PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנית רכב שטח מאפס-דיון מעשי

מאיר רוטברג
12-03-06, 14:57
הרבה זמן אני ממזמז בליבי את המחשבה מה הייתי עושה אם הייתי מלכתחילה בונה את רכב השטח שלי מאפס. http://www.jeeptrip.com/images/emoticons/more/wub.gif

הכוונה שילדה ,מיתלים,בולמים ,נעילות ועוד,רכב מפורק לגורמי גורמים עד הבורג האחרון!!

אז זה הפרוייקט שמתבשל ואשמח לכל עזרה מעשית ומחשבתית בעניין ,

(ולא , אין מדובר על רכב וירטואלי או על תרגיל מחשבתי) http://www.jeeptrip.com/images/emoticons/more/driving.gif

הכוונה :
בניית רכב שטח שיוכל ויהיה בעל רישוי,זו חובה ואין על כך פשרות
נכון לפעמים צריך טיפה ליישר את הקוו http://www.jeeptrip.com/images/emoticons/more/eeeek.gif על מנת שהכל יהיה בסדר אבל אין לי כוונות לנסוע עם הרכב לשטח על משאית .

רכב עם מספר רישוי בעל כושר התנהגות סביר על הכביש.

מנוע: רף המינימום הינו מנוע v8 נפח כ5700 או דומה
מנוע בעל אמינות מוכחת ולא משהוא אקזוטי שמחר לא יהיו לי חלפים כלל
כמו מכר שלי ששתל מנוע פורשה ברכב שטח!!

חשבתי על מנוע של GM מנוע שקל להשיג בארץ וקל לתחזק,

גיר: אוטומט כמובן

טרנספר: פתוח לרעיונות חשבתי על אטלס או דומה מרלין או.......

סרנים: אין לי עניין במפלצות של דנה 70 או דומיו, אני רוצה סרנים סבירים וחזקים
אין לי עניין במשקל מוקפץ גדול מדי ,

נעילות : עדיף נשלטות לא חובה אבל רק בעלות אמינות .

צמיגים: 35 או דומה .

ראשית: לא לשלוח אותי לאחת הסדנאות אין לי עניין כי הרכב יבנה בשלמותו על ידי
בעל סדנא, אני מתכוון להעזר בהם בדברים ספציפיים כגון רכבת כוח,
התאמות מיוחדות ,תושבות מיוחדות, ושאר רעיונות פרא,
אבל כל השאר פתוח לרעיונות שלכם.,

כיוונים : חקרתי רבות את הנושא בפורומים האמריקאים, יש שם את כל היכולות
והגשמת החלומות לפי כל תקציב אפשרי,שוחחתי רבות עם ארז ידידי
אשר מלווה אותי ברכבי השונים מזה שנים לא מעטות והוא למד כי
לפחות אצלי ה "נון קונפורמיסטיות" הינה דרך חיים , ולא ההליכה בתלם,
אבל מצד שני אולי אני טועה??

אני לא פוסל שום דבר על הסף, יש לי כיוונים ותוכניות אשר מהוות בסיס
לעניין,ואהיה קשוב לכל הערה והארה מצד כל אחד.

אני נכון לשתף אתכם בתהליך על מנת שתפיקו תועלת ותתגלחו על הזקן שלי ,
אני בטוח כי יהיו טעויות אבל עזרה מחשבתית ורעיונות יצמצמו את התהליך למינימום

מוני אורבך
12-03-06, 15:34
לפי הדרישות שלך - רכב שטח חוקי, מנוע 5700, וצמגי 35 לפחות.

יש לך בארץ רק רכב אחד שיכול לעמוד בדרישות האלו וגם להיות חוקי, וזה כמובן רכב "ירקנים" כמו של אריק. וגם זה חוקי בערבון מוגבל.

אפשרות אחרת היא רק האמר, אבל זה אפילו לך "קצת" כבד בכסף.

שיפורים לעגלת ירקנים אריק יוכל לתאר בפרוטרוט.

מאיר רוטברג
12-03-06, 15:44
ניתן גם דיפנדר

וניתן גם סופה

lizard
12-03-06, 17:38
מה עם בלייזר? תוכל להשיג בלייזר בנזין בגרושים ולשפר אותו.
אני אמנם לא כל כך מבין אבל מכל השיפורים שכתבת גלגלים ומנוע הם הבעייתים ביותר לדעתי.
מבחינת רישוי כמובן שזו הבעיה האמיתית.

האם יש בכלל רכבים בארץ שמורשים לנסוע עם צמיגי 35 מהמפעל (או מקבלים אישור לצמיגים כאלה ללא בעיה) ?

עירא
12-03-06, 22:48
מאיר,
אתה דילגת (או לפחות אני לא הבנתי) על השלב הבסיסי והוא מה המטרה של הרכב.
תכתוב אותה בצורה הכי ברורה והכי מפורשת (דוגמא: להסיע 4 אנשים, 2 מבווגרים ושני ילדים, לטיול של 3 ימים, נסיעת כביש של שעתיים, שיכלול את מעלה זיק מחמ"ל וציר המצלעות)
רק אחרי שאני אבין למה אתה רוצה / צריך את הרכב, אני אוכל להתייחס לעניין בצורה יותר עניינית.

עירא

מאיר רוטברג
12-03-06, 23:21
מאיר,
אתה דילגת (או לפחות אני לא הבנתי) על השלב הבסיסי והוא מה המטרה של הרכב.
תכתוב אותה בצורה הכי ברורה והכי מפורשת (דוגמא: להסיע 4 אנשים, 2 מבווגרים ושני ילדים, לטיול של 3 ימים, נסיעת כביש של שעתיים, שיכלול את מעלה זיק מחמ"ל וציר המצלעות)
רק אחרי שאני אבין למה אתה רוצה / צריך את הרכב, אני אוכל להתייחס לעניין בצורה יותר עניינית.

