PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה לא מניעה פרק ב

shaigadi
09-03-06, 20:01
אתמול במהלך הנסיעה הרכב החל לגמגם ונכבה ברגע, כל נסיונותי להניע אותו שוב עלו בתוהו( דלק, מצבר)

כיבוי והדלקה של הסוייץ העלה פתאום אנסוף תקלות

21
42
קראתי את דף התקלות אבל לא הבנתי מה צריך לעשות..

הרכב היום היה במוסך ואמרו לי שלא מגיעה הצתה בכלל

עזרתכם?

זאבי
10-03-06, 14:27
מנסיון אישי.
במידה ואין ניצוץ בכל הפלגים - בדוק/החלף את הקויל.

במידה ומדובר בגימגום קימת גם אפשרות לאינז'קטור/ים דפוקים.

בהצלחה

shaigadi
10-03-06, 22:14
אז ככה

היום שבתי לבדוק ואין תקלות, כלומר 12 33 55

מוזר

בכל אופן עדיין לא מניע לא מגיע זרם לקוייל

קניתי מודד מתח.. עכשיו צריך ללמוד איך להשתמש בו

ביום א אני יבדוק אם מגיע זרם מחיבור 15 מהמחשב רעיונות נוספים לבדיקה יתקבלו בחום

תודה
שי

זאביק
11-03-06, 22:17
היום שבתי לבדוק ואין תקלות, כלומר 12 33 55
מוזר

לא לגמרי.
מחשב הסופה זוכר תקלות שהיו.
יכול להיות שמתישהו בעבר, הוא נתקל בתקלות שהזכרת.
כדי לאפס את זיכרון התקלות, מנתקים מצבר לשעה בערך, ואז הזכרון מתאפס.

חנן-ג'יפולוג
12-03-06, 00:18
החשוד הראשון, לדעתי, צריך להיות חיישן קרנק. נסה להחליף אותו באחד שידוע כתקין ובדוק מה קורה.

חימושניק
12-03-06, 10:30
אז ככה

קניתי מודד מתח.. עכשיו צריך ללמוד איך להשתמש בו

ביום א אני יבדוק אם מגיע זרם מחיבור 15 מהמחשב רעיונות נוספים לבדיקה יתקבלו בחום

תודה
שי

הבדיקה שאתה מתכנן לא נכונה!

קודם הסבר קצר על איך הקויל מקבל פיקוד ומתח:

א. הקויל (והמזרקים, סליל העירור של האלטרנטור, וגוף החימום של חיישן החמצן) מקבלים פלוס ממסר הדימום (ממסר ASD). ממסר זה נסגר ע"י פיקוד מינוס מרגל 51 במחשב.
הממסר אמור להיסגר ברגע שמעבירים את מתג ההצתה למצב ON למשך שתי שניות ולהפתח מייד לאחר מכן. בזמן ההתנעה ופעולת המנוע, הממסר אמור להיות סגור (= להוליך זרם בין מגע 30 למגע 87) כל הזמן עד לדימום של המנוע.

בשלב זה עליך לבדוק את הדברים הבאים:

1. האם ממסר הדימום וממסר משאבת הדלק נסגרים למשך כ-2 שניות בזמן שהסוויץ מועבר למצב ON? אם כן, עבור לשלב הבא, אם לא, בדוק את הממסרים, את החיווט בתוך תיבת הממסרים ואת הרציפות בקו 51 שבא מהמחשב.

2. האם הממסרים נסגרים בזמן שמנסים להניע? אם לא, מדובר בבעיה בחיישן גל ארכובה (לא בהכרח החיישן אלא גם חיווט או קצר בחיישנים שמקבלים הזנת מתח יחד עם חיישן זה - חיישן מהירות הרכב וחיישן הסנכרון (גל זיזים) שנמצא במפלג). אם כן, בדוק האם מגיע מתח להדק הפלוס בקויל (צריך להיות + 12 וולט כל עוד הממסר סגור),
אם אין מתח, בדוק חיווט בין הממסר לקויל.

ב. הפיקוד (מינוס) מגיע לקויל מרגל 19 במחשב (ולא 15 כפי שכתבת). בכל פעם שהמחשב רוצה לגרום להצתה באחד הצילינדרים, הוא מנתק את המינוס שמגיע לקויל.
ניתן לבדוק זאת ע"י מנורת ביקורת (יש להשתמש אך ורק במנורת ביקורת מבוססת LED, מחשש לנזק למחשב). יש לחבר את הפלוס של המנורה לחיבור הפלוס של הקויל, ואת המינוס לחיבור המינוס של הקויל ואז לתת סטרטר. המנורה אמורה להבהב בקצב של ההצתר שאמורה להיות. אם המנורה מהבהבת ועדיין אין ניצוץ, החלף קויל (מומלץ אך ורק קויל מקורי של MOPAR! חס וחלילה לא זבל טיוואני שמסתובב עכשיו בשוק החלפים)

מקווה שזה עוזר.

shaigadi
12-03-06, 11:10
תודה על התגובות

חימושניק- אני יבדוק את הצעתך היום

בינתיים הרכב במוסך וגם הוא אמר שהוא בודקר נתקים ואז יבדוק את חיישן הקרנק

shaigadi
13-03-06, 23:52
נבדקו כל הממסרים ובאמת 2 מתוכם היו שרופים

תודה לכולם

יאללה שבת הקרובה צ'יפ יראה קצת שטח

-->