PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש בכננות ,טעויות חמורות!!

מאיר רוטברג
06-03-06, 18:09
בכוונה לא שמתי את זה בפורום ספורט מוטורי על מנת שיהיה דיון כאן בנושא שימוש בכננות .

ביום שבת ראיתי את השימוש שנעשה על ידי הצוותים ,

לדעתי זו רק שאלה של זמן טפו ,טפו ,טפו , הלוואי שאתבדה עד שמישהוא יפגע

כמדומני נקרעו שתי כננות , הכבלים הכוונה
,
שימוש מטורף של הצוותים מהלחץ שהם מצויים בו עד כדי היתלות על הכבלים המתוחים.

מדוע לא ניתן לקנוס אותם בגין חוסר זהירות ,

מדוע לא נרשום כאן את נושא השימוש הנכון ואנו נהפוך זאת לאות ומופת ,
כסטנדרט לכוללללם

אמנון
06-03-06, 18:31
אני כותב את זה בתור צלם שפקד את האירוע, לתת נק' מבט מהשטח:

בתחילת היום, צוות כלשהו טיפס את הגבעה הגדולה (זו שגיא נפל ממנה), הרכב היה בשיפוע ומתח כננת לצד השני של הגבעה - והכבל עוגן עם עוגן יתדות לקרקע שאחרי הגבעה.
עמדתי מאוד קרוב לגבעה, וראיתי את הכבל נמתח, ולמרות שלא יצא לי עד אז לראות כבל נקרע, ידעתי שזה הולך להקרע וזזתי מטווח פגיעה. 3 שניות אח"כ הוא נקרע.

חבר שלי שהיה בקהל, סיפר לי אח"כ שצוות כלשהו קרע כבל כננת, ואיזה שאקל התעופף לו וטס לאחד הצופים לפרצוף.
אני לא יודע יותר פרטים, אני גם לא יכול להגיד ב-100% שהאירוע התרחש, אבל אישית אין לי ספק לפקפק בכך.

ולמה לדבר רק על יום שבת? בקרוס קאונטרי האחרון בחולות פלמחים, כשכולנו עמדנו על הדיונה באמצע האגם - התרחש מצב כזה: הצופים עמדו במרכז הדיונה (צופים - הצלמים, המרשלים, הקהל והילדות הקטנות של הקהל) ומשני צדדיהם - גיא מפרוג'יפ וארנון מלאכי, כל אחד בצד אחד, מתחו כננת לראש הדיונה. נוצר מצב שקבוצה גדולה של אנשים עמדה בין שני כבלי כננת מתוחים.
ולהבהרה, האשמה לא נתונה על הצוותים. המרשלים היו צרכים לסלק את כל הקהל משם, אבל זה כ"כ לא פשוט כמו שזה נשמע.
בנוגע לצלמים - מי שמצלם באירועים כאלו נותן את הדעת למקרים של כבל שנקרע, והאחריות היא עליו בלבד.

הפתרון לדעתי? מעבר לכבלי פלסמה. אפילו חבל יכטות עדיף, מבחינה בטחונית.

מאיר רוטברג
06-03-06, 19:58
האשמה רק בנו

אם היה ברור לכולללם שכך לא עובדים ויהי מה
ואם מיקי היה קונס בכבדות מתחרה שסיכן חיי אדם הכל היה נראה אחרת

מה האופציה במתיחת הכבל שלא יפגע באחרים בזמן הקריעה?

זאביק
06-03-06, 20:30
מאיר,

בו נפריד בין שלושה גורמים:
1) מתחרים
2) צלמים, מרשלים, ואנשי הפקה
3) צופים

נתחיל בצופים:
א. הם מספיק מרוחקים מהמתחרים.
ב. כשכבל כננת נקרע, הוא נקרע בצד אחד, ואז יש שני קצוות כבלים שעדיין מחוברים. כמעט בלתי אפשרי להגיע למצב שבו קטע כלשהו מתעופף לכיוון הקהל.
מארגני התחרות, כחלק מבדיקות בטיחות, צריכים לוודא שהציוד בו משתמשים המתחרים הוא בטיחותי ותקני. יכול להיות שזה כבר נעשה, אין לי מושג לגבי זה, מי שיכול לענות זה מיקי יוחאי.

צלמים, מרשלים, ואנשי הפקה:
הם מסתובבים בשטח, הם אנשים מקצועיים, שמודעים לבעיות האלו.
כמו שאמנון אמר, וגם אני (בתור צלם) הקפדתי לשים לב מה קורה סביבי, לדאוג להתרחק מגורמי סכנה (עד כמה שניתן, במירוץ אחרי הפריים האידיאלי) ולהיות עירני.
בתדרוך לאנשים האלו, צריך להדגיש את הסכנות.

מתחרים:
הם לוקחים את הסיכון, הם יודעים מה הם עושים, הם הכי מקצוענים (או אמורים להיות) בצורת החילוץ שלהם, יודעים מה הולך להיות עוד רגע ואיפה הנקודות המסוכנות.

לגבי התחרות עצמה,
ראיתי לא מעט מקרים, גם לגבי כננות, וגם לגבי חילוצים, שהמרשלים הקפידו להפסיק כל פעילות שסיכנה את הבטיחות.
לדוגמא: נידנוד של רכב בצורה מסוכנת, איסור להיתלות על רכבים, הפסקת פעולה עם כננות כאשר העוגנים לא יציבים מספיק, ועוד.
זה היה מאוד מקצועי ומוקפד.

אין ספק ששימוש בכבלי פלזמה הוא יותר בטיחותי.
אני חושב שמהר מאוד רובם יעברו לכבלים הללו, פשוט כי הם יותר נוחים ומהירים לעבודה.

miki
06-03-06, 20:46
האשמה רק בנו

אם היה ברור לכולללם שכך לא עובדים ויהי מה
ואם מיקי היה קונס בכבדות מתחרה שסיכן חיי אדם הכל היה נראה אחרת

מה האופציה במתיחת הכבל שלא יפגע באחרים בזמן הקריעה?
אני מגיב ממקום של כעס אינכם מכרים את התקנון מעולם לא תרכתם
להשקיע מאמץ לעין בנושא בדיקות טכניות ובטיחות.

אמנון
06-03-06, 20:51
מיקי אולי תוכל לתת תגובה למקרה של הצופה שנפגע, שציינתי בהודעה מס' 2?
האם המקרה התרחש?
תוכל לשפוך אור על הנושא?