עירא

שאלה טובה עירא

2 מבוגרים +2 ילדים
נסיעת כביש של יותר משעתיים ביום ויכול לכלול על הדרך את מחמ"ל

אפשר לקצר את הטיול ליומיים

lizard
12-03-06, 23:44
רכב ירקנים יתאים לך רק אם הוא דאבל קבינה, יש בכלל מודלים של דאבל קבינה עם סרן חי קדמי?

polar bear
13-03-06, 08:09
אם יש לך אפשרות חוקית לשתול מנוע מקביל מנוע GM בדיפנדר - אז לדעתי זו צריכה להיות הבחירה. אם לא - אין לך מנוס מרכישת בליזר ושדרוג מאסיבי של השילדה שלו. של כל השילדה.

אתה מדבר על 5.7 מוזרק? לדעתי - לפרויקט כזה - רק 5.7 מוזרק רב נקודתית ולא שום קרבורטור או חד או וורטק דור ראשון.
לגבי גיר - גיר 400 HD יעשה עבודה, אולם עדיף להעדיף גיר 4 הילוכים חדש יותר, ואם יש לך אםשרות להתאים גיר חזק יותר, תוצראת אליסון הסקסית, מה טוב.
ו...אתה מדבר פה על רכב פול סייז....על איזה סרנים בדיוק אתה רוצה לסוע?
לדעתי פחות מזוג דנה 60 יהיה פחות מדי.

עירא
13-03-06, 10:18
2 מבוגרים +2 ילדים
נסיעת כביש של יותר משעתיים ביום ויכול לכלול על הדרך את מחמ"ל
אפשר לקצר את הטיול ליומיים

הנחת יסוד א: הרכב יהיה רכב שנוסע היום בכבישי הארץ, קניית הרישיונות שלו (ובשאיפה גם את השילדה) ובנייה של הרכב כרצונך על בסיס זה. שינוי רישיון בעזרת קוסמים כאלו ואחרים (לדעתי האופצייה של לבנות רכב ולאשר אותו כאב טיפוס לא ריאלית, לפחות זה מה שכתבו לי בעבר כשחשבתי על דבר כזה...)

אמרנו 2 + 2 ליומיים,
זה מוריד את כל הקצרצרים (CJ5/7 סמוראי)
גם עם הקצרים זה ממש (מניסיון שלי לפחות) אבל ממש לא תענוג ולכן גם הם יורדים (CJ-8S סופה קצרה וצריך לחשוב טוב האם הדיפנדר 90 אף איתם או לא)

וזה משאיר שלוש אופצויות עיקריות:
1) סופה ארוכה
2) דיפנדר
3) פולסייז

סופה
יתרונות: יש לך אותו, אה מכיר אותתו הרבה יותר טוב ממני.
חסרונות להכניס שינוי מתלים לרישיון זה לא פשוט (יש דנמה לי מישהו מאילת שכתב שייש שם סופה עם סלילים ברישיון)

דיפנדר
יתרונות:
גדול
חסרונות:
גדול מידיי (ואנחנו מדברים על משהו מאוד סובייקטיבי, אין לי הרבה ניסיון על דיפנדרים, אבל מהמעט שנהגתי עליו, זה ממש הזכיר לי את הנהיגה במשאית)
יקר יותר מסופה, גם במחיר הקנייה ולהערכתי הוא יהיה גם יותר יקר לבנייה.

פול סייז
יתרונות:
במצב המקורי הוא דיי קרוב למה שאתה הגדרת, יחסית זול וייש יחסית הרבה אופציות של חלקים בזול בארץ.
חסרונות:
עלול ליהיות גדול מידיי.

בכוונה השארתי את הרשימות של יתרונות חסרונות דיי ריקות בכדי שכל אחד יוכל להוסיף כרעות עניו.
אישית אני הייתי הולך על פול סייז כנראה אבל זה נובע בעיקר מהעובדה שמבחינת הרישוי צריך לעשות הכי מעט. אם הייתי יודע ששינויי מנוע / מתלים / צמיגים / וכל שאר הינויים (המבורכים) שאתה רוצה לעשות היו אפשריים (בדרך כלשהי) מבחינה חוקית בסופה ארוכה, זו הייתה הבחירה שלי. מבחינת מידות, הוא נראה לי קלאסי. (יודע מה, כנראה שהייתי עושה לו גם עוד זוג דלתות, ועם המתלי סליל מה קיבלנו???)

עכשיו קצת על תהליך הבנייה עצמו.
זה לא כלכלי. (רק להבהיר את הנקודה הזו)
אם אתה פדנט זה הרבה הרבה פחות כלכלי, לבצע עבודה אפשר בכמה דרכים. לבצע את אותה העבודה ברמה הכי גבוהה מצריכה כלים מיוחדים והרבה ניסיון. הכלים זה החלק הזול, לרוב אפשרי לשאול או לארגן את הכלי הנחוץ. נסיון, נסיון זה דבר יקר מאוד, כשתגלה שצבעת עם הצבע העליון את כל הרכב, ואופס הכל עם נזילות וצריך עוד יומיים לשייף הכל ולקנות צבע חדש וכו'.

