PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום לכולם! - התייעצות לגבי רכב שטח

aa123
05-03-06, 23:24
שלום! אני חדש בפורום כאן...

רציתי להתייעץ אתכם לגבי רכישת רכב לטיולים. תקציב: 14000 מקסימום, כאשר יש בצד עוד סכום של 10K, שאמור לשמש לביטוחים, טסט, דלק, תיקונים ויישור קו אם צריך. (לשנה הראשונה בינתיים).

1. לגבי סובארו סטיישן 4X4 - נראה לי רכב שיספק את הצרכים שלי (אני יותר מעוניין להכיר מקומות חדשים ופחות להיכנס לשטח טכני רציני...) - מה מחירי השוק שלו? איך האחזקה? (ישן => בלאי?). מה הסיכויים למצוא אחד שמור במצב סביר?

2. לגבי CJ - מה דעתכם? האם באלו שבאים סגור ברזנט יש נזילות? מה צריך לבדוק? ועוד טיפים בבקשה..

נ.ב יש באפשרותי התקציבית לגייס כספים ולקנות פאג'רו קצר או ויטרה שנת 94 - אבל אני מפחד לקנות רכב בן 13 ב-40K שקל... נראה לי ממש ממש המון.. מה דעתכם? האם אני סתם פרנואיד ולרכבים האלה יש שוק כזה טוב, שגם לא תהייה לי בעייה למכור?

תודה, אביעד.

aa123
05-03-06, 23:27
ושכחתי כמובן את הלאדה ניבה והסמוראי.... אני מעוניין לשמוע דעות של אנשים שמחזיקים כאלה כבר הרבה זמן... האם הנ"ל (במיוחד הלאדה) כואבים בכיס?..

yogibear
06-03-06, 06:39
שלום! אני חדש בפורום כאן...

רציתי להתייעץ אתכם לגבי רכישת רכב לטיולים. תקציב: 14000 מקסימום, כאשר יש בצד עוד סכום של 10K, שאמור לשמש לביטוחים, טסט, דלק, תיקונים ויישור קו אם צריך. (לשנה הראשונה בינתיים).

2. לגבי CJ - מה דעתכם? האם באלו שבאים סגור ברזנט יש נזילות? מה צריך לבדוק? ועוד טיפים בבקשה..

אענה על קניית CJ כי זה מה שאני מחזיק :
אם תמצא CJ בו הבעייה היחידה היא ברזנט דולף אשריך !!! CJ הוא רכב ישן, שיוצר עד שנת 91 כלומר בן 15+ שנים , מרבית ה CJ לא עברו חיים קלים ואותגרו בשטחים שונים, האיתגור גובה את מחירו בישור הקו שאתה תצטרך להעביר. עיצה ראשונה - לעולם אל תמהר יש זמן לבדוק ולבחון כל דבר. עיצה שנייה גש למאמרי הפורום שם תקבל אינדיקציה טובה מאוד מה לבדוק, קרא את המאמרים הרלוונטיים הדפס אותם ואיתם תבדוק בדיקה ראשונית את ה CJ . תקציב של 14K לקנייה אינו גבוה (ואני מעדן את תגובתי בנדון ) ותקציב של 10K ליישור קו הכולל טסט וביטוח נמוך מאוד . מנסיון אישי : חכה תחסוך, תגיע לתקציב גבוה יותר ותקנה ג'יפ משופר, או אז תהנה כפל כפליים.
דבר נוסף ב CJ הוא מוכנותך לבצע הרבה דברים לבד וזה אומר לקנות בתקציב "העודף" גם כלי עבודה איכותיים, ולהפריש זמן לטובתו... והרבה הרבה זמן ;-) .

נ.ב יש באפשרותי התקציבית לגייס כספים ולקנות פאג'רו קצר או ויטרה שנת 94 - אבל אני מפחד לקנות רכב בן 13 ב-40K שקל... נראה לי ממש ממש המון.. מה דעתכם? תראה מה כתבתי לגבי גילו של CJ .... האם אני סתם פרנואיד ולרכבים האלה יש שוק כזה טוב, שגם לא תהייה לי בעייה למכור?

בכל מקרה בהצלחה בכל מה שתחליט.

תודה, אביעד.