לעניין אחר - האם זה מוגזם לדרוש מהמתחרים כולם שימוש בכבלי פלסמה? המחיר כאמור גבוה אבל אם תיהיה התארגנות רצינית של מספר רב של צוותים, אני מאמין שהמחיר ירד דרסטית.
והבטיחות רק תעלה.

miki
06-03-06, 21:06
לעצלנים - כל הרכבים נבדקים ברמת המצבר ומיקומו כל ציוד החילוץ ניבדק
ההקפדה בנושא היא מעבר לכל מה שנעשה בעולם בליגות עבירות ודי דומה
לרמת בדיקות לפי תקן המחמיר ביותר FIA .
המשתתפים מקבלים קנסות על עברות בטיחות ואף פסילות בהתאם לעברה
המרשלים מסתובבים עם משרוקיות בדיוק כדי לעצור קבוצה שעוברת את תקן הבטיחות
ולראיה צוות אספיר נפסל במכשול מס 1 כאשר קרע כבל דגביל ולא קבל כננת
המשתתפים נמצאים בלחץ בזמן הארוע ויכולים לטעות לשם כך המרשלים המודעים לבעיות
מתראים ומודאים שהמשתתפים עובדים בצורה בטוחה , כבל הפלזמה הכל כך נערץ אינו
מתאים לארועים מסוג זה משום שאינו עומד בשחיקה.
הבעיה שלנו היא האנשים הלא מודעים לבעיות ולא המשתתפים

ד ו ר ו ן
06-03-06, 21:12
אני מגיב ממקום של כעס אינכם מכרים את התקנון מעולם לא תרכתם
להשקיע מאמץ לעין בנושא בדיקות טכניות ובטיחות.
ואנחנו מגיבים ממנקודת מבט של עדים להתרחשות שאינה נכונה.

באירוע ביבנה אל היה כל בידוד של קהל מהרכבים ע"ג האי באגם.
ילדים ואנשים התרוצצו בין הכבלים של הצוותים השונים בלי שום הכוונה לעזוב או להיזהר.

מיקי,
אתה אולי מתעצבן אבל זה מה שת'כלס מתרחש בשטח,אז מי שמודע לעניין מתרחק ולא נכנס לטווח הכבלים אבל חלק גדול מאד מהצופים לא מודע לעניין וכמו כל "עמך ישראל" סטנדרטי אוהב לעמוד כמה שיותר קרוב לאקשן וגם אם זה אומר לעמוד צמוד לכבלים מתוחים או אפילו לעבור מעליהם.

miki
06-03-06, 21:18
ולכן יש גדרות כדי לדאוג שהקהל לא יפגע
כמו כן אתה צודק בחולות יבנה הפרעתם כהוגן למה ציפיתם ל50 מרשלים וסדרנים
שיטפלו בנושא הקהל .

יוני5
06-03-06, 21:39
אני לא מבין בתחרויות ולא באליפויות, אבל אני ארשה לעצמי להעיר על תוכן הדיון:
אם זה זירה להטחת אשמות חופשית, עליהום על מיקי (או כל אחד אחר) - המקום לא כאן.
יש להעיר כביקורת בונה, וכך גם צריך לקבל את זה (מיקי).

ישנה הערה, שאותה אני מקווה מיקי ייקח לתשומת ליבו - ויחליט כיצד לנהוג (אם ירצה להתייעץ, בואו ננסה להיות מקום אוהד, שמאפשר להרגיש בנוח להתייעץ).

יוני5

אמנון
06-03-06, 21:39
בתור מי שהיה על הדיונה ביבנה - מי שהפריע להתרחשות הוא הקהל הישראלי הממוצע שלא שם ז** על מה שאומרים לו. אני בטוח שחברי ג'יפולוג לא נמנים עם הקהל הזה. היו על הדיונה קבוצה של ערסים עם אופנועים\טרקטורונים, זוג טנדרים של אנשים מהקהל ויצרו תוהו ובוהו. אבל להגיד "הפרעתם כהוגן" עם ייחוס לאנשים מסויימים כאן הוא לא הוגן.
בנוגע למרשלים על הדיונה - היו מספיקים 5 ולא 50 במקום כ"כ בעייתי. על הדיונה עמדו רק הדס ועוד עוזר שלה. מהצד השני של האגם לא היה אף אחד והמתחרים היו בבלבול רב.
ודווקא ה"מפריעים" שייחסת להם את התואר הזה, עזרו וכיוונו ועשו בעצמם עבודת מרשלים.

מיקי אף אחד לא בא להאשים אותך, אבל מותר ואף רצוי למתוח ביקורת בונה על מנת לשפר.
וכן מגיע לך ים של פידבק חיובי על אירועים מצויינים.
חבל לקחת את הדיון הזה שאני חושב שיכול לתרום לעתיד, לכיוון מתלהם ולא רגוע ומסודר.
בדיוק כמו שנאמר לקבוצת IRT...

נמרוד
06-03-06, 22:22
חייבים להפריד בין תחרויות במתחם סגור לשטח פתוח. מכיוון שמאיר העלה את הנושא בהקשר של התחרות בשבת, בואו נתמקד במתחם סגור.

כבלי כננת נקרעים, כמו שציריות נגזרות, הנאבה של עידו עשתה סלטות באויר, גיא רפאלי התהפך... זה הרי טבעי ביותר! זה חלק מהספורט. מה שקורה בתוך המתחם הסגור, הוא בין המתחרים, המרשלים, מיקי ואלוהים, יש תקנות יש שופטים - זבש"ם. הצלמים - עם של מתאבדים :grin:

המבנה של הסטריפים כמו שהיה בשבת דווקא היה נכון בטיחותית, רוב הסיכויים שכבל כננת שנקרע מצליף בתוך התחום המסומן של המסלול, וכך היה ברוב המקרים (היו יותר משני כבלים שנקרעו, מאיר). היה מקרה חריג בתחילת היום שעוגן דקביל נקרע וחלק ממנו עף ופגע כנראה במישהו מחוץ לגדר. זה היה בסטריפ הצדדי, במקום שלא היה בו כמעט קהל בפועל. יכול להיות שהגדר שם היתה קרובה יותר מאשר באזור הקהל הראשי - לא יודע, אני בטוח שמסקנות יוסקו להבא.

אבל אני רוצה להגיד משהו כללי - יש משהו "לא-בטיחותי" עקרוני בכל ספורט מוטורי. זה הרי לא בטיחותי לטפס עם ג'יפ גבעה של 4 מטר, זה לא בטיחותי לסוע במכונית ראלי במהירות 150 קמ"ש על חצץ, זה גם לא בטיחותי בטיולים שלנו לטפס את מעלה זיק - אין בזה תועלת, רק סיכון, לא? אנשים מתחרים בתחרויות כאלו בשביל האדרנלין, ואדרנלין הוא סם הסכנה. כל הרעיון הוא לייצר מידה מדודה, נכונה של חוויה על גבול הסכנה, זה נכון לכל ספורט אתגרי ובוודאי לליגת עבירות כמו היונדאי אקסטרים. התרשמותי האישית מקרוב בארוע האחרון היא שהארוע היה נכון. היה בו את האיזון הנכון והעדין בין "בטיחות" לבין עניין. הרי אם הגדרות היו מורחקות עוד 50 מטר לכל כיוון לא היה לך במה לצפות בכלל מאיר, לא ככה?