המלצה למזעור עלויות, לשבת עם דף ועט (אפשר גם על המחשב) ולתכנן את הרכב לפרטי פרטים, כל מכלול להגדיר מה תיהיה תצורתו הסופית, לאחר מכן לראות מה מצבו הראשונוי (או לחלופין מה אתה מחפש כשאתה בה לקנות אותו) ולאחר מכן סד"פ מלא כדי להביא ואתו ממצב א' ל-ב'. ברגע שתיהיה רשימה מסודרת כסו עבור כל מכלול, תיהיה לך רשימת קניות יפה בייד. ברגע שתלך לקניות עם כזו רשימה אני מניח שתוכל לקבל הנחות יפות בגלל המחיר הכולל (הגבוהה מאוד) שהרשימה תגיע אליו.
אני מניח שייעוץ ספציפי לגבי איזה חלק מתאים (לדוגמא: איזה סרן / ציריות / נעילה) יהיה הרבה יותר יעיל בשרשור נפרד, או ע"י הגדרת שאלות ספציפיות בשרשור הזה, כרגע, תכנון של כל הרכב, זה משהו שייקח הרבה זמן לכתוב, ולרובינו את את הזמן / כח הזה...

לגבי הבנייה עצמה:
תתחיל בלחפש את כל החלקים שכתבת קודם בשלב בניית המפרט. את החיפוש הזה אפשר לעשות בסופי שבוע / אינטרנט / אמצע יום עבודה וכו' תוך כדי תתחיל לכתוב גם מדריך לבניית הרכב.
אחרי שתיהיה לך חוברת הדרכה לבנייה של הרכב (ממש לכתוב לך מדריך קטן על איך להרכיב את הרכב שלב אחרי שלב) וכל החלקים שאתה צריך כבר הגיעו עם המכולה מחו"ל / מצאת אותם כבר בפירוקיות / חזרו מהבית מלאכה ששיפץ אותם, רק אז תתחיל לעבוד.
קח חופש מהעבודה, להערכתי חודשיים יספיקו אם אתה תגיע עם כל החלקים והתוכניות ותתחיל לכייף.

נפרט טכני ושאר ירקות, בהודעה הבאה.

עירא

עירא
13-03-06, 10:41
קישור לדיון בנושא בניית רכב עבירות (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5975)

מוני אורבך
13-03-06, 10:58
מאיר - חשבת לרגע למה בעצם אתה רוצה לעבור ממה שיש לך למשהו אחר ?!

מנוע יותר גדול - לדעתי מנוע הסופה הוא מעולה ואפילו חזק מדי. אבל אם אתה מתעקש ניתן לשתול בו מנוע 5700.
גיר אוטומטי + טרנספר אטלס - שוב הכול ניתן להכניס בסופה (תמורת מצלצלים).

גלגלי 35 - הסרן האחורי מספיק טוב. את הקידמי ניתן לשפר לדנה 44 או סט צריות מחוזקות. לגבי רישוי, עם קשרים מתאימים ניתן לסדר גם את זה.

מתלי סליל - קצת יותר בעיתי אבל יש אומרים שאפשרי. בכל מקרה עם מתלי עלים טובים אתה בהחלט יכול להתקרב מאוד לרמת מתלי סליל.

בקיצור אתה יכול בקלות לשדרג את הסופה שלך למה שדרשת. גם יעלה פחות וגם יש לך גיפ שאתה מכיר ויודע מה הוא שווה.

ביננו הסופה שלך יכולה בקלות לאכול את כול המעלות בארץ. גלגלי 35 רק יוסיפו אבל גם עם 33 אפשר לעבור הכול. לדעתי הבעיה שלך היא שעמום.
טוב מה שיש אבל מחפשים לגוון.
אז את האישה אי אפשר להחליף ( או שכן ((-: ) אבל את הגיפ אפשר!!!

נמרוד
13-03-06, 12:19
מאיר אני זורם איתך, למעשה אני עוד לפניך. אבל דבר אחד ברור - אם אתה רוצה רכב חוקי לטיולים דרומה בנסיעה על הכביש, עם המשפחה, זה לא יכול להיות רכב "בנוי מאפס" - קריא רוק-באגי, זה צריך להיות בנייה שמתבססת על משהו קיים.

אני משתעשע כבר הרבה זמן ברעיון של - אביר!

יש שלדה, יש סרנים 60+70 ברוך השם, יש גיר 350 או 400 (לא זוכר, לא משנה) יש טרנספר טוב, יש יחסים טובים בסרנים, את מנוע הדיזל אתה מחליף בשברולט V8 בנזין די בולט און. יש לו סרחי עודף קצרים מקדימה ומאחורה, המתלים שלו עלים ניתנים לשיפור בקלות לכיוון של נוחות, מבחינת גובה הוא כבר בסדר, צמיגים 37/12.5R16.5 של האמר יתאימו לו יופי. אפשר להכניס דאבל טרנספר מעוד יחידת הפחתה של NP205 בקלות, יש כתבת מרשם מושלמת של בילאויסטה, את המתאמים אפשר לקנות בארה"ב. למעשה מה שנשאר לך זה לבנות את קבינת החלומות עליו. אני רואה קבינת ספארי פתוחה, מאוחדת עם הארגז, עם כלוב בטיחות לכל האורך, חלון קדמי יורד, מושבים - 2 + 2 + ספסל אחורי (שיהיה למשפחה גדולה). מה היתרון הגדול - זה יחודי, זה מגניב, ואני תמיד אהבתי את האבירים בצבא. זה כחול לבן

דרור הבטיח לי כבר מזמן ציור של האביר הזה - אני מבקש, לא לעקוף אותי בתור!

הצפרדע
13-03-06, 13:14
נמרוד תרגיע ושכח מזה, כמו שאני שכחתי וויתרתי מזמן(עוד כשאמרת - אמא, הנה חייל....:mrgreen: ).

אין אישור לאביר אזרחי על הכביש. אולי כרכב עבודה בקידוחים וכו', אבל לא אזרחי רגיל.

צר לי להעירך מהחלומות הנעימים שלך.