חנן-ג'יפולוג
06-03-06, 09:28
תקציב של 14K לקנייה אינו גבוה (ואני מעדן את תגובתי בנדון ) ותקציב של 10K ליישור קו הכולל טסט וביטוח נמוך מאוד .

אני אולי פראייר גדול במיוחד, אבל מי שקנה את הג'יפ שלי שילם 14500 ש"ח על ג'יפ כפול נעילות ועוד איזה שיפור או שניים...או עשרה ;-) במצב מכני מושלם, עם טסט לשנה וחודש.

"יישור הקו" שנשאר לקונה לעשות זה לתקן ברזנט שהצריך החלפת שמשות דהויות (קיבלנו הצעה של 820 ש"ח לתיקון) .

אני לא יודע אם זה המצב הנורמלי, כנראה שלא, אבל סביר להניח שיש עוד מוכרים כמוני. לא הרבה, אבל יש. צריך סבלנות.

זאביק
06-03-06, 09:53
אני מניח שקראת את הכתבות האלו, אבל אם לא, זה הצעד הראשון :
איך קונים ג'יפ ב20 אלף שקל (http://www.jeepolog.com/2.html)
בדיקת ג'יפ CJ לפני קנייה (http://www.jeepolog.com/163.html)
האחרון הוא אמנם על ג'יפ CJ, אבל מתאים לרוב הרכבים.

נמרוד
06-03-06, 09:59
סובארו 4X4 הוא רכב נחמד מאד, היום ממש קלאסי ותתפלא, הטובים מחזיקים שוק... אבל זה בכל זאת לא רכב שטח ממש, זה צריך להיות ברור.

הברירה הטבעית שלך היא CJ. לא צריך הרבה הסברים - העובדות מדברות... כל האתר הזה נבנה במשך 5 שנים סביב CJ, כמות הידע שהתצטברה בנושא היא עצומה... פורום CJ הוא הפורום הגדול והוותיק ביותר וגם בגוף האתר רוב הכתבות הן על CJ, יש בספריה ספר טיפולים צבאי בעברית לCJ ישראלי שאתה יכול להוריד ולהדפיס... בקיצור, אין עוד רכב שתקבל עבורו "תמיכה טכנית" יותר רצינית.
יש לך את הכתבה של חנן על בדיקת CJ לפני קנייה (http://www.jeepolog.com/163.html)

יש שיאמרו שעל סיקסים יש הכי הרבה תמיכה טכנית כי צריך הכי הרבה תמיכה טכנית... זה גם נכון במובן מסויים, זה כלים ישנים, שתמיד עברו חיים קשים ומזניחים. אתה יכול למצוא CJ ב14K - בהחלט, אני חושב שזה סביבות המחיר הממוצע שעסקאות סיקסים נסגרות היום... יש גרוטאות שמחליפות ידיים גם בפחות מ10, ויש משופרים ושמורים מאד, בודדים, שמחליפים ידיים ב30K ויותר. אני לא מדבר על גרוטאות גמורות ללא ניירות ששוות אלפי שקלים בודדים. החיפוש הקפדני, הארוך, לבדוק עוד ועוד כלים, לא להאמין לסיפורים - זה הדבר הכי חשוב. תלמד מנסיון של אחרים, יש בכל רגע נתון כמה שרשורים פתוחים בפורום על ג'יפים בתהליכי שיפוץ כאלו ואחרים. יש שני מאמרים שכדאי לך לקרוא על אנשים שהיו במצבך פחות או יותר, קנו ג'יפ ראשון, נתקלו בכל הצרות ויכלו להם -

הג'יפ של שיינר (http://www.jeepolog.com/200.html)

הג'יפ של עירא (http://www.jeepolog.com/36.html)

אילו שני המאמרים החשובים ביותר שג'יפאי לעתיד צריך לקרוא... לדעת למה אתה עלול להכנס. יש אנשים שפרויקט שיפוץ כזה זה בדיוק מה שהם מחפשים - מצויין! אם זה לא מה שאתה מחפש, ואתה רוצה ג'יפ טיולים - אסור לך להתפשר, אתה חייב להיות ייקה בתהליך הקנייה ולמצוא את התמורה הטובה ביותר לכסף, שלא תדרוש ממך הוצאות גדולות כבר בהתחלה. אגב, גם זה אפשרי.