יוני5
06-03-06, 23:03
נמרוד, בענין הזה אני חולק עליך.

יש להפריד בין בטיחות המתחרים לבטיחות הקהל.
מה שכתבת נכון בחלקו לעניין המתחרים.
אולם אם רוצים שיבוא אדם, עם אשתו וילדיו, לצפות באירוע מוטורי, אסור לקחת שום סיכון לגביו.
הוא לא יודע את החוקים, הכללים ובוודאי שאף אחד לא מוכן לסכן את עצמו. אם צריך לשים את הגדר 50 מטר מהמכשול, ואין שום פתרון בטיחותי אחר - זה מה שצריך לעשות.
תאר לעצמך שבהופעת ילדים המפיק לקח "סיכון סביר" שהתפאורה תתמוטט על הקהל - אתה היית לוקח את עדי (הבת הקטנה של נמרוד, למי שלא מכיר) למופע? אך יטען המפיק שבלי אמצעים שעלולים לסכן את הקהל לא יהיה מופע... נו אז?

ונעבור לסוגיית המתמודדים. נניח שהמתומודדים מוכנים לסיכון (ואני מניח שהם מוכנים). אתה מבין מה משמעות פגיעה בנפש לעתיד תחרות מעין זו בעתיד?

האבסורד הוא שכולנו מוכנים לקחת סיכונים מחושבים. אם נאסור על תנועת כלי רכב - לא יהיו תאונות דרכים, ולמרות זאת, אף אחד לא שוקל להוציא כלי רכב ממונעים מחוץ לחוק. למה? כי תנועה ממונעת נחשבת מרכיב בכרחי בחיים המודרנים. תחרויות עבירות לא!

אז נכון שאי אפשר להבטיח בטיחות מוחלטת ואף תאונה, אבל להניח סיכון מסויים כמובן מאליו - טעות חמורה.

מה הפתרון? לי אין. אבל אני בטוח שמיקי יוכל לשפר את סוגיית הבטיחות - אנחנו צריכים להקפיד להעיר, אבל בצורה של ביקורת בונה, ולא בצורה של עליהום מה שיבטיח שמיקי יהיה עסוק בהגנה עצמית.
בחיי, יש אתרים כאלה...:-P

יוני5

מאיר רוטברג
06-03-06, 23:08
מיקי ידידי,

בתור זה שפתח את השרשור אני רוצה להבהיר
ראשית אין ולא היה כל עליהום עליך ,
אם הייתי חושב שהתרשלת היית מקבל זאת ממני בהודעה פרטית או בטלפון

שנית כפי שציינתי כדאי להפוך זאת לדיון בנושא שימוש בכננות על מנת שכולם יחכימו(בלי ציניות)

תמיד יש מה ללמוד
ותמיד יש ממי ללמוד
זה שנושא הבטיחות משתפר אצלך באופן סדיר וכל הזמן במגמת עליה
לא גורעת מזה שלקבל הערה פה ושם לפחות מאנשים שרוצים את טובתך בלבד
לא גורעת מכבודינו ובוודאי שלא מכבודך ,

לכן ידידי אל תכעס וקח את הדברים בדרך הלימודים וכולנו נלמד,

תמי ד, תמיד,תמיד בכל תחום בחיים יש במה להשתפר וזה לא משנה אם אתה בעל מכולת
מארגן תחרויות מרוץ או סוכן בטוח "רחמנא ליצלן":grin:

ד ו ר ו ן
06-03-06, 23:31
ולכן יש גדרות כדי לדאוג שהקהל לא יפגע
כמו כן אתה צודק בחולות יבנה הפרעתם כהוגן למה ציפיתם ל50 מרשלים וסדרנים
שיטפלו בנושא הקהל .

זאת חוצפה מצידך לצאת בהכרזה שכזו מבלי שכלל נפגשנו\דיברנו או בקיצור אין לך מושג היכן עמדתי.
חיי ואיברי יקרים לי במידה כזו שהקפדתי לא לעמוד במקום שיסכן אותי או יפריע באיזו שהיא צורה למתחרים.

את מה שהלך שם היה אפשר לראות מכל נקודה במרחב סביב לאגם,לא היה צריך להיות במרכז הערסיאדה על האי כדי לראות מה התרחש.

לפתח דיון זה גם להקשיב ולא להטיח האשמות חסרות ביסוס, אני מאד נהנה ממה שאתה עושה,אבל לדעתי ומסתבר שאני לא החמור היחיד שחושב כך יש משהו לא "מושלם" בהתנהלות הבטיחותית.

אני לא בא לבדוק איך אתה בודק את המתחרים או איך הם עובדים-יפגעו?
זה חלק מהעניין והסיכון בסוג תחביב שהם בחרו לעצמם-כל ההערה היתה לגבי שילוב הקהל או יותר נכון אי בידודו ע"י הצוות מלהפריע למתחרים ולסכן את עצמם.

הודית בשרשור למשטרת טייבה על התפקוד באירוע השבת, זאת לא נאיביות להאמין שאם יפגע צופה עקב תחרות שכזו בפעם הבאה הם לא יהיו שם כדי לעזור לך בדסר אלא כדי למנוע את האירוע.
קח דוג' מאד שפוטה-הראלי (של נועם אם אני זוכר נכון) שחצה בשבת את אתרי הפיקניק של חצי מדינת ישראל, כל מה שהיה שם היה "רק" כמעט הנפגע כדי שהמשטרה תעצור את האירוע.

באים לתת לך מעט זוית ראייה שונה כדי שאולי תפיק משהו,לא כדי לפגוע בך או בספורט הזה,כל מי שכאן מעוניין לראות יותר ויותר אירועים כאלו אבל זאת דרך בעייתית וזה זמני עד שמישהו יפגע באופן רציני אם מה שהתרחש ביבנה יחזור על עצמו.

