PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד חום לא עובד,

סמוראי צעיר
14-03-06, 03:39
מד חום לא עובד,
כיצד לבדוק ממה נובעת הבעיה?

שאלה נוספת, ברצוני להתקין מד טורים ברכב, מה תהליך ההתקנה?

מדובר בסמוראי 89

עמרי2
14-03-06, 07:45
מד חום לא עובד,
כיצד לבדוק ממה נובעת הבעיה?

שאלה נוספת, ברצוני להתקין מד טורים ברכב, מה תהליך ההתקנה?

מדובר בסמוראי 89

אם הוא לא עובד בכלל יכול להיות שזה השעון עצמו (חשמל), אבל אי אפשר לשלול אופציה שזה גם הטרמוסטט, באופן כללי מה שצריך לעשות זה לפרק את הטרמוסטט ולטבול אותו במים חמים (הוא אמור להיפתח ב 82 מעלות). אם הוא נפתח אתה תראה את זה.
כך את דברי בערבון מוגבל וחכה לעוד תגובות...

שיהיה בהצלחה-עמרי,

idanw
14-03-06, 08:58
עמרי..

גם אם הטרמוסטט תפוס.. המד חום צריך לעבוד...
בדור עם יש חוט שמחובר ליוניט חום (נמצא מתחת לבית הטרמוסטט.. איפה שמחובר הצינור העליון של הרדיאטור)
אם כן.. תנתק את החוט.. וגע בו בגוף המנוע... אם המד חום לא עולה למקסימום.. אז לא מגיע אליו מתח.. או שהשעון עצמו תקול...
אם הוא עולה.. החלף את יוניט החום...

עידן

thegood1
14-03-06, 09:22
תראה איך הסמו מגיב, אני החלפתי טרמוסטט לפני חודש.
תראה כמה זמן לוקח לו להתחמם ז"א אם הצ'וק מפסיק את עצמו אחרי זמן סביר, אם החימום מתחיל לחמם תוך כמה דקות ולא אחרי 20 דקות ויותר.
לטרמוסטט דפוק יש השפעה ישירה וברורה על הרכב, מה גם שבסמוראים ישנים יש נטייה (שאין לי מושג מאיפה היא באה) להוציא את הטרמוסטט.
אז לדעתי תשאל את עצמך את השאלות הנ"ל ואם הסמו לא מתחמם טוב אז תבדוק את הטרמוסטט. אם לא אז את המד חום.

סמוראי צעיר
14-03-06, 14:04
תודה רבה לעוזרים אבל רק אם אפשר הסבר ממש מפורט מה לעשות ולאן לגשת(ברכב הכוונה) בכדי לטפל בבעיה, כיוון שאני ממש חדש בתחום.

idanw
14-03-06, 15:24
פתח מכסה מנוע.. תסתכל על הרדיאטור...
בחלק העליון של הרדיאטור מצד שמאל.. יוצא צינור שחור עבה...
הוא מחובר לחלק שנקרא פלאנג' מים...שמחובר לבית הטרמוסטט..
מתוח בית הטרמוסטט יוצא מין פין.. עם הברגה.. זה יוניט החום..
בדוק אם אליו מחובר חוט חשמל.. אם מחובר.. נתק את החוט והצמד אותו לגוף המנוע.. כשהמנוע פועל..ותראה אם השעון עולה לחום מקסימום...
אם הוא עולה.. השעון עובד.. וצריך להחליף את יוניט החום..
אם לא עולה.. יש איזו בעיה חשמלית בחיבורי השעון.. או שפשוט צריך להחליף אותו...
אם אתה צריך עזרה... 0544901219

סמוראי צעיר
15-03-06, 00:04
אוקי, מחר בצהרים אני אעשה בדיוק את מה שאמרת, אם תיהיה בעיה אני ארים טלפון,
תודה רבה עידן, וכל שאר העוזרים.

סמוראי צעיר
15-03-06, 19:34
אוקי אז אחרי בדיקה גם כשניתקתי את היוניט השעון לא זז...
אז זה או השעון או?

הבנתי שעדיף להוסיף שעון חום חיצוני כי העלות תיקון של השעון או כזה חדש תיהיה גבוהה יותר משעון חיצוני...