נמרוד
13-03-06, 13:16
ברוך, אני מבקש, זה השרשור של מאיר. נא לא להפריע עם מציאות :mrgreen:

הצפרדע
13-03-06, 15:48
ברוך, אני מבקש, זה השרשור של מאיר. נא לא להפריע עם מציאות :mrgreen:

1. קודם כל, סליחה....:oops:

2. אולי כדאי לפתוח פורום נוסף = פורום החלומות?:mrgreen: ?

נמרוד
13-03-06, 15:50
ברוך, - שאתה מכל האנשים תדכא חלומות? מכולנו אתה זה שמגשים את החלומות (השחורים והמעוותים שלך).

tooshey
13-03-06, 20:42
לכל החולמים
יש אביר עם רשיונות ויש אפילו נ"נ עם רשיונות.
לא קידוחים,לא קק"ל ולא שום ארגון.
סתם,נוסעים להם בנחת בדרום.
צריך רק לחפש,או להמשיך לחלום עד שאחד נופל עליך.
בברכה,טושי

מאיר רוטברג
13-03-06, 20:47
הנחת יסוד א: הרכב יהיה רכב שנוסע היום בכבישי הארץ, קניית הרישיונות שלו (ובשאיפה גם את השילדה) ובנייה של הרכב כרצונך על בסיס זה. שינוי רישיון בעזרת קוסמים כאלו ואחרים (לדעתי האופצייה של לבנות רכב ולאשר אותו כאב טיפוס לא ריאלית, לפחות זה מה שכתבו לי בעבר כשחשבתי על דבר כזה...)

אמרנו 2 + 2 ליומיים,
זה מוריד את כל הקצרצרים (CJ5/7 סמוראי)
גם עם הקצרים זה ממש (מניסיון שלי לפחות) אבל ממש לא תענוג ולכן גם הם יורדים (CJ-8S סופה קצרה וצריך לחשוב טוב האם הדיפנדר 90 אף איתם או לא)

וזה משאיר שלוש אופצויות עיקריות:
1) סופה ארוכה
2) דיפנדר
3) פולסייז

סופה
יתרונות: יש לך אותו, אה מכיר אותתו הרבה יותר טוב ממני.
חסרונות להכניס שינוי מתלים לרישיון זה לא פשוט (יש דנמה לי מישהו מאילת שכתב שייש שם סופה עם סלילים ברישיון)

דיפנדר
יתרונות:
גדול
חסרונות:
גדול מידיי (ואנחנו מדברים על משהו מאוד סובייקטיבי, אין לי הרבה ניסיון על דיפנדרים, אבל מהמעט שנהגתי עליו, זה ממש הזכיר לי את הנהיגה במשאית)
יקר יותר מסופה, גם במחיר הקנייה ולהערכתי הוא יהיה גם יותר יקר לבנייה.

פול סייז
יתרונות:
במצב המקורי הוא דיי קרוב למה שאתה הגדרת, יחסית זול וייש יחסית הרבה אופציות של חלקים בזול בארץ.
חסרונות:
עלול ליהיות גדול מידיי.

בכוונה השארתי את הרשימות של יתרונות חסרונות דיי ריקות בכדי שכל אחד יוכל להוסיף כרעות עניו.
אישית אני הייתי הולך על פול סייז כנראה אבל זה נובע בעיקר מהעובדה שמבחינת הרישוי צריך לעשות הכי מעט. אם הייתי יודע ששינויי מנוע / מתלים / צמיגים / וכל שאר הינויים (המבורכים) שאתה רוצה לעשות היו אפשריים (בדרך כלשהי) מבחינה חוקית בסופה ארוכה, זו הייתה הבחירה שלי. מבחינת מידות, הוא נראה לי קלאסי. (יודע מה, כנראה שהייתי עושה לו גם עוד זוג דלתות, ועם המתלי סליל מה קיבלנו???)

עכשיו קצת על תהליך הבנייה עצמו.
זה לא כלכלי. (רק להבהיר את הנקודה הזו)
אם אתה פדנט זה הרבה הרבה פחות כלכלי, לבצע עבודה אפשר בכמה דרכים. לבצע את אותה העבודה ברמה הכי גבוהה מצריכה כלים מיוחדים והרבה ניסיון. הכלים זה החלק הזול, לרוב אפשרי לשאול או לארגן את הכלי הנחוץ. נסיון, נסיון זה דבר יקר מאוד, כשתגלה שצבעת עם הצבע העליון את כל הרכב, ואופס הכל עם נזילות וצריך עוד יומיים לשייף הכל ולקנות צבע חדש וכו'.

המלצה למזעור עלויות, לשבת עם דף ועט (אפשר גם על המחשב) ולתכנן את הרכב לפרטי פרטים, כל מכלול להגדיר מה תיהיה תצורתו הסופית, לאחר מכן לראות מה מצבו הראשונוי (או לחלופין מה אתה מחפש כשאתה בה לקנות אותו) ולאחר מכן סד"פ מלא כדי להביא ואתו ממצב א' ל-ב'. ברגע שתיהיה רשימה מסודרת כסו עבור כל מכלול, תיהיה לך רשימת קניות יפה בייד. ברגע שתלך לקניות עם כזו רשימה אני מניח שתוכל לקבל הנחות יפות בגלל המחיר הכולל (הגבוהה מאוד) שהרשימה תגיע אליו.
אני מניח שייעוץ ספציפי לגבי איזה חלק מתאים (לדוגמא: איזה סרן / ציריות / נעילה) יהיה הרבה יותר יעיל בשרשור נפרד, או ע"י הגדרת שאלות ספציפיות בשרשור הזה, כרגע, תכנון של כל הרכב, זה משהו שייקח הרבה זמן לכתוב, ולרובינו את את הזמן / כח הזה...

