PDA

צפייה בגרסה מלאה : לכל הקונים דרך e-bay ו paypal

lizard
14-03-06, 10:15
קבלתי לפני כשעה בערך אימייל שכביכול כתובת הדואל שלי שונתה בPAYPAL.
שימו לב שמדובר על פישינג, הלינק באימייל מפנה את הגולשים לאתר המתחזה לPAYPAL ומבקש מהם להזין סיסמא.
שימו לב לכתובת האתר, היא לא מצביעה כלפי שרתי PAYPAL ולכן אינה דואר רשמי של PAYPAL.

ד ו ר ו ן
14-03-06, 10:41
גם אלי נשלח, הגוגלמייל זיהה אותם כספאם.

הצפרדע
14-03-06, 12:22
גם אני קיבלתי הודעה כביכול רשמית מ - paypal, לפיה החשבון שלי "נמצא בסיכון" עקב נסיון חדירה ע"י גורם זר ומפנה אותי לאיזו כתובת כדי למסור פרטים מזהים על מנת שהסיכון ייבדק ויוסר. כמובן שהכתובת לא קשורה בכלל לאתר הרשמי של paypal.

זהירות - נראה שזה לא רק ספאם, אלא נסיון להיכנס לחשבון ולקבל פרטים!!

lizard
14-03-06, 17:08
זה לא ספאם בכלל, זה FISHING. או איך שקוראים לזה.

אני לא יודע אם הבסיס נתונים של האקרים, זה לא פרסום אלא נסיון פריצה לכל דבר, מבוסס על משתמשים של PAYPAL או שהם באמת יורים לגל הכיוונים. בכל מקרה, מאחר ובאי האתר הזה קונים דרך איביי ובדר"כ משלמשים דרך PAYPAL מצאתי נכון להזהיר.
שימו לב! יתכן ואתם תקבלו קישור אשר כביכול כן יקשר אתכם לPAYPAL, אבל בעצם מדובר על קוד JAVASCRIPT זדוני שגורם לשורת הטסטוס ולשורת הכתובת להראות נתונים לא נכונים.
ההמלצה שלי, בעקבות מה שהיה לי, היא לשלוח לPAYPAL את המכתב שקבלתם על מנת שיאשרו אותו. זו פרוצדורה שלוקחת בדר"כ כמה דקות. פשוט עושים FORWARD של המכתב שקבלתם לכתובת המייל
[email protected]

מקווה שלא יקרה לכם. ושימו לב לכל דבר חשוד. יש אנשים רעים שם באינטרנט.
רק לידע כללי, אם כן אירע לכם כזה מקרה, חברות האשראי יכולות -רק- לבטל את הכרטיס. לא תמיד זה כל כך נוח לכן צריך לשים לב.

ד ו ר ו ן
14-03-06, 21:05
לא אמרתי שזה ספאם, אמרתי שגוגלמייל זיהה את זה כלא אמיתי וסיווג את זה כספאם.
מכתבים כאלו אני לא פותח כלל, יש דואר בסגנון כזה שעצם הפתיחה מהווה קישור לאתר שמקבל מידע שהמייל הזה אכן קיים ומכן והלאה אתם נדונים לערמות זבל.

לא מכיר=מוחק בלי היסוס.

lizard
14-03-06, 21:39
ספאמרים הם אנשים ששולחים דואל בתפוצת נאטו, ע"פ החתכים שידועים להם.
בדר"כ ספאמרים, למעט הנזק שנגרם מהעודף מיילים, לא עושים נזק. בסה"כ יש שם פרטים שאפשר לתבוע על פיהם אם נגרם נזק.
האקרים או יותר נכון קראקרים (האקר שפותה ע"י הצד האפל:-)) מטרתם היא או לגרום נזק או להשיג כסף או שניהם.

זה הכול.
בזה שאני מתכוון שהם קראקרים הכוונה היא שמידת הסכנה גדולה יותר. יכול להגרם נזק ממשי ומיידי.

-->