשוט שהגילוי של היום היה הקש ששבר את גב הגמל (התמים והסבלני והסובלני).

לשם ההבהרה: בכוונה לא כתבתי את המחיר, בהודעה הראשית, כי לא זה הדבר החשוב ולא על כך יצא קצפי. הכעס והזעם הוא על "התרגיל", על תרגיל הרמאות לשמה שבוצע כאן. וזה דבר שחורג בהרבה מ"סתם" רדיפת בצע לשמה.

osi90
03-03-06, 21:15
4000אם ש"ח כן: 4000 ש"ח ל-4 קפיצי קלמיני משומשים ועוד שני בולמי קדמיים מפירמה לא ידועה (שעליהם הודבקה, ברשלנות, מדבקת "מונרו") נראה לך סביר - תמשיך לממן את מי שאתה רוצה, רק שאחרים יבדקו קודם עם מי הם עושים עסקים.

מוזר, לפני כשעה, עם כתיבת ההודעה הראשונה שלך בנושא, טענת כי זוג בולמים עלו לך אלפי שקלים, לפתע זה זוג בולמים ו-4 קפיצים?
כמו שאמרתי, אתה לא מצטייר בעיני כאדם אמין.
אגב, אותו בחור, שלא אנקוב כאן בשמו, ניסה לסבן אותי גם לגבי הבולמים האחוריים, רק שאת התרמית הזו גיליתי בזמן (ורק היום גיליתי שגם עליהם הוא הדביק "מונרו", וזה מבלי שהוא אפילו טרח להחליף אותם! כלומר - הדביק את המדבקה על הבולמים המקוריים של סוזוקי, שאיתם הגעתי אליו! :? ) הסיבה ש-"נזכרתי" היום היא פשוט שהגילוי של היום היה הקש ששבר את גב הגמל (התמים והסבלני והסובלני).
אני חוזר על שאלותי:

מה יש לאמנון לומר על זה?
פנית אליו?
דיברת איתו?
מה הוא אמר?

מים
03-03-06, 21:17
בעניין מחירים - ראה הודעתי לעיל.

ובכך אני מסיים את תרומתי לנושא. שכל אחד יעשה עם המידע את מה שהוא רוצה.

osi90
03-03-06, 21:24
ובכך אני מסיים את תרומתי לנושא. שכל אחד יעשה עם המידע את מה שהוא רוצה.

מה שנקרא: משמיץ ובורח.
אין לך קבלות, אין לך הוכחות, אין לך קייס, יש לך השמצות מלוא החופן ואין לך עם מה לגבות אותן.
דברים כאלו מקומם אינו כאן, זה פורום טכני לא פורום השמצות.
אני סמוך ובטוח שהמנהלים ימחקו שרשור מיותר זה לאלתר כשיפגשו בו.

כדברי נמרוד בשרשור אחר:

הנהלת האתר חייבת לאזן את הסיפור הזה:

א. זו הודעה אנונימית ממשתמש שנרשם לצורך הזה בלבד. קחו כל מילה בערבון מוגבל. אנחנו לא מחייבים רישום בשם מלא ותעודת זהות, אבל באינטרנט יש תמיד צל גדול על כל מי שנרשם רק לצורך הודעה מתלהמת. אמיל, אם אתה רוצה להסיר את הצל הזה, אתה יכול ליצור איתי או עם חנן קשר בהודעה פרטית, לשכנע אותנו שהסיפור אמיתי, וזה יוסיף בהחלט לאיכות והאמינות של ההודעה שלך שכרגע נמוכה.

ב. עניינית - אני לא מאמין לסיפור כמו שהוא כתוב. פשוט לא. או שאתה לקוח ממש תמים שלקחו אותו לסיבוב ממש ארוך... לא נראה לי. נראה לי פשוט שהסיפור מנופח ומוגזם מדי ומטרתו לנגח. שוב, אם אתה מעוניין לתקן את הרושם - הבמה נתונה.
לקוח מכאן:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11719

מים
03-03-06, 23:37
השם הוא עמרי...לא בני...

סליחה, הוטעיתי בגלל הכינוי... :razz:

מים
03-03-06, 23:45

1. שלא אובן לא נכון: אותו מכער שסיבן אותי, הוא בחור מאוד נחמד וחביב.

2. אין קשר בין נחמדות ואמינות. יתרה מזו, תיקי המשטרה מראים שהנוכלים הגדולים ביותר הם "סוּפר נחמדים", ולמעשה הצלחתם נובעת מיכולתם לטעת "תחושת אמינות" בלב הקורבן.

לפי התרשמות חד-פעמית והשוואת תוצאות נקודתית, התרשמתי שמורי גם אמין וגם בחור לעניין. בשביל זה שווה יהיה לי לנסוע חצי מדינה (אז - מורי - הנה אני אומר לך את זה! ;-) ).

אלון_ק
03-03-06, 23:56
עזבו את מורי, אתם סוטים לגמרי מהנושא.

