PDA

צפייה בגרסה מלאה : חום נורמלי?

bigili
08-03-06, 15:35
שלום,

אצלי בויטרה מד החום מגיע עד לרבע סקלה כשהמנוע חם. במכוניות אחרות שהיו לי, מד החום בדרך כלל מגיע לחצי סקלה כשהמנוע חם. האם זה נורמלי? או שיש לי מנוע פולני..

תודה מראש לכל מי שעונה
אילן

אלון_ק
09-03-06, 12:40
במידה והמנוע מתחמם בקצב סביר ולא איטי, אני לא רואה סיבה לדאגה.

bigili
09-03-06, 13:28
במידה והמנוע מתחמם בקצב סביר ולא איטי, אני לא רואה סיבה לדאגה.

תודה על התשובה.

פשוט פרקתי את הפלגים שלי לפני כמה ימים וראתי שהם קצת שחורים מפיח. מה שבדרך כלל מראה שהתערובת עשירה מדי. אז לקחתי את הגיפ לבדיקה ובבדיקה אמרו לי שהתערובת בסדר. אז חשבתי שאולי המנוע לא מתחמם מספיק.

אילן.

boba banay
10-03-06, 08:43
לא מתיימר להיות מומחה גדול,
אבל בסמוראי שלי כשהמד חום הגיע רק עד לרבע - בדקתי טרמוסטט(שהסתבר שהיה דפוק - נשאר תקוע באותו מצב כשהשרתי אותו במים רותחים)
החלפתי טרמוסטט והיום המד חום נמצא על חצי סקאלה...

ארגיל איל
10-03-06, 11:06
מגע רופף של נעל הכבל ביוניט , יכול לגרום לפעמים לקריאה לא נכונה.

הכי טוב לפי דעתי ,לבדוק טמ" מים לאחר נסיעה של חצי שעה לפחות.

בדרך כלל רוב הרכבים שעון טמ" מחוג יראה אמצע סקאלה , ללא קשר לטמ" סביבה.

מומלץ לבדוק טרמוסטט. [ לפרק רק שמנוע קר.] פתיחת פקק רדיאטור שרכב חם , לנהוג משנה זהירות , לשחרר לחץ להשתמש באביזרי הגנה על הידים, עינים.

בתודה מראש ארגיל אייל .

WildLove
23-11-07, 03:22
ממשיך את השרשור עקב הנושא הרלוונטי אך הפעם מדובר בסמוראי שנת 93,
מד החום מגיע בקושי קצת מעל המינימום,
הוצאתי את הטרמוסטט, הוא היה סגור לגמרי, השרתי במים חמים - הוא נפתח, וכשהוצאתי נסגר.. חזרתי על הבדיקה מספר פעמים על מנת לוודאות שאין מצב שהוא נתקע פתוח
נתתי מינוס מגוף הרכב לכבל שמגיע מלוח השעונים אל היוניט חום והשעון קפץ עד הסוף, מה שאומר שהוא תקין
אז עכשיו הדרכים שלי לפי איך שאני רואה את זה מתפצלות לשתיים:
א.המנוע באמת לא מגיע לטמפרטורת עבודה כי:
1.פאן קלאץ' תקוע ולא מפסיק לעבוד (לא מעז לבדוק עם היד)
2.הטרמוסטט לא מפסיק לעביר מים, למרות שעושה רושם שהוא אטום

ב.משהו גורם לשעון לזייף כי:
1.זליגת מתח בדרך בין היוניט עד ללוח השעונים
2.יוניט תקולה (נשמע אבסורד כי היא נראית כזו קטנה ומשנית)

עד כמה שאני יודע הדבר שיוכל לעזור לי ולהגיד לי לאיזה כיוון לפנות זה ע"י ידיעת חום המנוע האמיתי, הבעיה היא שאני גר בעיר לא מפותחת (אילת) שלא מצאתי פה בעל מקצוע אחד שיש לו את הכלים לבדוק את זה. האם יש איזושהי דרך שאני יכול לברר בעצמי את טמפרטורת העבודה המשוערת של המנוע?
האם מישהו יכול לחשוב על עוד סיבה שהשעון מזייף \ המנוע לא מגיע לטמפרטורת עבודה?
יש לציין שהרכב פולט גזים (ללא עשן) מה שגורם לי יותר ללכת לכיוון הטמפרטורה שלא עולה
תודה מראש ושבת שלום,
אלעד!