גבי כהן
07-03-06, 00:21
לגבי הספורט הזה..אני כנראה נחשב "חדש", אבל בשימוש יום יומי בכננת אני חושב שאני די מבין, לפחות דבר או שתיים בנושא הבטיחות.
אגב..בתחילת הארוע כאשר נקרע הכבל במסלול מס' 1 הכבל פגע בשער כניסה למסלול והגיע איזה חלק לחברה שעמדו מצדי השמאלי...הכל קרה מהר מאוד..תוך שניות הגיע חובש של מד"א על טרקטורון ואת המשך אני לא יודע......ברחתי לגבעה..
לגבי הכננת.. בחילוצים גדולים של מחולץ של 60 טון אנחנו משתמשים במערכת חילוץ מורכבת ביחס 1:6 כלומר 2 עוגנים ו שלוש גליגלות...על כל חלק מהכבל לפני החלפה של כיוון אנחנו מניחים ספוג ישן משהו כמו חצי מזרן צבאי במידה ונקרע הכבל הוא מיד נוחת על הקרקע!!! ותאמינו לי כבל 6/25 כשנקרע זה כמו טיל..והם נקרעים הרבה במיוחד בחילוצים הכבדים...
כלומר בכל מצב ניתן לאבטח את הכבל,..כבל ישר או משנה כיוון!
אני לא יודע אם ניתן לחייב בספורט הזה לשתמש בספוג או במשהו אחר,בעומסים קטנים אולי ניתן לחייב לקשור פיסת בד עבה כל כל שלוש מטר כבל....במצב כזה הכבל נקרע הוא נוחת יש לקרקע...

לפי דעתי חובה לאבטח את הכבל זאת הדרך שאני מכיר, אין פה מצב של מתחרים,צלמים או קהל..
חס וחלילה מישהו נפגע...רצים לחפש אשמים...

מי שרוצה הסבר יותר מפורט על איך זה עובד...
מוזמן 050-5555520 גבי

miki
07-03-06, 09:27
למאיר ושאר הכותבים
לא הרגשתי או חשבתי שמשהו יוצר התלעמות כלפי
תגובתי הינן מתוך הבנת הענין והאילוצים .
יש להבדיל בין ארועי יונדאי המגודרים והבטוחים מאוד
לבין הקרוס קאונטרי טרופי ששם השטחים פתוחים ואין שליטה
על הקהל מס כותבים נפגעו כאשר החללתי אותם בין המפרעים
אני מתנצל אבל אי אפשר לכתוב הייתי שם ואני בסדר במקום לקטר
תתנדבו לעזור ותקבלו ספורט בטוח יותר

מוטי ג.
07-03-06, 13:33
שלום לכולם!

בהמשך לנושא הבטיחות ... אך לא לכבל הכננת.
מה בנוגע לבגדי עבודה/נעליים מתאימות?
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=&stc=1
אני מאמין שצריך לבוא עם מינימום ציוד בטיחות אישי.
(זה מתחיל פה, בצורת המחשבה לפרט...)
מוטי.

karlos
07-03-06, 16:30
הי מיקי.

אקדים ואמר שני מעריך את התחרויות שאתה מארגן.
הם ברמה גבוהה , סחתן עליך.
אבל , קראתי את התגובות שלך.
הם לא רלוונטיות, כל עוד לא קרה כלום הם עומדות במבחן(של הפורום)
אך ברגע שצופה יפגע פגיעה רצינית ויתבע אותך, מה תגיד בבמ"ש ? "הבר מינן לא היה חייב לבוא לארוע" ? תאשים צופים אחרים? תגיד לצופים אחרים לבוא להיות מרשלים? אולי תגיד לשופטים לבוא להיות מרשלים במקום להתלונן?
ולכן לא מכעס עליך, אלא מדאגה לך, תצטרך לפתור את הבעיה.
תחשוב על זה.

tayrie
07-03-06, 16:34
תמשיכו לטאטות , רק שיהיה ברור , הקרבן הראשון שימות\יפצע (על קידוש) הספורט המוטורי בישראל יקח איתו את הספורט המוטורי עמוק למקום ממנו בא - וחבל.

אבל אני רוצה להגיד משהו כללי - יש משהו "לא-בטיחותי" עקרוני בכל ספורט מוטורי

ודווקא בגלל זה אין כאן מקום לבינוניות הישראלית הטיפוסית (בנושא הבטיחות) שאפשר לראות בכל התחרויות האחרונות , תירוצים כמו "ספורט מתפתח" אפשר לקבל בכל ההיבטים האחרים.

מאיר רוטברג
07-03-06, 21:26
לעניין הכננות

איך לדוגמא הטענה הטיפוסית כי תשים שמיכה או מעיל על הכבל ואם הוא יקרע הוא יפול לקרקע

משום מה לא נראה לי הדבר נכון הלוא הכוחות המופעלים עצומים

מה הפתרון?

גיא
07-03-06, 22:03
מאיר,

אוזן שעיגנה שאקל עם כבל של כננת שניתלשה מהמקום וטסה. עשתה חור בג'נט הווי דיוטי של D110, אני ראיתי תמונה שצולמה על ידי אדם שאני מאמין לו בעיניים עצומות. ( הבן אדם מלח הארץ מ"בחורינו הטובים" .. מה"יחידה" ... )

לעומת זאת, במו עיני ראיתי איך שטיח גומי של אוטו מוריד כבל כננת שניקרע לארץ מידית.

אפילו מעיל רוח שניקשר עם השרוולים על הכבל יספיק כדי להציל חיים.

גבי כהן
07-03-06, 22:20
מאיר..

טענה טיפוסית..
שים שמיכה, שטיח, מעיל...לא משנה מה... זה מפיל את הכבל לקרקע.עובדה!!!

lizard
07-03-06, 22:37
לא יודע אם זה קשור לנושא אבל ביכטות למשל כשגוררים יכטה עם יכטה אחרת אז בדר"כ שמים עוגן או משקל כלשהו אחר במרכז החבל (בכוונה כתבתי חבל) הרעיון הוא, שאני מודה שאני לא מבין אותו עד הסוף, שזה גורם לפחות עומס בנקודות קצה.
אני בטוח שיש פה אחרים שיכולים להסביר את העניין המדעי שמאחורי זה. פיסיקה אף פעם לא הייתה הצד החזק שלי.

ד ו ר ו ן
07-03-06, 23:07
מאיר,
זה עובד,חתיכת סמרטוט על הכבל והוא צונח לקרקע.
עוד דבר זה לחבר את הוו של הכבל כננת עם הפתח כלפי מעלה-כשהוו נשבר (אם בכלל) הוא מצליף אחורה ומטה לאדמה, תשים הפוך והוא מצליף אחורה ולמעלה.

זאביק
07-03-06, 23:24
לא יודע אם זה קשור לנושא אבל ביכטות למשל כשגוררים יכטה עם יכטה אחרת אז בדר"כ שמים עוגן או משקל כלשהו אחר במרכז החבל (בכוונה כתבתי חבל) הרעיון הוא, שאני מודה שאני לא מבין אותו עד הסוף, שזה גורם לפחות עומס בנקודות קצה.
אני בטוח שיש פה אחרים שיכולים להסביר את העניין המדעי שמאחורי זה. פיסיקה אף פעם לא הייתה הצד החזק שלי.