מים, אתה מעלה כאן האשמות קשות ולמרבה הצער, OSI כרגע צודק - אתה לא עקבי, נדמה שדבריך נובעים מתחושה שרומית ולא מעובדות. אז בוא תתחיל מההתחלה, עם כל העובדות המדוייקות (בפרט, כיצד אתה מבחין שהבולם מזוייף? אתה הרי יודע שבולם של קלמיני לא מיוצר ע"י קלמיני, אלא רק מודבקת עליו מדבקה כזו?).

תן לנו עובדות לשחק איתן, תן לנו לשפוט. שפוך את מה שאתה יודע (לא משער או מרגיש). אין שום בושה גם ביציאה עם הרגשה שרומית אפילו אם זה לא קרה; זה רע בפני עצמו. אבל כרגע, הסיפור מבולבל מדי בשביל שנוכל לקבל את גרסתך. תעשה לנו סדר.

ברור לי שזה נוגע רק לבעלי סוזוקים למינהם, אבל פורום "סוזוקי" הוא פורום טכני בלבד. מותר בהחלט להעלות האשמות כמו שלך גם כאן, בג'יפולוג, אבל אנא הקפידו הן על הצגת הנושא והן על רמת הדיון ברמה שהתרגלנו אליה.

מים
04-03-06, 00:36
עזבו את מורי, אתם סוטים לגמרי מהנושא.

מים, אתה מעלה כאן האשמות קשות ולמרבה הצער, OSI כרגע צודק - אתה לא עקבי, נדמה שדבריך נובעים מתחושה שרומית ולא מעובדות. אז בוא תתחיל מההתחלה, עם כל העובדות המדוייקות (בפרט, כיצד אתה מבחין שהבולם מזוייף? אתה הרי יודע שבולם של קלמיני לא מיוצר ע"י קלמיני, אלא רק מודבקת עליו מדבקה כזו?).

תן לנו עובדות לשחק איתן, תן לנו לשפוט. שפוך את מה שאתה יודע (לא משער או מרגיש). אין שום בושה גם ביציאה עם הרגשה שרומית אפילו אם זה לא קרה; זה רע בפני עצמו. אבל כרגע, הסיפור מבולבל מדי בשביל שנוכל לקבל את גרסתך. תעשה לנו סדר.

ברור לי שזה נוגע רק לבעלי סוזוקים למינהם, אבל פורום "סוזוקי" הוא פורום טכני בלבד. מותר בהחלט להעלות האשמות כמו שלך גם כאן, בג'יפולוג, אבל אנא הקפידו הן על הצגת הנושא והן על רמת הדיון ברמה שהתרגלנו אליה.

איזה עובדות אתה רוצה?

1. הקפיצים ניקנו ע"י חבר שלי והוא שמכר אותם לאותו מכער. הקפיצים פורקו מהרכב של אותו חבר (הרכב "נשחט" והחלקים נמכרו.

2. כל הדקדקנות הזו (מחירים, סוגי קפיצים, "הצמדות לעובדות" וכו') מזיקה, מכיוון שהיא מסיטה את הנושא מן המטרה העיקרית והעובדה הבסיסית (בלי לפגוע בך, אבל לו היית לומד באוניברסיטה, בתחום מדעי החברה, ולא מדעים מדוייקים, היית יודע שלפני שניגשים לכתיבת מחקר או סמינריון יש להגדיר גבולות-גזרה, מטרות ויעדים, שכן קל מאוד לסטות ולרדת מן השביל הראשי, לשבילים מעניינים לא פחות, אבל חשובים הרבה פחות!).

3. העובדה הבסיסית היא שהבחור רימה במצח נחושה (ואת שאלת המחיר נשאיר בצד, בשלב זה).

