PDA

צפייה בגרסה מלאה : היפוך כיוון סיבוב של דיפרנציאל קדמי

רכס חיים
19-09-03, 22:33
הרכבתי לג'יפ שלי שני סרנים חיים של גלנדוואגן מרצדס-שטייר עם נעילות הידראוליות מקוריות. הסרן האחורי הסתובב בכיוון הנכון מה שהטעה אותי לחשוב שאין בעיה עם הקדמי.לאחר הפרוק ההתאמה השיפוץ וההרכבה שנמשכו שלושה חודשים התברר שהדיפרנציאל הקדמי מסתובב הפוך. איזה באאסה. כל החוכמולוגים הציעו מליון הצעות ובסוף נאלצתי לתכנן ולבנות תיבת היפוך מחוסר ברירה.האם מישהו יודע כיצד ניתן לשנות את סיבוב הטרנספר או הדיפרנציאל ללא תיבת היפוך?

Bulldog
19-09-03, 22:45
מה בנוגע לשימוש בטרנספר של המרצדס?

רכס חיים
20-09-03, 00:00
החלקים פורקו מרכב שהוצאתי משטח אש אחרי 20 שנה שסיירת מטכ'ל ירו בו ולא פגעו. הגיר יצא חדש אבל הלאגרים של הטרנספר החלידו והם תפוסים. שיפוץ כזה במרצדס עולה 8000 דולר וחלקים בלבד בטח 4000 דולר. אל תשכח שהרכב הזה עולה כחדש כ- 250000

חנן א.
21-09-03, 15:21
מה לגבי חיתוך/פירוק הצינורות החיצוניים של הסרן מבית הדיפ', סיבוב בית הדיפ ב180 מעלות, והרכבת/ריתוך הצינורות החיצוניים חזרה לבית הסרן?
זה עלול לגרום לבעייה באספקת השמן, אבל ייתכן שהגבהת מפלס השמן על ידי יצירת פתח מילוי גבוה יותר תפתור את הבעייה, ובכל מקרה מדובר בסרן קדמי שעובד פחות קשה ואם הוא עם נועלי טבורים ידניים הוא עובד מעט מאוד.

רכס חיים
21-09-03, 17:24
היות ובמרצדס כמו בסופה אין לוקרים אז הדיפרנציאל מסתובב על ריק כל הזמן עד לשילוב 4X4 לכן בעית השימון קרדינלית. חשבתי להוסיף משאבה חשמלית אבל אני מסבך את הבעיה . אני חושב שנמרוד עם ידע לגבי השינויים האפשריים בתוך הביצה , אבל לצערי הוא לא יודע כנראה על בעיתי. בכל אופן תודה על העצה שיתכן ובסוף אאלץ לעשות זאת.

ארז
21-09-03, 18:39
אהלן חיים
מאיזה מרצדס בדיוק הסרנים נלקחו?
G ישן או אומנימוג?
איזה ג'פ לך יש(סתם סקרנות...)
במידה וזה באמת הG הישן(נחל שילה?)אני חושב שיש שם תיבת היפוך,אם אתה מצליח לזהות את שנת הרכב והדגם הספציפי תכתוב וננסה לברר...

אריק זמר
21-09-03, 19:21
חיים, אני מנסה ללמוד מהר את הנושא אך נתקל בקשיים...אתה מדבר על סרנים של גלנדוואגון - מרצדס - שטייר...
עפ"י ייחוס זה אתה מדבר על הG וואגון הראשונים שיוצרו בזמנו באוסטריה במפעלי שטייר-פוך...
אתה אכן מדבר על סרנים של רכב זה ?

רכס חיים
21-09-03, 19:30
חיובי . חיובי מודל 80 . הובא כשלל מלבנון ב-82 ושימש מטרה לסיירת מטכ'ל במשך 20 שנה. מרצדס לא מוכנה למכור חלקי חילוף היות ולפי מספר השלדה אני צריך אישור לרכישת חלקים ממשרד הבטחון הלבנוני, שאולי אקבל השבוע.