הלאה... אם לא CJ, האפשרויות שלך מצומצמות מאד. סמוראי. סמוראים יש מ84, ומ86 זה הדגמים הרצויים יותר. 14K זה תקציב מינימאלי גם לקניית סמוראי... בקיצור אותם הבעיות בדיוק. הסיבה לקנות סמוראי היא האחזקה השוטפת ובמילים פשוטות הוצאות דלק, שהם בגדול קצת יותר מחצי יחסית לCJ. אם הרכב ישמש כרכב יחיד גם לנסיעות יומיומיות, זה שיקול מכריע.

כתבה על בדיקת סמוראי לפני קנייה (http://www.jeepolog.com/151.html)

Saar
06-03-06, 13:56
כיוון שאינך מחפש עבירות אלא טיולים,
ואם סובארו 4X4 מספק אותך,
הייתי הולך לכיוון ויטרה 94 (עדיף 95 - מנוע חזק יותר)
עלות האחזקה שלה קרובה יותר לסובארו מאשר ל CJ.
בצע חיפוש בפורום סוזוקי (כאן באתר/ג'יפטריפ) ותלמד הרבה על אחזקתה/מה לחפש/ממה להזהר.

גם הסמוראי זו אופציה טובה אך הוא פחות נוח ליום-יום ובנוי לשטח כרכב עבודה.(לטעמי ולצרכי הויטרה עדיפה....)

CJ זה ג'יפ למי שמחפש ג'יפ. לא רק לטיולים, חלק גדול מהכיף בו הוא ההתעסקות עם כל חלק ובורג.
אם אתה חושב על סוברו, תחשוב טוב לפני שתרכוש CJ.

בהצלחה,
סער.

Saar
06-03-06, 13:59
דבר נוסף,
עדיין לא קנית את הרכב ואתה כבר מעוניין למכור?
היום, יש לויטרות שוק טוב, גם לפג'רו.
גם מחר כנראה יהיה להם שוק טוב.
מה יהיה בעוד שנה? אני לא חושב שמישהו יכול ממש לצפות את זה.
אני לא חושב שהשוק של הויטרה יהיה פחות טוב מזה של ה CJ בעוד שנה :-)

סער.

.Nir.
06-03-06, 20:49
כיוון שאינך מחפש עבירות אלא טיולים,
ואם סובארו 4X4 מספק אותך,
הייתי הולך לכיוון ויטרה 94 (עדיף 95 - מנוע חזק יותר)
עלות האחזקה שלה קרובה יותר לסובארו מאשר ל CJ.
בצע חיפוש בפורום סוזוקי (כאן באתר/ג'יפטריפ) ותלמד הרבה על אחזקתה/מה לחפש/ממה להזהר.

גם הסמוראי זו אופציה טובה אך הוא פחות נוח ליום-יום ובנוי לשטח כרכב עבודה.(לטעמי ולצרכי הויטרה עדיפה....)

CJ זה ג'יפ למי שמחפש ג'יפ. לא רק לטיולים, חלק גדול מהכיף בו הוא ההתעסקות עם כל חלק ובורג.
אם אתה חושב על סוברו, תחשוב טוב לפני שתרכוש CJ.

בהצלחה,
סער.

סער ישנן גם ויטרות בשוק סוף 94 שהשינוי במנוע חל גם עליהן אותו כנ"ל גם לגבי הלוקריחם שהם אוטומטים ולא ידניים.. לנו במשפחה יש גם סמוראי וגם ויטרה ואם אתה לא מחפש שטח טכני הייתי ממליץ לך ללכת על הסובארו.. הויטרה מנסיון נותנת תמורה מעולה גם בפינוקים וגם בשטח אבל הרבה כסף יחסית לשנת הרכב למרות שניתן לראות שרוב המוכרים מקבלים או לפחות דורשים מעל מחירון הרכב היו כמה שירשורים בנוגע לנושא בג'יפ טריפ נכתב נושא ושמו "בעלי הויטארות השתגעו" משהו כזה.. אם אתה מעוניין בויטרה אני ממליץ לך לדון בנושא בג'יפטריפ יש שם המון בלי ויטרה והם יוכלו להביא לך יותר מידע בנוגע למכונית..
מה שלא תבחר שיהיה לך בהצלחה וקל תזמן הכי חשוב :P

aa123
06-03-06, 23:12
תודה חברים על קבלת הפנים החמה!