ותודה רבה לעידן שהדריך אותי בטלפון כיצד לבדוק את העניין.

anakin
17-03-06, 18:42
לטרמוסטט דפוק יש השפעה ישירה וברורה על הרכב, מה גם שבסמוראים ישנים יש נטייה (שאין לי מושג מאיפה היא באה) להוציא את הטרמוסטט.

השפעה של טרמוסטט דפוק-אם הוא תפוס סגור-מנוע מתחמם, אם הוא תפוס פתוח-למנוע לוקח הרבה זמן להגיע לטמפרטורה אופטימלית.

בארץ, בעיקר במכוניות ישנות, הרבה אנשים מוציאים את הטרמוסטט כמעט מכל המכוניות, למה?

כי תפקיד הטרמוסטט הוא לעזור למנוע להגיע לטמפ' אופטימלית בזמן קצר, באירופה בתנאי הקור שם ללא תרמוסטט יקח למנוע המון זמן להגיע לשם, בארץ ההשפעה של התרמוסטט היא קטנה מאוד.

זאת לא המלצה להוציא את התרמוסטט כי לדעתי אפילו הבדל קטן הוא עדיין הבדל.

adam12345
20-02-08, 20:58
פתח מכסה מנוע.. תסתכל על הרדיאטור...
בחלק העליון של הרדיאטור מצד שמאל.. יוצא צינור שחור עבה...
הוא מחובר לחלק שנקרא פלאנג' מים...שמחובר לבית הטרמוסטט..
מתוח בית הטרמוסטט יוצא מין פין.. עם הברגה.. זה יוניט החום..
בדוק אם אליו מחובר חוט חשמל.. אם מחובר.. נתק את החוט והצמד אותו לגוף המנוע.. כשהמנוע פועל..ותראה אם השעון עולה לחום מקסימום...
אם הוא עולה.. השעון עובד.. וצריך להחליף את יוניט החום..
אם לא עולה.. יש איזו בעיה חשמלית בחיבורי השעון.. או שפשוט צריך להחליף אותו...

עברתי על ההסטוריה של הפורום בנושא ומצאתי שאחת הבדיקות כדי לדעת האם הבעיה בטרמוסטט (אם קיים בכלל?) או בשעון עצמו היא לנתק את החוט חשמל של היוניט חום ולגעת איתו במנוע כשהוא חם.
ניסיתי לפעול לפי ההודעה המצוטטת אבל הבעיה היא שאצלי אין שום כבל חשמלי שמחובר
למשהו על הבית טרמוסטט, לעומת זאת מצאתי משהו ליד הבית טרמוסטט שאני רוצה לשאול האם זה היוניט חום, הדבר הזה מופיע באחת התמונות.
האם יכול להיות מקום אחר שאליו מחובר היוניט?
האם אני צריך לא לקחת סיכונים בעניין כזה ופשוט לסוע על הבוקר אל חשמלאי רכב?

עניין שני, האם הנזילה הקטנה הזאת מהחור העליון (נראה לי לפחות שזה משם) של הבית טרמוסטט תקינה?
תודה!

adam12345
20-02-08, 21:07
או קיי מצאתי את התמונה הזאת.
האם זה אומר שהשעון חום מחובר ליוניט שנמצא במקום אחר ברכב? כי אני לא מזהה כבל חופשי שהיה אמור להתחבר אל היוניט במיקום שבתמונה והתנתק ממנו...

יונתןמצפה
20-02-08, 22:10
אדם-
קודם כל, חכה לבוקר ותמשיך באור יום. אני מניח שכמו שאנחנו לא רואים כלום בתמונות שלך גם אתה לא ממש רואה...
לגבי התמונה הימנית: זה לא היוניט חום. אני לא מצליח לזהות מה זה לפי התמונה. מה שהעלת בתמונה האחרונה זה בדיוק זה וזה מה שאתה צריך לחפש.
לגבי הנזילה: גם את זה אי אפשר ממש להבין מהתמונה. בכל מקרה, כל נזילת מים ברכב זה לא דבר תקין ויש לטפל בה. כשהמנוע חם, הלחץ במערכת המים עולה וכמות המים שייצאו לך מנזילה שנראית על פניה קטנה תיהיה גדולה בהרבה. התוצאה יכולה להיגמר ברדיאטור יבש ומנוע גמור. שים לב!
מהמעט שאולי ניתן לראות בתמונה (וזה ממש לא הרבה...), אני יכוללנסות לנחש שאצלך אין יוניט. המשמעות היא שהחור שבו אמור לשבת היוניט פתוח ונוזלים לך משם מים.
תוסיף לכל הנ"ל את העובדה שהשעון חום לא עובד- ויש לך מתכון בטוח לראש מנוע במקרה הטוב או למנוע גמור במקרה הפחות טוב.
לסדר את זה לבד זאת לא בעייה. זה לא יותר מסוכן מלנסוע עם נזילת מים ושעון חום לא עובד.
חכה לבוקר, צלם תמונות, תסתכלשוב בספר שממנו צילמת את התמונה. כשתראה יותר טוב מה הולך שם נשמח לעזור.
בינתיים אל תיסע ברכב, ואם אתה חייב, תעצור לבדוק מים כל כמה דקות!!!