נמרוד
21-09-03, 19:55
אין לי משהו חכם להוסיף. אין דרך קלה להפוך את כיוון הסיבוב, למעט מה שהציעו כבר - היפוך ימין-שמאל של הביצה, או שימוש בטרנספר המקורי.
מתוך סקרנות אני שואל, כי אני לא מכיר את חלקים האלו לעומק - אלו יתרונות יש בסרנים האלו ששווים את ההתעסקות הזאת? מה יחס ההעברה, קוטר ציריות, קוטר קורונה, רוחב הסרן, סוג הבלמים, היגוי, סוג הנעילה (נעילה הידראולית? פירקת גם את מעגלי הפיקוד, מה מקור הלחץ?)... וכן הלאה. ובלי הספקה זמינה של חלקי חילוף, נראה לי מאד בעייתי העתיד עם סרנים כאלו.

ארז
21-09-03, 20:08
אני חייב להוסיף על נמרוד(מה אתה עושהפה?אתה לא אמור לחגוג עם יעל?אדיוט!) :twisted:
בכל מקרה הסרנים הנ"ל חלשים ומתאימים לרכב שהם יעודו אליו,הם אינם דומים לסרנים/בהמות שיש היום על הG
אז למה להרכיב משהו שהוא בעיתי מההתחלה עם חלקי חילוף ואינו חזק בצורה יוצאת דופן?
סרנים מתאימים לרכב שלך מבחינת רוחב ומיקום הביצה אני בטוח שאתה יכול למצוא גם באלו שיותר פופולרים בארץ(עזוב מה שאתה רואה בחו"ל שם יש G ישנים כמו כלניות פה..)

אריק זמר
21-09-03, 20:52
בשנת 80 דגמי הG היו 230 240 280 ו 300 כאשר ה240 וה300 הינם דגמי הדיזל...
כולם אגב, עד שנת 81 היו בעלי גיר רגיל.
בכתובת זאת תמצא אתר של בחור צעיר מלבנון שברשותו G230 משנתון 79...

http://www.geocities.com/Baja/Canyon/7028/

כאן יש לך פורום חי עם המון נתונים, ולמטה ישנו קישור לקהילה הכוללת בין היתר גם קבצים שונים.

http://www.benzworld.org/forums/messages.asp?messno=1566&id=22&view=t

ארז
21-09-03, 21:02
כנס גם לפורום של הpirate http://www.pirate4x4.com/forum/forumdisplay.php?s=&forumid=28

הקישור הוא לפורום מרצדס...יש להם הרבה מאוד נסיון בהחלאות למינהם ובסרנים...

רכס חיים
21-09-03, 21:57
הג'יפ שלי הוא וואז רוסי שכולו העתק מדויק של מידות ותכנון גרמני עוד מהימים של סוף מלחמת העולם השניה שלאחריה הועתק כל המפעל הגרמני לאזור מוסקווה. הסיפור רלוונטי היות וכל תת-המערכות של הגלנדווגן מתישבים במדויק על בסיסי הוואז. הדיוק של הסרנים הגיע ל-2 מ'מ, ואת מערכת ההגה הגרמנית לא הייתי צריך אפילו להכניס לכיוון גלגלים לאחר ההרכבה. אם כן מה קיבלתי . 1. שני סרנים חיים חזקים ב55% לעומת האורגינלים במשקל עצמי כמעט זהה.(הבדל של כ-12 ק'ג.) 2. שתי נעילות דיפרנציאל הדראוליות עם אמינות גבוהה.( טרם הושלמו) 3. בלמי דיסק מלפנים קוטר 303 מ'מ. עם כושר בלימה שאין לי במכונית הספורט שלי.( בכל קליפר שתי משאבות) 4. מערכת הגה עם בולם אינטגרלי מקורי שביטל את כל הרעידות בהגה. 5. מרווח גחון מתחת לביצים 27 ס'מ ובצד שמאל מתחת לנהג 35 ס'מ. 6.מעבר לג'נטים 16" וצמיגים בהתאם 265/75/16 . 7. רדיוס סיבוב 5.60 מטר (זה אמיתי). 8. קרדנים מחוזקים -האורגינליים. 9. והורדת רמת החיכוך בכל המערכת עקב שימוש בחלקים גרמניים במקום רוסיים ובכך גדלה מהירות הנסיעה ב10% לפחות (מלבד עקב הגדלת הצמיגים). צריכת הדלק נשארה כשהיתה 6.5 ל-1. אולי שכחתי עוד משהו כי רק בגללכם אני עושה ספירת מלאי.