לגבי הבנייה עצמה:
תתחיל בלחפש את כל החלקים שכתבת קודם בשלב בניית המפרט. את החיפוש הזה אפשר לעשות בסופי שבוע / אינטרנט / אמצע יום עבודה וכו' תוך כדי תתחיל לכתוב גם מדריך לבניית הרכב.
אחרי שתיהיה לך חוברת הדרכה לבנייה של הרכב (ממש לכתוב לך מדריך קטן על איך להרכיב את הרכב שלב אחרי שלב) וכל החלקים שאתה צריך כבר הגיעו עם המכולה מחו"ל / מצאת אותם כבר בפירוקיות / חזרו מהבית מלאכה ששיפץ אותם, רק אז תתחיל לעבוד.
קח חופש מהעבודה, להערכתי חודשיים יספיקו אם אתה תגיע עם כל החלקים והתוכניות ותתחיל לכייף.

נפרט טכני ושאר ירקות, בהודעה הבאה.

עירא

עירא תשובה עניינית ומפורטת , למעשה בילתי ביני לביני בלי שאישתי תשמע כמה לילות ארוכים מול המחשב בחקירה "צולבת, מול הפורומים ב ארה"ב

יש לי מפרט בסיסי לכן תגובותיכם חשובות לי ,
מאיר - חשבת לרגע למה בעצם אתה רוצה לעבור ממה שיש לך למשהו אחר ?!

מנוע יותר גדול - לדעתי מנוע הסופה הוא מעולה ואפילו חזק מדי. אבל אם אתה מתעקש ניתן לשתול בו מנוע 5700.
גיר אוטומטי + טרנספר אטלס - שוב הכול ניתן להכניס בסופה (תמורת מצלצלים).:shock: :shock: :shock: רחמנא ליצלן

גלגלי 35 - הסרן האחורי מספיק טוב. את הקידמי ניתן לשפר לדנה 44 או סט צריות מחוזקות. לגבי רישוי, עם קשרים מתאימים ניתן לסדר גם את זה.:shock: :shock: :shock:

מתלי סליל - קצת יותר בעיתי אבל יש אומרים שאפשרי. בכל מקרה עם מתלי עלים טובים אתה בהחלט יכול להתקרב מאוד לרמת מתלי סליל.להערכתי האישית תוך שנתיים יהיה אפשרי להעביר רישוי כחוק אפילו כשנה

בקיצור אתה יכול בקלות לשדרג את הסופה שלך למה שדרשת. גם יעלה פחות וגם יש לך גיפ שאתה מכיר ויודע מה הוא שווה.

מוני , גם זו במחשבה ,

kuju
14-03-06, 00:06
דעתי :
הכי זול - מה שיש לך כרגע בתוספת :
סרנים D60
התאמות לגודל הצמיגים
יחסי העברה מותאמים
שיפורי מנוע במידה ושם אתה מרגיש את החסרון

הכי יקר - נראה לי דיפנדר אבל דעתי לא מבוססת על עובדות אלא על דעות מוקדמות מלבד היותו היקר ביותר לרכישה כבסיס

ביניים K5 בלייזר
סרנים , D60 קדימה , 14BOLT אחורה נעול דטרויט
מנוע 6.5 טורבו דיזל - 200 כ"ס והרבה מומנט לפני שיפורים
טרנספר 205 + יחידת הפחתה של 203 (יש לי אם אתה מעונין ) אה שכחתי וציריות מחוזקות אחרת תקבל ביסלי גריל מהציריות בגלל יחסי ההעברה
שילדה מחוזקת (נראה לי עדיף )
גיר 400
בקיצור הרבה שינויים ולא פחות מ 50K לאחר קניה
ובסוף תקבל את אותה תחושת נהיגה כמו במשאית , אין מה לעשות
אני התחלתי עם זה והפסקתי כרגע עקב מעבר לעסק עצמאי אבל עוד אחזור

הכי מענין לדעתי - סברבן עד 91
לפני 3 שנים נמכרה אחת עם צמיגים 37 , מנוע LS1 וסרנים 60/80 D
ד"א זאת שהיתה שלי מופיעה באתר הצהוב למכירה שוב
היתרונות :
מרחב פנים
נוחות
14BOLT מאחורה
שילדה מחוזקת
37 נראים מצויין
בקיצור לא צריך כמעט לשנות כלום

החסרונות :
זוויות נטישה וגישה בעייתיות (לא עם 37 )
35 נראים עליה כמו גלגלים של סקטבורד
לא נוחה לתמרון ( למרות שיש כאלה פה בפורום שנסעו עליה וטענו שהיא נוחה לתמרון כמעט כמו צ'ירוקי )
כשכל המשפחה נכנסת כולל הכלב עוד לא תדע מה לעשות עם המקום שנשאר

נדיר - יונימוג ישן
במקרה הזה תדרש להפוך אותו לרכב שניתן לחיות איתו בטיולים וזה נראה לי כמעט בלתי אפשרי

ולענין החוקיות - גם אם יופעו כל השינויים ברשיון אתה זקוק לרכב מלווה מקדימה ומאחור שיודיעו לך בכל פעם ששוטר בעל חוש ראיה סביר (לא עיוור אך עונד משקפיים ) יראה אותך ויוריד אותך מהכביש רק לבדיקה , תאמין לי הוא כבר ימצא משהו

מקווה שיצא מזה משהו מעניין
בהצלחה
רון

הצפרדע
14-03-06, 08:57
לכל החולמים
יש אביר עם רשיונות ויש אפילו נ"נ עם רשיונות.
לא קידוחים,לא קק"ל ולא שום ארגון.
סתם,נוסעים להם בנחת בדרום.
צריך רק לחפש,או להמשיך לחלום עד שאחד נופל עליך.
בברכה,טושי

שטויות במיץ עגבניות.
אין דבר כזה חוקי.
לא מדובר על קומבינות ישראליות מצויות, של להכניס כל דבר לרשיון
או של לכתוב שזה רכב חילוץ או קידוח או של קק"ל, וליסוע בו כל הזמן
בפחד שיעלו עליך.