adam12345
20-02-08, 22:16
או קיי!
אני ימשיך את השירשור מחר עם תמונות ותובנות ברורות יותר.
תודה!

Zuki-Land
20-02-08, 22:17
או קיי מצאתי את התמונה הזאת.
האם זה אומר שהשעון חום מחובר ליוניט שנמצא במקום אחר ברכב? כי אני לא מזהה כבל חופשי שהיה אמור להתחבר אל היוניט במיקום שבתמונה והתנתק ממנו...

שלום אדם !
אכן כמו בתמונה היונית יושבת על בית הטרמוסטט ומחוברת עם כבל מהיוניט לשעון חום
אלא אם עשו אצלך שינוי כלשהוא במיקום היוניט או קומבינציה אחרת
בקשר לנזילה של נוזל הקירור אז ודאי שהיא לא צריכה להיות ויש צורך שתבדוק את העיניין
ותטפל בו בהקדם !
בקשר לתמונה שסימנת בעיגול צהוב - זה שסתום חשמלי שברגע שמקבל מתח הוא נפתח
ומעביר דרכו וואקום מהסעפת למגבר הטורים לצורך מזגן ..אורות וכ'ו...

לילה טוב
ZUKI-LAND

adam12345
20-02-08, 22:32
אוקיי אז מחר באור, אני ינסה לברר לאן השעון חום אמור להיות מחובר, כי כשקניתי את הסמוראי לפני שבוע, השעון בוודאות עבד...

גם בקשר לנזילה אני יבדוק מחר, מה שבטוח זה שכרגע הרדיאטור מלא בנוזל.

תודה זוקי!

idanw
20-02-08, 22:33
אהלן..

היוניט הוא מה שצילמת בתמונה הזאת וסימנתי בעיגול סגול (הוא לא נראה בדיוק כמו המקורי שבתמונה מהספר)
ליוניט שלך לא מחובר כלום, וזו הסיבה שהשעון לא עובד.תנסה למצוא חוט שמסתובב באיזור... אם לא תמצא אולי יהיה צורך להעביר חוט חדש לשעון החום.
הנזילה שאתה רואה היא מהחיבור בין הפלאנג' מים (זה שהצינור מחובר אליו) לבלוק המנוע.
כדי לאטום אותה , קנה סיליקון RTV עמיד בחום, פתח את 2 הברגים שמחזיקים את הפלאנג', נקה היטב את האיזור ומרח סיליקון מחדש לפי ההוראות על האריזה. מומלץ לסגור את הברגים עם מפתח מומנט... הם מאוד עדינים, ואתה לא רוצה שתלך לך הברגה בבלוק המנוע!
בהצלחה, עידן

adam12345
20-02-08, 23:27
אבל לפני שבוע כשקניתי את הרכב השעון חום עבד, ואני לא רואה איזה שהוא חוט בסביבה שיכול להיות קשור לעניין, מה שאני מסיק מזה, זה שאולי יש יוניט חום נוסף במקום אחר והוא זה שמחובר לשעון חום, כמובן שאולי הוא או השעון או החיבור לא תקינים, ומה שאני מנסה זה להבין מי הלא תקין, בכל מקרה על פניו היוניט שבתמונה, בעצם, לא רלוונטי לסיפור לפי דעתי, אם זה משנה אז יש לרכב מאוורר נוסף ועוד רדיאטור (שניים סך הכל, אחד קטן ואחד גדול שהוא המקורי של הרכב כנראה)

האם כשאני פותח את החיבור שתיארת (כרגע זה לא מול העיניים כמובן) בשביל למרוח RTV מחדש, אני יצטרך גם לרוקן את הנוזל קירור ולשים חדש ולנקז אויר?
יכול להיות שעל הבוקר אני יסע עם הסמוראי למוסך הקרוב ואני יתן לו לפתור את העניין...
במערכות היותר קריטיות של הרכב אני לא חושב שכדי שאני יגע בשלב זה, אין לי עדיין ניסיון בכלום...

