PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבחן דרכים לגראנד צ'רוקי WK החדש מול דיסקו3

נמרוד
09-03-06, 09:08
http://www.jeepolog.com/213.html

תודה לרמי grand על "קנה המידה" למבחן :D
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=test_jeep_vs_LR_2005/jeep_grand_cherokee.jpg

http://www.jeepolog.com/with.php?pic=test_jeep_vs_LR_2005/Dsc_0045.jpg

גיא
09-03-06, 09:40
כן כן כן

יודעים כבר

זאת עבודה שחורה וקשה אבל מישהו חייב לעשות אותה ...

:-)

כל הכבוד.

כתוב בצורה מבריקה !

אם כי הכלות הטוענות לכתר לא יהיו רלונטיות לגבי ב 20 שנה הקרובות.

תודה.

tayrie
09-03-06, 10:29
דיסקברי דור קודם היה אמור להשתתף ולא הצליח להגיע לשטח.

grand
09-03-06, 10:41
תודה לך נמרוד על הזכות להשתתף במבחן.
כתבה מעולה,כתובה יפה ומהנה מאוד לקריאה.

רמי.

KOOKE
09-03-06, 18:01
רמי

לא ברור לי כיצד במבחן שנערך בהשתתפותך LR נבחר כמנצח...

grand
09-03-06, 19:08
שלוימה ידידי. :smile:
כמה זמן אנו מכירים? 4 שנים? ביום שישבנך המעונג יתפנק במושב המפנק של הגראנד ונראה אותך מחייך מעונג רק אז I rest my case
ואולי אז נמכור :cry: ונחליף לדיסקו כדי שלא ישעמם לנו ונמשיך להתנצח בפורום :razz:

חוץ מזה אם קראת את הכתבה לעומקה המנצח מבחינתנו העניים, זה שצריך לעניין אותנו בעתיד בתור רכב טיולים הוא לא ה LR3.

סוזי המשתוללת
11-03-06, 09:56
כתבה מעולה - כרגיל
אני הולך להמליץ לטופגיר להחליף את נמרוד בגמד :twisted:

נמרוד
12-03-06, 00:21
רמי

לא ברור לי כיצד במבחן שנערך בהשתתפותך LR נבחר כמנצח...

שלמה, קודם כל גם אסף היה שם כדי לאזן את חבר השופטים... חוץ מזה שבנימה רצינית, אין מה לעשות - דיסקברי 3 הוא רכב שטח עדיף על הWK, ברגע שהרמת אותו למצב הגבוה שלו. יש לו מערכת מתלים עדיפה, גובה עדיף, ומבחינת משיכה שניהם מתפקדים דה-פקטו כנעוליםX2. עדיין שניהם נמוכים מדי, פגיעים מדי, הדיסקו השיל קצת פלסטיק, הג'יפ חטף סדק בפגוש האחורי... ומבחינת צמיגים, הדיסקו הוא פשוט בזיון. כשאתה חושב מה אפשר לעשות איתם מבחינת שיפורים, אתה חוטף חום. גראנד כמו של רמי עדיף בעיני מכל בחינה, לוקח אותו בלי לחשוב פעמיים. הקטע של רכב חדש מהניילונים פשוט לא עושה לי את זה.

KOOKE
12-03-06, 00:54
נמרוד

מן הסתם הבנת שמדובר בהתנגחות על דרך ההומור.

בעיית הצמיגים של הLR3 ניתנת לפיתרון פשוט יחסית על ידי החלפת מידת הג'אנט ל- 17" ואז ניתן גם למצוא "צמיגי שטח" יותר נורמאליים. ההחלפה של מידת הג'אנט למיטב ידיעתי מאושרת על ידי היבואן ואינה פוגעת באחריות של הרכב.

ברור שאתה כמו גם רוב אם לא כל באי האתר מעדיפים רכב "שטח טהור" או לפחות רכב שטח שניתן לשפרו ולהתאימו לשימוש יותר מסיבי בשטח.

