PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח ליום יום - צריך עזרה

RINCEWIND
18-09-03, 19:08
נתחיל בזה שעדיין לא החלטתי סופית, אבל אני שוקל להחליף רכב.
אין לי רכב מהעבודה, יש לי רכב פרטי ליום יום, ואת הסבן לסופי שבוע.
חשבתי למכור את שתיהם, לגרד קצת מפה ומשם ולהגיע לתקציב של בערך 100K

האופציות הן:
1. דיסקו (רחמנא לצלן, כואב לי לכתוב את זה אפילו)
2. צ'ירוקי (זמינות חלפים, וקיטים מחו"ל)
3. טויוטה 4רנר
הרעיון הוא רכב אחד שייתן מענה טוב ליום יום ולשטח.
ההתלבטויות הורגות אותי, דיזל או לא?
אני לא מגיע לקילומטרז של דיזל, אבל העלויות עדיין יהיו יותר זולות מלהחזיק שתי רכבים.

אני מצטער שההודעה לא מסודרת, אבל הכול מבולגן לי בראש.
יש למשהו הגיגים, מחשבות, המלצות, ורעיונות, כל דבר יתקבל בברכה.
(בטוח עבר לכם בראש לעבור לכרכרה אחרי טיול ארוך לדרום ומאות שקלים דלק)

חנן-ג'יפולוג
18-09-03, 19:23
חסר נתון של קילומטרז' צפוי.
וחסרים מחירים של החלופות, כלומר איזה מודל ואיזה מנוע, גיר וכו' אתה מקבל ב100K ש"ח . מצטער, הבקיאות שלי במחירונים אפסית.

polar bear
18-09-03, 19:45
בלייזר דיזל צורה ישנה שעבר הסבה ל 6.5 טורבו דיזל צריך לעלות באיזור ה 50-60 לאגזמפלר טוב, תוסיף לזה 15 {בהגזמה פראית } להחלפת סרנים וחיזוק שילדהבאיזורים רגישים { אם עדיין לא עשו את זה } ואם אתה רוצה אפשר להחליף את ה 208/241 למשהו חזק יותר , וזהו.

יש לך רכב סגור שאפשר להוריד לו את הגג האחורי, דיזל אימתני ,רכבת הינע הכי חזקה שיש לרכב מן השורה ,המון מקום, חלפים ושיפורים בשפע...

ונישאר עודף לישור קו וביטוח.

אריק זמר
18-09-03, 23:31
הופה הופה עודד !!! אייייזה קידום מכירות מעולה. יתרה מזו אני די מסכים עם המסקנות שלך.
אגב, ואז לעבור ל37" כמו עוד כמה אקזמפלרים ??

asafk
18-09-03, 23:38
...ולהכין רתכת בשביל השלדה. נכון, עודד? :twisted:

אסף.

polar bear
19-09-03, 00:11
כשאני רוצה.......... :wink:

אסף - לכל דבר יש טרייד-אוף, אפשר לחזק, וראיתי גם עבודה יפה על איזה שילדה של טנדר במוסך מסוים ברחובות. והכנסתי את זה בתוך ה 15 להשקעות חשובות.

תנסה למצוא רכב שיתן את כל מה שהבליזר הנ"ל נותן וגם שילדה שלא ניסדקת.

Bulldog
19-09-03, 21:03
מזל שאתה לא ממליץ לו על ריאו.
אמיר, מה קרה? מה שבר אתך?

RINCEWIND
21-09-03, 12:23
עומר כלום לא שבר אותי, אני שוקל אלטרנטיבות.
כאחד שאין לו רכב מהחברה, להחזיק 2 רכבים
(3 טסטים בשנה, ביטוח על שתי רכבים) זה עסק לא זול, אולי רכב אחד יהיה יותר כלכלי.
עודד - בלייזר לא נראה לי לDD, מה גם שמהצבא אני זוכר אותו כאוניה הופכת בטן.

אני אשאל שאלה יותר פשוטה, מה הרכב שטח המועדף בתקציב של 100K,
ומה נראה לכם עדיף רכב טוב לכביש, וCJ לסופי שבוע, או רכב שטח אחד לכל ימות השבוע
(קילומטרז צפוי לא ממש רלוונטי, אם השיקול הוא כלכלי מאחר וההוצאות עדיין יהיו יותר זולות משתי רכבים)

חנן א.
21-09-03, 12:32
(קילומטרז צפוי לא ממש רלוונטי, אם השיקול הוא כלכלי מאחר וההוצאות עדיין יהיו יותר זולות משתי רכבים)

אתה בטוח?

אני חושב שאני מוציא על הפרייבט ועל הג'יפ פחות ממה שהייתי מוציא על רכב שטח כלשהו עם קילומטרז' זהה, כ23K ק"מ בשנה.