מחר בבוקר אני יפתח את המכסה מנוע ואז יחשוב לעצמי אם לנסות לבד או לתת למוסך...

תודה בינתיים!!

יונתןמצפה
21-02-08, 00:04
יש לרכב מאוורר נוסף ועוד רדיאטור (שניים סך הכל, אחד קטן ואחד גדול שהוא המקורי של הרכב כנראה)

תודה בינתיים!!

?????
שני רדיאטורים?
יש לך מזגן באוטו? כנראה שהרדיאטור השני זה המעבה של המזגן...

לפי השאלות שלך עושה רושם שבאמת אין לך הרבה ידע. כדאי שייראה את הרכב מישהו עם מעט יותר נסיון, זה לא חייב ליהיות מוסך. רק תשתדל שלא יימרחו אותך עם איזו בעייה יקרה שלא קיימת.

לגבי הסיליקון- ראשית, בד"כ בסמוראים טרמוסטט מקורי מגיע עם טבעת גומי או אטם מיוחד. במקרה כזה לא צריך חומר איטום נוסף.
אם תפתח את מכסה הטרמוסטט אתה תצטרך להוסיף כמות מסויימת של מים. לא הרבה. לנקז אוויר זאת לא בעייה, נותנים למנוע לעבוד מעט עם מכסה רדיאטור פתוח, סוגרים, ובהמשך ממלאים עוד אם עדיין חסר.
רק שים לב לא לעשות זנק למנוע עקב הבעיות שתיארת!

adam12345
21-02-08, 00:35
טוב כנראה שאני באמת ילך על הבוקר למוסך.
אני יתן לו לסדר את הנזילה וגם לתקן את השעון חום (בתנאי כמובן שהבעיה ביוניט או בחיבור), ועל הדרך שיתקן גם את הצופר שלפעמים עובד ולפעמים לא...
כעיקרון עדיין לא הספקתי בכלל לרדת עם הסמוראי לשטח, הדבר היחיד שאני עושה איתו זה לסוע מהבית אל הרכבת, שזה 15 קילומטר ביום, לא חשבתי שכבר אחרי שבוע אני יתחיל לחשוש לבריאות המנוע:-(

שאלה קטנה אחרת, בתושבת של הגיר (זאת שקרובה יותר אל הטרנספר) יש שלושה ברגים במקום ארבעה, הרביעי פשוט 'גזור', זה משהו שאפשר לסוע איתו ללא חשש או שצריך לחלוץ את הבורג ולשים חדש?

מורי
21-02-08, 07:56
אדם,ניתן לקבוע בוודאות שהחוט המחובר אל היוניט מנותק ומסתובב אי שם באיזור האלטרנטור.

שוב שיחקת בתא המנוע? :D

adam12345
21-02-08, 09:52
כןןןן8-)
זכור לך במקרה הצבע שלו?
כי אני לא מזהה שום חוט מנותק באזור הזה (חןץ מאחד אדום, שלפי חיבור שלו הוא לא קשור...
האם יכול להיות שהנזילה קשורה לעובדה שהיוניט מנותק?

adam12345
21-02-08, 10:27
האם יכול להיות שזה (בתמונה) היוניט חום?
אני פשוט לא מוצא אף חוט שיכול להיות החוט של היוניט חום!

itay
21-02-08, 10:35
אדם,

זה יוניט שמן (ממוקם ליד מסנן השמן במנוע).

שים לב שיש צמה שמגיע מתחת לקרבורטור ליד בית הטרמוסטט. היא מובילה חוטים לאלטרנטור, חוטים לשסתומים שמעבירים ואקום מהסעפת לצרכנים אחרים ו חוט אחד בודד שאמור להתחבר ליוניט.