זה שומר את הכבל מתוח כל הזמן.
היות והגלים מזיזים את היאכטות לא בצורה מסונכרנת, החבל נרפה ונמתח. מכת מתיחה יכולה להיות הרת אסון (או סתם נזק כלכלי כבד) ליאכטה שהיא כולה עץ ופיברגלס.

למה זה דומה ?
גררת פעם רכב ע"י רכב עם חבל / רצועה ?
היו מקרים שהרכב הנגרר התקרב (בגלל ירידה נניח), החבל נרפה, ואז נמתח במכה ?

רכב סובל את המכות הללו.
יאכטה - לא.

lizard
07-03-06, 23:31
אוקי תודה.

קיד
08-03-06, 00:21
זה לא יאמן,

האתר הזה נהיה אתר של פחדנים, מוגי לב, וזקנות חסרות שיניים. וכמובן אתר של עילגים שלא יודעים לכתוב בעברית.
למען השם תפסיקו להיות כאלה צדיקים.

לי, כן לי! נקרע ביום שבת כבל מקורי של עוגן דקביל חדש. 20 ס"מ כבל + שקל 3.5 טון, עפו לכיוון הקהל, פגעו בקרקע והתיזו אבן חצץ לעבר היציע. הכבל עם השקל מעולם לא הגיעו אל הקהל. איך אני יודע? כי אספתי אותם מהרצפה.

ולנושא "שימוש בכננת, טעויות חמורות!!"
אז בואו נראה?
אני מושך עם כננת הדראולית 3.8 טון מקסימום. יש לי 20 מטר של כבל בקוטר 10 מ"מ חדש. לאחר הכבל יש רצועה 9 מטר של 9 טון. בסוף השורה יש רצועה של מטר אחד לעומס של 2.5 טון שמשמשת כ"פיוז" לעומס יתר.

מדוע אם כן נקרע כבל הדקביל? כנראה משום שהיה לו קשה. מנוע הכננת נעצר רגע לפני קריעת הכבל, משום שהגיע לגבול המשיכה, כאמור 3.8 טון.

אני כראש הצוות, מוודא שכל העיגונים שלנו איכותיים, שכל הרצועות והכבלים תקינים, שכל האונקלים והשקלים תיקניים. אבל אני לא מתכוון לרוץ עם שמיכות או מעילי דובון ולפזר את הכבלים.
המחיר ששילמנו עבור עברת הבטיחות במרוץ, גרם לנו להפסיד את הפודיום, ואכן על טעות בטיחות שילמנו ביוקר.
במידה וכל המתחסדים באתר יאמרו שאני מסכן את הקהל במודע, אני יכול לבשר שאת ילדי הייתי שם בקהל בנחת. ואני מזכיר לכולכם שתיקוני המכונאות שאתם עושים ברכבכם, הם מנוגדים לחוקי המדינה ומסכנים חיי אדם, ואני לא מציק לכם בשל כך.

אני מוכן להרים את נושא החילוץ בכננת. רוצים מפגש מסודר בנושא אביזרי חילוץ, עוגנים וכד'? אשמח לבוא לבצע הדרכה / הרצאה.

בנושא חבל הפלזמה: עם כל הכבוד למוצר הנ"ל (גם אני משתמש בו) חבל פלזמה אינו סובל חיכוך. זיז סלע די בו כדי לקרוע את החבל.

בנושא בגדי העבודה: אעביר לרועי ברטוב את המידע.
די כבר, מה אתם פסיכים? המתחרים רצים עם 30 ק"ג ציוד, תוקעים יתדות כמעט עד מרכז כדור הארץ דרך קרקע סלעית, רצים עם שקי פק"ל ושפלות אל הרכב, גוללים מטרים של רצועות וכבלים כבדים, מה אכפת לכם שמתחרה נועל נעלי ספורט? תגידו, שהילד שלכם ילך לדיסקוטק, אז תלבישו לו משקפיים שמסננות קרני לייזר ותתנו לו אטמי אוזניים?

בברכת
חילוצים מהנים,
קיד.
נ.ב. מיקי, היה מרוץ מצויין, אבל קשה........

גבי כהן
08-03-06, 02:19
נוסחה-עומס העבודה של כבלים,את קוטר הכבל במילימטרים מעלים בריבוע ומכפילים ב-33,

כלומר כבל בקוטר 10 ממ= 10X10X33 טון=3.3 עומס עבודה, כננת 3.8 טון ממשיכה לעבוד,הכבל נקרע!
בפעם הבאה מומלץ להשתמש בכבל חצי אינצ' שזה 12.7 ממ...
12.7X12.7X33= ק"ג 5323 .....על כננת 3.8 טון הכבל לא נקרע....! מקסימום כאשר גובר הלחץ שסתום פורק הלחץ מפסיק את פעולת הכננת...... במקרה הזה כל הזקנות חסרי השיניים,הפחדנים והעילגים...נשארו בחיים
כל זה עוד לפני שהתחלתי לדבר על ליפוף נכון של הכבל על התוף(שזירה ימנית או שזירה שמאלית,שזירת אורך או שזירת רוחב....)

רוצים מפגש מסודר בנושא חישוב עומסים על כננת????

מאיר רוטברג
08-03-06, 09:39
זה לא יאמן,

האתר הזה נהיה אתר של פחדנים, מוגי לב, וזקנות חסרות שיניים. וכמובן אתר של עילגים שלא יודעים לכתוב בעברית.
למען השם תפסיקו להיות כאלה צדיקים.

לי, כן לי! נקרע ביום שבת כבל מקורי של עוגן דקביל חדש. 20 ס"מ כבל + שקל 3.5 טון, עפו לכיוון הקהל, פגעו בקרקע והתיזו אבן חצץ לעבר היציע. הכבל עם השקל מעולם לא הגיעו אל הקהל. איך אני יודע? כי אספתי אותם מהרצפה.

ולנושא "שימוש בכננת, טעויות חמורות!!"
אז בואו נראה?
אני מושך עם כננת הדראולית 3.8 טון מקסימום. יש לי 20 מטר של כבל בקוטר 10 מ"מ חדש. לאחר הכבל יש רצועה 9 מטר של 9 טון. בסוף השורה יש רצועה של מטר אחד לעומס של 2.5 טון שמשמשת כ"פיוז" לעומס יתר.

מדוע אם כן נקרע כבל הדקביל? כנראה משום שהיה לו קשה. מנוע הכננת נעצר רגע לפני קריעת הכבל, משום שהגיע לגבול המשיכה, כאמור 3.8 טון.