4. ולהשתלשלות העניינים (המייגעת):
הגעתי אל אותו מכער (ניקרא לו "מ", לצורך העניין) ע"י חברי "ה", לצורך רכישת הקפיצים, מן הרכב השחוט, כפי שסיפרתי לעיל.
בהזדמנות זו גם ביקשתי להחליף את 4 בולמי הזעזועים. "מ" אמר ש-4 הקפיצים יעלו 2500 ש"ח ו-4 בולמים יעלו בערך עוד 1500 ש"ח. באתי לקחת את הרכב ובידי 4000 ש"ח במזומן (כאמור: 2500 ועוד 1500). מכיוון ש-"מ" נסך בי אמינות (וגם שמעתי עליו המלצות קודמות), לא טרחתי לבדוק לעומק את העבודה. ראיתי רק שהוחלפו הבולמים הקדמיים ושהוחלפו הקפיצים. "מ" דרש 4,400 ש"ח "עבור 4 בולמים ו-4 קפיצים". אני הסכמתי, אך מאחר ולא היה לי הסכום המדוייק נסעתי למשוך כסף מבנקט. ליד סניף הבנק הצצתי (סוף, סוף!!) מתחת לרכב וראיתי שלא הוחלפו כלל הבולמים האחוריים (כאמור: "4,400 ש"ח תמורת החלפת 4 בולמים ו- 4 קפיצים"...). כמו-כן (בלי להתעמק יותר מדי מקרוב) נראה היה לי הבולמים הקדמיים, השחורים, עברו צביעה זה-מקרוב ו - איך לאמר - "לא בדיוק יצאו מן השקית"). חזרתי אל "מ" מבלי להפקיד בידיו את 400 הש"ח הנוספים ושאלתי למה 4,400 ש"ח כשאני רואה עכשיו שהוחלפו רק 2 בולמים??!! הוא התחיל להתבלבל ואז שלף לי משהו כמו "לא שמתי לב" (שים לב: הבנאדם "לא שם לב" שהוא החליף רק 2 בולמים...!) והסכים לוותר על 400 הש"ח. וכששאלתי למה 4000, כשהסיכום המקורי היה 4000 ל- 4 בולמים חדשים ו- 4 קפיצים (וכאמור, הוחלפו רק 2 בולמים...) הוא שוב גימגם משהו ש-"הוא שם לי דגם טוב יותר מזה שהוא חשב לשים בהתחלה...". מכיוון שאני אדיוט, טיפש ונימהר (ותמים!) לא אמרתי שום דבר על כך שהבולמים הקדמיים נראים לי "ממוחזרים", אבל החשד לא הפסיק. כאמור, היום - אחרי שנכנסתי מתחת לרכב והתבוננתי מקרוב על הבולמים האחוריים, המקוריים (כלומר, אלה שלא הוחלפו) - וראיתי עליהם את אותה מדבקה, בעיברית, של "מונרו", שראיתי שמודבקת ברשלנות על הבולמים הקידמיים. עשיתי 1+1 והתחברו לי כל הקצוות בוודאות, והבנתי בדיוק את כל התרגיל. ואם זה עדיין לא ברור, אז הנה הוא לפניך: מנקים ורוחצים יפה את הרכב, כולל התחתית, עם ג'רני. מרכיבים 2 בולמים קידמיים שעברו צביעה וניקוי, לוקחים מדבקות של מונרו, מדביקים עליהם את המדבקות, מתעצלים (ואולי נגמרו) להחליף גם בולמים אחוריים, במשופצרים, אז מדביקים גם עליהם את המדבקות ודורשים מהטמבל סכום אסטרונומי עבור "4 בולמים חדשים". למרבה המזל (או חוסר המזל), הטמבל מבחין שהבולמים האחוריים לא הוחלפו (אוחחח, מזל שהוא לא שם לב שהקידמיים הם "משופצרים", ומזל יותר גדול שהוא בכלל טירון בענייני ג'יפים והוא לא יודע איך נראה בולם מונרו מקורי ואמיתי!). "מסכימים" לרדת מהמחיר המנופח ומוכרים לו לוקש שהקרצנו בו-ברגע ("וואללה! אני כבר נרשם לכוכב נולד 4!!!") והנה, הכסף נשאר בידינו. מתחבקים ומסתחבקים עם הטיפש, ועשינו את שלנו. אפשר ללכת לחגוג על איזה דריק עם החבר'ה, לחיי הפריירים שלא מתים!!!

הבנת את זה, ברוך??? (לא צריך להיות חוקר בכיר במשטרה או בשב"כ, כדי לקלוט את העוקץ הפשוט הזה!).

בשמחות!

ryanai
04-03-06, 01:08
עכשיו זה יותר ברור...

א. שילמת עבור 4 בולמים (אני מניח ושבמזומן בלי חשבונית)
ב. האחוריים לא הוחלפו כלל, עלית על זה קצת אחרי הקניה אבל הורידו לך אותם מסכום הקניה (לשביעות רצונך ככל הנראה - אחרת למה הסכמת ?)
ג. לגבי הקידמיים אתה לא בטוח את חושב (עושה 1+1 כלשונך) שהם ממוחזרים (אגב, הסיכום היה על בולמי מונרו או סתם הובטחו לך "בולמים")

כל העסק נשמע מסריח אבל אתה הולך על קרקע מסוכנת של השמצה באינטרנט בלי שיש לך הוכחות מעבר למילה שלך...

א. האם יש לך חשבונית בו מפורטים החלקים והעבודה שנעשתה ?
ב. אתה באמת טיפש אם לא בדקת את הבולמים הקידמיים אחרי שעבדו עלייך עם האחוריים.
ג. אם אתה מעוניין יש לי גשר למכור לך במחיר מצויין...

וקצת יותר ברצינות - מהסיפור כפי שאתה מספר אותו נראה כאילו עבדו עלייך בגדול, אבל למרבה הצער אין לך הוכחות לטענות שלך ולכן מי שקורא את דברייך צריך לקחת אותם בערבון מוגבל.
מקווה שלפחות למדת את הלקח לפעמים הבאות...

חנן-ג'יפולוג
04-03-06, 01:48
אני מציע שבזה הדיון יסגר עד שאמנון יענה, אם ירצה. אם לא, אז קיבלנו מידע, וכל אחד שיעשה איתו מה שהוא רוצה.

אין כאן על מה להתדיין. הגולש הביא את העובדות כפי שהוא רואה אותן. זהו.
השרשור ננעל, זמנית.

אמנון, אם אתה מעוניין להגיב בשרשור הזה, בקש בהודעה פרטית, אנחנו נפתח בשבילך את השרשור, תוכל לשים תגובה שלך ובזה השרשור יינעל סופית.

-->