נמרוד
23-11-07, 16:42
טרמוסטט הוא אכן החשוד הראשון תמיד כשהמנוע קר. אין עוד תקלות במערכת הקירור שיכולות לגרום למנוע להיות קר מדי - בכל מקרה שיש עודף קירור, התרמוסטט שם בשביל לסגור את הדרך.

הדרך להתקדם הלאה היא לבדוק את טמפרטורת נוזל הקירור האמיתית. אתה צריך למצוא תרמומטר כלשהו שיכול למדוד עד מאה וקצת מעלות, אם לא במוסך אז אולי במטבח של אחד המלונות, מזה יש לכם הרבה :mrgreen:

Viper
23-11-07, 17:21
2.יוניט תקולה (נשמע אבסורד כי היא נראית כזו קטנה ומשנית)

אלעד, זה שהיוניט קטן לא שולל אפשרות שהוא תקול....
זוכר את היוניט רוורס אצלך?!? (אמנם היוניט חום קצת יותר קטן).
תפעל לפי המלצת נמרוד- בדוק טמפ' אמיתית. רק כך תוכל להיות בטוח מה הבעיה מבלי לפרק/להחליף חלקים במנוע.
אגב, יש לך קורוזיה במערכת הקירור?
בהצלחה!

צרצר
23-11-07, 18:12
שבת שלום לכולם .

אני ממליץ על מד חום מכני , יכול ליפתור המון בעיית/שאלות במנועים . הוא אמין ואו שהוא עובד או שהוא לא ואז אין שאלות של תקין לא תקין .
אבל באילת כמו שבאילת תמצא רק ב-'F והכי זול אצל ירוחם :mrgreen: .

WildLove
24-11-07, 01:48
ירוחם צדיק, רק שהבן שלו חושב שאני כספומט נייד רכוב על סמוראי ואני לא אוהב את זה:)
היוינט רוורס הייתה תקינה, פשוט החוטים שלה נתלשו.. וקורוזיה יש קצת, לא יותר מדי..אבל מצד בשני באיזה סמוראי אין?
למה השאלה?
מעבר לזה, איך אני יכול לבדוק את תקינות היוניט? אולי בעזרת מד מתח? מישהו יודע מה המתח שהיא אמורה להציג כשהמנוע מגיע לטמפרטורת עבודה\מישהו יכול לעשות טובה ולבדוק?

Viper
24-11-07, 06:55
קורוזיה יש קצת, לא יותר מדי..אבל מצד בשני באיזה סמוראי אין?
למה השאלה?
מעבר לזה, איך אני יכול לבדוק את תקינות היוניט? אולי בעזרת מד מתח? מישהו יודע מה המתח שהיא אמורה להציג כשהמנוע מגיע לטמפרטורת עבודה\מישהו יכול לעשות טובה ולבדוק?

היוניט לא מעביר מתח, אלא התנגדות כלפי המינוס (-).
כמובן שאתה יכול לפרק אותו לשים במים בטמפ' שונות ולבדוק התנגדות בין החיבור החשמלי (ששם מתחבר החוט לשעון) לבין גוף היוניט. טבלה של טווח ההתנגדות נמצאת ב-FSM (אם אני לא טועה).
ולמה קורוזיה? יכול להיות שהיא יצרה מעין ציפוי מבודד בצידו הפנימי של היוניט ולכן הקריאה שגויה...

Viper
24-11-07, 07:46
אלעד,
השקעתי בשבילך...
יש בתמונה כיצד מבצעים בדיקה ליוניט חום ומה קריאות ההתנגדות בהתאם לטמפ' המים.
בהצלחה!
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=6960

WildLove
30-11-07, 21:10
תודה רבה אלירן, מה הייתי עושה בלעדייך... :) (אל תשכח לקרוא לי לכל טיפול)
לפי מה שנראה בציור - אני אמור לחבר צד אחד של הרב מודד לחלק החיצוני של היוניט, זה שמתחבר לשעון והצד השני של הרב מודד אל החלק הפנימי של היוניט? או שצד אחד לאיפה שמתחבר השעון והצד השני לגוף הרכב (מינוס)?

Viper
02-12-07, 12:23
צד אחד של הרב-מודד לרגל שאליה מתחבר החוט שהולך לשעון החום.
צד שני של הרב מודד לגוף של היוניט. (היכן שהוא מתברג לבלוק המנוע).
שים לב לנקות היטב את היוניט (היכן שתחבר את הרב מודד) מגריז/פיח ושאר מבודדים, אחרת קריאת ההתנגדות תהיה שגויה.

-->