אני כראש הצוות, מוודא שכל העיגונים שלנו איכותיים, שכל הרצועות והכבלים תקינים, שכל האונקלים והשקלים תיקניים. אבל אני לא מתכוון לרוץ עם שמיכות או מעילי דובון ולפזר את הכבלים.
המחיר ששילמנו עבור עברת הבטיחות במרוץ, גרם לנו להפסיד את הפודיום, ואכן על טעות בטיחות שילמנו ביוקר.
במידה וכל המתחסדים באתר יאמרו שאני מסכן את הקהל במודע, אני יכול לבשר שאת ילדי הייתי שם בקהל בנחת. ואני מזכיר לכולכם שתיקוני המכונאות שאתם עושים ברכבכם, הם מנוגדים לחוקי המדינה ומסכנים חיי אדם, ואני לא מציק לכם בשל כך.

אני מוכן להרים את נושא החילוץ בכננת. רוצים מפגש מסודר בנושא אביזרי חילוץ, עוגנים וכד'? אשמח לבוא לבצע הדרכה / הרצאה.

בנושא חבל הפלזמה: עם כל הכבוד למוצר הנ"ל (גם אני משתמש בו) חבל פלזמה אינו סובל חיכוך. זיז סלע די בו כדי לקרוע את החבל.

בנושא בגדי העבודה: אעביר לרועי ברטוב את המידע.
די כבר, מה אתם פסיכים? המתחרים רצים עם 30 ק"ג ציוד, תוקעים יתדות כמעט עד מרכז כדור הארץ דרך קרקע סלעית, רצים עם שקי פק"ל ושפלות אל הרכב, גוללים מטרים של רצועות וכבלים כבדים, מה אכפת לכם שמתחרה נועל נעלי ספורט? תגידו, שהילד שלכם ילך לדיסקוטק, אז תלבישו לו משקפיים שמסננות קרני לייזר ותתנו לו אטמי אוזניים?

בברכת
חילוצים מהנים,
קיד.
נ.ב. מיקי, היה מרוץ מצויין, אבל קשה........

קיד?????
באמת מתפלא עליך לא מתאים לך כזו התרתחות .
סבורני כי ברוב המיקרים הערות נכונות,
אין כאן דבר אישי, יש כאן רצון ללמוד , להפיק לקחים מטעויות של אחרים ,

אצלינו ביחידת החילוץ פיתחנו שיטת תחקיר שבה המחלץ מדווח על ארועים חריגים
וטעויות שנעשו לכל חברי היחידה
וזאת על מנת ללמוד מטעויות של אחרים
מי שמדווח על טעות וארוע חריג שקרה לא נענש , נהפוך הוא!!!
מי שלא מדווח נמצא בבעיה

כך נוצר מצב של לימוד רציף,
תמיד יש מה ללמוד!!!

בשלוש שנים האחרונות חילצנו ופעלנו במאות ואלפי ארועים
חלק מהחברה כבר הפכו זאת לאומנות לשמה
אז מה ?? הם חפים מטעויות ?
לא!!!

אז אם נכניס זאת לפרופורציה הנכונה הכל תקין

הצעתך ללימוד חילוץ וכננת מבורכת,
הנה הרמתי את הכפפה

נמרוד
08-03-06, 11:23
אני מבין את קיד, ואני חושב שניסיתי בעדינות להגיד את אותו דבר...

זה ספורט! תחרות! כל תורת הבטיחות שרלוונטית ליחידות החילוץ/לטיולים/לצבא (מקור האובססיה שלנו הישראלים למילה "בטיחות" - שימו לב, לא לבטיחות, אלא רק לשימוש מופרז במילה ובהטיות שלה) לא רלוונטיים.

התפקיד של מארגן המרוץ הוא פשוט:

לדאוג להפרדה פיזית מספקת בין התחרות לבין הקהל. וזה בעייתי כמו שאמרנו כי זה מתנגש עם עצם הצורך והרצון של הקהל להתקרב ולראות. הרי אפשר לעשות את כל התחרויות "משחקי רדיוס" - זה מה שאתם רוצים?

כל מה שקורה בתוך הזירה, דורש כללי בטיחות כתובים פשוטים וברורים. העונה מיקי הכניס סעיף שמחייב קסדות על הראשים כל הזמן - הצוותים מצייתים, אין בעייה. אם יוחלט על מכנסיים ארוכים, נעלי שריון ושכפ"ץ - גם את זה מתחרים ילבשו כי זה חוק ברור. לשים שמיכה על הכבל, זה לא חוק ברור, מה ההגדרה של שמיכה, מה ההגדרה של לשים, יתחילו ויכוחים עם המרשל - שמתי שמיכה אבל היא נפלה רגע לפני... הכל בלחץ של זמן - שהוא העניין המהותי, בלי לחץ ובלי זמן זה לא תחרות, זה טיול! - תנו למתחרים להסתכן/לא להסתכן כמיטב יכולתם. רוב רובם של הצוותים שם מקצועיים ומיומנים כמו קיד.

לכל מי שמפחד שיהיו הרוגים בספורט מוטורי - יהיו. לדעתי דווקא לא מכננות, תחרויות העבירות של מיקי הם תחרויות אנרגיה נמוכה, הסיכוי לפציעות קשות ויותר גרוע לדעתי קטן בהם יחסית, אבל במרוצי מכוניות ואופנועים על מסלולי אספלט שאי"ה יקומו במהרה בימינו, במהירויות גבוהות... הספורט המוטורי יגבה מחיר.

ספורט אתגרי זה משחק על גבול הסכנה, גבול הבטיחות, תמיד, ולכן תמיד יהיו מקרים שבהם הגבול יחצה, לא בכוונה ולא תמיד מרשלנות - אלא מעצם המשחק על גבול היכולות וגבול הפיזיקה. אבל זה מה שאנחנו רוצים לעשות וזה מה שאנחנו רוצים לראות, ואנחנו בטיולים גם מחפשים את זה בקטנה, בשביל מה אנחנו עולים את מעלה מחמל, אם לא בשביל הפחד והסיכוי לנצחון?

מאיר רוטברג
08-03-06, 12:15
לצערי נמרוד כאן הטעות,

לא הטעות היא לא של מיקי או של הצוותים
הטעות היא כי כל צופה יודע כי אם המתחרים מתנהלים כך הלו הם הכי מקצוענים שיש
הכי מומחים שיש
הכל הכי הכי
אז אם הם נוהגים כך בלוא ברור כי בחילוץ רגיל ינהגו כך

מצטער ,זה יוצר "תרבות חילוץ" קלוקלת
אולי תחשוב שאני נלחם בטחנות רוח

אבל אם מכל השרשור הזה הרווחנו את קיד לצורך השתלמות חילוץ
דיינו,

ואם מישהוא שהוריד\ או עלול להוריד חתיכת אצבע מכננת ברגע של חוסר זהירות
כתוצאה מכך זה יימנע בעתיד בהחלט דיינו

נמרוד
08-03-06, 12:27
מה זה "תרבות חילוץ"?