נמרוד
21-09-03, 20:12
משנה מאד מה אתה מצפה מהרכב בתור רכב כביש יומיומי, ולמה אתה מצפה בסופי שבוע במדבר. רוב האנשים רוצים בסך הכל לטייל, ורוצים רכב כביש מאובזר ונוח, ואז יש מבחר גדול של כלי שטח יפאניים טובים - ה4ראנר שציינת הוא בהחלט מהמכובדים שבהם. אני מניח שאתה רוצה יותר, רכב עם פוטנציאל אמיתי. אם אתה מוכן להתפשר על הנוחות ומהירות השיוט בכביש, אני חושב שיש מקום לשקול דיפנדר. אם הנוחות בכל זאת חשובה, אז דיסקו או צ'רוקי, והבחירה היא טעם אישי וגם מצאי - דיסקברי יש בארץ הרבה, וצ'רוקי לא.

לדעתי האישית, בעיקר מכיוון שיש לך כבר CJ מדוגם שאין לך שום סיכוי להחזיר את ההשקעות ששמת עליו במכירה, כן כדאי לך להשאר עם הקונספט של פריבט+ג'יפ, ולרדת בפריבט לרמה של משהו באמת קטן וזול, לבחור אותו על פי שיקולים כלכליים טהורים. את הג'יפ להשאיר בצד, במגרה אחרת של המוח.

דרך אגב, ההבדל הכלכלי האמיתי בין רכב חברה לפריבט שאתה מחזיק בעצמך הוא אפס במקרה הטוב. היתרון של רכב החברה הוא פסיכולוגי נטו. אין ארוחות חינם!

grand
21-09-03, 22:28
גראנד צ'ירוקי, קח מודל 96-97 ואולי ישאר לך קצת עודף לשיפורים.
רכב נהדר, אין שום בעיה של חלקים... (מהיכן הדעה הקדומה הזו???) קיטים לשיפורים בנמצא גם בארץ, יותר אמין וזול לאחזקה מדיסקו.

רמי

אריה פאהן
21-09-03, 23:39
שיהיה לך עוד אופציה למחשבה, ריינגרובר שנת 92 עולה כ-60K בעוד 20-30K לשיפורים
אתה מקבל רכב עביר ונוח מאד

coas
22-09-03, 01:21
נמרוד, בנוגע לרכב חברה, מסכים לחלוטין.... :(

אריק זמר
22-09-03, 03:16
רמי גראנד...
מסתובב לו בחור נחמד ברשת שניסה אך לא הצליח השנה להכנס לTTC עם הגראנד הראשון על צמידי 44"...
מסתבר שגם לצעצוע הזה יש מצב לשיפורים כי סביר להניח שהוא נבנה כמו אצל רוב האנשים...בשלבים.

דרור ברלי
22-09-03, 10:21
בניגוד למה שמקובל לחשוב, רכב שטח מתבלה בכביש בדיוק כמו כל מכונית כביש רגילה. צמיגי MT נגמרים על הכביש יותר מהר מאשר בשטח.
מתכוון ללכת על רכב שטח יומיומי נוח עם מנוע בנזין כמו 4ראנר או דיסקו? תתכונן להוצאות כבדות באמת על תדלוקים ויכול להיות שכבר אחרי תיקון אחד תגלה שזה יותר יקר מ-CJ ופרייבט.

תשאיר את הג'יפ. קנה לך מכונית סופר-מיני קטנה וזולה עם מזגן טוב ודגש על אמינות - סוזוקי סוויפט או פיז'ו 205 או פיאסטה, ותעזוב את הג'יפ לסופ"שים בלבד. חוץ מהטירדה שבטסטים, זה יותר משתלם.

asafk
22-09-03, 11:31
אני הסתדרתי עם הסופה כרכב יומיומי במשך די הרבה זמן- עד שקיבלתי רכב מהעבודה (כזה שלא עולה לירה, נמרוד...).
ברצינות- ההבדל המשמעותי בין סופה לצ'רוקי הוא מעט בסביבת הנהג (סופה הרבה יותר קרובה לצ'רוקי מאשר לCJ, סביבת נהג בהחלט סבירה), ו5 דלתות. אם אתה לא צריך 5 דלתות- למה לשלם על זה כל כך הרבה?
נכון- זה פחות מפנק מפרייבט. אבל אם הקילומטרז' היומי לא גדול (כזה שאפשר לנסוע על בנזין), יוצא שרוב הקילומטרים הם של טיולים- אז הפשרה ביומיום לא כואבת מדי.
לכן, אם אתה לא רוצה לוותר על רכב שטח "אמיתי" ולא רוצה להחזיק שתי מכונית (לדעתי- בזבוז), אני ממליץ בחום על סופה- קצרה, סגורה, עם מזגן טוב (בקיצור- כמו הסופה שאני מוכר :wink: :D )- לי זה התאים, אני חושב שגם לך זה יכול להתאים.

אסף.

-->