רשמית - אין היתר לרכב כזה ביד אזרחית רגילה. נקודה.
חבל שאתה זורק כאלה הצהרות לא נכונות.

חוץ מזה - אם מישהו רוצה אביר כרכב גם ליומיום, הרי שיהיה הכרח
בשינוי מערכת המתלים לקפיצי סליל או קויל אובר, שלא לדבר על
שינויים דראסטיים בקבינה, במושבים, במנוע, בגירוכו' וכו', שלא לדבר על החזות
הגועלית שלו.
כל זה נקרא בשפת החוק שיוניי מבנה עצבניים, כך שבכל מקרה אתה
מסתבך עם החוק או לפחות חי בפחד מתמיד.

מעבר לכל זה - נסו נא לפנות למישהו שיכול ויודע לבצע כזה שינוי במערכת
המתלים ובמערכת ההינע ותשאלו אותו כמה הוא ירצה עבור העבודה. תתפלאו לשמוע
שאין אף אחד (שפוי) שייקח על עצמו את העבודה, ולא חשוב כמה תציעו לו,מכיוון שמדובר
בעבירה פלילית לא קלה של ביצוע שינוי מבנה ברכב מנועי. מדובר בעבירה של מי שמבצע את
שינוי המבנה, ועבירה זאת חמורה בהרבה מן העבירה אותה מבצע מי שנוסע ברכב
שמבנהו שונה.

לכן - הבה ואכן נפתח פורום נוסף, הוא פורום החלומות. שם נוכל כולנו, לא רק מאיר,
לספר מה היינו עושים אילו יכולנו ומה היינו רוצים לעשות כשנהיה גדולים ונעבור לגור בארץ
כמו ארה"ב אשר איננה אוכלת יושביה.
נראה למישהו מכם שאני הייתי נוסע על פראדו סטנדאטי ועל הסופה המשופרת (אבל בהגיון)
אילו יכולתי לבצע ברכב כביש כל מה שאני יודע ויכול לבצע?!?!?
כבר מזמן הייתם רואים אותי כל יום באיילון עם פאר היצירה על גלגלי "39.5, מנוע 500 כ"ס
גיר אוטומאטי 5 הילוכים טיפטרוניק, קוילאוברין שיאפשרו לו לרחף בשטח, קבינה מפנקת,
סרנים מחוזקים לנצח, וכו' וכו' וכו' וכו'.
בהקשר זה, יצויין כי עם כל קיטורינו, ישראל איננה המדינה היחידה שאוסרת כל שינוי
מבנה - הגישה האירופאית, ובראשה גרמניה, איננה מתירה שום, אבל שום, שינוי ברכב.
לא תראו בכבישי גרמניה שום מוטציה כזאת, בעוד שביבשות אמריקה תוכלו לראות הכל, כולל
F-650 מוגבה בטירוף עם גלגלי "42 משייט בכבישים המהירים ב 100 מייל לשעה ויותר....

גם חוק הספורט המוטורי לא ישנה את העמדה המבוססת הזאת, והמצב החוקי הזה ישאר
כך לפחות למשך תוחלת חיי חבריו של הפורום המכובד(??) הזה....:) .

אני, למשל, במסגרת מימוש מוגבל של חלומותי, הלכתי יותר לכוון רכב ספורט מוטורי, מתוך
תקווה וציפיה סבירה שהדרך לאישור ורישוי ספורט אכן יינתן, כפי שאנו רואים בימים אלה.
אני מעריך שהרכבים שבניתי ואני בונה עכשיו, המיישרים קו עם תקניי FIA וכו', יקבלו רישוי
מוגבל לשימוש כרכב ספורט מוטורי שטח, ובכך דייני.

אני לא מצפה לקבל אף פעם אישור לשייט במפלצות הללו בכביש או בשכונה, וטוב תעשו
כולכם אם תמצו את מה שמותר או ממש על גבול המותר, במקום לחלום על מטרות לא
ממשיות ולא ריאליות.
וזאת גם התשובה לך, נמרוד - אני אכן מהחולמים הגדולים ביותר, ואחד המממשים הגדולים
של חלומות אלה, אבל חלומות שיש להם סיכוי סביר להתגשם ולהגיע לידי מימוש שאפשר לחיות
איתו. אלמלא יכולתי לחיות עם מצב זה, הייתי מממש זכות אחרת - זכותו של כל אזרח אמריקאי בעל דרכון תקף, והייתי חוזר למולדתי וחי לי אי שם בקליפורניה, או אולי בעצם בלאס וגאס, ופותח שם
אפילו עסק של יצור צפרדעים.....:mrgreen:

נמרוד
14-03-06, 22:19
ברוך אתה בדיסוננס קוגניטיבי רציני. מה שדי טבעי ונובע מפיצול האישיות החמור - משרת של החוק מצד אחד, ומדען מטורף עם רתכת ביד מצד שני.

מגבלות המציאות צריכות להיכנס - בוודאי. אז כנראה שעל צמיגי 44 לא מדובר, אבל 33 או 35 - כן. ויתקן אותי מאיר אם אני טועה, אבל לא מדובר על רכב יומיומי לנסיעות למכולת, אלא רכב טיולים. כלומר יסע על הכביש, אבל מעט, בסופי שבוע, לא במרכזי הערים. זה אומר שהוא צריך להיות מבוסס בהחלט על רכב אמיתי עם רישוי, והשינויים יעשו בו בצורה מדודה - לא מדובר על צפרדע. מדובר על סופה משופרת מאד, או סבארבן משופר מאד, (או אביר/נ.נ. אם אתה שואל אותי כשאני ישן - ובוודאי שעם קפיצי עלים, אני אוהב קפיצי עלים), או דיפנדר משופר מאד - ויש כמה וכמה כאלו דיפנדרים שנבנו יפה למטרה על צמיגי 33-35.