מתחרים בתחרות מטרתם אחת בלבד - לנצח. יש חוקים, הם יעשו הכל, הכל, במסגרת החוקים כדי לנצח. וגם יעקפו את החוקים אם אפשר בלי להתפס (ואל תתחילו עם אופי ישראלי, בספר המעולה Drive to win של קרול סמית' יש פרק שלם! בסוף הספר על איך לרמות בלי להתפס...). אתה גם מצפה מהם לחנך את הצופים? על מה ולמה?

מאיר רוטברג
08-03-06, 12:41
כנראה אני נלחם בטחנות רוח:neutral:

זאביק
08-03-06, 14:24
הטעות היא כי כל צופה יודע כי אם המתחרים מתנהלים כך הלו הם הכי מקצוענים שיש
הכי מומחים שיש
הכל הכי הכי
אז אם הם נוהגים כך בלוא ברור כי בחילוץ רגיל ינהגו כך
מצטער ,זה יוצר "תרבות חילוץ" קלוקלת

מאיר, זו כבר השלכה שהיא מחוץ לתחום (של מיקי, של התחרות, של אלוהים . . . לא של הדיון).

למה זה אמור לעניין את מיקי (ושאר המארגנים) איך הצופים מחקים את התנהגות המתחרים בזמן תחרות ?
למה זה אמור לעניין את המתחרים ?
מטרתם לנצח !!!! נצחון הוא לא הדבר הכי חשוב, הוא הדבר היחיד !

זה כמו להגיד שצריך להגביל מירוצי פורמולה 1 למהירות של 100 קמ"ש, כי הצופים עלולים ללמוד מזה תרבות נהיגה מהירה מידי.

ד ו ר ו ן
08-03-06, 18:39
קיד,
אני לא בא לתת לך או למתחרה אחר עצות או השגות לגבי איך אתם מתלבשים או נוהגים בתחרות-עניין שלכם בלבד מול חוקי התחרות.

העניין הוא בשילוב חבר'ה מקצועיים-מי יותר ומי פחות- עם קהל באותה הזירה, קהל שעובר על הכבלים ובין הרכבים זאת בעיה איך שלא תסובב את זה,ילדים בתוך הנ"ל עוד יותר בעיה.

ביבנה באגם זה היה יכול להיות מאד פשוט עם סס"ל מסכן מסביב לגבעה או אפילו הנחיה ברורה היכן עובר המסלול כדי שידעו היכן לא לעמוד.

מאיר רוטברג
08-03-06, 20:14
מאיר, זו כבר השלכה שהיא מחוץ לתחום (של מיקי, של התחרות, של אלוהים . . . לא של הדיון).

למה זה אמור לעניין את מיקי (ושאר המארגנים) איך הצופים מחקים את התנהגות המתחרים בזמן תחרות ?
למה זה אמור לעניין את המתחרים ?
מטרתם לנצח !!!! נצחון הוא לא הדבר הכי חשוב, הוא הדבר היחיד !

זה כמו להגיד שצריך להגביל מירוצי פורמולה 1 למהירות של 100 קמ"ש, כי הצופים עלולים ללמוד מזה תרבות נהיגה מהירה מידי.

זאביק,

ההשלכה שאתה עושה שגויה!!
זה לא שצריך להגביל את פורמולה 1 ל 100 קמ"ש

הפוך גוטה הפוך
המהירויות העצומות וההשגים ההנדסיים משכו את כל תעשית הרכב למעלה
לכיוון הפורמולה ולא להייפך

קיד
08-03-06, 21:34
לשמחתי, דיון פורה:D

אבל....לא יכולתי להתאפק

נוסחה-עומס העבודה של כבלים,את קוטר הכבל במילימטרים מעלים בריבוע ומכפילים ב-33,

כלומר כבל בקוטר 10 ממ= 10X10X33 טון=3.3 עומס עבודה, כננת 3.8 טון ממשיכה לעבוד,הכבל נקרע!
גבי, בכלל לא הגזמת:roll:
3.3 טון, עומס עבודה בטוח להרמה ==> 3.3*9=29.7 טון לקריעה.

בברכה,
קיד.

זאביק
08-03-06, 23:32
המהירויות העצומות וההשגים ההנדסיים משכו את כל תעשית הרכב למעלה, לכיוון הפורמולה ולא להייפך

אבל אתה דיברת על זה שהצופים לומדים "תרבות חילוץ קלוקלת"
(ופה אתה מדבר על תעשייה שמתפתחת כתוצאה מניסויים וטעויות, במטרה להגיע להישגים בפורמולה 1 ).

זה שני דברים שונים לגמרי.
תראה לאיזה הישגים הנדסיים מגיעות הסדנאות בבניית רכבי האקסטרים, הישגים שאחר כך מיושמים ברכבי לקוחות.

החיקוי שעושים (אם בכלל) הצופים בצורות הנהיגה והחילוץ של המתחרים, לא צריכים להוות שיקול, לא למארגנים, ולא למתחרים.

yogibear
09-03-06, 07:29

במקור פורסם על ידי גבי כהן
רוצים מפגש מסודר בנושא חישוב עומסים על כננת???? .

נכון שאי אפשר ללמד נהיגה נכונה וחילוץ בהתכתבות, אבל טיפים וצילומים לשימוש בכננת, שימוש
בשאקלים ובמכפילי כח יעזרו מאוד.
אני מקווה שתרימו את הכפפה שזרקתם ויפתח שרשור (או אולי מאמר ) שמדבר על חילוץ נכון (ולא תחרותי כמו שרשור זה ) בכננת.
מהשרשור הזה דווקא הפקתי כמה "תובנות" אבל הייתי רוצה לדעת יותר גם בתיאוריה, ואני מקווה שאני לא היחיד שמבקש הסברים נוספים.

גבי כהן
09-03-06, 10:49
קיד ,
לצערי אני חושב שאתה טועה, אבל את המשך הדיון בגין חישוב עומסים נמשיך בפרטי...
מטרת השרשור היתה לנסות ללמוד שימוש נכון ובטוח בכבל ובכננת..לא???

1 מנהלים:אפשר לכתוב מאמר או כתבה על הנושא,,,,
2 אני יכול לנסות לארגן הרצאה בנושא, בבית ספר לתחבורה באשדוד..מישהו מעונין???( אגב מי שמעביר את ההרצאה בנושא חילוץ, חבר'ה ותיקים יוצאי יחידת החילוץ של ציוד כבד.)
3 אפשר לפתוח כאמור שרשור נוסף ולהתחיל מהתחלה...כבלים,כננות,חישוב עומסים,חישוב התנגדות וכו....

אגב
3.3 טון עומס עבודה למשיכה,( לא להרמה, למנוף יש חישוב אחר) ועד לקריעה יש מקדם של 10 אחוז ,לא יותר (בין משיכה לקריעה אין הפרש של 26 טון)

נמרוד
09-03-06, 10:58
קיד ,
לצערי אני חושב שאתה טועה, אבל את המשך הדיון בגין חישוב עומסים נמשיך בפרטי...
מטרת השרשור היתה לנסות ללמוד שימוש נכון ובטוח בכבל ובכננת..לא???