הדברים יישקלו בכובד ראש..

yogibear
07-03-06, 14:22
אני אולי פראייר גדול במיוחד, אבל מי שקנה את הג'יפ שלי שילם 14500 ש"ח על ג'יפ כפול נעילות ועוד איזה שיפור או שניים...או עשרה ;-) במצב מכני מושלם, עם טסט לשנה וחודש.

"יישור הקו" שנשאר לקונה לעשות זה לתקן ברזנט שהצריך החלפת שמשות דהויות (קיבלנו הצעה של 820 ש"ח לתיקון) .
חנן , אם היתה לי סבלנות הייתי קונה את הג'יפ שלך בעיניים עצומות, אבל הייתי חסר סבלנות וכיום הג'יפ שלי שנקנה ב 20K דורש עוד כסף רב וימב'ה זמן להבאתו למצב "נורמאלי". מי שקנה את הג'יפ שלך עשה את עסקת חייו בנוגע ל CJ . ג'יפים כמו שלך מבחינת מחיר וכדאיות אני יכול לספור על כף יד של נגר לא זהיר :-D .

אני לא יודע אם זה המצב הנורמלי, כנראה שלא, המחיר שלך אולי "לא נורמאלי" (לא יודע ) , כי בזמנו לפני כשנה - שנה וחצי כשבחנתי ג'יפים המחיר של שנת 90 התחיל ב 20K והיו שרצו גם 30K על זבל אמיתי בלי כלום ... אהה כן עשו טיפה פחחות עם כמויות עצומות של חומר מילוי . ראיתי המון ג'יפים, קניתי אחד, ואני יכול לומר שהיום הייתי מעדיף לשלם קצת יותר אבל לקבל ג'יפ עם הגבהה (ולא ג'יפ בגובה דשא :shock: ) , נעילות וטיפול נכון , בדיוק כל מה שאין לג'יפ שלי :twisted: והיום אני "מעניק" לו כל מה שלא קיבל עד היום . אבל סביר להניח שיש עוד מוכרים כמוני. לא הרבה, אבל יש. צריך סבלנות.

לדעתי : מי שרוצה לקנות ג'יפ ראשון : קודם כל לחרוש את המאמרים, ללמוד מטעויות של אחרים . לחרוש את הפורומים לא להתבייש לשאול, ורק אז לגשת לבחון את הסחורה בשוק.

lizard
07-03-06, 16:08
כנ"ל להודעה של יוגיבר.
אם הייתי יודע שחנן מוכר את הרכב שלו לא הייתי מהסס לקנות. לצערי רק אחרי שקניתי נודע לי על הדבר ועכשיו אני משקיע אלפי שקלים (וכנראה עשרות אלפי שקלים) ביישור קו.

samorai
09-03-06, 09:08
שמע חבר
אני היתי הולך על סמוראי
( לי יש סמוראי ואני מבסוט ממנו לאאאאלהה )
הסמוראי אוכל הכל בשטח אומנם זה נכון שבכביש הוא לא משהו אבל בשטח הוא מפצה על הכללללל וגם הכי חשוב שהוא לא שותה כמעט דלק
לחבר טוב שלי יש לו סיקס והוא אומר חרא של אוטו זה בולע לו דלק וכולו מפורק

חנן-ג'יפולוג
09-03-06, 09:25
שמע חבר
אני היתי הולך על סמוראי
( לי יש סמוראי ואני מבסוט ממנו לאאאאלהה )
הסמוראי אוכל הכל בשטח אומנם זה נכון שבכביש הוא לא משהו אבל בשטח הוא מפצה על הכללללל וגם הכי חשוב שהוא לא שותה כמעט דלק
לחבר טוב שלי יש לו סיקס והוא אומר חרא של אוטו זה בולע לו דלק וכולו מפורק

בחזרה לגנון 2 ?

אייל
12-03-06, 10:49
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11951

להניע ולנסוע.

-->