חפש אותו. אם השעון עבד כשרכשת את הרכב כנראה באחת הבדיקות שלך נתת לו מכה קטנה עם היד בטעות שגרמה לו להתנתק.

בהצלחה,

איתי.

adam12345
22-02-08, 00:16
טוב אז זה הסיפור, הלכתי על הבוקר למוסך הקרוב, מיד התברר שאכן החוט האדום (והיחיד בסביבה דרך אגב) הוא החוט שמתחבר ליוניט, אני שללתי אותו כי הייתי בטוח שהראש של החוט שאני מחפש צריך להיות בצורה עגולה (כמו הראש של היוניט), במוסך חיברו את החוט ואז היה צורך גם להלחים...

העניין השני, במוסך זיהו נזילה קלה ביותר מהצינור הקטן שנמצא מתחת לבית הטרמוסטט (מבחינת מיקום, הוא לא מתחבר לבית טרמוסטט), הנזילה היתה ככל הנראה בגלל שהיה חסר בנד באחד הקצוות, הם הוסיפו בנד והנזילה הפסיקה.
הבעיה היותר גדולה היתה הנזילה מהבית טרמוסטט עצמו, מה שהם עשו זה להדביק דבק אפוקסי חיצונית וכשהם ראו שעדיין נוזל, הם פירקו את הצינור העבה שמתחבר לבית טרמוסטט (הם חשדו שהוא המקור לנזילה) וחתכו 2 ס"מ ממנו ואז חיברו אותו עם בנד יותר נורמלי ממה שהיה ובנוסף הוסיפו קצת סיליקון.
הבעיה לא נפתרה ועדיין היתה נזילה.

בעצתו של מורי, אני פתחתי לבד את מכסה הבית טרמוסטט והדבקתי אפוקסי גם מבפנים, ניקיתי טוב את כל האזור משאריות הסיליקון וחיברתי הכל בחזרה בעזרת האטם (שהיה במצב מצויין) וסיליקון שחור לחום גבוה (זה מה שכתוב על האריזה לפחות), כרגע אני לא מזהה המשך נזילה, אבל אני יצטרך לבדוק את זה אחרי עבודה קצת יותר מאומצת של המנוע.

יש לי שאלה נוספת שקשורה לעניין, הסיליקון השחור ששמתי גלש קצת לצדדים אחרי הסגירה של המכסה, אם גלש גם קצת גם לחלק הפנימי של הבית טרמוסטט, יש סכנה?? (או שאולי השילוב של החום והמים הירוקים כבר ימיס אותו...)
דבר נוסף, נראה שהסיליקון פשוט נשרף אחרי שנתתי למנוע קצת לעבוד, וזה למרות שנתתי לסיליקון 50 דקות להתייבש, האם אני צריך לפתוח מחדש את המכסה והפעם להשתמש בסיליקון ורוד (ראיתי שלרוב זה הסיליקון שבמוסכים משתמשים)?

Viper
22-02-08, 18:51
לחום גבוה (למשל במנוע...) משתמשים ב-RTV אדום.
אם נכנס לך פנימה- יכול להיות שלא יקרה כלום ויכול להיות שחתיכות יסתובבו במים ויתקעו היכן שבוא במערכת הקירור- אולי בטרמוסטט, אולי ברדיאטור, אולי בצ'וק...
בקיצור- פתח את העסק ותעשה עבודה יסודית. תנקה היטב ושים לב לא לשים יותר מידי RTV.
ואם בית הטרמוסטט אכול בצורה קיצונית- שווה להחליף או לשפץ.

adam12345
22-02-08, 19:08
השאלה האם בכלל יש צורך בRTV? סך הכל האטם היה במצב מצויין ולפי מה שזה נראה אכשיו הוא אוטם יפה מאוד בלי הRTV שיתנדף לגמרי ולא השאיר זכר מבחוץ (וכנראה גם מבפנים ששם אפילו יותר חם)
את זה אני כמובן אומר אחרי שהרכב קצת עבד היום וסך הכל העסק נראה מצויין.
אני יתן לזה שבוע, בשישי הבא אני שוב פעם יפתח כדי לבדוק איך האפוקסי מתמודד עם החום, וכמובן שאני עוקב אחרי האזור ודואג למפלס מים תקין כל בוקר לפני ההתנעה.
להחליף את כל הסעפת הזאת (ככה קוראים ליחידה הזאת?) זה לא אופציה כרגע, אם יהיו חורים נוספים אז זה כבר יהיה סיפור אחר.

