PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור הניבה

Anonymous
19-09-03, 23:05
חג שמח לכולם ויש לי בקשה קטנה לכול גולשי האתר ?
אים יש לכם במיקרה מידה על שיפורי ניבה או בכלל כול מידה על לאדה ניבה אני ישמח
בתודה ניבה המגניבה
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

אלון_ק
19-09-03, 23:21
אתר הניבות הישראלי:

http://info.galilan.com/niva/page.asp?card=main

תמצא שם את כל התמיכה שתרצה (לא שפה חסר, אני אישית פשוט לא יודע)

ד ו ר ו ן
19-09-03, 23:49
תעשה חיפוש כאן באתר, שי לא מעט מידע על ניבה וכמובן בקישור שכבר ניתן לך.

asafk
20-09-03, 18:08
בקצרה:
צמיגים- הכי גדולים שאפשר באופן חוקי הם 205R16 או 7.00R16.
מתלים- האחורי ניתן להגבהה והארכה משמעותית, על ידי החלפת קפיצים ובולמים. אפשר אפילו לאלתר "דרופ קיט", מה שקרה בטעות כשבניבה של החבר מ. הורכבו בולמים ארוכים מדי (ואז לא ידענו שקוראים לזה "דרופ קיט", רק ידענו שזה יוצא יופי בתמונות). הקדמי- מאבק אבוד מראש. מתלה נפרד- ואין לו קיטים מתאימים. אפשר רק לשים קפיצים יותר ארוכים/ קשיחים- זה יגביה את הרכב, אבל ילך לאיבוד מהלך מתלה, והציריות ייטחנו.
נעילות- אין קיטים לניבה במחיר סביר.
מנוע- אפשר על מנוע 1600 רגיל להלביש די הרבה שיפורים, יש המון ממשפחת פיאט (דגמי הספורט של סוף שנות ה70). בתור התחלה, אפשר להסתפק בפילטר אוויר + קרבורטור + אגזוז פתוח + מגבר הצתה.

חיזוקים-
חובה לחזק את הרצפה באזור חיבורי תיבת ההעברה- להוסיף פח בצורה של הרצפה, עם קדחים ואומים חדשים לברגים של התיבה. אני ממליץ להקטין את הגמישות של תא המנוע על ידי מוט בין הבולמים- זה מוזר להקשיח רכב שטח, אני יודע, אבל הרבה יותר מוזר כשנשברים הברגים שמחברים את הדיפ' הקדמי למנוע.

עוד כל מיני-
הפגוש הקדמי- אפשר להוריד אותו מהתושבות המקוריות, ולבר ישר ל"צינורות" שמחזיקים אותו לשלדה. ככה מרוויחים לא מעט בזווית גישה.
נקודות חילוץ- מאחורה, יש את התושבות המקוריות של נקודות הקשירה. צריך לקדוח בקורות ובמרכב, ולהעביר בורג עבה יותר, עליו אפשר להלביש טבעת לחילוץ. הנקודות המקוריות לא שוות הרבה.

בזה, בערך, זה נגמר.

אסף.

ד ו ר ו ן
21-09-03, 02:12
כמה תיקונים והוספות,
מידת צמיג אפשרית הנה 215/75/15 וכן פשוט יותר למצוא צמיגי שטח במידות האלו.
הגבהה אם כבר אז רק ע"י קפיצים ולא אוקולונים שרק ירימו את הרכב אבל יפחיתו ממהלך המתלה ויגרמו לסגירתו מתכת על מתכת ולא עם מעצור הגומי הקיימים.
גם קפיצי נורדייה וגם TJM מייצרים קפיצים לניבה ומנסיון של כמה שנים עם ניבה מצויידת בקפיצי TJM השיפור ניכר מאד בכל תחום, גם בשיכוך, גם בגובה(תוספת של 5 ס"מ) גם בהתנהגות הכביש (הרכב כמעט ולא נוטה בסיבובים)ואפילו בבלימה כי הנ"ל קשיחים יותר והאף צולל פחות והרכב פשוט בולם טוב יותר ופחות נוטה לנעול מאחור.
החלפת קפיצים לא מפחיתה את מהלך המתלה כמו אוקולונים אלא רק מכיילת אותם מחדש ליותר מהלך סגירה ופחות לפתיחה מקדימה, ואת כל הרכב גבוה יותר.
כנ"ל לגבי הציריות, לי לא היתה אף בעייה עם הציריות מלפנים בכל הזמן שהיתה הניבה אצלי עם הקפיצים הגבוהים(כמעט 4 שנים)ולא היתה אף בעייה עם הציריות, סוג של דרופ-קיט אפשרי בקלות כמו שנאמר, ואצלי זה נעשה ע"י זוג בולמי סנסהטראק של מונרו שהתאימו בסגירה והוסיפו המון בפתיחה-כמעט 10 ס"מ ירידה של הקפיץ מהתושבת.
מנוע?
פילטר של K&N נתן הרגשה שהמנוע נושם הרבה יותר טוב וגם צריחת הדלק נהייתה שפוייה יותר גם בעזרתם של כבלי הצתה של ספליטפייר.
על מגביר הצתה אני לא ממליץ כי המפלג עובד עם פלטינות שישרפו בקלות מהגברה שכזו.
אצלי היה מאייד מקורי של הרכב שעבר שיפוץ וחידוש והשילוב הנ"ל של מאייד+כבלים+פילטר K&N הביאו להורדה בצריכת הדלק עד כדי 1:10 בכביש בנסיעה רגועה.
כשהרכב הגיע לחזקתי הצריכה היתה 1:8.5 רק בשביל ההשוואה.
אני החלפתי את הברגים שמחזיקים את תיבת ההעברה לברגי 10מ"מ במקום ה6מ"מ המסכנים שיש שם והחלפתי את הספייסרים המקוריים לכאלו רחבים בהרבה כדי לפזר את הלחץ על יותר שטח ולהפחית את הרעידות הטבעיות של הרכב הזה.
תבדוק טוב את חיבור תיבת ההגה לשילדה כי זה מקום אופייני לסדק ברכב הזה.
מאוורר ונטה נוסף עם הפעלה ידנית עוזר להחזיק את המנוע קר למדי בימים חמים במיוחד למרות שאם הרכב תוחזק בצורה טובה כולל נוזל קירור ולא מים אז מע' הקירור מצליחה להתמודד גם עם עליות ים המלח-ערד באוגוסט בצהריים, לפחות ברכב שהיה אצלי.
אם יש שם מים רגילים ולא נוזל קירור צפה לבעיות התחממות בתנאים כאלו ולמשאבת מים שעובדת פחות מאופטימלי(400ש"ח).
אני השגתי יריעה אקוסטית שדבוקה לרכבים אחרים בצד הפנימי של מכסה המנוע ושמתי אותה בניבה,מה שהוריד לא מעט מהרעש של המנוע, וכנ"ל בין הריפוד של הריצפה ובין תיבת ההעברה שהנה יבבנית ידועה.
עם הקפיצים של TJM
http://www.jeeptrip.com/upload/b7dwzldo-2.jpg
קצת לפני..
http://www.jeeptrip.com/upload/32pm8ao9-2.jpg

גיא
21-09-03, 13:33
עוד מילה....

אצלי אכל האוטו 1:12 אחרי החלפת רקב' לדגם חדש יותר ( אשמתי שנישרף המחשב )

ולגבי המפלג, אצלי היה דגם 94 עם הצתה אלקטרונית ולכן לא היו פלטינות ...
אז אפשר מגבר הצתה.

-->