1 מנהלים:אפשר לכתוב מאמר או כתבה על הנושא,,,,
2 אני יכול לנסות לארגן הרצאה בנושא, בבית ספר לתחבורה באשדוד..מישהו מעונין???( אגב מי שמעביר את ההרצאה בנושא חילוץ, חבר'ה ותיקים יוצאי יחידת החילוץ של ציוד כבד.)
3 אפשר לפתוח כאמור שרשור נוסף ולהתחיל מהתחלה...כבלים,כננות,חישוב עומסים,חישוב התנגדות וכו....

אגב
3.3 טון עומס עבודה למשיכה,( לא להרמה, למנוף יש חישוב אחר) ועד לקריעה יש מקדם של 10 אחוז ,לא יותר (בין משיכה לקריעה אין הפרש של 26 טון)

1. אפשר בהחלט. כינון וחילוץ זה נושא כבד לכתוב עליו בצורה מלאה (אבירם ברקאי הרי כתב ספר שלם), וזה משהו שתמיד היה ברשימת הto-do שלי ושל חנן. נשמח מאד להעזר בך גבי, ובקיד, ובמומחים אחרים - אם זה מתאים לך, תתחיל לאסוף חומר, לכתוב טיוטה ראשונית, שלח אלי ואז נתחיל לדסקס ולבנות את המדריך הזה.
2. ניתן לחברים להביע את עניינם
3. בהחלט.

אבל יש נקודה רביעית והיא החשובה לי להעביר - ספורט זה ספורט. לא יכולות להיות לו תקנות בטיחות מחמירות כמו שיש בצבא או לכם העוסקים בגרירה וחילוץ.

הדרך היחידה להפחית/לחסל את סכנת הכננות היא להקטין למינימום ואף לחלוטין את השימוש בהן - ראו תחרויות זחילת סלעים בארה"ב, שם לא משתמשים בכננת כמעט בכלל. שימוש בכננת זה חירום, זה אומר שמישהו בעצם מוותר על המכשול, בערך כמו ברוך במכשול החמישי שלו בתחרות האחרונה - הוא ידע שהוא חייב לסיים את המכשול בזמן נתון כדי לנצח את התחרות, אבל אם הוא נוגע בכננת, הוא מפסיד. אז הוא והצוות כשהתיישבו על הבטן ניסו את כל הטריקים שבספר מכל הכיוונים (ובסוף לא עמדו בזמן :sad: ). בעיני זה גם הרבה יותר מעניין, ללא הכננות, ברגע שפותחים כננת זה די ברור שהצוות יעבור את מה שלא יהיה, רק שזה לאט-לאט ומשעמם... זה בעצם ההבדל בין קטגורית האקסטרים לסטנדרטים.

מאיר רוטברג
09-03-06, 15:30
ראשית הדיון חזר לפסים סבירים

שנית זאביק
בכל דבר ועניין יש משהוא לימודי,

לא הצופים בפורמולה אוט אדיוטים כמוני שתמיד מנצלים שהות בארה"ב להיות צופה במרוצי אינדי לא לומדים נהיגה בהתכתבות .

אבל כינון , רואים אצל החברה, רואים בתחרויות ומבינים שכך צריך לנהוג,
גם החתום מטה לא חף מטעויות אבל כתוצאה מקורסים והכשרות משתרש אצלי לפחות
נושא הבטיחות ואני אומר לך באחריות מלאה כי בטיול האחרון שהיה צורך בכננות וניהלתי את העניין עצרתי הכל וגם שצריך הערתי למישהוא ולא דווקא בעדינות שייצא מטווח הסכנה ורק אז המשכנו בחילוץ ,

נכון ,אולי אגו של מישהוא נפגע , נכון לא קרה כלום אבל לטעמי לפחות עדיף משנה זהירות על פני המאצואיזים המצוי

הנה כמה חברה הרימו את הכפפה ,
כבר התקדמנו

מאיר רוטברג
12-03-06, 11:11
בזמן אחד החילוצים ,נקרעה רצועה ועפה יחד עם השאקל לתוך המכונית
המושכת . הרצועה והשאקל פוצצו את החלון האחורי של הרכב ונעצר רק
על המשענת של הכיסא נהג.

לבעל הרכב - דבר איתי מחר על המחיר.
התשלום עלי.

תצחקו כמה שתרצו על נושא הלמידה,

בנס זה לא נגמר בראש של הנהג

זאביק
12-03-06, 12:33
ציטוט מג'יפטריפ:בזמן אחד החילוצים ,נקרעה רצועה ועפה יחד עם השאקל לתוך המכונית
המושכת . הרצועה והשאקל פוצצו את החלון האחורי של הרכב ונעצר רק
על המשענת של הכיסא נהג.

מאיר, אם כבר אתה מצטט, תביא את כל הציטוט (או קישור),
כי זה נשמע מחוץ להקשרו.

ובטח מחוץ להקשר של הדיון (לפחות הראשוני).
מה אנחנו יכולים ללמוד מזה ? כלום. מה היה שם ? למה זה נקרע ?
אני הייתי עד ללא מעט חילוצים (זה אחד ה"יתרונות" בלהיות חבר של ארז בחורף), כולל חילוצים מסובכים של ארבע כננות, מכל מיני כיוונים, במקביל.
באחדים, נקרעו לנו רצועות, נשברו אוזניים (וכן, גם שברו שמשה), ועדיין לא קרה כלום.
כי אנחנו לא עובדים בלחץ, ואנחנו מקפידים על בטיחות. אנחנו לא מתחרים !!!

בלתי אפשרי ללמד חילוץ בהתכתבות.
אפשר לתת טיפים והסברי בטיחות, אי אפשר לוודא שמישהו מיישם אותם בכלל או מיישם אותם לא נכון.
זה נשמע אולי מתנשא להגיד את זה - אין תחליף לקורסי חילוץ.

חנן-ג'יפולוג
12-03-06, 12:42
עוד לא נקרעה לי אף פעם רצועה, או נשבר שאקל, תקני או לא, אחרי מאות חילוצים. אחת הרצועות שלי איבדה חלק מרוחבה כי איזה מהנדס אווירונאוטיקה אחד שחילצתי, דרס לי אותה כאות תודה :-P

כשזה קורה, זה כמעט תמיד קורה מהשיטה הפסולה של חילוץ במכות. לא כתוצאה ממשיכה זהירה ומחושבת.

מי שם כסף שמישהו שם "לקח תנופה" ?

מאיר רוטברג
12-03-06, 13:12
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=2&item=677774

-->