PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית נעילה לדנה 70

madmax
13-03-06, 13:28
טוב, אז אחרי כמה שנים של התחפרות אני צץ לכמה שניות...
למרות כל המומחים שטוענים שזה לא יתכן- הצלחתי לשבור דיפרנציאל של DANA70...
מדובר בסרן DANA70 בגלדיאטור, נעול זיקה,שלאחרונה החל להרעיש.
בבדיקה ראשונית אחרי נסיעה הוא היה חם, בדיקה משנית העלתה שהשמן בדיפ' הפך
לשמן מטאלי (נראה לי שאפשר לעשות מזה כסף...איפשהו...), ובדיקה מעמיקה גילתה שמספר שינים של הקורונה נשברו, מיסב צד התחיל להטחן (מחט נשברה לשניים, כלוב התחיל להתעוות), ושבבים..שבבים בכל מקום.
בגלל גודל הגלגל הגדול, ובגלל האתגרים שאני מעמיד לסרן בין אם בנסיעת שטח, ובין אם בסיבוב על אספלט או אבן - אני בוחן אופציה של "נעילה של בני אדם", כזו שלא באה ממפעל אלקטרודות...
משיקולי תקציב (חסר) ועניין (עודף) אני בודק לבנות נעילה בעצמי.
ידע בהנדסה יש, וגם גישה לעיבוד שבבי וכל הדרעקס, ברם אנ'לא חושב שצריך להמציא ת'גלגל פה..
מישהו בנה פעם נעילה בעצמו?
יום מחוייך לכם.
אורי

עמי
13-03-06, 14:02
בניית נעילה מאפס כנראה לא מעשית, בטח עם תקציב מוגבל (עשה חיפוש באתר, היו על כך מספר שרשורים).

בכל מקרה, לוקרייט לדנה 70, עולה משהו כמו $300 וספול (ואם נסעת עד היום עם דיפ' מרותך - כנראה שאין לך בעיה עם זה), עולה מן הסתם אפילו פחות.

עמי

tomer s
13-03-06, 18:01
לדעתי אף אחד לא ממש בנה,יש קיים אז תעתיק,אם יש לך ממש את הידע וכל הדרעק שצריך בשביל לבנות.
ועוד לא דיברנו על החיסום ושות'
בהצלחה!

נמרוד
13-03-06, 20:37
אורי, נחסוך לך את כל הדיונים... לא ריאלי, בוודאי שלא כלכלי. אם יש לך את היכולות לכרסם חריצים פנימיים, אתה יכול לייצר לעצמך מיני-ספול שיהיה חזק מאד, מצד שני כזה דבר עולה 60-80$ בארה"ב אז בשביל מה לטרוח.

הצפרדע
14-03-06, 09:12
שלום לך מקס המטורף8) ,

לא מוכר לי גלדיאטור עם דנה 70. מה שכן יכול להיות, שיש לך M-715 וזה, אם צדקתי, דבר חביב
להפליא. איזה סרן יש לך מקדימה? דנה 60, או שאתה מברי המזל שיש להם מפלצון כזה עם דנה 70 גם מקדימה???

ממה שאתה מספר על גורלו המר של הסרן שלך, יעלה הרבה רק לסדר אותו ולהחזירו לחיים, בלי קשר לנעילה - קורונה פיניון, מיסבים, וכיו"ב בלגאנים, כולל כוון קורונה פיניון. אתה בטח לא נוסע עם הרכב ביומיום, אז למה לא נעילת ריתןך?? זול מאד וחזק מאד, אם מבצעים את הריתוך נכון וטוב.
אני, דרך אגב, ריתכתי דיפרנציאלים כאלה וגדולים מאלה(רוקוול), עם מיג ולא עם זיקה, והם החזיקו
מעמד בתנאים הקשים ביותר, כולל בתחרויות ובהתעללות ממושכת.
חבל להשקיע כסף ברכישה ובהבאה של נעילה, שלא לדבר על ייצור:roll: של דבר כזה.

madmax
14-03-06, 11:30
הלו ברוך...

מדובר ב-M-725 ולא 715. הראשון זה אמבולנס, השני טנדר.
עד כמה שאני זוכר זה 70 מאחור ו-60 מלפנים. הסרן בכללותו לא ניזוק, ואפילו העייסק של הסטליטים החזיק (ריתוך CO2 עתיר אמפראז' ותדר נכון).
אני לא נוסע איתו ביומיום, אבל כשאני נוסע אז הוא עובד קשה, ולו רק בגלל רוחב הסרן וההשפעה של זה בסיבוב...
עד היום הספיקה לי זיקה, גם בבאגי-מפצלת שעשיתי מ-D-400 וגם בנוכחי.
כל זאת - עד היום. היום נשבר.
סתם חשבתי לעשות את זה פעם אחת וזהו במקום לפתוח אותו שוב עוד שנתיים...
בקשר לרכישה -הלוקרייט עושה לי חלושייס (זה זה עם הקליקים, נכון?), ובכל מקרה גם הוא וגם הדטרויט, אם ישנו ל-70, לא מסתדרים לי בעלות מול תועלת (מאות $)..
נמציא משהו, אנאערף... :wink:

הצפרדע
14-03-06, 12:25
לא זו אף זו - אם הריתוך הבריא נכנע, מה יאמרו איזובי הקיר בדמות הלוקרייט והדטרויט??

גם הם ירימו ידיים יום בהיר(או לא כל כך בהיר) אחד...

לכן אחי, דבוק בזיקה ואחיותיה:p

-->