המגמה של הפיכת רכבי השטח ל"פרייבטים" והעדפת יכולות הכביש על פני יכולות השטח ברכבי הכבישטח נדונה רבות ומועלית כמעט בכל מבחן דרכים של רכב שטח חדיש והועלתה במרומז ובצורה יפה גם בכתבה שלכם.

השאלה שאותי מעניינת בהקשר הזה היא אם בכלל ימשיכו לייצר עבור השוק האזרחי רכבי "שטח טהור" שנשמרת בהם ההעדפה ליכולות השטח על פני יכולות הכביש.

JEEP בניגוד למגמה דווקא ייצרו לאחרונה את הרוביקון בגירסה הארוכה כדגם חדש אבל לעומתם LR עומדים לשנות את הדיפנדר ולהפוך אותו למשהו יורת רכרוכי - לפי השמועות ותמונות או סקיצות של מחליף הדיפנדר.

בקיצור הגרעין הקשה של חובבי השטח והגרעין הקשה של מכוניות השטח הופכים לאט לאט להיות זן נכחד.

שלמה

tomer s
12-03-06, 07:33
אחלה כתבה כל הכבוד!!!

עוד 15-20 שנה את כל הבעיות ברכבים האלה יפתור רק ליזרד.....(ושאר מהנדסי המחשבים...) סוף עידן הרתכת והדיסק.
QUOTE=KOOKE]

בעיית הצמיגים של הLR3 ניתנת לפיתרון פשוט יחסית על ידי החלפת מידת הג'אנט ל- 17" ואז ניתן גם למצוא "צמיגי שטח" יותר נורמאליים. ההחלפה של מידת הג'אנט למיטב ידיעתי מאושרת על ידי היבואן ואינה פוגעת באחריות של הרכב.

שלמה[/QUOTE]
שלילי בזנ"ט היבואן לא מכסה כלום. אני מכיר מישהו שרכש סט כי הוא חשב כמוך ותכל"ס היבואן לא מוכן לשינוי.
והפיתרון של היבואן הוא שמודל 06 מגיע עם בערך AT

נמרוד
13-03-06, 12:54
ג'אנט 17X8.5 זה יופי של ג'אנט, לצמיג 37/12.5. לצמיגים בגודל 30-31-32 זה גם זבל עופות שלמה, מבחר הצמיגים קטן (ב18 הוא פשוט לא קיים) והמחירים בשמיים. זה פשוט לא הגיוני לסוע בשטח עם צמיג בחתך 55 או 60, ועם ג'אנט ברוחב הצמיג, זה טמטום, כל מבחן דרכים לרכב חדש עם צמיגים כאלו אנחנו אומרים תודה לאל אם זה מסתיים בפאנצ'ר אחד. וממש, ממש לא מהשתוללות, אני כתבתי ואני לא צוחק, במקרה הזה פשוט לא מצאנו את האבן הקטנטנה שקרעה את דופן הצמיג.

KOOKE
13-03-06, 14:01
נמרוד

אני לא מבין מה פתאום אתם עושים מבחן בשטח לרכב שטח חדש ?? ממתי רכב שטח חדש אמור לנסוע בשטח ??

סתאאאם..אבל גם הצמיגים הם סימפטום לתופעה/ מגמה של הפיכת רכבי השטח לפרייבטים.

בכל אופן יצא לי לטייל מספר פעמים בשטחים לא קלים עם בעליו של LR3 שהחליף צמיגים וג'אנט וטפו טפו הוא הסתדר לא רע ולא סבל מפאנצ'רים.

אבל הוא כל הזמן בכה לנו בקשר שהLR3 שלו צועק עליו (התראה קולית) שיוריד מהירות מתחת ל-40קמ"ש שאם הוא לא יעשה זאת המערכת תנמיך את הרכב ובמצבו הנמוך הLR3 לא יכול לנסוע אפילו בשבילים נוחים יחסית בשטח.

בקיצור גם בשבילים המהירים היינו צריכים לנסוע בקצב האיטי שהכתיב לנו הLR3 .

שלמה

-->