נמרוד
22-09-03, 11:34
הג'יפ שלי הוא וואז רוסי שכולו העתק מדויק של מידות ותכנון גרמני עוד מהימים של סוף מלחמת העולם השניה שלאחריה הועתק כל המפעל הגרמני לאזור מוסקווה. הסיפור רלוונטי היות וכל תת-המערכות של הגלנדווגן מתישבים במדויק על בסיסי הוואז. הדיוק של הסרנים הגיע ל-2 מ'מ, ואת מערכת ההגה הגרמנית לא הייתי צריך אפילו להכניס לכיוון גלגלים לאחר ההרכבה. אם כן מה קיבלתי . 1. שני סרנים חיים חזקים ב55% לעומת האורגינלים במשקל עצמי כמעט זהה.(הבדל של כ-12 ק'ג.) 2. שתי נעילות דיפרנציאל הדראוליות עם אמינות גבוהה.( טרם הושלמו) 3. בלמי דיסק מלפנים קוטר 303 מ'מ. עם כושר בלימה שאין לי במכונית הספורט שלי.( בכל קליפר שתי משאבות) 4. מערכת הגה עם בולם אינטגרלי מקורי שביטל את כל הרעידות בהגה. 5. מרווח גחון מתחת לביצים 27 ס'מ ובצד שמאל מתחת לנהג 35 ס'מ. 6.מעבר לג'נטים 16" וצמיגים בהתאם 265/75/16 . 7. רדיוס סיבוב 5.60 מטר (זה אמיתי). 8. קרדנים מחוזקים -האורגינליים. 9. והורדת רמת החיכוך בכל המערכת עקב שימוש בחלקים גרמניים במקום רוסיים ובכך גדלה מהירות הנסיעה ב10% לפחות (מלבד עקב הגדלת הצמיגים). צריכת הדלק נשארה כשהיתה 6.5 ל-1. אולי שכחתי עוד משהו כי רק בגללכם אני עושה ספירת מלאי.

מעניין מאד. רחוק מתחום הידע שלי, אבל בתנאים שאתה מתאר ומאחר וההתאמות מאד קרובות בין הכלים הרוסיים והגרמניים אז אני מאמין שזה אכן משתלם . בנושא הפיכת הסיבוב - כתבת שבנית תיבת היפוך? ספר יותר, איך, מה איפה היא יושבת, ממה היא עשויה (גלגלי שיניים).

ארז
22-09-03, 21:23
עוד שאלה...מה היחס העברה הסופי של הבחור?

אריק זמר
22-09-03, 21:54
ארז, כמדומני הם באו עם 1:4.86 ואפשרות של עד 1:6.17

ארז
22-09-03, 22:32
רגע עוד כמה שאלות...הגיר באיזה יחס?הטרנספר?
עם איזה צמיגים אתה עכשיו שיש לך 27 ס"מ מרווח גחון?זה מעולה!

ארז
22-09-03, 22:35
רגע(גלגלי השניים התחילו לעבוד...)
יש לך אולי תמונה של הסרנים?
מה הרוחב שלהם?
באיזה צד הביצה?

וסרטייל
23-09-03, 02:31
רכס ידידי שמע לעצתי סע לסוכנות מרצדס קנה ג'יפ חדש וצא לשטח החיים קצרים חבל על הזמן

רכס חיים
23-09-03, 17:15
התיבה שייצרתי לפתרון הבעיה הורכבה לפני שבועיים על הג'יפ ונוסתה בבארותיים . במשך כשלושים דקות נוכחתי כי היא עונה על הציפיות ,אך מיד כשעליתי את המסלול המשוגע התפרקה התיבה מהטרנספר עקב ריתוך היקפי של הציר שעבר עיבוד שבבי במחרטה עמוק מדי. היום אני מקבל את התיבה לאחר התיקון ושיפורי חוזק ועיגון נוספים וארכיב אותה ביום חמישי. לאחר ביצוע נסיונות קשים שיוכיחו את עמידותה אכתוב מאמר מלא כיצד לבנות גיר היפוך במחיר סביר ביותר. שאר השאלות המתיחסות לסרנים צריכות להיבדק על-ידי פיזית על הג'יפ היות ואין לי ספרות כלשהיא המתיחסת אליו.

-->