סולי
14-03-06, 22:30
אדוני סובל מפיצול אישיות,
יש לי פתרון, אישפוז במוסד סגור וטיפול תרופתי..

ואם להיות מציאותי, סבארבן.
גדול, מאוד גדול, יצא לי לטייל מעט עם אוטובוס שטח כזה..
והוא לא איכזב, גדול וחזק.. ובנהיגה תוך התחשבות במימדים הוא החזיר ים של אהבה.

היחידי שיקבל באהבה את צמיגי ה-37 העתידיים שלך.
מרווח הפנים מרשה להמון שיגעונות לזרום גם בתוך תא הנוסעים.

נ.ב, תחשוב על זה ככה.., לא תצטרך יותר לקום בבוקר ולראות דוד אפור ומכוער על גג האוטו.
יש מספיק מקום בפנים.

הצפרדע
14-03-06, 22:53
מגבלות המציאות צריכות להיכנס - בוודאי. אז כנראה שעל צמיגי 44 לא מדובר, אבל 33 או 35 - כן. ויתקן אותי מאיר אם אני טועה, אבל לא מדובר על רכב יומיומי לנסיעות למכולת, אלא רכב טיולים. כלומר יסע על הכביש, אבל מעט, בסופי שבוע, לא במרכזי הערים. זה אומר שהוא צריך להיות מבוסס בהחלט על רכב אמיתי עם רישוי, והשינויים יעשו בו בצורה מדודה - לא מדובר על צפרדע. מדובר על סופה משופרת מאד, או סבארבן משופר מאד, (או אביר/נ.נ. אם אתה שואל אותי כשאני ישן - ובוודאי שעם קפיצי עלים, אני אוהב קפיצי עלים), או דיפנדר משופר מאד - ויש כמה וכמה כאלו דיפנדרים שנבנו יפה למטרה על צמיגי 33-35.

נמרוד היקר, על זה נאמר - " את זה, תגיד לשופט"......:twisted::lol: :twisted:

בהזדמנות זאת אוסיף(גם בתגובה לשרשור אחר בו הגבת על בניית רכב לשטח), כי אין דבר כזה "רכב לשטח" או רכב הנוסע רק בשטח. ההבדל היחיד בין נסיעה בכביש לבין נסיעה בשטח, הוא מספר השוטרים בדרך והסיכוי להיתפס על ידם.
בחוק, אין כביש או שטח; יש דרך, ודרך היא מקום שבו יש זכות תנועה וגישה לציבור, דהיינו לכל אדם.
נסיעה במקום שהוא רשות הציבור, כוללת כביש, דרך לא סלולה, שביל, כל תל וגבעה וכו'.
המקום היחיד שבו ניתן לומר שאתה אינך עבריין כאשר אתה משתמש ברכב ללא רישוי, הוא מקום מגודר וסגור אשר לתוכו אין רשות גישה חופשית לציבור. דוגמא מובהקת לכך, הוא אתר המירוץ של יונדאי אקסטרים, אשר לא זו בלבד שמותר היה ליסוע בו ברכב "מיוחד" כזה, אלא שהנסיעה בו נעשתה באישור קצין משטרה, בפיקוח שוטרים בשכר, תחת בחינה של בוחן תנועה משטרתי ומהנדס בטיחות לרכב, כאשר כל האירוע היה מבוטח בהתאם ע"י חברת ביטוח.
נשמע דמיוני?? אולי, אבל זה המצב. ואני יכול לומר לך דבר מה נוסף - אילו היתה מתרחשת חלילה תאונה עם נזק גוף במירוץ, אני בטוח שהיה איזה פרקליט פוץ שהיה שוקל אם להעמיד את "הנוגעים בדבר" לדין, ואף היה מגיש בסופו של דבר כתב אישום, רק על מנת לכסות את התחת הממלכתי.
למה? כי זאת המדינה שלנו ומכיון שעדיין אין הסדר פוזיטיבי קונקרטי של התחום באמצעות תקנות, רישוי פורמאלי וכו'.
כקוריוז, אציין כי במירוץ הראשון במודיעין, הגיע אלי לרכב בוחן התנועה הראשי של משטרת מודיעין, בדק את "דרכון" הרכב(הרי אין לו רישוי רשמי), ושאל 70 שאלות לפני שהתיר לי להכנס למירוץ!!

ולמה אני מספר את כל הסיפור ומייגע אתכם בדיבורים אין קץ??
מכיון שכולנו חייבים להבין שאין שטח ואין רכב שטח, ואין לא נוסע הרבה בכביש, ומשתמש רק בסופ"שים או רק בטיולים באיזורים נידחים, וכיו"ב שטויות(מבחינת החוק היבש, לפחות) - יש רק "משתמש ברכב כדין" או עבריין תנועה.
מי שמשתמש ברכב, ולא חשוב היכן, מתי וכמה, כאשר אין לו רישוי כדין או(היינו הך) לאחר שביצע שינויי מבנה האסורים עפ"י דין, הוא עבריין תנועה.
אכן מצב משפטי מעיק, מציק, מטופש ולא נאור, אבל זה מה יש.

לכן - הבה ונקים לנו את פורום החלומות......:twisted: :twisted:

הצפרדע
14-03-06, 23:04
ברוך אתה בדיסוננס קוגניטיבי רציני. מה שדי טבעי ונובע מפיצול האישיות החמור - משרת של החוק מצד אחד, ומדען מטורף עם רתכת ביד מצד שני.

