PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת נעילות

razst
10-03-06, 16:17
אז החלטתי היום לבדוק אם יש לי נעילות בגיפ שקניתי (כמו שהמוכר אמר). הרמתי גלגל קדמי וסובבתי ו...שום נקישה לא נישמעה ! הגלגל מסתובב חופשי ללא רעשים. אז המסקנה היא שאין נעילה קדמית - האם אני צודק? או שצריך לפתוח את הביצה לבדוק?

ואז עברתי לבדוק נעילה אחורית. הרמתי גלגגל אחד ניסיתי לסובב אבל הגלגל פשוט סרב. רק ממש סיבוב קצר אולי עשירית סיבוב אבל לא יותר. (הבלם יד היה משוחרר וללא הילוך). מה יכול לגרום לתופעה זו? אולי הייתי צריך להרים שני גלגלים? אולי הנעילה לא עובדת טוב ונמצאת במצב נעול כל הזמן? לפי מה שהבנתי מהמוכר יש נעילה אוטומטית.

וד"א תודה רבה לאביגדור שהעביר לי היום קורס מבוא מזורז לSIX כולל שתיה ע"ח הבית! הכתום שלך נראה נהדר - לא רק אבל בעיקר בפנים!

תודה.
רז.

חנן-ג'יפולוג
10-03-06, 17:34
אז החלטתי היום לבדוק אם יש לי נעילות בגיפ שקניתי (כמו שהמוכר אמר). הרמתי גלגל קדמי וסובבתי ו...שום נקישה לא נישמעה ! הגלגל מסתובב חופשי ללא רעשים. אז המסקנה היא שאין נעילה קדמית - האם אני צודק? או שצריך לפתוח את הביצה לבדוק?

אם נעלת את נועלי הטבורים, אז כן, אין לך נעילה קדמית אוטומטית. תיאורטית, יתכן שיש לך נעילה נשלטת, אבל אז אתה צריך לראות בתוך הקבינה את כפתור ההפעלה שלה.

ואז עברתי לבדוק נעילה אחורית. הרמתי גלגגל אחד ניסיתי לסובב אבל הגלגל פשוט סרב. רק ממש סיבוב קצר אולי עשירית סיבוב אבל לא יותר. (הבלם יד היה משוחרר וללא הילוך). מה יכול לגרום לתופעה זו? אולי הייתי צריך להרים שני גלגלים? אולי הנעילה לא עובדת טוב ונמצאת במצב נעול כל הזמן? לפי מה שהבנתי מהמוכר יש נעילה אוטומטית.

מצב הטרנספר היה 2X4 ? ניסית לסובב לשני הכיוונים? אם לא הצלחת אז יתכן שיש לך ספול או נעילת זיקה.

razst
11-03-06, 20:57
מקדימה אין נעילה נשלטת וכשבדקתי מאחורה הטרנספר היה על 2X4 ולא הצלחתי לסובב בשני הכיוונים.

חנן-ג'יפולוג
11-03-06, 23:14
טוב, אז קיבלת תשובות על השאלות שלך, לא? ;)

razst
11-03-06, 23:34
טוב, אז קיבלת תשובות על השאלות שלך, לא? ;)

פחות או יותר כן, תודה. דבר אחד לא מסתדר לי: המוכר אמר לי שהוא יסדר בעיה בקפיץ של הנעילה האחורית מה שנשמע לי כמו נעילה אוטומטית ולא זיקה - אבל אולי אני טועה. השבוע אני אבדוק את הענין יותר לעומק.

חנן-ג'יפולוג
11-03-06, 23:58
בהחלט יתכן שיש לך נעילה אוטומטית אחורית שעקב תקלה מתפקדת כספול, אבל זה לא משהו שמישהו יכול לזהות בהתכתבות.

razst
12-03-06, 10:39
לגבי הנעילה הקדמית (שעל פניו נראה היה שאין בגיפ) דיברתי עם המוכר והוא אמר לי שדווקא כן יש נעילה קדמית מסוג Powertrax והיא ננעלת רק תחת לחץ ולא אמורה להשמיע תקתוקים.

אני מאמין למוכר. אבל האם זה נשמע הגיוני? ואם כן אז אך ניתן לבדוק? לפתוח את הביצה?

חנן-ג'יפולוג
12-03-06, 10:57
POWERTRAX זו חברה, לא דגם נעילה. ה"לוקרייט" שלהם מתקתקת חזק. ה"נו-סליפ" שלהם אמורה לתקתק חלש יותר. אין לי הרבה נסיון עם הנו-סליפ, אבל למיטב זכרוני גם ממנה שומעים תקתוקים.

בכל מקרה:

תרים שני גלגלים קדמיים באוויר. הילוך ראשון וטרנספר ב4X4 נועלי טבורים נעולים. סובב גלגל קדמי אחד קדימה. אם השני מסתובב אחורה אז יש לך שם דיפרנציאל פתוח, וזו תשובה סופית.

נמרוד
13-03-06, 13:32
כשאומרים פאוור טראקס בארץ מתכוונים לNo-slip בדרך כלל, החדשה והשקטה יותר.

רז, מכיוון שהג'יפ שלך מוכר ובהחלט היו בו בעבר שתי נעילות, ואין סיבה להאמים שפורקו, אני מרגיש שאולי יש כאן קצר בתקשורת מעורב בחוסר נסיון שלך, וזה טבעי לגמרי. האוטו אצלך, אתה רוצה להיות שקט - פתח מכסי דיפרנציאלים, תסתכל בעיניים, תחליף שמן על הדרך. ממש לא מסובך, רק קצת מלוכלך אם לא תזהר :D

חנן-ג'יפולוג
13-03-06, 13:55
בג'יפ של אופיר היתה מקדימה לוקרייט קדמית, אלא אם כן מישהו החליף את זה מאז שהוא התקין.

razst
13-03-06, 14:34
תודה חברה.

אז העידכון האחרון הוא שהנעילה האחורית (דטרויט) שבורה ולכן היא כרגע עובדת כספול. לגבי הקדמית אני עוד אבדוק לעומק השבוע.

רז.

zapzapzap
17-03-06, 18:22
היי,

איך בודקים נעילה אחורית בג'יפ אוטומטי?

תודה,
ליאור

יובל48
17-03-06, 19:07
בחוברת ההתקנה של נעילת no slip כתוב כך(בתרגום חופשי)
כשהגלגלים מורמים מהקרקע,העבר להילוך או פארק
סובב ביד את גלגל צד נהג קדימה והחזק,
במצב זה,גלגל צד שני לא אמור להסתובב קדימה
הוא כן אמור להסתובב אחורה.
תחזור על הבדיקה לשני הגלגלים בשני הכיוונים.
כלומר אתה צריך עוזר שיחזיק לך גלגל אחד בזמן שאתה
בודק בצד שני.
מקווה שהכל ברור
יובל

-->