Viper
23-02-08, 19:27
תלוי בפלאנג' (בית הטרמוסטט). אם הוא ישר ונקי (יחסית), אז לא צריך RTV אם יש לך אטם גמיש.
בכלל, עדיף להשתמש כמה שפחות ב-RTV וגם רק היכן שצריך.

adam12345
23-02-08, 20:22
אכן ישר ונקי... כרגע גם אין נזילה מהחיבור.
אבל עדיין קיימת איזה שהיא הזעה קטנטונת מהאזור של התיקון עם האפוקסי, אז יכול להיות שאני יפתח שוב את העסק וידביק שם אפוקסי חדש.

Viper
24-02-08, 23:14
אכן ישר ונקי... כרגע גם אין נזילה מהחיבור.
אבל עדיין קיימת איזה שהיא הזעה קטנטונת מהאזור של התיקון עם האפוקסי, אז יכול להיות שאני יפתח שוב את העסק וידביק שם אפוקסי חדש.

מה יש לך מאפוקסי?
אם אתה צריך להשתמש בו- כנראה שהפלאנג' לא ממש ישר...
ואם אתה כבר מפרק- קח לשיפוץ או שתחליף אותו.
אגב, איזה חלק מודבק? העליון או התחתון?

adam12345
24-02-08, 23:51
אפוקסי זה האפשרות תיקון הפשוטה והזולה, ואם זה גם יחזיק מעמד הרבה זמן אז למה לא בעצם?
אפשרות שניה זה לסגור את החור עם ריתוך, אם התיקון השני שלי לא יעבוד אז זאת תיהיה האופציה הבאה.
אני לא מפרק את כל החלק, רק את המכסה של הבית טרמוסטט.
החור נמצא בבית עצמו ולא במכסה, אם היתה בעיה רק במכסה אז הייתי קונה מכסה כזה משומש ותקין במקום להסתבך.

Zuki-Land
25-02-08, 01:15
אפוקסי זה האפשרות תיקון הפשוטה והזולה, ואם זה גם יחזיק מעמד הרבה זמן אז למה לא בעצם?
אפשרות שניה זה לסגור את החור עם ריתוך, אם התיקון השני שלי לא יעבוד אז זאת תיהיה האופציה הבאה.
אני לא מפרק את כל החלק, רק את המכסה של הבית טרמוסטט.
החור נמצא בבית עצמו ולא במכסה, אם היתה בעיה רק במכסה אז הייתי קונה מכסה כזה משומש ותקין במקום להסתבך.
שלום אדם !
תסביר לי בבקשה מה בדיוק נפגע בסעפת היניקה שלך ובחיבור שלה למכסה בית הטרמוסטט!
אם צריך ליישר שטח אז מיישרים ..אם הלכו ההברגות אז עושים מילויי בריתוך אלומניום ומבצעים הברזה חדשה ! אחרי כל זה אטם יעודי בלי שום חומר אטימה יעשה את העבודה נאמנה!
לילה טוב ZUKI-LAND

adam12345
25-02-08, 02:29
לילה טוב זוקי!
אז ככה, לא הלכו שום הברגות, אין צורך ליישר שום משטח.
המכסה נסגר ואוטם כמו שצריך בלי סיליקון או חומר אחר, הנזילה איננה מהחיבור של המכסה, אלא היא מחור שנוצר בבית הטרמוסטט עצמו, בערך באמצע הגובה שלו.
מטרת האפוקסי היתה לסתום את אותו חור קטנטן. מריחה של אפוקסי מבחוץ בלבד לא הספיקה, אכשיו התברר שמריחקה מבפנים ומבחוץ גם לא עושה את העבודה.
אני אנסה את אותה הפעולה שנית ואם גם בשנית תמשיך הנזילה אז אני יאלץ ללכת שיסגרו את החור בעזרת ריתוך (דרך אגב, בשביל לרתך את המקום צריך לפרק את הסעפת?)
כולה מדובר בחור קטנטן בגודל של ראש של סיכה...אני מקווה שהסיפור הזה יגמר כבר (זה גורם לי לאי שקט!)

-->