לאור תגובתי דלעיל, הריני מדגיש בקו את ההבלים(צר לי על החריפות, אך אין דרך אחרת להעביר את המסר) שבתגובתך המצוטטת....
"צורה מדודה", הוא ביטוי מאד מחוזי אבל מופרך מעיקרו ולא נסמך על כלום - אין שינויים הנעשים בצורה מדודה; יש שינויי מבנה ויש רכב סטנדרטי כפי שמתואר בפקודת הרישוי לדגם שהעתקה מצוי במשרד התחבורה:twisted:
השורה התחתונה - כאשר קורה משהו רע, תאונה, פגיעה וכו', לא תעזור לאף אחד מאיתנו שום צורה מדודה או "מגבלות המציאות" או "משופר מאד", ואפילו לא(האמן לי) "משופר בצורה מדודה"....:p :p

נמרוד
14-03-06, 23:09
מי בעד לקחת גרזן, לפצל את ברוך עד הסוף לשניים, לגרש את מר טולידאנו העורך דין מהאתר ולהשאיר לנו כאן רק את ברוך הצפרדע :twisted:

ברוך, יופי, יש חוק, חרא של מדינה, כולנו יודעים, ויש גם מושג שנקרא "גזירות שאין הציבור..." ובחוקי התעבורה של מדינת ישראל, אין הציבור יכול לעמוד. על אחת כמה וכמה על הציבור הזה שאינו יכול לעמוד, בנוי האתר הזה, ועל זה אין מה להתבייש ואין ממי להסתתר - החוקים הם דפוקים, לא אנחנו, ואת זה אל תשכחו!

יש מספיק "חלומות" שכן מסתובבים על כבישי-שבילי ישראל, בכל מיני רמות, שחיים בתחום האפור- לא בניגוד לחוק, אלא "לצד" החוק... אז בוא נחזור לפורום הבונים.

הצפרדע
14-03-06, 23:21
יאללה, הולך!רק תירגע עם הגרזן, אתה עלול להוריד לי משהו שאני עדיין משתמש בו.....

וברצינות - אני בצד שלך, אל תשכח. למרות שאני עו"ד, אינני מתבייש לומר בריש גלי שהמצב המשפטי בסוגיה זאת גרוע, לא משקף את הצרכים ואת המציאות, ובמקום שיסדיר את הכללים וישרת את הציבור, הוא נוקשה, שרירותי, אנאכרוניסטי, מיושן, ובקיצור כמו שאתה כתבת בכשרון רב - דפוק....

אכן צריך להמשיך לא רק לחלום אלא לעשות ולבנות, לשפר ולהנות, אלא שחשוב שכל מי שעוסק בתחום,
וכל מי שמתעסק עם שיפורים ושיוניים ברב שלו, יהיה מודע למצב, לחוק, ולתוצאות העלולות לפגוע בכל אחד מאיתנו, במקרה של אסון, חלילה.
נ.ב. ועל מנת להיות ממש זיפת - הידעת שגם התקנת נעילה בדיפרנציאל שהיה קודם לכן פתוח, מהווה שינוי מבנה אסור?:shock: ?:D ?:twisted: ?:sad: ?;) ?

lizard
14-03-06, 23:57
יאללה אני הולך לשים צמיגי 37 על הגרוטאה ואחרי שיורידו אתי מהכביש ללכת לבג"צ!
ברוך, יש מצב שתהיה העו"ד שלי?

:-D:-D:-D

tayrie
15-03-06, 00:56
http://www.ebaumsworld.com/forumfun/spam3.jpg

tzagi
15-03-06, 06:25
Baruch,

בארץ

We have similar problems
lately the state of Kensas is refusing to register Ferrets and Rios for road use
B4 you ask what the hell is a ferret.....pic enclosed

כולל

Lets keep it real
Its a F350 and
I never seen one go faster then 90 mph
the tire size is quite acurate however...........

No diss, just a correction.

tzagi
15-03-06, 06:27
Hope the pic works this time

tzagi
15-03-06, 06:34
Hope the pic works this time

גיא
15-03-06, 08:33
ואלה יוסק'ה ...

הלב ניקרע....

למה אתה עושה לנו את זה ?
אתה יודע שיש לך כמה חתיכות פרה שמחכות לך מתחת לאיזו גבעה עוד שבועיים ... למה ? .. למה ? ... חבל !

Baruch,

בארץ

We have similar problems
lately the state of Kensas is refusing to register Ferrets and Rios for road use
B4 you ask what the hell is a ferret.....pic enclosed

כולל

Lets keep it real
Its a F350 and
I never seen one go faster then 90 mph
the tire size is quite acurate however...........

No diss, just a correction.

מאיר רוטברג
15-03-06, 09:08
ברוך יקירי,

אמנם לקחת את הדיון למחוז צדדי , אבל בהחלט חשוב,
הצד החוקי בהחלט משפיע ומושפע מצד חברות הבטוח

ואצטט"
יש מספיק "חלומות" שכן מסתובבים על כבישי-שבילי ישראל, בכל מיני רמות, שחיים בתחום האפור- לא בניגוד לחוק, אלא "לצד" החוק...

אקדים ואומר כי יש לי את הפתרון הביטוחי לאלה שהם

"לצד" ובשולי החוק,

היות וזו לא מטרת השרשור לא אפרט זאת כאן אבל בכייף על כוס קפה אבחן איתך
את הנושא והפתרון שקיים,והוא שריר וקיים.

בנושא הרכב אפילו שקלתי להביא רכב אספנות אבל הרשויות הנאורות סרבו

tzagi
15-03-06, 15:59
מה עשיתי עכשב
?

נמרוד
15-03-06, 16:09
hebrew keyboard?