PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצלצלין...(ולא בכיס)

גיתאי נוה
12-03-06, 03:12
כמעט בכל פעם שאני מבצע פנייה משמעותית במהירות נמוכה, אני שומע (וואחד שומע, גם אם נורא רוצה להתעלם) צלצולים של שני מוטות מתכת הדופקים אחד בשני, המגיע מכיוון החלק הקדמי של הסופה. אני יכול גם לחוש את התופעה דרך ידית ההילוכים...:shock:
חוצמזה הכל נראה תקין, ההיגוי בסדר, ולא ראיתי משהו חריג בנוף הגחון.
יש מושג על מה ולמה?:confused:

תבואו על הברכה...
גיתי

t_uri
12-03-06, 09:30
נתחיל מהקל.
מתי החפלת תושבות גיר ומנוע? בדוק אותם וספר לנו מה מצאת.

מעבר לזה, כדאי מידי פעם לעבור על כל בורג שתמצא ולחזר אותו למומנט שמצויין בספר.

אורי טל

גיתאי נוה
12-03-06, 10:03
תודה אורי.

כמה תושבות לגיר, וכמה למנוע? מה צריך להיות המדד שלי לבדיקה תקינותן?

גיתי

חנן-ג'יפולוג
12-03-06, 11:00
אתה בטוח שלא מדובר ברעש שנובע מהנעילה האחורית? נוצרות שם דפיקות מאוד לא נעימות בסיבובי פרסה.

זאביק
12-03-06, 11:37
זה קורה בפנייה לשני הכיוונים ? רק לכיוון אחד ?
יש לך גובלי מהלך להיגוי ? יכול להיות שאין, ואז אחד הצלבי ציריה (שכבר גמור) מוחה קשות על העבודה שהוא נדרש לבצע.

אם זה קורה גם במהירות סופר נמוכה, אז:
1) אפשר שמישהו ינהג, ומישהו יילך ליד וישמע מאיזה צד זה בא. אולי אפילו יזהה את המכלול.
2) להעלות את החלק הקדמי של הג'יפ על בוקים, ולנסות לסובב את הגלגלים בידיים (כשההגה מופנה), ולראות אם זה גם קורה.

גיתאי נוה
12-03-06, 12:09
תראו חבר'ה, ראשית כל זאת לא הנעילה. אני מכיר היטב את תופעות הנעילה כבר למעלה משנה, פה מדובר לא על ריצ'וטים/תקתוקים/בומים אלא על צילצולים, ממש נקישות של ברזל בברזל המתרחשות בחוץ (כלומר, לפחות לא בתוך מעטפת כמו מכסה דיפ'), וזה בודאות לא מגיע מהבקאקס.
לגבי צלבים, ממש בתקופה האחרונה הכנסתי 2 ציריות חדשות-דנדשות מחוזקות מבית ינוביץ'. בסוף שבוע שעבר העברתי את האוטו טסט שבמסגרתו הסופה הונפה אל-על על ליפט; ובכן, כל הצלבים יושבים היטב.
חשבתי שאולי שני מוטות מתנגשים אחד בשני בסיבוב משמעותי של ההגה, ואבדוק את זה, אבל רק לידיעה הסטבילייזר כבר לא קיים אצלי (הוא קיים במחסן, פושע שכמוני...). אולי אחפש חיכוכים והורדות צבע על המוטות.
חשבתי על עוד משהו - לפני זמן היתה אצלי נזילת שמן בין הגיר למנוע. מתישהו העסק הפסיק לדלוף, אבל אולי חסר שמן בגיר (במנוע לא חסר) וזה גורם לצלצולים?

תודה,
גיתי

יובל48
16-03-06, 00:13
תראו חבר'ה, ראשית כל זאת לא הנעילה. אני מכיר היטב את תופעות הנעילה כבר למעלה משנה, פה מדובר לא על ריצ'וטים/תקתוקים/בומים אלא על צילצולים, ממש נקישות של ברזל בברזל המתרחשות בחוץ (כלומר, לפחות לא בתוך מעטפת כמו מכסה דיפ'), וזה בודאות לא מגיע מהבקאקס.
לגבי צלבים, ממש בתקופה האחרונה הכנסתי 2 ציריות חדשות-דנדשות מחוזקות מבית ינוביץ'. בסוף שבוע שעבר העברתי את האוטו טסט שבמסגרתו הסופה הונפה אל-על על ליפט; ובכן, כל הצלבים יושבים היטב.
חשבתי שאולי שני מוטות מתנגשים אחד בשני בסיבוב משמעותי של ההגה, ואבדוק את זה, אבל רק לידיעה הסטבילייזר כבר לא קיים אצלי (הוא קיים במחסן, פושע שכמוני...). אולי אחפש חיכוכים והורדות צבע על המוטות.
חשבתי על עוד משהו - לפני זמן היתה אצלי נזילת שמן בין הגיר למנוע. מתישהו העסק הפסיק לדלוף, אבל אולי חסר שמן בגיר (במנוע לא חסר) וזה גורם לצלצולים?

תודה,
גיתי
הנזילה פסקה מעצמה וזה לא העלה בך את המחשבה שאולי נגמר השמן?
לגבי הנקישות,יכול להיות שהרכב בשילוב 4X4 ?

גיתאי נוה
16-03-06, 09:37
הנזילה פסקה מעצמה וזה לא העלה בך את המחשבה שאולי נגמר השמן?
לגבי הנקישות,יכול להיות שהרכב בשילוב 4X4 ?

ודאי שהרכב לא ב-4X4.
הנזילה לא היתה ברמה שנגמר השמן, ומאז נסעתי רבות והכל בסדר למעט אותם צלצולים בפניות משמעותיות ובמהירות נמוכה. בכל אופן מחר אבדוק העניינים.

גיתי

-->